Пребарај за Мастерс во Меѓународен менаџмент

Најди ги вашите магистерска диплома по Меѓународен менаџмент овде!

Меѓународен менаџмент

Господар на ниво на студии вклучуваат специјализирани студија во областа на истражување или област на професионална пракса. Заработуваат магистратура покажува на повисоко ниво на мајсторство на оваа тема. Заработуваат магистратура може да потрае од една година до три или четири години. Пред да можете да дипломираат, обично мора да пишува и се залагаме за тезата, долго хартија која е кулминација на вашиот специјализирани истражувања.

Поединци кои сакаат да ги подобрат своите знаења на различни аспекти на меѓународната трговија за корпорации и управување на глобално ниво може да се најде се разбира во меѓународниот менаџмент да бидат доста корисни. Ова може да биде особено силна можност за студентите со најмалку некоја позадина во управување или меѓународни студии.

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. Ги добиете сите информации за господар во Меѓународен менаџмент, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Меѓународен менаџмент

Читај повеќе

2-годишниот мајстор во меѓународниот бизнис и менаџмент со Универзитетот Брадфорд

Kozminski University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Полска Warsaw

На магистер по меѓународна бизнис и менаџмент (IBM) е програма работи заеднички со EQUIS-акредитирани Универзитетот Брадфорд (Велика Британија). [+]

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. На магистер по меѓународна бизнис и менаџмент (IBM) е програма работи заеднички со Универзитетот Брадфорд се наоѓа во Велика Британија. Мајстор е на IBM степен програма е дизајнирана да се едуцираат за меѓународни менаџери, експерти, истражувачи, консултанти и директори, подготвувајќи ги да игра водечка улога во справувањето со меѓународни деловни проблеми во целиот свет. Програмата возови студентите со вештини за донесување одлуки и им помага да развијат идеи на основните бизнис решенија врз основа на темелно разбирање на академски бизнис пракса. Наставната програма на овој предизвик и ригорозни програма се состои од мешавина на предавал модули, практично искуство, и истражување, обезбедување на знаење и вештини потребни за влез во глобалната деловна средина или како вршење на менаџери или истражувачи. Обука во истражувачки методи претставува составен дел на курсот и кулминира во дисертација-значително и оригинално парче од истражување. Учениците имаат можност да потрошат и до шест месеци во странство, како дел од програмата. М-р IBM, успешно го прошири својот делокруг да стигнат до странски студенти. Многу од студентите се со полно работно време од различни земји во моментов се запишани, што го прави програмата вистински меѓународен. Што да се стекнат од вашите студии - Знаења и вештини потребни за ефикасно управување со меѓународна претпријатие - познавање на тековните бизнис модели и концепти - способност ефективно да работат во мултикултурна средина - Донесување на одлуки и решавање на проблеми вештини - знаења неопходни todevelop успешна кариера во светот - Познавање на внатрешните и надворешните фактори кои влијаат врз... [-]

Магистер по менаџмент тло Ecole програма "

ESC Clermont Graduate School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 години September 2018 Франција Clermont-Ferrand

Магистер по менаџмент програма (100% предава на англиски јазик) е 2-годишниот мајстор 'програма, која се смета за еден од најдобрите програми поврзани со бизнисот, и во Франција и Европа од страна на Фајненшл тајмс Пласман. Програмата ги подготвува студентите за највисоките раководни позиции во светот на бизнисот. Студентите се подложени на ригорозни бизнис и менаџмент обука која им овозможува да имаат знаење и вештини потребни за да бидат целосно оперативни, по завршувањето на програмата. Во текот на програмата, студентите ќе се здобијат со различни меѓународни искуства преку трошење на еден семестар во странство, добивање на двојна диплома и прави извршната практиканти. [+]

Магистер по менаџмент програма (100% предава на англиски јазик) е 2-годишниот мајстор програма која е признати од страна на Фајненшл тајмс пласман како еден од најдобрите бизнис-ориентирана мајстор програми во Франција и Европа. На програмата е дизајниран во соработка со партнерските компании за да бидете сигурни дека дипломираните студенти ги имаат потребните вештини и искуство за да бидат целосно оперативни штом тие започнуваат својата кариера. На постдипломски програма нуди на студентите професионална обука за управување, разни двојна диплома и размена можности, извршен практикантска работа и меѓународна средина. Дипломирани студенти се во можност да изградба на силна бизнис знаење, меѓународна начин на размислување и уникатен lignuistic skils. По завршувањето на програмата, дипломирани студенти се подготвени да ја преземат на највисоките раководни позиции во мали и средни претпријатија и мултинационални корпорации. Прием Приемот на барањата за меѓународни студенти: 2 или 3-годишно универзитетска диплома Познавање на англиски јазик (Службен ТОЕФЛ резултат од најмалку 550, или IELTS 6.0) * Ослободување од обврската за задолжителна јазик за студентите кои завршиле својата диплома на англиски јазик Сите апликации се доставуваат онлајн на нашата веб страница. По пополнување на формуларот за аплицирање, кандидати ќе бидат поканети да достават кратка примена видео кое е предмет на оценка на раководителот на Програмата. Ве молиме запомнете: одредени академски и јазичните критериуми ќе бидат земени во предвид за да го изберете за студии во странство кандидати. Јазични тестови, исто така, се задолжителни за сите студии во странство програми (ТОЕФЛ, Гете, шпански тестови ..., во зависност од дестинацијата и саканата програма). За... [-]

Магистратура по меѓународен менаџмент

LUISS Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Италија Рим

Програмата за LUISS МИМ е уникатна програма за обука наменета за млади дипломирани студенти од различни студиски дисциплини кои се мотивирани да стане глобален менаџери. [+]

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. Програмата за LUISS МИМ е уникатна програма за обука наменета за млади дипломирани студенти од различни студиски дисциплини кои се мотивирани да стане глобален менаџери. Студентите ќе бидат изложени на врвот академици и искусни менаџери за развој на бизнис вештини потребни за да работат во меѓународни контексти и да работат ефективно во мултикултурни средини и во организациите се карактеризира со силна меѓународна струка. Преглед на програмата Наставната програма им помага на МИМ открие како Произведено во Италија лидери победи во основа и новите пазари, развивање на претприемачки начин на размислување со глобална перспектива. курсеви на МИМ спојат функционални и крос-функционални знаења за да им овозможи на студентите да ги унапредат своите вештини во функционалните области на меѓународниот бизнис, како и стекнување перспективи и контексти, за да се изгради крос-функционални вештини. Тој се фокусира на личен развој. Програмата трае една година. Тоа е со полно работно време и е поделена во 3 термини. PRE-Програмски активности Мека слетување: има за цел студентите социјализација со едни со други и со организацијата LUISS бизнис школа Кутија за алат: нуди на студентите со правилата и меки вештини потребни за успешно да одговори на МИМ Пат Италијанската програма уриваат: интензивен курс за италијански јазик Прилагодување на програмата: процена, обука, менторство и ориентација за практикантска работа и вработување Јас Рок - Основни курсеви сметководствени Финансиски менаџмент меѓународниот бизнис закон меѓународни односи Глобалната организациски дизајн Меѓународната Управување со хумани ресурси Мултинационалните стратегија и ефикасност Меѓународен Иновации и претприемништво Мегатрендови и бизнис трансформација II Рок... [-]

Меѓународен мајстор во индустриски менаџмент (IMIM)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци September 2018 Италија Милан Шпанија Мадрид Обединетото Кралство Edinburgh Кина Пекинг Германија Минхен Франција Toulouse + 10 more

Меѓународната Магистер по индустриски менаџмент (IMIM) е дизајниран да им обезбеди на студентите со првенствено научни и инженерски образовни средини со седиште со основните бизнис и менаџерски вештини, во врска со спроведувањето кариера во меѓународно ориентирани производство и сервисирање на индустрии. [+]

Меѓународната Магистер по индустриски менаџмент (IMIM) е дизајниран да им обезбеди на студентите со првенствено научни и инженерски образовни средини со седиште со основните бизнис и менаџерски вештини, во врска со спроведувањето кариера во меѓународно ориентирани производство и сервисирање на индустрии. ЦЕЛИ НА ИМИМ На IMIM има за цел да им обезбеди на студентите со надлежностите и вештини потребни за да се развие успешна кариера во меѓународно ориентирани производствени и услужни индустрии. Програмата има за цел да го премости јазот помеѓу универзитетот и индустријата, со настава на релевантни знаења и вештини од суштинско значење за ефикасна менаџерски практики, особено со вештини и знаења кои традиционално не се предава во техничките или научните програми универзитет. Курсот става голем акцент на поттикнување на интегративен пристап настава насочена кон развивање на способноста на студентите да се справи со проблемите во интердисциплинарен начин, а дополнително дава преглед на општите концепти за управување, како што се маркетинг и сметководство, преку индустриски контекст. Програмата, исто така, нуди, преку тесна соработка со сродни индустриски и услужни фирми, можност за студентите да се комбинираат практични и релевантни знаења и вештини со непроценливо искуство индустрија. 5 РАЗЛИЧНИ СТУДИСКИ ЛОКАЦИИ ВО СВЕТОТ Образованието се изведува во високо интернационализирано опкружување со можност да се трошат 4 семестри на курсот во 4 различни земји низ Европа и Азија. искуство на студентите е многу меѓународни и оди надвор од училницата. Студентите доаѓаат од околу 24 земји и да учествуваат во јазични курсеви, семинари со локални менаџери и посети компанијата во земјата домаќин. Акредитации... [-]

господар на програмата во стратегијата и меѓународниот менаџмент

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор е на програма во Стратегијата и Меѓународен менаџмент (СМС) нуди интердисциплинарни постдипломски образование во стратегијата и меѓународниот менаџмент. [+]

Мајстор е на програма во Стратегијата и Меѓународен менаџмент (СМС) нуди интердисциплинарни постдипломски образование во стратегијата и меѓународниот менаџмент. Оваа програма се базира врз дисциплини на стратегија, лидерство, финансиите, маркетингот, организациски однесување и меѓународниот менаџмент. Програмата картичката е наменета за избрана публика од двете швајцарски и меѓународни студенти и се обидува да ја креира генералисти со фокус на стратегија и меѓународниот менаџмент. ... [-]


Есента мајстор во Меѓународен менаџмент

Corvinus University of Budapest, Corvinus Business School
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Унгарија Будимпешта

Есента МИМ програма е меѓународно призната претходно искуство мајстор програма се отворени на високо квалификувани студенти со цел на меѓународен бизнис кариера. [+]

Есента мајстор во Меѓународен менаџмент Магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ) Програмата е меѓународно призната претходно искуство мајстор програма се отворени на високо квалификувани студенти со цел на меѓународен бизнис кариера. Рангиран како еден од најдобрите бизнис господар програми во светот од страна на Фајненшл тајмс, МИМ програма обезбедува солидна комбинација на теоретски знаења и рацете на практични вештини. Со вклучување на нејзините корпоративни партнери и во наставната програма и надвор од класа активности, МИМ програма успешно ги премостува академски и корпоративни света - единствена функција која им помага на дипломците се справат со професионални предизвици веднаш по дипломирањето. МИМ програма е воден од страна на IBM, Глобалната алијанса за управување со образованието - сојуз на училишта, бизнис, мултинационалните компании и невладини организации доделување на МИМ диплома. На глобалната природа на МИМ програма е претставена со меѓународна позадина на студентите: Во моментов, повеќе од 60 земји се претставени од страна на најмалку еден ученик, од кои 25 се неевропски. Програма Услови за прием Услови за прием во програмата на МИМ е услов за прием во Магистер по Маркетинг програма или програмата МБА; Сепак, тоа е посебен процес со различни услови. Иако не постои дополнителен надомест на школарината за МИМ програма, програмата не вклучува дополнителни трошоци (на пример, патување) од учесниците. Доделување на степенот на МИМ е услов за завршување на запишани Господарот на програмата на студентот. Заедно двете степени нудат одлична меѓународна вработување на дипломираните студенти. Детали за програмата Тоа е 65 ЕКТС глобалната степен конзорциум меѓу 27 universites, каде што... [-]

Магистратура по меѓународен менаџмент

ISCTE Business School – Instituto Universitário de Lisboa
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Португалија Lisboa

А високо конкурентни академска програма дизајнирана да им даде предност на конкурентни кариера во глобалниот менаџмент. [+]

На глобализиран природата на современиот бизнис значи дека компаниите се повеќе бараат да регрутира менаџери кои поседуваат специјализирани меѓународна експертиза и потребните вештини за да се изврши на високо ниво во мултикултурна, глобални поставувања.

ISCTE бизнис школа е една од водечките бизнис училишта во Португалија и ви нуди можност да ги совладаат вештините на меѓународниот менаџмент, во една мултикултурна средина.... [-]


магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ)

CEMS - The Global Alliance in Management Education
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Paris Јапонија Токио Холандија Ротердам Норвешка Берген Полска Warsaw Португалија Lisboa Русија Санкт Петербург Сингапур Шпанија Барселона Шведска Стокхолм Швајцарија St.Gallen Турција Истанбул Хонг Конг Италија Милан Ирска Даблин Австралија Sydney Австрија Виена Белгија Лувен-ла-Нув Бразил Сао Паоло Канада London Кина Пекинг Чешка Прага Данска Копенхаген Финска Хелсинки Германија Келн Обединетото Кралство Унгарија Будимпешта Индија Калкута Agde + 52 more

На МИМ е постдипломски студии, претходно искуство степен отворен за одредена група на студенти запишани на програмата на мајстор во еден од 28 водечките институции [+]

МИМ господар во меѓународниот менаџмент

Есента е стратешки сојуз на бизнис училишта, мултинационалните компании и невладини организации кои заедно понуди магистрирал во Меѓународен менаџмент (МИМ). Стручната служба есента се наоѓа на ХЕЦ кампус во близина на Париз, со програма и корпоративните односи се управувани од страна на тим во рамките на секој член на училиште. Ќе ги најдете сите универзитети членки на есента со користење на клучни зборови "есента" во мајстор во управување со Компас пребарување мотор или со кликање на листата на есента партнери подолу.... [-]


господар на работите Et управување меѓународни (м2 АМИ)

IAE Nice Graduate School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 370 часа September 2018 Франција Nice

Денешната бизнисмени мора да биде способен да се соочи со ситуации и управување со луѓе, без разлика каде и да се, на кој јазик се зборува, и без разлика каде и да се. [+]

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. Денешната бизнисмени мора да биде способен да се соочи со ситуации и управување со луѓе, без разлика каде и да се, на кој јазик се зборува, и без разлика каде и да се. Ова е целта на нашиот мајстор на меѓународен бизнис: не само што учат меѓународна но, пред сè, се доживее меѓународен, со цел за да се изгради својата иднина менаџерски стил. Сте завршени додипломски студии и сакаат да се специјализираат вашата програма во бизнисот, да се пријават за највисоките менаџерски позиции во мултинационални компании и организации, да се создаде и да се кандидира свој бизнис во светот, или да стане глобален бизнис консултант: ова е степен што треба . Ова 6-месечен степен Магистер е дизајниран за директорите и учениците без претходна бизнис позадина во-длабочината, нудејќи од општата основите за управување, на специјализирани курсеви во областа на меѓународниот бизнис. Вие се предвидени силна професионален пристап кон меѓународните управување и потребното знаење како да се: Совршена бизнис англиски јазик, зборување и пишување Се здобијат со глобалната менаџерски култура Разбере предизвиците на меѓународните и европските бизнис Развивање на глобалните мрежи и странските бизниси Преговара и да управуваат со проекти во мултикултурно / мултинационална средина Теоретски знаења се спроведува во практична, соодветно и еволутивен начин за да ви подготвиме да биде оперативна во компании од сите големини од целиот свет. Цврста компонента на странски студенти, факултет и бизнис практичари ви гарантира ефикасна и високо интерактивни предавања, каде научници од различни хоризонти, позадини, возрасти и земји се состанат и... [-]

Магистер по Меѓународен менаџмент (МИМ)

Koc University - Istanbul Turkey
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 12 месеци September 2018 Турција Истанбул

Магистрирал во Меѓународен менаџмент програма (МИМ) е наменета за студентите заинтересирани за отпочнување кариера во мултинационални компании. Есента е степен на претходно искуство, кое признава новите студенти и кандидати со помалку од 2 години професионално искуство. Од студентите се очекува да поминат еден семестар во странство, по што ќе следи од страна на меѓународната пракса. [+]

Магистер по Меѓународен менаџмент (МИМ)

 

Основана во 1988 година, МИМ е единствениот вистински глобален, врвот-рангиран Магистер по менаџмент во светот (FT 2005-2012) со; 29 Член училишта Над 71 Мултинационалните корпоративни партнери 4 социјалните партнери (невладини организации) 95% од студентите есента биле вработени помалку од 3 месеци по дипломирањето (Класа од 2010/11) 1000 ученици од 65 националности (2012/13) 7000 алумни од 78 националности кои работат во 75 земји ... [-]

Мастерс во Меѓународен менаџмент

Nova School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2017 Португалија Lisboa

Нова SBE е ексклузивен Португалски училиштето членка на Алијансата есента, што значи дека таа е една од одредена група на 30 бизнис училишта и универзитети во светот да им понуди на само вистински глобален претходно искуство во управување со мајстори. [+]

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. Нова SBE е ексклузивен Португалски училиштето членка на Алијансата есента, што значи дека таа е една од одредена група на 30 бизнис училишта и универзитети во светот да им понуди на само вистински глобален претходно искуство во управување со мајстори. Постојано отценети меѓу првите програми од ваков вид од страна на Фајненшл тајмс од создавањето на својата магистрирал во управување со пласман во 2005 година, МИМ се состои од внимателно дизајнирана програма која гради на основните стратешки и практично знаење дека идниот глобален менаџери ќе се бара во текот на нивната кариера. Исто така, важно, благодарение на интегрален улогата на корпоративни партнери во рамките на програмата, студентите ќе научат од тоа во текот на периодот на студирање, преку рацете на пристап усвоен во курсеви, но исто така и преку вистинскиот живот бизнис проекти, семинари вештини и задолжителните меѓународна пракса. Сите од горенаведените се одвива во рамките на особено меѓународната и космополитски животната средина на Алијансата есента, како на кампусот Нова време дома мандат на студентите ", но, исто така, во кампусот на еден од 30 други член училишта во текот на задолжителната термин во странство, не заборавајќи на можност да патуваат и да учествуваат во наставни и воннаставни активности во рамките на други есента дестинации. Повеќе од било која друга програма претходна искуство од ваков вид, МИМ обезбедува крајната увид во разбирањето и практикувањето на бизнисот во вистинско мултикултурно контекст, дури и пред да се одлучите за меѓународна кариера која повикува по дипломирањето. Истакнатите карактеристики на... [-]

меѓународни мајстори

Leeds Beckett University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Обединетото Кралство Leeds

Нашиот уникатен, во комбинација академски англиски јазик и мајстори курс е наменет за не-мајчин јазик на англиски јазик, вклучувајќи ги и студентите од Европската унија (ЕУ), како и странски студенти. На овој двегодишен курс ќе се подобри академски и јазични вештини што ви треба за мајстори, подобрување на вашата способност за истражување, повикување правилно и да се избегне плагијати. [+]

Нашиот уникатен, во комбинација академски англиски јазик и мајстори курс е наменет за не-мајчин јазик на англиски јазик, вклучувајќи ги и студентите од Европската унија (ЕУ), како и странски студенти. На овој двегодишен курс ќе се подобри академски и јазични вештини што ви треба за мајстори, подобрување на вашата способност за истражување, повикување правилно и да се избегне плагијати. класа време: Минимум 13 часа неделно на академски англиски јазик и предмет на специфични модули во Година 1 плус лични вежби и приближно еднаков износ на самостојно учење. Година 2 класа време зависи од избраниот мајстори. Настава Цената на наставни материјали се движи по модул, но нема да ја надмине £ 20 за секој еден модул. Многу од материјали се достапни за бесплатно на-бесплатно заем од Универзитетската библиотека. Ве молиме запомнете: Вашата класа распоред ќе бидат обезбедени на индукција. Во сите класи се одржи од понеделник до петок. Класа големина: максимум 20 студенти за англиски јазик класи. Настава датуми: Семестар 1 наставата е од 26 септември 2016 Читај повеќе mk до 16 декември 2016 година. Нема да има настава во текот на периодот Божиќ одмор од 19 декември 2016 Читај повеќе mk за да се 9-ви јануари 2017 година. проценка и испит период на семестарот 1 е од 9-ви јануари 2017 година до 20 јануари 2017 година. Семестар 2 наставата е од 30 јануари 2017 година до 7 април 2017 година и 24 април 2017 година до 5 мај 2017 година. Нема да има настава за време на празникот Велигден период... [-]

Магистратура по меѓународен менаџмент

Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration - Institute Of Business Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Москва

IBS Магистер по Меѓународен менаџмент е наменета за студентите со диплома, умешен во англиски јазик и кои се стремат кон успешна кариера во меѓународниот бизнис. [+]

Мајстори Меѓународен менаџмент диплома. Аплицирај онлајн ТУКА За програмата IBS Магистер по Меѓународен менаџмент е наменета за студентите со диплома, умешен во англиски јазик и кои се стремат кон успешна кариера во меѓународниот бизнис. Според рангирањето на Eduniversal Магистер по меѓународна програма за управување на IBS RANEPA беше меѓу првите-6 програми господар во меѓународниот менаџмент во Источна Европа во 2013, 2014 и 2015 година. Форматот на испорака им овозможува на студентите да се комбинираат работата со скратено работно време и студија. програма карактеристики На програмата е дадено на англиски јазик; Факултет: Наставата е дадено од страна на тим на искусни руски и странски визитинг професори, како и претприемачи и деловни луѓе. Практиканти во рамките на консултации проект е важна компонента на програмата; Проект-ориентиран пристап кон наставата. Во проучувањето на нашиот господар на студентите извршување на три групни проекти - во стратешки маркетинг, во консултации и во избраната област на специјализација, како и развивање на наставна програма за учење се разбира во стратешки менаџмент во одбраната индустрија; Посебен акцент е ставен врз способноста на студентите да работат во меѓународна средина, и да ги земе предвид културните разлики; Студирање во една мултикултурна средина (меѓународни студенти сочинуваат 20% од студентите на телото, 30% од наставата е дадено од страна на меѓународната факултет); Можност да ги извршуваат двојна диплома песна и да се додели, во прилог на владата-акредитирани магистрирал Руски, магистрирал на партнер универзитет на IBS во Европа или во САД; 16 партнерски универзитети за програмите за размена на студенти; на претприемачките вештини и... [-]

господар на меѓународниот менаџмент (МИМ) Мадрид

Schiller International University - Florida, Heidelberg, Madrid, Paris
Студии врз за студентски град Целосна 10 - 12 месеци Open Enrollment Шпанија Мадрид Франција Paris + 2 more

Магистер на Меѓународната програма за управување МИМ е дизајниран да ги подготви студентите кои имаат веќе завршено курс на студии во областа на не-бизнис-поврзани. МИМ степен програма на 36-кредитна ... [+]

Господар на Меѓународен менаџмент (МИМ)

 

Магистер на Меѓународната програма за управување МИМ е дизајниран да ги подготви студентите кои имаат веќе завршено курс на студии во областа на не-бизнис-поврзани. МИМ програма на 36-кредитна степен може да се заврши во рок од една академска година (се состои од два семестри). На предмети опфаќа различни теми за бизнис администрација и економија во квалификациите за студентите за иднина за бизнис администрација и односи со јавноста.... [-]


Магистратура по меѓународен менаџмент

FGV
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 - 24 години August 2018 Бразил São Paulo

[+]

Цели

Кој е за?

Програма карактеристики

[-]