Магистратура Мексико

Магистерски програми во Мексико - Магистратура Мексико

Master

А мајстор во Мексико е одлична можност за студентите да се здобијат дипломиран образование, искуство на културата, и отвори многу врати за можности за кариера што инаку не можат да бидат достапни. А мајстор во Мексико ќе обезбеди вредни меѓународно искуство што може да им даде на студентите конкурентска предност во глобалниот пазар на труд. Мексико е дом на некои врвни универзитети со различни опции за постдипломски програми. Надвор од училницата, има по нешто за секој ученик, вклучувајќи возбудлив ноќен живот, убави плажи, отворено авантури, и многу културен, археолошки и историски знаменитости за да ја видите.

Мајстор во Мексико степен опции можат да се задоволат потребите на секој студент. Постојат неколку опции за студиски области, како што се дизајн, бизнисот, финансиите, информатичката технологија, економија, комуникација, право, и менаџмент, меѓу многу други.Исто така, постојат полно работно време, скратено работно време, и онлајн закажување опции за да се овозможи флексибилност за секој ученик заработуваат мајстор во Мексико.

Движете се низ мајстор во Мексико програми подолу и да се најде на образованието што сте биле во потрага по!

Читај повеќе

Интер експертиза во заштитени земјоделството

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Магистер Интер во заштитени земјоделство, е образовна програма создадена преку соработка меѓу Автономниот универзитет во Агуаскалиентес, Колима универзитет, Универзитетот во Гвадалахара, на Универзитетот во Guanajuato, Мичоакан Универзитетот во San Nicolas de Hidalgo, на Универзитетот во Nayarit и Sinaloa Автономниот универзитет. [+]

Магистер Интер во заштитени земјоделство, е образовна програма создадена преку соработка меѓу Автономниот универзитет во Агуаскалиентес, Колима универзитет, Универзитетот во Гвадалахара, на Универзитетот во Guanajuato, Мичоакан Универзитетот во San Nicolas de Hidalgo, на Универзитетот во Nayarit и Sinaloa Автономниот универзитет. Преку меѓуинституционалната работа е да се логирате на академскиот и административниот предностите на секоја институција, да се понудат квалитетни господар 's програма која им овозможува воз компетентни професионалци во дијагнозата, управување со клима, вода и хранливи материи, иновации и планирање, постапувајќи по зајакнување на развојот на системи за производство на зеленчук, јагоди, украсни растенија и градинките во заштитени средини.... [-]


господар 's степен во урбанистичкото планирање

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Магистер на Центар за планирање за дизајн и изградба на науките и на Катедрата за теорија и методи Урбан е да придонесе за одржлив развој на човечките населби, преку обука на професионалци обучени во областа; земајќи ја како основните просториите интегриран и холистички пристап кон урбан феномен, потенцијалните визија и учество на општеството; и промовирање на вредностите на критична, одговорен и чувствителни на социјална став проблеми, посветеноста за одржлив развој на градовите и промовирање на тимска работа. [+]

Магистер на Центар за планирање за дизајн и изградба на науките и на Катедрата за теорија и методи Урбан е да придонесе за одржлив развој на човечките населби, преку обука на професионалци обучени во областа; земајќи ја како основните просториите интегриран и холистички пристап кон урбан феномен, потенцијалните визија и учество на општеството; и промовирање на вредностите на критична, одговорен и чувствителни на социјална став проблеми, посветеноста за одржлив развој на градовите и промовирање на тимска работа. Овој дипломиран, исто така, придонесе за остварување на корпоративно цел на интернационализација на неговите академски програми врз основа на академски договори за соработка потпишан со универзитетите во други земји.... [-]


Магистерски степен во психологија истражување

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Мајсторот на истражувања во Психологија, е дипломиран програма признати за квалитет во новосоздадените ниво доделена од страна на CONACYT во Националната програма за завршено квалитет (PNPC). [+]

Мајсторот на истражувања во Психологија, е дипломиран програма признати за квалитет во новосоздадените ниво доделена од страна на CONACYT во Националната програма за завршено квалитет (PNPC).

Магистер психолози има за цел да се развие вештини потребни за вршење на високо-квалитетни истражувања, главно во насока на решавање на проблемите на локално, регионално, национално и меѓународно од психолошки цел дисциплина, генерирање на знаење дека тоа, исто така, ќе придонесе за унапредување на науката.... [-]


Интер експертиза во сточарството

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Интер Мајстор за производство на добиток (MIPPE) е предложен како програма ориентирана кон истражување, гледајќи на нивната студентите развивање на вештини за истражување, основни и применети, што доведе до решение на проблемите на сточарското производство, со оглед на стоката, производителите на млечни говеда, овци, кози, живина (бројлери и кокошка носилка) и свињи. [+]

Интер Мајстор за производство на добиток (MIPPE) е предложен како програма ориентирана кон истражување, гледајќи на нивната студентите развивање на вештини за истражување, основни и применети, што доведе до решение на проблемите на сточарското производство, со оглед на стоката, производителите на млечни говеда, овци, кози, живина (бројлери и кокошка носилка) и свињи.

Вклучени следниве универзитети:... [-]


експертиза во вреднување

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Цел: Да се ​​обучуваат човечки ресурси способни за дизајнирање, имплементација и анализа на знаењето и методологии да придонесе за да се оцени на имот, оперативни компании и инвестициски проекти во регионот и во целата земја, со критериуми вредност во сила давање поддршка за решавање на проблеми деривати на пораст на пазарот на материјалните и нематеријалните средства преку цврста и сеопфатна обука, со позитивен став и отворено да се промени, со социјална посветеност да им се овозможи да се натпреваруваат во домашните и меѓународните пазари. [+]

За општа намена

Обука на човечките ресурси, способни за дизајнирање, имплементација и анализа на знаењето и методологии да придонесе за да се оцени на имот, оперативни компании и инвестициски проекти во регионот и во целата земја, со критериуми вредност во сила давање поддршка за решавање на проблемите кои произлегуваат од пораст пазарот на материјалните и нематеријалните средства преку цврста и сеопфатна обука, со позитивен став и отворено да се промени, со социјална посветеност да им се овозможи да се натпреваруваат во домашните и меѓународните пазари.... [-]


Магистерски степен во општествените науки и хуманистичките науки

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes + 1 more

Центарот за општествени и хуманистички науки претставува програма на мајстор за општествени и хуманистички истражувања, ориентирана кон обука на истражувачи, да се обезбеди избор на квалитет на постдипломски, трансдисциплинарните и флексибилни. [+]

Центарот за општествени и хуманистички науки претставува програма на мајстор за општествени и хуманистички истражувања, ориентирана кон обука на истражувачи, да се обезбеди избор на квалитет на постдипломски, трансдисциплинарните и флексибилни. Оваа програма не произлегува само од идентификуваните потреби во општеството, но ги зема во предвид истражување во моментов се врши академски тела во нашиот центар, а исто така се понудени во докторат за општествени и хуманистички науки.... [-]


Магистерски степен во истражување во образованието

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Мајстор за истражување во образованието, е дипломиран програма признаен за неговата високо ниво на квалитет доделена од страна на консолидација CONACYT во Националниот Додипломски програма за квалитет (PNPC). [+]

Мајстор за истражување во образованието, е дипломиран програма признаен за неговата високо ниво на квалитет доделена од страна на консолидација CONACYT во Националниот Додипломски програма за квалитет (PNPC).

Тоа е ориентирана обука за истражување образование, кој нагласува методолошките и техничките аспекти на програмата за истражување. Тоа е, тоа е програма чија сила лежи во методолошки обука предвидени, вклучувајќи упатства и ефективна поддршка им се нудат на студентите да се развие нивната теза во текот на семестри, кои го сочинуваат програма.... [-]


магистрирал во градежништвото

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Оваа програма за постдипломски студии упатува на обука на човечките ресурси, насочување областа на градежништвото кон специјализација на професионалци во структурните инженеринг, изградба и животната средина, може да учествува во различни фази на проектирање, изградба и одржување на згради, како и управување со работа и отпад, со визија за создавање општество на првиот свет и да се постигне одржлив модели на згради кои се карактеризираат со присутен за време на изградбата и работата: заштеда на енергија, оптимизација на природните и човечките ресурси, и минимизирање на отпадот. [+]

Оваа програма за постдипломски студии упатува на обука на човечките ресурси, насочување областа на градежништвото кон специјализација на професионалци во структурните инженеринг, изградба и животната средина, може да учествува во различни фази на проектирање, изградба и одржување на згради, како и управување со работа и отпад, со визија за создавање општество на првиот свет и да се постигне одржлив модели на згради кои се карактеризираат со присутен за време на изградбата и работата: заштеда на енергија, оптимизација на природните и човечките ресурси, и минимизирање на отпадот.... [-]


Магистерски степен во компјутерски науки и компјутерски технологии

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Програмата е дизајнирана така што студентите се колне само подготвителни право на диплома и студентите кои ги извршуваат една година на магистерски право на специјалист Диплома по компјутерски науки, и која кулминира структура на програмата ќе добие титулата господар. [+]

Магистер по компјутерски науки и компјутерски технологии подготвува професионалци во областа на информатичката технологија до крајот на постдипломски вашата тие може да се развие како менаџери на компјутерски центри, лидерите на ИТ проекти, претприемачи од компјутерот или како консултанти за имплементација на технологии информации за домашните компании и / или странски, универзитетски професори и истражувачи предавањето на наставата во центри за развој на висока технологија. На програмата е исто така поддржана од страна на академски експерти од областа на странци од различни универзитети кои не поддржуваат и визитинг професори и национални информатичка технологија, повеќето од нив со д-р ниво.... [-]


даночна експертиза

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Мајсторот на оданочување, има за цел да ги обучи професионалци во областа и примена на теоретски и практични знаења во врска со управување, управување, анализа на даноците и даночните оптоварувања, како јавни така и приватни, во рамка на отворена економија, со оглед на перспектива на работодавачот и авторитет. [+]

Мајсторот на оданочување, има за цел да ги обучи професионалци во областа и примена на теоретски и практични знаења во врска со управување, управување, анализа на даноците и даночните оптоварувања, како јавни така и приватни, во рамка на отворена економија, со оглед на перспектива на работодавачот и авторитет.

Програмата нуди на студентите исто имаат приврзаност кон вредностите во нивната професионална активност за реализација на наставата во рамките на правата трансверзална приод е наменет за прашања семинаријата дипломирањето I и II, така што е многу лична работа помеѓу учител и студент.... [-]


МБА

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 5 семестри July 2019 Мексико Aguascalientes

Програмата нуди три области на специјализација: организациски менаџмент, финансии и маркетинг, трае 2 години и 2,5 години, вклучувајќи добивање на диплома. [+]

Програмата нуди три области на специјализација: организациски менаџмент, финансии и маркетинг, трае 2 години и 2,5 години, вклучувајќи добивање на диплома.

дизајн програма нуди флексибилна програма структура, која им овозможува на студентите да се изборни предмети во рамките или надвор од установата, со избирање на една област на интерес од 3 нуди програмата е управувано можност да остане во бизнисот. Студентот ќе има тутор, кој ќе го организира, планира, имплементира и да го надгледува развојот на ученикот академски обука и работа адреса titling, па се обезбедува целта и предлог програмата на профилот на постдипломски.... [-]


Магистер на науки степен, со можност за компјутери, применета математика

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Магистер на науки со можност за Компјутери и применета математика, е врз основа на нејзините два терминал области, на студентите ќе имаат ментор теза име на втората половина за да се обезбеди персоналните внимание што ќе го води да се организираат, да планираат и да развијат своите протокол покрај давање на можност да се развие своите вештини и да се изгради своите потреби да се соочи со проблемот на неговото истражување и ќе се развијат во истражувачки семинари. [+]

Магистер на науки со можност за Компјутери и применета математика, е врз основа на нејзините два терминал области, на студентите ќе имаат ментор теза име на втората половина за да се обезбеди персоналните внимание што ќе го води да се организираат, да планираат и да развијат своите протокол покрај давање на можност да се развие своите вештини и да се изгради своите потреби да се соочи со проблемот на неговото истражување и ќе се развијат во истражувачки семинари.... [-]


М-р биотехнологија на растенијата област или токсикологија

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Магистер на науки Површина Биотехнологија растенијата токсикологија е дипломиран програма признаен за неговата високо ниво на квалитет доделена од страна на консолидација CONACYT во Националниот Додипломски програма за квалитет (PNPC). [+]

Магистер на науки Површина Биотехнологија растенијата токсикологија е дипломиран програма признаен за неговата високо ниво на квалитет доделена од страна на консолидација CONACYT во Националниот Додипломски програма за квалитет (PNPC).

Ова е дипломиран програма посветена на обука на високо квалификувани човечки ресурси во областа на Биотехнологија растенијата и токсикологија, да соработува во развојот на овие области на знаењето во државата и во земјата.... [-]


господар 's степен во уметноста

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Мајстор на уметноста е наменета за професионалци од различни дисциплини, кои сакаат да се продлабочи и прошири своите знаења во однос на феноменот на уметноста, анализа, промовирање и ширење. [+]

Мајстор на уметноста е наменета за професионалци од различни дисциплини, кои сакаат да се продлабочи и прошири своите знаења во однос на феноменот на уметноста, анализа, промовирање и ширење.

Слично на тоа, дипломиран бара да се надополни и да го стимулира производство на рефлексии на држава на уметноста и нејзините импликации за тековните начин на живот. Тоа е важно за оние кои се заинтересирани за правење смисла од академска гледна точка, уметничката активност преземена како еден од културните манифестации на поголема комплексност, да се генерираат нови објаснувања, збогатување на дебати и на крајот придонесе за разбирање на опција себеси како поединци и како социјална група.... [-]


Глобална Извршниот мајстори во финансиски менаџмент

IESDE School of Management
Студии врз за студентски град Дел-студии July 2019 Мексико Puebla City

Извршниот Мастерс во Финансиски менаџмент програма се грижи за потребите на "новиот" финансискиот свет, со фокусирање на основните способности: вештини меѓународна ориентација, финансиска експертиза во длабочина, како и управување и аналитички способности од суштинско значење за менување на животната средина. [+]

Школата за менаџмент, кој мисли и престојува во иднина.

Instituto de Estudios Superiores en Dirección де Empresas (IESDE, Факултетот за менаџмент) се приклучи на GEMFM Глобална Inc, програма која е дизајниран и развиен од страна на финансии професори со долгогодишно искуство во извршната власт образование, во тесна соработка со финансиските професионалци и образовни експерти. На Извршниот Мастерс во програма Финансиски менаџмент caters за потребите на "новиот" финансискиот свет, со фокусирање на основните способности: вештини меѓународна ориентација, финансиска експертиза во длабочина, како и управување и аналитички способности од суштинско значење за менување на животната средина. Програмата посветува внимание на лични лидерски вештини на финансиски професионалец, нагласувајќи и ефективност (добивање на работите) и одговорности (влијание).... [-]