Магистратура Малезија

Магистерски програми во Малезија - Магистратура Малезија

Master

Малезија нуди некои од најголемите проучување можности во Југоисточна Азија. Образованието е една од националните цели во земјата, па изборот Малезија како место за добивање на вашиот магистерска диплома ќе биде ветува одлука.

Има некои големи високото образование објекти во Малезија. На пример, навистина висок квалитет на високото образование е достапна во градовите Bangi или Serdang кои се наоѓаат во состојба на Selangor. Различни Малезија универзитети и постдипломски училишта нудат широк спектар на предмети за учениците да избираат од. Мајстор за бизнис администрација (MBA) станува се повеќе и повеќе станува популарен во Малезија. Меѓу другото може да се најдат универзитети нудат да учат МБА со специјализација во областа на Исламската банкарство и финансии. Други дисциплини, како што се управување или наука и многу други се исто така достапни.

Можностите да се добие магистерска диплома во Малезија во разни области се големи и проширување. Затоа, не двоуми и користете ги линковите подолу за да дознаете повеќе за вашите можности во некои од најдобрите универзитети Малезија!

Читај повеќе

Мајстори во исламски финансии практика

INCEIF The Global University of Islamic Finance
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии January 2019 Малезија Kuala Lumpur + 1 more

Програмата Магистри во исламско финансирање пракса (MIFP) програма е постдипломски курс чија цел е производство на индустријата практичари со глобален увид, холистички знаења и врвни експертиза во исламски финансии. MIFP може да се направи лице-в-лице или онлајн. [+]

MIFP е акредитирана од Малезиската агенција за квалификации (MQA) и е дизајнирана од реномирани лидери на меѓународната мисла, академици и експерти од двете конвенционални и шеријатски финансиски полиња, обезбедувајќи дека научниците дипломираат со работно познавање на двете дисциплини.

Курсот модули покриваат широк спектар на критични теми кои се движат од управување со богатството, банкарството и инвестициите на финансиски услуги, етика и управување.... [-]


Магистер по транспорт и логистика

Malaysia University of Science and Technology
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 18 месеци January 2019 Малезија Petaling Jaya

Магистер по транспорт [+]

Магистер по транспорт

Секоја личност и секоја индустрија во светот е под влијание на, и зависи од, транспортот и логистиката. Како резултат на тоа, постојат толку многу различни кариери на располагање во овој возбудлив, брза и постојано менување на секторот. Луѓето кои работат во транспортот и логистиката постојано се чуваат на прсти. Индустријата треба да биде флексибилна за да се приспособи на влијанието на јавното мислење, владините одлуки и факторите на животната средина.... [-]


Мајстор во Меѓународниот хотелски менаџмент

Taylor’s University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година May 2019 Малезија Subang Jaya

Магистер по меѓународна хотелски менаџмент е магистратура која е специјализирана во областа на угостителството управување. Тој нуди силна рамнотежа помеѓу теоретски знаења и професионална изложеност преку предмети, истражување и стажирање. [+]

Двојно признавање и сертификација од

Магистер по меѓународна хотелски менаџмент е магистратура која е специјализирана во областа на угостителството управување. Тој нуди силна рамнотежа помеѓу теоретски знаења и професионална изложеност преку предмети, истражување и стажирање. Понудена во соработка со Универзитетот во Тулуз, Франција, оваа 12-месечна интердисциплинарна магистерска програма е прва и единствена француска постдипломска диплома по угостителство во Азија-Пацифик. Академски-ригорозни програма со силна индустрија ориентација, ќе ви овозможат со софистицирани, врвни алатки и техники за управување за да се справи со предизвиците во динамична угостителството и туризмот. Програмата усвојува глобален пристап во своите наставни материјали дополнети со локални студии на случај, со што се обезбедува учениците да постигнат подлабоко разбирање за меѓународните прашања. Дипломирани студенти ќе поседуваат глобален начин на размислување и професионална конкурентска предност, како и да бидат многу барани како лидери на услуги поврзани со организации.Програма Цел12 месеци предмети, кој вклучува предавања, теренски работи, дипломирани семинари, форуми, студиски патувања, симулациски игри и многу повеќе20-недела стажирање ** Оние кои имаат соодветно работно искуство можат да аплицираат за изземањеДисертација проектПрограма за испоракаПогодно за студии со полно работно време и со скратено работно времеБлокирање на предавачи од страна на врвни професори поддржани од неделни предавањаЧасовите / семинарот ќе се изведуваат на:Понеделник, вторник, среда и четврток од 18:00 - 21,30 часотСекој предмет вклучува 2-дневни блок-предавања кои се спроведуваат или во работните денови или викендите.Додипломски семинариСтудентите ќе бидат изложени на новите трендови и прашања кои влијаат на туристичката индустрија преку мноштво дипломирани семинари од академици од различни институции и индустриски професионалци. Кликни тука за... [-]

господар на меѓународниот бизнис

INTI International University & Colleges, Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Малезија Subang Jaya Batu Pahat + 2 more

Господар на Меѓународен бизнис (MIB) ги проучува прашањата кои влијаат првенствено на Азија - Пацифик. Бизнис операции во овој регион постојано се трансформира, обезбедувајќи многу предизвици за спроведување на меѓународните бизнис стратегии. [+]

Господар на меѓународниот бизнис

Господар на Меѓународен бизнис (MIB) ги проучува прашањата кои влијаат првенствено на Азија - Пацифик. Бизнис операции во овој регион постојано се трансформира, обезбедувајќи многу предизвици за спроведување на меѓународните бизнис стратегии. MIB на програмата ги подготвува студентите за да се успее во менаџерски и професионални позиции во глобалната економија. UOW MIB дипломирани студенти ќе се разбере комплексноста на глобалната култура и да ја признае како тие можат да влијаат врз успехот на нивниот бизнис. ... [-]


Мајстор за бизнис администрација

Raffles University Iskandar
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години May 2019 Малезија Johor Bahru + 1 more

Raffles University Iskandar МБА ќе ја следи вашата кариера и ќе ги зголеми менаџерските вештини, бидејќи е фокусиран на потребите на пазарот и најновите трендови. Ова е професионално ориентирана програма за развој на напредни вештини за бизнис за студентите кои веќе имаат некои практични бизнис искуство. [+]

Raffles University Iskandar МБА ќе ја следи вашата кариера и ќе ги зголеми менаџерските вештини, бидејќи е фокусиран на потребите на пазарот и најновите трендови. Ова е професионално ориентирана програма за развој на напредни вештини за бизнис за студентите кои веќе имаат некои практични бизнис искуство. Целта е да се обезбедат знаења и вештини за нив да работат ефикасно како високи менаџери или директори.... [-]


Мајстор за бизнис информациони системи (MBIS)

Monash University Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години February 2019 Малезија Subang Jaya + 1 more

Мајстор за бизнис информациони системи ги подготвува оние со претходни квалификации во било која дисциплина за кариера во голема анализа на податоци, анализа и дизајн на информациски системи, управување со ИТ проектите, деловна интелигенција и претпријатие системи. [+]

Мајстор за бизнис информациони системи ги подготвува оние со претходни квалификации во било која дисциплина за кариера во голема анализа на податоци, анализа и дизајн на информациски системи, управување со ИТ проектите, деловна интелигенција и претпријатие системи.

Мајстор за бизнис информациони системи, исто така, обезбедува напредување можности во светот за управување со бизнисот за учениците со претходни квалификации во било која информатичка комуникација и технологија дисциплина.... [-]


Мајстор за проектен менаџмент

Universiti Tunku Abdul Rahman (UTAR)
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 4 години May 2019 Малезија Ipoh

Мајстор за управување со проекти се наменети за кандидати од различни средини, кои имаат за цел за менаџерската позиција во една организација. [+]

Мајстор за управување со проекти се наменети за кандидати од различни средини, кои имаат за цел за менаџерската позиција во една организација.

Искусни и вешти професионалци проектот се потребни за ефикасно управување предизвикувачки проекти на локално ниво и во целиот свет. Оваа програма го збогатува способноста на кандидатите во пристапот на управување со проекти од три димензии, односно (1) придонес науки - за подобрување на знаењето на студентите во рамките на проектот на животната средина; (2) професијата и општествен интерес - да се всади на вештини за критичко размислување и анализа на учениците, од гледна точка на професионализам и општествени одговорности, и (3) практичност - да подготви кандидати и во примена на научните сознанија на Проектот за управување во решавање на проблеми и подобрување на постоечките процес. ... [-]


диплома за постдипломски студии за бизнис администрација

GlobalNxt University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 месеци Open Enrollment Малезија Kuala Lumpur + 1 more

Диплома на постдипломски студии за бизнис администрација (PGDipBA) е дизајниран за да им обезбеди на студентите со солидна основа во управување со основни [+]

Градење на солидна основа на вештини за управување

Диплома на постдипломски студии за бизнис администрација (PGDipBA) е дизајниран за да им обезбеди на студентите со солидна основа во управување со основни теми. Таа, исто така може да се користи како отскочна штица за Глобален МБА како ученици кои заврши PGDipBA може да ги артикулираат директно на МБА со полно трансфер на кредит.

Резултати за учење ... [-]

Мајстор за бизнис (системи за планирање на ресурси на претпријатија)

Sunway University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 6 недели January 2019 Малезија Shah Alam + 1 more

Развивање на компјутерски и деловни вештини потребни за поддршка на имплементацијата и одржувањето на Enterprise Resource Planning (ERP) системите и стекнување на разбирање на стратешките импликации што овие системи ги имаат врз бизнисот. Програмата дели голем број на заеднички предмети со МБА студенти, на тој начин нуди вредни професионална мрежа. [+]

Развивање на компјутерски и деловни вештини потребни за поддршка на имплементацијата и одржувањето на Enterprise Resource Planning (ERP) системите и стекнување на разбирање на стратешките импликации што овие системи ги имаат врз бизнисот. Програмата дели голем број на заеднички предмети со МБА студенти, на тој начин нуди вредни професионална мрежа.

VU има силни врски со индустријата ERP и е лидер во SAP образованието, нудејќи една од најсеопфатните програми за ERP и бизнис аналитики во светот. Ќе се стекнете со практично искуство и ќе научите од предавачи кои се експерти во нивната област. Можности за кариера вклучуваат:... [-]


Мајстор за исламски финансии и банкарство

Asia Pacific University of Technology & Innovation (APU)
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 60 месеци January 2019 Малезија Kuala Lumpur

Оваа програма е специјално дизајнирана за производство на професионалци опремени со експертиза во двете конвенционални финансии и шеријат за кариера во банкарските услуги или инвестиции, како и сите исламски финансиски институции. Тоа е исто така и за оние директори и менаџери кои сакаат специјализација во исламско банкарство и финансии, со цел да им помогне на личен развој и напредување во кариерата во банкарството и финансиите индустрија. [+]

Оваа програма е специјално дизајнирана да обезбеди:

Во-длабочината на знаење и широк спектар на вештини во исламски финансии, банкарство и инвестиции, кои им овозможуваат на студентите да бидат способни да ги задоволат растечките потреби на индустријата.Поддршка во визијата и амбициите на малезиската влада да ја направат Малезија центар за иновации и совршеност во исламскиот финансиски свет.Времетраење: Полно работно време (12-18 месеци) Скратено работно време (24 месеци) Услови за приемДиплома со минимум CGPA од 2.750 или еквивалент како прифатливо од Сенатот; ИЛИДиплома или еквивалент, но за CGPA под 2,75 и над CGPA 2,50; може да се прифати под услов кандидатите да имаат десет години работно искуство во соодветната област.Дипломирани студенти со еквивалентни квалификации кои имаат неколку години релевантно искуство во индустријата.Доказите за задоволителни вештини на англиски јазик се потребни за кандидатите каде англискиот не е нивниот прв јазик, како што се ИЕЛТС 6.0 или погоре или ТОЕФЛ 550 или погоре.Кој треба да присуствува... [-]

Господар на меѓународниот бизнис менаџмент (IMBA)

Westford University College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци Open Enrollment Малезија Malaysia Online + 2 more

Овој курс е структуриран на начин на кој ученикот ќе добие двојна сертификација, постдипломски проширена диплома во меѓународниот бизнис менаџмент, доделена од Кембриџ меѓународни квалификации, Велика Британија и магистер по меѓународна бизнис администрација доделена од UCAM, Шпанија. [+]

Магистерски програми во Малезија. Магистер по меѓународна бизнис администрација, доделена од UCAM, Шпанија

Зошто UCAM?

◦ UCAM беше меѓу првите универзитети кои ги прилагодуваа своите програми во Европскиот систем за квалитет за образование, по Болоњскиот процес. Всушност, Одделот за квалитет на УКАМ во моментов помага на Парагвајската Влада да формира тело за обезбедување квалитет во соодветниот образовен систем.... [-]


Господар на инженеринг / postgrad студија

Multimedia University
Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Малезија Cyberjaya

На постдипломски програми Мултимедија Универзитетот е понудено од страна на различни факултети на Универзитетот, а спроведено од страна на Институтот за постдипломски студии (ИПС). Ве молиме да ги разгледа информациите во овој дел за повеќе информации за последипломски програми во ММК. [+]

На постдипломски програми Мултимедија Универзитетот е понудено од страна на различни факултети на Универзитетот, а спроведено од страна на Институтот за постдипломски студии (ИПС). Ве молиме да ги разгледа информациите во овој дел за повеќе информации за последипломски програми во ММК.

ИНСТИТУТ ЗА ПОСЛЕДИПЛОМСКИ СТУДИИ Институтот за постдипломски студии (ИПС) е основана со примарен фокус на промовирање на постдипломски истражување и образование во ММК. Функции на IPS вклучуваат:... [-]


господар на сметководство и финансии (maccfin)

HELP University
Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Малезија Kuala Lumpur

На МАФ има за цел да им обезбеди на теоретската рамка и вештини кои сметководители и финансиски менаџери се потребни со цел да се справат со се повеќе комплексни и глобалната сметководство на животната средина. [+]

Професионални сметководители се повеќе се назначени на чело на големите корпорации во брзо предизвик и високо динамична деловна средина и во приватниот и јавниот сектор. Со јасен мандат од владата и индустријата, регулаторите за да се подобри ефикасноста на бизнис, сметководители се преземени клучни позиции во корпоративниот свет, проширување на нивната експертиза во други услужни индустрии, како што се во областа на ИКТ, транспорт и авијација и многу други области.... [-]


мајстори на хемиски инженеринг со претприемништвото

Universiti Malaysia PAHANG
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 6 семестри September 2019 Малезија Gambang + 1 more

Господар на Хемиски факултет со претприемништво Програмата е наменета за производство на техно-и корпоративни-претприемач во хемиската поврзани со индустријата. [+]

Мајстори на Хемиски факултет со претприемништво

"Првиот господар на програмата на Хемиски факултет со Претприемништвото во Малезија"

На Господар на Хемиски факултет со претприемништво Програмата е наменета за производство на техно-и корпоративни-претприемач во хемиската поврзани со индустријата. Дипломирани студенти на оваа програма ќе бидат опремени со силни основни познавања заедно со добар менаџмент и технички вештини потребни ниту за формирање на нов бизнис потфат и комерцијализација на производот или напредување во кариерата, како успешен менаџер на приватниот или јавниот сектор, на локално ниво, како и на меѓународно ниво. ... [-]


мајстор на корпоративна комуникација

Universiti Putra Malaysia
Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Малезија Shah Alam

Програмата има за цел да им овозможат на кандидати со познавање на теории и апликации релевантни за областа на корпоративните комуникации. Во оваа програма, кандидатите се изложени на најновите случувања во комуникацијата индустрија. Преку серија на предавања и практични задачи, програмата има за цел да придонесе за повисоко ниво на професионализам кај идните и сегашните лекари на корпоративна комуникација и професионалци во медиумската индустрија. Посебен акцент се дава на различните аспекти на корпоративните комуникации, како што се планирање, подготовка, организирање и користење на корпоративна комуникација во работењето на една организација. [+]

Мајстор на корпоративна комуникација

Програмата има за цел да им овозможат на кандидати со познавање на теории и апликации релевантни за областа на корпоративните комуникации. Во оваа програма, кандидатите се изложени на најновите случувања во комуникацијата индустрија. Преку серија на предавања и практични задачи, програмата има за цел да придонесе за повисоко ниво на професионализам кај идните и сегашните лекари на корпоративна комуникација и професионалци во медиумската индустрија. Посебен акцент се дава на различните аспекти на корпоративните комуникации, како што се планирање, подготовка, организирање и користење на корпоративна комуникација во работењето на една организација.... [-]