Магистратура Италија

Магистерски програми во Италија - Магистратура Италија

Master

Италија е позната по многу од најубавите нешта во животот, вино, одлична храна, мода, архитектура, уметност, филм, литература, и се разбира, прекрасен италијански јазик. Ако некогаш сте го посети Италија, тогаш знаете од прва рака привлечност дека ова Медитеранот европска земја има да понуди. Настрана од овие карактеристики, Италија има одлични академски институции и студенти од целиот свет ги избрале мајстор во Италија да ги унапредат своите образование.

Постојат многу возбудлив мајстор во Италија степени, со се повеќе и повеќе од нив се учи на англиски јазик.Без разлика дали сакате да учите модата, дизајнот, Менаџмент, науки, економија, психологија, маркетинг, инженеринг, или друга тема во целост, ќе најдете нешто што ве интересира за мајстор во Италија програма. Студентите кои мајстор во Италија корист не само од одличен факултет и академски објекти, но исто така и од меѓународните студентски тело кое носи многу перспективи на средина за учење.

Погледнете низ резултатите од пребарувањето подолу за мајстор во Италија програмата, или ако веќе знаете каде и што сакаат да студираат, користете полиња за пребарување погоре, за да го насочите вашето пребарување. Сега!

 

Читај повеќе

Магистер по дизајн на услуги

POLI.design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Италија Milan

Специјализирачки мајстор во Дизајн на услуги беше специјално создаден како одговор на зголемената побарувачка за професионалци специјално способни да се справат со комплексноста на дизајнирање на услуга. За да се постигне оваа цел, Специјализацијата ја интегрира општата теорија со методологија и практично искуство со цел создавање на системски, комплексни решенија кои ги мешаат материјалните и нематеријалните компоненти. [+]

ВРЕМЕТРАЕЊЕ

Датум на започнување: октомври 2018 година

Класи: од октомври 2018 до април 2019 година

Стажирање: од април до септември 2019 година

Крајниот датум: октомври 2019 година

ПРЕГЛЕД

Преку POLI.design , Politecnico di Milano посветува специјализирана програма за обука на повисоко ниво на Service Design.

Магистер по Сервис Дизајн е меѓународна програма за обука - научи целосно на англиски јазик - фокусирана на пристап ориентиран кон корисникот и развој на услужни идеи од контекстуални истражувања до прототипови.... [-]


Луксузни менаџмент (Милан) - англиски програма

Il Sole 24 ORE Business School
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци November 2019 Италија Milan

Луксузни стоки, мода и начин на живот претставуваат една од најважните области на италијанската извонредност. Нашиот мајстор во Меѓународниот луксузни менаџмент им нуди на студентите знаења и способности кои ги бараат фирмите во луксузната индустрија. [+]

ПРЕГЛЕД

Луксузни стоки, мода и начин на живот претставуваат една од најважните области на италијанската извонредност. Нашиот мајстор во Меѓународниот луксузни менаџмент им нуди на студентите знаења и способности кои ги бараат фирмите во луксузната индустрија.

ЦЕЛИ И ПРОФЕСИОНАЛНИ ОТВРДУВАЊАда ги обучуваат учениците со мултидисциплинарна основа преку здружување на креативноста со способност да ги интерпретираат и да ги предвидат деловните трендовиим обезбеди на студентите можност да учат од искуството на професионалци кои работат во луксузниот добар сектор, како и развивање на идните мрежи во луксузниот добар пазаробезбедуваат пактични примени на концептите научени во класот преку проектна работа, посети на самото место и едукативни туриВРЕМЕТРАЕЊЕ И СТРУКТУРА... [-]

Магистер по квалитет - "Експерти и менаџери во системите за управување со бизнисот - квалитет - безбедност - животна средина - енергија" 70. издание

UNINFORM
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци October 2019 Италија Rome Milan + 1 more

Мајсторот за квалитет - "Експерти и менаџери во системи за управување со бизнисот - Квалитет - безбедност - животна средина - енергија" 70. издание - претставува најдолго трчање, ажурирани и вршење на Мастер за интегрирани системи за управување, денес исто така збогатен со нови нови прашања и нови излезни професионални вештини: од ЕНЕРГИЈА и "зелена работа" до Единствена еколошка дозвола, од административна одговорност на компаниите до управувањето со отпадот. [+]

Магистер по квалитет - "Експерти и менаџери во системи за управување со бизнисот - Квалитет - безбедност - животна средина - енергија" 70. издание, претставува најдолго трчање, ажурирани и вршење на Мастер за интегрирани системи за управување, денес исто така збогатен со нови нови прашања и нови излезни професионални вештини: од ЕНЕРГИЈА и "зелена работа" до Единствена еколошка дозвола, од административна одговорност на компаниите до управувањето со отпадот.... [-]


Учителот во осигурителните и управување со ризикот

MIB Trieste School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2019 Италија Trieste

Учителот во осигурителните и управување со ризикот создава професионалци на управување со осигурување, финансиски и управување со ризик. Тоа е мајстор изградени со големи групи во овој сектор, Алијанс, General, КПМГ Ернст и Јанг. [+]

Учителот во осигурителните и управување со ризикот

Учителот во осигурителните и управување со ризикот создава професионалци на управување со осигурување, финансиски и управување со ризик.

Тоа е мајстор изградени со големи групи во овој сектор, Алијанс, General, КПМГ во EY.

Партнерите бараат специјализирани знаења, развиена во училницата и многу барани на пазарот на трудот: често прашање на ресурси да се вклучени во компанијата надминува профили достапноста! Учителот во осигурителните и управување со ризикот е врската меѓу компаниите и млади таленти.... [-]


мајстор за управување со туристички организации (мото)

European University of Rome
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 8 месеци October 2019 Италија Rome + 1 more

Европскиот универзитет во Рим основана, со ректорот на Управниот одбор, Магистер по менаџмент на туристички организации (МОТ). Благодарение на соработката на Fiavet Lazio, Federalberghi, Confindustria Alberghi, Federturismo Confindustria, Федеревенти Лацио, Dreamtour, Best Western, Seadam Serviz, I Viaggi Del Perigeoi, MOT Master комбинира теорија со оперативни вештини кои веднаш станаа инструментални на пазарот на труд. [+]

Општи информации

Европскиот универзитет во Рим основана, со ректорот на Управниот одбор, Магистер по менаџмент на туристички организации (МОТ). Благодарение на соработката на Fiavet Lazio, Federalberghi, Confindustria Alberghi, Federturismo Confindustria, Федеревенти Лацио, Dreamtour, Best Western, Seadam Serviz, I Viaggi Del Perigeoi, MOT Master комбинира теорија со оперативни вештини кои веднаш станаа инструментални на пазарот на труд. Наставниците во училницата се универзитетски професори, деловни и професионални експерти од областа. Долгиот период на обука (фаза) дава можност да ги примени стекнатите знаења и да го олесни влезот на пазарот на трудот. Околу 80% од нашите студенти веќе нашле работа или за време на сцената или кратко време.... [-]


ReADs - Магистер по малопродажба на архитектура и дизајн за социјални и трговски цели

IUAV University of Architecture in Venice, Italy
Студии врз за студентски град Целосна 1 година November 2019 Италија Venice

ReADs е програма 1 на постдипломски студии за нови дипломци и професионалци кои сакаат да ги стекнат основните вештини за да замислат и да дизајнираат простори, архитектури и искуства за комерцијални и социјални места. [+]

ReADs е ниво 1 постдипломски Мастер курс за нови дипломирани студенти и професионалци кои сакаат да се здобијат со основните вештини за да се замисли и дизајн на мало простори, архитектури и искуства за комерцијални и социјални места.

Се одржа на Универзитетот за архитектура во Венеција -IUAV-ReADs е курс на високо ниво на мајстори кој има за цел да ги обучи професионалци за малопродажба преку учење преку учење кое се состои од фронтални лекции интегрирани со работилници, практиканти, посети на главните меѓународни компании лидери на иновации и поднесена посета на Шведска, матична земја на малопродажба.... [-]


Магистер по меѓународни студии - Наставна програма Европски студии

University of Siena
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Италија Siena

Програмата за втор циклус на студии (Laurea Magistrale) во меѓународни студии (LM-52) им нуди на студентите интердисциплинарни знаења од областа на правото, економијата, политичките науки, социологијата, историјата и јазиците. [+]

Програмата за втор циклус на студии (Laurea Magistrale) во меѓународни студии (LM-52) им нуди на студентите интердисциплинарни знаења од областа на правото, економијата, политичките науки, социологијата, историјата и јазиците.

Стекнатите компетенции им овозможуваат на дипломираните студенти да ги анализираат политичките, економските и социјалните феномени на меѓународно ниво и да размислуваат за сложеноста на современиот свет. Дипломирани студенти се добро прилагодени за високо ниво позиции во национални и меѓународни компании, агенции, организации и институции, и јавни и приватни.... [-]


Магистер по маркетинг

Rome Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година March 2019 Италија Rome Italy Online + 2 more

Rome Business School 's магистер по маркетинг и комуникации ви нуди обука на совршеност, меѓународни практиканти, кариера услуга, глобално вмрежување и многу други бенефиции за вашиот професионален и личен развој. Различни наставни формули се достапни за да одговараат на секое барање; студенти од повеќе од 140 земји во светот. [+]

Датум на започнување: секоја година во март и октомври.

Rome Business School 's магистер по маркетинг и комуникации ви нуди обука на совршеност, меѓународни практиканти, кариера услуга, глобално вмрежување и многу други бенефиции за вашиот професионален и личен развој. Различни наставни формули се достапни за да одговараат на секое барање; студенти од повеќе од 140 земји во светот .

Преглед... [-]

Втор степен Универзитет Професионален мајстор MIPET: Магистер по Индустриска фабрика Инжинерство

University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Италија Genoa

MIPET е Едногодишна програма организирана на Универзитетот во Џенова и се фокусира на подготовка на нови генерации на техничари со врвен квалитет за Процесно Инжинерство, Индустриски постројки Главни Изведувачи, Моќ [+]

MIPET (Магистер по индустриски погон инженерство и технологија) е една годишна програма за степен на организиран во Џенова универзитет и се фокусира на подготовка на нови генерации на врвен квалитет на технички експерти за процесот на факултет, индустриски погон главните изведувачи, моќност

Главната цел на МИПЕТ е да ги задоволи очекувањата од водечките индустрии во смисла на високи технички вештини и одлични способности во индустриските постројки и инженеринг. Мајстор програма е во режија на Политехничкиот факултет - факултет за инженерство во силна соработка со водечки индустрии и големи компании кои работат во овие индустриски сектори; овој пристап ја гарантира релевантноста и ефективноста на иницијативата во меѓународно сценарио.... [-]


Магистер по меѓународна бизнис менаџмент - италијански начин

GEMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 месеци Open Enrollment Италија Rome

Професионалната фигура обучена од Програмата ќе научи како да прави анализи на пазарот, да подготвува и следи планови за маркетинг и комуникација и за комерцијален развој во странство (исто така, земајќи ја предвид можната мултикултурна динамика во различни целни земји) и развивање вештини за продажба и е- како и ефикасно да ги подобрат своите јазични вештини: сите лекции на централните теми на програмата на мајстор се одржуваат на англиски јазик, овозможувајќи им на учениците да ги усовршат своите технички и јазични вештини во исто време. [+]

Приматели

Господарот на програмата во меѓународниот бизнис менаџмент е дизајниран и промовиран од GEMA Business School и е модуларен постдипломски програма дизајнирана за обука на новата генерација менаџери за извоз и меѓународен маркетинг и бизнис менаџери, способни да ги водат компаниите и бизнисите да ги прошират своите пазарни удели во меѓународните пазари од:

зголемување на бројот на земји каде што се продаваат производи / услуги, особено на брзорастечките пазари;зголемување на бројот на производи / услуги линии продадени на меѓународните пазари во согласност со структурата на локалната побарувачка;усвојувајќи нови стратегии за дистрибуција за да се "приближи до клиентот" на меѓународните пазари (на пример, комерцијални гранки, заедничко вложување, локално производство).... [-]

Магистер по кураторска пракса

IED – Istituto Europeo di Design Venice
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2019 Италија Venice

3-то издание - Денес, курирањето на современата уметност бара многу вештини како што постојат уметнички контексти и јазици. Додека солидна културна позадина е толку важна како менаџмент и комуникациски вештини, она што е уште поважно за Куратор од 21 век е да се изгради стабилна мрежа на односи за да се направи кураторски проект видлив и широко проширен. Поради оваа причина, благодарение на престижот и уникатната позиција на градот Венеција, учесниците имаат можност активно да се вклучат во тековните дебати во кураторската практика и современата уметност и да работат во контекст на биеналето, инкубатор за извонредност и иновативност. Курсот ги тера студентите практично да ја научат работата на куратор во сите негови форми, исто така благодарение на меѓународниот факултет кој вклучува некои од најистакнатите професионалци во уметничкиот свет. На овој начин учесниците ќе ги запознаат кураторските методи со кои се применуваат институциите како што се Колекцијата Пеги Гугенхајм, Фондацијата Пино, Фондација Ла Биенале во Венеција и Кристи. [+]

ОВОЈ ПРЕДГОВОР ВО ДРЖАВЕН ЈАЗИК.

3-то издание - Денес, курирањето на современата уметност бара многу вештини како што постојат уметнички контексти и јазици. Додека солидна културна позадина е толку важна како менаџмент и комуникациски вештини, она што е уште поважно за Куратор од 21 век е да се изгради стабилна мрежа на односи за да се направи кураторски проект видлив и широко проширен.... [-]


Магистер по креативно рекламирање

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Италија Milan Rome + 1 more

Магистер по креативно рекламирање е заедничка иницијатива помеѓу NABA и Media Design School во Окленд, Нов Зеланд. Оваа едногодишна магистерска програма се фокусира на иновативни и ефективни техники за рекламирање коишто клиентите размислуваат, зборуваат и купуваат. Курсот ги опфаќа сите медиуми во кои се појавува рекламирање - од печатена, радио и телевизија до Интернет и социјалните медиуми. [+]

МАСТЕР ВО КРЕАТИВЕН РЕКЛАМИРАЊЕ

Нашиот пристап преку учење преку учење ги комбинира традиционалните визуелни дисциплини со нови дигитални технологии и синтетизира индивидуални студии со групна работа на проекти. Ние воспоставуваме бројни соработки и проекти со италијански и меѓународни компании и институции за да им дадеме на студентите практични можности за работа за да го развијат своето критичко размислување, концептуално решавање на проблемите и практични уметнички и дизајнирани вештини.... [-]


Магистер по транспорт дизајн

IED – Istituto Europeo di Design Torino
Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2019 Италија Turin

17-то издание - Магистерскиот курс во Дизајн Дизајн им нуди на луѓето со голема страст за автомобили можност да се вклучат силно во техники на дизајнирање на автомобили. Таа ги зема учениците во суштината на дизајнерскиот свет, правејќи ги да научат за иновативното размислување и како да пристапуваат, развиваат и финализираат дизајнот на екстериерот на возилото и внатрешноста на автомобилот. Торино е совршен град за овој курс, бидејќи е светски главен град за дизајн на автомобили, и тоа беше родното место на најважните дизајнерски куќи и автомобилските компании на Италија. Градот нуди можност да ја добие целата мрежа на дизајнери на автомобили да дојдат во IED и да ги споделат своите способности со нашите ученици за часови, предавања, работилници или за регрутирање млади таленти. Мајсторот го фокусира својот пристап на симулирање на вистинско работно искуство. Целта е да се претстави целосен модел дизајниран и извајан од учениците. Потоа, таа ќе биде претставена во Женева Интернационал Моторсју, најважниот изглед во светот за дизајн на автомобили. [+]

ОВОЈ ПРЕДГОВОР ВО ДРЖАВЕН ЈАЗИК.

17-то издание - Магистерскиот курс во Дизајн Дизајн им нуди на луѓето со голема страст за автомобили можност да се вклучат силно во техники на дизајнирање на автомобили. Таа ги зема учениците во суштината на дизајнерскиот свет, правејќи ги да научат за иновативното размислување и како да пристапуваат, развиваат и финализираат дизајнот на екстериерот на возилото и внатрешноста на автомобилот.... [-]


МНР програма во современа накит и тело украс

ALCHIMIA Contemporary Jewellery School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Италија Florence

Програмата МНР на Алхимија се развива во текот на двегодишен период со цел да се прошират и продлабочат знаењата и вештините на учениците во дизајнот на накит со седиште во студиото. Програмата има за цел да генерира понатамошно критичко разбирање во и на дисциплината, да ги зајакне индивидуалните уметнички пристапи и позиции и да ги истражува нови можности за маркетинг и промоција. [+]

Програмата МНР на Алхимија се развива во текот на двегодишен период со цел да се прошират и продлабочат знаењата и вештините на учениците во дизајнот на накит со седиште во студиото. Програмата има за цел да генерира понатамошно критичко разбирање во и на дисциплината, да ги зајакне индивидуалните уметнички пристапи и позиции и да ги истражува нови можности за маркетинг и промоција.... [-]


Магистер по животни науки

University of Turin
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Италија Turin

Магистер по животни науки [+]

АПЛИКАЦИЈА на UniTo за 2019-2020 година е отворена до 14 април 2019 година. Аплицирај на https://apply.unito.it

Нуди наставна програма:

Синџир за производство на добиток и квалитет на производот (предавано на италијански јазик)Исхрана на животните и безбедност на храна (предавање на англиски јазик)Сточарскиот производствен синџир и квалитетот на производот

Целите на образованието / обуката на наставната програма во синџирот на производство на сточарство и квалитетот на производот вклучуваат развој на експерти за добиточно производство, кои вештини вклучуваат солидна позадина и разбирање во сточарското производство и производство на храна од животинско потекло, пополнување на знаењата стекнати за време на универзитетот прв степен. Постдипломците ќе можат да користат меѓународна литература, а позадината стекнати во текот на овој курс ќе вклучи неколку иновативни теми во сточарското производство. Постдипломските студенти ќе стекнат длабоки знаења и вештини за разбирање во врска со процесите на сточарство, одржливо управување со сточарското производство, животинска генетска биолошка разновидност и квалитет на производи од животинско потекло.... [-]