Пребарај за Мастерс во Природни науки

Најди ги вашите магистерска диплома по Природни науки овде!

Природни науки

Природни науки се однесува на оние науки кои користат научни методи да учат природата и имаат натуралистички приод кон проучувањето на вселената. Ова поле на студии е многу развиена и вклучува многу гранки, како што се физика, Астрономија, Земјата наука, земјоделски науки, хемија, биологија, океанографија, географски науки, математика и екологија. Тие обезбедуваат основа за применети науки кои носат теорија на живот и практична употреба.

Како модерните времиња бараат нови пронајдоци и најсовремена технологија, природните науки се развива понатаму и да почне да се истражуваат крос-дисциплина области, каде што разликите помеѓу различни дисциплини не се остри. Хемиска физика, биохемија, Geoinformatics и nanoscience се добри примери да се покаже она што интердисциплинарни студии може да резултира внатре

Ако сте во потрага за постдипломски студии во областа на природните науки, ова е место да биде. Имаат поглед на различни програми подолу, понудени од страна на универзитетите од целиот свет. Изберете оние што ви се допаѓа најдобрите и испратите барање за бесплатни информации на училиште да научат уште повеќе за програмите.

Читај повеќе

Associate of Science in Physical Sciences and Pre-Engineering

Valley Forge Military College
Студии врз за студентски град Целосна January 2018 Соединети Американски Држави Wayne

[+]

Мајстори Природни науки диплома. Нашата воена традиција од корист за сите студенти: оние кои одат за да офицер за обука и оние кои ќе изберат да ги извршуваат други патеки. [-]

MRes напредни хемиски науки

Xi'an Jiaotong-Liverpool University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Кина Суджоу

На MRes Напредно Хемиска науки програма обезбедува темелна образование и обука за да се разберат различните аспекти на моменталната материјал хемија. На програмата се усогласува со слични р програми на Универзитетот во Ливерпул и е дадено целосно на англиски јазик. [+]

Преглед На програмата MRes Напредно хемиски науки им нуди на студентите со образование и обука се потребни за да се разберат различните аспекти од областа на материјално науки. Тоа се усогласува со слични Магистерски програми на Универзитетот во Ливерпул. Програмата содржи научи модули кои ги покриваат областите од синтетички хемија на нанотехнологијата да аналитичките методи и инструменти. Се става силен акцент на развојот на управување со проекти и професионални вештини. По завршувањето на предавал модули, ќе се вклучат во 12-месечно со детално истражување проект на вашиот избор, што доведува до поднесување на дисертацијата. Прилагодено план за учење е наменета за вас, земајќи ги во предвид вашата позадина и кариера аспирации. Успешно завршување на програмата доведува до доделување на диплома MRes од Универзитетот во Ливерпул. Уникатен продажба поени • Подучени од меѓународниот персонал, кои се експерти во различни области на хемијата • Одлична подготовка за истражување на д-р програми и на универзитетите во странство или во Кина • понуди силни врски со локалните и меѓународни индустрии • XJTLU се наоѓа во близина на многу биотехнологијата компании во близина BioBay, национална биотехнологијата центар со над 400 компании, идеален за практиканти • близина Cold Spring Harbor Азија е домаќин на престижни научни симпозиуми, конференции и летни школи обезбедување на нашите студенти со можност да комуницирате со светски познати истражувачи • Освојте на Универзитетот во Ливерпул степен што е призната од страна на Министерството за образование на кинески. Знаења и вештини До кога ќе дипломираат, ќе: • Развивање клуч, кариера-подобрување на личен и употребим... [-]

економско-математичката анализа специјалист мајстори

Corvinus University of Budapest, Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Унгарија Будимпешта

Повелбата на описот на квалификации: студии по економија и математички економска анализа специјалност (економист во квантитативна економска анализа). кои претходна обука во економијата (Универзитетот на ... [+]

Повелбата на описот на квалификации: студии по економија и математички економска анализа специјалност (економист во квантитативна економска анализа)

Кој е на чекање за математичка анализа Економија М-р програма?

Економска анализа на математички специјални мајстори се чека

• кои се претходна обука во економијата (Универзитетскиот колеџ) стекнале знаење на длабочина сакам, во теорија, да се megalapozottabbá; ... [-]


господар на биолошки науки (МБС)

The Australian National University | Science
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Австралија Canberra

Господар на биолошки науки ви овозможува да се специјализираат во области како што се биомедицински науки, екологија и еволуција, генетика, растителни науки и биохемија. Овој степен ви обезбедува со вештини за да продолжи кариера во растенијата лабораторија науката, земјоделството, животната средина политика или понатамошни студии. [+]

Една две години дипломиран степен понудени од страна на ANU колеџ за наука.

Разбирање на биолошки науки е составен дел на решавање на некои од најголемите предизвици со кои се соочува човештвото; од заканата од климатските промени, штетници и болести на зголемување на притисоци врз глобалното снабдување со храна. Без разлика дали вашите интереси се широки или уникатен, Anu нуди опсег на постдипломски програми за да се прошири своите вештини во биолошките науки и да ви помогне да се најде креативни и иновативни решенија за овие предизвици. На Anu Мајстор за биолошки науки е флексибилна предмети програма која може да се прилагодени да одговараат на вашите специфични образовни цели. Направете пребарување директно со ANU Нашата програма ви овозможува да се специјализираат во одредена област на биологија, како што биомедицински науки, екологија и еволуција, генетика, растителни науки и биохемија. Алтернативно, можете да го користите на програмата за да се обезбеди широк преглед на биолошки науки денес. Нашата практична настава се освежи вашиот традиционалните техники додека развојот на своите вештини и знаења во нови техники на сечење на работ.... [-]


пратеници во одржлив внатрешни околини (MPS-S)

New York School of Interior Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2018 Соединети Американски Држави Upper East Side + 1 more

Пратениците во одржлив внатрешни околини (MPS-S) е пост-професионални програма структурирана да се подготви професионалци за дизајн да се претпостави лидерски улоги во развивање и одржување на одржливи внатрешни простори што позитивно ќе влијае на светот. [+]

Мајстори Природни науки диплома. На MPS во одржлив внатрешни околини (MPS-S) е пост-професионални програма структурирана да се подготви професионалци за дизајн да се претпостави лидерски улоги во развивање и одржување на одржливи внатрешни простори што позитивно ќе влијае на светот. Наменети за оние кои работат во дизајнот или архитектурата професии, на програмата нуди на студентите со темелна основа во најдобрите практики во животната средина информирани дизајни за внатрешни работи. По завршувањето на програмата MPS-S, студентите се во можност да седат за акредитација LEED АП - високо баран акредитивен. Учениците се изложени на широк спектар на теми, истражувачки методи, интегриран дизајн методологии, и одржливи практики на управување со проекти. работа се разбира се однесува на историјата и теоријата на одржливост, принципите на одржлив материјали, природни и вештачки осветлување и контрола на системи, и интегриран дизајн животната средина системи. Исто така покрива квалитет на внатрешниот воздух, како и зелени текстил, мебел и декоративни елементи. Програмата вклучува две студиски курсеви со цел да се интегрираат стекнатите знаења и истражувања, додека истражувањето двете станбени и нестанбени средини. Програмата може да се заврши на полно работно време или со скратено работно време Сите класи се во вечерните часови и за време на викендите Програмата е понудена на лице место и онлајн (часови во живо доставени преку видео на моменти сет класа) Бара одреден степен во внатрешен дизајн, архитектура, инженерство, или тесно поврзани со полето и напредна портфолио. MPS-S наставната програма (30 кредити - врз основа на полно работно време студија) 1. семестар 725 Историја и... [-]

господар во одржлива животна средина

Hamad bin Khalifa University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Катар Доха

Програма на мајсторот HBKU одржлива животна средина им обезбеди на студентите со широко познавање на теми поврзани со прашањата за одржлив животната средина, вклучувајќи го ефектот на човековиот развој врз животната средина; причините, влијание и контрола на загадувањето; и барањата на растечката глобална популација на природните ресурси. Студентите се спроведе оригинално, водени истражување на животната средина, кој се фокусира на прашањата поврзани со поддршка на одржливиот развој. [+]

Господар во одржлива животна средина Програма на мајсторот HBKU одржлива животна средина им обезбеди на студентите со широко познавање на теми поврзани со прашањата за одржлив животната средина, вклучувајќи го ефектот на човековиот развој врз животната средина; причините, влијание и контрола на загадувањето; и барањата на растечката глобална популација на природните ресурси. Студентите се спроведе оригинално, водени истражување на животната средина, кој се фокусира на прашањата поврзани со поддршка на одржливиот развој. Мултидисциплинарниот пристап во наставните програми се базира на основните знаења кои се развива со развојот на настаните во областа, опремување на дипломираните студенти со алатки потребни за да ги извршуваат широк спектар на кариера патеки. приемните барања Кандидатите треба да имаат диплома релевантни за оваа програма, која обично вклучува науката и инженеринг. Покрај тоа, ќе се смета за потекло во економски, бизнис, политика, како и општествените науки. Кандидатите треба да се покаже силна докази за поддршка на изгледите дека тие ќе станат успешни истражувачи и професионалци. Тие вклучуваат одлични перформанси во соодветните предмети, последните резултати од истражувањето доколку ги има, и силна препорака писма. Кандидатите со претходно искуство на истражување се најпосакувана. Кандидатите се бара да ги преземат IELTS или TOEFL испит со цел да ги покажат своите вештини на англиски јазик. Кандидатите кои се зборува англиски може да бидат ослободени од ова барање. Иако не се потребни за програми на мајсторот на GRE испит се препорачува и ќе ја зајакне поднесување на апликантот. Кандидатите кои доаѓаат од економија, политика и други општествени науки позадина може да ги... [-]

Магистрирал на управување со животната средина и одржливоста

University of Malta
Студии врз за студентски град Целосна 13 месеци September 2018 Малта Глен

Програмата на мајстор во управување со животната средина и одржливост е забрзана, 12-месечно, меѓународна програма за двојна диплома. Студентите завршувањето на програмата добиваат степен Магистер на науки од двете Џејмс Медисон Uinversity и на Универзитетот на Малта. [+]

Мајстори Природни науки диплома. Оваа диплома со двојна програма, во соработка со Џејмс Медисон Универзитетот, почнува во септември, а завршува на август. Сите предмети се врши во Малта помеѓу септември 2016 година до мај 2017 година и на студентите да работат самостојно во текот на летните месеци да го заврши највисок премин проект. Степенот е флексибилен, и им овозможува на секој студент да дизајн програма на студии, кој одговара на нивните долгорочни цели во кариерата. Наставната програма обезбедува основа и за заштита на природни ресурси, како и управување одржливост. Образовните придобивки од programne не се ограничени на училницата. Како мал медитерански остров, Малта е прекрасна жива лабораторија за проучување и практикување на одржливоста. Голем број на полето искуства обезбеди рацете на чувство за двете одржливи технологии и зачувување на ресурсите. Искуство поле вклучува работно место во природниот парк во Италија. Експерт факултет и од Универзитетот во Малта и JMU се вклучени во сите наставно-настава, обезбедување на учесниците со вредни меѓународно гледишта. Интеркултурни свест и продлабочува самодоверба расте од работа со наставниците и студентите од целиот свет. Дипломираните студенти ќе бидат добро обучен во науката за одржливост и управување со животната средина и да се здобијат со разбирање на неговата практична примена. На програмата е соодветно и за неодамнешните дипломирани студенти и за оние кои веќе работат. Тоа ќе ви овозможи да се доживее предизвици на одржливост од прва рака и значително подобрување на вашиот можности за вработување. За повеќе информации посетете: http://www.um.edu.mt/icp/msc-environmental-management-and-sustainability [-]

Господарот на програмата во токсикологија

Karolinska Institutet
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Шведска Стокхолм

Мајстор е на програма во токсикологија на студентите им дава во-длабочината на знаење на токсиколошките поле на широка и интердисциплинарна. [+]

Мајстор е на програма во токсикологија на студентите им дава во-длабочината на знаење на токсиколошките поле на широка и интердисциплинарна. Програмата ги подготвува студентите за или истражување или професионална кариера и се обезбедува солидна платформа за докторски студии во токсикологија или работа во области процена на ризикот поврзан со / за безбедност во јавниот сектор или индустрија. ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ПРОГРАМАТА Мајстор е на програма во токсикологија беше една од првите програми за токсикологија во светот. Програмата е уникатна во својот двегодишен смирување фокус на токсикологија и здравјето на луѓето. Програмата користи нејзините блиски врската со високо-квалитетна работа истражување и проценка на ризик на Институтот за еколошка медицина (IMM) - главен центар за образование и обука во токсикологија и здравствен ризик оценување во Шведска, и соработува со фармацевтската и хемиската индустрија, национални органи (на пример Шведската агенција за хемикалии и Националната администрација шведскиот на храната), Swetox и Шведската Отровниот информативен центар, како и со научниците во другите одделенија во и надвор КИ. Програмата вклучува принципи во токсикологија, токсикокинетика, Цел органска токсичност, биохемиски и молекуларна токсиколошки методи, механизми на токсичност и начинот на дејствување, тестирање токсичност, лабораториски животни науки, алтернативни методи за тестирање на животните, хистопатологија, статистика, епидемиологија и проценка на здравствените ризици . Овој прв дел од програмата им нуди на студентите со општо, напредни токсиколошки основа, по што тие потоа ги засноваат личен линија на истрага за истрагата подлабоко во експериментални истражувања или проценка на ризик / безбедност со преземање на изборни и / или проект курсеви. Програма преглед *... [-]

магистрирал во електрохемија. Наука и технологија

UAM Universidad Autónoma de Madrid
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 семестар September 2018 Шпанија Мадрид + 1 more

Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти или дипломирани студенти на диплома за науки и хемија, хемиски инженеринг, физика, Материјали факултет, итн, кои сакаат да се обучуваат како истражувачи и професионалци во областа на електрохемија, и во нејзините темели и неговите апликации . [+]

Мајстори Природни науки диплома. Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти или дипломирани студенти на диплома за науки и хемија, хемиски инженеринг, физика, Материјали факултет, итн, кои сакаат да се обучуваат како истражувачи и професионалци во областа на електрохемија, и во нејзините темели и неговите апликации . Тоа е мајстор кој обезбедува основа за развој на истражувачки активности во реализацијата на докторска дисертација и обучени за извршување на истражување и развој на технологија центри и компании во индустриските сектори кои треба електрохемија. Цели и компетенции Главните цели на овој мајстор се: И fomenter зајакнување на научни и технолошки истражувања во електрохемија. Обезбедување на обука на дипломираните студенти на основни и применети во областа на аспекти електрохемија. Обезбедување на пристап до докторска програма како ECYT со доволни гаранции за основна обука и применети истражувања во областа на електрохемија за студентите да се развие својата кариера во истражувањето, индустријата или настава. Промовирање на мобилноста и интеракцијата меѓу студентите на мајстор во областа на електрохемија и контакт со други универзитети, истражувачки центри и empresasactivos во оваа област. Овластувањата на мајстор во "електрохемија. Наука и технологија "опфати серија на знаења и вештини од кои некои се прикажани подолу: Општи вештини: Се здобијат со вештини за истражување, односно, да се развијат и / или да се прилагодат на истрага, да го дизајн и направете го тоа со академска сериозност. Да бидат во можност да се анализира, синтетизира и оценка на нови и сложени идеи критички. Знаејќи како да се комуницира научни содржини на... [-]

Господар во науки за животната средина

Czech University Of Life Sciences Faculty of Environmental Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Дипломирани студенти по науки за животна средина ќе ги стекнат неопходните теоретски и практични знаења за науките за Земјата, особено во областа на геологијата, геохемијата на животната средина (на пример, загадувањето на животната средина), хидрогеологијата за животната средина и палеоекологијата (на пр. Глобален климатски развој). [+]

Еколошки науки Дипломираните студенти ќе ги стекнат неопходните теоретски и практични знаења за науките за Земјата, посебно во областа на геологијата, геохемијата на животната средина (на пример, загадувањето на животната средина), хидрогеологијата на животната средина и палеоекологијата (на пример, глобалниот климатски развој). За време на нивните студии, студентите ќе стекнат искуство со современи аналитички постапки и ќе присуствуваат на практични курсеви и работилници. Животните науки за животна средина моментално се во првите редови на многу научни дисциплини и имаат важен практичен исход. Разбирањето на однесувањето на загадувачите во различни оддели на животната средина, санацијата на контаминирани локации и еволуцијата на екосистемите во историјата на Земјата, се само неколку примери на темите опфатени со програмата. Лабораториите на Факултетот за науки за животната средина се опремени со high-end инструментација за напредни специјализирани методи кои се користат во геохемијата на животната средина, како што се специјализирани и специјализирани изотопни анализи. Овие техники во моментов се појавуваат брзо и се од суштинско значење во областа на развојот на животната средина Геохемија и биогеохемија. [-]

Мајстори за животна средина науки / студии

Nipissing University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Канада Онтарио

Nipissing Универзитетот нови МОН / MESc програма нуди на студентите степени во било Мајстор за животна средина и студии или Магистер на науки во животната средина. [+]

Мајстори Природни науки диплома. Мајстори за животна средина науки / студии Nipissing Универзитетот нови МОН / MESc програма нуди на студентите степени во било Мајстор за животна средина и студии или Магистер на науки во животната средина. И двете програми нудат обука и развој на дипломирани студенти може да придонесе кон проучувањето на животната средина и прашањата за животната средина и за заштита на животната средина за решавање на проблемот на иднината. Дипломираните студенти ќе бидат подготвени за кариери во владата и индустријата, кои работат во области како што се политиката за животна средина, оцена на влијанието, научни истражувања и образование. Дипломирани студенти, исто така, ќе бидат подготвени за понатамошно напредни студии (на пример, д-р програми) во рамките на студиите / науки програми за заштита на животната средина и во специјализирани области на географијата, хидрологија, историја, биологија, шумарство, филозофија, екологија и настава. Студентите ќе бидат подготвени за овие напори преку учество во уникатно интердисциплинарна програма во која економијата, општествените науки и природните науки пристапи кон разбирање и решавање на прашања од животната средина ќе бидат целосно интегрирани. Приемот на барањата Иако постојат неколку основни курсеви на мајстор на науката за животната средина или на студии, студентите ќе изберат да поток или во науката за животната средина или студии на животната средина, во зависност од нивната позадина и интерес. Апликантите мора да поседува четири години додипломски студии во било која дисциплина од акредитиран универзитет и најмалку просек од 75% во однос на последните десет целосна (20 семестар) предмети се завршени во... [-]

господар на животната средина и одржливоста управување

IMC University of Applied Sciences Krems
Студии врз за студентски град Дел-студии 4 семестри October 2017 Австрија Кремс

Програмата на мајсторот во животната средина и одржливоста управување започнува за прв пат во септември 2012 година, предмет на одобрување од страна на FH Советот.На [+]

Господар на управување со животната средина и одржливиот развој

Програмата на мајсторот во животната средина и одржливоста управување започнува за прв пат во септември 2012 година, предмет на одобрување од страна на FH Советот. Текот јазик е англиски и германски јазик.

Студијата

"Животната средина и одржливоста менаџмент ви се квалификува за усвојување на одговорни активности во национални и меѓународни професионално поле, така да се способни за двете клиент / s, како и на изведувачот / да работи компетентно и да дејствува користење на вашиот стручно знаење, независна и решение-ориентирана.... [-]


диплома за биологија

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 29 more

Биологија е проучување на сите живи нешта, од мали микроорганизми на растенија и животни. Курсот се фокусира главно на еволуцијата и екологија и разговара за тоа како видови се вградени и како тие живеат и комуницираат едни со други. Биологија на програмата е на располагање на двете диплома и магистрирал на ниво. [+]

Мајстори Природни науки диплома. ​биологија е проучување на сите живи нешта, од мали микроорганизми на растенија и животни. Курсот се фокусира главно на еволуцијата и екологија и разговара за тоа како видови се вградени и како тие живеат и комуницираат едни со други. Биологија на програмата е на располагање на двете диплома и магистрирал на ниво. Со проучување на биологијата ќе добиете разбирање на основните биолошки процеси, но и можност да се специјализираат во една област кон крајот на студијата. Биологија е широка тема, и затоа е нормално дека студијата има голем број на изборни предмети за да се прилагодите на програмата за она што би сакале да дознаете повеќе за тоа. Биологија програма е наменета за оние кои сакаат да се запознаат со сите организми на природата. Предметот се занимава со проучување на животот на молекуларно ниво, клетките, ткивата и организми за населението и екосистемите. На широк спектар на дисциплини прави специјализација за важен дел од идната работа. еволуцијата на видовите, физиологија и екологија, како и климатските погодените области како пустина, дождовни шуми, Арктикот, земјиште почвата и водата се исто така важни теми може да се истражуваат во длабочина. Доктрината на прашања поврзани со секојдневниот живот на луѓето е уште еден возбудлив насока. Ова може да вклучува изнаоѓање на нови медицински третмани, да се зголеми земјоделското производство, заштита на загрозените видови и развој на нова храна. Откритијата во овој вид на проблеми го подобри квалитетот на животот на милиони луѓе во последниве децении, и доведе до поголемо разбирање на... [-]

двојна меѓународни мајстори во математичката информатика

West Catholic University - Université Catholique de l’Ouest
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци September 2018 Франција Angers

Двоен Меѓународниот мајстори во Математичка информатика е уникатна програма дадено од страна на две академски реномирани универзитети во Европа: Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција. [+]

М-р компјутерски науки и информатика - Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија М-р применета математика - Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција Двоен Меѓународниот мајстори во Математичка информатика е уникатна програма дадено од страна на две академски реномирани универзитети во Европа: Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и на Универзитетот Catholique de l'Ouest, Франција. Со користење на настава знаење, истражување совршеност и прва класа факултети на двете водечки европски институции, со двојна Меѓународниот мајстори во Математичка информатика обезбедува светска класа студиските програми и практични искуства за учење за технологија и научни дипломирани студенти на иднината. Двоен Меѓународниот мајстори во математичката информатика програма им нуди на студентите можност да учат и во Велика Британија и во Франција, каде што ќе се здобијат со два степени за помалку време и по пониска цена отколку што ќе ги преземе за да заработите на степени независно. Успешни дипломци ќе се стекнат со м-р компјутерски науки и информатика, доделени од страна на Ливерпул Надеж универзитет, Велика Британија и м-р применета математика, предава на Универзитетот Catholique de l'Ouest, и се доделуваат од страна на Универзитетот во Анже, Франција. Оваа програма вклучува платено стажирање, каде што студентите ќе се работи на технологија, проектот во рамките на компанијата. Стажирањето дава можност да се користат технички, научни и академски знаења научил во рамките на програмата додека понатамошниот развој на комуникација, тимска работа и интерперсонални вештини. Приправничкиот стаж кумулира во истражување дисертација што се оценува од страна на двете Ливерпул Надеж универзитет и Универзитетот Catholique de l'Ouest. Влегување Потребно: Еден добар степен (минимум... [-]

господар на одржлив средини и планирање (професионална)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 92 недели January 2018 Австралија Robina

Мајстор за одржлив околини и планирање (Стручна) се фокусира на управување со животната средина, како и урбаниот дизајн и планирање. [+]

Мајстори Природни науки диплома. Професионална програма ја следи истата структура како Господар на одржлив околини и планирање на програмата со дополнителни 20-недела професионално портфолио компонента. Професионално портфолио е на располагање на мајсторот (професионална) на студентите на Факултетот за општество и дизајн точка на 45 кредит. Оваа тема е силно експериментално ориентирани и ги охрабрува студентите да ги развијат своите професионални вештини во реалниот свет на животната средина. Предметот ќе се осигура дека студентите се комбинираат самоанализа и мисловните вештини за учење со професионални методологии, со цел да се прошири аналитички и стратешко размислување способности. Тоа ќе обезбеди практично искуство за студентите да ги развијат своите вештини во професијата релевантни за специјализација нивниот господар. Сите студенти кои ќе завршат документ за определување на обемот на 2.000 зборот, и или да преземе работа поставеност во Австралија на 210 часа (кој ги вклучува извештај на работодавачот) и рефлексивни весник (до 5.000 зборови) или завршен заеднички истражувачки проект во вкупна вредност од околу 15.000 зборови. Сите студенти кои ќе го достави конечниот професионална колекција портфолио на документи, истакнување на нивните практични и теоретски експертиза во нивната професија на избор. На професионално портфолио субјектот не може да се поведе додека студентот има успешно завршени сите 12 предмети на компонента на степенот на мајсторот. [-]