Пребарај за Мастерс во Новинарство

Најди ги вашите магистерска диплома по Новинарство овде!

Новинарство

Еден од најголемите сили дека сака да се провлекува и во сенката е сила која информации. И новинарството е професија да поседуваат таа моќ. Не само што новинарство обезбеди со моќта на знаењето, исто така, тестови етика еден и независност. Новинарство не е само за пишување директно вести, кои не секогаш може да штрајк како нешто возбудливо и креативно. Оваа професија овозможува користење на голем број таленти и подароци еден поседува.

На пример, ако сте авантурист по природа и ризикот возбудува сте колку што ја раскажува приказната, тогаш е Истражни и војна новинарство. За фотографи постои photojournalism; оние кои сакаат да останат вклучени за најновите научни вести, може да се вратиме на можности за иновации и наука новинарство. Исто така постојат и други гранки, а некои од најпознатите ангажирање на оние од нив се онлајн новинарството, Падобран новинарство, видео игра новинарство, славен и социјална новинарство.

Следете ги линковите на страната да се погледне за повеќе можности и да се откријат ако некои од овие последипломски програми по новинарство одговараат на вашите идеи за возбудлив и предизвикувачки работа.

Читај повеќе

господар во маркетинг, комуникации и новите медиуми

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци December 2017 Италија Болоња

Магистер по маркетинг, комуникации и новите медиуми е со полно работно време програма се предава целосно на англиски јазик, кои имаат за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина за управување со методи и техники на двете традиционални и дигитални медиуми во индустријата во моментов е во процес на континуирано револуција. Алумни на овој мајстор има поставеност стапка од 96% во рок од 6 месеци. [+]

Мајстори Новинарство диплома. На господар во маркетинг, комуникација и нови медиуми е со полно работно време, научи целосно на англиски јазик, кои имаат за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина за управување со методи и техники на двете традиционални и дигитални медиуми во индустријата во моментов е во процес на континуирано револуција. Алумни на овој мајстор има поставеност стапка од 96% во рок од 6 месеци. Преку експанзија на мобилни уреди секој ден, се повеќе и повеќе луѓе од целиот свет се поврзете преку социјалните медиуми: Твитер има 320 милиони активни месечни корисници, Instagram 400 милиони евра, Google + 540 милиони, YouTube 1 милијарда и Фејсбук 1,6 милијарди долари. Она на што сме сведоци е повеќе од технолошката револуција, тоа е длабоко социо-културна трансформација. Компании од целиот свет се постојано зголемување на износот тие инвестираат во нивната онлајн рекламирање канали за подобрување на нивниот однос со потрошувачите и бизнис заедницата. Заедно со нашите партнери IAB (Интерактивна Реклама биро), Yoox Нет-а-Портер група, Бостон консалтинг груп, Google, GroupM, IBM и на ВЕ, степен овој мајстор им нуди на студентите со квалификации и вештини за да се започне со менаџерски или консултантски кариера во на полето на дигиталните комуникации. Оваа меѓународна програма, со студентите од целиот свет и на факултетот составен од професори, менаџери и претприемачи, се одвива во рамките на единствена атмосфера на вила од 16 век на ридовите околу Болоња. Благодарение на дела, проекти на компанијата и господар предавања проект, студентите да стапат во контакт со клучните... [-]

мајстор во глобалната политика и комуникација

University of Helsinki
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Хелсинки

Глобална политика и комуникација е програма за степен на интердисциплинарен и иновативни мајстор кој се обраќа на клучните предизвици на глобализацијата, од гледна точка на медиумите и комуникациските студии, истражувачка организација и глобалните политички економија. Програмата ја нагласува развој на критичко размислување, потребно е вештина во многу професии. [+]

Глобална политика и комуникација е интердисциплинарна и иновативна програма за магистерски студии која се осврнува на клучните предизвици на глобализацијата од гледна точка на медиумските и комуникациските студии, организациското истражување и глобалната политичка економија. Програмата ја нагласува развој на критичко размислување, потребно е вештина во многу професии. Конкретните цели на програмата се: обезбедување на вас со напредно познавање на глобалната политичка економија, односите меѓу медиумите и развојот на демократијата, како и врските помеѓу управување, организации и комуникација ќе охрабруваме да се процени колку политиката и медиумите се поврзани со силите на глобализацијата опремување на вас со концептуално разбирање и теоретски и методолошки вештини потребни за да се спроведе оригинални и релевантни истражувања за клучните општествени прашања подготовка на вас да се вклучат во јавни дискусии и да се развие критичко размислување и аргументација вештини кои се подеднакво важни во академските институции, јавни организации и приватниот сектор На Универзитетот во Хелсинки, ќе се воведе годишната школарина на програмите на странски јазик мајстор 'со почеток на 1 август 2017 година или подоцна. Висината на надоместокот е 13 000 евра. Граѓаните на земјите кои не се членки на ЕУ / ЕЕА, кои немаат статус на постојан престој во оваа област, се подложни на овие надоместоци. Можете да проверите на нашиот форум, на веб-сајтот Studyinfo дали или не сте се обврзани да плаќаат школарина. Информации за наставни јазици Работен јазик на политика и комуникација програма Глобал е на англиски јазик. Степенот може да содржи до 30 кредити (ЕКТС) на студии во други јазици, како... [-]

Магистер по Корпоративни комуникации

EAE Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година April 2018 Шпанија Мадрид

Полно работно време мајстор на Корпоративни комуникации на EAE бизнис школа е наменета за обука на менаџери на нови алатки за комуникација .... [+]

Мајсторите за Корпоративни комуникации

Комуникацијата е динамичен процес: медиумите општеството доведе до затворање на начинот на кој организациите комуницира со сите нејзини чинители, внатрешни и надворешни. Веб 2. 0, пак, стана нов општествен технологии (виртуелни заедници, блогови, подкасти и слично) за прашања од односите меѓу потрошувачите и бизнисите.

Полно работно време мајстор на Корпоративни комуникации на EAE бизнис школа е наменета за обука на менаџери во новите медиуми алатки за управување на комуникација, па да ги применуваат во постигнување на нивните цели. ... [-]


господар во комуникациски технологии (МТВ)

CESTE Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 семестри October 2017 Шпанија Сарагоса Боливија Cochabamba Ла Паз Санта Круз Oruro + 5 more

Мајстор има за цел да подготви професионалци со високо познавање на вештини поврзани со информатичка технологија експерти во врвни технологии на пазарот, но во исто време може лесно да се прилагодат на други видови на технологија и добавувачи. Овие професионалци треба да бидат способни да ја преземат одговорноста за планирање задачи и проекти, дизајн и решавање на проблемот. [+]

Мајстор има за цел да подготви професионалци со високо познавање на вештини поврзани со информатичка технологија експерти во врвни технологии на пазарот, но во исто време може лесно да се прилагодат на други видови на технологија и добавувачи. Овие професионалци треба да бидат способни да ја преземат одговорноста за планирање задачи и проекти, дизајн и решавање на проблемот. Опис на програмата Магистер по комуникациски технологии (МТВ) Кој е ориентирана Мајсторот е наменета за дипломирани студенти во универзитети и училишта, бизнис, особено во дисциплини поврзани со компјутерски науки (математика, физика, статистика, инженеринг, хемија ...). За луѓето кои немаат колеџ и за оние кои сакаат да добијат професионални квалификации за сертификација, тоа е можно да се пристапи ако се потврдат професионално искуство на средно ниво во рамките на вашата компанија, со минимум од 2 до 3 години во областа на информатичката технологија. Цели Мајстор има за цел да подготви професионалци со високо познавање на вештини поврзани со информатичка технологија експерти во врвни технологии на пазарот, но во исто време може лесно да се прилагодат на други видови на технологија и добавувачи. Овие професионалци треба да бидат способни да ја преземат одговорноста за планирање задачи и проекти, дизајн и решавање на проблемот. Со овие карактеристики студентите ќе бидат подготвени за техничари и одговорни позиции во кои тие се развиваат некои од следните улоги: Анализа на потребите и предлози за подобрувања кои комуникациските технологии можат да им ги донесе на бизниси. Решенија за дизајн за да се исполнат бизнис потреби. Спроведување на комуникациски решенија... [-]

господар во медиумски студии со специјализација во медиумите и креативните индустрии

Erasmus School of History, Culture and Communication - Erasmus University Rotterdam
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Холандија Ротердам + 1 more

Програмата Медиуми и креативни индустрии е насочена кон дипломирани студенти со меѓународна перспектива и претприемачки ум, кои сакаат да стекнат знаења и вештини за да го направат својот пат во разни медиуми и креативни индустриски професии. [+]

Програмата Медиуми и креативни индустрии ги опфаќа тековните проблеми во организацијата, политиките, продукцијата, управувањето, маркетингот и дистрибуцијата на медиумските компании и креативните индустрии, обрнувајќи внимание на влијанието на дигитализацијата и дигиталните медиуми и улогата на публиката.

Додека програмата се фокусира на работата на медиумите и креативните индустрии, таа исто така се осврнува на културното значење на медиумите и креативните индустрии за општеството.... [-]


Господар во комуникациите и иден маркетинг во Мадрид

GBSB Global Business School
Студии врз за студентски град Целосна 9 - 12 месеци Open Enrollment Шпанија Мадрид

Студија комуникации и иден маркетинг во бизнис училиште Каде што "Дигитални" е во нејзина основа. ГБСБ Глобал е единствената високообразовна институција во Шпанија акредитирана од Мајкрософт како лидер во дигиталното образование. [+]

Зошто магистрирал во комуникациите и идниот маркетинг во Мадрид Студија комуникации и иден маркетинг во бизнис училиште Каде што "Дигитални" е во нејзина основа. ГБСБ Глобал е единствената високообразовна институција во Шпанија акредитирана од Мајкрософт како лидер во дигиталното образование. Опис на програмата Магистер по комуникации и идни маркетинг во Мадрид програма ги учат учениците на најефикасните начини на планирање и започнување на интегрирана, мулти-канална комуникација и маркетинг кампања која ќе успее денес низ глобалните пазари. Овој мајстор во маркетинг комуникации во Мадрид вклучува учења во областите на лидерство, глобална деловна стратегија, дигитален и иновативен маркетинг, бренд комуникација, како и тренд истражување и анализа на пазарот. Магистер по маркетинг комуникации во Мадрид програма, исто така, располага со интерактивни модул, "стратешки маркетинг и комуникации симулација игра", во која студентите имаат можност да се применуваат стратешки одлуки вештини за реалниот свет бизнис симулација во подготовка за предизвиците на Маркетинг индустријата. Студентите, исто така, ќе научат најдобрите методи за проширување на е-пошта и анализи на социјалните медиуми и повеќе за да изградат бренд и бизнис. Клучни факти Времетраење на програмата - 9 месеци Јазик на програмата - англиски Зафати - октомври, јануари, април / годишно Распоред - полно работно време, вечери Локација - Мадрид, Шпанија Програма Определување Лидер во дигиталното образование во Шпанија Факултет за комуникации и маркетинг искуство Студенти од 70 различни земји Посебни посети на компании и практични знаења Методологија за учење по доктрини Цели на програмата Трансформирајте ги учениците во идни лидери во деловниот свет преку обезбедување релевантни знаења кои... [-]

господар во дигиталните медиуми технологија (DMT)

EIT Digital Master School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Berlin Холандија Ајндховен Финска Еспо Обединетото Кралство London Франција Paris Шведска Стокхолм Италија Трент Унгарија Будимпешта Шпанија Мадрид + 16 more

Програмата во дигитални медиуми технологија се фокусира на овозможување на технологии за дигитални медиумски системи, вклучувајќи технологии за анализа на медиумите, генерирање на интерактивните медиуми, обработка и кодирање, оптимизирање на жичен и безжичен пренос и дистрибуција на дигитални 3Д содржини. [+]

Мајстори Новинарство диплома. Програмата во Дигитални медиуми технологија се фокусира на овозможување на технологии за дигитални медиумски системи, вклучувајќи технологии за анализа на медиумите, генерирање на интерактивните медиуми, обработка и кодирање, оптимизирање на жичен и безжичен пренос и дистрибуција на дигитални 3Д содржини. Дипломирани студенти на програмата ќе бидат специјалисти DMT и иноватори, кои се способни да ја креира иднината на дигитални медиуми технологија. Првата година ќе бидат слични во двете влез DMT точка универзитети KTH и ТУ Делфт со четири основни курсеви на процесирање на сигналот, компјутерска графика, веб сервиси, и комуникациски мрежи. Втора година ќе се приспособат на технички специјализација. Програмата ќе им понуди шест специјализации: (1) Hypermedia, (2) обработка на медиуми и комуникации, (3), медицинска визуелизација, (4) Медиуми комуникациски услуги, (5) виртуелни околини, (6) Семантички Медиа. Програмата Првата година е сличен на две влезни точки со четири основни курсеви на процесирање на сигналот, компјутерска графика, веб програмирање услуги и интернет комуникација. Покрај тоа, некои изборни предмети може да биде избран за да се подготват за специјализација. Важен дел од програмата се на (I и Е) курсеви иновации и претприемништво. Јас и Е основите разбира дека обезбедува вовед во бизнис и менаџмент. Развој на лабораторијата на Бизнис протега медиумски системи инженеринг проекти од страна на истражување на пазарот, процесот на генерирање на бизнис модел, и вежбање за развој потфат. Ние ја нагласуваме корисник управувано иновации и холистичка анализа на услуги, технологија, организација и финансиски перспективи, како за нови медиуми технологии се вознемирувачки за постоечките бизнис модели и скоро... [-]

Master in Digital Media Business

Macromedia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 4 семестри March 2018 Германија Минхен Берлин регион Berlin + 3 more

[+]

Студентите критички да ги анализираат различните типови на веб 2.0 услуги, особено на социјалните мрежи, апликации и други мобилни услуги (вклучувајќи и зголемени реалност карактеристики) и се обучени да се анализира и да се развие бизнис модели во овој контекст.

Проект менаџер во области како што се e-трговија, е-набавки, е-маркетинг, е-договори, е-дистрибуција, е-плаќање Социјалните медиуми бизнис менаџер ... [-]

господар на напредни студии во интеркултурна комуникација (МИЦ)

USI Università della Svizzera italiana
Студии врз за студентски град Дел-студии 14 - 18 месеци September 2018 Швајцарија Лугано

Со скратено работно време постдипломски програма за професионалци ангажирани во управување со оперативна или стратешки ситуации во една мултикултурна контекст и во управувањето со мултикултурна човечки ресурси. Основана во 2004 година, МИЦ е само академска програма во интеркултурна комуникација од ваков вид во Европа, кој ви овозможува да ги извршуваат својата професионална дејност за време на студирањето. [+]

Збогати вашиот професионален профил во јавниот или во приватниот сектор со високо ниво на интеркултурни компетенции!

 

Излезе новиот број почнувајќи 2. Октомври 2017

Господар на напредни студии во интеркултурна комуникација (МИЦ) е програма за постдипломски студии на скратено работно време за професионалци ангажирани во управување со оперативна или стратешки ситуации во една мултикултурна контекст и во управувањето со мултикултурна човечки ресурси.... [-]


господар во маркетинг, менаџмент, комуникација и медиумите

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Обединети Арапски Емирати Абу Даби

На 18-месечен Магистер по маркетинг, менаџмент, комуникации и медиуми се подготвува студентите за кариера во различни области од целиот свет. Класите комбинираат теоретското знаење, деловни, професионални и оперативни методологии, со цел да се прошири на аналитички и конципирање на капацитетите, се подготвува за работа во меѓународна [+]

Преглед На 18-месечен Магистер по маркетинг, менаџмент, комуникации и медиуми се подготвува студентите за кариера во различни области од целиот свет. Во денешниот развива пазарот, иновативни стратегии за комуникација се императив за подобрување на индивидуалните и национален развој. Со брзиот глобализација, тековната економска средина се соочува со многу предизвици, вклучувајќи и промена на потрошувачката на моделите, зголемување на конкуренцијата, задржување на талент, менувањето на медиумски платформи, трансформирање трендови во дигиталната ера и прашања социо-културни. Како резултат на тоа, бизнис фирми и владини субјекти бараат своите производи и услуги кои ќе се длабоко поврзани со комуникациски и социјални промени. Овој курс ќе им овозможи на студентите да се развие комуникација, бренд, медиумите и менаџмент стратегии, како и оценка на нив со користење на правото методологии. Ова смирување мулти-дисциплинарен програма ги опфаќа различни теми од клучно значење за идните кариери на нашите студентот како клуч influencers. Студентите ќе ги подобрат вештините на донесување одлуки, како тие учат како да се идентификуваат нови сегменти од пазарот, развој на содржини за различни медиуми формати, да се воспостави различни бренд позиционирање, политики предлог за човечки ресурси и управување со човечки ресурси и комуникациски стратегии, како што се применуваат на податоците да занает релевантни пораки и беспрекорно се справи со критични ситуации за односи со јавноста. Нашиот факултет е составен од истакнати професори и предавачи од Париз-Сорбона и CELSA Факултетот за комуникација, кои имаат постигнато популарност во светот и пренесат темелно познавање на маркетинг, менаџмент, комуникации и медиуми. Меѓународното признавање Париз-Сорбона универзитет Абу Даби дава комбиниран... [-]

Магистер по комуникации и културен менаџмент

Zeppelin University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години August 2018 Германија Friedrichshafen

Во општествата од денес, познавање на различни култури и actionability во рамките на тие култури се повеќе баран од било кога. Слично на барањата за комуникациски практики се зголеми драстично. Од таа причина, комуникациски вештини и културни знаење се клучни квалификации за 21-от век. [+]

Мајстори Новинарство диплома. Во општествата од денес, познавање на различни култури и actionability во рамките на тие култури се повеќе баран од било кога. Слично на барањата за комуникациски практики се зголеми драстично. Од таа причина, комуникациски вештини и културни знаење се клучни квалификации за 21-от век. Нашиот господар степен во областа на "Комуникација и културен менаџмент"Ги исполнува овие предизвици. Еве, студентите можат да избираат помеѓу две различни песни, што значи дека може да се фокусира на двете "комуникација и медиумите" и "Култура" продукција. Од една страна, дипломираните студенти на овој курс се запознаат и да ги анализира културно темелите на сегашната општества, а од друга страна тие се овозможија преку комуникативни пракса, да игра улога во решавањето на тековните социјални прашања. Заедно, комуникација и култура, најверојатно, нема основните концепти на модерното општество. Тие нагласуваат она што ние го земаме здраво за готово, а во процесот, се доведуваат во прашање. Кој ја менува ситуацијата. Магистрирал во областа на "Комуникација и културен менаџмент" нуди на своите студенти критичка анализа со комуникации и културни науки теории и воспоставува со напредно разбирање на работата и проблемите на современото општество. Студентите учат методи на истражување кои се однесуваат на економијата и општествените науки, како и функционирањето на социјалната и културна анализа. А дијалог-ориентирана и автономно организирани степен разбира промовира когнитивни, креативни, и експресивните способности. Покрај тоа, истражувањето искуство е стекнато, додека организациски способности и способност за работа во тим да бидат развивани на истражувачи, consultancy-, како и изложба реалниот живот проекти. Новата генерација на... [-]

Магистер по технологии и кодови на комуникација

Link Campus University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2017 Италија Рим

Методите на формативното програми се карактеризира со силна експериментални компонента, како резултат на различните работилница активности насочени кон [+]

А добро техничко знаење е основа за успешно справување со планирање и креативност. Дигитални медиуми и брзината на развојот на ИКТ (Информатички и комуникациски технологии) всушност предизвик постојано нови професионалци. Три години диплома 's степен и диплома програми мајстор се осмислен да обезбеди концентриран алатки потребни за да се вклучат овие предизвици. Бесплатна италијански јазик, се разбира, ќе им бидат понудени на сите студенти кои пре-се применуваат од страна на првата недела од јуни. Преку континуирано истражување и проучување, тогаш, ќе господар на дигиталниот свет да го користи како алатка за креирање на врвни производи и да се дизајнира нови и возбудливи услуги за корисниците. Курс на студии Методите на формативното програми се карактеризира со силна експериментални компонента, како резултат на различните работилница активности во насока на "правење вистински", во соработка со истражувачки центри во рамките на универзитетот и со други лица поврзани со него, теоретските аспекти се дискутира за време на часовите. Друга уникатна карактеристика на курсот е присуство на високо квалификувани факултет и претставени од страна на водечките личности од светот на ИКТ и интеракцијата дизајн, кои имаат значително искуство на национално и на меѓународно ниво. Тие на тој начин може да се обезбеди пренос на искуства, експертиза и знаење акумулирано во текот на својата кариера за студентите запишани. ПРВА ГОДИНА Методологија и техники на социјални истражувања Социологија на комуникација јазици Социологија на новите медиуми и социјалните мрежи Семиотика артефакти и теорија на сликата Интеракција Дизајн јас Елементи на програмирањето (веб и мобилни) [-]

Магистер по креативни звук и медиумите, технологијата

Bath Spa University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој курс е наменета за лица со искуство за музичка технологија и сродните дисциплини. Ќе се истражуваат на терен во повеќе длабочина, и прошири вашето искуство во интердисциплинарни и мултимедијални работа. [+]

Мајстори Новинарство диплома. Развивање на своите вештини во музичка технологија во експериментална и креативна средина. * Флексибилни и иновативни наставни методи, вклучувајќи и можности далечинско учење. Наменета за музичари, уметници и креативни технолози од широк спектар на позадини. Не жанр граници - ние ги покрие електро, acousmatic и компјутерски музика, електроника и денс музика, уметност со звук, аудио-визуелни перформанси и многу повеќе. * Ве молиме имајте во предвид, предмет на конечно одобрување, на овој курс се заменува со м-р звукот, со три патишта: звук уметности звук дизајн звук производство Повеќе информации ќе бидат достапни наскоро. Ве молиме да Директорот на курсот, професорот Џозеф Хајд, j.hyde@bathspa.ac.uk ако имате било какви прашања. Овој курс е наменета за лица со искуство за музичка технологија и сродните дисциплини. Ќе се истражуваат на терен во повеќе длабочина, и прошири вашето искуство во интердисциплинарни и мултимедијални работа. Нашиот персонал и студентите имаат издадено бројни записи (многу како дел од Бристол подземни бас сцена), и имаат specialisms во аудиовизуелно дело, звук дизајн, музика за медиумите, игра аудио, програмирање и предавања (FE и тој). Имаме извонредни објекти во оваа област, вклучувајќи и две полноправно ТВ студиа и пост-продукција аудио апартмани. Вие исто така ќе имаат пристап до нашите водечки светски Гледајќи Звук Visual Музика симпозиумот. Преглед Курсот е дизајниран да биде флексибилна и да се работи околу вашите индивидуални интереси и потреби. Можете да изберете да се фокусира исклучиво на звукот во текот на курсот или можете да го додадете во мултимедијални елементи. Ќе има голема доза на... [-]

господар во маркетинг и комуникација

IED – Istituto Europeo di Design Torino
Студии врз за студентски град Целосна 11 месеци November 2017 Италија Торино

Маркетинг и комуникација не може да се сметаат како области на стручност исклучиво поврзани со продажба и рекламирање, но мора да бидат интегрирани во пошироко сценарио, кое ги зема предвид, од една страна, публиката на потенцијални клиенти, а од друга, социјалната и економската Контекст во кој компаниите работат и наоѓаат свои сопствени позиции на пазарот. [+]

Маркетинг и комуникација не може да се сметаат како области на стручност исклучиво поврзани со продажба и рекламирање, но мора да бидат интегрирани во пошироко сценарио, кое ги зема предвид, од една страна, публиката на потенцијални клиенти, а од друга, социјалната и економската Контекст во кој компаниите работат и наоѓаат свои сопствени позиции на пазарот. Со цел да се одговори на барањата на пазарот и очекувањата на студентите, Мајсторот се разбира во маркетинг и комуникација ќе се обрати агенција и компанија комуникација средини со цел да се покаже каде овие две области се преклопуваат и треба да работат заедно на создавање на заеднички форми на интеракција. Учениците имаат можност да разговараат за овие проблеми директно со испитување на случајот истории и преку директно искуство од прва рака на активни професионалци. Можности за кариера - Мајсторот обучува професионалци кои можат да работат во стратешки и оперативни маркетинг, во комуникација канцеларии или агенции како производ менаџери и сметки. Цел - Магистер по маркетинг и комуникација курс е наменета за дипломирани студенти кои ги преземаат своите први чекори во професијата и за професионалци кои веќе работат во областа, со цел да се пренесат компетентност и алатки за нив, кои ќе ги направат ефикасни и способни да Обезбедување иновации во компаниите и агенциите. Методологија и структура - Структурата на учење се заснова на симбиотски однос меѓу теорија и пракса кои ќе им овозможи на учесниците да се развие висок степен на компетентност и многу практични и оперативно ниво, благодарение на симулации и вежби се... [-]

Master International Communication

Hanze University of Applied Sciences - Groningen, the Netherlands
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Холандија Гронинген Обединетото Кралство Leeds Литванија Вилнус + 4 more

[+]

Мајстори Новинарство диплома. Конзорциумот нуди програма единствена заедничка мајстор во меѓународната комуникација (МИЦ). [-]