Пребарај за Мастерс во Биолошки и животни науки

Најди ги вашите магистерска диплома по Биолошки и животни науки овде!

Биолошки и животни науки

Биолошки и природните науки се природни науки. Нивна главна цел е да го проучува живите организми (како растенијата, животните, човекот) на различни нивоа, вклучувајќи ги и нивните функција, потеклото, структурата, раст, и самиот живот!

Ова поле е многу добро развиена и огромна, тоа содржи голем број на теми и дисциплини, најважниот од нив е мобилен теорија, еволуција, генетиката и енергија. Меѓу најинтересните предмети кои им помогнам на границите на знаењето на највозбудливите поени, како тие се однесуваат на најновите пронајдоци и достигнувања на научниот свет, се биомедицински инженеринг и биотехнологија, невронски мрежи, екологија, храна и здравствени науки и молекуларна науки. Овие гранки на биологија се стои на работ на што пробив откритија речиси секој ден. Биологија се занимава со можеби најголемиот чуда присутни на Земјата денес, од микроскопски бактерии да слонови, како и студии на историјата на живот, следење милијарди години назад во времето.

Ако сметаш дека кршење на Кодексот на живот и авантуристички патувања во најситните клетки предизвика бран од љубопитност за да дојде преку вашиот мозок, Следете ги линковите подолу за да дознаете повеќе за можностите што доаѓаат со ова знаење и сметаат дека ова поле на студии за идна кариера. Започнете ја вашата пребарување сега и се јавите во училиштето во еден клик!

Читај повеќе

MRes молекуларна Bioscience

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Кина Суджоу

Оваа програма обезбедува темелно разбирање на клучните пристапи за проучување на биолошки процеси на молекуларно ниво. Тоа носи предност на напредни можности на англиски јазик Ксиан Jiaotong-универзитетот во Ливерпул е, препознатлив меѓународен функции, како и state-of-the-art истражувачки капацитети. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Преглед На програмата MRes Молекуларна Bioscience предвидува темелно разбирање на клучните пристапи за проучување на биолошки процеси на молекуларно ниво. Тоа носи предност на напредни можности на англиски јазик XJTLU е, препознатлив меѓународен функции и state-of-the-art истражувачки капацитети. Програмата опфаќа биотехнологијата поврзани со теми како што молекуларна биологија, протеини биохемија и дрога откритие, како и пост-геномната биологија (генетиката, transcriptomics, proteomics и bioimaging), и биоинформатиката, како што се купување и статистичка анализа на големи Biodata. Исто така става голем акцент на обезбедување на проектен менаџмент вештини. По овие предавал модули, на програмата се фокусира на во-длабочината на истражувачки проект и специјализирани дисертација. Личен индивидуалните планови за учење се наменети за студентите, во согласност со нивните средини и аспирации кариера. Успешно завршување на програмата доведува до доделување на диплома MRes од Универзитетот во Ливерпул, Велика Британија. Одделот за биолошки науки на XJTLU е меѓународно почитувана истражувачи во оваа област на истражување со одлична настава и лабораториски инфраструктура. Учениците имаат можност да ги извршуваат светска класа истражување во една динамична, транснационални средина. Уникатен продажба поени • Подучени од меѓународни академски кадар, кои се експерти во молекуларна Bioscience • Програмата трае само 18 месеци - многу пократко од мајстори степен програми во повеќето кинески универзитети • одлична подготовка за докторски програми во висок квалитет на Западна и кинески универзитети • релевантни за кариера во широк спектар на био-индустрии вклучувајќи биотехнологијата, биоинженеринг, bioagriculture, biomanufacturing и фармацевтските компании • XJTLU се наоѓа во близина на многу биотехнологијата компании во BioBay,... [-]

господар во молекуларниот живот науки

HAN University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Холандија Нијмеген

Дали сакате да ги проширите вашите можности за кариера во областа на биологијата? Дали сакате да стекнете професионално искуство додека студирате? Дали сакате курс кој ги задоволува потребите на индустријата и е оценет како "врвна програма" во период од 5 години? Потоа земете ја вашата научна кариера на следното ниво со проучување на молекуларните животни науки на HAN Универзитетот за применети науки. [+]

Магистер по молекуларна Животот науки Дали сакате да ги проширите вашите можности за кариера во областа на биологијата? Дали сакате да стекнете професионално искуство додека студирате? Дали сакате курс кој ги задоволува потребите на индустријата и е оценет како "врвна програма" во период од 5 години? Потоа земете ја вашата научна кариера на следното ниво со проучување на молекуларните животни науки на HAN Универзитетот за применети науки. Локација: Нијмеген Времетраење: 2 години Степен: господар на науката Почеток на курсот: Септември Професијата во мало Биотехнологијата ги користи живите системи и организми за развој или производство на производи за земјоделство, медицина и индустрија. Како експерт во оваа област, обично работите во лабораториски услови во фундаментални истражувања и / или контрола на квалитетот. Со подигнување на вашите квалификации на ниво Мастер, ќе ги прошири своите можности за работа да се вклучат позиции со повисоко ниво одговорност. Ова значи дека имате вештини за самостојно планирање, организирање и изведување проекти, изготвување експериментални стратегии и пишување научни документи. Покрај тоа, вие сте во можност да ги надгледувате организациските и меѓучовечките аспекти на вашите проекти. Ова се вредни вештини што ги бараат работодавците. Теорија и пракса Една од белегот на образованието во Хан е лесна интеграција на теоријата и практиката. Во текот на овој курс теоријата и практиката одат рака под рака. И во класот и на работното место, постојано работите на проекти кои придонесуваат за вистински развој на био-научните производи. На пример, откривање на нови цели или лекови, оптимизација на производството на протеини и прочистување, или... [-]

господар програма во молекуларните техники во животот науки

Karolinska Institutet
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Стокхолм

Програмата е уникатна соработка меѓу Каролинска институт, KTH Кралскиот институт за технологија и Универзитетот во Стокхолм, во околината на науки за животот лабораторија, Стокхолм. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Програмата е уникатна соработка меѓу Каролинска институт, KTH Кралскиот институт за технологија и Универзитетот во Стокхолм, во околината на науки за животот лабораторија, Стокхолм. На студентите ќе добијат сеопфатна едукација во живот, науката нагласувајќи методи врвни во bioinformatic анализа на големи податоци, во комбинација со state-of-the-art техники кои се користат во модерни "висока продуктивност" молекуларна биологија и како да се преведе биолошките наоди во дијагностички алатки и нови третмани. ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ПРОГРАМАТА Програма Оваа две години мајстор е дадено од страна на тим на наставници кои се меѓународно признати научници во нивните дисциплини да се обезбеди релевантна програма во истражувачката редови. Програмата се состои од курсеви со цел да им даде солидна едукација во комбинација на молекуларната биологија, биотехнологија и медицината, со фокус на високо-автопат биологија и анализа на големи податоци за превод на биолошките наоди од лабораторија клупата покрај креветот на пациентот. Образование има за цел да се развие своите вештини и способности од суштинско значење за професионална кариера поширок осврт на усмени и писмени презентации, вештини за работа во тим, и како да се направи етичките и општествените размислувања за живот, науката поврзани прашања, од кои сите се од значење за способноста да се водат проекти во академијата и индустријата. Курсеви - мајстор 's програма по молекуларна техники во областа на биологијата * Може да биде предмет на измени Година 1 Прва година нуди напредни курсеви на ниво на генетиката, биофизички хемија, и translational медицина, како и основите на биоинформатиката и компаративна... [-]

Англиски господар на агрономија (Емпа)

Georgian Technical University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Грузија Тбилиси

Програмата на англиски мајстор за агрономија ("EMPA"), основана во есента 2017 година, обезбедува единствена можност за потенцијалните кандидати кои се стремат да станат идните светски лидери од областа на агрономијата. Сите EMPA курсеви и предавања се понудени на англиски јазик за да ги подготви студентите да се соочат со реалните предизвици на глобалната економија. Нашиот стручен тим професори и предавачи кои зборуваат англиски се обучени да го опремат секој ученик со англиски вештини потребни за да се натпреваруваат и во академската и во стручната сфера. Ние сме убедени дека EMPA е водечка меѓународна програма во областа на агрономијата. [+]

Програмата на англиски мајстор за агрономија ("EMPA"), основана во есента 2017 година, обезбедува единствена можност за потенцијалните кандидати кои се стремат да станат идните светски лидери од областа на агрономијата. Сите EMPA курсеви и предавања се понудени на англиски јазик за да ги подготви студентите да се соочат со реалните предизвици на глобалната економија. Нашиот стручен тим професори и предавачи кои зборуваат англиски се обучени да го опремат секој ученик со англиски вештини потребни за да се натпреваруваат и во академската и во стручната сфера. Ние сме убедени дека EMPA е водечка меѓународна програма во областа на агрономијата. Во прилог на основни агрономија курсеви, EMPA нуди различни изборни предмети како што се ентомологија, екологија, генетика и одгледување, за да им помогне на учесниците на курсот да изберат нивните специфични кариери и полиња. Во моментов сме во разговори со странски универзитети во врска со потенцијалната програма за двојна диплома во агрономијата и наскоро работиме на финализирање на деталите. Програма Цел Главната цел на оваа програма е да им овозможат на студентите со знаења, вештини и искуства потребни за да станат светски земјоделски лидери. Во прилог на основната академска дисциплина во областа на агрономија, нашата програма ќе вклучува обука за професионални комуникациски вештини кои се занимаваат со актуелните глобални прашања во агрономијата. Запишаните студенти, исто така, ќе научат ефективни пристапи за производство на земјоделски пазари во разни култури и ќе стекнат тековни знаења и техники во агро-индустријата неопходни за да придонесат кон локалниот и националниот развој на земјоделството. Опис на програмата Програмата... [-]

господар во биотехнологијата

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

На Универзитетот во Сан Франциско нуди диплома професионален наука мајстор во Биотехнологија кој нуди на студентите и двете вредни лабораториски вештини, како и бизнис вештини потребни за да се стекнат со брза кон кариера во биотехнологијата. [+]

Магистер по биотехнологија На Универзитетот во Сан Франциско нуди диплома професионален наука мајстор во Биотехнологија кој нуди на студентите и двете вредни лабораториски вештини, како и бизнис вештини потребни за да се стекнат со брза кон кариера во биотехнологијата. Сан Франциско е еден од центрите на биотехнологијата во Америка и во светот. На Универзитетот во Сан Франциско обезбедува возбудлива програма која ги комбинира строгост на молекуларната биологија со бизнис основи - од суштинско значење позадина и длабочина на интерфејс на индустријата биотехнолошка меѓу истражување и развој, бизнис менаџмент и етичките производството.... [-]


Магистерски степен во биохемија

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Евора

Магистер по биохемија има за главна цел да подготви професионалци во можност да ги извршуваат своите задачи во областа на биохемија, се применува на животната средина, зачувување на производството и храна, раст и стареење, здравје и зачувување и обновување на средства во техничките професии се хранат, академска или истражувања, давајќи им на способноста да се планираат искуства, дефинирање на стратегии и имплементација на протоколи за иновативни проекти на технички и научни истражувања. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА На М-р во биохемија неговата главна цел да подготви професионалци во можност да ги извршуваат своите задачи во областа на биохемија, се применува на животната средина, зачувување на производството и храна, раст и стареење храна, здравје и зачувување и обновување на средства во техничките професии, академска или истражувања , давајќи им на способноста да се планираат искуства, дефинирање на стратегии и имплементација на протоколи за иновативни проекти на технички и научни истражувања. Студентите мора да се добие напредна обука во: Планирање и лабораториска пракса, биоинформатиката, молекуларна моделирање и симулација; Самостојно учење и само-вработувањето, како и информации за истражување се применуваат за подготовка на извештаи и научни трудови, се обрати на специјалисти во биохемија или други. Специјализирана лабораторија учења врз основа на матични линии на дејствување во институти, истражувачки центри и лаборатории (ICAAM, ИКТ, EQC и лабораторија. Херкулес). Кариери Лаборатории за анализа на животната средина; хемиски и биохемиски индустрија; Агрохемиски анализи во лаборатории; Прехранбената индустрија; Клинички лаборатории; лекови; биотехнологијата компании; реставрација на институциите и конзервација на уметничките и архитектонско наследство; компјутерски апликации за животот науки компании; регионалната и централната власт; инженерство и консалтинг; Настава и истражувачки лаборатории. [-]

Господар во заштитата на природата

Czech University Of Life Sciences Faculty of Environmental Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Степен програма за заштита на природата (NCO) магистрирал е отворена за дипломирани дипломи со позадина во екологија, биологија, зоологија, ботаника, конзерваторска биологија, пејзажна екологија или еколошки науки. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Заштита на природата (подофицер) Магистерски степен програма е отворена за диплома носители на диплома со позадина во екологија, биологија, зоологија, ботаника, конзервација биологија, пејзажна екологија или животната средина науки. Програмата подофицер е најдобро одговара за оние кои сакаат да се здобијат со напредни знаења и истражувања базирани на вештини во заштитата на природата. Програмата NCO обезбедува солидно разбирање и во примена и теорија базирана на ресурси зачувување и управување, врз основа на принципите на применета пејзажна екологија. NCO е акредитирана диплома програма потребна за пракса на управување со заштитени предел области со Агенцијата за заштита на природата на Република Чешка, ЕУ и применливи меѓународни локации, како и. Студиите се фокусираат на одржливи природни ресурси; Студентите ќе се здобијат со напредни знаења за голем број методи за зачувување на биосферата, применета пејзажна екологија, мелиорација на земјиштето, управување со игра и методи на оценување на животната средина. Во прилог на применети биолошки дисциплини, курсевите ја нагласуваат легислативата, економијата и употребата на ГИС алатки. Поради широк спектар на полето, дипломците ќе имаат многу добар успех во многу институции кои се занимаваат со зачувување на природата и пејзажите. [-]

Master of Science (Msc) in International Animal Welfare, Ethics and Law

The University of Edinburgh - College of Medicine & Veterinary Medicine
Он-лајн студии Дел-студии 3 - 6 години August 2018 Обединетото Кралство Edinburgh

[+]

Онлајн учење

Нашата онлајн учење технологија е целосно интерактивни, наградуваниот и ви овозможува да комуницираме со нашите високо квалификуван наставен кадар од удобноста на вашиот дом или работно место. Нашата онлајн учениците не само што имаат пристап до одлични ресурси Единбург, но, исто така, да станат дел од поддржувачка онлајн заедница, ги здружи студентите и наставниците од целиот свет.... [-]


господар на биотехнологијата (mbio)

The Australian National University | Science
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Австралија Canberra

[+]

Се толкува, синтетизира и критички да ги анализираат објавена литература од значење за биотехнологија; Докажување основни и сложени лабораториски вештини, кои најчесто се користат во истражувањето биотехнологијата;

[-]

господар инженер за агрономија и агро-индустрија

UniLaSalle
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 5 години September 2018 Франција Beauvais

Хранење на планетата на одржлив и траен начин да биде играч во земјоделството и транзиции (за енергија, животна средина ...): овие се предизвиците за инженери во земјоделскиот сектор. [+]

Инженер во Агрономија и Агробизнис Забележете дека оваа програма е целосно се предава на француски Од областа на чинија, земјоделството опфаќа широк спектар на индустрии. Ова е еден од само инженеринг бизнис, кој е заинтересиран за микроскопски живот како животот на човечките општества. Земјоделството, преработката на храна, агро-екологија, agromachinisme се движат сите сектори со цел да го нахрани светот на одржлив и траен начин. Далеку од клишеа, земјоделството игра важна и водечка улога во енергетскиот и транзиции на животната средина. Тие се отворени и функции се вклучени во дигитални трансформација. Како да станете инженер во земјоделството е да се биде актер на овој пресврт, во срцето на глобалните прашања. Оваа е да придонесе за развој на иновативни решенија за ефикасно и одговорно земјоделство. Тоа е изборот на трговијата, за да се измисли иднина. 9 професионални курсеви на кампусот Бове: Agroecology, почвата, земјиштето и водата Индустриска организација Агри Прашања и предизвици во сточарско производство Агрономија и култура за производство на земјата Консалтинг и друштвото за управување Агро-опрема и нови технологии Маркетинг Иницира и да развијат иновативни активности во земјоделството одгледување 8 професионални курсеви на кампусот Руан: агрономија Територии, животната средина, земјоделството квалитетот и безбедноста на храната земјоделско маркетинг управување со бизнисот Факултетот, Scinces растение, и еко-производство bioupgrading Управување со земјоделски податоци и решение модели урбанистички земјоделство и зелени градови Зошто да стане инженер за Агрономија и Агробизнис? Хранење на планетата на одржлив и траен начин, актер на земјоделски и транзиции (енергија, животна средина ...): овие се предизвиците за инженери Агрономија и... [-]

господар на клиничка однесувањето на животните

The University of Waikato
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Хамилтон

Господар на клиничка однесувањето на животните е напредни студии во дијагнозата и третманот на проблемот однесување кај животните. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Господар на клиничка однесувањето на животните Господар на клиничка однесувањето на животните е напредни студии во дијагнозата и третманот на проблемот однесување кај животните. Степенот нуди на студентите со позадина теоретско знаење, обука во критично оценување релевантна литература, како и можност да ги применат своите знаења во практични ситуации. Таа, исто така нуди можност да се преземат независна истражување во областа релевантни за областа на Клинички однесувањето на животните. Во зависност заврши квалификациите и интереси на поединците, дипломците на оваа програма може да најдат вработување во широк спектар на индустрии и улоги на животните поврзани, вклучувајќи: Напредна обука за животни однесувањето на животните консалтинг истражување на однесувањето на животните или техничар работа Животните поврзани со организации, органи, засолништа за животните, интернат kennels и Catteries зоолошки градини Влегување Потребно Нов Зеланд ергени степен, три или четири години, со напредни студии и Б (или подобра) од просекот во релевантните области или квалификација се сметаат за еднакви. Како да се аплицира Добие право совети Не може да има различни услови или услови за различни квалификации. Ова е особено важно ако сакате да учат за мајстори или повисок степен. Ви препорачуваме пред поднесувањето на барањето ќе го добиете академски совет преку индивидуалните факултет или училиште контакти или е- recruitment@waikato.ac.nz Примени се запишат Откако ќе знаете што е потребно, може да се поднесе барање за упис. Да аплицираат онлајн во enrol.waikato.ac.nz Добиете понуда за прифаќање Ако се прифати вашата молба за упис, ќе биде испратена понуда за прифаќање и... [-]

Мајстори во Медитеранот земјоделско-шумарски-пастирска

Instituto Politécnico de Santarém
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Santarem

Знаење, разбирање и обука во областа на земјоделството, шумарството и пасење, во перспектива на конзервација и заштита на биодиверзитетот. [+]

Време на траење: 2 Години Предности: Сместување и португалски јазик на курсот (30 часа) Образование се предвидени во португалски: Стапки *: Примена -35 € Годишен - 1000 € (без сместување) 3000 € (сместување) Користете - 35 € Образование на англиски јазик: Стапки *: Примена -35 € Годишен - 3500 € (сместување) Користете - 35 € * Во следните вредности ќе биде навремено предмет на потврда цели: Студенти на магистерски степен во Агро-Silvo-Пасторализам Медитеранот, меѓу другите, се стекнат: Знаење, разбирање и обука во областа на земјоделството, шумарството и пасење, од перспектива на конзервација и заштита на биолошката разновидност; Способност да се интегрираат и да се усогласат земјоделското производство системи, шумарство и добиток со вредностите на заштитата на биолошката разновидност, заштита на животните, зачувување на природните ресурси, услуги на животната средина, во насока на одржлив развој; Способност соодветно да ги користат принципите на интеграција, холистички концепти, аналитички алатки, техники, вклучувајќи ИКТ, управување на мултифункционални системи и производи со додадена вредност и животната средина-пријателски; програмибилност и развојни студии и применети истражувања, примена на знаењето во решавање на проблеми врз основа на научна строгост, критичко размислување, тимска работа, работна етика и учење во текот на животот; Професионална обука обезбедува научни и технички вештини на пазарот на труд, потпаѓаат под реформа на Заедничката земјоделска политика (ЗЗП), во глобализацијата, зголемен раст на населението во научниот и технолошкиот развој, побарувачката на потрошувачите, заштита на животната средина и рационално користење на природните ресурси. [-]

господар со протеини науката и биотехнологијата

University of Oulu
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Финска Оулу

На програмата Магистер степен ги исполнува јасно потребите на академските институции и индустријата во геномната ера на пост. Овој степен е специјално насочена кон давање на студентите во-длабочината на разбирање на структурата функција однос на протеини и техники кои се користат да се произведуваат и се карактеризираат нив. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Магистер по протеини наука и биотехнологија Да се види на видео на програмата на мајстор Меѓународниот е со протеини наука и биотехнологија , каде што нашите студенти кажам за програмата, и проучувањето и живеат во Оулу. На програмата Магистер степен ги исполнува јасно потребите на академските институции и индустријата во геномната ера на пост. Овој степен е специјално насочена кон давање на студентите во-длабочината на разбирање на структурата функција однос на протеини и техники кои се користат да се произведуваат и се карактеризираат нив. Студентите кои се избрани за степен ќе ги преземе 120 ЕКТС студија поени (еквивалент на две години) на студиите. Овие студии се зголеми рацете на индивидуални тренинзи во модерната држава на уметноста техники и методологии истовремено обезбедувајќи солидна основа во теоретски аспекти на оваа област. Околу половина од степенот вклучува интеграција на учениците во различни истражувачки групи, конечно кумулација во 6 месец истражувачки проект. Степенот е флексибилна и им овозможува на студентите да специјализираат во аспектите на протеини науката и биотехнологијата кои повеќето ќе имаат корист нивната идна кариера. Програмата е особено насочена кон луѓето кои влегуваат во истражување и поранешни студенти биле многу успешни во пронаоѓањето на д-р позиции во Финска и во странство. Степенот се изучува во многу меѓународни факултет за биохемија и молекуларна медицина. На овој факултет се среќаваат експертиза во ин витро, ин виво и во силико анализа на протеини структурата и функцијата и се состои од национални центри за протеини биофизички и структурна анализа, како... [-]

Msc. Медицинска информатика

Deggendorf Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри October 2017 Германија Pfarrkirchen + 1 more

Ова постдипломски курс им овозможува на студентите да се зајакне, продлабочување и проширување на нивните theorectical и фактичко знаење за да се задоволат барањата на модерниот истражување и развој области во телематски, телемедицина и е-здравје индустрии, како и во областите давател на услуги во национални или меѓународни здравје мрежи. [+]

Да се ​​применуваат на интернет, посетете ја: Применуваат Онлајн - Deggendorf Институтот за технологија здравствениот систем се карактеризира со висок ИТ инфилтрација - повеќето клинички, нега и терапевтска процеси се поддржани од страна на системи документација дигитална мрежа што се користи од страна на професионалци кои се вклучени во сите овие процеси на третман. Во текот на овие процеси, приватни лица и здравствени осигурителни компании се фактурирани со користење на дигитален пренос. Ова постдипломски курс им овозможува на студентите да се зајакне, продлабочување и проширување на нивните theorectical и фактичко знаење за да се задоволат барањата на модерниот истражување и развој области во телематски, телемедицина и е-здравје индустрии, како и во областите давател на услуги во национални или меѓународни здравје мрежи. Во прилог на Германија, на дигитализација на здравството се промовира во голем број европски земји, давајќи им можност да го користите овој постдипломски студии за да навистина се специјализираат нивните ИТ експертиза во оваа speciific област за да се продолжи во докторски студии или истражувачка работа во научните области и нашите дипломирани студенти отпочнување фантастична кариера. Степен: Магистер на науки (м-р) Времетраење: 3 семестри Почеток на терминот: Октомври (зимски семестар) Приемот на барањата Ве молиме видете студија и испит прописи (став 3), онлајн кратко време Deggendorf Институт за технологија јазик барања (врска до pdf) - Deggendorf Јазични барања јазик, се разбира: Англиски Надоместоци: Не школарина, само € 52 услуги на студентите такса по семестар Кампус: Европската кампус Rottal-ан, Pfarrkirchen Како да се аплицира Апликации за Deggendorf Институтот за технологија... [-]

Магистер по применета биотехнологија

Polytechnic of Leiria
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци October 2017 Португалија Leiria

Развојот поврзани со биотехнологијата и доаѓањето на генетскиот инженеринг и развој на нови алатки овозможил голема динамиката на овој простор, кој сега е во првите редови на 21 век. [+]

Мајстори Биолошки и животни науки диплома. Магистер по применета биотехнологија Магистер по применета биотехнологија има за цел да ги подготви студентите со научни, технички и човечки вештини за развој на применети истражувања и управување со активности во областа на биотехнологијата. Овој курс има намера да им обезбеди на студентите со напредна обука во областа на биотехнологијата да се применуваат во развој и имплементација на проекти во областа на фармацевтски биотехнологијата, храна биотехнологијата и морски биотехнологијата. Во текот на втората година на курсот, студентот ќе се спроведе истражување на одредена тема, кои ќе бидат собрани во стаж / проект / дисертација. Успешната одбрана на оваа стаж / проект / дисертација ќе доведе до магистратура Услови за пристап Носители на диплома академска диплома по 1 циклус на студии организирани според принципите на Болоњскиот процес во областа на морска биологија и биотехнологија и сродни области; Носители на диплома која е призната како исполнување на целите на одреден степен од научно-техничка Советот на ESTM во областа на морска биологија и биотехнологија или сродни области; Носители на академски, научни и професионални програми кои се признаваат како потврдува капацитетот да се спроведе овој циклус на студии од научно-техничка Советот на ESTM. Такси Такса за пријава: 60 € ЗАПИШУВАЊЕ плаќање: 500 € за меѓународен студентски Контингент Школарината: I. Општи контингент: 1.140 € / по Втората година. Меѓународен студентски контингент: 3.000 € / годишно [-]