Пребарај за Мастерс во Педагогија

Најди ги вашите магистерска диплома по Педагогија овде!

Педагогија

Образованието е еден од најважните прашања за современото доба. И педагогија е студија на процесот на настава и на образованието како на систем.

Како и секоја развиена студија или науката, Педагогија држи чекор со модерната наука и применува секој нов малку на тоа да се направи уметност на учење подобро и поефикасно. Некои примери на ова може да биде креативен Педагогија, образовна филозофија и психологија, како и критички Педагогија и концепт учење или теорија на учење. Сите овие примери покажуваат Педагогија за она што оваа студија е навистина за тоа - притисок на процесот на образование на својата граница на совршенство, така што предмети и методи треба да се користи во училиштата и универзитетите да ги задоволи потребите на драстично развој и менување на светот.

Размена на знаење со другите, правејќи го процесот на учење возбудлив и ефикасен, работи на подобрување на тековната образовниот систем - овие активности се случува да биде твое да се спроведе, ако сметаш дека Педагогија е вашето место да биде. Кликнете на линкот подолу за да дознаете повеќе за различни мајстори степен и д-р програми кои се нудат во Педагогија од универзитети од целиот свет.

Читај повеќе

господар на образованието во глобалниот младински развој и лидерство

SIT Graduate Institute
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Brattleboro Washington DC

Заработе го мајсторот во образованието за само една година. Ќе ги научите вештините што ви се потребни за да дизајнирате и испорачате иновативна младинска програма од светска класа. Започнете во есен или пролет - она ​​што работи за вашиот распоред - и се врати во полето по само 12 месеци. До крајот на програмата, ќе бидете подготвени да влезете во конкурентни работни места. [+]

Степен дизајниран околу вас

Заработе го мајсторот во образованието за само една година. Ќе ги научите вештините што ви се потребни за да дизајнирате и испорачате иновативна младинска програма од светска класа.

Започнете во есен или пролет - она ​​што работи за вашиот распоред - и се врати во полето по само 12 месеци. До крајот на програмата, ќе бидете подготвени да влезете во конкурентни работни места.... [-]


Господар на образование во лидерство во образованието

Grand Canyon University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City South Phoenix Scottsdale + 4 more

Магистер Големиот Кањон Универзитетот за образование во едукативен лидерство, кои се нудат преку колеџ за образование, Ви обезбедува со потребните алатки за да напредуваат во својата кариера во образованието лидерство. [+]

Напредна програма за континуирано професионално образование Понудени од страна на: колеџ за образование Преглед Подготви да стане лидер во образовните Магистер Големиот Кањон Универзитетот за образование во едукативен лидерство, кои се нудат преку колеџ за образование, Ви обезбедува со потребните алатки за да напредуваат во својата кариера во образованието лидерство. Покрај тоа, овој онлајн мајстори во едукативен лидерство степен ви помага да се разбере и да се подготви да се користи професионални и етички практики низ објективот на христијански светоглед. Ако сте заинтересирани во аплицирањето за оваа мајстори во образовната програма за лидерство, мора да обезбеди документација за заверен настава искуство, иако оваа програма не води до наставникот или директорот licensure. Автопат училиште лидери Licensure Конзорциумот (ISLLC) и стандардите на едукативен лидерство конститутивна седница на Советот (ELCC) ја формираат основата на ова регионално акредитиран и Аризона-одобрена програма. степен Резултати Истражуваат Училиште лидерство стратегии Во онлајн мајстори во образовна програма за лидерство, да се истражуваат курсеви во разни образовни теми, вклучувајќи водство, училиште за финансии, креирање и одржување на позитивни училиште култури, К-12 правни прашања, развој на наставните програми, професионален развој, јакнење на наставниците и наставата Лидерство . Вашиот практикум и теренско искуство часа се вградени во текот на образовни раководство програма на мајсторот, како што и се набљудуваат и да учествува во рацете на раководството на искуства. Што ќе научат Зголемете ја вашата доверба во едукативен лидерство Курс теми за образовната програма Лидерство студии вклучуваат: Развој на луѓе во држави закон за образование образование за финансии Развој и спроведување на... [-]

мајстори на образование во отворени за учење на далечина (M.Ed. ОДО)

The Open University Of Tanzania
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 18 месеци February 2018 Танзанија Дар ес Салам

Целите на програмата се да истражувам во предвид специфичните карактеристики на отворено и далечинско образование; да испаднат научници и професионалци во отворен и далечинско образование. [+]

Мајстори Педагогија диплома. Целите на програмата се: истражувам во предвид специфичните карактеристики на отворено и далечинско образование. испаднат научници и професионалци во отворен и далечинско образование. Курсеви на проучување Кандидатите се регистрирани во M.Ed (ОДО) од предмети и дисертација треба да ги преземе следниве курсеви: Основни курсеви КОДЕКС КУРС ЕДИНИЦИ КРЕДИТИ ОДО 601 Принципите на отвореното и далечинско учење 2 20 ОДО 602 Наставни дизајн и развој на ОДО материјали 2 20 ОДО 603 Медиуми и технологија во учење на далечина 2 20 ОДО 604 Истражување и евалуација во отворен и далечинско образование 2 20 ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ Студентите треба да изберете било две од овие курсеви: КОДЕКС КУРС ЕДИНИЦИ КРЕДИТИ ОДО 605 Отворен и далечинско учење политика и управување 2 20 ОДО 606 Регионалните и глобалните перспективи во ОДО 2 20 ОДО 607 Настава и учење во отвореното и далечинско учење 2 20 ... [-]

господар во образованието и студентски прашања повисоки

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајстор на уметноста во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира со ригорозни академска програма која вклучува практикум искуства во различни области на животот на студентите, организира во соработка со USF Одделение за студентски живот. [+]

Подгответе се за професионална кариера во студентски прашања и лидерство во високото образование. На Мајстор на уметноста во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира со ригорозни академска програма која вклучува практикум искуства во различни области на животот на студентите, организира во соработка со USF Одделение за студентски живот. Програмската шема Во согласност со Училиште на посветеност образование е да му служи работни возрасните, на програмата на следниов распоред на алтернативни класи викенд во кој свика девет пати семестар. Класи обично се одржа во четвртокот навечер, во петокот вечер и целиот ден сабота. Програма камен-темелниците: Интегриран приод кон прашањата за еднаквост и пристап во високото образование. А заложба за социјална правда нагласена во текот предмети и ко-наставни искуства. А практикум компоненти, кои места студенти во различни средини за учење во рамките на студентски прашања и го промовира развојот на конкретни практични вештини и мисловните учење. Изборен платено стажирање можност, која може да обезбеди пакет надомест понудени од страна на USF Одделение за студентски живот. "Образование компонента на социјалната правда е нешто што јас го цениме најмногу за програмата HESA. Во него се додава смислата и целта на работата сум извршуваат и ми овозможува да ја видите поголема слика. Состави програма со која ќе ми даваат можност да се логирате на теорија и пракса е од суштинско значење за мојата одлука да присуствува USF. "- Amiya Пауел-Хоџ, високото образование и студентски прашања Alumna На Програмата HESA во USF бара поединци кои покажуваат експлицитна заложба за социјална правда во образованието и студентски... [-]

Мајсторот на образованието

Nipissing University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Канада Онтарио + 1 more

Мајстор за образование (MED) програма е дизајнирана да се подготват образовни лидери за учење средини како што се училници, училиштата и другите организации за учење. [+]

Мајстори Педагогија диплома. Мајстор за образование Мајстор за образование (MED) програма е дизајнирана да се подготват образовни лидери за учење средини како што се училници, училиштата и другите организации за учење. Програмата е идеален за образованието, здравството и други професионалци. На програмата е понуден на полно работно време и флексибилни со полно работно време (Flex работно време) основа. На Flex работно време опција е наменета да им се овозможи работа на професионалци кои ќе бидат ангажирани во постојано вработување во областите поврзани со областа на истражување. Мнозинството од курсеви се понудени на интернет, сепак, студентите, исто така, може да се регистрирате во лице место курсеви (претежно сега е понудена во три Nipissing универзитет кампуси во Северна Залив, Bracebridge и Brantford). Полно работно време на наставници во програмата е две-годишна програма. Студентите во Flex работно време опција може да се заврши во рок од 3-4 години. Курсеви во есен, зима и пролет / лето термините се закажани во еден од трите начини: (i) интернет преку Изи Научете (ii) на самото место во текот на серија на weeknight сесии, или (iii) на лице место преку серија на викендите. Приемот на барањата Минималните барања за прием предвид се додипломски студии со просек Б на последните десет целосна курсеви (или 20 пол / семестар курсеви) заврши. Ова е ограничена програма за запишување. Влезот е конкурентна. Предвид ќе се даде на додипломски марки, како и дополнителни информации што се бараат со апликацијата. Сите кандидати се бара да обезбеди најмалку три писма на академски препорака од... [-]

Меѓународен мајстор програма на образованието лидерство и развој на менаџментот (elmd)

National Chung Cheng University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Тајван Chia Ји

Мајсторот на програмата во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за Образование , на Одделот за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за образование на наставници. [+]

ИСТОРИЈА На Магистер програма во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за образование и наука, Министерството за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за наставници образование. Во септември 2013 година, академската 2013/14 година, 4 студенти во странство започна својата студија во ELMD како 1-ви генерација. Практично, програмата има целосна поддршка на секторите на колеџ за образование и на Канцеларијата за меѓународни односи, CCU. Покрај ова, ние исто така имаат хармоничен и пријателски односи соработка со Меѓународниот фонд Тајван соработка и развој (Тајван ICDF) и на студија за елити во Тајван канцеларија, се запишуваат талентирани студенти од различни земји низ целиот свет; во исто време, одлични тајвански студенти и кинески студенти, и од Кина и други земји, се насочени како потенцијални академски перспективи. МИСИИ Да се ​​промовира висок квалитет Извршување на продлабочени знаења и да се одговори со ентузијазам на големите глобални трендови формира солидна основа за воспоставување на Програмата. Денес, нашата порака не е повеќе важно. Ние сме посветени на срце, за градење на пријателски мрежа, во која се тесно вклучени ученици, во форма на длабока концентрација на нивните интереси и академски студии, а во исто време, на големо задоволство во кои живеат во CCU, Тајван. Нурнати во напредни курсеви за обука на вештини и добро организирана интелектуална лекции во поглед на образованието лидерство и менаџмент... [-]

М-р во социјалните медиуми и на вебсајт и анализатор

inesdi - Digital Business School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 240 - 1500 часа April 2018 Шпанија Мадрид Барселона Шпанија онлајн + 3 more

Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и веб аналитика, со што ќе научат да се донесе реални процеси, дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се развие знаење и најсоодветни техники за дизајн, имплементација, управување, анализа и мерење на план Социјалните медиуми 360 и План Онлајн мерење. Бидејќи на XXI век компании треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Не ја пропуштајте оваа можност да се приклучат на репер за специјализирана обука во дигиталната економија. [+]

Мајстори Педагогија диплома. Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и веб аналитика, со што ќе научат да се донесе реални процеси, дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се развие знаење и најсоодветни техники за дизајн, имплементација, управување, анализа и мерење на план Социјалните медиуми 360 и План Онлајн мерење. Бидејќи на XXI век компании треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Не ја пропуштајте оваа можност да се приклучат на репер за специјализирана обука во дигиталната економија. Во прилог да има официјална титула Inesdi Дигитални бизнис школа, што ќе се добие универзитетска диплома од Универзитетот во Nebrija. Можност за правење на Факултетот за лично, или помеша учење. практиката и наставата вистинска бизнис случаи. персоналните туторство во реализацијата на проектот на крајот на курсот. кариера и насоки преку индивидуализирана "кариера план". Развој на "Планот за дигитална комуникација" и "План Онлајн мерење". Програма Модул 1: Социјалните медиуми маркетинг план - Проект Пром Што е тоа и е како да се развие план за социјална медиуми Маркетинг Одговорности во социјалните медиуми Како да поднесе план за SMM Модул 2: За социјално вмрежување Фејсбук Твитер Скопје Google + Instagram и Pinterest Модул 3: Професионално управување со: активности, канали и алатки 2.0 Тактички и оперативни во социјалните медиуми: секојдневно управување, ширење 2.0, регрутирање и ангажман Влезни маркетинг: Привлекување на вашата целна публика Мерење на социјалните медиуми: КИП,... [-]

Магистерски степен во образованието и наставата по странски јазик

University of New York in Prague (UNYP)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Програмата за образование и настава на мајстор на странски јазик е дизајниран за дипломираните студенти со настава искуство или во моментов се за учење на инструктори кои се посветени на учење на втор странски јазик, или тренери кои сакаат да се изгради својата кариера во областа на модерните јазици и на англиски јазик како втор јазик. [+]

Магистерски степен во образованието и наставата по странски јазик Програмата за образование и настава на мајстор на странски јазик е дизајниран за дипломираните студенти со настава искуство или во моментов се за учење на инструктори кои се посветени на учење на втор странски јазик, или тренери кои сакаат да се изгради својата кариера во областа на модерните јазици и на англиски јазик како втор јазик. На курсот ќе им овозможи на студентите напредна обука за учење на јазик и наставата, што ќе се добие од оваа програма, преку истражување, развој и користење на стекнатите знаења во оваа област. Како резултат на тоа, тие се поспособни да се наметне и вежби, како и подобрување на нивните можности за кариера во вишо и високо образование. Студентите ќе се запознаат со широк спектар на истражувања во употребата на јазикот, особено во вакви истражувачки активности и теми кои влијаат на јазикот образование површина, вклучувајќи го и купувањето на комуникација и настава на странски јазик. Исто така, учат за истражување на јазикот образование во врска со практична обука во реална средина. Се здобијат со вештини во писмена форма, да се изразуваат со јазикот и да научат да го користат за целите на наставата на користењето на пресметковни алатки во рамките на Мајкрософт ИТ. По завршувањето на програмата на мајсторот, ќе бидат во можност да се спроведе независна истражувачки проекти поврзани со образованието и учењето на странски јазици. Цели на програмата: способноста на студентот да се анализира теорија и истражување во применетата лингвистика, особено во случај... [-]

Магистерски степен во образованието лидерство, управување и новите технологии

Marconi International University - Miami
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 18 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Miami + 1 more

Мајстор во образованието лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, да ги изложат на иновативни истражувања и практика во лидерство, управување и администрација на образовните институции. [+]

Мајстори Педагогија диплома. Мајстор во образованието лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, да ги изложат на иновативни истражувања и практика во лидерство, управување и администрација на образовните институции. Подучени од искусни практичари и активна истражувачи во областа, мајстор интегрира теорија и пракса за да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со академски и практични вештини во усна комуникација, решавање на проблеми, критичко размислување и градење на тим. Програма Цел Овој мајстор на програмата е наменета за лица кои сакаат да се здобијат со сеопфатна и современите сфаќања на еден од specialisms нуди или во голем број на дисциплини кои ги информира за образовна теорија и пракса. Таа има за цел да им овозможат на оние кои се стремат кон позициите на раководството во области како што се настава, образование за наставници, здравствени науки образование, образовен менаџмент, образовни водство и советување, посебни образовни, уметничкото образование, насилството во училиштата и агресијата, како и истражување во образованието, со способност ефективно да учествуваат во унапредувањето на знаење, формирање на политика, поттикнување на иновации, како и подобрување на практиката. Мајстор во образованието лидерство и менаџмент нуди на учесниците можност да преземе општа студија на теоријата и практиката на образованието лидерство и менаџмент ги анализираат во контекст на тековните истражувања и професионално искуство. Наставна програма MEL 510 Лидерство и менаџмент промена MEL 520 Организација и управување со иновации MEL 530 Дизајн на иновативни бизнис модели MEL 540 Организациски структури MEL 550 стилови и... [-]

мајстори на образование во студии дете

Vanderbilt Peabody College
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Nashville

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. [+]

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. Во текот на програмата, студентите се охрабруваат да се интегрираат истражувања, теорија и пракса. На програмата се 36-часовна состои од 12-18 кредит часови на јадро на наставната програма на предметот и 18-24 кредит часови на изборни предмети кои се индивидуално прилагодени на лични интереси на секој студент и професионални цели. Програмата нуди традиционална подготовка училница заедно рацете на практикум искуства или истражувачки mentorships, кои се интегрирани во програмата на студии. Сите студенти да изберат да се заврши една од двете песни. Применета професионални песна е добро прилагодени за студентите кои се заинтересирани да работат директно со деца и семејства во лекар улоги (на пример, одбор сертифициран Однесување Аналитичарите, Дете живот Специјалисти, млади и семејство Програмата за развој). Емпириско истражување песна е наменета за студентите кои се заинтересирани за вклучување на крајот во докторски програми (на пример, д-р, Psy.D., Ed.D. во клинички, советување, Развојна, образовни или когнитивната психологија) или извршуваат кариери во истражувањето. И двете опции имаат потреба што студентите станат вешти во интегрирање на најактуелните истражување на развојот на децата и теорија со ефективна пракса во професионални или академски поставувања. Во рамките на секоја песна, дополнителни Области на концентрација (на пример, детето и семејството услуги, клиничка психологија, сиромаштија и интервенција, итн) да овозможи... [-]

мајстор во оценување, тестирање и мерење во образованието

The George Washington University - Graduate School Of Education & Human Development
Студии врз за студентски град Целосна 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Washington DC

Овој 15-месечната програма е наменета за поединците кои влегуваат или унапредување на позиции поврзани со проценка, тестирање и мерење во различни поставувања. Програмата нуди на нацијата дипломиран обука премиер во психометриски и статистички методи подучени од факултет кои се вклучени во светска класа истражување. Студентите се менторирани низ сите фази на процесот на истражување и да стане обучени за современи аналитички методи. [+]

Мајстори Педагогија диплома. Магистер по оценка, тестирање, како и мерење во образованието Овој 15-месечната програма е наменета за поединците кои влегуваат или унапредување на позиции поврзани со проценка, тестирање и мерење во различни поставувања. Програмата нуди на нацијата дипломиран обука премиер во психометриски и статистички методи подучени од факултет кои се вклучени во светска класа истражување. Студентите се менторирани низ сите фази на процесот на истражување и да стане обучени за современи аналитички методи. Зошто GW Магистер по оценка, тестирање и мерење? Цртеж на учење: Воспоставување и унапредување на системите за статистички мерења станаа критични за корпорации, образовни и непрофитна операции. програма на банкомат ќе се обучуваат да се развие и да управуваат со динамична, стратегии на податоци врз основа генерирање на добивка и организациски успех. Брзиот раст во можности: Полето е рапидно расте со силна побарувачката за обучени psychometricians со вештини за да се развие алатки за оценување и да се анализираат и интерпретираат резултатите. На програмата е прилагодена за да ги подобрат своите вештини и да ги унапредат својата професионални можности со сертификат или магистерски степен. Според Бирото за труд статистика областа е S проектиран да порасне за 27 проценти 2012-2022, многу побрзо од просечното за сите занимања. BLS Држави: "Растот се очекува да резултира од повеќе широката употреба на статистичка анализа за да бидете информирани бизнис, здравствена заштита и политички одлуки." Работа: Животот биланс: Во една неодамнешна анкета Glassdoor, податоци научниците врвот на листата на најдобрите отценети работни места за рамнотежа помеѓу работата и животот! http://www.glassdoor.com/blog/25-jobs-worklife-balance-2015/ Наставна... [-]

MSEd во студентските администрација работи

University of Wisconsin La Crosse
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави La Crosse + 1 more

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти за високо образование ... [+]

Степен Магистер на науки во образованието (MSEd.) Во студентски прашања администрација (ССА) во високото образование Мисијата на ССА Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти на високото образование. професионална Compentencies Студентски прашања администрација (ССА) дипломиран програма на Универзитетот во Висконсин-La Crosse го прифаќа ACPA / NASPA професионални компетенции и е усогласена на наставната програма на постдипломски програма да се обезбеди основно разбирање на надлежностите, како дел од учењето на искуството на нашите дипломирани студенти. За студентски прашања Студентски прашања е критичен аспект на искуствата во високото образование. Направено од страна на професионалци студентски прашања работа им помага на учениците да започне живот патување на раст и само-истражување. Кои сме ние Учењето на студентите не само да се случи во училница. Можности за учење и развој кои постојат секаде и во секое време на кампусот и тоа е наша работа да ги искористи овие моменти. И како професионалци студентски прашања наша работа е да се поттикне и да се промовира овие интеракции. Поттикнување на разбирање и почитување на различностите, верување во вредност од поединци, и поддршката на нашите студенти и нивните потреби се само некои од клучните концепти на професијата. На NASPA, ние се разбере значењето на оваа работа и да се обезбеди можности за нашите членови да продолжат да ги прошират своите знаења и вештини.... [-]

Мајсторот на образованието

Washburn University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна January 2018 Соединети Американски Држави Topeka

Одделот за образование нуди постдипломски курсеви и каде што е соодветно, клинички искуства и практиканти за наставниците кои сакаат да ги извршуваат Мастерс во образованието (М Ед). Наставниците, исто така, можат да се запишат на постдипломски курсеви за да работат на дополнителни наставни овластувања, обновување на лиценци или професионален развој. [+]

Мајстори Педагогија диплома. На Министерство за образование Нуди постдипломски курсеви и, каде што е соодветно, клинички искуства и практиканти за наставниците кои сакаат да ги извршуваат Мастерс во образованието (М Ед). Наставниците, исто така, можат да се запишат на постдипломски курсеви за да работат на дополнителни наставни овластувања, обновување на лиценци или професионален развој. Наставниците кои поседуваат магистерски степен може да се запишат во текот работа што води кон препорака за licensure само во програми наведени подолу, без завршување на втор магистерски степен. Одделот нуди работа во следниве области: постдипломски Градење на лидерство P-12 (само Ед и лиценцирање) Окружно лидерство П-12 (само за лиценцирање) Висока инцидентно дефектолошко основно К-6 или средно 6-12 Висока инцидентно дефектолошко основно К-6 (само за дипломирани студенти на Washburn) Специјалист за читање (само Ед и лиценцирање) Наставна програма и настава со акцент во писменоста (М Ед) Наставна програма и настава со акцент во образовната технологија (М Ед) Наставна програма и настава во образовни студии (онлајн) едукативен лидерство Универзитетот Вашингтон нуди магистрирал програма во едукативен лидерство за кандидати кои бараат административни позиции во предучилишните градинки - 12 одделение настава и учење средини, како и други позиции на лидерство во образовните агенции на владата и индустријата, или во рамките на професионални организации. Оваа програма ги исполнува барањата на државата Канзас за градење на лидерство за лидерство. Програмата за издавање лиценци за лидерство во образованието е наменета за студенти кои веќе имаат магистрирал во други дисциплини, но кои сакаат да се квалификуваат за Лидерство за Лидерство и / или... [-]

Master in English Language Teacher Education

Masaryk University Faculty of Education
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри September 2018 Чешка Брно + 1 more

[+]

  doc. Мг. Светлана Hanušová, д-р (Раководител на Катедрата за англиски јазик, Факултет за образование) Програмата е дизајнирана да обезбеди образование за наставници по англиски јазик. Акцентот е ставен на методолошки импликации на сите дисциплини и нивната практична примена на учениците наставната практика на средни училишта. одделот за домаќин е [-]

господар на образование во образованието администрација и лидерство (m.ed)

International University of the Caribbean
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Јамајка Ова е

На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди ... [+]

Мајстори Педагогија диплома. Мајстор за образование во образованието администрација и Лидерство (M.Ed) На Мастерс во образованието администрација и лидерство е наменета за наставниците кои сакаат да бидат опремени со знаење и вештини потребни за да стане eff ective лидери / администратори во образовните институции. Дипломирани студенти од овој 2-годишна програма, ќе бидат обучени за да обезбеди водство дека е контекстуални, релевантни и споредливи со меѓународните стандарди. Програмата се состои од академски курс работа, наставниците семинари и вежби и ангажмани со соучениците и голем труд. На модуларен курсеви се o ffered во текот на подолг недела, еднаш месечно (петокот до неделата), и туториал во саботата по секој модул, каде што студентите ќе ги применат своите нови learnings. Кандидатите треба да поседуваат диплома акредитирана диплома во образованието. Сепак, други апликации ќе бидат разгледани. Основни курсеви Менување на парадигмите во образованието Трансформационните лидер Професионална етика Негуваат на миротворци Образованието администрација Изведба советување Истражувачки методи I, II, Истражувачки методи Духовност и социјални промени Стратешки менаџмент и промени Учителот како професионален Сметководство и финансиско планирање Организациски развој и интервенција Влегување Потребно Додипломски студии во поврзани област. Студентите без потребните позадина може да биде потребно да се направи квалификациите курсеви. Можности за кариера Директорите / Заменик Директорите Училиште администратори Наставници Предавачи Образование консултанти Надоместоци и финансирање САД $ 220 по кредити САД $ 660 по 3 кредитна Cours [-]