Пребарај за Мастерс во Информациони системи

Најди ги вашите магистерска диплома по Информациони системи овде!

Информациони системи

Мајстори се однесува на завршување на постдипломски студии програма која ги подготвува студентите да го продолжат своето познавање на одредена тема или унапредат своите кариери. Поголемиот дел од мајстори, се зависи од државата или јавните универзитети.

Информациски системи е областа на студија која им нуди на студентите со образованието што им се потребни за во иднина. Часовите се врти околу комбинација на бизнис и компјутерски науки информации за да се обезбеди учесниците се во можност да се анализира информациите што им се најде и да се примени на бизнис гледна точка.

Мајстори Информациони системи диплома. Ги добиете сите информации за господар во Информациони системи, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Информациони системи

Читај повеќе

господар во системите за контрола на системи

HAN University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Холандија Арнхем

А Хан мајстори во системи за контрола на системи ги зема своите инженерски вештини на следното ниво. Тоа ви дава темелно разбирање на напредни системи за регулирање се користат во денешната индустрија, како и врвни техники кои се директно применливи во индустриска средина. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Магистер по системи за контрола на инженеринг А Хан мајстори во системи за контрола на системи ги зема своите инженерски вештини на следното ниво. Тоа ви дава темелно разбирање на напредни системи за регулирање се користат во денешната индустрија, како и врвни техники кои се директно применливи во индустриска средина. Практичниот пристап на овој курс е поткрепен со солидна експертиза на наставниот кадар и истражувачите. Локација: Арнхем Времетраење: 1,5 години (со полно работно време) Степен: господар на науката Почеток на курсот: Септември Професијата во мало Инженерите на системите за контрола се вклучени во сите процеси од истражување, проектирање, развој и производство директно до евалуација на системите за контрола. Дополнителната квалификација на магистерска диплома по системи за контрола на инженеринг на HAN ги подобрува вашите професионални вештини за ефикасно управување со проекти, додека балансира инженеринг, економски и комерцијални активности. Освен тоа, имате техничко знаење за да ги реализирате и оцените сите стратегии за контрола и вградени електронски системи. Теорија и пракса Теорија и пракса се беспрекорно интегрирани во програмите што ги нуди Хан Универзитетот за применети науки. Во текот на Мастерс во системи за контрола на системи, ќе се стави теорија во пракса за време на "мали проекти" и за време на применети истражувања за вашата магистерска теза. Истражувањето е насочено кон решавање на конкретно прашање од индустријата. Значи, знаењето и техниките од фундаменталните истражувања се спроведуваат во системите за контрола и се применуваат во индустриска средина. Овој заеднички пристап ги зајакнува врските со индустријата и ја... [-]

Магистер по Вградени системи (es)

EIT Digital Master School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Berlin Холандија Ајндховен Финска Еспо Обединетото Кралство London Франција Paris Шведска Стокхолм Италија Трент Унгарија Будимпешта Шпанија Мадрид + 16 more

Вградени системи се насекаде. Повеќе од 98% на процесори во светот се наоѓа во Вградени системи. Апликации вклучуваат широк спектар на индустриски и лични системи како сателити, роботи, автомобили, авиони, лифтови, мобилни телефони, машини за перење, и опрема за здравствена заштита само да споменам неколку. [+]

Зошто да студирате Embedded системи? Вградени системи се насекаде. Повеќе од 98% на процесори во светот се наоѓа во Вградени системи. Апликации вклучуваат широк спектар на индустриски и лични системи како сателити, роботи, автомобили, авиони, лифтови, мобилни телефони, машини за перење, и опрема за здравствена заштита само да споменам неколку. Во сите овие области, вградени системи даваат дополнителна вредност на производите од страна на или проширување на опсегот на испорачаната функционалност или подобрување на квалитетот на "традиционалниот" функционалност која им се дава на корисникот. Кои се можности за кариера за дипломирани студенти на вградливи системи? Многу европски компании се светски водечките во областа на Вградени системи дизајн и имаат силна побарувачката за високо квалификувани, креативни инженери, иноватори, систем архитекти и стручњаци. Европа, исто така, треба сосема нови компании, кои се во состојба да обезбеди иновативни вградени решенија за решавање на општествените предизвици, да се подобри квалитетот на животот, и да се зајакне европската економија и лидерство. Зошто Embedded системи на ЕИТ Дигитални? "Го најдов моето мајстори се разбира со ЕИТ Дигитални многу вклучени и исполнување. Тоа ми даде пристап до две од најдобрите универзитети во Европа и тоа е факултети. Деловниот дел на програмата ми помогна да се гледа мојот технички учење како реалниот свет апликации и можности за бизнис. "Shriraam Мохан, 2013 Група Што е Embedded системи Магистер на ЕИТ Дигитални сите? Вградени системи програма се фокусира на овозможување на технологии и дизајн методологии за компјутерски системи кои се вградени како интегрален дел на поголеми системи, дизајнирани за специфична... [-]

господар во информатичките системи

University of Liechtenstein
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 семестри September 2018 Лихтенштајн Вадуз

Дали сакате да продолжи кариера во интерфејс меѓу бизнис и ИТ? Дали сакате да го произведеме одлична бизнис процеси? Дали сакате да се создаде ИТ-от за иновации? [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Дали сакате да: продолжи кариера во интерфејс меѓу ИТ и бизнис? развивање и спроведување на дигитални стратегии и иновации? стане експерт за бизнис процес? стане научник на податоци? Вклучете се во програмата на мајстор 's степен во информатичките системи со специјалност во Менаџмент на работен процес и податоци науки на Универзитетот во Лихтенштајн! Мајсторот на програмата во информациони системи е уникатна програма која се подготвува вас за дигиталниот свет: специјалност во Менаџмент на работен процес и наука на податоци јак фокус на дигитални иновации многу важни ИТ поврзани и бизнис теми поврзани со силна интеграција на теоријата и практиката атрактивни школарина подготовка за д-р програма програма целосно се предава на англиски јазик одличен сооднос студент-факултет По добивање на нивната Магистер на науки во информациони системи (Магистер е) нашите студенти имаат одлични можности за кариера. Обично, тие почнуваат да работат за меѓународната ИТ и менаџмент консултантски фирми или индустриски и услужни компании (на пример, во финансиските услуги, телекомуникации, логистика, производство, или јавна администрација). Приемот на барањата Следниве минимални услови мора да бидат исполнети пред приемот: - Завршување на релевантни диплома (или еквивалентен) во информациските системи, бизнис администрација, економија, компјутерски науки, како и природни непогоди или Инженеринг науки со најмалку 180 ЕКТС кредити. - Изведба над просекот во вашиот поранешен студиска програма. Кандидатите се оценуваат врз основа на нивната индивидуална профил. - Владеење на англискиот јазик на ниво Б2, под услов англискиот не е мајчин јазик. - Основно познавање на методите за истражување. Краен рок - / ЕЕА... [-]

мајстор во компјутерски инженеринг и информациски системи

ISG Business & Economics School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Lisboa

Овој степен има за цел да го промовира стекнување на напредни вештини во областа на компјутерски инженеринг и информациони системи, имено оние кои се однесуваат на индивидуална работа, поддржани во вештините стекнати во истражувачката дејност, како и примена во професионална дејност на принципите кои се користат во. .. [+]

Овој степен има за цел да го промовира стекнување на напредни вештини во областите на компјутерско инженерство и информациони системи, имено оние кои се однесуваат на индивидуална работа, поддржани во вештините стекнати во истражувачката дејност, како и примена во професионална дејност на принципите кои се користат во методологии на овој проект. На овој начин, на магистерски степен ќе обезбеди вештини за анализа и обработка на информации својствени на извршување на задачите за истражување и развој на иновативни технологии стекнати во гонење на опишано цели, како и капацитет за производство и пренос на научни информации поврзани со нив. Понатамошните студии Степенот е поддржан од страна на солидна студиска програма и зафаќа иновативни позиција во конвергенција на научни домени. Со наставни структура спореди со најдобрите слични курсеви 2 циклус во Европа, овој магистерски студии нуди на повеќето соодветна обука кон диплома (2 циклус во 2007/2008 година) и гонење на студии во голема разновидност на филијали на ниво на 3-ти циклус. Occupacional Профили Интеграцијата на овие наставни методологии и артикулација помеѓу професионални и истражувачки компонента има за цел промовирање напредна обука во областа на инженерството која целосно го комплетира профил обука со снимањето на овој мајстор. Цели Унапредување и стекнување на теоретски и технички вештини во дисциплини сметаат за структурирање во областите пристапил; Им овозможи на студентите да се воспостават кориснички прогресија низ Можноста за избор меѓу одредени напредни дисциплини во секоја од предложените гранки; Обезбеди професионално искуство на учење преку лабораториска пракса и анализа на случаи реална употреба, со цел да се... [-]

господар во анализа на системот, контрола на информации и обработка на

Belarusian State University of Informatics and Radioelectonics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Белорусија Минск + 1 more

Дипломирани студенти на оваа програма може да се користи од страна на организации и компании, кои користат или треба да multitask информации за обработка на софтвер и хардвер за да се оптимизира нивната активност. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Факултет за информатички технологии и контрола Степен - Магистер на науки во Инжинерство Дипломирани студенти на оваа програма може да се користи од страна на организации и компании, кои користат или треба да multitask информации за обработка на софтвер и хардвер за да се оптимизира нивната активност. Специјализирани курсеви: Технологија на Е-трговија Компјутерска графика Експертски системи Системи за анализа и анализа на операции Математички модели на обработка на информации и управување со Основи на оптимална системи Теорија Фактор и компонент анализа Експериментален дизајн теорија Студии на англиски јазик BSUIR беше на 1-ви инженеринг универзитет во Република Белорусија за да се отвори програми англиски медиум студија. Во 2009 година, првата група на ученици се запишани во програмата телекомуникациски мрежи. 2010 година забележа првата доза на степен програма Методи на англиски медиум магистерски и системи за заштита на информации, безбедноста на информациите. Денес, секој 3 странски студент на студии BSUIR на англиски јазик. Во согласност со националниот систем на BSUIR високото образование нуди четири полно работно време и далечина две прв степен програми и четири полно работно време степен програма мајстор со англискиот јазик како јазик на курсот. Покрај тоа, BSUIR нуди помеша програми кои се комбинираат со полно работно време и е-учење на англиски јазик, кои се развиени во соработка со Институтот за компјутерски системи (CSI), САД. Обука е предвидено за жителите на САД врз основа на две BSUIR филијали отворени на кампуси ИГО во Бостон и Чикаго. Предности и предности Приклучи се на елитната група на... [-]

Магистер по бизнис информатика

University of Ljubljana Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2017 Словенија Љубљана + 1 more

заинтересирани за дигитализација сте вие? Дали сакате да стане активен член на дигитални трансформација напори на фирмата? Сакате да знаете како да ги користат современите ИТ во една компанија и како да се подобри бизнис со помош? [+]

Дипломиран (двојна диплома) програма - Бизнис информатика заинтересирани за дигитализација сте вие? Дали сакате да стане активен член на дигитални трансформација напори на фирмата? Сакате да знаете како да ги користат современите ИТ во една компанија и како да се подобри бизнис со помош? Како да се промени бизнис процеси и бизнис модели? Како да ги искористат огромни количини на податоци која е достапна денес во рамките на фирми да ги подобрат своите перформанси? Размислувајќи за start-up компанија и сакате да дознаете повеќе како Таа им овозможува на таквите напори? Дали сте вешти во ИТ, но се свесни дека бизнис и менаџерски способности, исто така, се важни за вашата кариера? Дали имате бизнис и менаџерски знаења, но би сакал да знам повеќе за модерната ИТ? Програмата нуди: Комбинација на бизнис, технолошки и менаџерски знаења и вештини Добро разбирање на улогата и организацијата на ИТ во компании Работа со современите начини на информирање работа на проекти на студии на случај Одлични домашни и странски професори Гостите од практиката [-]

Магистер по менаџмент и информациски систем

Catholic University of Central Africa
Студии врз за студентски град 2 години February 2018 Камерун Yaounde

Целта на овој мајстор е да се обучуваат менаџери, кои целосно се интегрираат ИКТ компонентата за развој на компанијата избори (стратегии, пазари, организации, технологии) и подобрување на потпора претставени овие нови технологии преку крос-разбирање на работењето на бизнисот. [+]

ЦЕЛИ НА ОБУКАТА

Целта на овој мајстор е да се обучуваат менаџери, кои целосно се интегрираат ИКТ компонентата за развој на компанијата избори (стратегии, пазари, организации, технологии) и подобрување на потпора претставени овие нови технологии преку крос-разбирање на работењето на бизнисот.

ОБУКА ЗА ВРЕМЕ

Оваа обука трае две години.

ПРЕДМЕТ НА ВЕШТИНИ

Носителите на мајстор ќе се развие во текот на нивните универзитетски студии од следниве вештини и знаења:... [-]


двојна меѓународни мајстори во математичката информатика

West Catholic University - Université Catholique de l’Ouest
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци September 2018 Франција Angers

Двоен Меѓународниот мајстори во Математичка информатика е уникатна програма дадено од страна на две академски реномирани универзитети во Европа: Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција. [+]

М-р компјутерски науки и информатика - Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија М-р применета математика - Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција Двоен Меѓународниот мајстори во Математичка информатика е уникатна програма дадено од страна на две академски реномирани универзитети во Европа: Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и на Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција. Со користење на настава знаење, истражување совршеност и прва класа факултети на двете водечки европски институции, со двојна Меѓународниот мајстори во Математичка информатика обезбедува светска класа студиските програми и практични искуства за учење за технологија и научни дипломирани студенти на иднината. Двоен Меѓународниот мајстори во математичката информатика програма им нуди на студентите можност да учат и во Велика Британија и во Франција, каде што ќе се здобијат со два степени за помалку време и по пониска цена отколку што ќе ги преземе за да заработите на степени независно. Успешни дипломци ќе се стекнат со м-р компјутерски науки и информатика, доделени од страна на Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и м-р применета математика, предава на Универзитетот Catholique de l'Ouest, и се доделуваат од страна на Универзитетот во Анже, Франција. Оваа програма вклучува платено стажирање, каде што студентите ќе се работи на технологија, проектот во рамките на компанијата. Стажирањето дава можност да се користат технички, научни и академски знаења научил во рамките на програмата додека понатамошниот развој на комуникација, тимска работа и интерперсонални вештини. Приправничкиот стаж кумулира во истражување дисертација што се оценува од страна на двете Ливерпул Надеж универзитет и Универзитетот Catholique de l'Ouest. Влегување Потребно: Еден добар степен (минимум... [-]

Магистерски степен во информатичките системи за управување

Instituto Politécnico de Santarém
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Португалија Santarem

Им обезбеди на студентите со соодветни и цврсти научни обука во одредена област на информациски системи за управување. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Време на траење: 2 Години Предности: Сместување и португалски јазик на курсот (30 часа) Образование се предвидени во португалски: Стапки *: Примена -35 € Годишен - 1000 € (без сместување) 3000 € (сместување) Користете - 35 € Образование на англиски јазик: Стапки *: Примена -35 € Годишен - 3500 € (сместување) Користете - 35 € * Во следните вредности ќе биде навремено предмет на потврда цели: Им обезбеди на студентите со соодветни и цврсти научни обука во одредена област на информациски системи за управување; Подобрување на решавање на проблемите капацитети и создавањето на решенија nonroutine и непредвидливи ситуации; Развие размислување капацитет и дава вредни мислење во сложени ситуации; Обука на професионалци за да извршуваат функции со високо ниво на компетентност, задоволување на вистинските потреби на организациите; Стимулирање на интердисциплинарни и интегриран размислување во организациите; Консолидирање на културните вредности, социјални, етички и државјанство гарантира кохезија и социјалната стабилност; Развој на научно-истражувачки капацитет; Развивање на вештини во областа на насочени или автономен режим самостојно учење. [-]

Информациски системи 3 циклус менаџер - изучуваат на француски

École de Management de Normandie / Normandy Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Caen

Оваа програма се изучуваат на француски јазик. [+]

Оваа програма се изучуваат на француски јазик. Прочитајте официјален француски описот и се применуваат тука: 3ème циклус менаџер des Системс Слоновата Информации [-]

Магистер по менаџмент во информациските системи

Jon M. Huntsman School of Business, Utah State University
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Logan

На програмата MMIS на Џон М. Нунстман Школата за Бизнис е иновативна, проект-базирана програма наменета за решавање на деловните проблеми преку употреба на технологијата. Таа носи ознака матични (29-месеци работа опција по дипломирањето) во управување со база на податоци и анализатор, постојано привлекува многу талентирани студенти од целиот свет. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Зошто MMIS? На програмата MMIS на Џон М. Нунстман Школата за Бизнис е иновативна, проект-базирана програма наменета за решавање на деловните проблеми преку употреба на технологијата. Таа носи ознака матични (29-месеци работа опција по дипломирањето) во управување со база на податоци и анализатор, постојано привлекува многу талентирани студенти од целиот свет. Богата база на податоци и податоци и анализатор Главниот фокус на програмата MMIS се однесува на Биг податоци, управување со базата, и податоци и анализатор. Стекнување увид во деловните процеси, кои се олесни подобрување на процесот на донесување одлуки е целта на сите податоци работи. Всушност, податоци е извор на енергија на подобри одлуки за бизнис одлуки. Висока практикантска работа и вработување и високи плати Во моментов има недостиг на вработени со технички информации системи за управување со вештини на работното место. Дипломирани студенти се речиси 100% стапка на поставеност 6 месеци по завршувањето на студиите, со просечна плата од $ 60.000. Можности за кариера Како технологијата се шири низ секој организациски сектор, корпоративни работни места во оваа област се генерирани брзо. Нашите часовна програма е 33-кредитна програма е наменета за подобрување на вашата диплома, со зголемување на вашиот аналитички proficiencies и бизнис технологија вештини и стратешки да се подготвува за менаџерски позиции. програма опции Овој степен е достапен како еден степен (MMIS) или може да биде поврзан со втората магистратура (МБА / MMIS или MHR / MMIS) од уписот во една дополнителна година. Наставна програма Наставната програма MMIS беше развиен со двете стратешки цели:... [-]

Господарот на програмата (една година) по информатика

University of Borås
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Шведска Boras

Образование второто ниво се во суштина се изгради на знаење дека студентите се стекнуваат во прв степен на образование или соодветни знаења. Образование второто ниво ќе вклучува продлабочување на знаења, вештини и способности во однос на образованието прво ниво, а во прилог на она што се однесува до образованието првото ниво, треба понатаму да се развие способноста самостојно да се интегрираат и употреба на знаење, развивање на студентите на способноста на студентите да се справи со комплексни појави, прашања и ситуации, и да се развие на студентите потенцијал за професионални активности кои бараат значителна независност или за истражување и развој. [+]

Господар програма по информатика  

Главната цел на програмата Магистер по информатика е тоа што студентите ќе развиваат напредни вештини и знаења во предметот информатика. По завршувањето на програмата, студентот ќе се покаже Знаење и разбирање

знаење и разбирање во нивните главни поле на студии, вклучувајќи и преглед на поле и подлабоко познавање на одредени делови на теренот и увид во тековните истражувања и развој, продлабочено познавање на методи кои се применуваат во информатика, ... [-]

мајстор во операции за истражување и информирање инженеринг

Cornell Tech
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Chelsea

Секој бизнис во било која индустрија се здобива со натпреварувачки дух, кога тие можат да се подигнат податоци за информирање стратешки одлуки. Нашите Ори мајстори ќе ви даде на математичко моделирање вештини што треба да се стави на податоци за работа. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. Магистер по операции за истражување и информатички инженеринг Бизниси од сите видови и големини се преплавени со податоци и гладни за квалификувани аналитичари и информации научници кои може да ги користат тие податоци да се направи остроумен, во реално време деловни одлуки. Магистер Корнел Техника во промет истражувања и информациски Инжинерство (Ори) ќе ви овозможи со математичко моделирање и анализа на податоци способности што треба да се вози на одлуки кои се подобри задоволството на клиентите и оперативна ефикасност. Дознајте каде се сретна со Строгоста на иновации Ори мајстори Корнел Техника комбинира академски строгост универзитетот Корнел со енергија и можностите кои доаѓаат со студираат во срцето на технологија start-up заедница во Њујорк. Предводени од страна на факултетот, кои се активно обликувањето на иднината на Биг податоци, ќе го совладате сложеноста на податоци за моделирање, машинско учење и предвидливо анализатор. Ќе се стекнат со комерцијален контекст за вашата техничка експертиза преку класи во бизнисот и претприемништвото. Работа во крос-функционални тимови со своите соученици, кои ќе вклучуваат амбициозни млади правници, инженери, на пазарот на производи и раководители ќе создаде свој бизнис во начинот на стартување студио и да се развие вистински решенија за клиентите во програмата за производот студио. Во само една година, ќе дипломираат со вештини, искуство и мрежа, во која треба да им помогне стартап и претпријатија основани слично податоци темперамент да се вози на клиент вредност. Кој треба да се применуваат? Ори мајстори Корнел Техника е идеален за студентите со страст за доведување во прашање... [-]

Магистер по применета информатика

University of Hradec Králové, Faculty of Informatics and Management
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Чешка Храдец Кралове

степен програма на мајстор во применета информатика е следење на две-годишна студија програмата на студии на диплома по применета информатика или некои други блиски области на студии. Тоа е комбинација на предмети од основни области на компјутер и сродните области, информациони системи и софтверски инженеринг, обработка на слика, како и комуникациски технологии. [+]

Магистер по применета информатика степен програма на мајстор во применета информатика е следење на две-годишна студија програмата на студии на диплома по применета информатика или некои други блиски области на студии. Тоа е комбинација на предмети од основни области на компјутер и сродните области, информациони системи и софтверски инженеринг, обработка на слика, како и комуникациски технологии. ќе се развива потребните вештини во областа на дизајнирање и градење на безбедни информациски системи, информации и знаење технологии, како и за начинот на собирање, структурирање и евалуација на големи количини на податоци. Опциите на некоја позадина во придруженото дисциплини на менаџерски психологијата и економијата се понудени како изборни предмети за учениците, како и. Време на траењето на програмата: 2 години кандидати магистерски степен се бара да имаат 2 семестри на математиката во степен на образование од претходниот диплома. Школарината за една академска година: 3000 евра. Рокот за поднесување на обрасци за пријавување е 31 март. [-]

Господар на инженеринг (мене) - системи, мрежи и безбедност

EPITA Graduate School of Computer Science
Студии врз за студентски град September 2018 Франција Paris

Оваа програма има за цел обезбедување солидна позадина во дизајн и управување со системски инженеринг и мрежна архитектура на компаниите. [+]

Мајстори Информациони системи диплома. цели на програмата Оваа програма има за цел обезбедување солидна позадина во дизајн и управување со системски инженеринг и мрежна архитектура на компаниите. на СНС специјализација учи студентите за системи (Од дизајн за да се администрација), мрежи (Постојни и нови генерација), безбедност (Функционални и технички) и организација (Управување, системите за управување ...). Врз основа на нивното познавање на бизниси и механизми основните контрола, Инженери СНС се подготвени да работат како главен офицери за безбедност на информации (CISO) и знаете како да се преземат ефективни мерки за сајбер-безбедноста. Благодарение на нивната способност да се се разбере ризиците и управување на бизнисот, како и да се идентификуваат области за подобрување на инфраструктурата поврзана со нови технологии и поврзани услуги, студенти се добро подготвени да се открие и да се анализира сајбер-напади. сведоштво Apoorv Chitray - Индија - системи, мрежи и безбедност Професори беа примерен и корисен и фузија помеѓу бизнис и технолошки курсеви се предвидени силна основа за мојата индустриски изглед со истражувачки фокус кој ме води да се добие темпо во корпоративниот свет. Курсеви како мрежна безбедност, Пенетрација на тестирање и PKI ме негувани технички од една страна и предмети како што се управување со проекти, бизнис пишување и за прекугранична соработка за управување ме натера да се запознаат со корпоративна средина. приемните барања Нашиот мајстор на факултет дипломиран програма е отворена за кандидатите со 4-годишно диплома (или еквивалентен) во компјутерски науки, компјутерско инженерство, Електротехничкиот факултет или сродни области. На студентите со силна позадина во областа на... [-]