Пребарај за Мастерс во Машинско инжинерство

Најди ги вашите магистерска диплома по Машинско инжинерство овде!

Машинско инжинерство

Една од најстарите и најширока инженерски дисциплини, Машински факултет применува принципите на физиката и материјали науката да се развие, дизајн, анализира, производство и одржување на механички системи. Апликации во бизнис, печатените медиуми, статистика, дизајн инженеринг, системи и контроли, архитектура, производство, моделирање, пакување, моќ машини и комплексни собранија се само некои од многуте професионални функции за кои дипломирани од мајстор во Машински факултет програми можат да ги применат своите вештини .

Повеќето Магистер по Машински факултет програми почне со основни курсеви во напредна математика и науката, како што се статистика и физика, и да продолжи со специјализирани курсеви во оптимизација, инженеринг материјали, дизајн на системи, производство инженеринг и менаџмент.Кандидатите за мајстор во Машински факултет програма треба да имаат завршено диплома 's степен со голема во факултет или тесно поврзани поле. Повеќето полно работно време мајстор во Машински факултет програми последните две години, додека скратено работно време, на интернет или учење на далечина студија опции се достапни и можат да влијаат на должината на времето потребно да се заврши степен. Нудат на универзитетите и институциите во Австрија, Кина, Франција, Полска, Катар, Тајван, Турција, Обединетите Арапски Емирати, Велика Британија и САД, меѓу другите, постои Магистер по Машински факултет програма за да одговараат на секој студент.

Ако сте заинтересирани да дознаете повеќе за тоа како може да се запишат во мајстор во Машински факултет програма во еден од опремен универзитети и институции наведени подолу, едноставно кликнете за да прочитате повеќе. 

Читај повеќе

Master of Engineering in Advanced Manufacturing (M-ENG AM)

Centrale Nantes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Франција Nantes

[+]

Сектори: аеронаутика, автомобилски, транспорт, ветер и поморска енергија, механика, консултации Полиња: Машински факултет, Дизајн, Материјали, Напредни процеси, Додаток Производство, Истражување и Иновации Позиции: Машински инженер, Процес инженер, Дизајн инженер, Истражувања и иновации инженер (пост докторат)

Содржина на курсот - М1

Композити и состојки Дизајн на методологијата Виртуелна реалност во развој на производи Поддршка на одлуката за процесот на дизајнирање Композитни технологии за обработка Композитни структури Нумерички дизајн на производи Оптимизација во механика [-]

напреден главен беспилотни авиони системи услуги и управување со

ENAC
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри October 2018 Франција Toulouse

[+]

[-]

Менг во механички инженеринг

Northern Arizona University
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Flagstaff

Учителот од Инженеринг е не-теза професионална степен, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електрични, или Машински факултет). [+]

На Мајсторот на факултет е не-теза стручно образование, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електро или машински инженерство). Овој степен програма е дизајнирана да обезбеди широка, практика базирана на образование.... [-]


степен по механички индустриски инженеринг

Free University of Bozen - Bolzano
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија Болзано

Магистер на науки во индустриски инженеринг механика е ориентирана кон подготовка на професионалец во состојба да се справи со комплексни проблеми и напредни механички индустриски инженеринг, индустриска автоматизација и управување со производството, кои бараат високо интердисциплинарен пристап. [+]

курсот Магистер на науки во Машински индустриски инженеринг Таа е насочена кон подготвување на професионалец во состојба да се справи со комплексни проблеми и напредни механички индустриски инженеринг, индустриска автоматизација и управување со производството, кои бараат високо интердисциплинарен пристап.

Магистер на науки во Машински индустриско инженерство дава можност да избираат меѓу две патеки: "Механика и автоматика" и "Логистика и производство". На "логистика и производство" се разбира се нуди во соработка со "Ото фон Герике-Universität Магдебург" на Универзитетот (OvGU) и им дава можност да се добие "двојна диплома". ... [-]


Господар на инженеринг по машинство

Rochester Institute of Technology (RIT)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Ова е програма за практикантска работа пост-бакалауреат работа води кон стручно образование на мајсторот на инженеринг. Целта на програмата е да се обезбеди инженеринг БС дипломиран средство за стекнување на терминал господар 's степен. [+]

Мајсторот на факултет во Машински факултет е програма за практикантска работа пост-бакалауреат работа води кон стручно образование на мајсторот на инженеринг. Целта на програмата е да се обезбеди инженеринг БС дипломиран средство за стекнување на терминал господар 's степен. На највисок премин искуство за господар на инженеринг степен може да биде проект дизајн разбира, добро организиран и внимателно избрани индустриски стажирањето, или независна студија проект на местото на конвенционален тезата барање на MS степен. Степен овој мајстор е особено добро прилагодени за студентите кои сакаат да учат скратено работно време, оние кои се заинтересирани во ажурирањето на нивните технички вештини, како и оние кои не се фокусирани на истражување ориентирана Магистер на науки теза програма се состои од основни курсеви (12 кредит часови) , концентрација курсеви (16 кредит часови), и изборни предмети (20 кредит часови).... [-]


господар напредни производствени процеси за воздухопловни конструкции (ampas)

IMT Mines Albi
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Albi

Напредно мајстор AMPAS разбира, е дизајниран од страна на Рудници и Алби ISAE со поддршка на воздухопловните индустриски партнери. [+]

Господар напредни производствени процеси за воздухопловни конструкции (AMPAS)

Уживајќи во индустријата

По краток период рецесија, воздухопловна индустрија на пазарот се соочува со брз и континуиран пораст во светот, како што е прикажано од страна на договорите за рекордно неодамна потпишан од Ербас и Боинг. Овие две индустриски лидери прогнозира раст од блиску до 5% во активност во текот на следните години, а проценките покажуваат дека годишниот раст на големите комерцијални авиони ќе значи поттик за двојно зголемување на бројот на авиони од 2030 година. Речиси шеесет проценти од прометот се дава под договор во целиот свет и се однесува главно за производство и производство на активности. Како последица на тоа повеќето воздухопловни подизведување компании ќе мора да ги зголемат своите производствени цени, но исто така и да се задржи во тек со технолошките промени; движејќи се од металните процеси кон композитни материјали процеси. Згора производители на авиони се промениле нивните синџирот на снабдување структура во последните години, и подизведувачи сега се бара да управуваат со повеќе комплексни делови и да го преземе, на своја рака, квалификацијата процеси. Во срцето на Европи Воздухопловна долина Школки-Пиринејски е дом на глобалната седиштето на Ербас и над 600 подизведување претпријатија, кои вработуваат повеќе од 60.000 вработени. Францускиот Американската вселенска агенција (CNES), како Талес и ЕАДС Astrium се исто така присутни во оваа област, заедно со нивните многу подизведувачи. На Ecole des Рудници Слоновата Albi и Институт заведение de l'Aéronautique et de l'Еспејс (ISAE), имаат и докажано на водечките истражувачки и работат заедно со индустриски... [-]


магистер по машинство, машини и опрема дизајн

Technical University of Liberec
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Чешка Liberec

Оваа студиска програма има за цел да го промовира стекнувањето теоретско знаење, истражување и развој и да ги натера студентите да го применат ова знаење и да ги развијат своите креативни капацитети. Дипломираните студенти ќе имаат основни познавања од областа на машинското инженерство и специфично знаење за машини и опрема. [+]

Опис на програмата

Оваа студиска програма има за цел да го промовира стекнувањето теоретско знаење, истражување и развој и да ги натера студентите да го применат ова знаење и да ги развијат своите креативни капацитети. Дипломираните студенти ќе имаат основни познавања од областа на машинското инженерство и специфично знаење за машини и опрема.

Бидејќи програмите на ТУЛ се признати од страна на Европската федерација на национални инженерски здруженија ФЕАНИ, алумни се подобни за титулата EUR ING.... [-]


Master of Engineering ( Information Technology/ Electronic/ Mechanical/ Petroleum Engineering )

Lakshveer Overseas Solution
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци January 2018 Малезија Малезија онлајн

[+]

Магистер на науки во градежништвото Магистер по филозофија (автопат и сообраќај) Постдипломски диплома по компјутерски мрежи господар на напредни инженерски (енергија и одржливост) Нашите услуги

Ние обезбедуваме 100% помош во помагање на меѓународни студенти заинтересирани да студираат во Малезија најде соодветен колеџ или универзитет.

Нашите услуги вклучуваат:... [-]


Господар на инженеринг по машинство

Arkansas Tech University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Russellville

Одделот за Машински факултет зема интердисциплинарен пристап за да ги максимизира успесите на учениците преку мешавина на врвни истражувања, насочуваат предмети и факултет од светска класа. Одделот континуирано расте и одржува конзистентно лидерство како еден од најдобрите програми за машинско инженерство во државата Арканзас. [+]

Ви благодариме за вашиот интерес за Магистерски степен програма во Машински факултет На Арканзас Техника универзитет. Одделот за Машински факултет зема интердисциплинарен пристап за да ги максимизира успесите на учениците преку мешавина на врвни истражувања, насочуваат предмети и факултет од светска класа. Одделот континуирано расте и одржува конзистентно лидерство како еден од најдобрите програми за машинско инженерство во државата Арканзас. Како нов студент Машински инженер мајстор, имате две програмски опции: предмети и истражувачки проект. ... [-]


MPhil in Mechanical Engineering

The Hong Kong University of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Хонг Конг

[+]

Тој нуди ригорозни академска и професионална обука во широк спектар на области, вклучувајќи и традиционални и врвни теми во енергетиката, механика, напредни материјали, нано / биотехнологија и производство.

.

[-]

магистерска програма во мехатроника инженерство "(двоен степен програма со Lappeenranta University Of Technology, LUT)

Samara National Research University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Самара

Програма на мајсторот "Софтверско инженерство во мехатроника" е создаден во соработка со еден од водечките универзитети во Финска - Lappeenranta University of Technology (Lappeenranta универзитет за технологија, LUT). Студентите имаат единствена можност да учат не само за домашните, туку и странски експерти во областа на програмирање и развој на информациски системи, [+]

програма на мајсторот "Софтверско инженерство во мехатроника"Е создаден во соработка со еден од водечките универзитети во Финска - Lappeenranta University of Technology (Lappeenranta универзитет за технологија, LUT).

Студентите имаат единствена можност да учат не само за домашните, туку и странски експерти во областа на програмирање и развој на информациски системи, како и едукација на највисоко ниво, во исто време ја потврди две дипломи на руски и европски стандард. ... [-]


магистрирал во мехатроника

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Португалија Евора

Вториот циклус во мехатроника инженерство има за цел да ги поттикне своите студенти со 3 нивоа на вештини. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА

Вториот циклус во мехатроника инженерство има за цел да ги поттикне своите студенти со 3 нивоа на вештини:

општи 1.Competências - Професионалност во инженерство, способност за тимска работа и лидерство; читање способност и разбирање на научни и технички производи; резултатите од анализата на капацитетите; Способноста да предложи нови оригинални решенија во контекст на развој или истражување; искористување на капацитетите стекнаа со знаења за решавање на сложени и непознати проблеми во мултидисциплинарен контекст; ... [-]


степен по механички инженеринг

University of L'Aquila
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Италија L'Aquila

Традиционалните слика во поглед на изработка, улогата на машински инженер е постојано се развива и не знае за криза, бидејќи тоа е тесно поврзано со некои од основните потреби на општеството и бизнис: ракување со стоки и услуги, производство на енергија, развојот на индустриски производи . [+]

Традиционалните слика во поглед на изработка, улогата на машински инженер е постојано се развива и не знае за криза, бидејќи тоа е тесно поврзано со некои од основните потреби на општеството и бизнис: ракување со стоки и услуги, производство на енергија, развојот на индустриски производи .

Можностите за вработување

Производствени индустрии, индустриска автоматизација, роботика и специјални градежни машини.... [-]


Spacetech - господар на инженеринг во просторот системи и бизнис инженеринг

Graz University of Technology (TU Graz)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 18 месеци March 2018 Австрија Грац

Преку универзитетот програмата "SpaceTech", учесниците се обучени од страна на експерти во областа на просторот системи и бизнис факултет и се подготвени да ја преземат на клучните улоги и одговорности во меѓународна средина на просторот индустрија. [+]

воздушната сектор е брзо растечки пазар. Мултинационални корпорации се спроведува истражување на најсовремената технологија за успешно развивање на нови производи и услуги. Некои примери вклучуваат сателитски услуги во комуникација, навигација и далечински сензори полиња, воздушната транспорт, вселенскиот туризам или идната експлоатација на вонземски материјали. Преку универзитетот програмата "SpaceTech", учесниците се обучени од страна на експерти во областа на просторот системи и бизнис факултет и се подготвени да ја преземат на клучните улоги и одговорности во меѓународна средина на просторот индустрија.... [-]


Msc во механика и машински дизајн

Cracow University of Technology
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2018 Полска Kraków

Напредно компјутерска механика (ACM) се однесува на студентите кои сакаат да ги зголемат своите знаења во областа на механиката и компјутерската апликација во проектирање на конструкции (CAD, FEM), материјален дизајн (CAMD), избор на материјал (CAMS), производство (CAM) и следење на машини. [+]

Опис на програмата:

Напредно компјутерска механика (ACM) се однесува на студентите кои сакаат да ги зголемат своите знаења во областа на механиката и компјутерската апликација во проектирање на конструкции (CAD, FEM), материјален дизајн (CAMD), избор на материјал (CAMS), производство (CAM) и следење на машини.

Програмата на студии:

Редовна:

Напредна математика (4 ЕЦТС), Инженерска математика II (2 ЕЦТС), Физика на цврста состојба (2 ЕЦТС), Континуум механика (2 ЕЦТС), Аналитичка механика (2 ЕЦТС), Нумерички методи II (2 ЕЦТС), Објективно програмирање (1 ЕКТС), Материјал наука II (4 ЕЦТС), Современи структурни материјали (2 ЕЦТС), Напредно моделирање на материјали и структури (5 ЕЦТС), Моделирање во машински дизајн (4 ЕЦТС), Интегрирани системи за обработка (3 ЕЦТС), Напредно моделирање на FEM (4 ЕЦТС), Напредна сила на материјали (2 ЕЦТС), Динамика на механички системи (2 ЕЦТС), Експериментална механика на цврсти материи (2 ЕЦТС), Индивидуален проект (5 ЕКТС), Семинар (3 ЕЦТС), Финален проект (20 ЕЦТС) ... [-]