Пребарај за Мастерс во Козметологија

Најди ги вашите магистерска диплома по Козметологија овде!

Козметологија

А господар 's степен е на постдипломски степен во одредена област на пракса, што резултира со висок степен на вештина или знаење. Има еден господар 's степен Програмата ви дава професионални компании, кои ви даваат многу посакуваното ниво на експертиза во вашата област, вклучувајќи управување и истражувачки вештини, кои обично го придружуваат овој степен на образование.

Што е Магистер по козметологија? Козметологијата е област која им помага на луѓето да се подобри нивниот изглед; ова може да се постигне преку техники кои се користат на телото и кожата. Cosmetologists учат за третмани за убавина, козметика и нега на косата и ноктите. Господар cosmetologists имаат дополнителна обука и искуство од редовните cosmetologists, вклучувајќи знаење береше класи од курсеви во анатомија, физиологија и бизнис менаџмент. Програма на мајсторот обука козметик обично ги подготвува студентите да се лидери на лиценцирање испит.На ниво на магистерски, студентите обично ќе имаат некои работно искуство во оваа област и да го продолжат своето образование учење за нови производи и техники во козметологијата.

пораст на работните места за cosmetologists се очекува да се зголеми, и имаат напредни образование во оваа област може да се стави на врвот на листата за најдобри позиции во хотели и бањи. Можности ќе биде поширок и за оние кои имаат дополнителни вештини во бактериологија и бизнисот и кои може да понуди широк спектар на услуги.

Екстра предмети и лиценцирање на ниво на образование на мајсторот обично бара пет семестри на класи и една година работно искуство. Училиштата имаат различни цени и такси, па не заборавајте да се направи некои истражувања пред испраќање апликации до институциите ви се допаѓа најдобро.

Дипломирани студенти да станат умешен во хемиски мавтајќи, зацрвстувањето, haircutting, коса боја, третмани на косата, депилација, шминка, третмани на лицето и маникир.Бербери и cosmetologists може да биде само-вработен, изнајмување простор во салон, или работат во изгледот свесен индустрии, како моделирање и глума. Театарска шминка уметници и естетичарите се исто така достапни позиции на степен на сопствениците.

Ако козметологија звучи како возбудлива кариера за вас, сметаат Кои области на практика што се најмногу заинтересирани. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

господар во козметиката и мирис маркетинг

Fashion Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна [+]

Господар во козметика и мириси Маркетинг

Магистер по професионални студии, козметика и мириси Маркетинг и менаџмент, е само програма од ваков вид. Тинк-тенк на иновативно лидерство, оваа програма обезбедува напредна едукација за новите директори, негување и креативни и аналитички бизнис вештини. Студентите се добие една глобална перспектива преку теренски истражувања во повеќе странски пазари. Преку академски и искуствено учење и Извршна програма Ментор, наставната програма го олеснува развојот на чувствителни лидери со цел поттикнувањето на брендови кои се глобални корпорации граѓани со производи кои уживаат и инспирира потрошувачите. Оваа две-годишна програма само достигна голема пресвртница: својот 10-годишен јубилеј. Со 200 успешни дипломирани студенти, на програмата е наменета за поединците кои работат во козметика, парфеми и убавина поврзани со области кои се препорачани од страна на нивните работодавци, бидејќи на нивната силна управување со потенцијал. Проект на највисок премин проект (конечна теза) се одразува на партнерство помеѓу индустријата и во училницата. Работа во тимови, дипломираат студентите се развие иновативни, во длабочина, интердисциплинарен пристап на стратешки тема утврдени од страна на факултетот. Тие ги презентираат своите резултати на панел на факултет и индустријата експерти во индустријата спонзориран од настанот. Покрај тоа, студентите ги презентираат своите истражувања за индустриски здруженија како што мирисот Фондацијата, трговците на мало, како што Мејси, и директори на компании како L'Oreal и Џонсон & Џонсон.... [-]


убавина консалтинг

Uptodate Fashion Academy
Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2019 Италија Milan

Курсот ќе се обезбеди широк преглед на сценографијата во врска со модата, козметика и целото поле на благосостојба (термални бањи, убавина фарма, фитнес центар, итн.) [+]

Консалтинг убавина

&nbsp

Часовите ќе се предава и италијански и англиски

&nbsp

Курсот ќе се обезбеди широк преглед на сценографијата во врска со модата, козметика и целото поле на благосостојба (термални бањи, убавина фарма, фитнес центар, итн.)

На синергијата во место меѓу светот на убавината и модата се до сега во реалност.

Убавината и благосостојба на пазарот искуства континуиран раст и секогаш во бараат повеќе и повеќе специјализирани фигури.... [-]


Магистер по Напредни Козметички науки

University of Bologna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Италија Rimini

Напредни козметички науки (АКС) форми хемичари кои можат да работат во козметички компании во дизајнот, производство, анализа и сертификација на козметички производи. [+]

Напредни козметички науки (АКС) форми хемичари кои можат да работат во козметички компании во дизајнот, производство, анализа и сертификација на козметички производи.

Оваа Програма за втор циклус на обука ги обучува професионалци кои можат да ги сфатат предизвиците што произлегуваат од постојните меѓународни регулативи и имаат за цел производство на поефективна и суштински побезбедна козметика во врска со нивниот животен циклус.... [-]


Меѓународен магистрирал во уметничка тетоважа, професионален тетовиран санитарен хигиенски курс - двоен степен (диплома заверена од европски нотар)

ESNECA
Студии врз за студентски град Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Овој курс им овозможува на студентите да стекнат неопходни професионални вештини за да ги знаат објектите и апаратите и мерките за хигиена и безбедност, да научат да користат различни техники за дезинфекција, да ги знаат постојните прописи за професионална хигиена и клиент и да знаат како да применуваат техники на тетоважа [+]

примачи

Овој курс им овозможува на студентите да стекнат неопходни професионални вештини за да ги знаат објектите и апаратите и мерките за хигиена и безбедност, да научат да користат различни техники за дезинфекција, да ги знаат постојните прописи за професионална хигиена и клиент и да знаат како да применуваат техники на тетоважа

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada... [-]


Меѓународни магистрирал во тетоважи Меѓународни мајстори во санитарна хигиена - Двоен степен (дипломи заверени од европски нотар)

ESNECA
Студии врз за студентски град Дел-студии 300 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Овој курс им овозможува на ученикот да избере и да подготви опрема и технички средства за примена на техники за тетовирање, да избере и да подготви производи за примена на техники за тетовирање, да применува безбедносни мерки и да ги спречи личните ризици и средства, опрема и производи што се користат, предлагаат корекции и декоративни мотиви, што може да се направи со помош на тетовирање, идентификација на можни контраиндикации и индикации за подготовка и нега на кожата, [+]

примачи

Овој курс им овозможува на ученикот да избере и да подготви опрема и технички средства за примена на техники за тетовирање, да избере и да подготви производи за примена на техники за тетовирање, да применува безбедносни мерки и да ги спречи личните ризици и средствата, опремата и производите што се користат, предлагаат корекции и декоративни мотиви, кои можат да се направат со помош на тетовирање, идентификување на можните контраиндикации и индикации за подготовка и нега на кожата, примена на техники на цртање кои ги поврзуваат со техничките средства и пигментите користени за реализација на различни видови на тетовирање, анализира влијанието и еволуцијата на бојата и нејзината поврзаност со составот на пигменти и карактеристиките на површината на кожата и применуваат техники на тетоважа кои ги прилагодуваат техничките средства на ефектите што треба да се постигнат и почитување на хигиенско-санитарните норми.... [-]


Меѓународниот мајстори во естетска медицина (диплома заверена од Европската Нотар)

ESNECA
Он-лајн студии Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Овој курс е наменет за медицинскиот персонал кој има намера да ги стекне потребните знаења во Меѓународните магистерски студии по естетска медицина. [+]

примачи

Овој курс е наменет за медицинскиот персонал кој има намера да ги стекне потребните знаења во Меѓународните магистерски студии по естетска медицина .

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada

Откако запишани, студентот ќе добие кодовите за пристап во рок од 24 работни часа.Нашиот тим од наставници и воспитувачи ќе се јавите на студентот и до 48 часа по запишувањето да водич на студентот да го придружува на почетокот и по текот, и да одговори на сите прашања кои можат да произлезат.времетраењето... [-]