Пребарај за Мастерс во Менаџмент на проекти

Најди ги вашите магистерска диплома по Менаџмент на проекти овде!

Менаџмент на проекти

Проект за управување е од областа на менаџментот занимаваат со лидерство, организација, планирање, обезбедување и контрола на ресурси за да се постигне конкретни цели во рамките на време-или финансирање-ограничен период на проектот. Проектен менаџмент експерти се во можност постојано да работат под притисок на крајниот рок за да се произведе вредни резултати за една организација, бизнис или корпорација, често надзор на тим од професионалци кои работат на проектот. Дипломирани студенти од мајстор во управување со проекти имаат голем број на кариера патеки да се изберат, со високо ниво на работа поставеност. Во прилог на основни курсеви за менаџмент, мајстор во управување со проекти студентите ќе се запознаат со специјализирани пристапи за управување со проекти, процеси, стандарди, структури, рамки и Проект портфолио менаџмент.

Понудени во голем број на бизнис училишта и универзитети низ целиот свет, во Океанија, Северна Америка, Европа и Азија, Магистер по Проектот за управување со програми може да биде повеќе специјализирани за учениците со јасна визија за нивниот степен 's иднина практична примена. На пример, некои Магистер по Проектот за управување со студентите избираат да се концентрира на изградба, настани, систем за анализа, развој и планирање, иновации, информатичка технологија, нафта и гас, инфраструктура, синџирот на снабдување и многу повеќе.

Ако сте заинтересирани да дознаете повеќе за тоа како може да се запишат во магистер по Проектот за управување со степен програма во одликуваат универзитет или бизнис училиште, едноставно дојдете долу и да прочитате повеќе за можностите кои се, денес!

Читај повеќе

мајстор во дигитална технологија за управување со - Управување со дигитални проектот

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година December 2017 Италија Болоња

Мајстор во дигитална технологија за управување обезбедува двете овие надлежности со користење на пристап две фази: во текот на првите курсеви за менаџмент циклус класичен како и специјализирани курсеви за управување со дигитални трансформација се изучува на сите учесници, додека вториот циклус обезбедува специфични технички формирање за специјализација во управување со дигитални проекти. [+]

Мајстори Менаџмент на проекти диплома. Преглед Дигиталната трансформација е длабоко промена на организацијата на современите претпријатија и нивната структура на управување. Модерна, иновативни компании треба високо квалификувани менаџери кои имаат и технички компетенции да се справат со новите дигитални технологии и вештини за управување се потребни за донесување одлуки позиции. Мајстор во дигитална технологија за управување обезбедува двете овие надлежности со користење на пристап две фази: во текот на првите курсеви за менаџмент циклус класичен како и специјализирани курсеви за управување со дигитални трансформација се изучува на сите учесници, додека вториот циклус обезбедува специфични технички формирање за специјализација во управување со дигитални проекти. Курсевите ќе ги покрие најновите техники и алатки, како и нивните индустриски апликации, се фокусира на нови бизнис можности и предизвици што произлегуваат од нив. Оваа меѓународна програма, со студентите од целиот свет и на факултетот составен од професори, менаџери и претприемачи, се одвива во рамките на единствена атмосфера на вила од 16 век на ридовите околу Болоња. Благодарение на дела, проекти на компанијата и господар предавања проект, студентите се во контакт со клучните концепти на дигиталната ера. Програмата завршува со поле лабораториска работа и стажирање на компанијата. МАЈСТОРОТ е инвестиција. Заем за чест е начин за финансирање на ИТ. "PerTe Prestito Con патека", долгорочна и ниски каматни чест на кредитот, без потребен за покривање на целиот износ на школарината колатерал. клучни факти Формат: со полно работно време Јазик: Англиски Времетраење: 12 месеци CFU / ЕКТС: 60 Просечна возраст: 26 Учесници: 20-50 КАЛЕНДАР ИЗБОР: септември, 2017 (Тркалезна... [-]

Мајстор во управување со проекти

OBS International - Online Business School
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 месеци June 2018 Шпанија Барселона + 1 more

Магистер по Проектот за управување е дизајниран да ги обучуваат учениците да се добие Management Professional Проектот (PMP) ® сертификација, така што тие знаат како да го води, планира, организира и врши надзор сложени и глобални проекти, постигнување на поставените цели во однос на резултатите и ефикасноста. [+]

Онлајн Магистер за проект менаџери за да се постигне вештини на водечките, планирање и надзор на глобални проекти Преглед на мајстор во управување со проекти Español y Bilingüe Тековна пазарна динамика и компаниите кои се вози тоа да доведе до зголемување на потребата да управуваат со повеќе проекти истовремено. Како резултат на тоа, на ниво на управување е од клучно значење да се знае на статусот на проекти на компанијата во секое време, на обемот на проекти на компанијата ја разгледува можноста за спроведување и резултатите од проектите кои се веќе завршени. Најдобар начин за бизнисите да го направите ова е преку осигурување на квалитетот, вештините и способностите на своите проектни менаџери. На Господар во управување со проекти е дизајниран да ги обучуваат учениците да се добие Management Professional Проектот (PMP) ® сертификација, така што тие знаат како да го води, планира, организира и врши надзор сложени и глобални проекти, постигнување на поставените цели во однос на резултатите и ефикасноста. OBS бизнис школа, Регистриран Образование провајдер (REP) од страна на Институтот за проектен менаџмент (PMI) OBS бизнис школа е оценета и се признаваат како претставник од страна на PMI, најголемата асоцијација член на управување со проекти во светот. Претставници се организации кои биле одобрени од страна на PMI да им помогне на менаџерите на проектот постигнување и одржување на сертификација PMP, како и други професионални квалификации PMI е. Овие организации се сретнаа ригорозни критериуми за квалитет PMI е за содржината на курсот, квалификација инструктор и наставни дизајн. Кариера Директорот на... [-]

Меѓународен мајстор во управување со проекти (IMPM)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Италија Милан Обединетото Кралство Glasgow + 2 more

Strathclyde Business School е првото бизнис школа во Шкотска, претприемничка, пионерска институција на глобална позиција во водечки меѓународен технолошки универзитет. [+]

Мајстори Менаџмент на проекти диплома. Strathclyde Business School е првото бизнис школа во Шкотска, претприемничка, пионерска институција на глобална позиција во водечки меѓународен технолошки универзитет. ПРЕТПРИЕМНИШТВО SBS понуди првата година, со скратено работно време и далечинско учење МБА во Велика Британија. Прв факултет во Европа ќе добие лиценца за работа во Обединетите Арапски Емирати. Во изминатите 30 години воспоставивме меѓународни центри низ целиот свет. Исклучок SBS има тројна акредитација од AMBA, EQUIS и AACSB, и тоа го направи од 2004 година. Ние бевме прво бизнис училиште во Шкотска за да постигнеме тројна акредитација. Strathclyde е исто така првото бизнис училиште во Шкотска, а еден од само 5 во Велика Британија, кој ќе биде награден со златна награда за мал бизнис. Оваа награда ја признава нашата водечка светска поддршка за скалирање на шкотските фирми преку иновации, интернационализам и лидерство. ИСКЛУЧЕНО Нашите одделенија и програми исто така имаат меѓународно признати индустриски акредитации. Нашите одделенија се акредитирани од стручни професионални тела како што се CIMA, ICAS, CIPD, Институт за извоз, Институт за маркетинг, Институт за пазарно истражување, Институт за угостителство и Институтот за енергетика. Утврдено Имаме осум добро воспоставени центри на Блискиот Исток, ЈИ Азија и Европа плус меѓународни партнерства низ целиот свет. Просветлен Стратклајд бизнис школа има репутација за истражување совршеност. Во најновата Истражувачка оценка вежба (2014), СБС беше оценета на прво место во Шкотска и во првите 10 бизнис школи во Велика Британија. Овој курс е наменет за помлади профили и нуди избалансирана програма за професионална обука на постдипломско ниво интегрирање... [-]

Меѓународен мајстор во управување со проекти и податоци науки

HTW Berlin University Of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Berlin

Во корпоративна средина во светот, тоа е многу важно да се запознаат со меѓународен контекст и да имаат подобро разбирање за тоа. степен програма на мајстор во управување со проекти и податоци науки на HTW Берлин ќе ви помогне да се успешно управување и следење на проекти во меѓународна средина како и олеснување, процесот и интерпретираат широка податоци и вршат анализи во различни дисциплини. [+]

Иновации и разновидност HTW Берлин, најголемиот универзитет за применети науки во Берлин, е дефинирана од страна на ориентирани кон иднината спектар на програми и курсеви, постојано ги покриваат областите на сегашната каматна како и оние со подолг рок жалба. Многу фирми ги идентификуваа недостаток во ракување со проектите и анализатор на бизнис вештини. Тие инвестираат милијарди долари во обука за вработените во областа на управување со проекти и податоци и анализатор. Со квинтилијарди бајти на податоци кои се генерирани секој ден, квалификувани менаџери кои може да се бара соодветно да се процени на овие податоци и го користат за управување со проекти во индустријата и компанија-специфичен начин. Затоа, комбинација на студии Менаџмент на проекти и науката на податоци претставува сеопфатен и во-побарувачката академска квалификација. Тоа што се отвора со различни видови на комерцијални, креативни и организациски можности и кариера патеки. Дипломирани студенти на програмата за управување со проекти и податоци наука мајстор 's ќе имаат широк спектар на техники и методологии кои се од голем интерес за бизниси денес. Нивните широко познавање ќе ги опреми со вештини за да се зголеми ефикасноста и намалување на трошоците во сложени деловни процеси. Магистер на науки во квалификациите нуди дипломирани студенти со широк спектар на потенцијални области на примена, како и можности за напредување во кариерата. Зголемување на количини на податоци се генерираат во голем број индустрии и обезбедување услуга области и беше развиен Меѓународната програма за управување со проекти и податоци за наука мајстор, со цел да се справи со недостигот од... [-]

Мајсторите во проектен менаџмент (MPM)

The Open University Of Tanzania
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 18 месеци February 2018 Танзанија Дар ес Салам

Мајстор за управување со проекти е професионална квалификација која ќе им обезбеди на студентите со звук образовна платформа за кариера во управување со проекти. Програмата има за цел да се создаде мисловните професионалци за управување со проекти, со поголема надлежност знаење и повеќе вештини. [+]

Мајстори Менаџмент на проекти диплома. На Мајстор за проектен менаџмент е професионална квалификација која ќе им обезбеди на студентите со звук образовна платформа за кариера во управување со проекти. Програмата има за цел да се создаде мисловните професионалци за управување со проекти, со поголема надлежност знаење и повеќе вештини. Оваа најсовремена интердисциплинарен и крос-секторска програма, дизајниран со влезови од релевантни индустрии, значително ќе се зајакне и да се развие постоечки експертиза професионалци за управување со проектот, освен задоволување на потребите на новите членки или аспиранти професионалци. Општи цели на програмата за МПМ целите на образованието на програмата се: Да се ​​подготват и да им овозможат на студентите со знаења, вештини и компетенции на ниво каде што може да се направи професионален придонес во проектот за управување во една организација. Да им помага на студентите развиваат практични вештини во анализа на концепти и практики за управување со проекти За да ги подготви студентите да преземе поголема и професионалните улоги во управување со проекти, на тој начин подобрување на нивните можности за кариера и остварување на себе-развој. Влегување Квалификации Програмата е отворена за кандидати со различни потекла. Сепак, потенцијалните кандидати мора да ги задоволуваат следниве минимални услови: Мора да се одржи на првата или втората класа почести степен на Отворениот универзитет на Танзанија или имаат еквивалентни почести степен од другите универзитети или признаени / акредитирана високо образование институции на. Кандидатите кои поседуваат напредна диплома во управување со проекти или во поврзана со полето од најмалку горниот втора ниво. Апликантите држи пониските класи... [-]

господар на управување со проекти (професионална)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 92 недели January 2018 Австралија Robina

Мајстор за управување со проекти (Стручна) обезбедува сеопфатен бизнис-подготвени фондација која ќе им овозможат на студенти од секоја позадина со вештини потребни за да се развие кариера и експертиза во управување со проекти. [+]

Професионална програма ја следи истата структура како Господар на Проектот за управување со дополнителни 20 недели професионално портфолио компонента. Професионално портфолио е на располагање на мајсторот (професионална) на студентите на Факултетот за општество и дизајн точка на 45 кредит. Оваа тема е силно експериментално ориентирани и ги охрабрува студентите да ги развијат своите професионални вештини во реалниот свет на животната средина. Предметот ќе се осигура дека студентите се комбинираат самоанализа и мисловните вештини за учење со професионални методологии, со цел да се прошири аналитички и стратешко размислување способности. Тоа ќе обезбеди практично искуство за студентите да ги развијат своите вештини во професијата релевантни за специјализација нивниот господар. Сите студенти кои ќе завршат документ за определување на обемот на 2.000 зборот, и или да преземе работа поставеност во Австралија на 210 часа (кој ги вклучува извештај на работодавачот) и рефлексивни весник (до 5.000 зборови) или завршен заеднички истражувачки проект во вкупна вредност од околу 15.000 зборови. Сите студенти кои ќе го достави конечниот професионална колекција портфолио на документи, истакнување на нивните практични и теоретски експертиза во нивната професија на избор. На професионално портфолио субјектот не може да се поведе додека студентот има успешно завршени сите 12 предмети на компонента на степенот на мајсторот. [-]

Господар на инженеринг за управување со проекти

University of Maryland, A. James Clark School of Engineering
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна September 2018 Соединети Американски Држави College Park

Мајсторот на факултет во управување со проекти [+]

Мајстори Менаџмент на проекти диплома. Целосна прием како студент степен бараат бара: А диплома, Успех на 3,0 или подобро, во областа на инженерството или поврзана со полето од акредитирана институција Курсеви по математика (анализа I, II, III, диференцијални равенки и / или еден курс во статистика - види лика 302) се потребни за да се смета за апликација [-]

господар во управување со проекти со скратено работно време

ESCA School of Management
Студии врз за студентски град Дел-студии 15 месеци August 2018 Мароко Казабланка

Оваа програма има за цел да ги обучи менаџерите на проектот способни да: Мастер техники и алатки за спроведување на планирањето на проектот и евалуација. Управување, мотивирање на тим и оптимизирање на вештините на секој од нив [+]

Магистер по менаџмент на проекти Оваа програма има за цел да ги обучи менаџерите на проектите способни да:

Мастер техники и алатки за спроведување на планирањето на проектот и евалуација. Управувајте, мотивирајте тим и оптимизирајте ги вештините на секој ресурс. Предвидуваат, рационализираат и развиваат способност за донесување одлуки во сложена средина.

 

Преглед... [-]


Мајсторите во проектен менаџмент

EAE Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Мадрид

Тековната динамиката на пазарот и бизнис средина предизвикува компании и организации имаат потреба да управуваат со повеќе проекти во паралела. Затоа, побарувачката на пазарот проект менаџери (или проект менаџери) за да знаат на сите времиња што статус на проектот, обемот и резултатите, што е од суштинско значење за раст на бизнисот. [+]

Мајсторите во проектен менаџмент

Тековната динамиката на пазарот и бизнис средина предизвикува компании и организации имаат потреба да управуваат со повеќе проекти во паралела. Затоа, побарувачката на пазарот проект менаџери (или проект менаџери) за да знаат на сите времиња што статус на проектот, обемот и резултатите, што е од суштинско значење за раст на бизнисот.

... [-]

Мајстор за проектен менаџмент

Universiti Tunku Abdul Rahman (UTAR)
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 4 години May 2018 Малезија Perak

Мајстор за управување со проекти се наменети за кандидати од различни средини, кои имаат за цел за менаџерската позиција во една организација. [+]

Мајстор за управување со проекти се наменети за кандидати од различни средини, кои имаат за цел за менаџерската позиција во една организација. Искусни и вешти професионалци проектот се потребни за ефикасно управување предизвикувачки проекти на локално ниво и во целиот свет. Оваа програма го збогатува способноста на кандидатите во пристапот на управување со проекти од три димензии, односно (1) придонес науки - за подобрување на знаењето на студентите во рамките на проектот на животната средина; (2) професијата и општествен интерес - да се всади на вештини за критичко размислување и анализа на учениците, од гледна точка на професионализам и општествени одговорности, и (3) практичност - да подготви кандидати и во примена на научните сознанија на Проектот за управување во решавање на проблеми и подобрување на постоечките процес. Оваа е да се фокусира на развивање на практични вештини за комуникација, лидерство и претприемништво, како и управување со информации. Истакнатите карактеристики Патека за управување позиција Раководството на претприемништвото и развој Акцент на решавање на проблеми вештини Балансиран пристап меѓу теоретската и искуствено учење Искусен и квалификуван олеснувачи Квалификации Диплома 's степен со почести и CGPA на 2,75 и над или диплома со CGPA на 2,75 и погоре во поврзана со полето од UTAR; или Диплома 's степен со почести и CGPA на 2,50 и повеќе, но помалку од 2,75 или диплома со CGPA на 2,50 и повеќе, но помалку од 2.75 во поврзана со полето од UTAR и подложени на ригорозни внатрешна проценка; или Диплома 's степен со почести и CGPA на... [-]

господар - управување со проекти

Far Eastern Federal University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Владивосток

Магистер на науки во управување со проекти е професионална квалификација, обезбедување на студентите со образовна платформа за кариера во управување со проекти. Додека градење на вештини, алатки и техники потребни за мониторинг и следење на трошоците на проектот и временски распоред, студентите развивање на способноста за управување со средства на проектот и неопходните комуникациски вештини за успешно завршување на проектот. Магистер на науки во управување со проекти (MSPMP) е тоа е идеален за професионалци кои сакаат да ја подобрат нивната способност за извршување на комплексни проекти, ги мотивира луѓето, и постигнување на ефективни резултати. Сите наставата се изведува исклучиво на англиски јазик. [+]

Управување со проекти

Магистер на науки во управување со проекти е професионална квалификација, обезбедување на студентите со образовна платформа за кариера во управување со проекти. Додека градење на вештини, алатки и техники потребни за мониторинг и следење на трошоците на проектот и временски распоред, студентите развивање на способноста за управување со средства на проектот и неопходните комуникациски вештини за успешно завршување на проектот. Магистер на науки во управување со проекти (MSPMP) е тоа е идеален за професионалци кои сакаат да ја подобрат нивната способност за извршување на комплексни проекти, ги мотивира луѓето, и постигнување на ефективни резултати. Сите наставата се изведува исклучиво на англиски јазик. ... [-]


Степен Магистер во Проектот за интегрирано

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија A Coruña

Магистер по Интегрирано управување со проекти е наменета за професионалци поврзани со градежништвото, нови технологии и спортот, кои сакаат да се здобијат со обука за управување поврзани со нивната обука база. [+]

Зошто да студира на степен функции за управување нов иднината и за производствениот сектор, како што се услуги. Соодветна подготовка и обука на менаџери преку технички управување и имплементацијата на проектот се клучни фактори во тек, одејќи кон подобрување на конкурентноста на претпријатија и на квалитетот на производите и услугите. Раководителот на проектот ќе ги охрабри и насочување на проектот од една глобална перспектива, за спроведување на процесот на иницирање, планирање, спроведување, следење и затворање на целиот проект. Тоа треба, според тоа, да доведе и изведуваат операции во насока на остварување на опсегот на проектот во рамките на времето, трошоците и договорениот квалитет. Обуката се развива преку Магистер по Интегрирано управување со проекти е дел од овој модел и има за цел да ја завршат обуката на професионалци кои работат делумно на проектот, извршувањето на нивните функции во рамките на некои од процесите кои го сочинуваат проектот . Со DIP програмата Магистер Ние имаме намера да во повеќето соодветно специфични професионални барања, исклучиво за професионалци во стратешките сектори, и прилагодени на социо-економски карактеристики на нашата животна средина. на Магистер по Проектот за интегрирано Таа е наменета за професионалци поврзани со градежништвото, нови технологии и спортот, кои сакаат да се здобијат со обука за управување поврзани со нивната обука база. Што ќе научат Целта на Магистер по Интегрирано управување со проекти за Специјалитети (градежништво и територијален развој, информациони системи и Рекреација и спорт) е да ги обучи професионалци способни за советување компании и програмери на проекти и различни операции со цел... [-]

специјализирани господар во меѓународниот проект менаџмент

ESCP Europe Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Франција Paris

Оваа програма ги подготвува студентите за преговори, финансиска и економска управување на важни меѓународни проекти. Можете да се специјализираат во земјите во развој, благодарение на 4-недела меѓународен семинар во Азија и Латинска Америка. [+]

Мајстори Менаџмент на проекти диплома. Студии во Париз кампусот и во Азија или Јужна Америка. Научниот директор: Д-Жерар Naulleau Цели на предметната програма Оваа програма ги подготвува студентите за преговори, финансиска и економска управување на важни меѓународни проекти. Можете да се специјализираат во земјите во развој, благодарение на 4-недела меѓународен семинар во Азија и Латинска Америка. Можности за кариера Дипломци работат во места како што се: Маркетинг извршен, бизнис менаџер за развој, Бизнис аналитичар, консултант, клучните сметка менаџер, проект менаџер Јуниор, Меѓународен за контрола на менаџер, итн Наставна програма Комбинација на теорија класи и на живи практични случаи околу 6 основни теми: Меѓународен Проектен менаџмент (CAPM сертификација од страна на Институтот PMI, САД) финансирање на проекти, контрола и менаџмент, бизнис финансии Меѓународен бизнис стратегија, бизнис план Меѓународен договор за преговори, Клучни профил менаџмент Маркетинг и на дното на пирамидата пристап, управување со Меѓународниот проект Тимска работа, лидерство и интеркултурен менаџмент меѓународен семинар 5 месеци во Париз - 1 месец семинар во Азија (Дубаи, Мумбаи и Шангај) или во Јужна Америка (Мексико Сити, Богота и Рио де Жанеиро). класа Профил Наука / инжинерство: 50% Бизнис: 20% Право / политички науки: 24% Животот науки: 3% Други полиња: 3% 18% меѓународни студенти 53% жени, 47% од мажите услов јазик Англиски ВРЕМЕТРАЕЊЕ 1 година (започнат во септември) Анкета работа 42k € е просечната плата по MS. се вработени помалку од 3 месеци по дипломирањето 91%. 85% имаат работа со меѓународна димензија. Во кој сектор: Превезува: 22% Енергија: 15% Информатичка технологија: 15% Консултантски услуги: 10%... [-]

господар на управување со проекти (mppm)

University of Southern Queensland (USQ)
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 18 - 72 месеци February 2018 Австралија Springfield Австралија онлајн + 2 more

Дали сакате да се избави иновативни решенија со користење на напредни вештини за управување со проекти? Развиен во соработка со индустријата, австралискиот Институт за проектен менаџмент и Институтот за проектен менаџмент, мајстор на управување со проекти USQ ќе ви овозможи со вештини и знаења да се биде лидер во областа на управување со проекти. [+]

Господар на уметноста на управување со проекти Дали сакате да се избави иновативни решенија со користење на напредни вештини за управување со проекти? Развиен во соработка со индустријата, австралискиот Институт за проектен менаџмент и Институтот за проектен менаџмент, мајстор на управување со проекти USQ ќе ви овозможи со вештини и знаења да се биде лидер во областа на управување со проекти. Во прилог на теми како што се водење на тим, проект испорака, управување со проект-базирани и управување со ризик, ќе бидете во можност да го персонализирате вашиот степен со изборот на изборни предмети од нашите МБА или мајстор на иновации степени бизнис и да одговараат на вашата кариера. Еден од нашите дипломирани студенти се доделуваат со Институтот на 2015 Квинсленд проект менаџер на годината проект за управување со Австралија. Можете да се специјализираат вашите студии во: Агробизнис (не е достапно во 2017) Биг податоци и Визуелизација Бизнис лидерство Управување со кризи Дигитални Маркетинг и анализатор дигитални трансформација За итни случаи и катастрофи Порака претпријатие Лидерство финансии Глобална Бизнис менаџмент меѓународниот бизнис проект Лидерство Професионална комуникација Сопственост развој и управување Стратешки управување со хумани ресурси Стратешки маркетинг, или Одржлив бизнис. управување со студија проект на кампусот или на интернет и да ги искористат предностите на нашата режим интензивна работилница Имате опција да учат за управување со проекти на кампусот или на интернет и да изберат да учат преку нашата режим интензивна работилница. Со оваа опција, сеопфатна студија материјали се испратени до вас, а на програмата се учи преку интензивна настава... [-]

господар на управување со проекти

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1.5 - 3 години January 2018 Австралија Sydney + 1 more

Со блиски индустрија контакт, се разбира е донесено преку блок работилници со цел да се емулира проект средини, давајќи им на студентите можност директно да развијат нивната способност да управуваат со реални проекти. Програмата е ригорозен, и е глобално призната за својата традиција на совршеност. На UTS програмата беше првата австралиска програма да бидат акредитирани од страна на Институтот за проектен менаџмент 's (PMI) Глобал акредитација центар. Фондацијата предмети се компатибилни со структури кои се користат од страна на PMI и австралискиот Институт за проектен менаџмент (AIPM) за да се потврди практичари. [+]

Оваа програма обезбедува практика базирана на знаење, вештини и алатки за испорака на различни видови и големини на проектите и програмите во сите индустриски сектори, поткрепени со теорија и истражување. Во првите редови на индустријата трендови, програмата UTS вклучува проект сложеност, програма за управување, управувањето, мисловните искуства и leadership.Drawing на области на совршеност од целиот UTS, студентите можат да изберат под-големи бизнис, ИТ, инженеринг или изградба (од 2013), или да преземе чиста Проект за управување со постдипломски студии.... [-]