Магистратура Португалија

Магистерски програми во Португалија - Магистратура Португалија

Master

Португалија привлекува луѓе од целиот свет за работа, патување, и студија. Многу странски студенти откриле дека еден мајстор во Португалија е повеќе од само еден одлично образование, но, исто така, единствена можност да се здобијат со вредни меѓународно искуство отколку што може да даде конкурентска предност во глобалниот пазар на труд. Португалија има нешто да понуди сите, вклучително и голем плажи, блага клима, богата култура и историја, возбудлив градови, и многу место да се види.

Постојат различни на високо квалитетна програма опции за мајстор во Португалија. Некои од популарните дисциплини за мајстор во Португалија се во областа на економијата, бизнисот, финансиите, информатичката технологија, угостителство, меѓународен развој, и европски студии. Со еден мајстор во Португалија, студентите ќе се вклопуваат академици со искуства кои ќе ја поттикне културната и интелектуална раст, создавање на добро заоблени професионалци.

Ја разгледате нашата мајстор во Португалија програми подолу и да се најде на образование дека сте биле во потрага по!

Читај повеќе

мајстор во стратегија за инвестирање и интернационализација

ISG Business & Economics School
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2019 Португалија Lisbon

Магистрирал разбира во Стратегија за инвестиции и Интернационализација е иновативна курс во меѓународниот панорама и е наменета за сопствениците на различни области кои сакаат напредна и во-длабочината на знаење на Меѓународен менаџмент степен дипломиран програма. Надлежности добиени се нуклеарната за практиката на управување, кој е се повеќе и глобален меѓународни ... [+]

Магистрирал разбира во Стратегија за инвестиции и Интернационализација е иновативна курс во меѓународниот панорама и е наменета за сопствениците на различни области кои сакаат напредна и во-длабочината на знаење на Меѓународен менаџмент степен дипломиран програма. Надлежности добиени се нуклеарната за практиката на управување, што е повеќе меѓународни и глобални.

На глобализацијата на светската трговија, комуникации, финансиски пазари и транспорти роди нов светски поредок, кој може да се види што се гледа во начинот на кој компаниите се управувани.... [-]


Магистер по менаџмент и аеронаутичка одржување технологија

Atlântica
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години November 2019 Португалија Barcarena

Вториот циклус на студии за менаџмент и аеронаутичко одржување технологии на Atlântica е курс кој има за цел да одговори на потребите на тековната работа на пазарот и има за цел да ги обучи професионалци со напредни вештини и знаења во воздухопловството, или сродни области, од суштинско значење за вежбата на инженерски активности во растечка индустрија во Португалија. [+]

Опис на курсот

Вториот циклус на студии за менаџмент и аеронаутичко одржување технологии на Atlântica е курс кој има за цел да одговори на потребите на тековната работа на пазарот и има за цел да ги обучи професионалци со напредни вештини и знаења во воздухопловството, или сродни области, од суштинско значење за вежбата на инженерски активности во растечка индустрија во Португалија.... [-]


Магистрант во глобализацијата, економија и право

Oporto Global University - Universidade Portucalense
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Португалија Porto

Денес, интеграцијата во глобалната економија е неизбежен императив за земјите, компаниите и другите организации. Пристапот на оваа реалност е интердисциплинарен, преминувајќи ги областите Економија, Право и Менаџмент. Како резултат на високо-мултидимензионалниот карактер на феноменот на глобализацијата, овој магистерски курс има за цел да ги промовира и дистрибуира специјализираните знаења за глобализацијата, економијата и правото, вклучувајќи ги и елементите за управување. [+]

Денес, интеграцијата во глобалната економија е неизбежен императив за земјите, компаниите и другите организации. Пристапот на оваа реалност е интердисциплинарен, преминувајќи ги областите Економија, Право и Менаџмент. Како резултат на високо-мултидимензионалниот карактер на феноменот на глобализацијата, овој магистерски курс има за цел да ги промовира и дистрибуира специјализираните знаења за глобализацијата, економијата и правото, вклучувајќи ги и елементите за управување.... [-]


Магистер по економија

University of Porto School of Economics and Management.
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Португалија Porto

Магистер по економија на FEP (Универзитетот во Порто) е м-р. програма, насочена кон учениците кои сакаат да ги прошират своите основни обуки за економија (особено дипломирани студенти по економија, финансии и менаџмент), преку подобрување на нивните вештини во врска со низа алатки за економска анализа. Ригорозната организација и настава на единиците на курсот, во комбинација со план за флексибилни студии, значи дека основното знаење може да се продлабочи. [+]

Магистер по економија на FEP (Универзитетот во Порто) е м-р. програма, насочена кон студентите кои сакаат да ги прошират своите основни обука во економијата (особено неодамнешните економија, финансии и менаџмент дипломирани студенти) преку подобрување на нивните вештини во врска со голем број на алатки за економска анализа. Ригорозната организација и подучување на единиците на курсот, во комбинација со план за флексибилни студии, значи дека основното знаење може да се продлабочи, додека можностите за специјализација и апликација на ученикот се разновидни.... [-]


Магистер по право и менаџмент

Universidade Católica Portuguesa - Porto Campus Law School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 семестри October 2019 Португалија Porto + 1 more

Во денешниот предизвикувачки и се развива контекст, способноста да се разбере сложеноста и динамиката на реалноста бара мултидисциплинарен пристап. Магистер по право и менаџмент обезбедува јасен одговор на оваа потреба на пазарот, нуди уникатна можност да ги обучи професионалци со солидно знаење во двете области. [+]

презентација

Во денешниот предизвикувачки и се развива контекст, способноста да се разбере сложеноста и динамиката на реалноста бара мултидисциплинарен пристап. Магистер по право и менаџмент обезбедува јасен одговор на оваа потреба на пазарот, нуди уникатна можност да ги обучи професионалци со солидно знаење во двете области.

Оваа област претставува прв упад на нашиот Факултет во интердисциплинарна обука на ниво на магистерски и има за цел да ги обучи професионалци квалификувани да одговорат на потребите на една организација во глобални рамки, подготвувајќи ги не само да идентификуваат и да предлагаат решенија за прашањата на организацијата, но, исто така, да се одлучи и да се изврши.... [-]


господар во бизнис економија

Catolica Porto Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Португалија Porto

Магистер по бизнис економија е меѓународна програма понудена на англиски јазик. Таа е погодна за диплома по економија, менаџмент и инженерство со амбиција да стане врвни професионалци на организации. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА

Магистер по бизнис економија е меѓународна програма понудена на англиски јазик. Таа е погодна за диплома по економија, менаџмент и инженерство со амбиција да стане врвни професионалци на организации.

Програмата има за цел идните професионалци да стекнат напредни и меѓусебно знаење во економијата и управувањето и да развијат аналитички и меки вештини кои им овозможуваат да ги поддржат организациите во нивните процеси на донесување одлуки, иновации и стратегија. Таа подготвува идните професионалци да работат во мултидисциплинарни и меѓународни тимови и да сфатат комплексни прашања, со критички поглед и аналитички и иновативни капацитети.... [-]


Магистерски степен во информатичките системи за управување

Instituto Politécnico de Santarém
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Португалија Santarém

Им обезбеди на студентите со соодветни и цврсти научни обука во одредена област на информациски системи за управување. [+]

Време на траење: 2 Години Предности: Сместување и португалски јазик на курсот (30 часа)

Образование се предвидени во португалски:

Стапки *:

Примена -35 € Годишен - 1000 € (без сместување) 3000 € (сместување) Користете - 35 €

Образование на англиски јазик:

Стапки *:

Примена -35 € Годишен - 3500 € (сместување) Користете - 35 € Во следните вредности ќе биде навремено предмет на потврда цели: Им обезбеди на студентите со соодветни и цврсти научни обука во одредена област на информациски системи за управување; Подобрување на решавање на проблемите капацитети и создавањето на решенија nonroutine и непредвидливи ситуации; Развие размислување капацитет и дава вредни мислење во сложени ситуации; Обука на професионалци за да извршуваат функции со високо ниво на компетентност, задоволување на вистинските потреби на организациите; Стимулирање на интердисциплинарни и интегриран размислување во организациите; Консолидирање на културните вредности, социјални, етички и државјанство гарантира кохезија и социјалната стабилност; Развој на научно-истражувачки капацитет; Развивање на вештини во областа на насочени или автономен режим самостојно учење. [-]

Еразмус Мундус Магистер по хемија, физичко-хемија и материјали

Paris-Sud University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Португалија Porto

Еразмус Мундус господар по хемија, физичко-хемија и материјали, Paris-Sud University . Господар SERP е англиски предава двегодишна програма финансирана од програмата Еразмус на Европската комисија [+]

Господар SERP е англиски предава двегодишна програма финансирана од програмата Еразмус на Европската комисија

Собира 4 водечки европски истражувачки универзитети:

Paris-Sud University , Франција (институција за координација)Универзитет Адам Мицкевич, ПолскаУниверзитет во Џенова, ИталијаУниверзитет во Порто, Португалија

Нашата цел

Таа има за цел да ги обучи експерти во најнапредните експериментални и теоретски алатки развиени во хемијата, физичката хемија и науката за материјали, со што ќе бидат подготвени да развијат иновативни идеи и претпријатија поврзани со одржливиот развој во енергетиката, здравството и животната средина.... [-]


магистрирал во управување со

Universidade de Évora
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2019 Португалија Evora

Овој курс има за главна цел, да им обезбеди на студентите со соодветни и солидна научна позадина; подобрување на решавање на проблеми вештини; развој на размислување способност. [+]

ПРЕЗЕНТАЦИЈА

Овој курс има за главна цел, да им обезбеди на студентите со соодветни и солидна научна позадина; подобрување на решавање на проблеми вештини; развивање на капацитетите аргумент; Поттикне создавањето на самовработување; стимулира интердисциплинарна размислување; развој на научно-истражувачки капацитет; Развивање на капацитетот за имплементација и користење на управување со поддршка на ИКТ; развивање на вештини во авто-режија или автономна учење на владата. Diponíveisl има следниве области на специјализација (секоја година се наведени од нив работат): финансии, маркетинг, сметководство, Организација и информациони системи, претприемништво и иновации, генералниот Владата, човечки ресурси.... [-]


Магистер по морски биологија

University of Algarve
Студии врз за студентски град 2 години October 2019 Португалија Faro

Магистер по морска биологија обезбедува мултидисциплинарна напредна обука за анализа и разбирање на морската биолошка разновидност, од гените до екосистемите, нивното функционирање и разновидноста. Програмата вклучува силна компонента на лабораториска и теренска работа во различни морски екосистеми. Апликациите вклучуваат искористување на морските биолошки ресурси, конзервација и биотехнологија. [+]

За

Магистер по морска биологија обезбедува мултидисциплинарна напредна обука за анализа и разбирање на морската биолошка разновидност, од гените до екосистемите, нивното функционирање и разновидноста. Програмата вклучува силна компонента на лабораториска и теренска работа во различни морски екосистеми. Апликациите вклучуваат искористување на морските биолошки ресурси, конзервација и биотехнологија.... [-]


Меѓународната Магистер по напредни глина науки (iMacs)

University of Poitiers
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Португалија Aveiro

IMacs е интегриран Магистер на науки дизајниран од страна на 4 институции со широк спектар на лидерство во глина науката. [+]

Средини изкопаеми почвата менаџмент-геотехнички инженеринг-GEOMATERIAL-NANOMATERIAL iMacs е интегриран Магистер на науки дизајниран од страна на 4 институции со широк спектар на лидерство во глина науката:

Универзитетот во Поатје (UP) во Франција (координатор), Универзитетот на Aveiro (UA) во Португалија, Техничкиот универзитет во Крит (TUC) (Chania) во Грција, Сојузна Универзитетот во Рио Гранде до Сул (UFRGS) (Порто Алегре) во Бразил. ... [-]

Мајстор за бизнис економија и конкуренција

ISCTE Business School – Instituto Universitário de Lisboa
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Португалија Lisbon

Магистрирал во бизнис економија и конкуренција на ISCTE Business School, во моментов во 4-то издание, обезбедува специјализирана обука во областа на бизнис економија и бизнис стратегија и во областа на конкуренцијата и регулирање на секторите. [+]

Сегашната економска реалност се карактеризира со многу брза еволуција на надворешното окружување во кое работат компаниите.

Особено, појавата на нови производи и технологии, интензивирањето на глобалната конкуренција и појавата на јавни ентитети кои сакаат да обезбедат соодветна конкуренција меѓу компаниите и да го регулираат работењето на одредени пазари. Во овој контекст, организациите чувствуваат зголемена потреба за професионалци способни за подобро разбирање и реагирање на овие феномени.... [-]


Магистер по градежништво - изградба на градежни објекти

Polytechnic of Leiria
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци October 2019 Португалија Leiria

За доделување на магистрирал во градежништвото - изградба на објекти, дозволувајќи им на носителите на диплома за додипломски студии во слична област за да ги продолжат своите студии. [+]

Магистер по градежништво - градежништво

За доделување на магистрирал во градежништвото - изградба на објекти, дозволувајќи им на носителите на диплома за додипломски студии во слична област да продолжат со нивните студии, како и подобрување на нивното знаење за градежништво, структури, хидраулика и животната средина, патниот дизајн, планирање и транспортот. Во овој степен, студентите ќе се развие оригинална апликации во одредена област, со правење на проекти, дисертација или стажирање. Кога ќе го завршат Учителот, учениците треба да бидат способни: 1) да го применат наученото знаење, да ги разберат и да ги решат проблемите во нови и непознати ситуации, во широк и мултидисциплинарен контекст; 2) да развијат решенија и да донесуваат одлуки во реални ситуации, со ограничени или нецелосни информации; 3) ги објавуваат своите заклучоци и основи на експерти и не-експерти, јасно и без двосмислености; 4) Автономно се залага за доживотно учење.... [-]


магистратура во маркетинг менаџмент

IPAM
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 4 семестри September 2019 Португалија Lisbon Porto + 2 more

Магистер по маркетинг менаџмент ги подготвува студентите да се развие стратешки маркетинг активност во меѓународен контекст. [+]

Магистер по маркетинг менаџмент ги подготвува студентите да се развие стратешки маркетинг активност во меѓународен контекст. Преку искуствено учење во целосно потопување бизнис, студентот се развива технички и релациона надлежности за вршење на средно и високо ниво на функции во организациите.

Овој мајстор курс се базира на глобален поглед на пазарот и блиски контакти со компании, поттикнување на тимска работа претприемништвото и иновациите.... [-]


Магистер по хемиски инженеринг

Polytechnic Institute Of Bragança
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Португалија Bragança

Овој мајстор на програмата се предава целосно на англиски јазик и има за цел да им обезбеди на технолошки обука за професионални цели во неколку области опфатени со хемиски инженеринг, вклучувајќи хемиски процес инженеринг, контрола и оптимизација на процесите, покрај специјализацијата во полимери, еколошка технологија и биотехнологија. [+]

Опис на програмата

Овој мајстор на програмата се предава целосно на англиски јазик и има за цел да им обезбеди на технолошки обука за професионални цели во неколку области опфатени со хемиски инженеринг, вклучувајќи хемиски процес инженеринг, контрола и оптимизација на процесите, покрај специјализацијата во полимери, еколошка технологија и биотехнологија. Оваа студија циклус предавања во соработка со LSRE-IPB (лабораторија за Одделување и реакција процеси), еден IPB столб на Асошиетед Лабораторија LSRE / LCM припаѓаат на португалски Наука и технологија Фондацијата.... [-]