Пребарај за Мастерс во Психологија

Најди ги вашите магистерска диплома по Психологија овде!

Психологија

Еден од релативно млада наука, психологија формирани како целосно развиен проучување на човечкиот ум и однесување за пред еден век, со Сигмунд Фројд е една од првите научници да се открие процут рамките на внатрешниот свет на луѓето и се воспостави оваа област на знаење.

Денес, психолози работат на различни нивоа, го прави истражување за ментални функции, социјалното однесување и когнитивни процеси, како и обидот да се разбере neurobiological природата на умот. Професионалци кои работат на оваа тема, им помогне на соседните области на науките, како што општествени науки, Филозофија, хуманистички и природни науки, со користење на нивните методи за да се врши истражување на модерната ниво. Тие вклучуваат невропсихолошки и пресметковни методи, како и компаративни методи. Заедно со теоретски психологија, оваа тема нуди огромни можности за практичните импликации кои играат огромна улога во образованието, терапија, бизнис, природните науки истражување и дури и естетиката!

И покрај големината на психолошки поле, не треба да биде изненаден. Психологија може да обезбеди одлична кариера за секој кој е доволно љубопитни да се погледне во внатрешноста на умот! Дознајте повеќе за различни господар програми и постдипломски студии по психологија во само еден клик!

Читај повеќе

ма училиште советување

University of San Francisco - School of Education
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Подготовка Училиште советници да биде социјална правда агенти на промени во урбаните училишта [+]

Мајстори Психологија диплома. 49 кредитни школа Советувалишта програма ги исполнува барањата неодамна издаден од Калифорнија Државната комисија за учител (ДТЦ) за оние кои сакаат кариера во училиште советување во К-12 училишта. ОПЦИЈА: По првиот семестар во USF, студентите запишани во 49-кредитна школа Советувалишта / ученик персонал услуги (PPS) Сертификат програма имаат можност да се запишат во 60-кредитна Двојно Концентрација програма во школа Советувалишта и професионални клиничка советување. Дипломирани студенти на програмата се добие мајстор на уметноста (р) степен и имаат право на ученик персонал услуги (PPS) Сертификат. Тие можат да бидат вработени: - во јавни или приватни образовни поставувања, - во агенции во заедницата, - како консултанти на училишта, образовни програми, како и други институции кои им служат на образовните потреби на младите. Тие, исто така, можат да изберат да ги извршуваат докторски студии. Опис на програмата Школата консултации на програмата е уникатен, иновативен образовна програма за подготовка на советници за решавање на социјална, емоционална и академски потреби на децата, адолесцентите и младите возрасни во образовни поставувања. Програмата ја нагласува: - Мултикултурен развој на младите и советување - решавање на проблемите, цел-ориентирана, советување - социјална правда ориентација - еколошките системи во урбаните контексти Студентите учат теории и ефикасни, прагматични интервенции со младите во училиштата. Програмата има социјална ориентација на правдата кој има за цел да се поттикне еднаквост, почитување на различностите, креативност, сочувство и зајакнување на заедницата. "Кога го прашале дали се чувствувам" подготвени "да влезат во полето на училиште советување, јас секогаш размислуваат за тоа како консултации на програмата... [-]

господар на психологија (клинички)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 108 недели January 2018 Австралија Robina

Оваа програма е наменета за лица кои бараат регистрација како психолог или за регистрирани психолози кои сакаат да ги надградат своите постоечки квалификации. Програмата предвидува во-длабочината на обука во дијагнозата, проценка и третман на психолошки нарушувања во широк спектар на клиент население. Постои акцент на пристап на научник-лекар. [+]

АКАДЕМСКИ ЗАПИС БАРАЊА Завршување на австралиски психологија акредитација на Советот акредитирани четири години низа на студии по психологија (како што се диплома за психолошка наука (Достигнувања) или диплома за психолошка наука) или еквивалент во последните 10 години и имаат постигнато минимум горниот втора класа почести (H2A ) или еквивалентни. Апликантите, исто така мора да бидат прифатливи за привремена регистрација како психолог. ИЕЛТС резултат од 7,0 со бенд не помал од 7,0. Кандидатите се оценуваат на академските перформанси, судијата извештаи и лични соодветност преку интервју. Оние кои имаат добиено нивните квалификации надвор од Австралија мора да имаат квалификации оценува пред да аплицираат за оваа програма и пред да аплицираат за регистрација со психологија одбор на Австралија. Австралиската психолошка општество обезбедува овој сервис за оценување на Управниот одбор и на проценка помага на Управниот одбор во одредувањето дали вашите квалификации се еднакви на "одобрени квалификација. Сепак, тоа е важно да се напомене конечната одлука за еквивалентност ја донесува Одборот. За повеќе информации за оценките противвредност посетете psychology.org.au. Ако имате добиено вашите квалификации надвор од Австралија, ве молиме да достави доказ за вашата австралиска противвредност психологија општество со вашата апликација. Мора да се добие привремена регистрација од психологија одбор на Австралија пред да почне програмата. Опис на програмата Оваа програма е наменета за лица кои бараат регистрација како психолог или за регистрирани психолози кои сакаат да ги надградат своите постоечки квалификации. Програмата предвидува во-длабочината на обука во дијагнозата, проценка и третман на психолошки нарушувања во широк спектар на клиент население. Постои акцент на... [-]

господар на психологијата

University of New York in Prague (UNYP)
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Чешка Прага

Универзитетот во Њујорк во Прага е многу горд да го објави своето прво додипломско образование кое е акредитирано од чешкото Министерство за образование, млади и спорт. Студентите кои ќе го стекнат магистрирал во областа на психологијата ќе имаат право да ја користат титулата Mgr. [+]

Разбирање со способноста да им помогне на другите со магистрирал во психологијата

Универзитетот во Њујорк во Прага е многу горд да го објави своето прво додипломско образование кое е акредитирано од чешкото Министерство за образование, млади и спорт. Студентите кои ќе го стекнат магистрирал во областа на психологијата ќе имаат право да ја користат титулата Mgr.

Магистрирал во психологијата е суштинска основа за професии во сите области на психологијата, од клиничка работа до академски истражувања. Студентите во програмата за постдипломски студии на Универзитетот во Њујорк во Прага ќе бидат темелно подготвени на теоретски и практични нивоа.... [-]


Магистер по психологија

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

Психологија е еден од најпопуларните теми за студирање во Велика Британија, и има некои на state-of-the-art објекти што ќе може да се користи во текот на вашето образование. Вие ќе бидете во можност да работат на студии, во лаборатории, и спроведе вистински тестирање надгледувани од страна на вашите професори. Велика Британија е фантастично место да дојдат и да студираат психологија, бидејќи тие се во првите редови на психолошки истражувања со користење на нова технологија и опрема. [+]

Психологија е еден од најпопуларните теми за студирање во Велика Британија, и има некои на state-of-the-art објекти што ќе може да се користи во текот на вашето образование. Вие ќе бидете во можност да работат на студии, во лаборатории, и спроведе вистински тестирање надгледувани од страна на вашите професори. Велика Британија е фантастично место да дојдат и да студираат психологија, бидејќи тие се во првите редови на психолошки истражувања со користење на нова технологија и опрема. Како додипломски можете да очекувате да се најде предмети опфаќа животните однесувањето психологијата, советување форензика и криминологија, студии на детството, итн Небото е навистина ограничување на комбинација или концентрација сте во потрага за. Вие исто така може да се види сендвич курсеви, што значи дека ќе биде 4-години степен со поставување на 1-година во трета година на студии. Bournemouth, Брунел, Есекс, Британија, Кент, Лидс, Middlesex, Њукасл и читање на сите понуди некој вид на сендвич разбира. курсеви сендвич се навистина непроценливи за студентите кои сакаат да се добие искуство надвор од училницата, и се применуваат своето знаење пред да ја напуштат универзитет. Како дипломиран од Велика Британија универзитет со психологија степен, ќе заработи завршено Основи за мапираа за членство (ГБС), што е речиси секогаш предуслов за постдипломски студии во Велика Британија. Како постдипломски вие сте во можност да се специјализираат во еден вид на психологијата што навистина ве интересира како однесувањето психологија, криминологијата и криминолошки науки, или клиничка психологија. Сите програми се долги 1 година, и може да вклучуваат поставување или шанса да работат... [-]

Мајстор за психологија (индустриски и организациска психологија)

Universiti Tunku Abdul Rahman (UTAR)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 48 месеци October 2017 Малезија Kampar + 1 more

Мајстор за психологија (индустриски и организациска психологија) програма има за цел да подготви кандидати со знаења и вештини на психологијата на работното место да управуваат со брзо менување на организациски процеси; а во исто време, се даваат ефективни вештини за управување со човечки за решавање на организациски проблеми. [+]

Мајстори Психологија диплома. Мајстор за психологија (индустриски и организациска психологија) програма има за цел да подготви кандидати со знаења и вештини на психологијата на работното место да управуваат со брзо менување на организациски процеси; а во исто време, се даваат ефективни вештини за управување со човечки за решавање на организациски проблеми. На програмата ќе понатаму подготви кандидати да преземе истражувачка дејност на високо ниво и да учествува во консултантски проект реалниот живот во областа на индустриски и организациска психологија. Програмата предвидува кандидатите со можност да се развијат ефективни, на идни лидери и индустриски и организациска специјалисти / психолози / консултанти / експерти / истражувачите. Предности Еден од ретките постдипломски студии од областа на индустриски и организациска психологија во Малезија Кратка релевантни за индустрија побарувачката Дознајте од искусни и квалификувани олеснувачи Учествуваат во реалниот истражувачки активности / реално консултантски услуги во областа на IO Квалификации А диплома 's студии по психологија или нејзиниот еквивалент, со минимум CGPA 2,75 од 4,00; или Забелешка: А диплома по психологија не ги исполнуваат CGPA на 2,75 (но не помал од 2,5) може да се прифати предмет на ригорозни внатрешна проценка од страна на независна комисија за разгледување. А диплома со минимум CGPA 2,75 од 4,00 во која било област, и минимум 45 кредити на предуслови модули во психологија или нејзиниот еквивалент (со покривање на сите осум знаење области означени на страните 13 - 14 од Програмата Стандарди: психологија) со минимум CGPA 2,75 од 4,00 во модули предуслови; или А диплома со минимум CGPA 2,75 од... [-]

Магистер по индустриски организација психологија (р / MS)

St. Mary's University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави San Antonio

Студентите може да заработи или мајстор на уметноста или Магистер на науки степен во индустриски-организациска психологија. Не-теза студенти заработуваат мајстор на уметноста и тезата студенти заработуваат степен Магистер на науки. [+]

Студентите може да заработи или мајстор на уметноста или господар на науката степен во Индустриска Организациона психологија. Не-теза студенти заработуваат мајстор на уметноста и тезата студенти заработуваат степен Магистер на науки. И двете програми бараат завршување на 40 часа семестар, со цел да дипломираат. Сите студенти кои влегуваат во психологија Додипломски програма во рамките на мајстор на уметноста опција. Поединци може да се префрли на програмата Магистер на науки опција по 15-18 часа на дипломираните кредит, ако се препорачани од дипломиран студент на факултетот по психологија и одобрени од страна на постдипломски совет на Факултетот. Минимумот одделение на Б мора да се заработи во сите потребни предмети. Програмите се дизајнирани да се развие општа надлежност по психологија, на науката во однесувањето, и да ги подготви студентите за напредни академски студии, истражување, или индустриски кариера. [-]

Магистер по интервенции во детството

Jönköping University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Шведска Jonkoping

Интервенции програма на мајстор во детството е интердисциплинарна образование со фокус на интервенции за деца кои имаат потреба од поддршка - подалеку од она што е нормално што се предвидени за сите деца. [+]

Мајстори Психологија диплома. Интервенции програма на мајстор во детството е интердисциплинарна образование со фокус на интервенции за деца кои имаат потреба од поддршка - подалеку од она што е нормално што се предвидени за сите деца. Интервенции програма на мајстор во детството нуди интердисциплинарни образование да обезбеди ефективни интервенции за деца кои имаат потреба од поддршка за нивниот развој, учење и функционирање во секојдневниот lifebeyond она што е предвидено за сите деца. На програмата е базирана на еколошка перспектива за развојот на детето, учење и функционирање. Критичката перспектива фокусирање на поединецот, животната средина, и нивната заедничка врска, е нагласена. На програмата се обраќа секојдневниот живот ситуации на децата во различни поставувања, вклучувајќи го и семејството, предучилишното / училиште, болница, и во заедницата, а врската помеѓу истражувањето и практичната секојдневна работа е под стрес. Програмата е отворена за меѓународните и домашните студенти. Таа е тесно поврзана со детето (деца-здравствена интервенција-учење низ развој) програмата за истражување во училиштата за образование и комуникација и здравје и благосостојба во Jönköping University и се поврзани со Шведскиот институт за попреченост истражување Сидр). На програмата е дизајниран за да им обезбеди на студентите со добра основа за докторски образование и за лидерски улоги во раното детство образование и нега, училиште-системи, рана интервенција / хабилитација, посебни образовни, дете здравството, социјалните услуги или други организации во однос на децата. Интервенции во детството е понуден како 1-година (60 кредити) и (120 кредити) 2-годишна програма. Степен 1 година, 60 кредити или 2 година 120 кредити. Магистер на науки со голема... [-]

мајстори на образование во студии дете

Vanderbilt Peabody College
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Nashville

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. [+]

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. Во текот на програмата, студентите се охрабруваат да се интегрираат истражувања, теорија и пракса. На програмата се 36-часовна состои од 12-18 кредит часови на јадро на наставната програма на предметот и 18-24 кредит часови на изборни предмети кои се индивидуално прилагодени на лични интереси на секој студент и професионални цели. Програмата нуди традиционална подготовка училница заедно рацете на практикум искуства или истражувачки mentorships, кои се интегрирани во програмата на студии. Сите студенти да изберат да се заврши една од двете песни. Применета професионални песна е добро прилагодени за студентите кои се заинтересирани да работат директно со деца и семејства во лекар улоги (на пример, одбор сертифициран Однесување Аналитичарите, Дете живот Специјалисти, млади и семејство Програмата за развој). Емпириско истражување песна е наменета за студентите кои се заинтересирани за вклучување на крајот во докторски програми (на пример, д-р, Psy.D., Ed.D. во клинички, советување, Развојна, образовни или когнитивната психологија) или извршуваат кариери во истражувањето. И двете опции имаат потреба што студентите станат вешти во интегрирање на најактуелните истражување на развојот на децата и теорија со ефективна пракса во професионални или академски поставувања. Во рамките на секоја песна, дополнителни Области на концентрација (на пример, детето и семејството услуги, клиничка психологија, сиромаштија и интервенција, итн) да овозможи... [-]

Магистер по психологија: евалуација и проценка

University of Luxembourg, Faculty of Language And Literature, Humanities, Arts And Education (FLSHASE)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри September 2018 Луксембург Esch-sur-Alzette + 1 more

Степен програма на мајстор во психологијата кои ги нудиме карактеристики клучни квалификации специфични за областа на оценувањето. [+]

Мајстори Психологија диплома. Студиска програма Личната и професионалната иднина на секој поединец е означен се повеќе и повеќе од доживотно учење. Во таков контекст, постои растечката потреба да се процени, на редовна основа, потенцијалот за учење и профили од вештината и личноста на поединците. Овие проценки ќе се користат во различни области како што се приемот на програми за образование, дистрибуцијата на работните места, мобилност во општеството итн Степен програма на мајстор во психологијата кои ги нудиме карактеристики клучни квалификации специфични за областа на оценувањето. Последица на тоа што им дава пристап до секторите на дејност која бара употреба на алатки и методи за оценување, како што одделенија за човечки ресурси, центрите за оценување, почетна и континуирана центри за обука, итн Резултати од учењето Теоретски и методолошки знаења неопходни за да се осмисли научни студии за проценка; Развој, избор и примена на алатки за оценување; Статистички и методолошки знаења и експертиза потребни за обработка и интерпретираат податоците; Презентации, извештаи, проценки и оценки за различни целни групи; Стекнување на високо ниво на вештини во спроведување и примена на механизми за проценка, без разлика дали во когнитивните оценување, академска обука, професионални вештини, димензии на личноста или во која било друга област која може да профитираат на психометриски мерење модели и многовариантното анализа методи. Кариера Одделенијата за човечки ресурси; Центри за оценување; Почетна и континуирана обука програми; Академска и професионална ориентација; Акредитација на пред искуствено учење; Медицински и рехабилитација сектор; Јавните служби за вработување; Институти за истражување во оценувањето. Услуги јавности de l'emploi,... [-]

Мајстор на уметноста во советување психологија, концентрација во ментално здравје во заедницата

California Institute of Integral Studies
Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

CIIS има обучени MFT е од 1973 година и дипломирани студенти имале едно од највисоките помине стапки на испитот MFT, со стапка на 96% помине. Од 1973 година на мајстор во советување програма одговори на промени во оваа област. [+]

Мајстор на уметноста во клинички психолог, концентрација во ментално здравје во заедницата CIIS има обучени MFT е од 1973 година и дипломирани студенти имале едно од највисоките помине стапки на испитот MFT, со стапка на 96% помине. Од 1973 година на мајстор во советување програма одговори на промени во оваа област. Ментално здравје во заедницата произлегла од овој тренд во обезбедување на иновативни образовни можности и на променливите потреби на полето. Со цел подобро да се задоволат менување на пејзажот на јавноста за ментално здравје, CIIS беше рана адаптер од наставната програма CMH, и како такви, пионер во развојот на ниво предмети магистерски и специјализирани обуки за оние кои се заинтересирани за кариера во јавниот ментално здравје. Во духот на засегнатите страни акт служби за ментално здравје во јавниот систем за ментално здравје, беа поканети на маса за да им помогне на планот на потребите на студентите на ниво советување мајстор. Ова вклучува соработка со локалните јавни ментално здравје; организации во заедницата; потрошувачите; членови на заедницата; и даватели на услуги. Од ова дело програмата CMH развиени следниве програмски цели: CMH ќе обезбеди силна клиничката обука изграден на Психодинамиката, хуманистички mindfulness, и семејство терапија системи Траума информирани терапии; Обновување и еластичноста модели на лекување; Перспективи социјална правда, и Заедницата психологија теорија и практика. CMH обучува студентите со силна теоретска основа да се знаат како лиценциран, независни лекари за ментално здравје или како лиценциран MFT или LPCC. Овие вештини вклучуваат: Оценување, дијагноза, прогноза и планирање на третманот; Резултати за евалуација; Културни смирение;... [-]

MCom/MPhil in Industrial Psychology Professional (CW)

University of Johannesburg
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години February 2018 Јужноафриканска Република Јоханесбург + 1 more

Таа го става на студентот во позиција да се регистрирате како Индустриски психолог (со африканските професионален одбор на југот на психологија) за да работат на напредно ниво во полето на управување со човечките ресурси и индустриски психологија. [+]

Мајстори Психологија диплома. Целта на оваа обука е да се развие применуваат надлежност на студентот на напредно ниво во мастеринг анализа, интерпретација и разбирање на индустриски психолошки принципи и методи. Таа го става на студентот во позиција да се регистрирате како Индустриски психолог (со африканските професионален одбор на југот на психологија) за да работат на напредно ниво во полето на управување со човечките ресурси и индустриски психологија. Приемот на барањата Достигнувања квалификација во индустриска психологија на НРК Ниво 7 или 8 со минимум 65% просек. [-]

магистратура во применетата психологија

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија A Coruña

Целта на овој степен е да преминете на обука за истражување. Наставната програма се состои од 60 европски кредити и се дизајнирани за да се добие степен во една академска година (од октомври до јули), иако тоа исто така е предвидено дека може да се изучува со скратено работно време, синхронизација студии со работа, во кој случај времетраењето ќе биде два предмети. [+]

Вовед Целта на овој степен е да преминете на обука за истражување. Наставната програма се состои од 60 европски кредити и се дизајнирани за да се добие степен во една академска година (од октомври до јули), иако тоа исто така е предвидено дека може да се изучува со скратено работно време, синхронизација студии со работа, во кој случај времетраењето ќе биде два предмети. Можете да изберете специјалитети "здравје психологија" или "психолошка интервенција во образовни контексти", која, пак, има континуитет во соодветните докторски дипломи кои даваат пристап, овозможувајќи им на студентите да се прошири нивната обука за стекнување на звањето доктор / a. Класите се одржуваат од страна на факултетот престиж лекар акредитиран професор и истражувач во попладневните часови за да се олесни компатибилност со работа. Зошто да студира на степен Магистер по применета психологија има за цел да се продлабочи и да се обезбеди експертиза во: Функции, карактеристики и ограничувања на различни теоретски модели за психологија. Основните закони на различните психички процеси. Процеси и главни фази на психичкиот развој во текот на аспекти на животниот циклус на нормалност и абнормалност. Биолошката основа на човековото однесување и психолошки функции. Рано психолошкото функционирање на групи и организации. Истражувачки методи и техники за анализа на податоци. Различни методи на оценување, дијагноза и психолошки третман се применуваат во различни области на психологијата. структура на проучување задолжително Учење. Музиката и однесување Психологија на меморија Применета социјална психологија Biopsychology Клиничка здравје психологија Когнитивна бихевиористичка авторегулација Документација. организација и презентација на истражување на хартија Методи и техники... [-]

Магистер јазик, се разбира и умот: лингвистика и когнитивните студии

University of Siena
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Италија Siena

Мајсторот на програмата е објаснето во двете наставни програми: лингвистика и познанието; Филозофија и сознавањето. Две модификации се воведе на претходните р активирани во иста класа. Првата промена има за цел да се укаже на веќе високо меѓународен карактер на мајсторот на програмата, па како да го сочуваат пристап на странски студенти и интеракцијата помеѓу италијанските и странец студентите; можност за пристап до меѓународни ... [+]

Мајстори Психологија диплома. КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, образование, јазик, историја и филозофија AREA 11:00-11:40 Презентација на курсеви за степен Магистер по студија на курсот претседателите и од страна на стручно водство и советување Служба за услуги Пратеници: - археологија - Историја на уметноста - Историја и филозофија 11:40-12:20 Презентација на курсеви за степен Магистер по студија на курсот претседателите и од страна на стручно водство и советување Служба за услуги Пратеници: - класици - модерната литература 12:20-13:00 Презентација на Магистрирал курсеви со студија на курсот претседателите и од страна на стручно водство и советување Служба за услуги Пратеници: - историја и филозофија - наука за образование и педагошко советување во организации Јазик: Англиски Специјализации: лингвистика и познание, Филозофија и сознавањето Numerus clausus: Не Двојна диплома: Универзитетот Париз 1 - Пантеон Сорбона Мајсторот на програмата е објаснето во двете наставни програми: лингвистика и познанието; Филозофија и сознавањето. Две модификации се промовираат на претходните р активирани во иста класа. Првата промена има за цел да се укаже на веќе високо меѓународен карактер на мајсторот на програмата, па како да го сочуваат пристап на странски студенти и интеракцијата помеѓу италијанските и странец студентите; можност за пристап до меѓународни докторски програми; капацитетот на студентите активно да учествува во меѓународни конференции и семинари; можноста за пристап до можности за работа во странство. Втората измена - исто така и во поглед на миграцијата на некои курсеви на претходната програма, господар на кој е овој е модификација во поинаков МА - има за цел да се изгради формација која... [-]

Магистер по психологија, акцент на советување во психологија

Webster Leiden Campus- Webster University USA
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Холандија Лајден Кина Шангај Швајцарија Женева Тајланд Бангкок Пекинг Обединетото Кралство London + 9 more

Мисијата на магистер по психологија со акцент во советување психологија програма е да им обезбеди на своите [+]

10% Најрани попуст доделена врз првата година на студирање за сите апликации заврши пред 1 март 2015 година. Мисијата на магистер по психологија со акцент во психологијата советување програма е да им обезбеди на своите учесници со знаења и вештини потребни за да стане надлежен во советување психологија преку академски и искуствено учење. Програмата има за цел едукација на идните психолози кои имаат солидно познавање на теоријата и практиката на советување психологија, кои се надлежни потрошувачите и креативни производители на општествените науки, кои се компетентни во советување пракса, и кои се етички и чувствителни на културите, вредности и светови на различни клиенти. Гледајќи истражување и пракса како независни и меѓусебно поддршка, магистер по психологија со акцент во советување психологија програма е базирана на модел за обука научник-лекар. Програмата е посветена и (1) да подготвува советување психолози за напредни докторски студии по психологија и (2) да обезбеди обука и искуство кои се подготват студентите за пракса. Неговата цел е да ги обучи психолози кои имаат солидно познавање на основите на советување и психотерапија. Донесување на мултикултурна перспектива, програмата, исто така, ја нагласува важноста на мултикултурна компетентност во двете истражувања и практика. Магистер по психологија, со акцент на советување во психологија е достапен само во Виена и кампуси Вебстер во Лајден универзитет. За да се квалификува како професионален психолог или психотерапевт, студент може да се бара да заврши дополнителна едукација и licensure постапка, во зависност од националните барања на земјата во која тој / таа сака да работи. На пример: За да... [-]

психологија - MRes

University of Bolton
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 5 семестри August 2018 Обединетото Кралство Bolton

Психологија на MRes е за дипломирани студенти по психологија, кои сакаат да ги продолжат своите студии на напредно ниво и може да се размислува за прогресија на докторат. Главниот фокус на курсот е проучување на методите за истражување, кој ќе ви даде напредна критичко вреднување на современи методи, теории и прашања во психологијата и ќе се гради врз и подобрување на вештини сте го добиле од вашиот додипломски студии ... [+]

Мајстори Психологија диплома. Психологија - MRes Психологија на MRes е за дипломирани студенти по психологија, кои сакаат да ги продолжат своите студии на напредно ниво и може да се размислува за прогресија на докторат. Главниот фокус на курсот е проучување на методите за истражување, кој ќе ви даде напредна критичко вреднување на современи методи, теории и прашања во психологијата и ќе се гради врз и подобрување на вештини сте го добиле од вашиот додипломски студии. Во напредни истражувачки методи модул ќе се развие во-длабочината на истражување вештини за психологија и да ги применуваат значителен дел од независна истражување, се осигура дека ќе се применуваат своето знаење и разбирање на соодветни етички прашања. Ќе се развива вашата интелектуална и размислување вештини за да се многу високи академски стандарди, кои ќе се одразат на вашите студии, особено својата дисертација. За курсот Одделот за психологија на Универзитетот во Болтон е еден од најстарите и воспоставен психологија одделенија во Велика Британија со долга историја на предавање на предметот на додипломски и постдипломски нивоа. Наставата ќе се одвива во мали групи за да се поттикне интеракцијата и во-длабочината на дискусија на идеи и стручно знаење. Постојат многу можности да се развие клучните и преносливи вештини, на пример презентација, истражување и математика вештини, критичко размислување, личен развој и само свест. А сорта на иновативни методи за настава и учење се вработени во текот на степен за да се обезбеди стекнување и развивање на соодветни концепти, знаења и вештини. Тутори се активни истражувачи во областа на психологијата... [-]