Пребарај за Мастерс во Закони и регулација

Најди ги вашите магистерска диплома по Закони и регулација овде!

Закони и регулација

Ова поле на знаење воведува правила и насоки кои функционираат преку збир на институции и обликот политиката, економијата и општеството во многу различни начини. Закони основа за прописите кои го контролираат човечкиот и социјалниот однесување преку правила и разни ограничувања. Сè што во современиот свет се базира врз односите што произлегува од правата и обврските дадени од страна на правни закон. Речиси на секој чекор се прави во општеството е одвиваа и модериран од страна на разни закони и рестрикции. Закон и прописите умерена сè, од автобуски билети за глобалните пазари. Проучување на оваа тема ни обезбедува со потребните знаења за успешен бизнис, пристоен и безбеден живот, како и цел да се изгради мир во светот.

Дали имате додипломски студии во Законот? Потоа разгледува продолжување на вашето образование и се запишуваат во програмата за постдипломски студии по право. Вие може да студира Кривичниот закон, деловното право, меѓународно право, Humanitartian закон, европско право и многу други предмети од областа на закони и прописи.

Го погледне во програмите подолу, кликнете на "Читај повеќе" за да добиете повеќе информации за одредена програма и контакт лицето одговорно за запишување на Универзитетот во само еден клик!

Читај повеќе

Магистер по европски студии - управување и регулација

University of Bonn
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 1 година Open Enrollment Германија Bonn

Магистер по европски студии - Управување и регулирање е една година постдипломски програма која е понудена во Центарот за европска интеграција студии на Универзитетот во Бон (ЦЕИ). Под раководство на ЦЕИ професори и "Летечкиот факултет" од страна на реномирани експерти од цела Европа ќе биде дел од меѓународна група на студенти со различни потекла и искуства. [+]

Развој на Европската Унија, потребата за долгогодишно искуство во европските прашања, вклучувајќи го и интеграција на сите нивоа на власта и во приватниот сектор во ЕУ е потребно. Магистер по европски студии - управување и регулирање на Центарот за европски студии за интеграција (ZEI) на Рајнскиот Фридрих Wilhelms-Универзитетот во Бон ги подготвува студентите за кариера во меѓународната различните институции на ЕУ, меѓународните организации, националните власти, невладините организации и глобален бизнис од ,... [-]


ФИФА мајстор - меѓународен магистер по менаџмент, право и хуманистички науки за спорт

CIES - International Centre for Sports Studies
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Швајцарија Neuchâtel

Во организација на CIES - Меѓународниот центар за спортски студии, во партнерство со три универзитети, Универзитетот Де Монтфорт во Лестер (Англија), Школата за менаџмент на СДА Бокони во Милано (Италија) и Универзитетот во Нојшател (Швајцарија), ФИФА магистер по менаџмент , Законот и хуманистичките науки на спортот е создаден за промовирање на менаџерското образование во рамките на спортот. [+]

ФИФА мајстор - Меѓународен Магистер по менаџмент, право и хуманистички науки за спорт

Во организација на Меѓународниот центар за спортски студии (CIES) во партнерство со три универзитети, Универзитетот Де Монтфорт во Лестер (Англија), Школата за менаџмент на СДА Бокони во Милано (Италија) и Универзитетот во Нојшател (Швајцарија), ФИФА магистер по менаџмент , Законот и хуманистичките науки на спортот е создаден за промовирање на менаџерското образование во рамките на спортот. Таа се развила за да стане врвна програма за постдипломски студии во развој на сите менаџери кои можат да се справат со сложениот свет на спортот.... [-]


Господар на јавната политика (MPP)

UC San Diego School Of Global Policy & Strategy
Студии врз за студентски град Целосна 2 месеци September 2019 Соединети Американски Држави San Diego

MPP е две години, со полно работно време професионална степен програма. Изградбата на скеле за креирање политики во глобален контекст е критична компонента на МПП. Тоа ќе ги подготви студентите со вештини потребни за споредба на најдобрите практики во САД, Латинска Америка, Азија и пошироко. Нашиот факултет е експерт за јавниот, приватниот и меѓувладиниот сектор, создавајќи методологија за дизајн и евалуација на јавната политика низ целиот свет. MPP степен комбинира оваа социјална наука политика експертиза со нашите кампусот сили во STEM и здравствени науки. [+]

MPP е две години, со полно работно време професионална степен програма. Изградбата на скеле за креирање политики во глобален контекст е критична компонента на МПП. Тоа ќе ги подготви студентите со вештини потребни за споредба на најдобрите практики во САД, Латинска Америка, Азија и пошироко.

Нашиот факултет е експерт за јавниот, приватниот и меѓувладиниот сектор, создавајќи методологија за дизајн и евалуација на јавната политика низ целиот свет. MPP степен комбинира оваа социјална наука политика експертиза со нашите кампусот сили во STEM и здравствени науки.... [-]


Мајстор за јавна политика

University of California Riverside
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Riverside

Мајсторот на јавна политика (MPP) програма на UCR школа за јавна политика е првиот таков постдипломски програма се понудени од страна на еден голем истражувачки универзитет во Внатрешна Јужна Калифорнија. [+]

Концентрации

Преку нашата двегодишна програма со полно работно време, можете да изберете да специјализирате во широк спектар на области. Специјализација може да биде форма на концентрација во рамките на предмети, во највисок премин проект, во еден стажирање, или во било која комбинација од овие. Концентрациите се достапни во следниве области:

Животната средина и ресурсиЗдравјеОбразованиеУрбанНееднаквост и сиромаштијаТрка и имиграцијаЛиста за проверка на апликации... [-]

Господар на кривичната правда

Washburn University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Topeka + 1 more

Мајстор за правда (MCJ) степен е дизајниран да ги задоволи потребите на кривичната правда професионалци и пред-професионалци кои сакаат да ги подобрат своите знаења, вештини и таленти во областа на кривичната правда администрација. [+]

Во септември 2007 година, MCJ програмата на универзитетот Washburn стана првата дипломирана програма во земјата која е сертифицирана според новите стандарди за сертификација на академијата за кривично правда (ACJS).

Мисија

На Господар на кривичната правда (MCJ) степен Е дизајниран да ги задоволи потребите на професионалци во кривичната правда и пред-професионалци кои сакаат да ги подобрат своите знаења, вештини и таленти во областа на администрацијата на кривичната правда.... [-]


Магистер по право на Европската унија

The John Paul II Catholic University of Lublin
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 2  October 2019 Полска Lublin

Нашите дипломирани студенти се специјалисти подготвени да работат како професионален кадар во институциите на ЕУ и другите меѓународни организации, како и локалната и националната влада. [+]

Можности за кариера

Нашите дипломци се специјалисти подготвени да работат како професионален член на персоналот на институциите на ЕУ и другите меѓународни организации, како и локалната и националната влада. Тие служат како лидери на промените во нивните локални заедници, помагајќи во промовирањето на идејата за европска интеграција и најдобро искористување на европските фондови. Правната програма на Европската унија исто така се подготвува за работа во приватни претпријатија во Полска и низ цела Европа (специјализација "деловно право") или да бидат вклучени во дипломатска служба со силен фокус на заштитата на човековите права и миграционата политика (специјализација "Дипломатија"). Тој им дава на студентите солидно разбирање на правните и организациските основи на функционирањето на Европската унија.... [-]


Господар на решавање на спорови

Pepperdine University School of Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Open Enrollment Соединети Американски Држави Malibu

Господар Pepperdine на решавање на спорови (MDR) е достапен за студентите кои бараат да работат во различни законски и не-закон области. [+]

Господар Pepperdine на решавање на спорови (MDR) е достапен за студентите кои бараат да работат во различни законски и не-закон области.

Проучувањето на конфликтот не е ограничено само на правната професија. Студентите ја примениле својата MDR во области, вклучувајќи:

Човечки ресурсиБизнисСоветувањеОбразованиеМеѓународната дипломатија и многу повеќеНа чело на правното образование... [-]

University of Denver, Josef Korbel School of International Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Denver

[+]

Стипендија

[-]

Магистрант во глобализацијата, економија и право

Oporto Global University - Universidade Portucalense
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Португалија Porto

Денес, интеграцијата во глобалната економија е неизбежен императив за земјите, компаниите и другите организации. Пристапот на оваа реалност е интердисциплинарен, преминувајќи ги областите Економија, Право и Менаџмент. Како резултат на високо-мултидимензионалниот карактер на феноменот на глобализацијата, овој магистерски курс има за цел да ги промовира и дистрибуира специјализираните знаења за глобализацијата, економијата и правото, вклучувајќи ги и елементите за управување. [+]

Денес, интеграцијата во глобалната економија е неизбежен императив за земјите, компаниите и другите организации. Пристапот на оваа реалност е интердисциплинарен, преминувајќи ги областите Економија, Право и Менаџмент. Како резултат на високо-мултидимензионалниот карактер на феноменот на глобализацијата, овој магистерски курс има за цел да ги промовира и дистрибуира специјализираните знаења за глобализацијата, економијата и правото, вклучувајќи ги и елементите за управување.... [-]


господар на сајбер-безбедноста (закон, деловна опција и тоа)

La Trobe University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2019 Австралија Melbourne + 1 more

Нашите cybersecurity степени се создадени од страна на индустријата, за индустријата, и ќе ве подготват да се борат против големата нелегална активност и нејзиното зголемување на нивото на софистицираност. La Trobe е член на Википедијалниот Центар за сајбер безбедноста на Океанија (OCSC), центар за сајбер-безбедносни активности финансиран од владата на Викторија. [+]

Избери господар на Cybersecurity во La Trobe

Компјутерскиот криминал е широко распространета закана и главна грижа која може да се бори само со високо квалификувани специјалисти - но тие моментално се во недостиг. Во извештајот од индустрискиот партнер на Ла Тробе, Cisco, се наведува дека моментално има околу еден милион сајбер-безбедносни работни места на глобално ниво. Се очекува ова барање да се зголеми на шест милиони до 2019 година, со очекуван недостаток од 1,5 милиони.... [-]


Мајстор на меѓународната политика и практика

The George Washington University - Elliott School Of International Affairs
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 2 more

Програмата Магистер по меѓународна политика и пракса (MIPP) на Елиот школа им помага на меѓународните професионалци да ги развиваат овие високо-продажни вештини. Оваа флексибилна степен програма подготвува професионалци од средината на кариерата за предизвиците на глобализацијата преку комбинирање ригорозни академски обуки со развој на вредни вештини за подобрување на кариерата. [+]

ЗАБЕЛЕШКА: Ако сте заинтересирани да ја проучувате оваа програма преку интернет, дојдете до следниот дел од описот на оваа програма за повеќе информации.Подготовка на професионалци за предизвиците од 21 век

Барањата на глобализацијата драматично ги менуваат практиките за кариера и вработување за поединци и организации во меѓународните односи. Професионалци кои сакаат да ексел во меѓународната сцена мора да имаат познавање на меѓународните економски, политички и социјални трендови. Тие мора да поседуваат аналитички и менаџерски вештини неопходни за формулирање и застапување на политиките за клучните меѓународни прашања и способност за преговори и ефикасно работење во крос-културни средини.... [-]


Мајстор за јавна политика

University of Western Australia Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2019 Австралија Perth + 1 more

Мајстор за јавна политика ќе ви даде мулти-дисциплинарен разбирање на улогата на владата во економската активност и јавната политика на донесување одлуки. Курсот се фокусира на тоа како владата комуницира со економијата и општеството. Темите вклучуваат економски раст, стабилност, оданочување, обезбедување инфраструктура, регулација, здравство, одбрана, образование и социјална сигурност. Таа ги интегрира теоријата и практиката за подобрување на знаењата и практичните вештини кои ви овозможуваат да реагирате проактивно и стратешки на јавните, економските и социјалните потреби. Можете да изберете да завршите специјализации во економија или јавна администрација и управување или и двете. [+]

Мајстор за јавна политика ќе ви даде мулти-дисциплинарен разбирање на улогата на владата во економската активност и јавната политика на донесување одлуки. Курсот се фокусира на тоа како владата комуницира со економијата и општеството. Темите вклучуваат економски раст, стабилност, оданочување, обезбедување инфраструктура, регулација, здравство, одбрана, образование и социјална сигурност. Таа ги интегрира теоријата и практиката за подобрување на знаењата и практичните вештини кои ви овозможуваат да реагирате проактивно и стратешки на јавните, економските и социјалните потреби. Можете да изберете да завршите специјализации во економија или јавна администрација и управување или и двете.... [-]


Мајстор на меѓународното кривично право

UNH School of Law
Он-лајн студии Целосна 12 - 60 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Concord

Магистратура по право на меѓународно кривично право и правда на UNH е достапна на 100 проценти на интернет и се однесува на брзи промени во глобализацијата на трговијата, тероризмот, човековите права и кривичното право, особено во изминатите 30 години. [+]

Магистратура по право на меѓународно кривично право и правда на UNH е достапна на 100 проценти на интернет и се однесува на брзи промени во глобализацијата на трговијата, тероризмот, човековите права и кривичното право, особено во изминатите 30 години.

Програмата е идеална за практикување правници, професионалци, студенти и научници во дипломатските, кривично-правните, воените и за спроведување на законот заедници во целиот свет. Студентите се стекнат со увид од мулти-националниот пристап на програмата и мајсторски транснационални правни курсеви фокусирани на домашните злосторства со меѓународни импликации, а исто така ги проучуваат импликациите на државите да го прошират досегот на нивните домашни кривични закони, создавањето на Меѓународниот кривичен суд и специјалните трибунали и Конвенции на Обединетите нации, со би-и мултилатерални договори.... [-]


Мајстор за управување и јавна политика

United Arab Emirates University College of Humanities and Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години August 2019 Обединети Арапски Емирати Al Ain

Степен Мајстор за управување и јавна политика (MGPP) има за цел да пренесат знаења, вештини и аналитички способности за рационална примена на методи, практични алатки и техники во јавното управување, вклучувајќи го формулирањето, спроведувањето и евалуацијата на јавната политика во динамиката и комплексна ера на глобализација. Програмата ги комбинира релевантните современи теории, професионални вештини, практични знаења, високо ниво на вештини за истражување и критичко размислување за да им пристапат на прашањата на владеење и управување со политики во новиот милениум. MGPP подготвува студенти со врвни вештини за преземање на отворено, одговорно, одговорно и инклузивно лидерство за решавање на административните, етичките, финансиските, организациските и политичките предизвици во обезбедувањето на повисоки владини услуги и донесување ефективни одлуки. [+]

Преглед

Степен Мајстор за управување и јавна политика (MGPP) има за цел да пренесат знаења, вештини и аналитички способности за рационална примена на методи, практични алатки и техники во јавното управување, вклучувајќи го формулирањето, спроведувањето и евалуацијата на јавната политика во динамиката и комплексна ера на глобализација. Програмата ги комбинира релевантните современи теории, професионални вештини, практични знаења, високо ниво на истражувачки вештини и критичко размислување за да им пристапат на прашањата на владеење и управување со политики во новиот милениум. MGPP подготвува студенти со врвни вештини за преземање на отворено, одговорно, одговорно и инклузивно лидерство за решавање на административните, етичките, финансиските, организациските и политичките предизвици во обезбедувањето на повисоки владини услуги и донесување ефективни одлуки.... [-]


Juris магистрирал

Emory Law
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 48 месеци January 2019 Соединети Американски Држави Atlanta + 2 more

Магистрирал Juris степен обезбедува професионалци основно правно обука специфични за нивните полиња или интереси, помагајќи им да ги унапредат своите кариери. Нови онлајн формати за студирање се достапни во Законот за здравствена заштита и деловното право за запишување во август или јануари. [+]

Магистрирал Juris степен обезбедува професионалци основно правно обука специфични за нивните полиња или интереси, помагајќи им да ги унапредат своите кариери. Нови онлајн формати за студирање се достапни во Законот за здравствена заштита и деловното право за запишување во август или јануари.

Правна обука за не-адвокатите

Emory Law Juris мајстор програма, 30-кредитна-час магистрирал во законот, е дизајниран да им помогне на не-адвокати да ги подобрат своите знаења на законот и да ги унапредат своите кариери. Мајсторот на јурисдикција може да им помогне на искусни професионалци или студенти да го прошират своето влијание во одбраната област.... [-]