Пребарај за Мастерс во Компјутерски науки

Најди ги вашите магистерска диплома по Компјутерски науки овде!

Компјутерски науки

Заинтересираните по компјутерски науки и информатичката технологија? Дали можеби имаат одреден степен на ова поле и не се сигурни што точно да правите со неа? Ние Ви препорачуваме да земете образование уште еден чекор понатаму да се развие подобро можности за кариера и да се зголеми вашето знаење во оваа област.

Компјутерски науки и информатичка технологија (ИТ) ги отвори вратите за многу нови и возбудливи места. Кариера во компјутерски науки и тоа значи дека можете да го дизајн и анализа на нови компјутерски системи, студија роботиката, па дури и истражување вештачка интелигенција!

Овде можете да најдете на постдипломски студии и докторски програми по компјутерски науки и информатичка технологија. Оваа страна програми во областа од неколку земји. Можете да изберете помеѓу такви програми како кибер-безбедност, Владата информатичка технологија, па дури и боја на науката! Трансферот на програмата на Вашите потреби и да започне вашиот пат кон технолошки просветлување денес!

Читај повеќе

мајстор во науката податоци

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци December 2017 Италија Болоња

Магистер по податоци науки е наменета за дипломирани студенти заинтересирани за управување и анализа на податоци и кои би сакале да ги преземе за улога која е од централно значење за секој бизнис и создавање на вредност. Научник податоци веќе стана една од најбараните специјалисти во професионалниот свет. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. На Мајстор во науката податоци е наменета за дипломирани студенти заинтересирани за управување и анализа на податоци и кои би сакале да ги преземе за улога која е од централно значење за секој бизнис и создавање на вредност. Научник податоци веќе стана една од најбараните специјалисти во професионалниот свет. бизнис податоците станува клучен сектор за европската економија, развој на производи и услуги базирани на податоци и анализа на собраните податоци во компаниите, јавните субјекти или кои се на располагање на социјалните мрежи. Целта е да се добие оперативни упатства и да се идентификуваат нови можности за бизнис. Големи податоци е голем предизвик на денешниот свет, но ние сме обука на професионалци да се разбере и да се создаде вредност од овој комплекс информации. Компании, всушност, имаат и потреба и итност за да се справат со стекнување, презентација, споделување, анализа и визуелизација на податоци. Податоци научник е дефинирано од страна на Economist како "повеќето интересна работа на дваесет и првиот век, комбинирање на вештини на ИТ техничар, статистичар и раскажувачот да ја извадиме на златни грутки скриени под планините на податоци." Магистер по податоци науки нуди 3 различни видови на вештини: солидна обука за компјутери, разбирање на технолошките аспекти и познавање на бизнис динамика. Овој мајстор создава професионалци, со во-на-табла вештини кои се способни да се интегрираат со управување на компанијата. Програмата завршува со поле лабораториска работа и стажирање на компанијата. МАЈСТОРОТ е инвестиција. Заемот на чест е начин за финансирање на ИТ. "PerTe Prestito Con патека",... [-]

MRes компјутерски науки

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Кина Суджоу

На MRes (Мајсторот на истражувања) по компјутерски науки програма е дизајнирана да се развие на студентите разбирање на процесот на истражување и нивната способност да се спроведе истражување. [+]

Преглед На програмата MRes компјутерски науки е дизајнирана да се развие вашето разбирање на процесот на истражување. Таа е наменета за дипломирани студенти од една дисциплина на компјутерски поврзани, кои сакаат да ги истражат истражувања, како е можно во кариерата, или кои сакаат да ги прошират своите знаења на еден одреден аспект на компјутерите. Оваа програма ви обезбедува со MRes, кој ви овозможува да се фокусира на вашата посакувана специјалист, додека нашите меѓународни персоналот да обезбеди сета потребна поддршка. Дипломирани студенти на оваа програма, како и со сите XJTLU мајстори степени, заработи Универзитетот во Ливерпул диплома која е призната од страна на Министерството за образование на кинески. Знаења и вештини На програмата MRes компјутерски науки ќе ви овозможат со сеопфатно знаење и разбирање на: • напредни теоретски основи на актуелните трендови во компјутерски науки • истражување на клучните прашања на state-of-the-art во специјализирани области на компјутерската наука • техники за управување со проекти и дизајн , имплементација и евалуација на ИТ решенија. Модули Ќе заврши четири научи модули во првиот семестар, проследено со истражувачки проект за вкупно времетраење од 18 месеци. Прецизна содржина на вашиот истражувачки проект ќе се дискутира и одлучува со вашиот проект претпоставен и е предмет на одобрување. Основни модули: • Истражувачки методи • Проект за управување со • дисертација. Изборни предмети: • Облак компјутери • податоци за рударство и анализа на големи податоци • Интерактивна системи • Објект-ориентирано програмирање. Дополнителни модули активност на учење Кариери Дипломирани студенти од оваа програма ќе најдат вработување како истражување и... [-]

Господар на науката податоци

La Trobe University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години January 2018 Австралија Melbourne + 1 more

Господар на податоци на La Trobe на податоци наука е дизајниран да им даде на дипломираните студенти конкурентна предност преку до-на-на-минутната теоретска содржина, реалниот свет практични искуства и можности за мрежно поврзување со индустриски лидери. [+]

Изберете го мајстор на науката за податоци во La Trobe

Податоци научниците се во кратки снабдувањето, но на побарувачката од страна на многу индустрии. Брзиот технолошки напредок создаде големи количини на сложени податоци, а компаниите бараат експерти кои можат да ги искористат овие податоци во своја полза. Компаниите жестоко се натпреваруваат за експерти кои можат да најдат начини да управуваат со повисоки количини на податоци и да ги решат сложените предизвици.... [-]


Господар во компјутерски и контролен инженеринг

Castelldefels School of Social Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 24 месеци February 2018 Шпанија Барселона

Овој курс има за цел да ги запознае основните математички концепт и да се развие аргументи претставени во воведниот дел, со цел да им обезбеди на студентите со оперативни алатки за да се примени и во текот на овој курс, а во други предмети во кои се користат квантитативни методи, имено по финансиска математика или статистика. На крајот на овој курс, студентите ќе ја совладале соодветни алатки за да се разбере подобро и математички и квантитативни аспекти на економски модели. [+]

Овој курс има за цел да ги запознае основните математички концепт и да се развие аргументи претставени во воведниот дел, со цел да им обезбеди на студентите со оперативни алатки за да се примени и во текот на овој курс, а во други предмети во кои се користат квантитативни методи, имено по финансиска математика или статистика. На крајот на овој курс, студентите ќе ја совладале соодветни алатки за да се разбере подобро и математички и квантитативни аспекти на економски модели. Нашиот господар степен разбира во насока на овозможување на дипломираните студенти да влезат во светот на работа со одлично ниво на подготовка. претходните студии Оваа обука заврши студентот и да им даде конкурентска академски и професионален профил кој тие може да се претстави на бизнис не само во Барселона, но исто така и во целиот свет. Зошто да студирате Магистер по компјутерско и контролно инженерство во CSSS? CSSS е во космополитски град на Шпанија е регион Каталонија и една од најпознатите културно богат град Барселона. Тоа е волшебна приморскиот град со безгранична динамична и пријателска атмосфера. Ние сме иновативен и прогресивен колеџ, се фокусира на развој и зголемување на вредноста за кариера на студентите на глобално ниво. На колеџ, има свои предавачи кои се водечки мислители и успешна професионална во своите области, кои нудат широк спектар на степени на додипломски и постдипломски нивоа и обезбедува надзор за студентите преземање на докторски истражување. Ние нудиме на студентите со одличен академски, библиотеки, сместување, кариера, услуги за поддршка и социјални установи. Нашата суштина... [-]

господар на науката податоци (DSC)

EIT Digital Master School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Berlin Холандија Ајндховен Финска Еспо Обединетото Кралство London Франција Paris Шведска Стокхолм Италија Трент Унгарија Будимпешта Шпанија Мадрид + 16 more

Податоци изобилува: социјалните медиуми, системи за производство, медицински помагала, логистички услуги, и безброј други генерираат петабајти на податоци на дневна основа. Со богатство од достапните податоци, ние сме во еден момент во историјата, каде што може да направи анализа за откривање на, да ги открие, и, конечно, подобро да го разберат светот околу нас. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. Зошто проучување на податоци наука? Податоци изобилува: социјалните мрежи, системи за производство, медицински помагала, логистички услуги, и безброј други генерираат петабајти на податоци на дневна основа. Со богатство од достапните податоци, ние сме во еден момент во историјата, каде што може да направи анализа за откривање на, да ги открие, и, конечно, подобро да го разберат светот околу нас. Кои се можности за carier за дипломирани студенти податоци наука? Стане професионалец за кариера во многу иновативен област: науката податоци. Професијата во науката на податоци е поздравена како "... Најсекси работа на 21 век", од страна на Харвард бизнис план во октомври 2012 година. Научникот податоци е професионалец кој истовремено поседува ширина и длабочина во скалабилни управување со податоци, анализа на податоци, и домен експертиза област и кој е способен за решавање на реалниот свет проблеми. Ова е добар време да ги извршуваат обука во двете предизвик и наградувајќи ново поле. Придружете ни се и се качат на патување на својот живот! Зошто податоци науки на Технолошкиот институт Дигитални? Добивање на вредност, значење и одговарање на големите прашања, се крајните цели на учење податоци науки на Технолошкиот институт Дигитални. Мазен Aly податоци наука мајстор студент Ајндховен универзитет за технологија Студија податоци науки на Технолошкиот институт на дигитална, во кои образованието се предвидени од страна на реномирани универзитети и каде претприемачки податоци научниците на иднината се дојде да биде! Farideh Heidari податоци наука координатор Што е Податоци наука мајстор на ЕИТ Дигитални сите? Новоформираниот податоци наука мајстор 's... [-]

Господар во управувањето и политика на технологија

Georgian Technical University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Грузија Тбилиси

Програмата Магистер по менаџмент и политика на технологија ќе им овозможи на своите дипломци со знаења и вештини да ги анализираат комплексните социотехнички проблеми, да ги структурираат и моделираат своите решенија и да спроведат проектирање и имплементација на комплексни проекти, програми и политики во технолошката област . [+]

Програмата Магистер по менаџмент и политика на технологија ќе им овозможи на своите дипломци со знаења и вештини да ги анализираат комплексните социотехнички проблеми, да ги структурираат и моделираат своите решенија и да спроведат проектирање и имплементација на комплексни проекти, програми и политики во технолошката област . Програмата ги интегрира знаењата за управување со областите на технолошка специјализација и се состои од инженерски елементи, со курсеви за квантитативни анализи, како и курсеви за бизнис планирање и економија. Тоа ја нагласува интеграција на различни области на управување со развој на општа перспектива за управување со проблеми и предизвици. Програмата нуди систематизирана анализа на концептите и принципите кои се основни за разбирање на полето за управување со технологијата. работа се разбира се однесува теории и идеи на оперативни практики и политики на производство и оперативни прашања во претпријатијата. Програмата се предуслови Апликантот е примен во согласност со грузиското законодавство. Познавање на образовната програма за учење на јазик. Искусен исход / компетенции Знаење и разбирање Програмата ќе им овозможат на дипломците со знаење да истражуваат и да ја разберат технологијата како корпоративен ресурс. Ќе им покаже како фирмите можат да ја користат технологијата за дизајнирање и развивање на производи и услуги со кои се зголемува задоволството на клиентите, од една страна, додека максимизирање корпоративна продуктивност, профитабилност и конкурентност од друга страна. Со аналитички, моделирање и решавање на проблеми вештини, оваа програма ќе им обезбеди на своите студенти со напредни технички знаења во одредена областа инженеринг, интересни за нив. Основните елементи на програмата, кои... [-]

Господар на инженеринг лидерство во сигурен софтверски системи

University of British Columbia - Faculty of Applied Science
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Канада Vancouver

Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во Сигурен Софтвер системи е интензивна едногодишната програма за софтверски инженери кои сакаат да истражуваат принципи и техники за одржување на интегритетот и доверливоста на софтверски системи во различни области на примена. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. На Учителот од Инженеринг Лидерство (MEL) во Сигурен Софтвер системи е интензивна едногодишната програма за софтверски инженери кои сакаат да истражуваат принципи и техники за одржување на интегритетот и доверливоста на софтверски системи во различни области на примена. Со нивната широка основа за анализа и решавање на прашањата на софтвер стручната во многу различни индустриски сектори, дипломираните студенти на оваа програма ќе биде многу баран од страна на работодавците. Погледнете го ова видео и дознајте повеќе за оваа уникатна програма техничкото управување од нашите студенти и професори. Пропелете ја вашата кариера напред Оваа уникатна степен програма мајстор ќе: продлабочат своето разбирање на тоа како да се развие и одржување на сигурен системи; прошири вашето сектор релевантни вештини, преку наставна програма врз основа на проекти што ги опфаќа сите фази на синџирот на вредност на индустријата; обезбеди динамична средина за учење кој ги вклучува проекти за соработка со студентите и факултетот, како и голем проект највисок премин што ви овозможува да се здобијат со специфични домен експертиза; нудат можности за да соработува со светски познатиот факултет и индустријата експерти; и да ви помогне да ги унапредат својата кариера со балансирање технички учење, со во-длабочината на лидерство курсеви за управување со проекти, бизнис и комуникација. Подобност Барања Вие сте подобни за оваа програма, ако ги исполнуваат барањата за прием и MEL имате: диплома за додипломски студии по компјутерски инженеринг, софтвер инженеринг или компјутерски науки; кодирање јазик; и три или повеќе години релевантно работно искуство. Како што дипломирал на... [-]

господар програма во вградени сензор системи

Mid Sweden University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Сундсвал

Програмата Магистер ве учи како да се дизајнира вграден сензор системи и како да ги поврзете на различни производи, програми и апликации и нивните карактеристики. Мајстор е на програма во Вградени сензор системи е развиен во соработка со индустријата и истражувачи и затоа, таа одговара на тековните и идните потреби на пазарот. [+]

Вградени сензори може да се најде во домот и потрошувачка електроника, медицинска електроника, во возила, во рамките на индустријата, војската и воздухопловството, па дури и во вселената. Програмата Магистер ве учи како да се дизајнира вграден сензор системи и како да ги поврзете на различни производи, програми и апликации и нивните карактеристики. Мајстор е на програма во Вградени сензор системи е развиен во соработка со индустријата и истражувачи и затоа, таа одговара на тековните и идните потреби на пазарот. Оваа програма ќе ви овозможи со широко познавање на различни технологии кои ја формираат основата на изградба вграден сензор системи. Исто така, ќе се здобијат со разбирање на методите и алатките што е потребно за анализа и изработка, и на целокупното ниво и во длабочина. Исто така, ќе научат да се стави својата теоретско знаење за практична употреба со помош на тесна соработка со индустријата, во која ќе работат со некои од вистински истражувачки проекти на компаниите. [-]

Магистер по софтвер и податоци инженеринг (MSDE)

USI Università della Svizzera italiana
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Швајцарија Лугано

MSDE е единствена можност за студентите да стане високо квалификувани софтвер и податоци инженери во можност ефикасно да се справи со зголемената комплексност на современи софтверски системи и со огромна количина на податоци кои ги генерираат и манипулираат. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. Софтвер игра клучна улога во речиси сите аспекти на нашиот живот, вклучувајќи транспорт, комуникација, економијата и здравството. Ние се стави доверба во софтвер за да се постигне комплекс и витални задачи за нас, како што се управување со нашите финансии, споделување на нашето семејство и пријатели спомени, дијагностицирање на болести, летање авиони или возење автомобили. Овие системи се манипулира и да произведуваат невиден количина на податоци. Во такво сценарио, софтвер не може да се разбере без своите податоци и податоците станува важна само благодарение на софтвер за анализа на тоа. Зошто да се запишат во мајстор во софтвер и инженеринг на податоци (MSDE) на USI? Топ квалификација MSDE е единствена можност за студентите да стане високо квалификувани софтвер и податоци инженери во можност ефикасно да се справи со зголемената комплексност на современи софтверски системи и со огромна количина на податоци кои ги генерираат и манипулираат. реномирани професори Курсевите се одржуваат од страна на меѓународно признати академици. Бидејќи таа се отвори во 2004 година, USI Факултетот за информатика е искачување на највисоките позиции во csrankings.org постава за европски универзитети за она што се однесува на софтверското инженерство истражување. Таа сега е 2-ри во Европа и 15 во светот. Важноста на податоци и софтвер Денес софтвер не може да се разбере без своите податоци и податоците станува важна само благодарение на софтвер за анализа на тоа. Ова е причината зошто само една интегрирана програма студија во двете софтвер и инженерство на податоци претставува врвни знаења и вештини релевантни... [-]

Господарот на програмата во податоците науката

Barcelona Graduate School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Шпанија Барселона

Степен доделени: Службен степен во науката на податоци. [+]

Магистер по податоци науки на Барселона Факултетот за економија нуди темелна обука во предвидливо, описни и нормативен анализатор. Со оваа обука, дипломираните студенти ќе бидат подготвени да се дизајнира и да се изгради податоци управувано системи за донесување одлуки во приватниот или јавниот сектор. Студиската програма е организирана околу следните координати: Статистика и Машинско учење Оптимизација и Оперативен Истражувања Складирање на податоци, деловна интелигенција и Биг податоци и анализатор Економија, финансии, и креирање политики Курсевите се одржуваат и од водечките научници во областа на статистиката, економијата, и Операциони истражувања, и искусни професионалци од Аналитика индустрија. Студиската програма, исто така, вклучува врвот гости говорници кои во моментов се проширува границата на знаењата во анализи. На студентите учат како да се стави во пракса она што се учи во училницата со користење на реални податоци и одговарање на вистинскиот бизнис прашања од широк спектар на компании од различни индустрии. Учениците имаат можност да се реши целиот Анализа на проектот крај-до-крај за време на пракса во локална компанија. По успешното завршување на програмата, студентите ќе добијат магистрирал податоци наука доделува заеднички од страна на Universitat Autónoma де Барселона и Universitat Помпеу Фабра. Сите Барселона GSE господар степени се признати од страна на каталонските и шпанските authorithies образование во рамките на Болоњскиот процес (на шпански, "мајстор Universitario Владико Официјално"). [-]

Магистер на науки во компјутерски науки

DigiPen Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Redmond + 1 more

Магистер на науки во компјутерски науки овозможува на студентите да понатаму нивното разбирање на компјутерски науки додека се фокусира на неговите апликации во видео игра и симулација на развој на софтвер [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. Магистер на науки во компјутерски науки овозможува на студентите да понатаму нивното разбирање на компјутерски науки додека се фокусира на неговите апликации во видео игра и развој на симулациски софтвер. Насочена кон професионалните софтверски инженери и кандидатите со диплома по компјутерски науки или поврзани со полето, оваа програма обезбедува знаења и вештини за производство на врвни софтверски технологии во барајќи професионална средина. Учениците имаат можност за запишување во оваа програма за полно работно време или две години со скратено работно време за запишување и ширење на нивниот курс оптоварување во текот на четири години. Полно работно време и со скратено работно време Опции Учениците имаат можност за запишување во оваа програма со полно работно време за две години, односно се запишуваат скратено работно време и ширење на курсот товарот во текот на четири години. Запишување информации Идеалниот кандидат за Магистер на науки во компјутерски науки програма ќе имаат или диплома за наука во компјутерски науки или поврзани со полето, или поопшто степен и силна позадина во професионална развојот на играта. Покриените теми Наставната програма на Магистер на науки по компјутерски науки на програмата ги опфаќа следните субјекти, во зависност од интересите на ученикот и избрани степен на проектот песна: - Математика и физика, вклучувајќи имплицитни криви и површини, теорија и апликации на quaternions, компјутерската геометрија, fuzzy логика и сетови, теорија на броеви, и криптографија. - Напредни компјутерски науки, вклучувајќи ги и напредни анимација и моделирање на алгоритми, напредни рендерирање техники, вештачка интелигенција, игра мотор дизајн, физички-базирани... [-]

Northwest Missouri State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Maryville

[+]

[-]

Менг во компјутерски науки

Northern Arizona University
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Flagstaff

Оваа програма им помага на студентите кои сакаат да ги надградат нивните сегашни инженеринг експертиза од страна на нурнати во современите и идните напред областа на компјутерските науки. Планот е опремен реалниот свет релевантност и флексибилност во формат на курсот и испорака далечина. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. На Менг CS степен е не-теза програма која се фокусира на градење на напредни компјутерски науки експертиза преку искуство проект-базирана. Дипломирани студенти на овој степен имаат напредни експертиза и се добро квалификувани да биде лидер во различни организации, развој на софтвер. Студентите кои се планира за понатамошно постдипломски студии во р Програмата може да бидат заинтересирани во тезата-базирани берза CS програма. Оваа програма им помага на студентите кои сакаат да ги надградат нивните сегашни инженеринг експертиза од страна на нурнати во современите и идните напред областа на компјутерските науки. Планот е опремен реалниот свет релевантност и флексибилност во формат на курсот и испорака далечина. Што можам да направам со мајстор на факултет во компјутерски науки? Компјутерски научници користат алгоритми и структури на податоци за искористување на неверојатна моќ на процесирање на современите компјутери кон конструктивни цели. Тие пишуваат програми, основните градежни блокови кои го формираат компјутерскиот свет. Тие, исто така, да се создаде база на податоци, "канцеларија" софтвер и протоколи за вмрежување во сржта на денес бара компјутери во бизнисот, науката и инженеринг. Ако ова звучи како на кариера за вас, ние може да помогне. Нашата програма е наменета за да се задоволат вашите образовни потреби како практикување инженер. Ќе имаат можност да ги подобрат и / или развој на вештини, знаење и разбирање, кои се од клучно значење за денес вршење на инженери. Курсевите се нуди преку различни форми, вклучувајќи и методи далечинско испорака и флексибилни формати. Забелешка: Ако сте заинтересирани за овој напреден степен,... [-]

Master of Computer Science (MSc) - Data Science & Analytics

EPITA Graduate School of Computer Science
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци September 2018 Франција Paris

The program provides a good foundation in machine learning and programming along with practical experience. [+]

 Program objectives

The aim of this specialization is to combine computer and statistical sciences to develop top edge tools to efficiently deal with data processing (Big DATA), to learn how to develop methods, algorithms and software that can extract value out of them. It provides also a combination of technical classes in data mining and distributed systems joined with essentials in business to prepare profiles who are highly valued by the professional market.

The DSA program is an opportunity for IT engineers and specialists to differentiate themselves and advance their knowledge in a field that will be paramount to the future of business.

Our Master of Computer Science graduate program is open to candidates holding a 4-year bachelor’s degree (or equivalent) in Computer Science, Computer Engineering, Electrical Engineering or related fields. Students with a strong background in Engineering and a degree in business are also encouraged to apply for the Information Systems Management program. Candidates must also have strong analytical and problem-solving capabilities. Candidates should have the following documents translated into English or French in digital format to apply.... [-]


степен 3iL компјутерски инженер циклус во 3 години

3IL Groupe
Студии врз за студентски град 3 години September 2018 Франција Limoges

Циклус инженерство 3iL е акредитирана од страна на CTI, Комисијата за хартии од вредност на француски инженери, со кои се гарантира квалитетот на програмата и нејзиното значење за бизнис потреби. инженер обука на 3iL е одлучно се кон занаети на компјутер и поврзаниот свет. Тоа го следи барањата на CTI, нудејќи им на неговите учења во 3 главни области: науката, компјутерски науки и општествени науки. [+]

Мајстори Компјутерски науки диплома. Циклус инженерство 3iL е акредитирана од страна на CTI, Комисијата за хартии од вредност на француски инженери, со кои се гарантира квалитетот на програмата и нејзиното значење за бизнис потреби. инженер обука на 3iL е одлучно се кон занаети на компјутер и поврзаниот свет. Тоа го следи барањата на CTI, нудејќи им на неговите учења во 3 главни области: науката, компјутерски науки и хуманистички Научната програма на врвот лет: Математика сигнал - Коефициент на линеарно програмирање - Електрична енергија - Електроника - Веројатност и статистика - Нумеричка анализа - обработка на сигналот - графикон теорија - Ширење / модулација - Моделирање / Анализа А општо компјутер програма за скенирање на максимум прашања: Компјутерска архитектура - База систем - Објектно-ориентирано програмирање - ACSI проектот - Развој на информациски системи - Бази на податоци - мрежи: стандарди и протоколи Објектно-ориентирана анализа - Бази на податоци - Веб развој - вмрежување: имплементација Компјутерска безбедност - Јазик C - Unix - програмирање на системот Обука да стане оперативен менаџер во бизнисот Проект за управување со - Комуникација - Англиски - Економски и финансиски менаџмент - Меѓународна Култура - Маркетинг / клиентите за слушање - Истражување и технологија часовник - Средба менаџмент - инженеринг кариера - Квалитет - Право продлабочување опции (2 избор) кои ќе ги исполнат предизвици на денес и утре: сајбер безбедноста Иновации / претприемништво Интернет и мобилни технологии Роботика и вградени системи Видео игри / Виртуелна реалност (на англиски јазик) Е-здравје развој на графички интерфејси Јава професионални визуелни... [-]