Магистратура Нов Зеланд

Магистерски програми во Нов Зеланд - Магистратура Нов Зеланд

Master

Студентите од целиот свет откриле мајстор во Нов Зеланд, како следен чекор во нивното образование и професионална кариера. Нов Зеланд има репутација за квалитетно образование се чуваат до меѓународните стандарди. Нов Зеланд е најчесто се смета како еден од најпознатите сценско земји во светот, нуди многу активности за Мастер во Нов Зеланд студентите надвор од училницата. Жителите на Нов Зеланд се топли и добредојде, образованието е рентабилна, постои умерена клима, и во образованието се базира на британскиот систем.

Постојат различни на Мастер во Нов Зеланд програми за учениците да избираат од. Некои од популарните програми се во дисциплини на бизнис, менаџмент, туризам, економија, инженерство, финансии и образование, меѓу неколку други. Мајстор во Нов Зеланд програми, исто така нудат со полно работно време и вонредно студирање опции.

Преглед на мајстор во Нов Зеланд програми подолу можете да го најдете вашиот степен на чекање за вас!

Читај повеќе

Господар на професионални бизнис анализа

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци July 2018 Нов Зеланд Велингтон

технологија која сака да стане бизнис аналитичари. Овој мајстор на професионални бизнис анализа програма (MBusAn) е развиен како дел од ИКТ Факултетот Велингтон создадена од Универзитетот Викторија и нејзините партнери. Програмата е тесно поврзана со барањата на индустријата и се нудат курсеви со соработка во индустријата. [+]

Мајсторот на професионални бизнис анализа е за дипломирани студенти надвор од информатичката технологија кои сакаат да станат бизнис аналитичари.

Овој мајстор на професионални бизнис анализа програма (MBusAn) е развиен како дел од ИКТ Факултетот Велингтон создадена од Универзитетот Викторија и нејзините партнери. Програмата е тесно поврзана со барањата на индустријата и се нудат курсеви со соработка во индустријата.... [-]


господар на управување со туризам

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри March 2019 Нов Зеланд Велингтон

Туризмот игра голема улога во економиите на многу земји, вклучувајќи ги Нов Зеланд. Студија за вашата магистерска диплома во една од водечките светски туристички дестинации. [+]

учење индустријата релевантни

Туризмот игра голема улога во економиите на многу земји, вклучувајќи ги Нов Зеланд. Студија за вашата магистерска диплома во една од водечките светски туристички дестинации.

Ќе се зголеми вашето разбирање на комплексните прашања околу туризмот додека развојот на своите вештини за управување со туризам и експертиза. Подобрување на вашето истражување и аналитички способности и брус вашите комуникациски и презентациски вештини. Ќе дипломираат подготвени за предизвик улога во денешната конкурентна и постојано менување на животната средина патување, било каде во светот.... [-]


Мајстор за јавна

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри July 2018 Нов Зеланд Велингтон

Подобрете ја вашата кариера и да научат да се направи организации работат подобро со постдипломски студии по јавна менаџмент на школа на Владата на Викторија. Дознајте како да ги наведат луѓето и да се направи промена да се случи. [+]

Ефективно лидерство, подобро управување, позитивни промени

Подобрете ја вашата кариера и да научат да се направи организации работат подобро со постдипломски студии по јавна менаџмент на школа на Владата на Викторија. Дознајте како да ги наведат луѓето и да се направи промена да се случи.

Стане успешен јавен менаџер и да се изгради на вашата способност да влијае на стратешки и оперативни насока на јавниот сектор, организации. Дознај повеќе за управувањето и реформата на јавниот сектор, и како да управуваат буџетите, финансии и организациски капитал.... [-]


господар на јавната политика

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри July 2018 Нов Зеланд Велингтон

Предај можност да се добие преглед на високо ниво на најновите случувања и увид во јавниот сектор. Ќе се развие своите способности, прошири својата перспектива, се продлабочува вашата разбирање, предизвик вашето размислување, и да се зголеми можноста за вработување. [+]

Брзо ги пратите на вашата кариера во политиката

Креаторите на политики се создаде стратешки и оперативни политики кои го прават животот подобар локално, национално и на меѓународно ниво.

Предај можност да се добие преглед на високо ниво на најновите случувања и увид во јавниот сектор. Ќе се развие своите способности, прошири својата перспектива, се продлабочува вашата разбирање, предизвик вашето размислување, и да се зголеми можноста за вработување.... [-]


господар на професионални сметководствени

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри November 2018 Нов Зеланд Велингтон

Направи потег во сметководствени или да добијат сертификат што треба да го направи следниот чекор во вашата сметководствена кариера. [+]

Рампата вашата кариера со призната сметководство

Направи потег во сметководствени или да добијат сертификат што треба да го направи следниот чекор во вашата сметководствена кариера.

Развивање на способноста за управување со сложени сметководство и бизнис прашања, како и довербата да обезбеди специјалистичка експертиза.

Ќе се изгради разбирање на професионалната пракса, етика и процедури, како и увид во бизнис сцена во Нов Зеланд и на меѓународно ниво.... [-]


господар на меѓународната трговија

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри March 2019 Нов Зеланд Велингтон + 1 more

Искористете ги предностите на оваа единствена можност за мултидисциплинарна студија и да ја откриеме во комплексниот свет на меѓународната трговија. Истражуваат улогата на трговијата во општеството од широк спектар на перспективи-меѓународните правни правила, економски принципи и политички и социјални импликации. [+]

Добијат предност за успех во глобалната економија

Искористете ги предностите на оваа единствена можност за мултидисциплинарна студија и да ја откриеме во комплексниот свет на меѓународната трговија. Истражуваат улогата на трговијата во општеството од широк спектар на перспективи-меѓународните правни правила, економски принципи и политички и социјални импликации.

Проучување како светот е поврзан преку трговијата и начинот на кој тоа влијае на бизниси, како производители и извозници се разгледа овие прашања низ призмата на различни дисциплини. Истражуваат влијанието на трговијата на домородното население, вклучувајќи ги и историски и современи перспективи за вмешаност Маорски во меѓународната трговија.... [-]


господар на е-влада

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри July 2018 Нов Зеланд Велингтон

е-Влада е растечка област. Како што нашиот свет станува се повеќе поврзани преку ИКТ, владите треба квалификувани професионалци кои се разбере како да управуваат со влијанието на овие постојано се развива технологии. [+]

Подобра власт преку технологијата

е-Влада е растечка област. Како што нашиот свет станува се повеќе поврзани преку ИКТ, владите треба квалификувани професионалци кои се разбере како да управуваат со влијанието на овие постојано се развива технологии.

На школа на Владата на Викторија, ќе откриете нови иновативни начини на употреба на ИКТ-изградба на нови начини за заедниците да се вклучат со владата и користење на јавните услуги.... [-]


господар на трговија од страна теза

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци July 2018 Нов Зеланд Велингтон

Земете вашиот Достигнувања степен или диплома за постдипломски студии на следното ниво со мајстор на Трговија (MCom). Ќе преземе во-длабочината на прашање преку завршување на истражувачки труд, стекнување на напредни знаења на вашиот предмет и темелна обука во независни истражувања. [+]

Земете вашиот Достигнувања степен или диплома за постдипломски студии на следното ниво со Мајстор на Трговија (MCom). Ќе преземе во-длабочината на прашање преку завршување на истражувачки труд, стекнување на напредни знаења на вашиот предмет и темелна обука во независни истражувања.

Откако ќе заврши, ќе имаат алатки и способности ви треба за една кариера во бизнис или јавната политика. Вие исто така ќе бидат во можност да аплицираат за докторски студии во Нов Зеланд или во странство.... [-]


господар на трговија со предмети

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2019 Нов Зеланд Велингтон

Направи потег во студија на повисоко ниво со диплома која ги комбинира различни и структурата на училница-базирани курсеви со можности за истражување. [+]

Направи потег во студија на повисоко ниво со диплома која ги комбинира различни и структурата на училница-базирани курсеви со можности за истражување.

Ќе бидете во можност да ги прошират своите експертиза во еден од девет предмети, а земајќи предност на флексибилност да учат предмети во широк спектар на дисциплини трговија.

Вие исто така може да студира на Магистер на трговија од страна теза ако имаш диплома за трговија со Достигнувања степен или диплома за постдипломски студии во трговија.... [-]


Мајстор за применета за финансии

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри July 2018 Нов Зеланд Велингтон

Понудени од страна на Факултетот за економија и финансии и создаде во консултација со акредитирање професионални тела, на програмата е насочена кон применети познавања, така ќе се стекнат со клучните индустриски вештини што треба да ја погоди земјата трчање. [+]

учење индустријата релевантни

Однапред вашите финансиски вештини и да ја зголеми вашата кариера со постдипломски програма во Викторија во применета за финансии.

Понудени од страна на Факултетот за економија и финансии и создаде во консултација со акредитирање професионални тела, на програмата е насочена кон применети познавања, така ќе се стекнат со клучните индустриски вештини што треба да ја погоди земјата трчање.... [-]


господар на глобалниот менаџмент и мајстор на глобалниот маркетинг

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци November 2018 Нов Зеланд Велингтон

Преземе следниот чекор и да се квалификува да се задоволи побарувачката за дипломирани студенти менаџмент и маркетинг кои имаат вештини за да се зацврсти бизнис стратегии во глобален контекст. [+]

Преземе следниот чекор и да се квалификува да се задоволи побарувачката за дипломирани студенти менаџмент и маркетинг кои имаат вештини за да се зацврсти бизнис стратегии во глобален контекст.

Мајстор на Глобал Менаџмент Магистер на Глобал маркетинг

Се здобијат со вашиот мајстори во 12 месеци. Два нови постдипломски програми од Викторија бизнис школа за дипломирани студенти од било кој степен.... [-]


господар на управување со информации

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри March 2019 Нов Зеланд Велингтон

Добијат вредни специјалист за обука што се базира на вашата ИТ знаење и искуство. МИМ Викторија е квалификација на Нов Зеланд премиерот мајстор 's наменета за ИТ професионалци како вас кои сакаат да се преселат во висок менаџмент улоги. Курсевите се врз основа на врвни истражувања и во-длабочината на анализа на случај за да ви даде нов увид во современите управување со информации. [+]

Унапредат својата кариера во Велингтон или Окленд

Со изобилство на податоци и на брзиот развој на нови технологии во дигиталниот свет денес, ефикасно управување на информациски системи е од витално значење за секоја успешна организација.

Добијат вредни специјалист за обука што се базира на вашата ИТ знаење и искуство. МИМ Викторија е квалификација на Нов Зеланд премиерот мајстор 's наменета за ИТ професионалци како вас кои сакаат да се преселат во висок менаџмент улоги. Курсевите се врз основа на врвни истражувања и во-длабочината на анализа на случај за да ви даде нов увид во современите управување со информации.... [-]


господар на професионален економија

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри July 2018 Нов Зеланд Велингтон

Се земе вашата кариера на следното ниво со квалификација од Стручна економија Викторија. Развој на економски Лента со алатки кои можете да го користите за решавање на "реалниот свет" проблеми. Ова почитуваат програма ќе ви овозможат со вештини за донесување одлуки кои се базирани на солидно разбирање на економски принципи. [+]

Се земе вашата кариера на следното ниво со квалификација од Стручна економија Викторија. Развој на економски Лента со алатки кои можете да го користите за решавање на "реалниот свет" проблеми. Ова почитуваат програма ќе ви овозможат со вештини за донесување одлуки кои се базирани на солидно разбирање на економски принципи.

Економија под микроскоп

Испита сложеноста на микроекономски и макроекономски анализи. пазарни структури студија, импликациите на владини интервенции во економијата и различни економски теории во однос на раст, развој и стабилност. Истражуваат како политика влијае економски одлуки.... [-]


господар на применето управување

Nelson Marlborough Institute of Technology
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци July 2018 Нов Зеланд Nelson New Zealand Online + 2 more

NMIT сега нуди мајстор за применета менаџмент патека квалификација. Оваа квалификација може да се заврши во три дела со полно работно време во текот на 15 месеци, или со скратено работно време во подолг временски период. Од студентите се бара да заврши 4 основни документи, плус 4-6 (60 кредити вкупно) изборни предмети и истражувачки проект. [+]

Влијатете позитивни промени на вашето работно место со вашите луѓе.

NMIT сега нуди мајстор за применета менаџмент патека квалификација. Оваа квалификација може да се заврши во три дела со полно работно време во текот на 15 месеци, или со скратено работно време во подолг временски период. Од студентите се бара да заврши 4 основни документи, плус 4-6 (60 кредити вкупно) изборни предмети и истражувачки проект.... [-]


Мајстор на Трговија (MCom)

University of Auckland Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 15 месеци September 2018 Нов Зеланд Окленд + 1 more

Мајсторот на стопански степен овозможува на најдобрите студенти да ги извршуваат специјализирани знаења преку независни истражувања, и е дизајниран да ги подготви [+]

Магистерски програми во Нов Зеланд. Определување степен Мајсторот на стопански степен овозможува на најдобрите студенти да ги извршуваат специјализирани знаења преку независни истражувања, и е дизајниран да ги подготви за специјалист позиции во јавниот и приватниот сектор. Во спротивност со МБА диплома, која е насочена кон подготвување на лица кои веќе во работната сила за менаџерски позиции. Може да се земе како 12 - 15 месеци програма (180 поени) или како една година програма по BCom (Hons) или PGDipCom (120 поени). Студентите кои имаат завршено првите 120 точки на MCom може да излезете со постдипломски студии во трговија (PGDipCom) Дисциплини и курсеви ќе учат: Сметководство - Трговско право - Економија - Финансии - Глобален менаџмент и иновации - Информациски системи - Маркетинг - Операции и менаџмент на снабдувачки синџири Подобност ... [-]