Пребарај за Мастерс во Бизнис, водство и администрација

Најди ги вашите магистерска диплома по Бизнис, водство и администрација овде!

Бизнис, водство и администрација

Во светот денес има потреба од луѓе со менаџерски и лидерски вештини кои можат да обезбедат организирање другите луѓе и ресурси ефикасно. Дали некогаш сте се смета за можност на модерниот свет кој функционира на сопствените? Ако имате, веројатно како и достигна мудар заклучок, дека современиот свет ќе биде доста беспомошни, освен ако не се одржува од страна на професионалци кои имаат степени во бизнис, економија и администрација.

Понатаму компликација на општеството, економијата и односите, заедно со процесот на глобализација го прави невозможно да се избегне помош на специјално обучени менаџери, администраторите и професионалци во Односи со јавноста, Сметководство, комуникација, финансии, здравство, меѓународна трговија, маркетинг и многу други предмети кои се поврзани со оваа област на студии. Ако сте заинтересирани за продолжување на вашето образование во вакви важни области како што се управување со бизнисот, медиумите, администрацијата, економија, меѓународниот бизнис, логистика, Недвижнини, на односи со клиенти, даноци, иновации и така натаму, можете да дојдат на вистинското место.

Така движете се надолу и да се погледне во различни програми што имаат да понудат во областа на бизнис, економија и администрација. Ако одредена програма фаќа око, не двоумете се да кликнете на "Читај повеќе". Ние ќе ви помогнеме да изберете помеѓу различните програми од бизнис, економија и администрација, како и во контакт со соодветните личности, во училиштето во само еден клик!

Читај повеќе

господар на бизнис статистика

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Обединетото Кралство London Cambridge Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Boston + 9 more

Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, една година Hult Мајстор за бизнис Статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. [+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. Оваа програма е достапна само како втор дел од програма за двојна, по студентите имаат завршено една година МБА или мајстори на меѓународниот бизнис. Тоа ќе биде достапен како полно работно време, еден-годишна програма во Сан Франциско за почеток мандат во септември 2018 година. Научете како да се преведе на големи податоци и анализи во акција и да се квалификува за 3-година OPT работна виза во САД Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, Hult една година Мајстор за бизнис статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. Локации Започнете вашиот Магистер за бизнис статистика во Сан Франциско, а потоа изберете да се изборни предмети во која било друга два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е. Вашиот Магистер за бизнис статистика на прв поглед Кој е оваа програма за? За кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да влијаат врз бизнис одлуки и стратегија преку искористување на предвидливо способности на податоци и анализатор на бизнис. Не-американските жители кои добиваат Мајстор за бизнис статистика, исто така, ќе се квалификува за до три години OPT (Факултативна Практична обука) во САД, откако нивните студии. OPT е нормално 12 месеци, па степен е особено добро прилагодени за оние кои сакаат да се доживее работат во САД по нивниот степен. За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со нас.... [-]

магистрирал во дигитални трговија

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година December 2017 Италија Болоња

Секоја компанија е во потрага за менаџери во можност да се создаде, управување и следење на дигиталната продажба. Магистер по Дигитални трговија обезбедува вештини за да се изработат стратегии и успешно да се постигне своите цели во секој вид на комерцијален канал, да стане специјалист во дигитален маркетинг ... [+]

Секоја компанија е во потрага за менаџери во можност да се создаде, управување и следење на дигиталната продажба. Магистер по Дигитални трговија обезбедува вештини за да се изработат стратегии и успешно да се постигне своите цели во секој вид на комерцијален канал, да стане специјалист во дигитален маркетинг. Главните цели на учесниците се: научат да се развие стратегии за да се успее во онлајн контекст развој на проекти за дигитално-сол знаат и комерцијализира различни видови на продавници и платформи работи како професионален во секоја област на дигитален маркетинг, вклучувајќи употребливоста на веб, е-мејл маркетинг, маркетинг и оптимизација, веб анализатор. Со учество од група на компании познат во целиот свет како бизнис лидери, овој мајстор е невиден спој на научни знаења и најдобрите меѓународни практики. Таа обезбедува кохерентен збир на технолошки и менаџерски знаења, фокусирајќи се на omnichannel и дигитален маркетинг за зголемување на кариерите на млади дипломирани студенти. Магистер по Дигитални трговија е во времетраење од 12 месеци, а часовите се предава целосно на англиски јазик. Практикантска работа на 600 часа што учесниците се одржи на крајот на програмата, ќе се даде можност да се соочуваат со реални ситуации што се случуваат секој ден во корпоративна средина. Структура Магистер по Дигитални трговија очекува 1500 Вкупно со часови на учење на 12 месеци од студијата, поделени во 360 часа на наставата, околу 540 часа на одделни студиски и 600 часа на стажирање. Структурата на Мајсторот е поделена во четири циклуси: Прв циклус: декември 2016 Читај повеќе mk Втор циклус: јануари 2017... [-]

господар во меѓународниот бизнис (MIB) (европски и ни акредитации)

The International University in Geneva
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година February 2018 Швајцарија Женева + 1 more

Мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) е наменета за студентите заинтересирани во спроведувањето кариера во меѓународниот бизнис менаџмент. Степен е насочена кон последните студенти или професионалци работат со помалку од две години работно искуство. На MIB обезбедува сеопфатен вовед во меѓународниот бизнис: како да се направи на пазарот компании и да работат на меѓународно ниво? Кои се комуникација и културни предизвици за бизниси денес? Кои се етички и општествени одговорности на светот на бизнисот? [+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. Клучни придобивки од господар на меѓународниот бизнис Швајцарија е динамична и мултикултурна средина за учење; Преглед на клучните бизнис теории и практики; Практични комуникациски и преговарачки вештини за да влезат во мултикултурни работното место; Увид во најновите глобалниот бизнис трендови и предизвици; ПРОФИЛ НА Мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) е наменета за студентите заинтересирани во спроведувањето кариера во меѓународниот бизнис менаџмент. Степен е насочена кон последните студенти или професионалци работат со помалку од две години работно искуство. На MIB обезбедува сеопфатен вовед во меѓународниот бизнис: како да се направи на пазарот компании и да работат на меѓународно ниво? Кои се комуникација и културни предизвици за бизниси денес? Кои се етички и општествени одговорности на светот на бизнисот? MIB ПРОГРАМА ЗА ДЕТАЛИ Календар: MIB програма има четири почетна датуми: септември, ноември, март и мај. Содржини: Во прилог на основни курсеви за бизнис, мајстор на Меѓународен бизнис обучува студентите да бидат вешти во меѓународната бизнис практики, со силна крос-културен фокус. Програмата обезбедува глобална перспектива за прашања како што се меѓународниот маркетинг, крос-културниот преговори и човечки ресурси и има за цел да се поврзат теоријата во пракса. Магистер на меѓународен бизнис е составен од 14 предмети донесени во текот на една година, во текот на денот. Факултет: На овој факултет во IUG во Швајцарија, е меѓународен во искуство, практична ориентација и се фокусираше на нивното учење. Членови на факултет се студент-центрирано и обврски за поттикнување на стимулативна средина за учење. Студија во Швајцарија: Женева припаѓа на одредена... [-]

Магистер по бизнис дизајн

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2018 Италија Милан

Магистер на науки по бизнис Дизајн создава нови врски меѓу светот на бизнисот и дизајн. Што ќе работат на проекти од областа на бизнисот на дизајнот и дизајнот на бизнис. [+]

Иновираат. Надгледува. Strategize. На Магистер по бизнис Дизајн Програмата создава нови врски меѓу светот на бизнисот и дизајн. Што ќе работат на проекти од областа на бизнисот на дизајнот и дизајнот на бизнис. Просветителската и интердисциплинарна, програмата се фокусира на тоа како да се применуваат дизајн на методологијата, чувствителноста и култура на секој бизнис. Ќе учат за дизајн-управувано управување со компанијата, како да научите да изготви планови за развој на бизнисот, брендирање, маркетинг и комуникација, за производни линии, стартап, и воспоставени бизниси. Публика На програмата е дизајниран за кандидати кои имаат диплома од прв степен во економијата, општествените науки, дизајн, или сродни теми, и кои се заинтересирани за стекнување на организациски и менаџерски способности преку мултидисциплинарен пристап. Исход Во текот на оваа програма, студентите ќе можат: Применуваат дизајн-базирани методологии во рамките на не-дизајн полиња. Претставуваме креативен проект во претприемачки начин, со покажување на нејзината важност и сигурност, преку тестови, докази, и примена сценарија. Демонстрираат самостојност и оригиналност во решавање на проблемите. Програма Магистер на науки по бизнис Дизајн е работилница со седиште, со поддршка на семинари, предавања, вежби и теренска работа. Индустриски професионалци, лидер на курсот, и проект лидери водич студенти преку индивидуална обука и менторство на проектот. Програмата се состои од четири главни модули, секој од нив вклучува две недели се разбира и шест недели работилница. Модулите се проследени со двомесечен период стажирање и конечна презентација портфолио. На модуларен структура е индивидуализира, дозволувајќи им на флексибилност и разновидност за подобро да им служи на потребите и целите на секој... [-]

Магистер по одржлив туристички дестинации и планирање на територијалниот туризам

School of Tourism and Hospitality - The OSTELEA
Студии врз за студентски град Целосна April 2018 Шпанија Барселона Мадрид

Ostelea одлучи да спроведе програма за мајстор во одржлив туристички дестинации и територијална Планирање на туризмот, која има за цел да ги обучи професионалци и менаџери кои ја води промена кон повеќе одржлив планирање и управување на туристичката дејност, без разлика дали во јавната администрација или приватниот сектор. [+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. Мајсторите за одржлив туристички дестинации и територијална Планирање на туризмот Одржливиот развој стана нова парадигма на векот, и во јавниот и приватниот сектор, од меѓународните на локално ниво. Во областа на туризмот, оваа парадигма се кристализираат во идејата за одржлив туризам, кој се фокусира на животната средина, социјалните и економските аспекти на овој сектор. Сè повеќе, владини агенции, академски институции, туристички дестинации, компании и меѓународни организации кои се грижат за интегрирање на одржливост критериуми во нивните политики. Ostelea одлучи да спроведе програма за мајстор во одржлив туристички дестинации и територијална Планирање на туризмот, која има за цел да ги обучи професионалци и менаџери кои ја води промена кон повеќе одржлив планирање и управување на туристичката дејност, без разлика дали во јавната администрација или приватниот сектор. Среќавајте најновата студија од страна на Ostelea на "еко-туризмот и одржлив во Шпанија", кој ги анализира и да се види една од формите на туризмот кој доживеа поголем раст во последниве години. Причини да учат на мајстор: Осум теренска работа во туристичката област на Барселона на искуства во одржлив планирање. Ostelea е поврзано членка на Светската туристичка организација (OMT). Се приклучат на СТО во иницијативи, како што мрежата на знаење, се гарантираат академски квалитет на програмата. Истражувачката група: дел од факултет на програмата е интегриран во група на мултидисциплинарни истражувања во туризмот (OSTELEA Грит-EAE), кој се фокусира своите научни производство во областа на меѓународните туристички менаџмент. Цели Мајсторите за одржлив туризам туристичка дестинација планирање и територијален ти овозможува да:... [-]

мајстор во глобалната претприемничкиот менаџмент

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци August 2018 Шпанија Барселона Соединети Американски Држави San Francisco + 2 more

Мајстор во Глобална претприемништво за управување со (MGEM) на Универзитетот во Сан Франциско ќе ве однесе до Барселона, Тајпеј, и Сан Франциско, откривајќи успешни, креативни и иновативни бизнис практики преку културни објективот на три различни градови. [+]

На Мајстор во Глобална претприемништво за управување со (MGEM) На Универзитетот во Сан Франциско ќе ве однесе до Барселона, Тајпеј, и Сан Франциско, откривајќи успешни, креативни и иновативни бизнис практики преку културни објективот на три различни градови. На MGEM Програмата комбинира директна изложеност на мултинационалните претприемачки фирми со меѓународна група на студенти за да ви овозможи со глобалниот бизнис вештини за успех. - Поминуваат четири месеци во секој учесник град и постдипломски во една година - Понудена во Сан Франциско центарот на кампусот USF, во врска со институтот Quimic де Sarria (Барселона) и фу Jen Католичкиот универзитет (Тајпеј) - Сите курсеви се изучува на англиски јазик - Додипломски студии мора да бидат ставени во последните три години Влегување Потребно - Службен препис (и) - копии од вашите записници од секој акредитиран универзитет или универзитет мора да бидат поставени на онлајн апликацијата. Откако ќе бидат примени во програмата, ќе се обезбеди упатства за испраќање претставник запечатени записници. Минималниот степен на дипломиран прием вклучува диплома или признаен еквивалент од акредитирана институција. - Резиме - Потребна е копија од вашиот тековен резиме и мора да биде поставена како дел од онлајн апликацијата. - Писма на Препораката - Две писма на препораките се задолжителни. Кандидатите за сите програми треба да достават барем едно електронско писмо од професионален контакт, ако е можно. Идеално, една или двете од вашите препораки ќе доаѓаат од актуелни или поранешни директен претпоставен. Академски препораки исто така се ценат за сегашните студенти. Внесете е-мејл адреси на recommenders "директно во онлајн апликација... [-]

Master in Digital Media Business

Macromedia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри March 2018 Германија Минхен Берлин регион Berlin + 3 more

[+]

Студентите критички да ги анализираат различните типови на веб 2.0 услуги, особено на социјалните мрежи, апликации и други мобилни услуги (вклучувајќи и зголемени реалност карактеристики) и се обучени да се анализира и да се развие бизнис модели во овој контекст.

Проект менаџер во области како што се e-трговија, е-набавки, е-маркетинг, е-договори, е-дистрибуција, е-плаќање Социјалните медиуми бизнис менаџер ... [-]

Мајстор е на програма во Bioentrepreneurship

Karolinska Institutet
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Стокхолм

Мајстор е на програма во Bioentrepreneurship е прилагодена за студентите со позадина во биомедицината, фармацијата, биотехнологијата, здравството или медицина со курсеви решавање на централни теми на тоа како да управуваат и да се развие наука живот компании. [+]

Мајстор е на програма во Bioentrepreneurship е прилагодена за студентите со позадина во биомедицината, фармацијата, биотехнологијата, здравството или медицина со курсеви решавање на централни теми на тоа како да управуваат и да се развие наука живот компании. Дали ви се гледа себеси работат во животот науки индустрија во иднина? Како дипломиран од програмата на мајстор во Bioentrepreneurship (MBE) ќе имаат солидна основа за работа со развој и управување на проекти и компании од областа на природните науки. Клучен концепт во рамките на оваа програма е за примена на знаењата во реалниот свет. Ние ги користиме вистински случаи да учат од и многу од предавачи се искусни бизнис лидери кои го споделат своето знаење и да дејствува како инспирација. Програмата е интердисциплинарна во однос на позадината и на студентите, како и наставниците и педагошко методи кои се користат во програмата. Некои од курсеви во програмата се нуди заедно со нашите партнерски институции во Стокхолм. Курсеви за бизнис администрација се нудат од страна на Кралскиот институт за технологија (KTH) и изборни предмети од Стокхолм школа за претприемништво. Програмата вклучува две практиканти во компании, органи или други релевантни организации, во Шведска или во странство, каде што ќе се примени она што сте го научиле да се создаде заемна корист искуство за вас и на компанијата за хостинг. Степенот на проектот е исто така најчесто се вршат во една компанија. Овие искуства да ви даде вредни знаења и согледувања како и мрежи, кои ќе ви даде шефот на проектот за вашата идна кариера. Програма... [-]

Магистрирал во меѓународниот бизнис

Kajaani University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години August 2018 Финска Kajaani

Англиски-предава магистрирал на Kajaani Универзитетот за применети науки е мултидисциплинарен степен што ги поздравува дипломирани студенти со најмалку диплома (прв циклус) степен квалификација. Магистрирал во меѓународниот бизнис е наменета за вработените во организациите ориентирани кон раст и интернационализација, или организации кои веќе се вклучени во меѓународни операции или на лица кои бараат вработување во такви организации. Целите и содржината за учење за степен се фокусираат на стратегискиот менаџмент, методите за истражување и развој, глобалните економски прашања, меѓународниот бизнис и употребата на нови технологии во бизнисот. [+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. Англиски-предава магистрирал на Kajaani Универзитетот за применети науки е мултидисциплинарен степен што ги поздравува дипломирани студенти со најмалку диплома (прв циклус) степен квалификација. Магистрирал во меѓународниот бизнис е наменета за вработените во организациите ориентирани кон раст и интернационализација, или организации кои веќе се вклучени во меѓународни операции или на лица кои бараат вработување во такви организации. Целите и содржината за учење за степен се фокусираат на стратегискиот менаџмент, методите за истражување и развој, глобалните економски прашања, меѓународниот бизнис и употребата на нови технологии во бизнисот. Степенот е степен на мајстор (втор циклус) квалификација од вкупно 90 кредити. Потребни се околу две години за да се заврши. Степенот се состои од мешани студии остварени при работа. Сите задачи на курсот и задачата за развој базирана на истражување (магистерски труд) се завршени во име на организацијата која ги нарачала. Контакт недели се организираат еднаш во семестар и во спротивно студиите се достапни онлајн. Подобност на апликантите Минималниот услов е диплома (прв циклус) степен квалификација во било која област и три години работно искуство во областа на бизнисот и трговијата, како и доволно владеење на англиски јазик. Сепак, потребни се минимум 20 кредити за бизнис студии. Кандидатите со работно искуство во барајќи специјализирани мислења или менаџерски / лидерски мислења може да се смета дека имаат постигнато потребните 20 кредити на бизнис студии. Периодот на пријавување ќе се одржи во пролетта 2018 година за студии почнувајќи од есента 2018 година. ПРИМЕНА Периодот на аплицирање се одвива во пролетта... [-]

Господарот на програмата во бизнис студии - со меѓународна фокус

Dalarna University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Шведска Borlänge

Магистер по Бизнис студии во Даларна Универзитетот е наменета за поединците кои имаат диплома за бизнис администрација (или слична област), кои сакаат да се изгради на нивното познавање на организации, менаџмент, маркетинг, и / или сметководство. [+]

"Нема бизнис е еден остров!" Компании и организации не се изолирани лица и мора да се гледа во поширок контекст, каде што вработените, добавувачите, клиентите, државните органи и граѓаните да влијаат и се под влијание од страна на деловните операции. Ова станува уште посложена во глобализираната економија со компании кои имаат клиенти, добавувачи, или дистрибутери во различни пазари. Овој мајстор 's програма во Бизнис студии истражува овие теми со комбинирање на теоретски часови со практични вежби врз основа на потребите на домашни и меѓународни компании. Основни курсеви се фокусира на корпоративната општествена одговорност на претпријатијата (ООП) и управување се комбинираат со избор на студентот на специјализација (сметководство, маркетинг или стратешки Управување со хумани ресурси). Со нудење на модерното сфаќање на бизнис, а што ќе ви овозможи да се развие уникатна тезата проект, оваа програма ќе се подготвува за влез во динамична меѓународниот пазар на труд. Зошто и вие треба да ги преземат оваа програма? Избор свој специјализација ви нуди можност да се развие програма за вашите професионални цели. Доаѓаат во близок контакт со регионални и меѓународни компании, каде што ќе ги извршуваат својата работа се разбира и на магистерски труд. Меѓународен врсници и предавачи ќе обезбеди силна можности за да се изгради на вашата мрежа и се подготви себе си за идна кариера во меѓународниот бизнис. Кој треба да се однесува на програмата за бизнис студии? Магистер по Бизнис студии во Даларна Универзитетот е наменета за поединците кои имаат диплома за бизнис администрација (или слична област), кои сакаат да се... [-]

Магистер по бизнис администрација - спорт бизнис менаџмент

Webber International University
Студии врз за студентски град Целосна 19 месеци August 2018 Соединети Американски Држави Orlando

[+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. . MBA662 Финансиски одлуки Специфични барања за спортски менаџмент MBA670 интегративни приоди во спортски настани MBA671 анализа на правните и политичките аспекти на Спорт Бизнис MBA675 менаџмент и лидерство теорија MBA677 678 & Спорт Бизнис менаџмент практикум I и II: интегриран Консалтинг проект Вебер Меѓународниот универзитет ги охрабрува студентите да ги достават своите апликации на интернет во www.webber.edu/apply-to.wiu/ [-]

Магистер по бизнис Иновативен

CREA Geneva | INSEEC GROUP
Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци February 2018 Швајцарија Женева

За време на овој мајстор курсеви, студентите ќе имаат можност да работат на конкретни проекти. Тие ќе го применат знаењето што го стекнале во конечна задача со цел да започнат свој сопствен проект. [+]

Tweaks не се доволни во денешното деловно опкружување! Само една од 50 идеи станува успешна. Време е да се развијат вистински практики за бизнис иновации за да се придвижи трансформацијата на идејата во вредна предлог на клиентите. Поради оваа причина, нудиме сеопфатна програма за вонредни студии за поединци кои веруваат дека деловната иновација е на критичен пат за трансформирање на нашите социјални системи, надминувајќи ја едноставната технологија и автоматизација на процесите. За време на овој мајстор курсеви, студентите ќе имаат можност да работат на конкретни проекти. Тие ќе го применат знаењето што го стекнале во конечна задача со цел да започнат свој сопствен проект. предметна програма Дизајн размислување Дефинирајте го проблемот за решавање и потоа имплементирање на решенија, секогаш со потребите на крајниот корисник во јадрото на концептниот развој. Перспектива на дигитални мислители Маркетинг во дигиталниот свет Трендови на дигиталните технологии Овозможувачи и платформи Техники на креативност на производот Софтверски изработки Fab Lab Посно вредност вредност Се справи со основните предизвици за бизнисот создавање на релевантни производи и услуги кои купувачите сакаат да ги купат. Посно платно за вредност исказот Минимален одржлив производ Технолошкиот екосистем Модели за нарушување Потрошувачите истражување Пазарен репер Корпоративна стратегија Разбирање на клучните концепти и техники за да ја обликуваат иновациската стратегија на компаниите. создавање на вредност Нови бизнис модели Бизнис планирање Планирање на функции на производот Процес и алатки за извршување Презентација на стратегија претприемништвото Зафатете ја улогата на иновации во претприемачкиот процес и во создавањето фирма. Раководната подготвеност Создавање на компанија IP менаџмент Стартување... [-]

господар на луксузни управување, иновациите и брендирање во Рим, Италија

Swiss School of Management, Rome Italy
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 - 2 години October 2017 Италија Рим

Оваа уникатна програма е една од ваков вид. Се разликува од други луксузни управување со програми, кои имаат силна компонента на parctical прашања, опфаќа не само на управувањето страна, но исто така и иновативен начин да се развие нов концепт на брендирање и создавање на вредност. посети компанијата, исто така, се предвидени во програмата. [+]

Господар на престижната менаџмент, иновации и Брендирање

И покрај глобалната економска криза, продажбата на луксузни стоки се зголемените низ целиот свет. Повеќе од симбол, луксузни стоки укажуваат успех, предност, привилегија, вкус и соништа. На пазар на луксузни потпира на менаџерите да се разбере, клучар, а расте овој уникатен сектор.

Нашиот мајстор во престижната менаџмент, иновации и Брендирање е дизајниран специјално за студентите кои се стремат кон кариери во областа на луксузни управување на денешниот динамичен, глобалниот пазар.... [-]


господар на програмата во стратегијата и меѓународниот менаџмент

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор е на програма во Стратегијата и Меѓународен менаџмент (СМС) нуди интердисциплинарни постдипломски образование во стратегијата и меѓународниот менаџмент. [+]

Мајстор е на програма во Стратегијата и Меѓународен менаџмент (СМС) нуди интердисциплинарни постдипломски образование во стратегијата и меѓународниот менаџмент. Оваа програма се базира врз дисциплини на стратегија, лидерство, финансиите, маркетингот, организациски однесување и меѓународниот менаџмент. Програмата картичката е наменета за избрана публика од двете швајцарски и меѓународни студенти и се обидува да ја креира генералисти со фокус на стратегија и меѓународниот менаџмент. ... [-]


Напреден магистер по иновации и претприемништво (amie)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Италија Милан Белгија Брисел + 2 more

Напредно Магистер по иновации и претприемништво е наменета за млади дипломирани студенти кои сакаат да размислуваат и да дејствуваат како претприемачи и да станат нови лидери. Всушност, појавата на нови технологии и проширување на глобалните пазари создаде континуирана можности за развој на нови бизнис и предизвик утврдените позиции на пазарот. [+]

Мајстори Бизнис, водство и администрација диплома. Напредно Магистер по иновации и претприемништво е наменета за млади дипломирани студенти кои сакаат да размислуваат и да дејствуваат како претприемачи и да станат нови лидери. Всушност, појавата на нови технологии и проширување на глобалните пазари создаде континуирана можности за развој на нови бизнис и предизвик утврдените позиции на пазарот. ЦЕЛИ НА ПРЕДМЕТОТ Ова се само некои од надлежностите кои мајстор има за цел развивање на кандидати: Научете како да се развие нови бизнис идеи од концепт дизајн за извршување. Научете како да го воведе и да управуваат со иновации во рентабилна и одржлив начин. Идентификување на нови пазар и социјални можности за нови и постоечки бизниси. Изгради свој личен мрежа со менаџери, инвеститори, проектанти, претприемачи, инкубатори и консултанти од различни индустрии и земји. Изградба на менаџерски и организациски вештини, како и вашата способност за работа во тим. РАННКИ Eduniversal Најдобри мајстори и МБА рангови 2016-17 Напреден магистер по иновации и претприемништво - рангирани 60 од првите 100 (глобално рангирање) во претприемништво, во светот СТРУКТУРА НА ПРОГРАМАТА Курсот е целосно се предава на англиски јазик и има времетраење од 12 месеци, почнувајќи од септември, 6 месеци одржи во МИП, Милан и 6 месеци, се одржа во Solvay, Брисел. Во текот на програмата, учесниците ќе учествуваат во два големи проекти: "Нова венчална лабораторија", каде што ќе мора да дејствуваат како претприемач за да создадат бизнис модел за почеток од почеток; Проектот "Консалтинг вештини и поле", каде што ќе мора да делуваат како член на тимот... [-]