Страна 2 од 8, Пребарај за Мастерс во Психологија

Страна 2 од 8, Најди ги вашите магистерска диплома по Психологија овде!

Психологија
Master 16-30 (out of 107). Мајстори Психологија диплома. Ги добиете сите информации за господар во Психологија, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!Господар во Психологија
Читај повеќе

Магистрирал во родови студии и психосоцијална интервенција

Universidad Central Chile
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии February 2019 Чиле Santiago

Програмата Магистер по родови студии и психосоцијална интервенција има за цел да ги обучи професионалци кои можат да придонесат за развој на психосоцијална интервенција од родова перспектива, како и феминистички и родови студии во областите на наставата, формулирањето на политиките јавноста, создавање и управување со социјални програми и проекти, интервенција, евалуација и истражување. [+]

Општ опис

Програмата Магистер по родови студии и психосоцијална интервенција има за цел да ги обучи професионалци кои можат да придонесат за развој на психосоцијална интервенција од родова перспектива, како и феминистички и родови студии во областите на наставата, формулирањето на политиките јавноста, создавање и управување со социјални програми и проекти, интервенција, евалуација и истражување.... [-]


господар на училиште советување

Plymouth State University
Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Plymouth

На MEd во училиште советување е дизајниран да ги подготви студентите да функционира како K-12 сертифициран стручна школа советници. Оваа програма е одобрена од страна на Њу Хемпшир Министерството за образование и води до Њу Хемпшир сертификација во училиште (насоки) советување. Програмата за советување на PSU е национално акредитирана од Советот за акредитација на советување и сродни образовни програми (CACREP). Тоа е единствената училишна советувачка програма во Њу Хемпшир за одржување на оваа престижна акредитација. Студентите треба да забележат дека има значителни пост-степен барања за преземање пред да бидат лиценцирани. [+]

На MEd во училиште советување е дизајниран да ги подготви студентите да функционира како K-12 сертифициран стручна школа советници. Оваа програма е одобрена од страна на Њу Хемпшир Министерството за образование и води до Њу Хемпшир сертификација во училиште (насоки) советување. Програмата за советување на PSU е национално акредитирана од Советот за акредитација на советување и сродни образовни програми (CACREP). Тоа е единствената училишна советувачка програма во Њу Хемпшир за одржување на оваа престижна акредитација. Студентите треба да забележат дека има значителни пост-степен барања за преземање пред да бидат лиценцирани.... [-]


Магистерски степен во психологија истражување

Universidad Autonoma de Aguascalientes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2019 Мексико Aguascalientes

Мајсторот на истражувања во Психологија, е дипломиран програма признати за квалитет во новосоздадените ниво доделена од страна на CONACYT во Националната програма за завршено квалитет (PNPC). [+]

Мајсторот на истражувања во Психологија, е дипломиран програма признати за квалитет во новосоздадените ниво доделена од страна на CONACYT во Националната програма за завршено квалитет (PNPC).

Магистер психолози има за цел да се развие вештини потребни за вршење на високо-квалитетни истражувања, главно во насока на решавање на проблемите на локално, регионално, национално и меѓународно од психолошки цел дисциплина, генерирање на знаење дека тоа, исто така, ќе придонесе за унапредување на науката.... [-]


Невропсихологија на господар, и повеќе интелигенции mindfulness

IMF Business School Portugal
Он-лајн студии Дел-студии 720 часа Open Enrollment Португалија Portugal Online

Овој курс ќе ви даде вештини за да имаат цврста основа на невронски мрежи, на Neuropedagogia, повеќе интелигенции и социо-едукативни интервенции; Mindfulness знаат придонеси, повеќе интелигенции невронски мрежи, нејзината емпириска основа и различни професионални области во кои тие се применуваат; истражуваат релациона интерфејс меѓу Neuropedagogia, повеќе интелигенции и Mindfulness; воспоставување на интегрирани стратегии кои се заснова и во истражувачка работа и во трансформацијата на училиштата; научат како да се направи системски промени neuroplastic каде е потребен координиран напор помеѓу: учениците, наставниците, родителите, училиштето и заедницата; Повеќе интелигенции и знаат области на интервенција; придобивките и предизвиците при користење на повеќе интелигенции во областа на образованието, терапевтски, семејството и заедницата; спроведе лични и групни основната дијагноза на повеќе интелигенции [+]

Можете да се специјализираат во:

Децата и образование деца (под 11 години) Млади и образование за возрасни (на возраст од 12)

Овој курс ќе ви даде вештини за:

Имаат цврста основа на невронски мрежи, на Neuropedagogia, повеќе интелигенции и социо-едукативни интервенции Познавањето на Mindfulness придонеси, повеќе интелигенции невронски мрежи, нејзината емпириска основа и различни професионални области кои се однесуваат Истражуваат релациона интерфејс меѓу Neuropedagogia, повеќе интелигенции и Mindfulness Воспоставување на интегрирани стратегии кои се заснова и во истражувачка работа и во трансформацијата на училишта Научете како да се направи системски промени neuroplastic каде е потребен координиран напор помеѓу: учениците, наставниците, родителите, училиштето и заедницата Познавањето на повеќе интелигенции и области на интервенција; придобивките и предизвиците при користење на повеќе интелигенции во областа на образованието, терапевтски, семејството и заедницата Спроведување на лични и групни основната дијагноза на повеќе интелигенции Услови за пристап ... [-]

Магистер по психологија

University of Neuchâtel
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Швајцарија Neuchâtel

Стекнување на образование и обука за работа и организациска психологија, па како да се разбере и да се справат со различни феномени како што се човечки интеракции на работното место, ефектите на работа поврзани со фактори на вработените, како и ставовите и однесувањата на поединци кон организацијата. [+]

Магистер по психологија

Магистер на науки во психологија, Опција во работа и организациска психологија

Цели

Стекнување на образование и обука за работа и организациска психологија, па како да се разбере и да се справат со различни феномени како што се човечки интеракции на работното место, ефектите на работа поврзани со фактори на вработените, како и ставовите и однесувањата на поединци кон организацијата. Наставната програма се базира на критичко размислување и мајсторство на соодветни методи на анализа.... [-]


Магистер по интегрирана релаксација и психотерапевтски техники

Centro Studi Panta Rei
Студии врз за студентски град Целосна 85 часа September 2019 Италија Milan

Овој мајстор е резервиран за дипломирани студенти по психологија (прв и / или втор степен), психолози и психотерапевти, дипломирани студенти по медицина со психолошка обука (специјализирани или специјализирани за клиничка психологија, психијатрија, неврологија). [+]

Овој мајстор е резервиран за дипломирани студенти по психологија (прв и / или втор степен), психолози и психотерапевти, дипломирани студенти по медицина со психолошка обука (специјализирани или специјализирани за клиничка психологија, психијатрија, неврологија).

Клучните зборови се: психофизиолошка основа за релаксација, способност да се практикуваат техники за себе, управување со пациентот и групата, флексибилност во примена на техники и контраиндикации на техники за релаксација, планирање на релаксациски курсеви. Споредба и практика помеѓу техниките на психолошка модификација (релаксација, биофидбек, хипноза, медитација).... [-]


Мајстор за образование (M.Ed.) во училиште советување

Alabama State University
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Montgomery

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование. [+]

Се претпоставува дека кандидат за Магистер на науки степен има направено посветеност кон научното проучување на образованието и наставата како кариера. Средното образование курсеви вклучуваат во стручното образование, полиња на учење, и општо образование.

Кандидатите треба да се однесува на Академијата за образование за прифаќање на програмата за образование на наставници, најдоцна до четвртиот семестар на нивниот упис во Алабама државен универзитет. По усвојувањето на програмата, советник во средното образование ќе биде доделен за да им помогне во процесот на дизајнирање на прифатливо програма. Советникот во колеџ за образование ќе го координира процесот на консултации со советникот во областите на наставата.... [-]


Магистер по психологија

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle upon Tyne Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

Психологија е еден од најпопуларните теми за студирање во Велика Британија, и има некои на state-of-the-art објекти што ќе може да се користи во текот на вашето образование. Вие ќе бидете во можност да работат на студии, во лаборатории, и спроведе вистински тестирање надгледувани од страна на вашите професори. Велика Британија е фантастично место да дојдат и да студираат психологија, бидејќи тие се во првите редови на психолошки истражувања со користење на нова технологија и опрема. [+]

Психологија е еден од најпопуларните теми за студирање во Велика Британија, и има некои на state-of-the-art објекти што ќе може да се користи во текот на вашето образование. Вие ќе бидете во можност да работат на студии, во лаборатории, и спроведе вистински тестирање надгледувани од страна на вашите професори. Велика Британија е фантастично место да дојдат и да студираат психологија, бидејќи тие се во првите редови на психолошки истражувања со користење на нова технологија и опрема.... [-]


Магистер по клиничка психологија

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Холандија Rotterdam

Наставната програма на програмата на мајстор Клиничка психологија се состои од серија на курсеви периоди. Во првата половина, секој курс разбира покрива еден т.н. "блок" и една практична обука. Секој блок опфаќа специфична психолошка тема. [+]

Студиска програма

Оваа специјализација се фокусира на психопатологијата кај возрасните, со научен пристап како централен елемент.

Наставната програма на програмата на мајстор Клиничка психологија се состои од серија на курсеви периоди. Во првата половина, секој курс разбира покрива еден т.н. "блок" и една практична обука. Секој блок опфаќа специфична психолошка тема. Сите активности што ќе ги преземете во текот на овој период, односно предавања, вежби и задачи, се поврзани со оваа тема. Покрај тоа, секој курс разбира вклучува обука за практични вештини.... [-]


магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Степен Овој мајстор е професионално ориентирана, врз основа на реалната побарувачка на психолози од областа на когнитивната бихевиористичка терапија со децата и адолесцентите. Психолози, кои се квалификувани да работат во здравствениот сектор со перспектива сегашните и врвен квалитет во решавањето на проблемите со менталното здравје на децата. [+]

Магистрирал во когнитивно-бихевиорална терапија со децата и адолесцентите

Како резултат на регулирање на професијата Општо здравје психолог (Седмата дополнителни одредби од Општиот закон за јавно здравје), студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во медицински или клинички услови мора да заврши степен (MPGS) обуката мајстор на професионални или се специјализираат со психологот специјалист степен во клиничка психологија (PIR). И двете опции нудат целосна и сеопфатна обука во општите прашања на професијата клинички и медицински психолог, но многу студенти, исто така, сакаат повеќе специфични и длабоко подготовка во терапевтска интервенција со децата и адолесцентите.... [-]


магистрирал во хуманистичките психотерапија и искуствено психотерапија фокусирани на емоции

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Оваа програма психолози кои се извршуваат степен Магистер во здравство Општа психологија, како и други психолози или лекари кои сакаат да добијат специјализација во хуманистичките психотерапија во нивната работа контексти, заинтересирани за подлабоко разбирање на луѓето и нивните адреси биде во светот. [+]

Мајстор во хуманистичките Психотерапија Искуствено психотерапија и емоции Фокусирани

Како резултат на регулирање на професијата психолог Општо здравје, студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во здравството или клинички услови треба да ги преземат професионализација мајстор (MPGS) или се специјализираат со помош на психолог специјалист по клиничка психологија (PIR ). Двете патеки нудиме целосна и сеопфатна обука за општи прашања на професијата на клинички или здравјето психолози, но многу студенти, исто така, сакаат подлабоко специјализација во модели на хуманистичките психотерапија. Покрај тоа, се фокусираше Психотерапија Емоцијата е во моментов на чело на хуманистичките психотерапија меѓународно призната. Затоа, на програмата е дизајниран во согласност со 3 нивоа на обука се предвидени од страна на тимот Lelsie Гринберг во Њујорк Универзитетот психологија Клиниката, така што основата за меѓународно признати обука се базира.... [-]


магистрирал во системска семејна терапија

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Оваа програма е наменета за психолози кои работат кон диплома Службен Магистер во генералниот здравје психологија, како и други психолози или лекари кои сакаат да добијат специјализација во системски интервенции во своите области, оние кои се заинтересирани за разбирање на релациона проблеми кои влијаат поединци, парови и семејства во социјален контекст. [+]

Степен Магистер во системска семејна терапија

Како резултат на регулирање на професијата Општо здравје психолог (Седмата дополнителни одредби од Општиот закон за јавно здравје октомври 2011 година за регулирање на психологијата во здравствениот сектор), студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во медицински или клинички услови мора да заврши обуката мајстор професионални студии (MPGS) или се специјализираат со психолог специјалист степен во клиничка психологија (PIR). И двете опции нудат целосна и сеопфатна обука во општите прашања на професијата клинички и медицински психолог, но многу студенти, исто така, сакаат повеќе специфични и длабоко подготовка во терапевтска интервенција со деца, адолесценти, парови и семејства.... [-]


магистрирал во општа психологија и здравје свој господар на терапевтски специјализација (двојна диплома)

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 28 месеци September 2019 Шпанија Madrid

Магистер по психологија Општо здравје е наменета за оние студенти и дипломирани студенти во психологија кои сакаат да се здобијат со вештини оценување, дијагноза и интервенција на полето на здравствената психологија и кои сакаат да го прават тоа од множина перспектива, која ги зема во предвид различните пристапи емпириски контраст . [+]

Степен Магистер е по психологија Општо здравје и терапевтика свој специјализација мајстор (двојна диплома)

Магистер по психологија Општо здравје е наменета за оние студенти и дипломирани студенти во психологија кои сакаат да се здобијат со вештини оценување, дијагноза и интервенција на полето на здравствената психологија и кои сакаат да го прават тоа од множина перспектива, која ги зема во предвид различните пристапи емпириски контраст .... [-]


клиничка психологија

Japan Lutheran College
Студии врз за студентски град Целосна April 2019 Јапонија Tokyo

Христијански дух - љубов и посветеност на срцето - да, цени контакт со луѓето на достоинството на секој поединец, како и експерти за обука во клиничка психологија, кој може целосно користење на напредни експертиза и технологијата. [+]

клиничка психологија идеја

Христијански дух - љубов и посветеност на срцето - да, цени контакт со луѓето на достоинството на секој поединец, како и експерти за обука во клиничка психологија, кој може целосно користење на напредни експертиза и технологијата.

Искуствено учење негува!

Клиничка психологија е изучувањето на пракса. За да стане како да им помогне на технологија и знаење за луѓето од помош, тоа е од суштинско значење за да дознаете преку практично искуство. Во некои на кампусот "Клиничка психологија Советување центар", да учествуваат во, како на пример од искуство од прва година група, ќе биде одговорен за интервју на клиентот од околу 1 до крајот на годината. Во втората година, исто така, се приклучи обука надвор од кампусот. Болница, водство адаптација во училница, постои широк спектар на дестинација обука, како што детето и Центарот за поддршка на семејството. Создаде рекорд обука и дословно рекорд, што е предмет на супер визија во консултација центри и надвор од кампусот дестинација обука. Покрај тоа, со полно работно време факултет членови во пресрет на извештајот на содржината на обуката се учи во ред.... [-]


Masters in Psychology

University of Houston - Clear Lake
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Houston

Сите аспекти на степенот се водени од предложените наставни програми на Американската психолошка асоцијација и развиени од нашиот факултет за оптимално учење во училницата, лабораторијата и применетите поставувања. Програмата е средство за напредно проучување на човековото однесување. [+]

На постдипломските програма по психологија води до мајстор на уметноста степен. Сите аспекти на степенот се водени од предложената наставните програми на Американската психолошка асоцијација и развиен од страна на нашиот факултет за оптимално учење во училница, лабораторија, се применува и поставувања. Програмата е средство за напредно проучување на човековото однесување. Курс работа е донесена пред се во психологија, но со дозвола факултет соодветна работа се разбира во однесувањето науки може да се дозволи. Кандидатите треба да имаат силна подготовка за додипломски студии во однесувањето науки; оние без силна разбира позадина во психологија може да се бара да преземе дополнителни додипломски работа се разбира во UHCL.... [-]