Пребарај за Мастерс во Козметологија

Најди ги вашите магистерска диплома по Козметологија овде!

Козметологија

А господар 's степен е на постдипломски степен во одредена област на пракса, што резултира со висок степен на вештина или знаење. Има еден господар 's степен Програмата ви дава професионални компании, кои ви даваат многу посакуваното ниво на експертиза во вашата област, вклучувајќи управување и истражувачки вештини, кои обично го придружуваат овој степен на образование.

Што е Магистер по козметологија? Козметологијата е област која им помага на луѓето да се подобри нивниот изглед; ова може да се постигне преку техники кои се користат на телото и кожата. Cosmetologists учат за третмани за убавина, козметика и нега на косата и ноктите. Господар cosmetologists имаат дополнителна обука и искуство од редовните cosmetologists, вклучувајќи знаење береше класи од курсеви во анатомија, физиологија и бизнис менаџмент. Програма на мајсторот обука козметик обично ги подготвува студентите да се лидери на лиценцирање испит.На ниво на магистерски, студентите обично ќе имаат некои работно искуство во оваа област и да го продолжат своето образование учење за нови производи и техники во козметологијата.

пораст на работните места за cosmetologists се очекува да се зголеми, и имаат напредни образование во оваа област може да се стави на врвот на листата за најдобри позиции во хотели и бањи. Можности ќе биде поширок и за оние кои имаат дополнителни вештини во бактериологија и бизнисот и кои може да понуди широк спектар на услуги.

Екстра предмети и лиценцирање на ниво на образование на мајсторот обично бара пет семестри на класи и една година работно искуство. Училиштата имаат различни цени и такси, па не заборавајте да се направи некои истражувања пред испраќање апликации до институциите ви се допаѓа најдобро.

Дипломирани студенти да станат умешен во хемиски мавтајќи, зацрвстувањето, haircutting, коса боја, третмани на косата, депилација, шминка, третмани на лицето и маникир.Бербери и cosmetologists може да биде само-вработен, изнајмување простор во салон, или работат во изгледот свесен индустрии, како моделирање и глума. Театарска шминка уметници и естетичарите се исто така достапни позиции на степен на сопствениците.

Ако козметологија звучи како возбудлива кариера за вас, сметаат Кои области на практика што се најмногу заинтересирани. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Меѓународниот мајстори во естетска медицина (диплома заверена од Европската Нотар)

ESNECA
Он-лајн студии Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Шпанија онлајн

Овој курс е наменета за секој кој сака да се здобијат со потребните знаења во Меѓународниот мајстори во естетска медицина. [+]

примачи

Овој курс е наменета за секој кој сака да се стекнат со потребните знаења во Меѓународниот мајстори во естетска медицина.

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada

Откако запишани, студентот ќе добие кодовите за пристап во рок од 24 работни часа.Нашиот тим од наставници и воспитувачи ќе се јавите на студентот и до 48 часа по запишувањето да водич на студентот да го придружува на почетокот и по текот, и да одговори на сите прашања кои можат да произлезат.времетраењето... [-]

Магистер по Напредни Козметички науки

University of Bologna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Римини

Напредни козметички науки (АКС) форми хемичари кои можат да работат во козметички компании во дизајнот, производство, анализа и сертификација на козметички производи. [+]

Напредни козметички науки (АКС) форми хемичари кои можат да работат во козметички компании во дизајнот, производство, анализа и сертификација на козметички производи.

Оваа Програма за втор циклус на обука ги обучува професионалци кои можат да ги сфатат новите предизвици кои произлегуваат од постојните меѓународни регулативи и имаат за цел производство на поефективна и суштински побезбедна козметика во врска со нивниот животен циклус.... [-]


мајстор во управување со индустријата за убавина (Милан) - Италијанската патека

Il Sole 24 ORE Business School
Студии врз за студентски град Целосна 11 месеци October 2018 Италија Милан

А господар 'се одликува со практични и оперативни пристап на наставата и со присуството на престижниот Препораки од менаџери и успешни претприемачи, како и патувања и отворено сесии на големите брендови индустрија. Меѓу разговараа за теми, посебен акцент ќе биде посветен на нови мало канали, е-трговија, за да се дигитални и новите алатки на социјалните медиуми маркетинг. [+]

Иновативна програма со цел да се здобијат технички и менаџерски способности за да ги собере во еден сектор, односно за убавина и здравје, расте и расте потребата за специфични вештини.

Лекциите од мајстор, целосно во италијански јазик, Се одликува со практични и оперативни намалување на предавања и присуството на престижниот сведоштва на менаџери и успешни претприемачи, како и патувања и отворено сесии на големите брендови индустрија.... [-]


господар во козметиката и мирис маркетинг

Fashion Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New York

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна [+]

Господар во козметика и мириси Маркетинг

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна едукација за новите директори, негување и креативни и аналитички бизнис вештини. Студентите се добие една глобална перспектива преку теренски истражувања во повеќе странски пазари. Преку академски и искуствено учење и Извршна програма Ментор, наставната програма го олеснува развојот на чувствителни лидери со цел поттикнувањето на брендови кои се глобални корпорации граѓани со производи кои уживаат и инспирира потрошувачите. Оваа две-годишна програма само достигна голема пресвртница: својот 10-годишен јубилеј. Со 200 успешни дипломирани студенти, на програмата е наменета за поединците кои работат во козметика, парфеми и убавина поврзани со области кои се препорачани од страна на нивните работодавци, бидејќи на нивната силна управување со потенцијал. Проект на највисок премин проект (конечна теза) се одразува на партнерство помеѓу индустријата и во училницата. Работа во тимови, дипломираат студентите се развие иновативни, во длабочина, интердисциплинарен пристап на стратешки тема утврдени од страна на факултетот. Тие ги презентираат своите резултати на панел на факултет и индустријата експерти во индустријата спонзориран од настанот. Покрај тоа, студентите ги презентираат своите истражувања за индустриски здруженија како што мирисот Фондацијата, трговците на мало, како што Мејси, и директори на компании како L'Oreal и Џонсон & Џонсон.... [-]


убавина консалтинг

Uptodate Fashion Academy
Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2018 Италија Милан

Курсот ќе се обезбеди широк преглед на сценографијата во врска со модата, козметика и целото поле на благосостојба (термални бањи, убавина фарма, фитнес центар, итн.) [+]

Консалтинг убавина

&nbsp

Часовите ќе се предава и италијански и англиски

&nbsp

Курсот ќе се обезбеди широк преглед на сценографијата во врска со модата, козметика и целото поле на благосостојба (термални бањи, убавина фарма, фитнес центар, итн.)

На синергијата во место меѓу светот на убавината и модата се до сега во реалност.

Убавината и благосостојба на пазарот искуства континуиран раст и секогаш во бараат повеќе и повеќе специјализирани фигури.... [-]