Пребарај за Мастерс во Меѓународен бизнис

Најди ги вашите магистерска диплома по Меѓународен бизнис овде!

Меѓународен бизнис

Меѓународен бизнис истражува односот помеѓу различни земји и националности во контекст на бизнисот. Па ако може да се замисли во преговорите, strategizing или води за еден голем компанија, тогаш треба да го користите дипломски имате во бизнис, меѓународни односи или сличен степен и продолжи вашето образование со преземање на магистерска диплома во меѓународниот бизнис.

Во мајстор на меѓународен бизнис програма ќе се развие менаџерски способности, да имаат доверба и професионална позадина да ја води телесно иницијативи и брус на потребните вештини на работа во тимови со луѓе од целиот свет. Преку овој степен ќе се да се применува знаењето и теоријата што сте го научиле често и да се справи со реалниот свет ситуации од бизнис сценарија, сите во рамките на меѓународната контекст.

На оваа страница има широк спектар на програми да изберат. Со кликнување на линкот подолу ќе ве однесе на Меѓународниот бизнис програма на вашиот избор.

Читај повеќе

Господар на Меѓународен бизнис (MIB)

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Boston San Francisco Кина Шангај Обединети Арапски Емирати Дубаи Обединетото Кралство London New York Cambridge + 9 more

Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Магистер на меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија. [+]

Мајстори Меѓународен бизнис диплома. Се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија со нашите Магистер на меѓународен бизнис програма. Врз основа на нашите наградуваниот МБА програма, Hult е една година Мајстор за меѓународен бизнис програма ќе ви помогне да се здобијат со глобалната перспектива на финансии, маркетинг, промет, економија и стратегија. Локации Започнете ја вашата мајстор на меѓународен бизнис во Бостон, Сан Франциско, Лондон или Дубаи, а потоа изберете да се истражуваат сите други два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е. Твојот Господар на меѓународниот бизнис на прв поглед Кој е оваа програма за? Кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да се здобијат со широко разбирање во сите области на меѓународниот бизнис. Што ќе научат До крајот на Магистер на меѓународен бизнис програма, ќе имаат развиено длабоко разбирање на основните концепти на глобалниот бизнис. Покрај тоа, специјализации ќе ви овозможи да се развие програма за вашите лични и професионални цели. Постојат шест специјализации да изберете од, маркетинг, финансии, претприемништво, управување со проекти, семеен бизнис, и анализатор на бизнис. Зошто Hult? Само Hult ви овозможува да се комбинираат вашите студии со извонредно учење до три светски градови со Глобална Кампус ротација. Освен тоа, во текот на вашиот јадро студии, Hult ќе ве однесе надвор од училницата за да ви помогне да ги научат основите на стратегија, управување и финансирање преку искуство. Види во училница теории оживеан преку on-сајт посети на... [-]

MIB Барселона - Париз / Мадрид - Париз

EAE Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Мадрид Барселона + 1 more

На MIB е општа програма на студирање или образовна обука во меѓународниот бизнис менаџмент, кој се фокусира на сите аспекти на корпоративното администрација. На програмата се интегрира ... [+]

Мајстор за меѓународен бизнис

MIB Барселона - Париз / Мадрид - Париз

На MIB е општа програма на студирање или образовна обука во меѓународниот бизнис менаџмент, кој се фокусира на сите аспекти на корпоративното администрација. На програмата се интегрира студии во сите области на бизнисот во обид да се развие најсигурни политики и стратегии кои успешно остварување на целите на компанијата во меѓународна средина. Во светот на бизнисот бара искусни професионалци со напредни знаења од разни области на ефикасен менаџмент, додека во исто време бара лични вештини, како што флексибилност, адаптибилност, одраз, резолуција и креативност. ... [-]


господар во меѓународниот бизнис (MIB) (европски и ни акредитации)

The International University in Geneva
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година February 2018 Швајцарија Женева + 1 more

Мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) е наменета за студентите заинтересирани во спроведувањето кариера во меѓународниот бизнис менаџмент. Степен е насочена кон последните студенти или професионалци работат со помалку од две години работно искуство. На MIB обезбедува сеопфатен вовед во меѓународниот бизнис: како да се направи на пазарот компании и да работат на меѓународно ниво? Кои се комуникација и културни предизвици за бизниси денес? Кои се етички и општествени одговорности на светот на бизнисот? [+]

Мајстори Меѓународен бизнис диплома. Клучни придобивки од господар на меѓународниот бизнис Швајцарија е динамична и мултикултурна средина за учење; Преглед на клучните бизнис теории и практики; Практични комуникациски и преговарачки вештини за да влезат во мултикултурни работното место; Увид во најновите глобалниот бизнис трендови и предизвици; ПРОФИЛ НА Мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) е наменета за студентите заинтересирани во спроведувањето кариера во меѓународниот бизнис менаџмент. Степен е насочена кон последните студенти или професионалци работат со помалку од две години работно искуство. На MIB обезбедува сеопфатен вовед во меѓународниот бизнис: како да се направи на пазарот компании и да работат на меѓународно ниво? Кои се комуникација и културни предизвици за бизниси денес? Кои се етички и општествени одговорности на светот на бизнисот? MIB ПРОГРАМА ЗА ДЕТАЛИ Календар: MIB програма има четири почетна датуми: септември, ноември, март и мај. Содржини: Во прилог на основни курсеви за бизнис, мајстор на Меѓународен бизнис обучува студентите да бидат вешти во меѓународната бизнис практики, со силна крос-културен фокус. Програмата обезбедува глобална перспектива за прашања како што се меѓународниот маркетинг, крос-културниот преговори и човечки ресурси и има за цел да се поврзат теоријата во пракса. Магистер на меѓународен бизнис е составен од 14 предмети донесени во текот на една година, во текот на денот. Факултет: На овој факултет во IUG во Швајцарија, е меѓународен во искуство, практична ориентација и се фокусираше на нивното учење. Членови на факултет се студент-центрирано и обврски за поттикнување на стимулативна средина за учење. Студија во Швајцарија: Женева припаѓа на одредена група на... [-]

Магистрирал во меѓународниот бизнис

Kajaani University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години August 2018 Финска Kajaani

Англиски-предава магистрирал на Kajaani Универзитетот за применети науки е мултидисциплинарен степен што ги поздравува дипломирани студенти со најмалку диплома (прв циклус) степен квалификација. Магистрирал во меѓународниот бизнис е наменета за вработените во организациите ориентирани кон раст и интернационализација, или организации кои веќе се вклучени во меѓународни операции или на лица кои бараат вработување во такви организации. Целите и содржината за учење за степен се фокусираат на стратегискиот менаџмент, методите за истражување и развој, глобалните економски прашања, меѓународниот бизнис и употребата на нови технологии во бизнисот. [+]

Англиски-предава магистрирал на Kajaani Универзитетот за применети науки е мултидисциплинарен степен што ги поздравува дипломирани студенти со најмалку диплома (прв циклус) степен квалификација. Магистрирал во меѓународниот бизнис е наменета за вработените во организациите ориентирани кон раст и интернационализација, или организации кои веќе се вклучени во меѓународни операции или на лица кои бараат вработување во такви организации. Целите и содржината за учење за степен се фокусираат на стратегискиот менаџмент, методите за истражување и развој, глобалните економски прашања, меѓународниот бизнис и употребата на нови технологии во бизнисот. Степенот е степен на мајстор (втор циклус) квалификација од вкупно 90 кредити. Потребни се околу две години за да се заврши. Степенот се состои од мешани студии остварени при работа. Сите задачи на курсот и задачата за развој базирана на истражување (магистерски труд) се завршени во име на организацијата која ги нарачала. Контакт недели се организираат еднаш во семестар и во спротивно студиите се достапни онлајн. Подобност на апликантите Минималниот услов е диплома (прв циклус) степен квалификација во било која област и три години работно искуство во областа на бизнисот и трговијата, како и доволно владеење на англиски јазик. Сепак, потребни се минимум 20 кредити за бизнис студии. Кандидатите со работно искуство во барајќи специјализирани мислења или менаџерски / лидерски мислења може да се смета дека имаат постигнато потребните 20 кредити на бизнис студии. Периодот на пријавување ќе се одржи во пролетта 2018 година за студии почнувајќи од есента 2018 година. ПРИМЕНА Периодот на аплицирање се одвива во пролетта 2018 година за студии почнувајќи од... [-]

М-р програмата по меѓународна економија и менаџмент

Corvinus University of Budapest, Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Унгарија Будимпешта

Повелбата на описот на квалификации: дипломиран економист отсек во меѓународниот бизнис и менаџмент (економист по меѓународна економија и бизнис). [+]

Повелбата на описот на квалификации: дипломиран економист отсек во меѓународниот бизнис и менаџмент (економист по меѓународна економија и бизнис)

Кој Очекуваме меѓународната економска и насилство управување господар?

• кои се љубопитни на светската економска настани во основата на причинско-последичниот однос,

• луѓе кои сакаат да се занимаваат со анализа во која националниот макро-економските процеси во меѓународни / глобалната предизвика ефекти, и обратно, ... [-]


господар во глобалната дизајн

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци January 2018 Шпанија Барселона

Целта на мајстор во Глобална дизајн е да се здобијат со глобалната визија, отворена за соработка со другите дизајн дисциплини и да се добијат чувствителност и предиспозиција кон кои работат заедно со други професионалци или да се приклучите мултидисциплинарни тимови. [+]

Оваа програма се изучува на англиски јазик Дизајнери заинтересирани за развивање на нивните кариера во глобално општество треба да се замисли дизајн како глобален пракса. Ден по ден, на пазари стануваат се повеќе конкурентни и постојано се менува, додека потрошувачите се повеќе се бара, кога станува збор за квалитетот и покажува зголемен интерес за културни, етички и еколошки аспекти кои традиционално не се правилно забележал, па се до денес. Овој контекст бара од компании и институции разбирање на комплексни пазарот реалноста и откривањето на стратегии кои им овозможуваат да ги задоволи потребите и барањата на потрошувачите, и outstand меѓу нивните конкуренти. Во последните неколку години, производи (без разлика дали тие се на објектот, фустан, простор) повеќе не се смета за нивната физичка димензија, но за секој детаљ што ги опкружува: тие начинот на кој тие се прикажани (како во виртуелниот и реалниот живот) , нивното присуство во продавница, нивното пакување, графички и нивната визуелна комуникација. Искуство на купување, користење и одзема се повеќе се поврзани со вредности кои се поврзани со еден производ и бренд на кое му припаѓа (нематеријални вредности, како што се симболи или емоции) кои влијаат на клиент лојалност кон нив. За сето ова, денес не може да разбере концепцијата на нов производ, простор на услуги без вклучување и соучество на професионалци од различни дисциплини. Оние професионалци со глобална концепција, способни за разбирање заедно јазици и начини на работа ќе биде во можност да соработуваат со други дизајнери или да се приклучите мултидисциплинарни тимови, во прилог на... [-]

Господарот на програмата во бизнис студии - со меѓународна фокус

Dalarna University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Шведска Borlänge

Магистер по Бизнис студии во Даларна Универзитетот е наменета за поединците кои имаат диплома за бизнис администрација (или слична област), кои сакаат да се изгради на нивното познавање на организации, менаџмент, маркетинг, и / или сметководство. [+]

Мајстори Меѓународен бизнис диплома. "Нема бизнис е еден остров!" Компании и организации не се изолирани лица и мора да се гледа во поширок контекст, каде што вработените, добавувачите, клиентите, државните органи и граѓаните да влијаат и се под влијание од страна на деловните операции. Ова станува уште посложена во глобализираната економија со компании кои имаат клиенти, добавувачи, или дистрибутери во различни пазари. Овој мајстор 's програма во Бизнис студии истражува овие теми со комбинирање на теоретски часови со практични вежби врз основа на потребите на домашни и меѓународни компании. Основни курсеви се фокусира на корпоративната општествена одговорност на претпријатијата (ООП) и управување се комбинираат со избор на студентот на специјализација (сметководство, маркетинг или стратешки Управување со хумани ресурси). Со нудење на модерното сфаќање на бизнис, а што ќе ви овозможи да се развие уникатна тезата проект, оваа програма ќе се подготвува за влез во динамична меѓународниот пазар на труд. Зошто и вие треба да ги преземат оваа програма? Избор свој специјализација ви нуди можност да се развие програма за вашите професионални цели. Доаѓаат во близок контакт со регионални и меѓународни компании, каде што ќе ги извршуваат својата работа се разбира и на магистерски труд. Меѓународен врсници и предавачи ќе обезбеди силна можности за да се изгради на вашата мрежа и се подготви себе си за идна кариера во меѓународниот бизнис. Кој треба да се однесува на програмата за бизнис студии? Магистер по Бизнис студии во Даларна Универзитетот е наменета за поединците кои имаат диплома за бизнис администрација (или слична област),... [-]

мајстори степен глобалниот бизнис менаџмент

Blue Mountains International Hotel Management School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2018 Австралија Sydney

Овој курс е наменета за искусни професионалци кои сакаат да се промени или подобрување на нивните кариери или професионалци со диплома за додипломски студии кои сакаат да ги преземе своите студии на друго ниво. Таа обезбедува меѓународна квалификација управување со бизнисот, кој ги подобрува бизнис acumen за глобалната угостителството и / или услуги организација начин на размислување. [+]

Влегување Курс Потребно Степен Квалификација вОЗРАСТ Англиски јазик на владеење Квалификација Глобална Бизнис менаџмент господар 21 + 6,5 ИЕЛТС ((i) или еквивалент) Признати диплома (било која област) Како нашите постдипломски разбира дела Овој курс е наменета за искусни професионалци кои сакаат да се промени или подобрување на нивните кариери или професионалци со диплома за додипломски студии кои сакаат да ги преземе своите студии на друго ниво. Таа обезбедува меѓународна квалификација управување со бизнисот, кој ги подобрува бизнис acumen за глобалната угостителството и / или услуги организација начин на размислување. Во сите класи се одржа во нашите не-станбени Извршниот бизнис центар во Сиднеј. Оваа локација е додадена предност што е во близина на центар на меѓународни компании во Австралија, обезбедување на можност да се поврзат време ќе преземе вашите студии. Курс единици Резиме На листата подолу Детали за секоја од единиците во рамките на степен Магистер Глобална Бизнис менаџмент во текот на 2 години на студирање. Секој напор е донесена за да се осигура точноста на информациите единици и предавачи понекогаш се менуваат. Сегашни студенти треба секогаш да се повикуваат на "студенти и персонал информативен систем" (SSIS) до најнови информации за предавачи, резултатите од учењето и предмети оценување. Година 1 Година 2 GBM901 глобалниот начин на размислување GBM914 Истражувачки методи GBM902 Глобалната организација GBM910 Маркетинг преку границите (E) GBM903 стратешки свест GBM911 Еластични бизнис (E) GBM904 за претприемништво и иновации GBM912 преговори и решавање на конфликти (E) GBM905 глобални проекти GBM913 Оценување технологија за глобалниот бизнис (E) GBM906 глобалната економија GBM915... [-]

господар во меѓународниот бизнис

University of Vaasa
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Vaasa

Оваа програма се фокусира на идентификација и управување на предизвиците кои произлегуваат од планирање, контролирање и координирање на деловни активности на меѓународно ниво. [+]

Степен Мајстор е на програма во меѓународен бизнис е две години, со полно работно време програмата се фокусира на идентификација и управување на предизвиците кои произлегуваат од планирање, контролирање и координирање на деловни активности на меѓународно ниво. Врз основа и на потребната компетентност на меѓународните менаџери денес, како и основни области на истражување во рамките на Универзитетот на Vaasa, наставата на програмата центри околу сегашната теорија и пракса во три клучни аспекти на меѓународниот бизнис - меѓународни стратешки менаџмент, меѓународен маркетинг менаџмент, и меѓународни управување со човечките ресурси. ... [-]


Господар на Меѓународен бизнис (MIB)

Antai College of Economics and Management, Shanghai Jiao Tong University
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години December 2017 Кина Шангај

Во програмата на мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) има намера да се создаде заедница на различните култури, и има за цел да ги обучуваат и развиваат талентирани студенти да има сеопфатен разбирање на глобалниот бизнис и длабок увид во динамична средина во Кина, како и знаење за Кина историја, култура, право и политика. Во меѓувреме, ние ги охрабруваме и да се олесни на студентите да им пријде и пракса во кинеската индустрија, така што по дипломирањето, тие се опремени со двете напредни знаења и практична смисла за водење бизнис во Кина. [+]

Избравте да го збогати вашиот академски знаења и стекнат нови искуства со проучувањето во MIB програма во ACEM! Во програмата на мајстор на Меѓународен бизнис (MIB) има намера да се создаде заедница на различните култури, и има за цел да ги обучуваат и развиваат талентирани студенти да има сеопфатен разбирање на глобалниот бизнис и длабок увид во динамична средина во Кина, како и знаење за Кина историја, култура, право и политика. Во меѓувреме, ние ги охрабруваме и да се олесни на студентите да им пријде и пракса во кинеската индустрија, така што по дипломирањето, тие се опремени со двете напредни знаења и практична смисла за водење бизнис во Кина. Програма карактеристики Наставна програма MIB наставна програма е исклучиво наменета за меѓународни студенти кои се заинтересирани и во меѓународниот бизнис и кинеската економија. Семинари: редовно се поканети разговори од научници и бизнис елита. Студиско патување: Во вториот семестар, ќе има турнеја студии за студентите да ја посетите културно значајни градови во Кина. Поддршка од тезата супервизор Почнувајќи од вториот семестар, MIB, студентите ќе добијат надзор од член назначени факултет за нивната теза. размена на можности MIB, студентите имаат можност да се приклучат на програма за размена во третиот семестар. Да се ​​прошири во поглед на студентите, Ви препорачуваме на студентите да изберете земја / регион освен неговата / нејзината земја. индустриски Контакт SJTU воспоставено добра соработка со голем број претпријатија. ACEM обезбедува на студентите со различни можности да се јавите на индустрии, вклучувајќи ги и работилници, посети компанијата, подготовка стажирањето, и... [-]

господар во меѓународниот бизнис

University of Ljubljana Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Словенија Љубљана

Меѓународната програма за бизнис на Факултетот за економија е една од програми за постдипломски студии темел на Факултетот. Исто така е еден од најпознатите меѓународно ориентирана кон оние, како во однос на својот курс понуда и структурата на учениците. [+]

Мајстори Меѓународен бизнис диплома. Постдипломски магистерски програми - Меѓународен бизнис Меѓународната програма за бизнис на Факултетот за економија е една од програми за постдипломски студии темел на Факултетот. Исто така е еден од најпознатите меѓународно ориентирана кон оние, како во однос на својот курс понуда и структурата на учениците. Тоа во споредба со најдобрите програми од ваков вид во светот. Таа, исто така се базира на специфичните гео-стратешки, економски и културни положба на регионот, каде што ги задоволува Исток Запад. Очигледно, постои само еден глобален пазар таму, и сите ние сме дел од неа, но регионалните разлики уште е присутна важен предизвик и можност во однос на меѓународниот бизнис. Повеќето компании се случува меѓународни, ние како потрошувачи стануваат се повеќе "Глокал" и повеќето од нас се во комуницирањето на глобално ниво на дневна основа. Овие се само неколку од причините што треба да дознаете повеќе за меѓународните денешниот бизнис и институционален развој, промени во глобалната животна средина, ресурси и стратегии кои сите можат да ни прават поконкурентни - како компании или менаџери - во глобалниот свет на бизнисот. Меѓународната програма за бизнис на студентите им дава увид во различни "треба да знае" области како што се динамика на меѓународната животната средина, на меѓународниот бизнис, меѓународни маркетинг и транснационални управување, управување со ризик, стратешки развој, финансирање, логистика и други области и процеси кои се вклучени во меѓународните операции . Тој исто така им обезбедува со вештини и знаење што треба да работат во плетеницата на можни работни места во меѓународен контекст.... [-]

господар на Кина-Европа Бизнис

Antwerp Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2018 Белгија Антверпен Кина Шангај + 2 more

Како резултат на Кина силно зголемување на економијата, двете меѓународни и кинески менаџери треба да бидат меѓународно ориентирана и културно отворен со цел да се изгради силни односи помеѓу Кина и остатокот на светот. Магистер на Кина-Европа Бизнис студии среќаваат учесници од целиот свет за да ги подготви за успешна меѓународна бизнис кариера во Кина и / или Европа. [+]

Магистер на Кина-Европа Бизнис (MCEBS) Како резултат на Кина силно зголемување на економијата, двете меѓународни и кинески менаџери треба да бидат меѓународно ориентирана и културно отворен со цел да се изгради силни односи помеѓу Кина и остатокот на светот. На Мајстор за бизнис Кина-Европа се среќаваат учесници од целиот свет за да ги подготви за успешна меѓународна бизнис кариера во Кина и / или Европа. Зошто следат оваа програма во Антверпен менаџмент школа? Овој мајстор е наменета за дипломирани студенти и млади професионалци кои сакаат да се развие својата кариера во компанија со активности во светот. Оваа програма обезбедува солидна академска знаење за мастеринг бизнис операции во странски земји, особено во Азија и Европа. Таа, исто така нуди реално животно искуство на мултикултурни средини на кинески и европските пазари. Програмата има за цел да се изгради стратешка визија, доверба, тимска работа и рацете на вештини за управување. Вие ќе поминете на првиот семестар во Антверпен (Белгија) и вториот семестар во Шангај (Кина). Потоа, студентите ќе учествува во два месеци Кина Консалтинг проект во Европа и / или Кина, а во согласност со вашата избрана проект. Со здружување со странски студенти и професионалци во различни европски и кинески кампуси, исто така ќе имаат единствени можности за мрежно поврзување и градење на Кина-Европа бизнис поврзани со контакти. Нашите Управување со кариерата служба ви помага да започне вашата кариера. Текот на вашето време на нашиот кампус развој на кариерата менаџер ќе ви помогнеме. Покрај тоа, ќе имате пристап до нашата документација центар и... [-]

Магистратура по меѓународен бизнис

University of St. Thomas
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Houston + 1 more

Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата [+]

Мајстори Меѓународен бизнис диплома. Камерон Школата за Бизнис (CSB) им помага на учениците се постигне успех со флексибилни програми. Ние се приспособат работат професионалци со нашата класа придонеси. На мала класа животната средина заедно со пристап до Хјустон бизнис заедницата обезбедува единствен либерални уметности фокус. Мајсторот на меѓународен бизнис (MIB) е дизајниран да им обезбеди на студентите со вештини и знаења поставува за да бидат ефективни решаваат проблемите и донесување одлуки во глобалниот бизнис контекст. Студентите во оваа програма ќе: - Да се ​​развие технички вештини поврзани со бизнис дисциплини и практика - Разбирање и да стигнете на политичката економија во домашниот, билатерални, регионални и глобални контексти - Комуницира успешно во писмена и усна форма и ефективно се вклучат во крос-културна комуникација - Заврши програмата со потребните највисок премин класа која служи како меѓународен студиска програма Степен барања MIB на студентите се бара да преземат 30 кредит часови во програмата. Осум курсеви ќе бидат понудени преку Камерон Школата за Бизнис и два предмети ќе бидат понудени преку Центарот за меѓународни студии. Студентите се стави крај на програма со меѓународна студиската програма. Приемот на барањата Сите кандидати се бара да поднесат апликација, официјални записници од сите додипломски и постдипломски работи (ако е применливо), актуелен продолжи, и трите официјални писма на препораките. Барање надомест е исто така се бара во времето на поднесувањето на барањето. Надоместокот ќе биде поништен ако сте ги посетувале отворена куќа хостиран од страна на Камерон Школата за Бизнис. А GMAT / GRE резултат може да се бара,... [-]

Господар на инженеринг во областа на инженерството и меѓународниот бизнис

SRH Hochschule Berlin
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2017 Германија Berlin

Подобрете ја вашата кариера со нашите интердисциплинарна програма Магистер по инженерство и меѓународен бизнис. Нашиот нов степен ви овозможува да се здобијат со холистички разбирање на економските и техничките системи. [+]

Станете дел од Сината Економија Имате инженеринг или науката степен? Вие сакате да се добие бизнис образование, додека проширување на вашиот технички знаења и вештини во областа на обновливите извори на енергија? Подобрете ја вашата кариера со нашите интердисциплинарна Програмата Магистер по инженерство и меѓународен бизнис. Нашиот нов степен ви овозможува да се здобијат со холистички разбирање на економските и техничките системи. Со оглед на нашата меѓународна перспектива, ќе стави акцент на три релевантни професионални области во рамките на наставната програма: обновливи извори на енергија, одржливо снабдување со вода и одржливо управување со отпадот. Искористете ги предностите на нашите одлични услови за студирање, нашата стручност, нашите мрежи и меѓународната атмосфера на СРЗ Hochschule Берлин. Стане баран меѓународен експерт на Blue економија. Да научат да работат, се размислува и да дејствува како и еден инженер и претприемач. Содржина, Цел и Курс Структура На интердисциплинарен приод на студиската програма негува технички знаења во изборни модули на обновливите извори на енергија, управување со води и управување со отпад. Користење на синергии меѓу овие модули, студентите се здобијат со способност да се комбинираат различни технологии и вештини со цел да се развијат нови одржливи решенија. Во прилог на техничка експертиза, мајстор на факултет на студентите да се запознаат со управување со предмети и теории и да се прошири своите вештини за управување со проекти во меѓународен контекст. Тие учат за маркетинг, продажба, финансии, инвестиции стратегии и меѓународни Законот за облигациони односи. Опремени со оваа интердисциплинарна позадина, дипломирани студенти на програмата факултет и меѓународен бизнис... [-]

господар на глобалниот бизнис (mgb)

Peter B. Gustavson School of Business at the University of Victoria
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци September 2018 Канада Victoria

Мајстор на глобалниот бизнис (MGB) степен е ригорозен едногодишната програма која нуди оние со додипломски степени во трговија, бизнис, администрација, или менаџмент-на ... [+]

Мајстор на глобалниот бизнис (MGB)

Мајстор на глобалниот бизнис (MGB) степен е ригорозен едногодишната програма која нуди оние со додипломски степени во трговија, бизнис, администрација, или менаџмент-можноста да се специјализираат во меѓународниот бизнис менаџмент и лидерство во дипломиран ниво. Студентите учат во три кампуси ширум светот: на Универзитетот Викторија во Канада, Народна не Јат-Сен Универзитетот во Тајван, и Јоханес Кеплер универзитет во Австрија. Во прилог на методиката се користат во оваа програма, која вклучува случај анализи, предавања, дискусии класа, деловни симулации, посети на терен, тимот со седиште во активности за учење, компанија консалтинг проекти, и само-рефлексија (journaling); наставната програма вклучува богата потопување во две различни култури во прилог на домот култура. ... [-]