Пребарај за Мастерс во Иновации

Најди ги вашите магистерска диплома по Иновации овде!

Иновации

Студентите извршуваат магистрирал во иновации се обидуваат да ги унапредат своето образование во областа на бизнисот. Овој курс на студии им овозможува на креативните мислители да се здобијат со дополнителни знаења за поддршка и понатамошно развивање на нивната способност да ги задржат бизнисите конкурентни во постојано менување на економската и социјалната средина.

 

Што е мајстор во иновации? А господар програма во иновации одговара на зголемување на потребата за врвни стратегии во управувањето и рекламирањето. Промената на технологиите и ширењето на обемот на глобалниот пазар бараат експерти кои можат да ги интерпретираат социјалните трендови и разновидните култури за да го зголемат растот на компанијата. Иновативните професионалци, исто така, создаваат нови бизнис идеи, развиваат оригинални производни линии и ги редефинираат постојните стоки и услуги за да им дадат на индустријата нов увид во потребите и желбите на потрошувачите.

 

Придобивките од програмата вклучуваат развој на креативно размислување во фокусирани апликации. Студентот учи како да проучува социјални елементи и трендови на пазарот и да ги интегрира во стратегии за раст на компанијата. Наместо да даваат статички знаења, курсевите им овозможуваат на студентите континуирано да цртаат информации од глобални извори и да станат лидери во напредокот.

 

Трошоците за одреден степен ќе се разликуваат во зависност од курсот на програмата и локацијата на колеџот или универзитетот. Студентите треба да ги испитаат глобалните опции за да ја најдат наставната програма која најмногу одговара на нивните интереси и потреби.

 

Кариерата во оваа област расте со континуираниот предизвик за преостаната конкурентност. Иновации експерти се во високата побарувачка во управувањето, маркетинг, развој на производи и создавање на нов бизнис. Дипломирани студенти можат да работат како дел од интегрирани тимови во рамките на корпорацијата или да бидат ангажирани како независни консултанти кои ќе ги следат постојните практики и ќе креираат стратегии за подобрување. Напредно разбирање на економските предности на технологијата и способноста да остане во чекор со промените ја прават иновацијата професионална важна предност за секој бизнис.

 

Да ги испита можностите на светот за унапредување на вашата кариера преку Магистер по иновации, побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

 

 

Читај повеќе

господар во Одговорно претприемништво за управување со влијание и иновации

Steinbeis University Berlin Institute Corporate Responsibility Management
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 - 12 месеци October 2018 Германија Berlin

М-р во одговорен за управување - специјализација во Влијание претприемништво и иновации (социјално претприемништво и социјални иновации) [+]

М-р во одговорен за управување - специјализација во Влијание за претприемништво и иновации

Steinbeis универзитет во Берлин - Институт Корпоративно управување одговорност (ICRM) нуди м-р програма на мајстор во одговорен за управување (MRM) од мај 2010 година. ICRM неодамна иницираше новата студија песна, Влијание претприемништво и иновации, која има за цел да опремување на сегашните и идните претприемачи со потребните знаења и вештини за развој на иновациите и вложувања кои се создаде позитивно влијание. ... [-]


Магистер по дизајн - иновации, стратегија и производ

IED – Istituto Europeo di Design Milan
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Италија Milan

15-то издание - Магистратура од прв степен во Дизајн обучува нова генерација на дизајнери и стратези, кои се подготвени да им пристапат кон решавањето на проблемите со соочување со потребите и потребите на клиентите во процесот на дизајнирање. Курсот нуди можност да се испитаат различни системи за производство. Учесниците постојано се стимулираат и охрабруваат да развијат сопствени методологии за дизајн, со цел да произведат уникатни концепти за дизајн кои одговараат на барањата на пазарот. Во текот на употребата на современи јазици и изрази, идните сценарија се постигнуваат и се трансформираат во иновативни решенија за дизајн. Мајсторот се разбира се базира на интердисциплинарен тим пристап, како и во најдобрите дизајн агенции и тинк-тенкови. Студиската пракса претставува достигнување на курсот, бидејќи нуди можност да го смени професионалното искуство во академската студиска програма. Со цел да се олесни изборот на професионални можности, студиските стажирања може да се спроведат во студиа / компании - соодветни на целите на курсевите - или "на кампусот" преку професионален симулациски проект. Наслов на степен - Курсот е признаен од MIUR (Министерство за образование, Универзитет и истражување) како академски мајстор Ниво I кредитна оценет на 60 кредити им овозможува на студентите да напредуваат понатаму во нивните студии во Италија или во странство. [+]

Прв степен Мастер курс во Дизајн обучува нова генерација на дизајнери и стратези, кои се подготвени да им пристапат на решавање на проблемите со кои се соочуваат потрошувачите и клиентите потреби во процесот на дизајн. Курсот нуди можност да се испитаат различни системи за производство. Учесниците постојано се стимулираат и охрабруваат да развијат сопствени методологии за дизајн, со цел да произведат уникатни концепти за дизајн кои одговараат на барањата на пазарот. Во текот на употребата на современи јазици и изрази, идните сценарија се постигнуваат и се трансформираат во иновативни решенија за дизајн. Мајсторот се разбира се базира на интердисциплинарен тим пристап, како и во најдобрите дизајн агенции и тинк-тенкови. Студиската пракса претставува достигнување на курсот, бидејќи нуди можност да го смени професионалното искуство во академската студиска програма. Со цел да се олесни изборот на професионални можности, студиските стажирања може да се спроведат во студиа / компании - соодветни на целите на курсевите - или "на кампусот" преку професионален симулациски проект.... [-]


господар на луксузни управување, иновациите и брендирање во Рим, Италија

Swiss School of Management, Rome Italy
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 - 2 години October 2018 Италија Rome

Оваа уникатна програма е една од ваков вид. Се разликува од други луксузни управување со програми, кои имаат силна компонента на parctical прашања, опфаќа не само на управувањето страна, но исто така и иновативен начин да се развие нов концепт на брендирање и создавање на вредност. посети компанијата, исто така, се предвидени во програмата. [+]

Господар на престижната менаџмент, иновации и Брендирање

И покрај глобалната економска криза, продажбата на луксузни стоки се зголемените низ целиот свет. Повеќе од симбол, луксузни стоки укажуваат успех, предност, привилегија, вкус и соништа. На пазар на луксузни потпира на менаџерите да се разбере, клучар, а расте овој уникатен сектор.

Нашиот мајстор во престижната менаџмент, иновации и Брендирање е дизајниран специјално за студентите кои се стремат кон кариери во областа на луксузни управување на денешниот динамичен, глобалниот пазар.... [-]


господар во бизнис иновации (МБИ)

University of Deusto: Deusto Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 9 месеци September 2018 Шпанија Bilbao San Sebastián Обединетото Кралство Cambridge Италија Florence Madrid + 6 more

МБИ е главен извршен директор, се предава во соработка со Cambridge Судија бизнис школа и Orkestra (Институт за конкурентност Баскија). Програмата е уникатна во својата област, интегрирањето на теорија и пракса, и зајакнување на идејата за иновации, преку акција. Тоа им овозможува на учесниците да се откријат нови можности за бизнис, подобрување на развој и имплементација на стратешки идеи, се создаде една култура која ги поттикнува иновациите, олесни интеграцијата на R + Г + Јас, развој на проекти за иновации во својата компанија и да се претворат во лидери кои може да се вози иновации во своите компании. Курсот се состои од 6 интензивна еднонеделниот модули во различни локации. [+]

Опис на програмата

МБИ е главен извршен директор, се предава во соработка со Cambridge Судија бизнис школа и Orkestra (Институт за конкурентност Баскија). Програмата е уникатна во својата област, интегрирањето на теорија и пракса, и зајакнување на идејата за иновации, преку акција.

Тоа им овозможува на учесниците да се откријат нови можности за бизнис, подобрување на развој и имплементација на стратешки идеи, се создаде една култура која ги поттикнува иновациите, олесни интеграцијата на R + Г + Јас, развој на проекти за иновации во својата компанија и да се претворат во лидери кои може да се вози иновации во своите компании. Курсот се состои од 6 интензивна еднонеделниот модули во различни локации.... [-]


Магистер по служба Лидерство

Rochester Institute of Technology (RIT) Dubai
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци September 2018 Обединети Арапски Емирати Dubai

Оваа една-на-еден вид на постдипломски програма ќе ви помогне да се подготвите да ја трансформирате вашата организација со користење на иновации за да се вози мерливи резултати. Нашите дипломирани студенти ја предвидуваат иднината и гледаат можности за позиционирање на нивните организации - и самите - за постигнување на нови нивоа на успех во светот кој постојано се менува. [+]

Трансформација преку лидерство.

Успехот во денешната глобална економија бара од организациите да имаат визионерско лидерство, 360-степен поглед на клиентите и способност да формулираат и да ги извршуваат стратешките иницијативи. Оваа една-на-еден вид на постдипломски програма ќе ви помогне да се подготвите да ја трансформирате вашата организација со користење на иновации за да се вози мерливи резултати. Нашите дипломирани студенти ја предвидуваат иднината и гледаат можности за позиционирање на нивните организации - и самите - за постигнување на нови нивоа на успех во светот кој постојано се менува.... [-]


Магистер по меѓународна иновативен менаџмент

Plekhanov Russian University of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години Русија Moscow

Програмата е рангирана на 12-то место меѓу магистерските програми на Источна Европа според верзијата на меѓународната агенција за акредитација Eduniversal. Програмата се учи на англиски јазик. Студентите им се дава можност да студираат на странски партнерски универзитети преку програмите на двојната диплома или размена. Двојна диплома со бизнис школа Лаппеенранта (LUT Business School) и француското бизнис училиште Скема. Студентите во процесот на учење ги користат базите на податоци на Томсон Ројтерс, веб-платформите. Меѓу учениците кои студираат на програмата, 5% се странски државјани. [+]

Опис на програмата

Програмата е рангирана на 12-то место меѓу магистерските програми на Источна Европа според верзијата на меѓународната агенција за акредитација Eduniversal. Програмата се учи на англиски јазик. Студентите им се дава можност да студираат на странски партнерски универзитети преку програмите на двојната диплома или размена. Двојна диплома со бизнис школа Лаппеенранта (LUT Business School) и француското бизнис училиште Скема. Студентите во процесот на учење ги користат базите на податоци на Томсон Ројтерс, веб-платформите. Меѓу учениците кои студираат на програмата, 5% се странски државјани.... [-]


Магистер по бизнис иновации

CREA Geneva | INSEEC GROUP
Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци February 2019 Швајцарија Geneva

За време на овој мајстор курсеви, студентите ќе имаат можност да работат на конкретни проекти. Тие ќе го применат знаењето што го стекнале во конечна задача со цел да започнат свој сопствен проект. [+]

Tweaks не се доволни во денешното деловно опкружување!

Само една од 50 идеи станува успешна. Време е да се развијат вистински практики за бизнис иновации за да се поттикне трансформацијата на Идејата во скапоцена понуда на купувачи. Поради оваа причина, нудиме сеопфатна програма за вонредни студии за поединци кои веруваат дека деловните иновации се на критичен пат за трансформирање на нашите општествени системи, надминувајќи ја едноставната технологија и автоматизација на процесите.... [-]


Мајстор за претприемништво, иновации и управување

Harbour.Space
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Open Enrollment Шпанија Barcelona

Оваа интензивна мајстор за претприемништво, иновации и управување со програмата е наменета за дипломирани студенти заинтересирани за започнување и одржување на технологија бизнис. На програмата ги комбинира реалниот свет на искуства со предмети за основите на финансиите, управување со луѓе и креативно размислување во рамките на претприемничка средина. [+]

Оваа програма се изучува на англиски јазик. Harbour.Space е уникатен спој на академици програма, start-up педалот за гас, вложување билдер, и реалниот свет искуство дизајниран да ги подготви студентите да стане следната генерација на успешен високо технолошки претприемачи.

Мајстор за претприемништво, иновации и методологија за управување со програмата ги комбинира основите на технологија за претприемништво, пионер во Силиконската долина, со процесите развиени од страна на водечките технологија претприемачи и акцелератори, како што Y Combinator и компанија градители како ракета интернет брзо да почне и да се забрза технологија компании. Да се ​​здобијат со практично искуство, заедно со теорија, студентите се формираат тимови и да работат на реалниот свет стартување компании во рамките на тие тимови. Студентите треба да бидат подготвени да работат во високо конкурентна средина, која ќе предизвик своите вештини и упорност секој ден. Двата тима ќе се совпадне со ментори, и најдобрите тимови ќе бидат избрани да зборуваат за своите идеи за инвеститорите.... [-]


Master дигитален бизнис иновации и трансформација

IMC University of Applied Sciences Krems
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Австрија Krems an der Donau

[+]

Како агенти за промена, нашите дипломирани студенти ќе го води компаниите во иднина. Тие имаат вештини потребни за да се координираат и управуваат дигитални трансформација во било која индустрија. Оваа програма се фокусира на потребните вештини за бизнис администрација, во комбинација со основни надлежности како што се комуникација, соработка, податоци за рударство и дизајнот размислување.... [-]


Магистер по иновации и маркетинг туризам онлајн

UCAM Universidad Católica San Antonio de Murcia
Он-лајн студии Дел-студии 1 година September 2018 Шпанија Spain Online

Магистер по иновации и туризам Маркетинг Онлајн курс е наменет за поединци кои поседуваат иста страст за културата на иновации, технологија и маркетинг применува во туристички организации како традиционален студент. [+]

Магистер по иновации и туризам Маркетинг Онлајн курс е наменет за поединци кои поседуваат иста страст за културата на иновации, технологија и маркетинг применува во туристички организации како традиционален студент.

Оваа онлајн програма е дизајнирана да биде достапна целосно на интернет на оние кои сакаат да ги унапредат своите образовни профили, истовремено одржувајќи ја нивната професионална кариера и дневни рутини.... [-]


International Master in Sustainable Business & Innovation

EADA Business School Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Шпанија Barcelona

[+]

Неодамнешните дипломирани студенти со визија и желба да продолжат со врвна кариера.

Просечна возраст: 25 години Просечно професионално искуство: работно искуство добредојдено, но не е потребно; макс. 3 години Образовни барања: додипломски универзитетска диплома

Ќе се развие критички и дизајн размислување вештини за анализа, извршување и инспирира во постојано растечки испарливи, несигурни и сложени бизнис околина. Покрај тоа, фокусот на меки вештини во комуникацијата, преговарањето, тимската работа и лидерството е она што ќе ја направи разликата во развојот на светска класа кариера во компанија, организација или дури и свој сопствен бизнис.... [-]


господар во иновации и дизајн

Mälardalen University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Шведска Eskilstuna

Ние сме убедени дека е потребна широка надлежност во иновациите и дизајнот од една комплетна перспектива да се справи со идните предизвици. Во програмата за меѓународни мајстор во иновации и дизајн, ќе се здобијат со специјалист теоретски знаења и практични вештини за интеракција со глобалниот пазар. По вашите студии ќе бидат конкурентни на пазарот на трудот и да се подготвени за докторски студии. [+]

Ние сме убедени дека е потребна широка надлежност во иновациите и дизајнот од една комплетна перспектива да се справи со идните предизвици. Во програмата за меѓународни мајстор во иновации и дизајн, ќе се здобијат со специјалист теоретски знаења и практични вештини за интеракција со глобалниот пазар. По вашите студии ќе бидат конкурентни на пазарот на трудот и да се подготвени за докторски студии.... [-]


господар во информатичката архитектура и иновации

Jönköping University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Jönköping

Оваа програма обезбедува знаења и вештини во три клучни области: управување со проекти, употребата на ИТ во бизнис, организациски и технолошки иновации, како и евалуација на ИТ во организациите. [+]

Оваа програма обезбедува знаења и вештини во три клучни области: управување со проекти, употребата на ИТ во бизнис, организациски и технолошки иновации, како и евалуација на ИТ во организациите.

Програмата е насочена кон студентите со диплома по информатика / информациски системи, бизнис администрација или компјутерски науки.

Улогата на информациските системи е стратешка во општеството во кое информациите се очекува да се произведуваат, копродуцираат, санираат, конзумираат и беспрекорно се делат преку бесконечна количина на поврзани средини. Од сензори до амбиентални уреди, од паметни телефони до автономни автомобили, информациските системи се сеприсутни и толку вообичаени што станаа невидливи. Кога купуваме, патуваме, плаќаме даноци или ги остваруваме нашите права, секогаш се потпираме на некоја дигитална инфраструктура за непречено и успешно да ги поддржиме нашите акции.... [-]


господар на Иновативен менаџмент и технологија

ISM University of Management and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Литванија Vilnius

Тој е дизајниран и испорачан во соработка со Институтот за технологија во Илиноис (IIT, САД), Техничкиот универзитет на Данска (DTU, Данска) и Нагоја Универзитетот за трговија и бизнис (NUCB, Јапонија). [+]

Иновативен менаџмент и технологија

Тој е дизајниран и испорачан во соработка со Институтот за технологија во Илиноис (IIT, САД), Техничкиот универзитет на Данска (DTU, Данска) и Нагоја Универзитетот за трговија и бизнис (NUCB, Јапонија). Оваа програма е наменета за работа професионалци, кои немаат диплома по менаџмент, но кои би сакале да ги извршуваат изгледите за кариера како менаџер. Ние ви нудиме кариера транзиција од специјалист на менаџер или широк хоризонтална експанзија на вашата кариера во областа на иновации и по можност во индустриска технологија или информатичката технологија.... [-]


ММ во областа на иновативните студии

Wits Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2019 Јужноафриканска Република Johannesburg

Долгорочниот економски раст е воден од технолошките иновации. Опремување да се разбере и да управуваат со процесот на иновации на начин кој ќе доведе до конкурентни фирми и одржлив, со човечки ориентиран развој. [+]

Преглед на програмата

На WBS мајстор на управување со иновации студии (ММ иновации студии) е интердисциплинарна, специјализирана програма која ги истражува иновации и нејзиното влијание врз фирмата профитабилност и економски раст, и како таа може да се обликува за постигнување на пошироки општествени цели. Програмата е наменета за лица со релевантни додипломски степени како што се бизнис, економија, општествени науки, природни науки, инженерство и право кои имаат намера да продолжат со кариера во специфични области на управување со иновации или политика за иновации во бизнисот, академските институции, институциите за развој или друго граѓанско општество организации. Таа, исто така може да биде привлечна за професионалците од средната класа кои работат со агенции или фирми и кои можат да бидат одговорни за развивање и спроведување на иновативни стратегии и програми на локално, регионално, национално или меѓународно ниво. Програмата се базира на дисциплински традиции во управувањето, економијата, јавната политика, хуманистичките науки, општествените науки и природните науки и обезбедува суштинска широчина на знаењето што ќе им овозможи на дипломираните студенти вешто да се вклучат во обликувањето на иновациите, како за зголемена конкурентност, така и за социо-економски развој.... [-]