Магистратура Босна и Херцеговина

Магистерски програми во Босна и Херцеговина - Магистратура Босна и Херцеговина

Master

Мајстори се однесува на завршување на постдипломски студии програма која ги подготвува студентите да го продолжат своето познавање на одредена тема или унапредат своите кариери. Поголемиот дел од мајстори, се зависи од државата или јавните универзитети.

А мајстор, која трае една до две години на школување за да добијат, може да помогне на студентите да ги подобрат своите професионални вештини и да се здобијат со знаење во одбраната на нивните поле. Ова подобрување на вештини и знаење може да доведе до високо квалификувани кариера можности за напредување.

 

Босна и Херцеговина е европска земја се наоѓа на Балканскиот Полуостров. Босна и Херцеговина има голема традиција на успех во областа на науката, уметноста, литературата, технологија, итн

Барај тука за магистерска диплома во Босна и Херцеговина. Земете сите училишни и програма инфо, и во контакт со универзитетите во Босна и Херцеговина директно тука!

Читај повеќе

Магистер по меѓународни односи

International University Of Sarajevo IUS
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Босна и Херцеговина Sarajevo

На ниво на постдипломски, во фокусот на програмата е на IR мир и конфликт студии и меѓународната безбедност. [+]

На ниво на постдипломски, во фокусот на програмата е на IR мир и конфликт студии и меѓународната безбедност.

Програмата предвидува дипломирани студенти со вештини, тие треба да функционира во современиот свет и да ги испита мотиви, методите и политиките на државите извршуваат своите интереси во меѓународната арена и на сили кои дејствуваат да ја креира и да се ограничат овие држави.... [-]


господар во генетиката и биоинженеринг

International University Of Sarajevo IUS
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Босна и Херцеговина Sarajevo

Генетика и биоинженеринг е една од најбрзо растечките дисциплини и постои зголемување на потребата од генетичарите и биоинженери облик со современите инженеринг стандарди. Наша цел е да ги обучи отворен ум генетичарите и биоинженери, свесни за локалните и глобалните проблеми, и чувствителни за етичките прашања. [+]

Генетика и биоинженеринг е една од најбрзо растечките дисциплини и постои зголемување на потребата од генетичарите и биоинженери облик со современите инженеринг стандарди.

Наша цел е да ги обучи отворен ум генетичарите и биоинженери, свесни за локалните и глобалните проблеми, и чувствителни за етичките прашања.

Програмата се фокусира на практичната примена на теоретската рамка обезбедени на ниво на додипломски, градење на бришачите на истражување и развој на специфични индустриски практики. Соработка со индустрија е една од главните цели на програмата, со цел да го додадете решение за изнаоѓање вештини и ум-сет на истражувања поддржани практичност. ... [-]