Магистратура Ирска

Магистерски програми во Ирска - Магистратура Ирска

Master

Дали сте во потрага по место да ја добиете вашата магистерска диплома, која има богата историја и да понудат некои од најдобрите универзитети во светот? Тогаш сте на правото страница. Ирска е земја каде што традиции, религија и историја, играат голема улога во секојдневниот живот, како и во државата само-поимање. Ирска е исто така дом на некои од најдобрите високообразовните институции. Таа стои на 8 место во светот по бројот на универзитети во листата на Топ 500 универзитети.

Ако одберете да се трошат вашето време студирање на постдипломски студии на ниво во Даблин, Ирска, Лимерик или други возбудливи ирски градови, ќе бидат во можност да избираат од голем избор на универзитети, колеџи и бизнис школи. Високообразовните институции во Ирска понуди широк избор на мајсторот програми, вклучувајќи MBAs и други деловни ориентирани магистерски студии, хуманитарни и уметност господар програми, технологија програми и многу повеќе.

Не пропуштајте ја шансата за доживување Ирска и сето она што има да понуди! Кликнете на линкот подолу за да дознаете за специфични институција или тесни за пребарување според вашето поле на интереси, користејќи ги "Избери поле" погоре. Вашата иднина магистерски степен може да биде само неколку клика далеку!

Читај повеќе

Менг во механички и производство инженеринг

Dublin City University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Dublin

Оваа магистерска програма им овозможува на студентите да се специјализираат во широко основана областа на механички и производство инженеринг или да ги прошират своите знаења од нивните додипломски студии. [+]

Вовед

Оваа магистерска програма им овозможува на студентите да се специјализираат во широко основана областа на механички и производство инженеринг или да ги прошират своите знаења од нивните додипломски студии. Таа им овозможува на дипломираните студенти да ги применат своите знаења со употреба на компјутерски-базирани технологија за решавање на механички и производство инженеринг проблеми. Оваа програма се воведува на користењето на напредни Computer Aided инженеринг алатки и, преку запознавање на овие напредни техники и софтвер, дипломиран ќе се здобијат со витално значење предност. Таа им овозможува на кандидатот да се остане во чекор со брзо менување на производство и дизајн сектори. Покрај тоа, студентите можат да се одлучат за специјалистички мајор во одржлив системи / енергија, или биомедицински инженеринг.... [-]


Менг во електронски системи

Dublin City University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Dublin

Оваа една година, со полно работно време Мастер програма е дизајнирана да се продлабочи разбирањето на учениците за електронски системи. Ако сте амбициозни, сакаат да останат во чекор со новите случувања, сакаат да ги подобрат вашите квалификации, се подготвени да извршат време за личен развој, а сепак имаат ограничена можност за on-кампусот присуство, тогаш оваа програма структура е наменета за вас. Може да се земе курсеви од далечина во текот на веб - Можност за учење на далечина, да присуствуваат на предавања на кампусот, или да се меша и натпревар комбинирање на кампусот и учење на далечина за да одговараат на вашите посебни околности. [+]

Вовед

Оваа една година, со полно работно време Мастер програма е дизајнирана да се продлабочи разбирањето на учениците за електронски системи. Ако сте амбициозни, сакаат да останат во чекор со новите случувања, сакаат да ги подобрат вашите квалификации, се подготвени да извршат време за личен развој, а сепак имаат ограничена можност за on-кампусот присуство, тогаш оваа програма структура е наменета за вас. Може да се земе курсеви од далечина во текот на веб - Можност за учење на далечина, да присуствуваат на предавања на кампусот, или да се меша и натпревар комбинирање на кампусот и учење на далечина за да одговараат на вашите посебни околности.... [-]


Мастер Машински факултет

National University of Ireland Galway College of Engineering & Informatics
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Ирска Galway

Програмата е дизајнирана да одговори на меѓународната побарувачка за 90 ЕКТС Ниво 9 квалификација во Машинскиот факултет. [+]

Големи предизвици се решаваат со оваа програма - мотивација. Програмата е дизајнирана да одговори на меѓународната побарувачка за 90 ЕКТС Ниво 9 квалификација во Машинскиот факултет.

Целите на програмата и цел

Магистер е 12-месечно, 90 ЕКТС на ниво на 9 Мастер Машински факултет, кој ќе се инженерство (СЕ) и тесно поврзани дипломирани студенти на напредно ниво на механички способност инженеринг, се фокусира на напредни дизајн, анализа, материјали и производство преку државата ането-the-art технологија. Овој курс нуди широк спектар на напредни инженерски модули, вклучувајќи ги и напредни применета математика и напредни пресметковни моделирање, како и специфични индустриски напредни модули во технологијата на производство, офшор инженеринг, енергија и развој на медицински помагала и материјали. Еден значителен 12-месечно истражување дисертација им овозможува на студентите да се спроведе ново истражување вештини во рамките на специјално дизајнирани модул за методите на инженеринг истражување, вклучувајќи објавување на наодите од истражувањето. Секој проект м-р фокусира на актуелниот "жешка тема во машинската индустрија и се врши во соработка со индустриски партнери.... [-]


Мајсторите на применета наука (Enterprise Systems)

National University of Ireland Galway College of Engineering & Informatics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Ирска Galway + 1 more

Овој наградуван програма е дизајниран во соработка со академици и работодавачите да ги задоволат специфичните барања на индустријата. Се подготвува дипломирани студенти со основните знаења и вештини во областа на операции, квалитет и управување со иновации. [+]

Се разбира Преглед

Овој наградуван програма е дизајниран во соработка со академици и работодавачите да ги задоволат специфичните барања на индустријата. Се подготвува дипломирани студенти со основните знаења и вештини во областа на операции, квалитет и управување со иновации.

Програмата има за цел зголемување на техничките и управување со придонес дипломирани студенти во различни претпријатија, вклучувајќи производство, финансиски услуги, здравствени услуги, влада, и многу повеќе. Ги повика учесниците од многу дисциплини: тоа е погоден за инженерство, наука, трговија и уметности дипломирани студенти кои сакаат да продолжи кариера во high-tech на животната средина. Овој аспект на конверзија е од голем интерес за студентите кои сакаат да ја менува својата насока од нивниот курс на додипломски студии и да продолжи со нова кариера, патот што ги нуди звук можности за вработување во областа на развој.... [-]


Мастерс во дигитален маркетинг

Digital Marketing Institute
Он-лајн студии Дел-студии 140 часа Ирска Dublin

На Мастерс во дигитален маркетинг е дизајниран да ви помогне да се развие напредна разбирање на основните концепти за поддршка дигитален маркетинг и продажба. [+]

На Мастерс во дигитален маркетинг е дизајниран да ви помогне да се развие напредна разбирање на основните концепти за поддршка дигитален маркетинг и продажба. Како и стекнување на практични вештини потребни за да се имплементира и да управуваат со ефективни дигитален маркетинг стратегии, исто така ќе се развие критичко стручно знаење преку истражување и пишување на вашата теза. ... [-]


ма во развојни студии со флексибилни и учење на далечина

Kimmage Development Studies Centre
Он-лајн студии Дел-студии Ирска Dublin

На постдипломски студии / м-р степен во развој на студии со флексибилни и учење на далечина (FDL) нуди на учесниците можност да се комбинираат работата и студија каде било во светот, додека сеуште се поврзува на интернет со разновидна и динамична учење заедница. Учениците може да ги преземе р целосно присутни или тие може да се комбинираат најдоброто од далечина и е-учење со учеството во училницата - тоа е прилагодена на потребите на учениците кои сакаат да студираат во своето време и на свој темпо, но сепак сакаат да имаат можност за цртање на придобивките од лице в лице, учество и искуство со седиште во интеракција со други учесници и воспитувачи. [+]

На постдипломски студии / м-р степен во развој на студии со флексибилни и учење на далечина (FDL) нуди на учесниците можност да се комбинираат работата и да учат каде било во светот, додека сеуште се поврзува на интернет со разновидна и динамична учење заедница. Учениците може да ги преземе р целосно присутни или тие може да се комбинираат најдоброто од далечина и е-учење со учеството во училницата - тоа е прилагодена на потребите на учениците кои сакаат да студираат во своето време и на свој темпо, но сепак сакаат да имаат можност за цртање на придобивките од лице в лице, учество и искуство со седиште во интеракција со други учесници и воспитувачи.... [-]


Мајстор за бизнис

Athlone Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Athlone

Ова со полно работно време програма е структуриран за да им овозможи на учесниците да се развие напредна клучните основни надлежности во бизнисот и да се изгради на специјализации веќе постигнат на почести диплома за бизнис (или поврзани со дисциплина) ниво. [+]

Ова со полно работно време програма е структуриран за да им овозможи на учесниците да се развие напредна клучните основни надлежности во бизнисот и да се изгради на специјализации веќе постигнат на почести диплома за бизнис (или поврзани со дисциплина) ниво. Наставната програма нуди богатство и разновидност на учење кои ќе гарантираат дека студентот се развива и покажува широк спектар на знаења и вештини на високо ниво во области како што се истражување, стратешко размислување и мисловните учење, а со тоа создавање на основа за успешна бизнис кариера, како како и за продолжување на академски и професионален развој.... [-]


м-р компјутерски науки - податоци и анализатор

National University of Ireland Galway College of Engineering & Informatics
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Galway

На глобално ниво, постои пријавени недостаток на податоци и анализатор талент, особено на лицата со потребните длабоко [+]

Големи предизвици се решаваат со оваа програма - мотивација

На глобално ниво, постои пријавени недостаток на податоци и анализатор талент, особено на лицата со потребните длабоко технички и аналитички вештини. (1) Accenture, Гартнер и McKinsey имаат сите податоци за Анализа идентификувани како еден од најбрзо растечките области на вработување во компјутерите и еден, најверојатно, да извршат влијание во иднина. ... [-]


м-р водните ресурси инженеринг

National University of Ireland Galway College of Engineering & Informatics
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Galway

Оваа програма ќе обезбеди инженери со технички компетенции да се обезбедат решенија за наводнување безбедносни прашања. Основни модули ќе се обрати на техничките аспекти на вода [+]

Магистерски програми во Ирска. Големи предизвици се решаваат со оваа програма Снабдувањето со вода е голема загриженост со кои се соочува човештвото, инженери се основните професионалци справување со овој проблем. Годишно, повеќе од 3,4 милиони луѓе умираат од болести поврзани со вода - 1 од 9 луѓе ширум светот немаат пристап до безбедна и чиста вода за пиење - 1 од 3 луѓе ширум светот се погодени од недостатокот на вода - Порастот на населението и климатските промени ќе се одржи значајна стресови на глобално водни ресурси - Поплавите на урбаните и руралните средини се влошува со климатските промени Целите на програмата и цел ... [-]

ма во емитува производство за радио и телевизија

Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Dublin

Ова производство-ориентирани програма ќе интерес дипломирани студенти од секоја дисциплина кои сакаат да се здобијат уредувачки и продукциски вештини во радио и телевизиско емитување, и оние кои сакаат специјалист вештини во областите како што се програмата за истражување и производство финансирање за емитување. [+]

Што е објавување продукција за радио и телевизија?

Ова производство-ориентирани програма ќе интерес дипломирани студенти од секоја дисциплина кои сакаат да се здобијат уредувачки и продукциски вештини во радио и телевизиско емитување, и оние кои сакаат специјалист вештини во областите како што се програмата за истражување и производство финансирање за емитување. Програмата подготвува студентите со основните производствени практики да продолжи кариера во радио и телевизиска продукција. ... [-]


ма во art истражување соработка

Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Ирска Dublin

На АРЦ р Програмата е отворена за уметници, писатели и куратори или оние чие истражување се фокусира идентификува размислување и практики како значајна компонента. [+]

Магистер по уметност истражување Соработка (претходно под наслов визуелна уметност пракса)

IADT е во моментов развојот на овој двегодишен научи Мајстор на уметничката програма, насловен р уметност истражување соработка (АРЦ), за почетокот во септември 2014 година.

Оваа програма заменува магистер по визуелна уметност практики (2004-2014). Предводени од д-р Маев Коноли и д-р Sinead Хоган, новиот АРЦ МА е истражување фокусирани на предавал мајстори програма донесено во текот на две години, што се протега од септември до јуни, со планирани доза од околу 10-12 студенти годишно. На програмата ќе се вклучат истражувачки групи развиен во соработка со партнерите на проектот, како што се Музејот Ирски на модерна уметност (Imma) и ирскиот филмски институт (МФИ). ... [-]


господар на бизнис

Institute of Technology Carlow
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Ирска Carlow + 1 more

Оваа постдипломски програма ќе се обезбеди можност за студентите да учат за Мајстор за бизнис, Ниво 9 Квалификација (90 ЕКТС кредити). [+]

Магистер по бизнис (MB) БИЗНИС

Што е Магистер за бизнис за?

Оваа постдипломски програма ќе се обезбеди можност за студентите да учат за Мајстор за бизнис, Ниво 9 Квалификација (90 ЕКТС кредити). Можете да изберете да учат оваа програма за полно работно време (една година) или скратено работно време (две години навечер) основа.

Целта на оваа програма е да обезбеди дипломците со во-длабочината на разбирањето на современата бизнис околина и да ги опреми со потребните знаења и компетенции во менаџмент и претпријатието да им се овозможи да се направи придонес кон бизнис заедницата во регионот, национално и на меѓународно ниво.... [-]


постдипломски диплома / мајстор на уметноста во водство и застапување во раните години

Institute of Technology Sligo
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 2 години September 2019 Ирска Sligo

сектор во Ирска раните години има динамичен, возбудлив и предизвикувачки иднина. Тоа треба ефикасна и уверени лидери во областа на пракса, политика, застапување, прописи, образование и професионален развој. [+]

сектор во Ирска раните години има динамичен, возбудлив и предизвикувачки иднина. Тоа треба ефикасна и уверени лидери во областа на пракса, политика, застапување, прописи, образование и професионален развој.

Дали имате она што е потребно за да биде еден од оние лидери? Дали сакате да се развие вашите лидерски и застапување вештини и способности во начини кои се рефлектираат и градење на капацитетите на секторот за раните години? Дали сакате да биде дел од една заедница на пракса кои ќе влијаат и да доведе сектор раните години во иднината? ... [-]

магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ)

CEMS - The Global Alliance in Management Education
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Ирска Dublin

На МИМ е постдипломски студии, претходно искуство степен отворен за одредена група на студенти запишани на програмата на мајстор во еден од 28 водечките институции [+]

МИМ господар во меѓународниот менаџмент

Есента е стратешки сојуз на бизнис училишта, мултинационалните компании и невладини организации кои заедно понуди магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ). Стручната служба есента се наоѓа на ХЕЦ кампус во близина на Париз, со програма и корпоративните односи се управувани од страна на тим во рамките на секој член на училиште. Ќе ги најдете сите универзитети членки на есента со користење на клучни зборови "есента" во мајстор во управување со Компас пребарување мотор или со кликање на листата на есента партнери подолу.... [-]


Извршниот мајстор во управување со дигитален маркетинг

Instituto Internacional de Marketing - Digital Business School
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 14 месеци October 2019 Ирска Dublin + 1 more

Во моментов за да бидат конкурентни во секој бизнис, тоа е од суштинско значење да се искористи своето присуство во дигиталните средини. Тоа е најдобар начин да се развива како компанија, економски и стратешки. [+]

Зошто овој мајстор?

Во моментов за да бидат конкурентни во секој бизнис, тоа е од суштинско значење да се искористи своето присуство во дигиталните средини. Тоа е најдобар начин да се развива како компанија, економски и стратешки.

Овој Извршниот Магистер 's степен ви се претвори во експерт во бизнис секторот дигитална, со теоретска основа, која ќе ви овозможи да се преземат соодветни одлуки разумно. Ќе бидете во можност да се дизајнира и да се координираат проекти и бизнис стратегии.... [-]