Пребарај за Мастерс во Сметководство

Најди ги вашите магистерска диплома по Сметководство овде!

Сметководство

Сметководство е гранка на математички науки. Тоа е студија за комуникација финансиски информации за деловните на акционерите, менаџерите и сл Студијата на сметководството е снимен да биде најмалку седум илјади години, и има напредни бизниси заедно со развој на своите сопствени методи.

А степен во Сметководство ќе ви овозможи да се разбере и развој на потребните практични вештини за користење на најновите финансиски инструменти, кои се од витално значење за развојот на секоја организација. А магистерска диплома по сметководство, исто така, ќе ви овозможи со познавање на меѓународните стандарди за, деловна етика и општествена одговорност. Како да станете високо образовани сметководител ќе направи да се важен член на ниедна менаџерскиот тим. Господар на сметководство може да доведе до разни можности за работа, и таму е многу висока стапка на вработеност меѓу сметководителите.

На оваа страница можете да најдете мајстори програми во сметководство од универзитетите низ светот. Имаат погледне листата: можеби вашата посакувана Господарот на програмата во сметководство е меѓу нив!

Читај повеќе

Мајсторите за менаџмент и сметководство и контрола над управувањето

EAE Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 година October 2017 Шпанија Барселона Мадрид + 1 more

Магистер по менаџмент и сметководство и контрола е модуларна структура преку две различни програми за постдипломски студии: Додипломски менаџмент Додипломски Сметководство и менаџмент контрола. [+]

Магистер по менаџмент и сметководство и контрола

Магистер по менаџмент и сметководство и контрола е модуларна структура преку две различни програми за постдипломски студии: Додипломски менаџмент Додипломски Сметководство и менаџмент контрола.

Кога се работи на организацијата во бизнисот екосистем денес, со глобализираната економија и поконкурентна, информации стана основен фактор во процесот на донесување одлуки. За овој процес може да се развиваат поефикасно е од суштинско значење дека информациите што ги поддржува снимање со целосна точност, бизнис реалност со која се соочуваме. ... [-]


Мајстори во финансии и сметководство

Catholic University of Central Africa
Студии врз за студентски град 2 години February 2018 Камерун Yaounde

Обуката има за цел да се обучуваат менаџери и професионалци во областа на сметководството и финансиите. [+]

ЦЕЛИ НА ОБУКАТА

Обуката има за цел да се обучуваат менаџери и професионалци во областа на сметководството и финансиите.

ОБУКА ЗА ВРЕМЕ

Оваа обука трае две години.

ПРЕДМЕТ НА ВЕШТИНИ

Носители на мајстор ќе бидат способни да:

Да се ​​применат како сметководител и финансиски директор на големите компании Да се ​​применат како внатрешен ревизор во бизнисот Да се ​​вежба, како за управување со контролер Да се ​​вежба во канцеларија, како што го води случајот, претпоставен или директор на мисијата ... [-]

MAcc клика

Michael F. Price College of Business, University of Oklahoma
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Norman

А степен со двојна програма комбинира бизнис администрација со мајстор на Сметководство. [+]

Мајстори Сметководство диплома.

А степен со двојна програма комбинира бизнис администрација со мајстор на Сметководство.

Мајстор на сметководствена во ОУ Цена

Според Управата за јавни сметководствен извештај, ОУ мајстор на сметководствена програма е една од првите 30 во земјата.

Национално здружение на државата одбори на сметководствена извештаите дека ОУ дипломирани "првпат помине стапка на КПД испит неодамна беше меѓу 10 највисок во државата. ... [-]


Магистратура по сметководство

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 72 недели January 2018 Австралија Robina

Мајсторот на Сметководство им нуди на студентите со знаења и вештини потребни за работа во сметководителите. Наменети за дипломирани студенти и професионалци во областа на сметководство од други, оваа програма нуди цврста основа академски и рацете на разбирање на глобално призната индустрија. [+]

ЗАПИС БАРАЊА Кандидатите треба да имаат завршено додипломски студии во кредитна просек во било која дисциплина, освен сметководство, или имаат не-степен професионални сметководствени квалификација со најмалку пет години работно искуство.Опис на програматаМајсторот на Сметководство им нуди на студентите со знаења и вештини потребни за работа во сметководителите. Наменети за дипломирани студенти и професионалци во областа на сметководство од други, оваа програма нуди цврста основа академски и рацете на разбирање на глобално призната индустрија. СТРУКТУРА Основни предмети (12) сметководствени принципи,Сметководство Теорија и апликацијаПрименети истражувачки проектревизијаДеловно правоЗа бизнис економијаФинансиско сметководствоАнализа на информации и системиМенаџмент и сметководство и стратегија Менаџерски финансии Безбедност за оценување и вреднувањеОданочување пракса за сметководители Професионални Резултати Сметководство и финансиска писменост вештини се потребни на секој бизнис во светот. Сметководство е глобално призната професија со широк спектар на улоги, што често доведува до кариера во повисокото раководство. Господар на сметководство дипломирани студенти се подобни за вработување во професионални сметководствени практики (во јавниот сметководство или сметководители), корпорации, јавниот сектор и не-за-профит. Степенот е исто така корисен за менаџери кои се изложени на сметководство на ден-за-ден. Професионално признавање Сметководители во Австралија и Нов Зеланд (CAANZ)КПД АвстралијаИнститутот за јавно сметководители (ИПА)Комбинираната степени Следните комбиниран степен е на располагање: МБА / господар на сметководство (CRICOS Шифра на предметот: 088913J) [-]

господар на професионални сметководствени (mprofacctg)

University of Auckland Business School
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Окленд

Мајсторот на професионално Сметководство е 18-месечно предмети мајстори степен програма дизајнирана за да се подготват дипломците за кариера во сметководството. Ќе се здобијат со знаења и вештини во бизнис [+]

Мајстори Сметководство диплома. Мајсторот на професионално Сметководство е 18-месечно предмети мајстори степен програма дизајнирана за да се подготват дипломците за кариера во сметководството. Ќе се здобијат со знаења и вештини во бизнис, сметководство, финансии, трговско право и оданочување. Кариера Со мајстор на професионални сметководствени ќе имаат вештини и знаења потребни за да започне кариера како сметководител со експерт сметководство практика, индустријата или во јавниот сектор. Мајсторот на професионално Сметководство е 18-месечно предмети мајстори степен програма дизајнирана за да се подготват дипломците за кариера во сметководството. Ќе се здобијат со знаења и вештини во бизнис Степен структура Мајсторот на професионално Сметководство е 18 месеци, 240-точка програма изучува во текот на шест квартали. Ќе учат основни курсеви за бизнис, пред да продолжиш да студира збир на специјализирани Сметководство курсеви. Исто така, ќе заврши четири професионален развој модули како важна компонента на вашиот степен. Овие ќе ви овозможат со професионални вештини кои ќе треба да ги подобрат можностите за вработување и успех во светот на бизнисот. Академските барања Да добијат влез ќе треба да имаат завршено диплома од признат универзитет или учење институција со еквивалент од најмалку една просечна Нов Зеланд Б во повеќето напредни курсеви. Ова може да биде или еден степен во бизнис * или не-бизнис степен во соодветната дисциплина, како што се уметноста, инженерството, технологија, или наука. Во оценување на вашата апликација ќе се земе во предвид рангирање на институцијата во која сте завршиле својата ергени степен, како и оценките остварени во релевантни субјекти. * Кандидатите кои имаат завршено напреден... [-]

господар на професионални сметководствени

Metropolitan State University of Denver
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 6 години September 2018 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

Степен MPAcc ви дава можност да се насочите вашите критички размислување вештини, лидерство таленти и вашата способност да работат во тим; Развие етичка основа за да помогне во прилагодувањето на денешниот повеќеслоен деловен свет и донесување комплексни одлуки; Произведуваат висококвалитетни, професионални пишани и усни комуникации; Користете технологија што се применува на сметководствената област ... [+]

Зошто MPAcc степен на МСУ Денвер? Само 10 класи (30 кредит часови) и нема теза Концентрации во областите со голема побарувачка: јавното сметководство, измама и сметководство за криминолошки науки, внатрешна ревизија и оданочување Една од најприфатливите MPAcc програми во Колорадо и пошироко Мали класа големини за повеќе еден-на-еден наставник интеракција Вечер или попладневни опции за класа Искусни инструктори со различни потекла во сите видови на сметководство Различни и разновидни центарот на кампусот, кој е во близина на бизнис-област Студентот од сите образовни и професионални средини се охрабруваат да истражуваат Степен MPAcc ви дава можност да: Усовршете ги вештините за критичко размислување, талентите на лидерство и вашата способност да работите во тим Развивање на етичка основа за да помогне во прилагодувањето на денешниот повеќеслоен деловен свет и донесување комплексни одлуки Производство на високо квалитетни, професионални пишани и усни комуникации Користете технологија која се применува на сметководствената област Учествувајте во услужно учење, применливо учење, стажирање или да се вклучите во други професионални настани Направете истражување и рафинирајте ги презентациските вештини Да се ​​развие здрава основа во регулаторните и правните средини Програма 3 + 2 3 + 2 мајстор на професионални сметководствени програма ви овозможува да заработите диплома и магистрирал! Ако вашите интереси се различни тогаш ова е програма за вас! Програма 4 + 1 4 + 1 мајстор на професионални сметководствена програма е наменета за студентите кои имаат диплома или пошироко, без оглед на предметот или професионална позадина. Ве покануваме да истражуваат! Не-степен програма Програмата за не-диплома е за студенти кои се... [-]

господар на / диплома за постдипломски студии во професионални сметководствени (мешан режим)

Faculty of Business, Hong Kong Polytechnic University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години Open Enrollment Хонг Конг Kowloon + 1 more

Мајсторот на професионално Сметководство (АПМ) е програма на мајстор на конверзија за цел да обезбеди дипломците бизнис степен со интензивна образование во сметководството и сродните [+]

Господар на / диплома за постдипломски студии по сметководство (мешан режим)

Мајсторот на професионално Сметководство (АПМ) е програма на мајстор на конверзија за цел да обезбеди дипломците бизнис степен со интензивна образование во сметководството и поврзани со знаење и вештини. Постигањата на учениците е насочена на две нивоа:

Да станат професионални корисник, preparer и ревизор на сметководствените информации, по завршувањето на диплома за постдипломски студии; Да стане експерт корисник на сметководствените информации за изработка на извршни решенија по завршување на магистратура. ... [-]

магистерска програма во сметководството

Umeå University, Umeå School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Умеа

Овој мајстор во Accountingprogram е дадена од страна на Умеа школа за бизнис и економија. Целта на оваа програма е да им обезбеди на студентите со менаџерски и аналитички вештини и разбирање на правилата и стандардите кои се регулира однесувањето во сметководството и ревизијата. [+]

Програмата Магистер во сметководство, 120 ЕКТС

Оваа програма е дадена од страна на Умеа школа за бизнис и економија. Целта на оваа програма е да им обезбеди на студентите со менаџерски и аналитички вештини и разбирање на правилата и стандардите кои се регулира однесувањето во сметководството и ревизијата. Програмата нуди темелна основа во менаџмент и сметководство, финансиско сметководство, ревизија, анализа на финансиски извештаи и вреднување. За време на изборни периоди, студентите може да се прошири нивната област на интерес од страна на студирањето во таквите области како што корпоративното управување или даночните закони. Со исклучок на некои изборни предмети, на програмата е понуден на англиски јазик. Ниво на образование: Втор степен студии.... [-]


мајстори на сметководството

A. B. Freeman School of Business
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New Orleans

Успех во сметководителите вклучува повеќе од само сметководствени експертиза. Тоа бара бескомпромисен етика, аналитичко размислување, свест на културниот нијанси, и ефикасна комуникација. [+]

Мајстори Сметководство диплома. Мајстори на Сметководство Успех во сметководителите вклучува повеќе од само сметководствени експертиза. Тоа бара бескомпромисен етика, аналитичко размислување, свест на културниот нијанси, и ефикасна комуникација. На Тулан мајстори на Сметководство (MACCT) ги подготвува студентите за сите овие фронтови и им обезбедува со шефот на проектот да станат лидери во сметководителите. Основни курсеви на програмата MACCT обезбеди академски строгост со ревизија, финансиско сметководство, Менаџерско сметководство и оданочување. Флексибилна структура на програмата на студентите им дава опција за додавање на концентрација во финансии, енергија или оданочување и да ги завршат нивните предмети во текот на 2 или 3 семестри. Покрај тоа, ако студентот сака, придонеси текот MACCT може да им овозможи на студентите да седат во КПД испит. Ние ги развиваме аналитичко размислување вештини во нашите студенти преку искуствено учење во сите наши курсеви - сократовската дискусии, студии на случај, групни проекти се дел од предмети. Етичките прашања во сметководството, исто така, се вткаени во класа дискусии. Програма Тулан MACCT може да се пофали од светска класа факултет кои се исклучителни наставници и активни истражувачи. Нашиот факултет имаат практично искуство во индустријата (на пример, инвестициското банкарство, даночен орган, приватни даночна пракса, и експерт сведоштво за судски постапки) кои тие се интегрираат во училница. А бизнис комуникации се разбира и задачи во други курсеви понатамошно развивање на писмена и усна комуникација вештини на учениците. Разновидна студентска популација Тулан е имитира глобален бизнис средина со ученици од различни културни, јазични и бизнис средини доаѓаат заедно за да научат како од нашата... [-]

господар на професионални сметководствени (MPA)

Singapore Management University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Сингапур Singapore + 1 more

SMU МПА е квалификација постдипломски дека има добиено акредитација од различни глобални професионални тела (ISCA, КПД [+]

SMU МПА е квалификација постдипломски дека има добиено акредитација од различни глобални професионални тела (ISCA, КПД Австралија, ICAA, ICAEW, CIMA, SAC и AACSB). На МПА програма нуди академска ригорозност и од прва рака индустрија знаење, а ќе се предава од светска класа факултет со значајни индустрија искуство. МПА апелира до две главни групи на аспиранти - не-сметководство дипломирани студенти кои сакаат да се приклучат на сметководителите, и оние кои имаат потреба сметководствени знаење во нивните прошири или идни улоги. МПА дипломираните студенти се добро баран во областа на сметководството, оданочувањето, ревизија и консалтинг во јавниот и приватниот сектор.... [-]


господар на професионални сметководствени

University of Saskatchewan, Edwards School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 години May 2018 Канада Saskatoon

Мајсторот на професионално Сметководство програма (MPAcc) е иновативна степен дипломиран програма која ги привлекува врвни сметководствени студентите од цела Канада и на меѓународно ниво. Креиран од визионерски научници во одговор на побарувачката за применети, компетентност-базирана обука, на програмата активно вклучува учениците преку употреба на бизнис случаи, вештини работилници и други современи образовни техники. [+]

Мајстори Сметководство диплома. Сеопфатна едукација за вашите различни иднината На Мајсторот на професионални сметководствени програма (MPAcc) е иновативна степен дипломиран програма која ги привлекува врвни сметководствени студентите од цела Канада и на меѓународно ниво. Креиран од визионерски научници во одговор на побарувачката за применети, компетентност-базирана обука, на програмата активно вклучува учениците преку употреба на бизнис случаи, вештини работилници и други современи образовни техники. MPAcc обезбедува докажано алтернативен пат за учениците кои се бараат назначување КПД во Канада со првата стапка помине време на заедничкиот конечната оценка (CFE) повеќе од 90%. Програмата, исто така им дава можност да развијат разбирање за процесот на академски истражувања и академиците како избор за кариера студенти. Мисија Мисијата на мајстор на професионални сметководствени програма (MPAcc) е да се развие исклучително сметководството и бизнис лидери. Ние ги собере чувствувате студенти, водечки истражувачи, извонредна олеснувачи и инспиративна професионалци за интензивна периоди на студирање и раст. MPAcc програма е иновативен, стратешки, интердисциплинарна, а лично трансформира. Студентите формираат трајни односи со соучениците и факултет, развој и професионално и лично, и да се соочат со предизвикот да се дејствува со интегритет, објективност и посветеност кон совршеност. ВИЗИЈА НА УСПЕХ Мајсторот на професионални сметководствени програма (MPAcc) ќе бидат признаени во Канада, на премиерата образовен избор за исклучителни студентите кои сакаат да станат лидери во сметководителите. Најдобрите додипломски сметководствени студентите од цела Канада ќе бидат привлечени кон оваа иновативна, стратешки, интердисциплинарна, а лично трансформирање на програмата. дипломирани студенти MPAcc ќе се разликуваат во текот на нивните деловни кариери, и обликот на сметководителите.... [-]

Магистратура по сметководство

Iowa State University College of Business
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри January 2018 Соединети Американски Држави Ames

Мајсторот на сметководствена програма е дизајнирана да ги задоволи потребите на сметководители во јавниот или во приватниот сметководствени фокусира на толкување и анализа на сметководствените информации за донесување одлуки. Оваа програма им овозможува на додипломски специјалност сметководство да заврши на напреден степен, додека извршуваат на дополнителни часови потребни за да се исполнат условот за 150 часа во повеќето држави да се стане сертифициран јавен сметководител. [+]

Мајсторот на сметководствена програма е дизајнирана да ги задоволи потребите на сметководители во јавниот или во приватниот сметководствени фокусира на толкување и анализа на сметководствените информации за донесување одлуки. Оваа програма им овозможува на додипломски специјалност сметководство да заврши на напреден степен, додека извршуваат на дополнителни часови потребни за да се исполнат условот за 150 часа во повеќето држави да се стане сертифициран јавен сметководител. Дипломирани студенти се во согласност со Стандардите Ајова за сертификација по донесувањето на Единствен сертифициран јавен Сметководство испит. Кандидатите за оваа програма треба да имаат силна академска евиденција. Услови за прием генерално ќе биде: Успех над 3,25 (JUNIOR / SENIOR Успех ќе се смета ако подобро од вкупно) Оценки на полошо од Б во сите потребни сметководствени курсеви. Завршено најмалку четиригодишно горниот поделба сметководствени курсеви, вклучувајќи Пр 387 Да се ​​покаже силна професионална комуникација вештини преку потребните есеи GMAT резултат од најмалку 50 перцентил * GMAT пишување на најмалку 4,5 * Дополнителни фактори кои ќе се разгледуваат се: Професионално работно искуство, вклучувајќи стажирање раководството искуство Силен референци од професионално работно искуство и факултетот Убедлив образложение за извршуваат на степенот Нашиот мајстор на Сметководство факултет се почитуваат на национално ниво и се прави разлика како уредници и ко-уредници на врвот списанија во своите области на експертиза. Нашите сметководствени факултет домаќин на годишните конференции за обука за продолжување на образованието кредити и да се обезбеди надворешна консалтинг. Овие надворешни искуства се обезбеди линк за нашите студенти од училницата за да реалниот свет пракса. Оваа програма е наменета... [-]

господар во финансиски менаџмент и сметководство

University of Oulu
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Финска Оулу

Во светот на меѓународниот бизнис, има поголема потреба во финансиски менаџмент и сметководство за професионалци, кои ги исполнуваат барањата поставени од страна на фирми кои работат во глобалната деловна средина. Одделението за сметководство и финансии во Оулу Бизнис школа организира целосно две-годишна програма мајстор во Финансиски менаџмент и сметководство (FMA) кој ќе им даде на студентите на потребните вештини и знаење за работа во фирми кои имаат бизнис врски и операции во различни земји. [+]

Мајстори Сметководство диплома. Магистер по финансии и сметководство Во светот на меѓународниот бизнис, има поголема потреба во финансиски менаџмент и сметководство за професионалци, кои ги исполнуваат барањата поставени од страна на фирми кои работат во глобалната деловна средина. Одделението за сметководство и финансии во Оулу Бизнис школа организира целосно две-годишна програма мајстор во Финансиски менаџмент и сметководство (FMA) кој ќе им даде на студентите на потребните вештини и знаење за работа во фирми кои имаат бизнис врски и операции во различни земји. Финансиски менаџмент и сметководство Финансиско сметководство истражува информации и системи за известување на фирмите кои се користат од страна на разни интерес партии надвор од фирмата. Менаџмент и сметководство развива и истражува информации и извештаи системи потребни во процесот на донесување одлуки во внатрешноста на фирмата. Научни истражувања во финансиски менаџмент и сметководство се фокусира на корисноста на информациите обезбедени од страна на овие системи за известување во различни одлуки контексти, вклучувајќи фирмата вреднување, оценка, цените на производите на фирмата, меѓу другите. Една неодамнешна тренд во финансиски менаџмент и сметководство е интеграција на локалните системи за известување кон заедничката меѓународниот систем на финансиското известување. Мајстор е на програма Мајстор е на програма Финансиски менаџмент и сметководство (FMA) обезбедува степен Магистер на висок меѓународен стандард и е идеален за кандидати со позадина во бизнис студии, општествени науки, образование, природни науки, математика или инженеринг. За време на програмата, студентите развивање на вештини во анализа на сметководствените информации за потребите на двете внатрешна на компанијата за донесување одлуки и на инвеститорите.... [-]

Магистер по сметководство и финансии: бизнис администрација

Ca' Foscari University of Venice
Студии врз за студентски град Целосна October 2017 Италија Венеција

Ова Втор циклус Степен програма произведува експерти во сметководствени податоци, планирање на системите за контрола на управување, поставување на стратегии за финансии и ревизија бизнис ризик. [+]

Овој дипломиран програма произведува експерти во сметководствени податоци, планирање системи за контрола на управување, поставување на стратегии за финансии и ревизија на бизнис ризикот. Тој нуди сите потребни ефективни основа со цел да работат во рамките на компаниите и локалните власти на позиции поврзани со корпоративното сметководство, финансии и менаџмент контрола. Наставната програма за бизнис администрација е целосно се предава на англиски јазик. Овој степен програма нуди можност да се добие двојно / заедничка диплома со други европски универзитети. - Двојна диплома со Ecole Superieure de commerce Париз-Европа (Франција). На крајот од нивната студија програма студентите можат да бидат наградени со двојна диплома: Петгодишни Magistrale во Amministrazione, finanza е controllo на Университет Ca 'Foscari Венеција и Магистер по менаџмент на ESCP-Европа. Врска до страницата на студии на Програмата Линк до постапката за јавна набавка на примени Пристап до програмата Ограничена. Места на располагање се 270 (180 за Управниот консултантски програма и 90 за наставната програма за бизнис администрација). Услови за прием во програма е предмет на оценка на минимум наставни барања и лични подготовка. Покрај тоа, уверение познавање на англиски јазик најмалку Б2 ниво е потребно. Приемот на барањата За да биде примен во оваа Втор циклус на студии Програмата студентите мора да поседуваат соодветна индивидуална образовна позадина и минимум наставни барања. Работни профили Овој втор циклус на студии Програмата нуди сите потребни ефикасна основа за работа во компаниите и локалните власти, држејќи позиции поврзани со корпоративното сметководство и финансии, вклучувајќи управување со контролата. Покрај тоа, дипломираните студенти може да... [-]

господар на професионални сметководствени

La Trobe University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години March 2018 Австралија Melbourne

На две-годишниот мајстор на професионални сметководствени е погоден ако имате додипломски студии без сметководството и големи. Овој степен ви помага да се развие разбирање на сметководство, економија, менаџмент и сродни области. [+]

Мајстори Сметководство диплома. Двегодишниот господар на професионални сметководствени е погоден ако имате додипломски студии без сметководството и големи. Овој степен ви помага да се развие разбирање на сметководство, економија, менаџмент и сродни области. Тоа е соодветен курс за луѓе заинтересирани за менување на нивната кариера патеки или проширување на постојните опции во својата област во, на пример, инженеринг, медицина, наука или уметност. Ние се соработува со КПД, ICAA и иницијатива Одговорно лидерство на глобално ниво и е потписник на Принципи на одговорен менаџмент образование на Обединетите нации ". Овие партнерства, образование и истражување обврски се обезбеди ние нудиме високо ценета, глобалната перспектива на бизнисот и финансиите. Можности да студираат во странство, вклучувајќи и програми за студентска размена со нашите партнер универзитети во над 30 земји, вклучувајќи ги и на Универзитетот во Инсбрук, Копенхаген Business School, Берлин школа за економија и менаџмент на пратки Училиште Франција. Ќе се квалификува за членство со професионалните тела како КПД Австралија, Институтот за сметководители во Австралија (ICAA), Институтот за јавно сметководители (ИПА), и асоцијација во Лондон на овластени сметководители (ACCA). Оваа 12-месечната програма нуди проширена практични вештини и обука, со можности за мрежно поврзување и вклучува стажирање. Професионалната година може да се направи во странство. Англиски јазик Потребно ИЕЛТС (академски): минимален резултат од 6,5 со ниту еден поединец бенд резултат помал од 6,0. TOEFL книга базирана Тест: минимален резултат од 575 (минимален резултат од 5 во писмена Тест на англиски). TOEFL интернет-базирани Тест: минимален резултат од 80 со минимален вкупен за SLR 18; W 22.... [-]