Магистратура Кина

Магистерски програми во Кина - Магистратура Кина

Master

Кина привлекува студенти од целиот свет за постдипломски студии. Меѓународни студентите избираат еден мајстор во Кина поради неколку причини, вклучувајќи го и висок квалитет на образованието што е меѓународно призната. Тоа е, исто така, повеќе прифатлива да студира и да живее во Кина од најразвиените земји и дипломирани студенти од мајстор во Кина програми имаат одлични можности за вработување во регионот. Покрај тоа, студентите можат да уживаат во културата и место да се види во Кина, и имаат можност да патуваат низ Азија.

Постојат различни програми за избор за еден мајстор во Кина. Некои од области на студии, кои се повеќе популарни во Кина се во дисциплини на бизнис, меѓународни односи, дизајнот, архитектурата, економијата, информатичката технологија, инженеринг, компјутерска и наука, меѓу многу други. Исто така постојат и закажување опции да одговара на потребите на повеќето студенти извршуваат мајстор во Кина и овие се со полно работно време, скратено работно време и онлајн студии.

За да дознаете повеќе за еден мајстор во Кина, погледнете на опциите подолу. Може да најдете на следниот чекор во вашето образование и кариера!

Читај повеќе

Господар на Меѓународен бизнис (MIB)

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Кина Shanghai

Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Магистер на меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија. [+]

Се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија со нашите Магистер на меѓународен бизнис програма.

Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Мајстор за меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија.

Локации

Започнете ја вашата мајстор на меѓународен бизнис во Бостон, Сан Франциско, Лондон или Дубаи, а потоа изберете да се истражуваат сите други два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е.... [-]


MGBM - Песна 1: Мајстор за управување со горивата

Tongji University, School of Economics and Management
Студии врз за студентски град Целосна 24 - 30 месеци September 2019 Кина Shanghai

Програмата е со полно работно време пред-искуство постдипломски степен програма. Таа е прилагодена на свежи дипломци, и кинески и меѓународни, кои се од интерес и за меѓународниот бизнис и за кинеската економија, или за оние со не повеќе од две години работно искуство со пост-квалификација со полно работно време, кои поседуваат мултикултурни способности и имаат за цел да преземат до меѓународните лидерски позиции во нивната кариера. [+]

Господар на глобалниот бизнис менаџмент (MGBM) - Корпоративно управувањеПреглед

Програмата е со полно работно време пред-искуство постдипломски степен програма. Таа е прилагодена на свежи дипломци, и кинески и меѓународни, кои се од интерес и за меѓународниот бизнис и за кинеската економија, или за оние со не повеќе од две години работно искуство со пост-квалификација со полно работно време, кои поседуваат мултикултурни способности и имаат за цел да преземат до меѓународните лидерски позиции во нивната кариера. Програмата има намера да ги развие знаењата и вештините за управување на студентите поврзани со управувањето со глобалниот бизнис и разбирање на деловното опкружување во Кина, да создаде заедница од разновидна култура, да ја подобри меѓународната изложеност на студентите и да ги подготви студентите да бидат потенцијални кандидати за лидерски позиции во меѓународни управување во крос-културна работна средина.... [-]


Мајстор за напредна хемија (истражување)

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Кина Suzhou

Оваа програма за истражување господар нуди на студентите со образование и обука потребни во областа на хемија и материјали науката, и одговара на програмата Магистер на Универзитетот во Ливерпул, Велика Британија. Професионални поставувања вклучуваат курсеви во синтетичка хемија, нанотехнологија, хемиска анализа, анализа на инструменти и управување со проекти и развој на кариерски вештини. По завршувањето на курсот, студентите ќе изберат да се приклучат на едногодишниот истражувачки проект и да достават документи. [+]

Мајстор за напредна хемија (истражување)Преглед

Оваа програма за истражување господар нуди на студентите со образование и обука потребни во областа на хемија и материјали науката, и одговара на програмата Магистер на Универзитетот во Ливерпул, Велика Британија.

Професионални поставувања вклучуваат курсеви во синтетичка хемија, нанотехнологија, хемиска анализа, анализа на инструменти и управување со проекти и развој на кариерски вештини. По завршувањето на курсот, студентите ќе изберат да се приклучат на едногодишниот истражувачки проект и да достават документи.... [-]


Магистер по економија програма

Peking University HSBC Business School (PHBS)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Shenzhen

PHBS Магистер по економија е две години и со полно работно време програма, кулминирајќи во финалето теза, која се фокусира на јадро на наставната програма во економската теорија и апликации, и во која меѓународни студенти учат заедно со кинески колеги во средина на крос-културен дијалог. [+]

Се наоѓа во просперитетниот претприемачки град Шенжен , Кина, и непосредно во непосредна близина на финансискиот центар на Хонг Конг, Peking University HSBC Business School (PHBS) носи историското присуство на Универзитетот во Пекинг на југот на земјата и лежи во срцето на едно од светските повеќето ветувачки и динамични области на метрополите. Малку други региони во Кина нудат посоодветен амбиент за институција наменета да стане најистакнато дипломирано бизнис училиште во оваа земја.... [-]


господар на кинеската економија

Renmin University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Кина Beijing

Целта на програмата Мајстор на кинеската економија (МАЦЕ) е да им обезбеди на студентите во странство со двегодишна аналитичка обука фокусирана на економскиот развој во Кина, да им обезбеди на студентите платформа за развивање на вештините и знаењата за критичко размислување потребни за да станат експерти при анализирање Економијата и политиката на Кина. По дипломирањето, дипломираните ќе можат да работат во Кина во разни области како што се мултинационални корпорации. [+]

Магистерски програми во Кина. Опис на програмата Целта на програмата Мајстор на кинеската економија (МАЦЕ) е да им обезбеди на студентите во странство со двегодишна аналитичка обука фокусирана на економскиот развој во Кина, да им обезбеди на студентите платформа за развивање на вештините и знаењата за критичко размислување потребни за да станат експерти при анализирање Економијата и политиката на Кина. По дипломирањето, дипломираните ќе можат да работат во Кина во разни области како што се мултинационални корпорации. Финансиски институции, владини агенции или академски организации. Сите курсеви кои се нудат во оваа програма се изучуваат на англиски јазик од страна на квалификуван факултет одобрен од страна на постдипломски училиште во RUC. Членови на факултетите имаат различно потекло и повеќето од нив се обучени во некои од најпрестижните академски институции во светот и имаат импресивни списоци на публикации и академски достигнувања. Секој студент во програмата спроведува истражување во неговата / нејзината област од особен интерес под водство на член на RUC факултет. Подобност Апликантите треба да имаат диплома или погоре. Краен рок Крајниот рок е 31 мај 2017 година. ... [-]

Господар (Софтверско инженерство)

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Beijing

Софтвер колеџ од нејзиното основање, се истрае во реформи и иновации, со 24 познати меѓународни универзитети, 34 познати претпријатија да се воспостави соработка односи, и активно да вршат заеднички проекти за обука со европски и американски универзитети, двојна диплома програми и програми за размена. [+]

преглед на проектот:

Софтвер колеџ од нејзиното основање, се истрае во реформи и иновации, со 24 познати меѓународни универзитети, 34 познати претпријатија да се воспостави соработка односи, и активно да вршат заеднички проекти за обука со европски и американски универзитети, двојна диплома програми и програми за размена. Студентите и кинески студенти во истата предавања, нема ограничувања за запишување. Дипломирани студенти од осум последователни години стапката на вработеност на 100%, главна дестинација за вработување, вклучувајќи владини институции, финансиски институции, ИТ компании, истражувачки институти и така натаму.... [-]


Магистер по менаџмент (Grande Ecole програма)

Audencia Business School
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2019 Кина Shenzhen

Магистер по менаџмент во Audencia Business School е една од француските елитни Grande École програми, признати во светот за квалитет. Како студент, имате корист од нашата репутација, мрежа и напред-размислување обука. Ќе се развие повеќе области на експертиза и да бидат силни во основите на меѓународниот менаџмент. Ќе имате разновидни и извонредни работни искуства. [+]

Вода со цел

Магистер по менаџмент во Audencia Business School е една од француските елитни Grande École програми, признати во светот за квалитет. Како студент, имате корист од нашата репутација, мрежа и напред-размислување обука. Ќе се развие повеќе области на експертиза и да бидат силни во основите на меѓународниот менаџмент. Ќе имате разновидни и извонредни работни искуства.

Изберете помеѓу широк спектар на специјализации на англиски или француски јазикДобијте 4 до 18 месеци искуство во компанијата - вие одлучувате за времетраењетоНаучете од врвни факултет со експертиза во сметководство, маркетинг, финансии, статистика, логистика, управување со проекти, јазици и многу повеќеУживајте во сеопфатни кариерни услуги од тим на професионалци со потекло во меѓународниот корпоративен свет... [-]

Магистер по економија

Xiamen University - Wang Yanan Institute for Studies in Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Xiamen

Програмите на меѓународниот мајстор во економијата и финансиите на WISE [+]

Програмите на меѓународниот мајстор во економијата и финансиите на WISE

WISE се фокусира на висококвалитетно образование за економија и финансии, погранични истражувања и интензивни меѓународни академски размени и соработка. Со одлични членови на факултет регрутирани од врвни универзитети во странство, сите степени се изведуваат на англиски јазик врз основа на меѓународен заеднички стандард.... [-]


Двојна диплома господар во глобализацијата и светската економија

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne - Sorbonne School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Shanghai

Оваа програма има за цел да обезбеди врвни образование во економија на ниво на господар. Тој ги обучува и кинеските и некинеските економисти, кои ќе станат клучни експерти во економските односи на Евро-кинески. [+]

Цели

Почнувајќи од 2008 година, факултетите на Пантеон Сорбона и Универзитетот Фудан, кои се меѓу водечките економски оддели во нивните земји, се здружија за да организираат иновативна меѓународна програма за двојна диплома по економија, специјализирана за глобализацијата и светската економија. Оваа програма има за цел да обезбеди врвни образование во економија на ниво на господар. Тој ги обучува и кинеските и некинеските економисти, кои ќе станат клучни експерти во економските односи на Евро-кинески. Учесниците имаат корист од разновидна културна и студиска средина, додека ја поминуваат првата година во Париз и втората година во Шангај со соучениците од целиот свет.... [-]


Господар на Кина-Европа Бизнис

Antwerp Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2019 Кина Shanghai

Како резултат на силно растечката економија на Кина, и меѓународните и кинеските менаџери треба да бидат меѓународно ориентирани и културно отворени за да изградат цврсти односи меѓу Кина и остатокот од светот. Господар на Кина-Европа Бизнис студии ги спојува учесниците од целиот свет да ги подготви за успешна меѓународна деловна кариера во Кина и / или Европа. [+]

Господар на Кина-Европа Бизнис (MCEBS.)

Како резултат на силно растечката економија на Кина, и меѓународните и кинеските менаџери треба да бидат меѓународно ориентирани и културно отворени за да изградат цврсти односи меѓу Кина и остатокот од светот. Мајсторот на Кина-Европа Бизнис ги обединува учесниците од целиот свет за да ги подготви за успешна меѓународна деловна кариера во Кина и / или во Европа. Зошто ја следите оваа програма во Antwerp Management School во Antwerp Management School ? Овој мајстор е дизајниран за неодамна дипломираните студенти и млади професионалци кои сакаат да ја развијат својата кариера во компанија со светски активности.... [-]


Магистер по контрола на науката и инженерството

Beijing Institute Of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Кина Beijing

Оваа програма го спроведува проектот за обука за исклучителен инженер. [+]

Магистерски програми во Кина.

Оваа програма го спроведува проектот за обука за исклучителен инженер.

Врз основа на главните предмети од областа на електротехниката, контролната наука и инженерство и компјутерски науки и технологија, има за цел да ги обучи учениците да собираат систематски и професионални познавања за електротехнологијата, теоријата за контрола, електротехниката и технологијата за компјутерски апликации, а исто така да имаат способности да вршат работи во врска со системска анализа и интеграција, дизајн и работа на системот, истражување и развој во областа на електротехниката.... [-]


Магистер по градежништво, хидрауличен инженеринг, поморска архитектура и океански инженеринг

Tianjin University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Кина Tianjin

Оваа програма има за цел да ги негува идните дипломирани студенти и да им помогне да ја сфатат основната теорија за математика и механика, да добијат длабинско и систематско разбирање на знаењето и да ги исполнат истражувачките граници во трите специјалност - градежништво, хидротехничко инженерство, поморска архитектура и океанско инженерство. [+]

Магистер по градежништво, хидрауличен инженеринг, поморска архитектура и океански инженеринг

Должина: 2 години

Студија темпо: Полно работно време

Ниво на образование: магистрирал

Институт: Градежен факултет, Tianjin University

Локација: Тијанџин, Кина

Јазик: англиски

Програма веб-страница:

http://www.tju.edu.cn/sie/en/xwxm/qywskxwxm/ss/201602/t20160223_270467.html

Вовед

Оваа програма мајстори има за цел да му се посветам на идните дипломирани студенти и да им помогне да ја сфатат основната теорија на математиката и механиката. Студентите ќе добијат во-длабочината и систематско разбирање на знаењето и да ги задоволат истражувачките граници во трите специјалност:... [-]


Меѓународен мајстор во Fintech, финансии и дигитални иновации (Fintech)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Кина Guangzhou

Меѓународниот Магистер по финтих, финансии и дигитални иновации (FINTECH) е дизајниран да им обезбеди на студентите со сите вештини и компетенции да се соочат со Fintech револуција. Програмата е насочена кон млади дипломци кои сакаат да се специјализираат во областа Fintech со продлабочување на нивното знаење за дигиталните технологии и нивната примена во финансискиот свет, на пример банки, осигурителни компании, управување со средства. [+]

Магистерски програми во Кина.

Во соработка со Одделот за математика и Одделот за управување со инженерство на Politecnico di Milano

Клучни фактиДатум на започнување: септември 2019 годинаФормат: полно работно време Времетраење: 12 месеци Школарина: 16.000 евра Јазик: англиски Локација: MIP Politecnico di Milano Факултетот за бизнис (Милан, Италија)

Услови за прием: 3-годишен диплома (минимум 180 ЕКТС) во инженерство, економија, финансии или научни дисциплини... [-]


Магистер по менаџмент на претпријатија

Liaoning University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Кина Jinzhou + 1 more

Оваа магистерска програма има за цел да култура на композитни високи специјалисти, кои имаат солидна за управување со теоретска основа и идеолошки и политички квалитет, способен за извршување на менаџерски и специјалист функции со бизниси и консултантски фирми, или учество во сродни настава и истражувачка работа во бизниси или други социјални организации. Со заедничка основа на основните теории во управувањето и економијата, тој ги нагласува компетенциите за примена на интердисциплинарни знаења за справување со вистински деловни проблеми. И работи со глобализираните претпријатија. [+]

Оваа магистерска програма има за цел да култура на композитни високи специјалисти, кои имаат солидна за управување со теоретска основа и идеолошки и политички квалитет, способен за извршување на менаџерски и специјалист функции со бизниси и консултантски фирми, или учество во сродни наставни и истражувачки работи во бизнисот или други социјални организации. Со заедничка основа на основните теории во управувањето и економијата, тој ги нагласува компетенциите за примена на интердисциплинарни знаења за справување со вистински деловни проблеми. И работи со глобализираните претпријатија.... [-]


господар на законите во кинески бизнис

Southwestern University of Finance and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2019 Кина Chengdu

3 години постдипломски студии програма, која започнува секоја крајот на февруари или почетокот на септември. [+]

Времетраење на програмата: 3 години постдипломски студии програма, која започнува секоја крајот на февруари или почетокот на септември. Првата година, кинескиот јазик студија; Втората година, кинески бизнис закони студија; Трета година: Пракса и труд.

Јазик на настава: Англиски

Такси Школарина: Да се ​​промовира овој нов меѓународен програмата, со состојбата на примени пред 2015 година, школарината за мајстор на законите во кинески бизнис програмата е поништен од страна на SWUFE. ... [-]