Магистратура Доминиканска Република

Магистерски програми во Доминиканска Република - Магистратура Доминиканска Република

Master

Со цел успешно да се добие мајстори квалификација, ќе треба да се добие број на кредити со полагање индивидуални модули. Повеќето предавал мајстори ќе имаат голем број на основни модули кои ќе мора да се земе и да со цел да се добие квалификација. Проценка на истражувања магистерски е скоро секогаш во целост од страна на еден дисертација модул или проект.

Заработуваат напреден степен како што е мајстор нуди можност за зголемување вашиот вештина во собата и евентуално подобрување на шансите за вработување во исто време. Господар програми може да бидат понудени на интернет или со скратено работно време, така што студентите можат да ги извршуваат своите образование, на начин што е погодно за нив.

 

Проучување високото образование во Доминиканската Република е релативно прифатлива опција во една од земјите trhee големи universitites, имено; на Pontificia универзитет католички Мадре y Маестра, нашиот Autónoma де Санто Доминго и нашиот Централен дел Есте.

Барај тука за магистерска диплома во Доминиканска Република. Земете сите училишни и програма инфо, и во контакт со универзитетите во Доминиканска Република директно тука!

Читај повеќе

Master of Business Administration (Dual degree with Creighton University)

Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra
Студии врз за студентски град Целосна 20 месеци January 2019 Доминиканска Република Сантијаго Санто Доминго + 1 more

[+]

Затоа, на

[-]

осигурување МБА програми

Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Доминиканска Република Сантијаго Санто Доминго + 1 more

Во последниве години, осигурителниот сектор Доминиканската претрпе значителни промени и восхитувачки раст. Ова се вклучени учеството на големите компании, меѓународни брокери и осигурување Нагодувачи извршуваат во нашата земјата нудат светска класа на услуги. [+]

Presentación

Во последниве години, осигурителниот сектор Доминиканската претрпе значителни промени и восхитувачки раст. Ова се вклучени учеството на големите компании, меѓународни брокери и осигурување Нагодувачи извршуваат во нашата земјата нудат светска класа на услуги. Тоа е причината зошто е потребно специјализирани академска обука на човечките ресурси во областа на осигурувањето; професионалци со вештини кои им овозможуваат ефикасно да се соочи со предизвиците на овој сектор.... [-]


М-р во високи финансиски менаџмент (двојна диплома)

Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra
Студии врз за студентски град Целосна 20 месеци January 2019 Доминиканска Република Сантијаго Санто Доминго + 1 more

Програмата Магистер во Горна Финансиски менаџмент е насочена кон финансиските професионалци во индустриски, комерцијални, услужниот сектор и брокерски фирми наслови финансиски. [+]

Двојна диплома со Универзитетот Монтескје Бордо IV (сопствени степен) ​

Presentación

Програмата Мајсторите во Финансиски менаџмент висок Таа е насочена кон финансиските професионалци во индустриски, комерцијални, услужниот сектор и брокерски фирми наслови финансиски.

Експертиза вклучува продлабочување на разбирањето на процесот на регистрација, производство извештаи и споредба на различни сметководствени системи.... [-]