Магистратура Бахрaин

Магистерски програми во Бахрaин - Магистратура Бахрaин

Master

Бахреин привлекува луѓе од целиот свет за патување, работа, и студија. Има некои одлични академски програми за студентите извршуваат мајстор во Бахреин, која се олеснува од реномирани и експерт факултет. Не само што студентите ќе добијат Екслузивно образование, но тие исто така ќе ја доживее културни и интелектуални раст, како тие се потопуваат во модерната арапската култура во регионот со долга и богата историја. Студентите кои мајстор во Бахреин, исто така, да ги искористат предностите на локалните знаменитости кои вклучуваат динамичен градови, културни центри, замоци, и музеи.

Постојат неколку опции за мајстор во Бахреин што студентите можат да изберат. Некои од популарните области на студии за мајстор во Бахреин се во дисциплини на комуникација и лидерство, како и од областа на бизнисот, вклучувајќи го и сектори за финансии, менаџмент и маркетинг.

Погледнете подолу во Господарот во Бахреин програми.Може да најдете на образованието кои ќе ви помогнат се постигне своите цели!

Читај повеќе

Master of International Business Management (IMBA)

Westford University College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци Open Enrollment Бахрaин Bahrain Online + 2 more

Овој курс е структурирана на начин што на ученик ќе добијат двојна сертификација, Напредно Диплома во меѓународниот бизнис менаџмент, доделени од страна на Кембриџ Меѓународен квалификации, Велика Британија и мајстор на Меѓународен бизнис администрација доделени од страна на Универзитетот Guglielmo Marconi, Италија. Оваа МБА програма е акредитирана од страна на Министерството за образование, Италија и Советот за акредитација на високото образование (Чеа), САД, па оттука и на МБА е двојна акредитација од Европа и US.The Универзитетот, исто така, доаѓа под ЕНИЦ NARIC Одобрени универзитети и е призната во светот. [+]

Господар на Меѓународен бизнис администрација, доделени од страна на Универзитетот Guglielmo Marconi, Италија.

Гиљермо Маркони е од светска класа универзитет промовирање на употребата на иновативни методологии за учење и пристап врз основа на развојот на интердисциплинарни знаења, вештини и компетенции, со посебен акцент на глобалната перспектива. Нашите разновидна заедница има во моментов вкупен број од околу 16.000 студенти запишани во додипломски и постдипломски програми, 300 членови на факултет и академски советување тим составен од повеќе од 200 експерти. <... [-]


Универзитетот во Данди мајстор за образование

Stafford Global
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Бахрaин Bahrain Online

Мајсторот на програмата за образование е од суштинско значење за сите професионалци кои работат во образовен амбиент и сакаат да ги подобрат своите професионални учење и да се подобри перспектива за напредување во кариерата. Студентите можат да го прилагодат образовното искуство за да одговараат на нивните индивидуални искуства, потреби и интереси. На програмата може да се пристапи целосно на далечина преку виртуелната средина за учење на Универзитетот. [+]

Придобивки

Мајсторот на програмата за образование е од суштинско значење за сите професионалци кои работат во образовен амбиент и сакаат да ги подобрат своите професионални учење и да се подобри перспектива за напредување во кариерата. Студентите можат да го прилагодат образовното искуство за да одговараат на нивните индивидуални искуства, потреби и интереси. На програмата може да се пристапи целосно на далечина преку виртуелната средина за учење на Универзитетот.... [-]


Master of Fine Arts in Drawing and Painting

Royal University for Women
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Бахрaин Riffa

[+]

Барања награда Исполнувањето на сите услови однапред определена во прописите за мајстор програма. [-]

Master of Arts in Design Management

Royal University for Women
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 36 часа September 2019 Бахрaин Riffa + 1 more

[+]

Воспоставување на колеџот за уметност и дизајн, како специјализирани истражувачки центар за управување со дизајн. [-]