Магистратура Сингапур

Магистерски програми во Сингапур - Магистратура Сингапур

Master

Сингапур е островска држава се наоѓа во Југоисточна Азија. Со четирите официјални јазици, тоа е мешавина на култури, привлекувајќи голем број странски студенти и професионалци од целиот свет. Повеќе од една третина од населението на Сингапур е странски и има високо развиена економија. Сите овие карактеристики го прават тоа прекрасно место за магистрирал во Сингапур.

Сингапур има водечки светски образовен систем и е призната и пофален од страна на министри за образование во светот. Можете да ги магистрирал Сингапур или јавни или приватно училиште. Неколку универзитети во Сингапур се основани истражувачки универзитети познат во целиот свет, како и нуди широк спектар на одлични магистерски програми. Предмети на располагање за студија за магистрирал во Сингапур се Бизнис менаџмент, Економија, Менаџмент информациони системи, Сметководство, закон и општествени науки, меѓу многу други.

Нема причина да не се сметаат земате магистрирал во Сингапур. За да видите какви можности се на располагање, пребарувате низ листата подолу!

Читај повеќе

господар на воздухопловството

Singapore Aviation Academy
Он-лајн студии Дел-студии 1 година July 2019 Сингапур Singapore Singapore Online + 1 more

Мајстор за воздухопловство (МАВ) е напредна професионална програма која ви нуди можност да се стекнат со вештини и квалификации потребни за да се значително подобрување на својата кариера во областа на меѓународно конкурентна воздухопловство. [+]

Мајстор за воздухопловство од страна на учење на далечина (организиран заедно со Меси универзитет, Нов Зеланд)

Преглед програма

На Мајстор за воздухопловство (МАВ) е напредна професионална програма која ви нуди можност да се стекнат со вештини и квалификации потребни за да се значително подобрување на својата кариера во областа на меѓународно конкурентна воздухопловство.

Структура на програмата ... [-]

MIT-SUTD Dual Masters' Program

Singapore University of Technology and Design
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Сингапур Singapore

[+]

Geotechnology Превоз

Кандидатите мора да поседуваат:

Како истражување-интензивна универзитет, SUTD ќе ги собере најдобрите умови и идеи да се бараат решенија за денешните предизвици и да се создаде подобра иднина.

[-]

Мајстор за меѓународен бизнис

Curtin Singapore
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година August 2019 Сингапур Singapore

Мајстор на меѓународен бизнис е нашиот универзитет беше рангиран како најдобар 6 Меѓународната програма за управување во Австралија од страна на престижниот Eduniversal мајстори Пласман во 2015/16. [+]

Curtin Business School (КБС) е акредитирана од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис Господар на Меѓународен бизнис (AACSB) Ова е нашиот универзитет беше рангиран како најдобар 6 Меѓународната програма за управување во Австралија од страна на престижниот Eduniversal мајстори Пласман во 2015/16.

Програма Curtin на Универзитетот MIB се фокусира на стратегија, управување, донесување одлуки и бизнис во регионот Азија-Пацифик обезбедување на дипломирани студенти со знаења и вештини потребни за успешна менаџерска кариера на највисоко ниво во глобалниот бизнис.... [-]


господар на управување со синџирот на снабдување

Curtin Singapore
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година August 2019 Сингапур Singapore

Оваа програма е рангирана Топ 40 во светот за најдобрите мајстори Пласман за синџирот на снабдување и логистика (Eduniversal оценки и рангови 2015/16) Програмата е акредитирана од страна на Институтот за купување и управување со снабдувачки и дипломирани студенти може да се квалификува за добивање на полноправно членство со 3 години работно искуство. [+]

Curtin Business School (КБС) е акредитирана од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB) Оваа програма е рангирана Топ 40 во светот за најдобрите мајстори Пласман за синџирот на снабдување и логистика (Eduniversal оценки и рангови 2015/16) Програмата е акредитирана од страна на Институтот за купување и управување со снабдувачки и дипломирани студенти може да се квалификува за добивање на полноправно членство со 3 години работно искуство. Дипломирани студенти се подобни да аплицираат за постдипломски членство на Институтот за логистика и транспорт асоцијација на Австралија (ЛАА). ... [-]

господар на глобалниот бизнис

S P Jain School of Global Management Singapore
Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци January 2019 Сингапур Singapore

Мајсторот на бизнис (MGB) е 16-месечно *, со полно работно време се разбира дизајниран за да обезбеди дипломирани студенти во-длабочината на крос-функционални знаења за бизнис и солидно разбирање на тоа како функционира бизниси во глобалната животна средина. Курсот го прави користењето на помеша учење модел кој вклучува симулации, групна работа, реалниот свет студии на случај, овозможувајќи им на студентите да се однесуваат теоретските аспекти на бизнис на практични предизвици со кои се соочува глобалната денешниот бизнис менаџери. [+]

Мајстор на глобалниот бизнис (MGB) е 16-месечно *, со полно работно време се разбира со цел да обезбеди дипломирани студенти во-длабочината на крос-функционални знаења на бизнис и солидно разбирање на тоа како функционира бизниси во глобалната животна средина. Курсот го прави користењето на помеша учење модел кој вклучува симулации, групна работа, реалниот свет студии на случај, овозможувајќи им на студентите да се однесуваат теоретските аспекти на бизнис на практични предизвици со кои се соочува глобалната денешниот бизнис менаџери.... [-]


Господар на меѓународниот бизнис менаџмент (IMBA)

Westford University College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци Open Enrollment Сингапур Singapore Online + 2 more

Овој курс е структуриран на начин на кој ученикот ќе добие двојна сертификација, постдипломски проширена диплома во меѓународниот бизнис менаџмент, доделена од Кембриџ меѓународни квалификации, Велика Британија и магистер по меѓународна бизнис администрација доделена од UCAM, Шпанија. [+]

Магистер по меѓународна бизнис администрација, доделена од UCAM, Шпанија

Зошто UCAM?

◦ UCAM беше меѓу првите универзитети кои ги прилагодуваа своите програми во Европскиот систем за квалитет за образование, по Болоњскиот процес. Всушност, Одделот за квалитет на УКАМ во моментов помага на Парагвајската Влада да формира тело за обезбедување квалитет во соодветниот образовен систем.... [-]


MRes in Law

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Сингапур Singapore

На MRes во Законот има за цел да им обезбеди на студентите со напредни вештини за правни истражувања, способност да преземе анализа на високо ниво на закон и правни прашања, со фокус на области на истражување специфични за Правниот факултет на SOAS , разбирање на истражувачки методи кои да ја поддржи дисциплината и неговото место во хуманитарните науки и општествените науки, основата на правните истражувачки методи и етиката на правните истражувања. На MRes во Законот е особено погоден за кандидати кои сакаат да преземе д-р или професионални истражувања во законот. Ги подготвува студентите да вршат висококвалитетни истражувања. [+]

MRes in Law

Времетраење: една календарска година

Минимум влез Потребно: квалификација за влез е нормално степен на почести (или еквивалентни) во право или општествени науки од прва или од горната втора класа, а по можност и докажан интерес за истражувачки и истражувачки методи. Работа и друго искуство може да се земат предвид. Студентите чиј прв степен не е закон ќе се бара да ги преземат модулот за прелиминарно право, правни причини и правни методи.... [-]


MRes Politics with (Language)

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

[+]

Структура [-]

Истражувачки степени (Магистрант / р) во развој економија

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 6 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Д-р во развој економија е степен на истражување понудени од страна на Министерството за економија, а исто така е дел од д-р Pathway , "Меѓународен развој", во рамките на Блумсбери докторски обука партнерство. Последниот е еден од ретките центри признати од Советот за економски и социјални истражувања на Обединетото Кралство (ESRC), а со тоа добива финансиска поддршка, а особено индивидуални грантови, за магистерски и докторски студенти. Овој PhD Pathway е отворен за апликантите, без оглед дали се или не ги исполнуваат условите за финансирање на ЕСЦЦ, или кои не се финансирани од ESRC, со студентите кои се финансираат од ESRC очекува да формираат мала малцинство во целост. Успешните кандидати за Магистрант / доктор по економија за развој, вообичаено, ќе имаат добар магистрирал во релевантен предмет ако влегуваат директно во Магистрант / PhD Pathway иако секој апликант е оценет врз основа на заслуги, вклучувајќи работа и друго искуство. [+]

Магистрант / р развој економија

Времетраење: 3 години со полно работно време или 6 години со скратено работно време

Влегување Потребно: Прием и тези Барања. Еден добар магистерски степен во економија обично е потребен за регистрација за Магистрант и докторски студии. Студентите обично се регистрирани за степен Магистрант во прв степен. Откако ќе се добие одобрение од Студентскиот надзорен одбор, регистрацијата на ученикот се надградува до статус на докторски степен (и е застарена на почетокот на регистрацијата на Магистрант), обично на крајот од првата година на студирање. Нормалниот период на студирање за докторски студии не е помалку од три години со полно работно време. Студентите ако се вработени со полно работно време или со други значајни обврски може да се пријават за скратено работно време, за што минималниот период на пријавување е двојно поголем од редовното студирање. Кандидатите се очекува да презентираат тезата на не повеќе од 55.000 зборови за Магистрант, додека за д-р максималната должина е 100.000 зборови.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / PhD) во Југоисточна азиски студии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Одделот нуди најширока покриеност во Европа за истражување и настава поврзана со јазиците и културите на главните земји од Југоисточна Азија. Неговата примарна заложба е на четири јазици, бурмански, индонезиски / малајски, тајландски и виетнамски, и нивната литература, кино и сродни култури. Поднесоците на РЕФ 2014 од страна на членовите на Одделот вклучуваа значајни монографии кои се менуваа со парадигма, изменети колекции, статии од весници и поглавја од книгите во кино и полот, литературна критика, културна историја и постколонијални студии. Тоа е процут и пријателски оддел со тесни врски со најновите алумни. [+]

Истражувачки степени во Југоисточна Азија студии

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Одделот нуди најширока покриеност во Европа за истражување и настава поврзана со јазиците и културите на главните земји од Југоисточна Азија. Неговата примарна заложба е на четири јазици, бурмански, индонезиски / малајски, тајски и виетнамски, и нивните дела на литература, кина и придружни култури. Поднесоците на РЕФ 2014 од страна на членовите на Одделот вклучуваа значајни монографии кои се менуваа со парадигма, изменети колекции, статии од весници и поглавја од книгите во кино и полот, литературна критика, културна историја и постколонијални студии. Тоа е процут и пријателски оддел со тесни врски со најновите алумни.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во Јужна Азија студии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

SOAS има меѓународна репутација за квалитет во областа на студиите во Јужна Азија заработена од светското водечко истражување. Поднесоците на РЕФ 2014 од страна на членовите на Одделот вклучуваа значајни монографии, модифицирани парадигми, колекции, статии од дневникот и поглавја од книгата за литература, кино историја на културата и постколонијални студии. [+]

Истражувачки степени во Јужна Азија студии

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

SOAS има меѓународна репутација за квалитет во областа на студиите во Јужна Азија заработена од светското водечко истражување. Поднесоците на РЕФ 2014 од страна на членовите на Одделот вклучуваа значајни монографии, модифицирани парадигми, колекции, статии од дневникот и поглавја од книгата за литература, кино историја на културата и постколонијални студии. Одделот има две грантови на ЕРС: Франческа Орсини за компаративна студија за повеќејазичните книжевни истории на Северна Индија, Магреб и Рогот на Африка; додека Џејмс Малинсон има еден насловен како "Проектот Хата Јога: Мапирање традиции на транснационална физичка јога пракса преку филологија и етнографија". Тековните истражувачки проекти на Амина Јакин вклучуваат соработка со Центарот за проучување на Пакистан и Универзитетот во Источен Лондон за истражувачкиот проект "Муслимански, доверба и културен дијалог" финансиран од RCUK. Ова произлегува од претходната меѓународна истражувачка мрежа финансирана од AHRC, "Муслиманите што вриваат". Рејчел Двајер е КИ на меѓународна мрежа финансирана од АХЦЦ со Универзитетот Лидс: Мека моќност, кино и БРИКС.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во Блискиот и Средниот Исток студии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Сите студенти се запишуваат во првата година од програмата како студенти од Магистрант. Надградба од Магистрант до д-р се одвива на крајот на првата академска сесија за редовни студенти (или на крајот на втората академска сесија за вонредни студенти). Сите нови MPhil / PhD студенти се обезбедени со надзорниот комитет на три члена, кој се состои од главен или основен претпоставен, како и втор и трет претпоставен. Поделбата во време посветеност во надзорниот комитет е 60:25:15. Во првата година од студентите се очекува да се сретнат со својот главен претпоставен на секои две недели во период од најмалку еден час. [+]

Истражувачки степени во Блискиот и Средниот Исток студии

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Сите студенти се запишуваат во првата година од програмата како студенти од Магистрант. Надградба од Магистрант до д-р се одвива на крајот на првата академска сесија за редовни студенти (или на крајот на втората академска сесија за вонредни студенти).

Сите нови MPhil / PhD студенти се обезбедени со надзорниот комитет на три члена, кој се состои од главен или основен претпоставен, како и втор и трет претпоставен. Поделбата во време посветеност во надзорниот комитет е 60:25:15. Во првата година од студентите се очекува да се сретнат со својот главен претпоставен на секои две недели во период од најмалку еден час.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во музиката

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Персоналот и студентите на Одделот за музика продолжуваат со истражување на широк спектар на теми, главно, но не исклучиво фокусирани на музиката на Азија и Африка. Персоналот има посебни интереси во музиката на Кина и Централна Азија (Харис), Кореа (Хауард), Јапонија, Индонезија и Тајланд (Греј), Индија и Непал (Виддес), Исламскиот Блиски Исток (Рајт), Еврејскиот свет ), Западна Африка и Куба (Дуран) и Јужна и Источна Африка (Импеј). Но, истражувањата не се ограничени само на овие области: на пример, беа преземени проекти за американскиот џез, како и за Карибите, Медитеранот и Источна Европа. [+]

Истражувачки степени во музиката

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Персоналот и студентите на Одделот за музика продолжуваат со истражување на широк спектар на теми, главно, но не исклучиво фокусирани на музиката на Азија и Африка. Персоналот има посебни интереси во музиката на Кина и Централна Азија (Харис), Кореа (Хауард), Јапонија, Индонезија и Тајланд (Греј), Индија и Непал (Виддес), Исламскиот Блиски Исток (Рајт), Еврејскиот свет ), Западна Африка и Куба (Дуран) и Јужна и Источна Африка (Импеј). Но, истражувањата не се ограничени само на овие области: на пример, беа преземени проекти за американскиот џез, како и за Карибите, Медитеранот и Источна Европа. Персоналот често има истражувачки интереси за прашања кои ги преминуваат регионалните граници; видете ја страницата на Службата на Катедрата за резиме на нивните интереси и одберете го името на предавачот за понатамошни детали за нивните индивидуални истражувачки специјализации и активности.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во лингвистиката

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Магистрант / доктор по лингвистика е програма за обука за истражување која ги комбинира основните и напредните курсеви во основните области на лингвистиката, обуката за истражувачки методи и истражувачката работа што води кон дисертација. Одделот е силно ориентиран кон истражување, и преку комбинација на курсеви, напредни семинари и индивидуален надзор, има за цел да обезбеди интелектуална дисциплина, знаења и вештини потребни за добро заоблени истражувач. [+]

Истражувачки степени во лингвистиката

Почеток на програмата: Септември

Начин на посетување: Полно работно време или со скратено работно време

Магистрант / доктор по лингвистика е програма за обука за истражување која ги комбинира основните и напредните курсеви во основните области на лингвистиката, обуката за истражувачки методи и истражувачката работа што води кон дисертација. Одделот е силно ориентиран кон истражување, и преку комбинација на курсеви, напредни семинари и индивидуален надзор, има за цел да обезбеди интелектуална дисциплина, знаења и вештини потребни за добро заоблени истражувач.... [-]


Истражувачки степени (Магистрант / р) во јапонски и корејски студии

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 години September 2019 Сингапур Singapore + 1 more

Одделот е во можност да ги надгледува Магистрант и докторски студии со истражување и теза во широк спектар на културни и јазични предмети. Студентите кои се наменети за истражување не треба да се чувствуваат ограничени да го ограничат изборот на теми за оние што се наведуваат против имињата на моменталните членови на персоналот (последипломските студенти неодамна работеле на голем број теми кои вклучуваат јапонско кино, текстови на Кабуки, модерна јапонска лингвистика и литература, Меиџи историски текстови, корејски лингвистики и литература, корејски колонијални и историја на осумнаесетиот век). Истражувањата што се преземаат на ниво на MPhil и PhD се базираат на литературен, документарен и архивски материјал достапен на SOAS а исто така се собраа за време на теренската работа во Јапонија и Кореја. [+]

Истражувачки степени во јапонски и корејски студии

Начин на посетување: Полно работно време или дел од времето

Одделот е во можност да ги надгледува Магистрант и докторски студии со истражување и теза во широк спектар на културни и јазични предмети. Студентите кои се наменети за истражување не треба да се чувствуваат ограничени да го ограничат изборот на теми за оние што се наведуваат против имињата на моменталните членови на персоналот (последипломските студенти неодамна работеле на голем број теми кои вклучуваат јапонско кино, текстови на Кабуки, модерна јапонска лингвистика и литература, Меиџи историски текстови, корејски лингвистики и литература, корејски колонијални и историја на осумнаесетиот век). Истражувањата што се преземаат на ниво на MPhil и PhD се базираат на литературен, документарен и архивски материјал достапен на SOAS а исто така се собраа за време на теренската работа во Јапонија и Кореја.... [-]