Магистратура Бразил

Магистерски програми во Бразил - Магистратура Бразил

Master

Студентите од целиот свет се открива Бразил како дестинација за образование. Универзитетите во Бразил понуди првокласна програми за постдипломски студии и во јавниот и приватните универзитети, со многу опции на апликацијата, прифатлива школувањето, експерт факултет, како и одлична објекти. Студентите кои мајстор во Бразил ќе ја доживее на уникатен и интересен бразилската култура, како и на природните убавини, бујна дождовни шуми, динамичен градови, и авантуристички активности.

Студентите кои се добие нивниот Учител во Бразил се многу барани во конкурентен пазар на труд, во регионот и на глобално ниво. Некои од популарните и престижни мајстор во Бразил програми вклучуваат предмети на факултет, бизнисот, здравството, дизајн и управување. А мајстор во Бразил е повеќе од еден степен, тоа е културна и интелектуална искуство кое им помага на луѓето се развие во добро заоблени професионалци.

Погледнете низ мајстор во Бразил програми подолу и најдете програма која е добра за вас!

Читај повеќе

степен професионална господар во администрацијата

FGV
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 150 часа August 2019 Бразил São Paulo

Професионалец Магистер по бизнис администрација (АПМ), од FGV / EAESP е секако постдипломски sensu stricto, во насока на формирање и развој на напредни бизнис администрација. [+]

МПА - Професионална Магистер по бизнис администрација

Професионалец Магистер по бизнис администрација (АПМ), од FGV / EAESP е секако постдипломски sensu stricto, во насока на формирање и развој на напредни бизнис администрација. Нашите студенти имаат практично искуство во менаџерски позиции или за управување со организации, и се обидуваат да се комбинираат солидна академска основа, со активности за практична примена.... [-]


Господар - Киев

Access Masters
Студии врз за студентски град Целосна 1 ден February 2019 Бразил São Paulo Rio de Janeiro + 1 more

Access Masters ќе ве запознае со широк спектар на магистерски програми и ќе ве поврзе со претставници од некои од најдобрите бизнис школи во светот. Со регистрирање, ќе добиете пристап до целосната програма на настанот. [+]

А мајстори - вашиот пасош на светот на бизнисот.

Access Masters ќе ве запознае со широк спектар на магистерски програми и ќе ве поврзе со претставници од некои од најдобрите бизнис школи во светот. Со регистрирање, ќе добиете пристап до целосната програма на настанот.

Отворен саем

Отворениот саем им овозможува на потенцијалните студенти да се сретнат со претставници на училиштата без претходно назначување, но по регистрирањето на настанот. Мастер програми презентирани во текот на овој дел од настанот опфаќа широк спектар на области, вклучувајќи: Инженеринг, финансии и сметководство, хуманистички, информатичка технологија, меѓународни односи, правни и правни студии, менаџмент, маркетинг, математика, медицина и медицински сестри, наука, општествени науки .... [-]


MDes одржливи градови / дизајн на животната средина

L’École De Design Nantes Atlantique
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Бразил São Paulo + 1 more

Оваа програма ги истражува истовремено еволуцијата на нашата изградена средина и урбаните трансформации во контекст на брзи промени, со барањата на одржлив, пристапен и паметен град, замислен во дух на универзален ко-дизајн (Дизајн за сите), целосно интегриран . [+]

Програма за последипломски студии по две години, подучувана на англиски јазик, специјализирана за дизајн на животната средина, што доведува до степен магистер по дизајнПрограма специјално прилагодена за студентите од целиот свет кои сакаат да ги интегрираат нашите MDes

Оваа програма ги истражува истовремено еволуцијата на нашата изградена средина и урбаните трансформации во контекст на брзи промени, со барањата на одржлив, пристапен и паметен град, замислен во дух на универзален ко-дизајн (Дизајн за сите), целосно интегриран .... [-]


Меѓународната Магистер по напредни глина науки (iMacs)

University of Poitiers
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Бразил Porto Alegre

IMacs е интегриран Магистер на науки дизајниран од страна на 4 институции со широк спектар на лидерство во глина науката. [+]

Средини изкопаеми почвата менаџмент-геотехнички инженеринг-GEOMATERIAL-NANOMATERIAL iMacs е интегриран Магистер на науки дизајниран од страна на 4 институции со широк спектар на лидерство во глина науката:

Универзитетот во Поатје (UP) во Франција (координатор), Универзитетот на Aveiro (UA) во Португалија, Техничкиот универзитет во Крит (TUC) (Chania) во Грција, Сојузна Универзитетот во Рио Гранде до Сул (UFRGS) (Порто Алегре) во Бразил. ... [-]

магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ)

CEMS - The Global Alliance in Management Education
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Бразил São Paulo

На МИМ е постдипломски студии, претходно искуство степен отворен за одредена група на студенти запишани на програмата на мајстор во еден од 28 водечките институции [+]

МИМ господар во меѓународниот менаџмент

Есента е стратешки сојуз на бизнис училишта, мултинационалните компании и невладини организации кои заедно понуди магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ). Стручната служба есента се наоѓа на ХЕЦ кампус во близина на Париз, со програма и корпоративните односи се управувани од страна на тим во рамките на секој член на училиште. Ќе ги најдете сите универзитети членки на есента со користење на клучни зборови "есента" во мајстор во управување со Компас пребарување мотор или со кликање на листата на есента партнери подолу.... [-]


Постдипломски студии по стратешки дизајн и иновации

IED – Istituto Europeo di Design Sao Paulo
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2019 Бразил São Paulo

Стратешкиот дизајн се конфигурира како "голема слика" разбирање на барањата на општеството, засновано на нов начин на размислување и системска визија, со што се редефинира пристапот кон предизвиците, со фокус на идентификување на можностите за акција. [+]

Овој курс се изучува на јазикот на ПОРТУГАЛИЈА.

ЗОШТО?

Стратешкиот дизајн се конфигурира како "голема слика" разбирање на барањата на општеството, засновано на нов начин на размислување и системска визија, со што се редефинира пристапот кон предизвиците, со фокус на идентификување на можностите за акција.

ЗА КОИ?

За професионалци од разни области на знаење и професионални активности кои се заинтересирани за дизајнирачкото размислување и неговиот непушачки пристап, со модели кои се способни да генерираат креативни иновации и да ја трансформираат реалноста, било да е тоа во бизнис или во причини.... [-]


Магистер по моден маркетинг

IED – Istituto Europeo di Design Rio de Janeiro
Студии врз за студентски град Дел-студии 400 часа September 2019 Бразил Rio de Janeiro

Сакате да научите маркетинг и како мода? Сакате да научите мода, и како маркетинг? Нејзиното место е во IED Rio. Во Професионалниот моден маркетинг маркетинг, ќе научите маркетинг со професори кои се референца на модниот пазар. [+]

Овој курс се изучува на јазикот на ПОРТУГАЛИЈА. Придружуван од професионалци од компании како Vogue и Osklen, студентот ќе развие маркетинг и комуникациски проект за моден бренд.

Преку неколку врски со пазарот, ученикот ќе има тековна визија за областа и ќе може да започне сопствен бренд и да се приклучи на комуникациските одделенија на големите модни компании.

Во партнерство со Леви, професионалниот мајстор во моден маркетинг им нуди на студентите можност да стапат во контакт со секојдневниот живот на една од најголемите компании за облека во светот.... [-]


господар во администрацијата

EBAPE Brazilian School of Public and Business Administration
Студии врз за студентски град Дел-студии 24 месеци March 2019 Бразил Rio de Janeiro

Магистер по администрација е одговор EBAPE да тековната барања за постдипломски курсеви во администрацијата, во согласност со насоките на ртовите / Министерството за образование, кој ... [+]

Магистер по администрација

&nbsp

Магистер по администрација е одговор EBAPE да тековната барања за постдипломски курсеви во администрацијата, во согласност со насоките на ртовите / Министерството за образование, кои accredits под класификација како се разбира професионални мајстор во согласност со Управниот владејачката Н. 080/98 .

&nbsp

Се разбира Професионалец мајстор е првенствено со скратено работно време се разбира, кој им овозможува на студентите на мајсторот да ги усогласат своите студии со нивните професионални активности. ... [-]


Administração e desenv. empresarial

Universidade Estácio
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Бразил Rio de Janeiro + 1 more

O MADE tem como missão produzir conhecimento e qualificar profissionais em gestão empresarial para atuação em docência, pesquisa e prática de negócios, estimulando consciência crítica que contribua para o desenvolvimento científico, tecnológico, cultural e social do País, com compromisso ético e responsabilidade social. [+]

Objetivos

O MADE tem como missão produzir conhecimento e qualificar profissionais em gestão empresarial para atuação em docência, pesquisa e prática de negócios, estimulando consciência crítica que contribua para o desenvolvimento científico, tecnológico, cultural e social do País, com compromisso ético e responsabilidade social.

Tendo em vista sua natureza profissional, o MADE tem como objetivos gerais:

a) desenvolver as competências específicas relacionadas à gestão de negócios com ênfase nos processos de mudanças e desenvolvimento empresarial;

b) desenvolver produção técnico-científica que possa contribuir para o debate acadêmico-profissional sobre os temas interdisciplinares que se constroem em torno da administração de empresas;... [-]


Mestrado em ciência e tecnologia ambiental

Universidade Do Vale Do Itajaí
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 семестри March 2019 Бразил Itajaí Balneário Camboriú + 2 more

Bem-vindo ao site do Programa de Pós-Graduação em Ciência e Tecnologia Ambiental (PPCTA). Aqui encontrará as informações necessárias sobre os cursos de Mestrado e Doutorado, assim como atualizações sobre as atividades acadêmicas do programa. O PPCTA capacita recursos humanos para atuarem nas áreas de ensino, pesquisa e desenvolvimento, através do conhecimento-domínio de ferramentas e tecnologias voltados para... [+]

Mestrado em Ciência e Tecnologia Ambiental

Bem-vindo ao site do Programa de Pós-Graduação em Ciência e Tecnologia Ambiental (PPCTA). Aqui encontrará as informações necessárias sobre os cursos de Mestrado e Doutorado, assim como atualizações sobre as atividades acadêmicas do programa.

O PPCTA capacita recursos humanos para atuarem nas áreas de ensino, pesquisa e desenvolvimento, através do conhecimento-domínio de ferramentas e tecnologias voltados para o meio ambiente.

Objetivos do Programa

​O Programa de Pós-Graduação em Ciência e Tecnologia Ambiental (PPCTA) capacita recursos humanos para atuarem nas áreas de ensino, pesquisa e desenvolvimento, através do conhecimento-domínio de ferramentas e tecnologias voltados para o meio ambiente.... [-]


постдипломски градежништвото

Universidade Veiga de Almeida (UVA)
Студии врз за студентски град Целосна March 2019 Бразил Belém

Градежен постдипломски курс за да се оствари во последните пет години (10 периоди) и се структурирани да обезбеди класичен теоретските основи и најмодерните напредни техники се применуваат за решавање на проблеми во оваа област. [+]

Курсот

Градежен постдипломски курс за да се оствари во последните пет години (10 периоди) и се структурирани да обезбеди класичен теоретските основи и најмодерните напредни техники се применуваат за решавање на проблеми во оваа област.

Курсот им обезбедува на студентите со солидна позадина во областа на работењето, расте во обем поради постојаното технолошките еволуцијата на модерниот свет, истакнување на ненапаѓање со животната средина и учество, зголемување на градежни инженери во активностите за управување со , управување и планирање. Секој ден, има многу и длабоки промени, како резултат на развојот на нови материјали и технологии, како и креирање и донесување на нови аналитички методи, под влијание на употребата на компјутерите. Затоа, на полето за градежништво на активност е проширен и екстраполираат на традиционално претпочитаат области (конструкции, геотехнички и транспорт, водните ресурси и градежни материјали).... [-]


Мајстори во општеството, технологијата и јавната политика

Grupo Tiradentes
Студии врз за студентски град Целосна March 2019 Бразил Aracaju

Мајстор во општеството, технологијата и јавната политика вклучува голем број на човечки, технолошки и применети социјални науки, комбинирање перспективи кои не се исполнети други дисциплински курсеви и поддржани во други области како што инженеринг и јавното здравство. [+]

O Мајстор во општеството, технологијата и јавната политика Тоа вклучува голем број на човечки, технолошки и применети социјални науки, комбинирање перспективи кои не се исполнети други дисциплински курсеви и поддржани во други области како што инженеринг и јавното здравство. Опсегот на предложените курсеви и семинари ги опфаќа областите на урбано и регионално планирање, право, социологија, политички науки, антропологијата, економијата, архитектура, јавна администрација, социјални услуги, здравствена заштита, комуникации, производство инженеринг, Исхрана, управување со животната средина и културното наследство културата.... [-]


континуираното образование програми

The Coppead Graduate School of Business, the Federal University of Rio de Janeiro
Студии врз за студентски град Дел-студии March 2019 Бразил Rio de Janeiro

Понуди 160-часовна континуирана едукација програми наменети за искусни професионалци кои сакаат да ги прошират своите знаења и стручност во одредена деловна практика. [+]

Понуди 160-часовна континуирана едукација програми наменети за искусни професионалци кои сакаат да ги прошират своите знаења и стручност во одредена деловна практика, како што се:

Услуги за управување Шест Сигма Проектен менаџмент Управување со мало Логистика за управување. [-]

Mestrado profissional em administração

Centro Universitário UNA
Студии врз за студентски град 24 месеци March 2019 Бразил Belo Horizonte

Доколку имаш 50 адолесценти и искуства, не можете да бидете сигурни дека Администрацијата е придонес за формирање на лидери и членови на успешна асоцијација на новото Местрадо профил на администрацијата. [+]

Доколку имаш 50 адолесценти и искуства, не можете да бидете сигурни дека Администрацијата е придонес за формирање на лидери и членови на успешна асоцијација на новото Местрадо профил на администрацијата.

Заради тоа, професионалноста која се занимава со транзитирање на разликите е во смисла на разбирање, која е тесно поврзана со методологијата, која е компромитирана со иновација во рамките на организацијата.... [-]


професионални господар 's степен во бизнис менаџмент

FIA – Fundação Instituto de Administração
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години February 2019 Бразил São Paulo

Стручната Магистер по Бизнис менаџмент беше креиран во 2013 година со цел да се промовира образование за професионално напредување во областа на управувањето и во области кои се однесуваат на него, фаворизирање на развојот на знаење во теории и практики на управување. [+]

Стручната Магистер по Бизнис менаџмент беше креиран во 2013 година со цел да се промовира образование за професионално напредување во областа на управувањето и во области кои се однесуваат на него, фаворизирање на развојот на знаење во теории и практики на управување.

Студентите се форуми за дискусија на идеи и градење на односи да се промовира стимулирање на животната средина за ширење и размена на знаења помеѓу академските институции и организации, да ги тестираат теориите, произведуваат знаење и развој на алатки кои се во исто време, функционални и практични ефикасност употреба во специфични менаџерски контексти.... [-]