Пребарај за Мастерс во Бизнис администрација

Најди ги вашите магистерска диплома по Бизнис администрација овде!

Бизнис администрација

ниво на мајсторот степен на образование дава можност да го продолжат своето образование по завршувањето на додипломски степен програма дипломирани студенти. По завршувањето на Факултетот, студентите често имаат длабоко разбирање на нивната област потребни за да влезат во својата кариера.

Што е Магистер по бизнис администрација? Како и општата деловна програма, студираат бизнис администрација им нуди на студентите со оперативните и економски разбирање да влезат кариера во бизнисот. Тие ќе исто така, сепак, да научат раководни процеси и повисоки администрација со цел да се подготвиме за лидерски улоги. Курсеви често се фокусираат на управување со човечките ресурси, претприемништвото, финансии, сметководство, маркетинг.

Бизнис е веќе многу корисни област на интерес за студентите, бидејќи тоа им овозможува да влезат во високо одржлив кариера која често нуди поголеми плати.Проучување администрација може да биде дури и повеќе од корист за амбициозните студенти, бидејќи тие можат да бидат квалификувани да влезат во менаџерски и лидерски позиции.

Школарина и трошоци за заработка Мајстор за бизнис администрација разликуваат во зависност од неколку фактори. Училиштето и програма ќе се запишат во, како и вашите должина и земјата на студијата, ќе влијае на тоа колку чини да заработите вашиот степен. Пред уписот, истражување сите опции темелно.

Заработуваат мајстор за бизнис администрација ќе ви овозможи да внесете кој било од кариерата на еден типичен бизнис степен, како што се продажбата соработник, финансиски аналитичар, или сметководител. Покрај тоа, таа може да ја отвори вратата за лидерство и административни позиции, вклучувајќи ги и менаџер на човечки ресурси, финансиски директор, менаџер на продажба, или шефот на одделот. Поголемиот дел од овие професии обично се резервирани за оние со диплома, наместо едноставно додипломски образование.

Со цел да се започне вашиот бизнис администрација степен програма, тоа е најдоброто што вашето истражување и да се најде програма која ги задоволува сите ваши потреби. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Мајстор за бизнис администрација во областа на човечки ресурси (на интернет)

Universidad Tecmilenio
Он-лајн студии Дел-студии 5 семестри Open Enrollment Мексико Мексико онлајн

Одбери TecMilenio Универзитетот Еден од факторите за успех на професионалци, тоа е кредибилитет. Така што ќе се стекнат кредибилитет, ќе се потврди сето она што го учат. [+]

Зошто овој мајстор?

Одбери TecMilenio Универзитетот

Еден од факторите за успех на професионалци, е кредибилитет. Така што ќе се стекнат кредибилитет, ќе се потврди сето она што го учат. Имаме наставници специјализирани во управување со хумани ресурси, управување и психологија. Во прилог ви даде на знаење, ќе се обучуваат за подобрување на вашиот социјални вештини. За да се направи вашето искуство на меѓународно ниво, ние размена шеми. Благодарение на нашиот бизнис поврзаност, ќе дојде во контакт со различни институции посветени на вработување и развој на човечки талент. ... [-]

Господар во компанијата

Instituto Europeo de Posgrado - España
Он-лајн студии Дел-студии 14 месеци September 2018 Шпанија Мадрид

Магистер по бизнис администрација е специјално дизајнирана да ги обучуваат учениците во профил за управување со многу практична визија. Целта е да се произведуваат дипломирани со вештини и способности потребни да се направи звук бизнис одлуки, и се разбере последиците од тие одлуки имаат на различни области на бизнис, како што се адреса ... [+]

Магистер по Бизнис менаџмент

Магистер по бизнис администрација е специјално дизајнирана да ги обучуваат учениците во профил за управување со многу практична визија. Целта е да се произведуваат дипломирани со вештини и способности потребни да се направи звук бизнис одлуки, и се разбере последиците од тие одлуки имаат на различни области на бизнис, како што се управувањето, финансии, маркетинг и продажба, меѓу другите.... [-]


Магистер по менаџмент на бизнис администрација

UNIVERSITÉ INTERNATIONALE DE TUNIS (UIT)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Тунис

Магистер по менаџмент подготвува идните лидери на малите и средни претпријатија, компании и институции. Програмата се фокусира на претприемништвото [+]

Магистер по менаџмент подготвува идните лидери на малите и средни претпријатија, компании и институции. Програмата се фокусира на претприемништвото, менаџментот на производи, проекти, услуги или агенции со сеопфатна обука во човечки ресурси, сметководство, ERP, нова технологија и сите алатки потребни за управување.

Стручната Магистер по менаџмент и бизнис администрација ви дава насоки-ориентирана обука и управување и администрација на совладување на алатки за управување на компании и организации. Обука им помага прво да имаат познавање на дисциплини и основните концепти на управување со човечки ресурси, сметководство, финансии ... а потоа да ги научат менаџерски практики и развојот на знаење во економски и правни животната средина.... [-]


диплома за постдипломски студии за бизнис администрација

GlobalNxt University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 месеци Open Enrollment Малезија Куала Лумпур + 1 more

Диплома на постдипломски студии за бизнис администрација (PGDipBA) е дизајниран за да им обезбеди на студентите со солидна основа во управување со основни [+]

Градење на солидна основа на вештини за управување

Диплома на постдипломски студии за бизнис администрација (PGDipBA) е дизајниран за да им обезбеди на студентите со солидна основа во управување со основни теми. Таа, исто така може да се користи како отскочна штица за Глобален МБА како ученици кои заврши PGDipBA може да ги артикулираат директно на МБА со полно трансфер на кредит.

Резултати за учење ... [-]

магистер по деловна администрација

FGV
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 семестри August 2018 Бразил São Paulo

На МВМ е широк пост-дипломски по бизнис администрација, со цел обука на млади професионалци само почеток на нивните кариери. [+]

курсот

На МВМ е широк пост-дипломски по бизнис администрација, со цел обука на млади професионалци само почеток на нивните кариери.

Општи информации

Времетраењето на курсот е 1 година и половина (450 часа).

процесот на селекција

Процесот на селекција се состои од наставни анализа, доставување на писмо за мотивација, плаќање на таксата за регистрација и интервјуто со координаторот на курсот.... [-]


Business Administration, Master's Degree

Monroe College
Студии на универзитет или он-лајн Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави New Rochelle Flushing Bronx + 2 more

Оваа програма се нуди на кампусот и на интернет. [+]

Преглед

На МБА програмата на кралот Факултетот има за цел да им помогне на студентите развивање на надлежностите дека корпоративните директори поседуваат во водечки и управување во комплексен, конкурентна средина.

MG-660 - Стратешки маркетинг 3

MG-670 - менаџерски финансии 3

MG-770 - Анализа на финансиски извештаи 3

MG-800 - стратешки менаџмент

[-]

Степен програма мајстор во водство за промена (мајстор на административни науки, Магистер на науки (економија и бизнис администрација) или мајстор за општествени науки)

University of Tampere
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Тампере

Сакаат да станат визионерски лидер кој знае како да се справи со промените во комплексот општеството? Избор на студии во програмата Магистер по Лидерство за промени ќе ви помогне да ја постигнете вашата цел. [+]

Примени помеѓу 1 декември 2017 година и 17 јануари 2018 година

Степен: Магистер на административни науки, Магистер на науки (економија и бизнис администрација) или мајстор за општествени науки, во зависност од специјализација Времетраење: 2 години Степен: 120 ЕКТС Дата на започнување: Август 2018 година Школарината за студентите кои не се членки на ЕУ / ЕЕА: 12 000 € / година

Прочитајте повеќе за стипендии Нови видови на лидерски вештини се бараат на локално, национално, меѓународно и глобално ниво. Предизвиците општества се соочуваат со се зголеми во сложеност. Еколошки и енергетски проблеми, на динамиката на глобалната безбедност, управување со регионалните кризи, обезбедување на ефективни јавни услуги и развој на плодна основа за претприемништво и развој на бизнисот се сите системски во природата. Ова значи дека различните институции и граѓански актери општество мора да работат заедно, преговара и да се договорат за нови начини на вршење на работите. Магистерски студии во Лидерство за промени овозможува развивање на вид на знаење и експертиза што е потребно за да се објасни и да се разбере сложени феномени, да стане визионер лидер, и да го промени светот. Во програмата, лидерство се разбира како способност да се справи со промените. Големи промени бараат заеднички напори на владата, приватни компании и други институции. Факултетот за менаџмент на Универзитетот во Тампере обезбедува уникатен амбиент за проучување на повеќеслојна лидерска динамика. Ние ги собере перспективите на бизнис и менаџмент од приватниот сектор, разбирање за институции и владеење од јавната администрација, како и познавање на меѓународните односи и политички процеси... [-]


Магистер по економија и менаџмент: бизнис и администрација

University of Bologna
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Италија Forli

На две години постдипломски студии се разбира во економија и менаџмент обезбедува меѓународна програма Бизнис и администрација целосно се предава на англиски јазик. [+]

Б.

На две години постдипломски студии се разбира во економија и менаџмент обезбедува меѓународна програма Бизнис и администрација целосно се предава на англиски јазик. Како идните менаџери, консултанти и претприемачи, студентите ќе стекнат напредни знаења за бизнис администрација и претприемачки вештини поврзани со иновации и проекти за започнување бизнис. Посебен акцент ќе биде ставен на интердисциплинарниот карактер на менаџерските вештини во меѓународен контекст, преку поврзување со области како што се економијата, статистичката математика и правото.... [-]


Администрација менаџмент и бизнис

Université Francophone du Congo
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Конго, Демократска Република Goma

Администрација менаџмент и бизнис [+]

Администрација менаџмент и бизнис

На UFRACO ќе ги искористи сите можни средства за да се постигне своите цели преку интензивирање на конференции, семинари, симпозиуми, научни собири. И како универзитетски врзан за Болоњскиот процес, LMD систем, мобилноста на своите студенти и наставници со други универзитети складирана ревизија.

UFRACO усвои следниов филозофија:

1) За да се овозможи мобилност на студентите и учениците во Централна Африка и на Големите езера, а особено и на планетата. Февруари 10) Направете читливи, видливи и предвидливи снабдување на обука во африканските земји; 3) Подобрување на Африка формации низ целиот свет и да ги направи компатибилни, adoptable и прилагодлив на знаење и ригорозно да се практикува во сите други земји тоа е националната програма, повеќе преминат, но системот е лиценцата , магистерски и докторски (LMD). Сепак, ние внимателно ќе го следи различни насоки на надзорниот Министерството на овој систем.... [-]


Менаџмент и Магистер за бизнис администрација

L’École Supérieure de la Francophonie pour l'Administration et le Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Бугарија Софија

Овој мајстор се фокусира на логиката на двојна надлежност. Благодарение на широкиот спектар на знаење стекнато во текот на обуката, на широк спектар на работни места со што се обезбедува дипломирани студенти, особено во областите на активности кои одговараат на нивните оригинални обука. [+]

целите на обуката:

Им обезбеди на студентите со универзитетска диплома ниво минимум (ниво 1 мајстор) Bac 4 обука на француски во бизнис администрација. Овој курс е наменет пред се за студентите од други курсеви за обука (инженерство науки, општествени науки, економијата, ...) кои можат да се здобијат со втор вештини за управување.

можности:

Овој мајстор се фокусира на логиката на двојна надлежност. Благодарение на широкиот спектар на знаење стекнато во текот на обуката, на широк спектар на работни места со што се обезбедува дипломирани студенти, особено во областите на активности кои одговараат на нивните оригинални обука.... [-]


Магистер по сметководство и финансии: бизнис администрација

Ca' Foscari University of Venice
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Италија Венеција

Ова Втор циклус Степен програма произведува експерти во сметководствени податоци, планирање на системите за контрола на управување, поставување на стратегии за финансии и ревизија бизнис ризик. [+]

Овој дипломиран програма произведува експерти во сметководствени податоци, планирање системи за контрола на управување, поставување на стратегии за финансии и ревизија на бизнис ризикот. Тој нуди сите потребни ефективни основа со цел да работат во рамките на компаниите и локалните власти на позиции поврзани со корпоративното сметководство, финансии и менаџмент контрола. Наставната програма за бизнис администрација е целосно се предава на англиски јазик.... [-]


Master of Business Administration (Dual degree with Creighton University)

Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra
Студии врз за студентски град Целосна 20 месеци January 2019 Доминиканска Република Сантијаго Санто Доминго + 1 more

[+]

Затоа, на

[-]

Магистер по бизнис администрација - Стратегија и менаџмент во меѓународни организации

Linköping University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Linköping

На две-годишниот мајстор 's за бизнис администрација - Стратегија и менаџмент во меѓународни организации (SMIO) има за цел да се едуцираат идните лидери со добро расудување, кој може да направи добро балансирана одлуки. На програмата ги комбинира основните академски знаења (размислување и расудување) и искуствено знаење (вештини) да ги подготви студентите да се оди зад примената на познатите решенија познати проблеми. [+]

На две-годишниот мајстор 's за бизнис администрација - Стратегија и менаџмент во меѓународни организации (SMIO) има за цел да се едуцираат идните лидери со добро расудување, кој може да направи добро балансирана одлуки.

На програмата ги комбинира основните академски знаења (размислување и расудување) и искуствено знаење (вештини) да ги подготви студентите да се оди зад примената на познатите решенија познати проблеми. По успешното завршување на програмата, студентите ќе се стекнат добри аналитички вештини и способност да размислуваат стратешки. Меѓународниот фокус на курсеви и на меѓународната составот на класа помош на SMIO да ги подготви студентите да работат во меѓународни организации.... [-]


Магистер по менаџмент и бизнис администрација

Université Virtuelle (UIV)
Он-лајн студии Целосна 2 години September 2018 Тунис Тунис Онлајн

На далечинскиот управувач за управување со мајсторот се подготвува идните лидери на малите и средни претпријатија, компании и институции. [+]

На далечинскиот управувач за управување со мајсторот се подготвува идните лидери на малите и средни претпријатија, компании и институции. Програмата се фокусира на претприемништвото, менаџментот на производи, проекти, услуги или агенции со сеопфатна обука во човечки ресурси, сметководство, ERP, нова технологија и сите алатки потребни за управување.

Далечинско управување со Магистер за бизнис администрација и ви дава насоки врз основа обука и управување и администрација на совладување на алатки за управување на компании и организации. Онлајн обука им овозможува прво да имаат познавање на дисциплини и основните концепти на управување со човечки ресурси, сметководство, финансии ... А потоа да ги научат менаџерски практики и развојот на знаење во економски и правни животната средина.... [-]


Д-р бизнис администрација, професионални и раководни сметководствени (предава на италијански и англиски јазик)

University Of Bergamo
Студии врз за студентски град Целосна October 2018 Италија Бергамо

Наставната програма на ААГ е дизајниран да ги мотивира и инспирира студентите да размислуваат и да пребарувате за иновативни одговори на промените во современите општествени, бизнис и организациски контекст. [+]

Магистер 's студии по бизнис администрација, професионални и раководни сметководствени е дел од Меѓународната програма на Универзитетот во Бергамо и е организиран во две наставни програми, еден Предава на италијански, а другиот на англиски јазик:

Economia aziendale, direzione amministrativa е professione (EADAP) [Предава на италијански] Сметководство, одговорност и управување (ААГ) [предава на англиски јазик] кој ги вклучува, два "Специјалност": Финансиско сметководство за меѓународна професионалци (FAIP) Одржливост, одговорност и управување (SAG) ПРИЕМ Меѓународните студенти ... [-]