Пребарај за Мастерс во Мода

Најди ги вашите магистерска диплома по Мода овде!

Мода

Модна е за оние кои фенси убави и паметни облека, кои сакаат да ги носат и за оние кои уживаат користење на нивната имагинација и талент да се создадат овие фустани, шапки, обувки и сите видови на други различни уникатен носии. Модна е поврзан со други концепти, како стил, моден дизајн и колекции, како и модната индустрија и новинарството.

Идејата на модата е древна еден, тоа може да се проследи илјадници години назад во времето. На високо почитувана професија на моден дизајнер или стилист бара огромно знаење во различни области. На пример, моден дизајнер, мода новинар, или било кој друг поврзан со модата треба да бидат добро образовани во уметноста, културно наследство, историја, естетика теории од една страна, а од друга - да бидат креативни и способни да доаѓа со индивидуални и предизвикувачки идеи и концепти.

Ако вашите амбиции се да се произведе оригинален начин колекција или да стане дел од модната индустрија, да се прочита преку описите на мајсторите програми во модата подолу. Можете да најдете програми понудени од страна на универзитетите во целиот свет. Направете чекор кон вашата идна кариера во модата веднаш!

Читај повеќе

Master in Fashion Styling & Visual Merchandising

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2018 Италија Милан

[+]

Мајстори Мода диплома. При разгледувањето на кандидатите за прием, менаџер на Запишување гледа во целиот профил на кандидатот, вклучувајќи нивната академска евиденција, работно искуство (ако има), воннаставни активности, теста, и препораки. Подгответе Поддршка Документи Уметнички и / или професионално портфолио на проекти Копија од пасош Потврдата за плаќање на такса € 100 Поднесете ја вашата апликација [-]

Господар на обувки иновации

The Footwearists - Footwear Innovation & Training
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци November 2017 Холандија Тилбург Кина Фиренца Италија Гуангдонг + 4 more

SLEM нуди уникатна Мајстор програма, комбинирање на прогнозирање, дизајн, технологија и бизнис, едукација на обувки претприемачи, метеоролозите и консултанти. [+]

Мајстор за обувки иновации господар на обувки иновации SLEM се фокусира на градење на меѓународни визијата, дизајн размислување, обувки експертиза, претприемачки вештини и професионален однос, кои се сите веднаш да се примени на чевларската индустрија во текот на наставата и проекти. Класите се одржи во Холандија и во Кина, давајќи им на студентите широк поглед на светот во сите аспекти на обувките бизнисот и пошироко. Како SLEM студент вие постојано ќе се поврзете со широк спектар на професионалци, градење на вашата мрежа од самиот почеток на програмата. Овој пристап обезбедува дека по завршувањето на Господарот на програмата, ќе бидете во можност да се започне свој бизнис, работа хонорарни и / или слета на работа било каде во светот. примена на теоријата Нашиот метод може да се сумира како: да се биде свесен, да бидат информирани и да бидат проактивни. SLEM програми бараат активно учество во вашето образование, наместо пасивно очекување на факултет за да се "пополни вашиот мозок. Ова е причината зошто ние секогаш ги охрабри проактивност и флексибилни размислување: на програмата ги вклучува лични планови за развој на секој студент работи, како и групни проекти. Овие ќе бидат дефинирани и промовирана во текот на програмата. Овој формат генерира ентузијазам, креативност притисок и да се трансформира информации во знаење. господар на обувки иновации SLEM е многу интензивна програма, па ве советуваме против морале барајќи работа во текот на мајстор. Изградба на вашата мрежа Во текот на програмата постојано имаат можност да се изгради и да се зголеми својата професионална мрежа.... [-]

Магистер по моден дизајн

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци November 2017 Шпанија Барселона

Магистер по моден дизајн програма е замислена да биде еден пристап кон светот на современата мода за сите оние кои се професионалци обучени во неколку области, не мора да се поврзани со дизајнот и комуникација. [+]

Мајстори Мода диплома. Оваа програма се предава на шпански На Магистер по моден дизајн е замислена да биде еден пристап кон светот на современата мода за сите оние кои се професионалци обучени во неколку области, не мора да се поврзани со дизајнот и комуникација. Курсот се базира на обезбедување солидна културна основа да се разбере начин како општествен систем поврзани со историската еволуција на стилови, уметнички движења и социо културни и економски промени кои влијаат врз општеството. Програмата дава потребните алатки и знаење за контрола на неколку фази ако производство модата, од креативна идеја за продажба на збирка; прифаќање на целиот креативен процес и истакнување на креативни и стратешка вредност на збирка во рамките на брендот. Objetives Овој степен нуди доволно силни темели на однапред професионално во светот на модата во нејзините неколку аспекти. Студентите се доживее работа во работилници по неколку фази за да се произведе парче на облека преку практични вежби и предавања од стручни лица од секторот. Познавање на модата систем, и неговите поврзани дисциплини, на студентите им дава сеопфатен поглед кој им овозможува да се разбере сложени процесот се вклучени во собирање или целото производство на облека. Методологија Степенот има силна практична страна, кој има намера да поттикне креативност и личен стил на студентот, од почетокот на реализација на конечниот производ. Тоа е поделено во два дела: првиот, посветен да им обезбеди на главните технички, инструментална и методолошки поими од креативна гледна точка, и стратешки, како и. Овие поими се овозможи стекнување на компетентност за развивање... [-]

Магистер по моден дизајн

Scuola di Moda Vitali
Студии врз за студентски град Дел-студии 660 часа September 2018 Италија Ferrara

Модна илустрација. Моден стил. Текстилни технологија. Историја на костимот. Основа и фенси шема design.Cut и Manifacturing техники. Adobe Photoshop, Kaledo стил Професионални места: Компаниите за производство на облека, модни работилници, самовработување. [+]

Времетраење: 220 часови 660 часа Почни: Септември Публика: Од вторник до петок 9,00-12,00, сабота 09:30-12:30, вторник и четврток 14,30-17,30 запишување: До јуни. Ограничен број. предмети: Модна илустрација. Моден стил. Текстилни технологија. Историја на костимот. Основа и фенси шема design.Cut и Manifacturing техники. Adobe Photoshop, Kaledo стил. професионални местаКомпаниите за производство на облека, модни работилници, самовработување. Програма Моден дизајн - Canon пропорции и човечката анатомија, нацрт, вклучени, стилизација. На технички цртеж, шема студија на базата. Техничките детали. - Трендот на тема и цел на истражување, истражување материјали и расположение. Проектирање на ткаенина: континуирано печатење, скокна, огледало, поставени. Проучување на развојот на настаните во перде на различни материјали. - Постигнувањата скици базирани на држави: маици, долна облека, костими за капење, здолништа, панталони, фармерки, кошули, јакни, елеци, јакни, палта, костуми, трикотажа. Реализација подготвени да носат збирки тема и наведете бесплатно: Ноќ на собирање, Суичери, спортски јакни, кошули, трикотажа. - Реализација колекции Pret-а-Портер тема и го постави цел: костим за собирање, со големи димензии, ден, вечер. Реализација на висока мода тема и го постави цел: собирање свадба и вечерни фустани. - Текстил технологија: материјали, комерцијални функционални и декоративни техника. - Историја на костимот и модата. Психологија на боите. - Собирање на машка, опрема за собирање и деца колекција. - Структурата на компанијата, професионалци во модата. - Изградба на финалниот проект: избор на тема, цел, материјали, изградба на расположението, создавање на збирка со својата органски листови. дизајн CAD Проучување на структурата на хардвер и софтвер, оперативниот систем Windows, креирање на папки и директориуми. Програми и... [-]

Магистер по менаџмент мода комуникација

Accademia del Lusso
Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2018 Италија Милан

Мајсторот се разбира во Мода комуникација има за цел да се развие професионална можност да ги покрие улоги поврзани со комуникација во бизнисот во рамките на модната индустрија која управување со брендови, или аутсорсинг агенции. Студентите учат на виталните активностите на овие компании, како што се изработка на печатот и рекламен материјал, развивање и одржување на контакти со печатот услуги, одржување на односи со јавноста ... [+]

Мајстори Мода диплома. Мајсторот се разбира во Мода комуникација има за цел да се развие професионална можност да ги покрие улоги поврзани со комуникација во бизнисот во рамките на модната индустрија која управување со брендови, или аутсорсинг агенции. Студентите учат на виталните активностите на овие компании, како што се изработка на печатот и рекламен материјал, развивање и одржување на контакти со печатот услуги, одржување на односи со јавноста и настан за управување. Други професионални отвори во оваа област вклучуваат специјализирани комуникација преку медиуми како списанија, интернет портали и телевизија, како и постојана комуникација врз основа на посебни настани и личности. Курсот ги учи студентите да бидат способни да управуваат со секоја фаза на план за комуникација, како и да се справат со екипата на различни професионалци, кои се дел од сферата на комуникација во рамките на моден бизнис. Можности за кариера Мода комуникација менаџер, настани, менаџер за односи со јавноста, во медиумите раководител на канцеларија, моден уредник, стратешки планер, веб содржина кустос, дигитални стратег, Мода и славен стилист, истражување консултант, слика консултант. Некои од предметите предава во оваа програма - Меѓународен & Мода пазари - на престижната Маркетинг и лиценцирање - Мода комуникација и Веб Мода - антропологија и социологија на модата - Мода новинарство и веб уредување - Стил И Пукање - Канцеларија за печат и односи со јавноста - Мода графички дизајн Можности за стажирање Кариерите и Управата за надворешни односи на Академија дел Lusso е многу активен во создавање на контакти со важни бизнис секторот да им... [-]

Господар во женска облека дизајн - портфолио колекција

Ferrari Fashion School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 5 - 12 месеци October 2017 Италија Милан + 1 more

Курсот има за цел да ги поттикне модните дизајнери кои се специјализирани за зачнување на женски колекции на облека и додатоци. Поради оваа причина, важно е да ги поседувате основите и да се реализирате портфолио, кое е од суштинско значење за сопствената презентација на ученикот. [+]

Курсот има за цел да ги поттикне модните дизајнери кои се специјализирани за зачнување на женски колекции на облека и додатоци. Поради оваа причина, важно е да ги поседувате основите и да се реализирате портфолио, кое е од суштинско значење за сопствената презентација на ученикот. Откако ги научил основите на цртежот, ученикот ќе оди длабоко во темата "жена" преку реализирање на неколку видови збирки и проучување на сегашните, старите и идните трендови. Курсот му овозможува на студентот да направи продлабочена студија за ткаенината и графичкиот дизајн на колекцијата, за маркетингот на производот и за техничкиот развој, за да им овозможи на студентите да се движат со поголема самодоверба, поради подобро познавање на светот на модата. Приемот на барањата Приемот на мајстор на моден дизајн е насочен кон оние кои постигнале претходно работно или образовно искуство во уметноста и дизајнот. Основно познавање на софтверот Adobe Photoshop и Illustrator, добри рачни вештини и креативност. Господарот е само за постари од 18 години. Студијата план Основи на анатомијата Студија на детали Студија на мерките Техника на цртање Боја Теорија Техники на боење Зачнување вештина Проучување на стоки Истражување за материјал декорација илустрација Колекција, портфолио Модна скица Истражувачки метод Социологија и маркетинг Историја на обичај и мода модни додатоци Плоден модел Технички лист Часовите часа Тоа не е можно да се создаде присуство на минимум од 16 часа неделно, до максимум од 32. Студентите можат да изберат помеѓу целосна време посетеност (наутро и попладне) и со скратено работно време еден (само наутро или попладне... [-]

МНР во дизајн: накит

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години August 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Овој курс ќе ве праша да го доведуваат во прашање не само на вашата сопствена пракса, но, исто така, суштината на она што ние го разбираме како и самиот накит. Накит функција е разновидна и комплексна, од лични украс на политичка изјава и материјали и процеси кои се одраз на тоа се подеднакво различни. [+]

Мајстори Мода диплома. Овој курс ќе ве праша да го доведуваат во прашање не само на вашата сопствена пракса, но, исто така, суштината на она што ние го разбираме како и самиот накит. Накит функција е разновидна и комплексна, од лични украс на политичка изјава и материјали и процеси кои се одраз на тоа се подеднакво различни. На погоден за носене објект, можеби повеќе од било кој друг, има многубројни односи со луѓе, богата историја е полна со општествено значење и визуелниот јазик. Овој пат ги повикува студентите да се сомневаат во начини на кои, накит комуницира, како и улогата на погоден за носене игра во современото општество. Истражување на двете раце-на и дигитални иновации, се охрабруваат во развојот на дизајн, изработка и комуникациски практики. Има пристап до широк спектар на материјали и CAD / CAM работилница објекти и можности да се доживее различни видови на креативни култури, вклучувајќи ги и соодветните дизајн и занает дисциплини како што се графички и моден дизајн. Карактеристики и предности на курсот дизајн на мрежата Со седиште во срцето на Факултетот за уметност, м-р / МНР Дизајн: Накит е дел од иновативен дизајн мрежа - заедница на кадар и студентите истражување на дизајн идеи во дискурзивни, крос-дисциплинска студио животната средина. Критично информирани практични дизајнери, групата работи експериментално, инспириран од нови идеи и можности. За време на студирањето кон одредена квалификација на ниво на м-р / МНР, студентите доживее нивната тема во поширок контекст на современиот дизајн пракса. специјалист за животна средина Посветен простори за... [-]

Магистер по Мода и текстил дизајн

University of Borås
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Boras

Мајстор е на програма во текстил и моден дизајн има за цел дополнително да се развие и продлабочи својата уметничка, техничките, теоретски и мисловните вештини и способности како текстилни / модни дизајнери. [+]

Магистер програма во Мода и Текстил Дизајн со Спец. во моден дизајн и Текстил Дизајн Мајстор е на програма во текстил и моден дизајн има за цел дополнително да се развие и продлабочи својата уметничка, техничките, теоретски и мисловните вештини и способности како текстилни / модни дизајнери. Оваа програма нуди студии во-длабочината на пракса-базирани работа во развиена од страна на студентите во напредува систем, која започнува со проект за аплицирање и завршува со работа степен. Критичко размислување е вграден во предмети кои се однесуваат историски уметност и дизајн анализа и теоријата на различни видови на практики; од проекти кои се фокусираат на вашите индивидуални способности за соработка уметнички проекти во соработка со организации, институти и компании. Така, на програмата ги подобрува индивидуалните уметнички и технички вештини, во крајна линија за цел обука на професионални дизајнери со високи уметнички вештини, кои се одлични практичари на дизајн, или се во можност да одат во пракса-базирани истражување дизајн, или и двете. Во зависност од вашиот степен диплома за дизајн, ќе избере област на специјализација: текстилната дизајн и моден дизајн, со суб-divisionary апликации. Специфични предизвици и дискурси се суштински поврзани со секоја област на специјализација, но, исто така, се отвори за работа каде што тие се сечат. Програмата има за цел негување на вашата способност да се идентификуваат, да се справи со стратешки и предлагање решенија за голем број на различни проблеми. Критичко размислување е важен инструмент во оваа, развиен преку дискусии и со презентирање на проблеми и решенија на двете врсници и на... [-]

мајстор во мода насока: Бренд и комуникациски менаџмент

Milano Fashion Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Италија Милан

Брендови имаат културните идентитети и корени, кои често доаѓаат надвор од производи и техничка експертиза на компанијата и изработка, додека во други случаи, тоа е резултат на внимателна бренд стратегија и комуникација архитектура. На управување и експлоатација на оваа област се многу значајни за глобалната конкурентност Во оваа област, професионалци се бара да поседуваат вештини со цел да се создаде вредност за крајниот потрошувач и на различни други цели на комуникација и маркетинг стратегии, како и да бидат во можност да комуницирате со сите сегменти на гасоводот од дизајн и управување со производи за маркетинг и трговијата на мало. [+]

Мајстори Мода диплома. Магистер по Мода Насока: Бренд и комуникациски Менаџмент Брендови имаат културните идентитети и корени, кои често доаѓаат надвор од производи и техничка експертиза на компанијата и изработка, додека во други случаи, тоа е резултат на внимателна бренд стратегија и комуникација архитектура. На управување и експлоатација на оваа област се многу значајни за глобалната конкурентност Во оваа област, професионалци се бара да поседуваат вештини со цел да се создаде вредност за крајниот потрошувач и на различни други цели на комуникација и маркетинг стратегии, како и да бидат во можност да комуницирате со сите сегменти на гасоводот од дизајн и управување со производи за маркетинг и трговијата на мало. Како што, впрочем, компаниите се сиве овие улоги како врз основа на мултидисциплинарен надлежности и на способноста за интеракција со разни "културни јазици", разбирање на софистициран различни чувства, расположенија и приодите на различните пазарот сегменти и цели поседуваат, со традиционални и дигитални алатки и канали, Затоа, способноста да се преведе ова културно наследство ДНК и во политиката и раководни насоки за различни процеси кои вклучуваат бренд позиционирање, рекламирање и маркетинг, комуникација и промоција е следниот предизвик со кој се соочуваат компаниите. Визуелни слики, комуникација концепција, дигитален управување, распоред дизајн, настани и управување со печатот се основачките столбови на оваа професија. Милан - италијанскиот главен град на комуникација - идеален амбиент и конкурентска предност за сеопфатна средина за учење. Мајстор на курсот е целосно на англиски јазик. Во текот на целиот курс италијански - англиски двојазичен асистент е достапен и за... [-]

господар 's степен во моден дизајн

Polimoda, International Institute Fashion Design & Marketing
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци October 2017 Италија Фиренца

Се разбира дека ја реализира сонот за да влезат во светот на модата, мавтаат со клучевите од неговиот главен јазик. Моден дизајн е личен израз на еден господар творец способен за зачнување идеја и да ја претвори во еден култ парче да се носат, предмет на желбата на сите оние кои бараат промена. [+]

Се разбира дека ја реализира сонот за да влезат во светот на модата, мавтаат со клучевите од неговиот главен јазик. Моден дизајн е личен израз на еден господар творец способен за зачнување идеја и да ја претвори во еден култ парче да се носат, предмет на желбата на сите оние кои бараат промена. Овој курс ги интегрира двата зборови содржани во нејзиниот наслов, мода и дизајн, во што поголем број наставни модули. Првата е базирана на истражување, целосна потопување во стекнување на технички и културен вештини, додека вториот има практичен пристап и укажува на создавање и презентација на незаборавни колекција капсула. Моден дизајн се учи од страна на предавачи од индустријата и специјални гости, и вклучува неограничен пристап до Дизајн лабораторија, лабораторија и огромната библиотека компјутери, како и алатки за да започне и посета на Неделата на модата во Милано. Постојат два главни проекти кои можат да бидат вклучени во лични портфолио: првата од истражување за да се појави, таа се појави од колекцијата на капсула. На учебната година, која трае девет месеци, од октомври до јуни, вкупно 700 часови на обука, еднаква на 80 кредити. Задолжително познавање на англиски и задолжително присуство. Кандидатите ќе бидат избрани преку процесот на прием, кој се состои од прашалникот за ориентација и интервју со водечките професор на курсот. Студијата план На два модули, мода и дизајн, се гледа во следниве курсеви: современата мода; Социологија и моден тренд истражување; Бои и материјали; Графички дизајн и 3D печатење; Мода Цртеж и илустративен материјал; Моден дизајн... [-]

Мајстор на уметноста во современите моден дизајн

IFA Paris
Студии врз за студентски град Целосна 15 - 15 месеци September 2018 Франција Paris

Нашите Магистер по современа моден дизајн е специјално дизајнирана да се справат со овие измени и е наменета за дипломирани моден дизајн, кои сакаат да одат надвор од производ дизајн и развој. [+]

Мајстори Мода диплома. ИФА Париз Мајстор на уметноста акредитирани од страна IDEL како "Меѓународен мајстор" Времетраење: 15 месеци програма на англиски јазик Кампуси во Париз, Фиренца (Иституто Лоренцо де Медичи) ФОРМАТ: Париз / Фиренца / Париз Следниот доза: септември 2017 година ЕКТС КРЕДИТИ: 120 Такса за пријава: 150 € Школарината: € 12,800 Ограничувајќи се на: 20 студенти по класа "Развој на вашата колекција во нашата дизајнер ателје" ВОВЕД Млади модни дизајнери станаа клучен елемент во преобликување денешната мода Панорама. Од назначувањето на ЏВ Андерсон како креативен директор за Loewe за стекнување на влоговите на Кристофер Кејн од Kering група, сите настани укажуваат дека сега повеќе од било мода создавање останува од суштинско значење за работењето на големи луксузни брендови и мас-пазарот брендови. И покрај очигледната враќање во чиста и свежа креативност, компонентите на дизајн работни места поврзани со мода драматично се измениле. Замислувајќи облека во интуитивен начин е само еден аспект на дизајнерот одговорности. А главата дизајнер или на некој креативен директор не само што мора да се предвиди социјалните и естетските промени, но исто така и разбирање на стратешки прашања со кои се соочуваат брендови во однос на позиционирање, потенцијал на пазарот и комуникација. Нашите Магистер по современа моден дизајн е специјално дизајнирана да се справат со овие измени и е наменета за дипломирани моден дизајн, кои сакаат да одат надвор од производ дизајн и развој. Програмата има 3 главни цели: - Збогатување на модата на нашите студенти и креативни култура со модули, особено дизајниран за овој курс. На... [-]

Mini-Master specialization Luxury & Fashion Design

BAU International Academy of Rome
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 недели Open Enrollment Италија Рим

[+]

DAFNE LEONARD I.

Со нашите програми ќе научите како да работите на проект за моден дизајн, со примена на сите најнови трендови кои ги купуваат купувачите:... [-]


мајстори во текстилни материјали инженеринг - на англиски јазик

ITECH Lyon
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Франција Lyon

ITECH текстил производство на инженери покрие многу низводно индустрии кои се вклучени во донесувањето на текстилни материјали, како и друга апликација сектори: медицински, изградба и градежни, спортска опрема, автомобили, воздухопловна, кабинетите и ... облека. Тој / таа го следи развојот на производите, од менаџментот на организацијата на производството. [+]

Мајстори Мода диплома. ITECH текстил производство на инженери покрие многу низводно индустрии кои се вклучени во донесувањето на текстилни материјали, како и друга апликација сектори: медицински, изградба и градежни, спортска опрема, автомобили, воздухопловна, кабинетите и ... облека. Тој / таа го следи развојот на производите, од менаџментот на организацијата на производството. Курсеви во текот на 3 години се одржи на 2 различни места на ITECH: на главната кампус во Лион, а во Роан (1h15 од Лион), каде што е сместена Управата за текстил. Нов текстилно инженерство на англиски јазик Следејќи го успехот на големите Формулација хемија во 2014 година, Европската Дел е отворањето на својата настава на курсеви по англиски јазик за да се оддели од пластика и Текстил за 2016/2017 учебна година. Студентите ќе бидат во можност да го следат јадро на наставната програма од 3 семестри на ITECH Лион фокусирање на Полимер Наука и просторно-хемија, со цел да ги подготви за 2 семестри на специјализација во текстилното инженерство во ITECH Роан (1h15). Курсот Текстил инженеринг им овозможува на учениците да стекнат вредни знаења во теоретска и практична работа во однос на сите аспекти на текстилната индустрија: Работа со суровини (памук, свила, синтетички полимери ...) Се врти и извртување технологија Ткаење и плетење машини и конфекционирање Компјутерски додадена Проектирање: облека, текстил и технички текстил Доработка и анализа (colorimetry, печатење, боење .. .) Прием за студентите надвор од Франција 1 година прием: постдипломски студии по хемија (диплома или еквивалент, 180 ЕКТС) на задоволително ниво на англиски јазик: на ниво на... [-]

моден дизајн и управување - Факултет за дизајн

Universidad Privada De Ciencias Aplicadas
Студии врз за студентски град Целосна March 2018 Перу Лима

Ние сме едно училиште на креативни, иновативни моден дизајн и експериментирање со меѓународен визија во преден план кој знае на пазарот и најновите трендови и технолошки достигнувања, со земање на мултидисциплинарен пристап и обука за управување и бизнис за да се исполнат предизвици и високи барања на меѓународниот моден пазар. [+]

Ние сме едно училиште на креативни, иновативни моден дизајн и експериментирање со меѓународен визија во преден план кој знае на пазарот и најновите трендови и технолошки достигнувања, со земање на мултидисциплинарен пристап и обука за управување и бизнис за да се исполнат предизвици и високи барања на меѓународниот моден пазар. Ве покануваме да се разгледа различни кариери понудени од страна на Факултетот за бизнис на следниов линк: http://pregrado.upc.edu.pe/facultad-de-diseno/ [-]

Извршниот мајстор во мода и дизајн за управување со

MODESIGN ACADEMY
Студии врз за студентски град Целосна 6 - 12 месеци September 2018 Белгија Брисел

Извршниот Магистер по Мода и Дизајн менаџмент е за вас ако сте секогаш сонував да работам во модата, луксузни или во секторот за дизајн. [+]

Мајстори Мода диплома. Извршниот Магистер по Мода и Дизајн менаџмент Извршниот Магистер по Мода и Дизајн менаџмент е за вас, ако ... Вие секогаш сте сонувале за работа во модата, луксузни или во секторот за дизајн Вие во моментов работат во мода и дизајн сектор, но сакате да ја зголеми вашата кариера Вие сте дизајнер и потребата Hel [за развој на вашиот бизнис Тоа е ексклузивна можност да се здобијат со право на експертиза во Мода и Дизајн менаџмент во Брисел Регистрацијата е отворена за дизајнери или менаџери со и без работно искуство Интимни класи на 25 студенти се фокусира на целите на секоја Знаење и експертиза стекнато во текот на годината е потврдена по секој модул од страна на тим или индивидуална работа Напомена: управување на Академијата има право да го раскине Извршниот мајстор класи доколку не се постигне бројот на ученици. Имаат на ум на програмата, на условите и контакти, ако сте заинтересирани. Резултати На крајот на 12-те месеци, на студентот: е во состојба да се интегрираат во индустријата на која било позиција во зависност од својата посветеност позадина, стажирање, став и работа има национална и меѓународна мрежа обезбедување на развој на својата кариера знае како да управување со идеја во вистински производ има глобален преглед на сите аспекти во однос на бренд менаџмент знае како да се разработи стратегија и го стави во акција знае како да се работи со луѓе со различни вештини во однос на тимскиот дух [-]