Магистерски Педагогија во Соединети Американски Држави

Магистерски Педагогија во Соединети Американски Држави

Педагогија

САД е една од најпопуларните дестинации за магистерска диплома за неколку причини, вклучувајќи го и високо квалитетни академски програми, безброј нешта да се гледаат и прават, и многу професионални можности кои постојат по преземањето на магистерски степен. А мајстор во образованието во САД е сигурен чекор кон успешна кариера како постои постојана потреба за квалификувани образование професионалци да ги преземе за предизвик и наградувајќи кариера во образованието. Во САД, мајстор во образованието програма ќе им обезбеди на студентите со солидна разбирање на образовни теорија, настава модалитети, и образовните политики, а учениците ќе бидат обезбедени со можност да се примени ова знаење преку настава практиканти. Со еден мајстор во образованието во САД, студентите можат да ја истакне одредена област на интерес, како што администрација, основно или средно образование, посебни образовни, или јазик настава, меѓу многу други опции.Фрлите поглед на тоа Преку мајстор во образованието програми во САД подолу за да дознаете повеќе за можностите кои се на чекање за вас!

Читај повеќе

Мајстор за образование

Carthage College
Студии врз за студентски град Дел-студии February 2019 Соединети Американски Држави Kenosha

Картагина нуди 38-кредитна мајстор за образование програма со три области на концентрација, како и лиценцирање песни во читање, администрација, специјално образование и учење на англиски јазик. Преку вечерните студии, можете да заработите вашиот M.Ed., да додадете дополнителни наставни дозволи или да ги завршите предметите за лично збогатување. [+]

Картагина нуди 38-кредитна мајстор за образование програма со три области на концентрација, како и лиценцирање песни во читање, администрација, специјално образование и учење на англиски јазик. Преку вечерните студии, можете да заработите вашиот M.Ed., да додадете дополнителни наставни дозволи или да ги завршите предметите за лично збогатување.

За М.Е.Д. Програма

Програмата Магистер по образование на Carthage поттикнува интелектуална и професионална можности за учење во контекст на либерални уметности образование. Часовите им овозможуваат на наставниците да продолжат со тековните прашања поврзани со образованието, како што се наставните планови, советување, насоки и администрација. Сите курсеви ги исполнуваат условите за барања за дозволи за наставници во Висконсин во одбрани области и го носат одобрувањето на Одделот за јавно образование на Висконсин.... [-]


Мајстор за образование во едукативен лидерство

University of South Florida Sarasota–Manatee
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 5 семестри June 2019 Соединети Американски Држави Sarasota + 2 more

Дали сакате да соработувате со другите? Дали сте некој кој ги сака учениците и е посветен на нивниот успех? Дали чувствувате инспирација да ги менувате идните генерации? Ако е така, кариера во образовно лидерство може да биде вистинската професија за вас! [+]

Дали програмата за едукативно лидерство е вистинска за вас?

Дали сакате да соработувате со другите? Дали сте некој кој ги сака учениците и е посветен на нивниот успех? Дали чувствувате инспирација да ги менувате идните генерации? Ако е така, кариера во образовно лидерство може да биде вистинската професија за вас!

Мајсторот на образование (MEd) во едукативен лидерство нуди на студентите три концентрации да изберат од наставната програма лидерство, К-12 јавна школа лидерство и не-јавни / Повелбата на училиштето лидерство. Сите програми се одобрени од државата и се дизајнирани да развијат извонредни лидери, супервизори и администратори за училиштата на Флорида и нацијата.... [-]


Мајстор за образование во основното образование - почетна licensure учител

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 5 more

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот настава licensure за за првата Преку осмо одделение

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. Понудени на интернет од страна на Академијата за образование, оваа мајстори програма во основното образование обезбедува обука и примена да ви помогне да се вклучат и да управуваат со млади во 21-от век учење заедници.... [-]


Мајстор за образование (MED) во наставата и учењето

Concordia University Chicago
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Chicago River Forest + 3 more

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка. [+]

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка.... [-]


Магистер по високо образование и студентски прашања

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Соединети Американски Држави San Francisco

Мајсторот на уметностите во високото образование и студентски прашања (HESA) комбинира ригорозни академски наставна програма која вклучува практикум искуства во различни области на студентски живот, аранжирани во соработка со USF дивизија за студентски живот. [+]

Подгответе се за професионална кариера во студентски работи и лидерство во високото образование.

На

Програма Распоред

Во согласност со посветеноста на Факултетот за образование да им служи на работните возрасни, програмата следи распоред на часови за алтернативни викенди кои се собираат девет пати во еден семестар. Часовите обично се одржуваат во четвртокот навечер, петок вечери и цел ден сабота.... [-]


Мајстор за образование во наставата по англиски јазик на говорници на други јазици (TESOL)

Sam Houston State University
Он-лајн студии Целосна 30 часа September 2019 Соединети Американски Држави Huntsville

Мајсторот на образование во TESOL (настава на англиски на говорници на други јазици) е наменета за наставниците по англиски како втор / странски јазик. [+]

Подучување на англиски на говорници на други јазици, мајстор за образование

Достапно: онлајн

Мајсторот на образование во TESOL (настава на англиски на говорници на други јазици) е наменета за наставниците по англиски како втор / странски јазик. Програмата се осврнува на теориите за настава по јазик и ги вклучува најдобрите практики за истражување на англиски јазик. Во прилог на добивање на M.Ed., нашите дипломирани студенти заработи сертификат во Второ Јазик настава од Сем Хјустон државен универзитет.... [-]


Магистерски програми во образованието

University of California Riverside
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Riverside

На Факултетот за образование на Универзитетот во Риверсајд им нуди на студентите иновативни решенија за некои од најкритичните прашања во образованието. Без разлика дали се подготвувате да служите повеќе различни популации, создавајќи ефикасни мерки за успех на учениците или подобрување на наставните методи за оние со потешкотии во учењето, нашите образовни програми ќе ве опремат со знаење, вештини и практично искуство за справување со реалниот свет предизвиците со кои се соочуваат едукаторите денес. [+]

Магистерски програми во образованието

На Факултетот за образование на Универзитетот во Риверсајд им нуди на студентите иновативни решенија за некои од најкритичните прашања во образованието. Без разлика дали се подготвувате да служите повеќе различни популации, создавајќи ефикасни мерки за успех на учениците или подобрување на наставните методи за оние со потешкотии во учењето, нашите образовни програми ќе ве опремат со знаење, вештини и практично искуство за справување со реалниот свет предизвиците со кои се соочуваат едукаторите денес.... [-]


MSEd во студентските администрација работи

University of Wisconsin La Crosse
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави La Crosse + 2 more

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти за високо образование ... [+]

Степен

Магистер на науки во образованието (MSEd.) Во студентски прашања администрација (ССА) во високото образование

Мисијата на ССА

Со користење на теоријата на лекар модел, мисијата на Управата за студентски прашања во степен програма на високото образование мајстор е да ги подготви студентите работи професионалци со надлежностите да работат ефективно во рамките на комплексни политички, економски, културни и социјални контексти на високото образование.... [-]


Мајстор за уметничко образование

Texas Tech University in the Hill Country
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа September 2019 Соединети Американски Држави Fredericksburg Marble Falls + 1 more

Тексас Техника Универзитетот мајстор на уметноста образование програма е понудено од страна на Факултетот за уметност. Програмата поддржува практикување наставници со современи социјални теории и стратегии кои ја зајакнуваат својата училница, студиска пракса и истражување во врска со уметноста и визуелната култура. [+]

Мајстор за уметничко образование

Тексас Техника Универзитетот мајстор на уметноста образование програма е понудено од страна на Факултетот за уметност. Програмата поддржува практикување наставници со современи социјални теории и стратегии кои ја зајакнуваат својата училница, студиска пракса и истражување во врска со уметноста и визуелната култура.

Преглед на програмата36 кредит часовиВо текот на есен и пролет семестри, часови се нудат онлајн и на главниот кампус во Lubbock, Тексас. Во текот на летото, часовите по уметничко образование и студиска уметност се нудат во Лаббок за Лето 1 и во Фредериксбург за Лето 2.Семестар-базирани курсеви се усогласат со Академски календар на Тексас Техника универзитет.Процес на примена... [-]

MEd во наставната програма

Concordia University Portland
Он-лајн студии Дел-студии 1 година Соединети Американски Држави Portland

Промена на текот на животот на студентот: Помогни им на учениците погодени од траумата да напредуваат со МЕД од Конкордија. Траумата не е дијагностицирана со еден, јасно дефиниран симптом. И тоа може да дојде од секаков вид на развод, медицинска процедура и малтретирање, се само неколку примери. Шансите се дека имате најмалку еден студент - ако не е повеќе погоден од траума. Добрата вест е, можете да помогнете. Нашите МБА во наставната програма [+]

Промена на текот на животот на студентот: Помогни им на учениците погодени од траумата да напредуваат со МЕД од Конкордија.

Траумата не е дијагностицирана со еден, јасно дефиниран симптом. И тоа може да дојде од секаков вид на развод, медицинска процедура и малтретирање, се само неколку примери. Шансите се дека имате најмалку еден студент - ако не е повеќе погоден од траума. Добрата вест е, можете да помогнете. Нашите МБА во наставната програма... [-]


Мајстор за образование во наставната програма и настава

Gannon University
Он-лајн студии Дел-студии 4 семестри September 2019 Соединети Американски Држави USA Online Erie + 1 more

Онлајн Мајстор за образование (M.Ed.) во наставен план и инструкција е наменета за да се олесни на највисоко ниво на работата на наставниците. Основните курсеви се фокусира на владеење на настава ефикасност за наставниците во оценки PREK преку 12. Наставникот како агент на промена е концептуална рамка за M.Ed. и е обединувачка тема за сите предмети. [+]

Програма за преглед

Онлајн Мајстор за образование (M.Ed.) во наставен план и инструкција е наменета за да се олесни на највисоко ниво на работата на наставниците. Основните курсеви се фокусира на владеење на настава ефикасност за наставниците во оценки PREK преку 12. Наставникот како агент на промена е концептуална рамка за M.Ed. и е обединувачка тема за сите предмети. Значителен дијалог се одвива во последниве години за потребата за позитивни промени во американската образование. На Генон Мајстор за образование во наставен план и инструкција овозможува на дипломираните ученикот да ја искористи можноста да се вклучат во професионалните процесот на обновување. Дипломиран учениците се овластени да се преведе своите знаења и вештини во училницата.... [-]


Магистрирал во образованието Лидерство, менаџмент и нови технологии

Marconi International University - Miami
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Miami + 2 more

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. [+]

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. Подучени од искусни практичари и активни истражувачи во областа, мајстор ги интегрира теоријата и практиката за да им овозможи на дипломираните студенти да стекнат академски и практични вештини во орална комуникација, решавање проблеми, критичко размислување и градење на тим.... [-]


Мајстор за образование во едукативен лидерство

Lynn University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Boca Raton + 1 more

Онлајн програма за постдипломски студии во образовно раководство се нуди целосно на интернет, и може да се заврши за само една година, овозможувајќи им на учениците да стекнат напреден степен без да ги стават своите професионални и лични обврски на чекање. [+]

Онлајн мајстор за образование во едукативен лидерство

100% онлајн. Нема GRE. Заврши за една година. Експертски факултет. Модел на лекар. Релевантен наставен план.

За програмата

На онлајн Лин онлајн мајстор за образование во едукативен лидерство (MED лидерство) е насочена кон поединци кои сакаат да стекнат специјализирани знаења и административни вештини потребни за да се унапреди во лидерски улоги, вклучувајќи:... [-]


Магистер по образование - настава на англиски како втор јазик

Ana G. Méndez University System, Continental U.S. Campuses
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Orlando Miramar Tampa Wheaton Dallas + 3 more

Овој главен е дизајниран да обезбеди кандидати со образовни искуства во принципите, теориите и практиката на стекнување, учење и учење на втор јазик на англиски јазик. Таа се обидува да ги подготви наставниците да ги преземат позициите на лидерство во ЕСОЛ образованието како наставници во јавните училишта. Студентите мора да се усогласат со државните и локалните барања или ограничувања за да ја практикуваат професијата ESOL во САД. Дипломираните студенти мора да постигнат почетна оценка во тестовите на предметните области на соодветните држави за да бидат сертифицирани. [+]

Опис на програмата

Оваа голема е дизајнирана да им обезбеди на кандидатите образовни искуства во принципите, теориите и практиката на стекнување, учење и учење на англиски јазик на втор јазик. Таа се обидува да ги подготви наставниците да ги преземат позициите на лидерство во ЕСОЛ образованието како наставници во јавните училишта. Студентите мора да се усогласат со државните и локалните барања или ограничувања за да ја практикуваат професијата ESOL во САД. Дипломираните студенти мора да постигнат почетна оценка во тестовите на предметните области на соодветните држави за да бидат сертифицирани. Во прилог на овие тестови, учениците мора да постигнат почетна оценка за дополнителни тестови за содржината на општите знаења и за секој друг испит што се бара од тестовите за сертификација пред практикантското искуство.... [-]


Специјалист за образование (EdS)

Walden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 39 - 96 месеци August 2019 Соединети Американски Држави USA Online + 1 more

Да ја однесете својата кариера понатаму, побрзо, со Walden University на специјалист за образование на Walden University . Овие програми на EdS ви подготвуваат да ги извршуваат новите лидерски улоги додека ја поставувате темелите за да продолжите со докторат [+]

Земете ја вашата кариера понатаму, побрзо, со тоа што стекнете специјалист за образование (EdS) онлајн од Walden University . Нашите EdS програми може да ви подготвиме да ги извршуваат новите лидерски улоги додека ја поставувате темелите за да продолжите со докторат ако така изберете.

Придружете се на повеќе од 100 државни наставници од годината кои го одбрале Walden University да го стекнат образованието. Со Pathway за Доживотно учење на Соединетите Американски Држави, учениците во повеќето од нашите доктори на науки. во образованието, доктор на образование (EdD), и Образование специјалист (EdS) програми се многу од истите почетна курсеви. Можете да започнете во една од нашите пост-магистерски или докторски програми во образованието и да преминете на друга програма, која ви заштедува време и пари.... [-]