Пребарај за Мастерс во Инжењерство

Најди ги вашите магистерска диплома по Инжењерство овде!

Инжењерство

Инженеринг е дисциплина на примена на научни и практични знаења за проектирање и изградба на машини. "Инженер" потекнува од зборот "мотор" и кариера неофицијално постои од човек ја прави првата на тркалото.

Има и секогаш ќе биде голем потребата за инженери. Значи, ако имаш талент за применети науки и се во потрага по стабилен кариера, тогаш ова е паметен избор. Инженерски работни места и образование доаѓа во сите облици и големини. Постојат инженер кариери за практично секоја дисциплина од науката. Инженеринг степен се применува на различни работни места и е многу баран.

На овој сајт може да се најдат мајстори програми и д-р програми за електротехника, производство и механички системи, воздушната инженеринг и управување факултет, само да споменам неколку. Значи, ако се размислува за магистерски степен или доктор по инженерство, дека сте на вистинското место! Кликнете на некој од линковите подолу и види дали овие програми вирвам вашиот интерес.

Читај повеќе

мајстор во дигитална технологија за управување со - вештачка интелигенција

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година December 2017 Италија Болоња

Мајстор во дигитална технологија за управување обезбедува двете овие надлежности со користење на пристап две фази: во текот на првите курсеви за менаџмент циклус класичен како и специјализирани курсеви за управување со дигитални трансформација се изучува на сите учесници, додека вториот циклус обезбедува специфични технички формирање за специјализација во вештачката интелигенција. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Преглед Дигиталната трансформација е длабоко промена на организацијата на современите претпријатија и нивната структура на управување. Модерна, иновативни компании треба високо квалификувани менаџери кои имаат и технички компетенции да се справат со новите дигитални технологии и вештини за управување се потребни за донесување одлуки позиции. Мајстор во дигитална технологија за управување обезбедува двете овие надлежности со користење на пристап две фази: во текот на првите курсеви за менаџмент циклус класичен како и специјализирани курсеви за управување со дигитални трансформација се изучува на сите учесници, додека вториот циклус обезбедува специфични технички формирање за специјализација во вештачката интелигенција. Курсевите ќе ги покрие најновите техники и алатки, како и нивните индустриски апликации, се фокусира на нови бизнис можности и предизвици што произлегуваат од нив. Оваа меѓународна програма, со студентите од целиот свет и на факултетот составен од професори, менаџери и претприемачи, се одвива во рамките на единствена атмосфера на вила од 16 век на ридовите околу Болоња. Благодарение на дела, проекти на компанијата и господар предавања проект, студентите се во контакт со клучните концепти на дигиталната ера. Програмата завршува со поле лабораториска работа и стажирање на компанијата. МАЈСТОРОТ е инвестиција. Заем за чест е начин за финансирање на ИТ. "PerTe Prestito Con патека", долгорочна и ниски каматни чест на кредитот, без потребен за покривање на целиот износ на школарината колатерал. клучни факти Формат: со полно работно време Јазик: Англиски Времетраење: 12 месеци CFU / ЕКТС: 60 Просечна возраст: 26 Учесници: 20-50 КАЛЕНДАР Краен рок: септември, 2017 (Тркалезна јас), ноември, 2017... [-]

Господар на инженеринг во областа на инженерството управување

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целта на оваа програма е да обезбеди солидна основа во области најчесто се потребни од страна на менаџерите кои го надгледуваат инженери и инженерски проекти. Во прилог на индустриски инженеринг експертиза, студентите ќе се стекнат вредни знаења во области како што организациско однесување, финансии и сметководство. [+]

Мајсторот на факултет - управување со инженеринг Мајсторот на факултет во управување со инженеринг програма користи мешавина на ИСЕ курсеви и курсеви од Колеџот за бизнис да се фокусираат на управување на инженеринг и технолошки претпријатие. Тоа е комбинација на технолошки искуства со менаџерски способности. Управување со инженеринг се занимава со разбирање на технологијата во инженеринг проекти и процесот на управување преку кои се примени технологијата. Оваа концентрација се занимава со двојна улога на раководител на инженеринг; и како технолог и менаџер. Целта на играта е да се обезбеди позадина во области најчесто се потребни во оваа улога, како што организациско однесување, финансии и сметководство, во прилог на индустриски инженеринг експертиза. Секој студент треба да се развие програма на студии во врска со нивните советник, кој содржи до четири предмети од Колеџот за бизнис за да го дополни инженеринг работа се разбира. [-]

Господар во производството и подобрување на индустриски процеси

OBS Business School
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 месеци May 2018 Шпанија Барселона Мадрид + 2 more

Магистер по Производство и индустриски процес Подобрена OBS бизнис школа посветува посебно внимание на планирање ресурси, дефиницијата на добра стратегија на индустриски организација и во производ иновации и производствени процеси. Покрај тоа, на програмата по различни начини да управуваат со промени преку проекти ќе се изучува од страна на ... [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Господар во управување со производството и процесот на подобрување Во индустриските претпријатија, управување со производството е клучната позиција чие добро управување директно влијае на перформансите на компанијата и, според тоа, е критичен фактор за успех во остварувањето на конкурентна предност преку континуирана иновација во индустриски процеси . Магистер по Производство и индустриски процес Подобрена OBS бизнис школа посветува посебно внимание на планирање ресурси, дефиницијата на добра стратегија на индустриски организација и во производ иновации и производствени процеси. Покрај тоа, на програмата, заедно различни форми на управување со промените преку проекти, со посебен акцент на мониторинг и контрола на развој на производството и управување со вештини ќе се изучува. На програмата беше ново во 2014 година, со голем успех во својата 1-ви повик. На програмата се нуди одличен спектар на образовни предлози, како Webinars со Данон, Групо Irizar, Dorje Dondrup, итн Таа исто така вклучува диск Развој на најважните вештини во областа на модул знаење. Учесниците, исто така, да имаат пристап до моќни индустриски бенчмаркинг (INCO-I), со која можеме да се измери степенот на квалитет на производството на фабриката. Можности за кариера Некои од кариера опции можете да изберете да се, меѓу другите, се: Директор на операции Индустриски директор Шефот на растенијата / фабрика менаџер Адреса Процес Инженеринг Директор на оперативната совршеност Континуирано подобрување Одговорни Шефот на посно производство Kaizen одговорен Одговорен снабдувачки синџири / добавувачи Одобрување Целите на мајстор во управување со производството и процесот на подобрување Кои цели се случува да се добие? Да понудат сеопфатна... [-]

Associate of Science in Physical Sciences and Pre-Engineering

Valley Forge Military College
Студии врз за студентски град Целосна January 2018 Соединети Американски Држави Wayne

[+]

Нашата воена традиција од корист за сите студенти: оние кои одат за да офицер за обука и оние кои ќе изберат да ги извршуваат други патеки. [-]

Мајсторот на автомобилски системи

HAN University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2018 Холандија Арнхем + 1 more

Иако мобилноста е клучна за глобалната економија, таа, исто така, придонесе за зголемување на емисиите на CO2. Потребни ни се креативни решенија кои ги комбинираат барањата за мобилност со одржлив, социјален и технички развој. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Магистер по Автомобилство системи Иако мобилноста е клучна за глобалната економија, таа, исто така, придонесе за зголемување на емисиите на CO2. Потребни ни се креативни решенија кои ги комбинираат барањата за мобилност со одржлив, социјален и технички развој. Наоѓањето на овие решенија бара високо обучени и иновативни професионалци. Студија Автомобилство системи на HAN Универзитетот за применети науки и да стане орган за почиста, побезбедна и попаметни возила. Локација: Арнхем Времетраење: 1,5 години (со полно работно време) Степен: господар на науката Почеток на курсот: Септември Професијата во мало Како инженер за автомобили, вие сте вклучени во дизајнот, развојот, производството и оценувањето на системите и компонентите на возилото. Со понатамошна квалификација на магистерски степен, исто така, поседуваат вредни вештини за применети истражувања, комуникација и менаџмент. Ова ви овозможува да водите проекти, истовремено балансирајќи инженеринг, економски и комерцијални интереси. Покрај тоа, имате техничка експертиза за проценка и реализација на основните стратегии за контрола и вградени електронски системи. Комбинацијата на овие вештини ве прави многу употреблива во оваа индустрија. Теорија и пракса На HAN Универзитетот за применети науки, теоријата и практиката се беспрекорно интегрирани. За време на Мастерс во автомобилски системи, ќе ја ставите теоријата во пракса за време на "мали проекти" и за време на применети истражувања за вашата магистерска теза. Истражувањето е насочено кон решавање на конкретно прашање од индустријата. Значи знаење и техники од фундаментални истражувања се применуваат во индустриска средина и се применуваат во автомобилските системи и возила. Овој заеднички пристап ги зајакнува врските со индустријата и... [-]

Напредно материјали науката и инженеринг (amase) господар

AMASE Master
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Германија Saarbrucken Шпанија Барселона Франција Nancy Шведска Lulea + 6 more

Се разбира дека AMASE Мастер успешно се применува во текот на последните пет години, со финансирање од Еразмус Мундус програмата. [+]

На AMASE Мастер курс успешно се спроведува во текот на последните пет години, со финансирање од Еразмус Мундус програмата. Стипендии се достапни за студентите од целиот свет и се движи од 500 евра и 1.000 евра месечно. Курсот има демонстрираа висок квалитет во текот на. Со цел да се обезбеди континуитет на програмата - на "избрани не статусот" може да се покаже привремена и само трае до следниот повик - конзорциумот доставување оваа разбира Заедничката програма Мастер е доделена од страна на Европската комисија / EACEA на името на брендот Еразмус Мундус (EMBN) со која се обврзува да се одржи на барањата и на ниво на совршеност очекува од магистерски студии од Еразмус Мундус програмата. Севкупната Напредно материјали науката и инженеринг (AMASE) Мајстор програма е понудено од страна на четири европски универзитети. ... [-]

мајстор во индустриски системи и анализатор

University of Vaasa
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Vaasa

Мајстор е на програма во индустриски системи и анализатор (МСР) обезбедува содржина, модели и методи за дизајн, развој, имплементација и да работат сложени процеси и системи во организациите на енергетскиот сектор. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Мајстор е на програма во индустриски системи и анализатор (МСР) обезбедува содржина, модели и методи за дизајн, развој, имплементација и да работат сложени процеси и системи во организациите на енергетскиот сектор. Енергетски системи се комплексни системи кои бараат холистички разбирање и на тој начин повеќе перспективи на истражување и образование. Енергетски системи може да се види како социо-технички системи, како и новиот програмата ISA е изградена од технологија, организација и луѓе перспектива (на врвот). Системи за динамиката и системи за размислување се поврзува елементите потребни за програма. Важно е да се разбере како се организирани на технологијата и на луѓето да ги постигнат целите. Програмата ги подготвува студентите да се развие и да управуваат со производи и иновации на услугите за индустриски енергетски системи, испорака и користење. Курсевите се состои од предавања, тимска работа задачи, проекти, презентации и завршните испити. Темите се предава во оваа програма, вклучуваат науката и анализатор, квалитет инженеринг, системи и инженерство, за поддршка на одлуката, проект менаџмент и индустриско работа на проекти. [-]

господар напредни производствени процеси за воздухопловни конструкции (ampas)

IMT Mines Albi
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Albi

Напредно мајстор AMPAS разбира, е дизајниран од страна на Рудници и Алби ISAE со поддршка на воздухопловните индустриски партнери. [+]

Господар напредни производствени процеси за воздухопловни конструкции (AMPAS) Уживајќи во индустријата По краток период рецесија, воздухопловна индустрија на пазарот се соочува со брз и континуиран пораст во светот, како што е прикажано од страна на договорите за рекордно неодамна потпишан од Ербас и Боинг. Овие две индустриски лидери прогнозира раст од блиску до 5% во активност во текот на следните години, а проценките покажуваат дека годишниот раст на големите комерцијални авиони ќе значи поттик за двојно зголемување на бројот на авиони од 2030 година. Речиси шеесет проценти од прометот се дава под договор во целиот свет и се однесува главно за производство и производство на активности. Како последица на тоа повеќето воздухопловни подизведување компании ќе мора да ги зголемат своите производствени цени, но исто така и да се задржи во тек со технолошките промени; движејќи се од металните процеси кон композитни материјали процеси. Згора производители на авиони се промениле нивните синџирот на снабдување структура во последните години, и подизведувачи сега се бара да управуваат со повеќе комплексни делови и да го преземе, на своја рака, квалификацијата процеси. Во срцето на Европи Воздухопловна долина Школки-Пиринејски е дом на глобалната седиштето на Ербас и над 600 подизведување претпријатија, кои вработуваат повеќе од 60.000 вработени. Францускиот Американската вселенска агенција (CNES), како Талес и ЕАДС Astrium се исто така присутни во оваа област, заедно со нивните многу подизведувачи. На Ecole des Рудници Слоновата Albi и Институт заведение de l'Aéronautique et de l'Еспејс (ISAE), имаат и докажано на водечките истражувачки и работат заедно со индустриски... [-]

МБА & е: бизнис администрација и инженерство

HTW Berlin University Of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри October 2017 Германија Berlin

Од тежината на содржината на курсот на МБА & Е воспоставува двојно се фокусира на теми составен подеднакво од бизнис администрација и технолошки предмети. Дипломирани студенти од овој курс се опремени не само со исклучителни специјалист вештини, додека развивање на аналитички ум-сет се применува на различни индустрии и бизнис функции. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Ново! Почетна специјализација глобалната набавки во октомври 2016 Во 2016 година, ние ќе се нудат за прв пат на специјализација МБА & Е "Глобал набавки". Оваа специјализација се базира на нашата анкета на главните германски индустриски компании 2015, која откри силна побарувачката за меѓународно ориентирана специјалистите за јавни набавки и синџирот на снабдување. Дополнителни информации ќе се додадат кон веб страната МБА & Е во текот на пролетта 2016 година. Повеќеслојна и интердисциплинарна Од тежината на содржината на курсот на МБА & Е воспоставува двојно се фокусира на теми составен подеднакво од бизнис администрација и технолошки предмети. Дипломирани студенти од овој курс се опремени не само со исклучителни специјалист вештини, додека развивање на аналитички ум-сет се применува на различни индустрии и бизнис функции. Ние сакаме да се обучуваат секој МБА & Е постдипломски да стане стабилна, интердисциплинарни решавање на проблемот - стручни, креативни и соработка. Во близина на бизнис пракса Како постдипломски програма на студии, курсот прифати апликации од ученици со потекло во областа на инженерството, менаџмент, и многу повеќе. Како млад професионална, вие веќе поседуваат во-длабочината на вештини за специфични за вашата дисциплина. Со преземање на МБА & Е, ќе се развие холистички разбирање на пошироката бизнис процес. МБА & Е дипломирани студенти се "јазот-bridgers" - специјалисти во своите функции уште не се целосно запознаен со главните ориентирана кон резултати практики за управување. Глобал компаниите треба како "Т-облик луѓе" - што би сакал да стане еден? Лични и меѓународни На МБА & Е семејството на студенти... [-]

Мајстори во Cybersecurity (лице)

IMF Business School
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 216 часа September 2018 Шпанија Мадрид

Поради резултат на побарувачката за квалификувани професионалци во оваа област, Факултетот за бизнис и Делоит ММФ направивме овој мајстори, развиен како во училница образовна понуда високо техничко ниво, со помош на професионални тренери во секој предмет (Етички Хакерство, вештачења , обратен инженеринг, итн). [+]

Во последните неколку години, тие се зголемија сајбер нападите на бизниси и поединци повеќе од 33%, а според извештајот ONTSI (Национална опсерваторија за телекомуникации и информатичко општество) и INCIBE (Национален институт за Cybersecurity), бројката cybersecurity инциденти забележани во шпански компании се зголеми за 200% во 2014-2015. Се грижи за создавање на речиси еден милион работни места поврзани со Cybersecurity 2020 година, според неодамнешниот извештај од страна на Европската унија. Cybersecurity стана една од главните ризици за светската економија и ова го направи бизниси се повеќе се инвестира заштита од сајбер напади и спречување на слабости во нивните системи. Поради резултат на побарувачката за квалификувани професионалци во оваа област, Факултетот за бизнис и Делоит ММФ направивме овој мајстори, развиен како во училница образовна понуда високо техничко ниво, со помош на професионални тренери во секој предмет (Етички Хакерство, вештачења , обратен инженеринг, итн). Магистер на студентите ќе имаат можност да бидат избрани од страна на Deloitte за период на професионална пракса во CyberSOC Deloitte, Глобална операции центар Cybersecurity, лидер во секторот за безбедност и прв избор за големи компании на пазарот. Овие практики, исто така, покажуваат високи стапки на влез во компанијата по завршување. Затоа, овие студии се обезбеди единствена можност за студентите да бидат обучени во новата областа на cybersecurity, учење од најдобрите професионалци, со поддршка од фирма Deloitte, со што ММФ првото училиште за да понудат на мајстор 's степен со Deloitte во Мадрид. Се проценува дека побарувачката за вработување за да се задоволат оваа закана е и над сегашните... [-]

Господар Spécialisé® набавки инженер во индустријата

University of Technology Troyes - UTT
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Troyes

Овој мајстор Набавка Spécialisé® ги исполнува барањата на индустриски претпријатија на софистициран процес. Улогата на индустриски купувачот потоа зема повеќе стратешка димензија и попречно отколку само преговори за да се намалат трошоците. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. LEARN да се помират ЕТИКА НА НАБАВКИ И ИЗВЕДБА НА КОМПАНИЈАТА Со силни вештини во стратегијата за купување и преговарање,индустриски инженер шопинг се поставува на протокот на средства, стоки и услуги, прилагодени на стратегија и развој на компанијата. тоа обезбедува техничките избор на производот, ефективната времето на купување, и преговори додека има подобро разбирање на синџирот на снабдување и процес наодговорен за набавки. Овој мајстор Набавка Spécialisé® ги исполнува условите од индустриски претпријатија на софистициран процес. Улогата наиндустриски купувачот зема повеќе стратешка димензија и попречно отколку само преговори за да се намалат трошоците. ова Bac +6 обука е акредитирана од страна на Конференцијата des Grandes Ecoles на (CGE) и е наменета за инженери, имателите на Bac 5 и вработените кои сакаат да се здобијат со силни вештини во преговарачки стратегии за купување и во ова брзо се развива поле. Тие ни веруваат ... "Валео е партнер на UTT и имаат, до денес, 19 дипломирани студенти во Валео во Франција и во странство. (...) Ние, исто така ужива на партијата да се дизајнира овој сектор со интегрирање на основните димензии во функција на купување од утре, како што се интегрирани со синџирот на снабдување, етика и општествена одговорност. Овие промени се целосно во согласност со потребите на бизнисот, ... " "Функцијата за купување се уште е во срцето на стратегијата на големите компании. (...) Способноста на Купување иновираат и да доведе големи проекти е веројатно затоа што најдобро ја карактеризира функција. Желба и амбиција како главни универзитети UTT... [-]

мајстор во компјутерски инженеринг и информациски системи

ISG Business & Economics School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Lisboa

Овој степен има за цел да го промовира стекнување на напредни вештини во областа на компјутерски инженеринг и информациони системи, имено оние кои се однесуваат на индивидуална работа, поддржани во вештините стекнати во истражувачката дејност, како и примена во професионална дејност на принципите кои се користат во. .. [+]

Овој степен има за цел да го промовира стекнување на напредни вештини во областите на компјутерско инженерство и информациони системи, имено оние кои се однесуваат на индивидуална работа, поддржани во вештините стекнати во истражувачката дејност, како и примена во професионална дејност на принципите кои се користат во методологии на овој проект. На овој начин, на магистерски степен ќе обезбеди вештини за анализа и обработка на информации својствени на извршување на задачите за истражување и развој на иновативни технологии стекнати во гонење на опишано цели, како и капацитет за производство и пренос на научни информации поврзани со нив. Понатамошните студии Степенот е поддржан од страна на солидна студиска програма и зафаќа иновативни позиција во конвергенција на научни домени. Со наставни структура спореди со најдобрите слични курсеви 2 циклус во Европа, овој магистерски студии нуди на повеќето соодветна обука кон диплома (2 циклус во 2007/2008 година) и гонење на студии во голема разновидност на филијали на ниво на 3-ти циклус. Occupacional Профили Интеграцијата на овие наставни методологии и артикулација помеѓу професионални и истражувачки компонента има за цел промовирање напредна обука во областа на инженерството која целосно го комплетира профил обука со снимањето на овој мајстор. Цели Унапредување и стекнување на теоретски и технички вештини во дисциплини сметаат за структурирање во областите пристапил; Им овозможи на студентите да се воспостават кориснички прогресија низ Можноста за избор меѓу одредени напредни дисциплини во секоја од предложените гранки; Обезбеди професионално искуство на учење преку лабораториска пракса и анализа на случаи реална употреба, со цел да се... [-]

магистрирал во мехатроника

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Евора

Вториот циклус во мехатроника инженерство има за цел да ги поттикне своите студенти со 3 нивоа на вештини. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. ПРЕЗЕНТАЦИЈА Вториот циклус во мехатроника инженерство има за цел да ги поттикне своите студенти со 3 нивоа на вештини: општи 1.Competências - Професионалност во инженерство, способност за тимска работа и лидерство; читање способност и разбирање на научни и технички производи; резултатите од анализата на капацитетите; Способноста да предложи нови оригинални решенија во контекст на развој или истражување; искористување на капацитетите стекнаа со знаења за решавање на сложени и непознати проблеми во мултидисциплинарен контекст; специфични 2.Competências - Способноста да се користат напредни математички методи во дизајн и дизајн на нови МЕХАТРОННИ опрема; овозможување развој на МЕХАТРОННИ опрема; способноста да се создаде и да ја менувате симулациски софтвер; развој на капацитети и спроведување на автоматски системи за производство или тестирање на индустриски производи (интеграција на различни технологии, пневматика, електроника, машина визија); Способноста да се подготви за планирање на производството на нови производи. професионалци 3.Competências - развој на професионална дејност во дизајн на производи, производство и монтажа на производи и механички и електронски компоненти, вклучувајќи го автомобилот и неговите под-добавувачи, автоматизација компании, претпријатија или одржување оддели, консултантски фирми и услуги за сертификација и инспекција, технички и комерцијални активности и истражување и дизајн активности во истражувачки лаборатории. Кариери автоматски индустрии (автомобилската, прехранбената, компоненти, обновливите извори на енергија); Металопреработувачката индустрија (Машински Производство, Механички и МЕХАТРОННИ системи Инженеринг); Консалтинг Технички / Научна индустриски претпријатија; автоматизација на индустријата и симулација на софтвер; истражување и развој единици (ID) во МЕХАТРОННИ опрема. [-]

Господар во моделирање на животната средина

Czech University Of Life Sciences Faculty of Environmental Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Моделот "Моделирање на животната средина" сеопфатно ги обучува учениците во моделирањето на природните процеси поврзани со неживата природа, како хидролошкото и хидрауличното моделирање, моделирањето на хемиските процеси и процеси во атмосферата. [+]

[-]

мајстор во управувањето со воздушниот сообраќај

Georgian Aviation University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Грузија Тбилиси

Факултет за воздушен транспорт бизнис администрација и менаџмент подготвува специјалисти на диплома и Постдипломски студии со големи во: Управување со воздухот транспорт. [+]

Мајстори Инжењерство диплома. Факултет за воздушен транспорт бизнис администрација и менаџмент подготвува специјалисти на диплома и Постдипломски студии со големи во: управувањето со воздушниот сообраќај (на англиски јазик) Финансиско сметководство и за управување со сметководствени туризмот Стручно образовни програми за обука воздух карго персонал и обука сметководител се исто така достапни. Области на вработување на дипломирани студенти се: авиокомпании, аеродроми, авијација агенции, авијација фабрики, осигурителни компании, владини организации, банки итн Меѓународни кандидати мора да ги презентираат следните документи да се применуваат: Копија од пасош Сертификат за училишна матура Потврда дека подносителот на барањето живее во земја на дипломирањето на за последните 2 години Областа на вработување: аеродроми авиокомпании воздухопловна навигација "Tbilaviamsheni" Разни градежни организации Образовни и научни институции компјутерски центри банки Агенцијата за цивилно воздухопловство Туристички агенции и др [-]