Пребарај за Мастерс во Туризам и угостителство

Најди ги вашите магистерска диплома по Туризам и угостителство овде!

Туризам и угостителство

А господар 's степен е начин за студентите да се постигне повисоко ниво на учење отколку само диплома за додипломски студии. Студентите ќе учат за една до две години, а по дипломирањето, ќе се сметаат за експерти во својата област на студии. е потребна А господар 's степен, пред почетокот на докторска програма.

Што е Магистер по туризам и угостителство? Овој курс може да потрае и до две години како студент на полно работно време и обично започнува во есен. студија се разбира може да вклучува и економските аспекти на туризмот, регион пристапи за туризам и угостителство. Студентите исто така учат како туризам и угостителство влијае на локалната и глобалната економија.

Придобивките од земање на Магистер по туризам и угостителство курсот вклучува многу можности за кариера, како што се хотели сочинуваат една од најголемите индустрии за вработување во светот. Напреден степен генерално корелација со повисоки плати од оние без високо образование или само диплома за додипломски студии.

Трошоците на Магистер по туризам и угостителство се разликува од програмата за програмата. Секоја институција ги поставува своите такси, и тие можат да бидат различни во зависност од земјата на потекло и должина на студирање.

А Магистер по туризам и угостителство може да доведе до широк спектар на можности за кариера за дипломирани студенти. Оние кои учат во оваа програма може да бараат позиција во големи корпоративни синџир на хотели, во биро за туризам, или за управување со голема музејска или друга туристичка атракција. Оваа кариера може да ги отвори вратите за работни места не само во матичната земја на студентот, но исто така и во целиот свет. Туризмот е важен дел од глобалната економија, и како таков, постојат плетеницата на можности за кариера за оние кои го учат.

Има многу онлајн програми за студентите кои сакаат да учат за туризам и угостителство. Наоѓање на правото курс и институција е клучот за успехот на студентот. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

господар во управување со настани, протокол и бизнис туризам (глувците)

The Ostelea - School of Tourism and Hospitality International
Студии врз за студентски град Целосна April 2018 Шпанија Мадрид Барселона

Целта на Магистер Ostelea во Настани организација, протокол и бизнис Туризам е да им овозможат на професионалци и директори да се води бизнис проекти фокусирани на планирање и управување на различни видови на настани (особено, Собири, иницијативата, Конференции и изложби (глувците), како и конгреси, конвенции и саеми), осигурувајќи дека тие имаат фирма разбирање на концептите на протокол и комуникации и стратегии за односи со јавноста, и ќе им овозможи да генерираат развој на туризмот, специјализирана во областа на бизнис туризам квалитет. На програмата, исто така, обезбедува дека учесниците имаат бизнис перспектива потребни за да биде ефикасен во процесот на донесување одлуки. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. Господар во управување со настани, протокол и бизнис Туризам (глувците) Оваа програма ќе се одвива на англиски јазик во Мадрид Целта на Магистер Ostelea во Настани организација, протокол и бизнис Туризам е да им овозможат на професионалци и директори да се води бизнис проекти фокусирани на планирање и управување на различни видови на настани (особено, Собири, иницијативата, Конференции и изложби (глувците), како и конгреси, конвенции и саеми), осигурувајќи дека тие имаат фирма разбирање на концептите на протокол и комуникации и стратегии за односи со јавноста, и ќе им овозможи да генерираат развој на туризмот, специјализирана во областа на бизнис туризам квалитет. На програмата, исто така, обезбедува дека учесниците имаат бизнис перспектива потребни за да биде ефикасен во процесот на донесување одлуки. Причини за преземање мајстор Ostelea во организација на настани, протокол и бизнис Туризам (глувците): Во-компанија Магистерски труд: тезата на мајстор се базира на вистинска компанија во секторот. Шпанија е 3-та водечка земја во светот од аспект на најголемиот број на конференции. Две шпански градови функција во Топ 5 градови во светот хостинг повеќето настани: Мадрид и Барселона. Организација на вистински настани: Студентите земајќи задолжен мајстор преземе за организирање на настанот и протоколот на училиштето. Цели Увид во глувци (Собири, иницијативата, Конференции и изложби) индустрија и Министерството за институции Протокол. Градење на цврста основа на знаење во туристичката индустрија од меѓународна перспектива и секогаш со извршен пристап. ОДРЖЛИВ иновации и управување Развивање на капацитет за креативност и иновации во индустријата и одржливото управување преку сеопфатна... [-]

магистрирал во хотел и ресторан за управување (Мадрид)

School of Tourism and Hospitality - The OSTELEA
Студии врз за студентски град Целосна October 2017 Шпанија Мадрид

Магистер по менаџмент угостителство и реставрација, која има за цел да ги обучи професионалци и менаџери кои водат глобална бизнис проекти во областа на управувањето со туристичката индустрија, но од потребните бизнис перспектива да бидат ефикасни во процесот на донесување одлуки во рамките на овој сектор глобализиран и динамичен, а не се елиминираат влијанието на новите технологии. [+]

Магистер по менаџмент угостителство и реставрација Магистер по менаџмент угостителство и реставрација, која има за цел да ги обучи професионалци и менаџери кои водат глобална бизнис проекти во областа на управувањето со туристичката индустрија, но од потребните бизнис перспектива да бидат ефикасни во процесот на донесување одлуки во рамките на овој сектор глобализиран и динамичен, а не се елиминираат влијанието на новите технологии. Зошто проучување на мајстор: Приходи за управување, кој се предава на Бизнис играта. Ова особено областа на хотелот маркетинг е широко развиена во оваа област преку применуваат преку бизнис игра визија. Овој мајстор може да се земе во Мадрид или Барселона интегриран практики: Теоретскиот дел на применетиот Предметите се разви во училница, но спроведувањето е заеднички бизнис пракса. Професионални практики. Мајстор нуди можност за работно искуство во областа на управување со синџири на хотели и угостителски компании. Тоа вклучува серија состаноци со менаџери на хотели, угостителски бизнис и меѓународни консултанти туризам. Ostelea е член на шпанскиот Здружението на директори и раководители Хотел (AEDH). методот на случај: Случајот метод овозможува за најдобар студент систематски процесот на донесување одлуки преку дискусија на вистински случаи на туристички компании. Некои од случаите кои се работи се: Ел Bulli и Рајанер. Присуството на саеми: Студентите посетуваат саеми, како што се Alimentaria (Барселона), се смета за еден од најважните саеми од областа на храната во светот; или IBTM (Барселона), еден од водачите во бизнисот туризам. Цели Магистер по менаџмент угостителство и реставрација Компании ви овозможува: ЗНАЕ хотелиерството и угостителството Изгради силна база на... [-]

мајстор во управувањето со туризмот

LUISS Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Италија Рим

Во нашата програма, ќе живее еден ентузијаст учење, кои ќе го подобрат вашиот личен однос кон туризмот кои ви даваат убедлива поттик за брилијантна кариера во светот на туризмот. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. Барем за следните две децении, на пазарот и понудата во туризмот се очекува да продолжи да расте и зголемување на нивната економска важност. Во нашата програма, ќе живее еден ентузијаст учење, кои ќе го подобрат вашиот личен однос кон туризмот кои ви даваат убедлива поттик за брилијантна кариера во светот на туризмот. Ова релевантни раст, заедно со достапноста на нови технологии, ќе се утврди длабоки промени во структурата на индустријата, повеќе интензивна конкуренција, а во исто време на распространетост на нови форми на соработка меѓу јавните и приватните субјекти, како и малите претпријатија и големи меѓународни групи. Нашиот господар ти дава концепти, техничко знаење и оперативни вештини корисни за развој на овие способности и да ви стане успешен менаџер, професионални или претприемач во туристичката индустрија. Тоа ќе ви овозможи со учење не едноставно да се зголеми знаењето но да се игра соодветни улоги во организации кои се вклучени во туризмот. пРОГРАМА Студентите почнат со курсеви за подготовка на генералниот менаџмент и потоа да се фокусира на основни курсеви и различни лабораторија активности, со цел да се гарантира постепено професионален и личен развој за секој ученик. Во последните месеци на програмата, проектот на терен ќе им овозможи на студентите да се стави своите знаења во пракса. Програмата трае 12 месеци е составен од 8 месеци предавања врз проследена со 4-месечен период на проектот Поле. Генерален менаџмент - Стратегија - Маркетинг - Сметководство - Финансиски менаџмент - правни работи во туризмот - Економија на стратегија - Организација... [-]

Мајстор за бизнис администрација во меѓународни туристичката (MBA)

Hotelschool The Hague
Студии врз за студентски град Целосна 13 месеци September 2018 Холандија Амстердам

На Учителот во Програмата за Hotelschool Хаг едуцира на следната генерација на угостителство лидерите и се фокусира на гостопримството концепт иновации, развој на бизнисот и промени. [+]

На Учителот во Програмата за Hotelschool Хаг едуцира на следната генерација на угостителство лидерите и се фокусира на гостопримството концепт иновации, развој на бизнисот и промени. Програмата, со седиште во Амстердам, почнува во септември 2015 година и ќе трае 13 месеци. Во ова време ќе го зголеми вашето знаење и лидерство надлежности, обезбедување на вас со алатки и перспективи потребни за да се гради своја сопствена стратегија и имплементација сценарија за вашата идна кариера. По завршувањето на програмата, Hotelschool Хаг ќе ви додели титула на диплома и диплома "Мајстор за бизнис администрација во Меѓународен туризам". Ова високо меѓународно угостителство управување со програмата е отворена за дипломирани студенти во туристичката поврзани или диплома економија / бизнис менаџмент диплома. Структура на програмата Мали класи со максимум од 25 студенти се гарантира личен контакт со факултет и интерактивни, стимулирање на дискусии. На Мајстор за бизнис администрација во меѓународниот угостителство создава и одржува акција ориентирана средина за учење на креативна, аналитички и концептуално размислување каде што мажите и жените од различно потекло учат заедно. На угостителство Меѓународен менаџмент програма е поделена на 5 блокови, секој од 10 недели. Секој блок се обраќа голем број на курсеви кои се базираат на инспиративни, професионални задачи и се поддржани од предавања, теренски патувања и работилници. Една студија патување во странство, исто така, е дел од програмата. А господар 's теза е последниот проект на оваа програма. Вашиот Угостителство кариера А степен Hotelschool лица на Хаг магистерска отвора вратите за стратешки и корпоративни позиции во области како развој... [-]

господар на меѓународни хотелски менаџмент

Blue Mountains International Hotel Management School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години July 2018 Австралија Sydney

Кога се размислува за постдипломски студии, важно е да се земе предвид угледот на институцијата. Тоа ќе се укаже на работодавецот на квалитетот на образованието на студентот има добиено. Сината Планина, мајстор на курсот Меѓународниот хотелски менаџмент е дизајниран во одговор на побарувачката од корпоративните организации. Оваа е да се одговори на потребите на професионалци со квалификации за високо-ниво, и од конкурентна поединци кои сакаат да ги забрза своите напредување во кариерата. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. Мајстор на Меѓународниот хотелски менаџмент Кога се размислува за постдипломски студии, важно е да се земе предвид угледот на институцијата. Тоа ќе се укаже на работодавецот на квалитетот на образованието на студентот има добиено. Сината Планина, мајстор на курсот Меѓународниот хотелски менаџмент е дизајниран во одговор на побарувачката од корпоративните организации. Оваа е да се одговори на потребите на професионалци со квалификации за високо-ниво, и од конкурентна поединци кои сакаат да ги забрза своите напредување во кариерата. Како нашите постдипломски разбира дела Овој курс им овозможува на студенти или оние кои сакаат да се развие својата кариера, патот, можност за подобрување на нивното гостопримство знаења и способности со повисок степен, што може да се забрза напредокот во кариерата. Се спроведува во кампусот Сиднеј со некои практични компоненти преземени во кампусот Leura повеќе блокови од 3/4 дена. Ова е единствена магистрирал обезбедување на додадена корист на индустрија поставеност како составен дел од наставната програма. Курс единици Резиме На листата подолу Детали за секоја од единиците во рамките Магистрирал меѓународни хотелски менаџмент во текот на 2 години на студирање. Можете да го видите на листа на единица со кликнување на линкот или симбол на претставата. Секој напор е донесена за да се осигура точноста на информациите единици и предавачи понекогаш се менуваат. Сегашни студенти треба секогаш да се повикуваат на "студенти и персонал информативен систем" (SSIS) до најнови информации за предавачи, резултатите од учењето и предмети оценување. Година 1 Година 2 MHC601 Сметководство и финансии за менаџери... [-]

магистрирал во иновативни менаџмент угостителство

Zuyd University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Холандија Мастрихт

Мајсторот на програмата во креативни хотелски менаџмент е резултат на меѓународна соработка помеѓу TSI-туризам Сант Ignasi поврзани со Фондацијата ESADE и [+]

Господар во угостителството: иновации и управување

Мајсторот на програмата во креативни хотелски менаџмент е резултат на меѓународна соработка помеѓу TSI-туризам Сант Ignasi поврзани со Фондацијата Шпанија и член на Рамон Llull Универзитетот (Барселона, Шпанија) и хотелски менаџмент школа Мастрихт (HMSM) на Универзитетот за применети науки (Мастрихт, Холандија). Оваа една година господар во угостителството програма, која се одржа во соработка со Оксфорд Брукс универзитет бизнис школа (Оксфорд, Велика Британија), е насочена кон дипломирани студенти со особен интерес во креативни и мултикултурните аспекти на туристичката индустрија.... [-]


господар во меѓународниот услуги за управување

NHL Stenden University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 14 - 24 месеци September 2018 Холандија Leeuwarden + 1 more

А белег на програмата е меѓународен карактер на услуги, во кои културните разлики во врска со обезбедување на услугата и квалитетот на животот играат важна [+]

Јазик: Англиски

Започнува во: септември Неколку добри причини да се избере за мајстор Stenden студија во Меѓународната служба за управување со:

1 година програмата; Со специјализации во угостителство услуги, малопродажба услуги за управување и управување со повисоки Образование служба; Двојна акредитација од Stenden како и на лондонскиот универзитет Метрополитен; На квалитетот на програмата е загарантирана од страна на нашата група на професори; Stenden диплома студентите добиваат попуст од 10%. ... [-]

Магистер по туризам

University of Ljubljana Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Словенија Љубљана

Туризмот е една од најбрзо растечките индустрии во светот, како и социјални, еколошки, географски, антрополошки и економски феномен. [+]

Дипломски програми - ТУРИЗАМ Туризмот е една од најбрзо растечките индустрии во светот, како и социјални, еколошки, географски, антрополошки и економски феномен. Дали ви се допаѓа да се знае она што современиот туризам бизнис модели и како да се кандидира на туризмот бизниси и место во одржлив начин? Дали сакате да дознаете зошто туризмот е една од најбрзо растечките индустрии во светот и она што ќе биде иднината на развојните трендови? Дали ќе бидете заинтересирани во истражување на влијанието на туризмот и како можете да ги измери? Дали сакате да дознаете повеќе за нова маркетинг пристапи во туристичката индустрија? Ако вашиот одговор е да, од Економскиот факултет при Универзитетот во Љубљана е вистинското место за вас. Пријавете се за Господарот на програмата за туризам. Клучна област на фокус: Одржливи бизниси, кои потенцираат економски, културни, социјални и еколошки одговорно однесување; Економски, социјални, културни и еколошки влијанија на туризмот; Туризам маркетинг и менаџмент на туристичките дестинации. [-]

господар во планирањето и управувањето со туризмот (mtpm)

The Open University Of Tanzania
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 16 месеци February 2018 Танзанија Дар ес Салам

Мајсторите за планирање туризам и менаџмент (MTPM) 's главните цели се три пати; прво е да ги подготви идните професионалци да се стратешки управување и да се направи одржливи и ефективни одлуки во пласмани на висока одговорност во туризмот институции; второ е да обезбеди идните професионалци со интегриран знаење на динамиката на развојот на туризмот, принципите на одржлив управување, животната средина, улогата на културната разновидност и креативност за иновации и управување на туризмот мрежи за управување со квалитетот на услуги на клиентите; и трето е да ги обучи идните истражувачи во областа на управување со туризам. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. На Мајсторите за планирање и туризам менаџмент (MTPM)'S главните цели се три пати; прво е да ги подготви идните професионалци да се стратешки управување и да се направи одржливи и ефективни одлуки во пласмани на висока одговорност во туризмот институции; второ е да обезбеди идните професионалци со интегриран знаење на динамиката на развојот на туризмот, принципите на одржлив управување, животната средина, улогата на културната разновидност и креативност за иновации и управување на туризмот мрежи за управување со квалитетот на услуги на клиентите; и трето е да ги обучи идните истражувачи во областа на управување со туризам. Уште поважно, на курс има за цел да ги обучуваат учениците да ги видите туристичка дејност од една глобална перспектива, за да се исполнат барањата на меѓународна средина и нејзиното влијание врз јавните организации, приватните компании и истражувачки активности, во рамките на параметарот на одржливоста. По успешно завршување на програмата, студентите ќе можат: Покажат познавање и разбирање во рамките на главната област, вклучувајќи и преглед на областа и напредно познавање на најважните услови и односи во рамките на туризмот, вклучувајќи и подлабок увид во тековните истражувања и развој полиња, Докажување подлабоко методолошки и научно знаење на туризмот студии, Имаат способност преку својата работа за развој на интеграција на знаење да се справат со сложени проблеми и да формулираат пресуди врз основа на научни пристапи, Комуницираат наодите и основните знаења за туризам специјалисти и професионалци, како и помалку технички публика - на национално и на меѓународно ниво. Имаат развиено способност... [-]

господар во глобалниот бизнис гостопримство

Ecole hôtelière de Lausanne – University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри February 2018 Швајцарија Лозана

Прв од ваков вид, индустрија оддалечиме програма Екол hôtelière де Лозана, Конрад Хилтон Н. колеџ на Универзитетот во Хјустон и на Факултетот за хотел и туризам менаџмент во Хонг Конг Политехничкиот универзитет се приклучуваат [+]

Прв од ваков вид, индустрија оддалечиме програма Екол hôtelière де Лозана, Конрад Хилтон Н. колеџ на Универзитетот во Хјустон и на Факултетот за хотел и туризам менаџмент во Хонг Конг Политехничкиот универзитет ги здружуваат силите за да понудат исклучителна програмата Магистер во Глобалниот хотелски менаџмент. Таа има за цел да го обликуваат меѓународни туристичката менаџери со глобална свест добиени од прва рака локалниот бизнис знаење. На 3-семестар искуство ќе им овозможи висок потенцијал на студентите да станат лидери во индустријата кој може "да мислат глобално и дејствувај локално". Студијата, живеат и работат во 3 континенти Програмата се состои од 3 семестри на напредни ниво на класи на 3 кампуси во прилог на проекти и стручни семинари, испрекината со деловни и културни потопување недели. На програмата на прв поглед: 1 магистрирал 3 светски лидери во туристичката агенција 3 деловни средини 3 професионални сертификати 3 алумни мрежи ... [-]

Господарот на програмата Туризам & одмор за управување со

IMC University of Applied Sciences Krems
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2017 Австрија Кремс

Мајсторот на програмата Туризам & Leisure менаџмент трае четири семестри и се нуди во верзија со полно работно време. Тоа се состои од три теорија-базирани и еден применети истражувања и обука семестар. [+]

Туризмот е една динамична, комплексна и брзо растечка индустрија во светот. Тоа е нашата цел да се подготви нашите студенти за флексибилност на туристичкиот пазар и фасцинантен глобалните трендови. На постдипломските програма затоа се развиени за задоволување на националните и меѓународните побарувачката за туристички професионалци со повисоко ниво на управување со експертиза. ... [-]


Магистер по менаџмент угостителство

University of South Florida Sarasota–Manatee
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Sarasota

Магистер на науки по менаџмент угостителство постдипломски програма ги зема вашата страст за туристичката индустрија и ти дава искуство практично да стане лидер на врвот хотел, ресторан, одморалиште или организација угостителство во Флорида (и пошироко!). [+]

Магистер по менаџмент угостителство "Точно гостопримството се состои од давање на најдоброто од себе на своите гости." - Елинор Рузвелт Програма за преглед Како да се заработи за управување позиција во Флорида е број еден индустрија? Магистер на науки по менаџмент угостителство постдипломски програма ги зема вашата страст за туристичката индустрија и ти дава искуство практично да стане лидер на врвот хотел, ресторан, одморалиште или организација угостителство во Флорида (и пошироко!). Студентите во нашата угостителството управување на програмата се фокусира на стратешките одлуки во развојот на туристичката модели во областа на организациската ефективност, финансии, маркетинг и технологија на гостопримството вложувања, вклучувајќи ги и зголемената улога на интернетот за да се подобри и прошири услуги на клиентите. Нашите дипломиран програма на студентите им дава предност потребни за да ги унапредат своите кариери во високо конкурентна лидерски улоги во корпоративни канцеларии гостопримство. Е угостителство програма за управување со право за вас? Дали сакате да се играат витална улога во справувањето со промените и предизвиците во туристичката индустрија во областа на Sarasota-Bradenton, околу Флорида, во текот на САД и во светот? Дали ви се допаѓа да брус своите стратешки и концептуално вештини, технолошки способности и да стане уште поефикасна комуникатор? Ако е така, на МСП во хотелски менаџмент степен ви нуди широк избор на искуства за учење преку студии на случај, искуствено учење, истражувачки проекти и јавни, приватни и институционални партнерства за да им помогне да се постигне своите цели во кариерата. идните кариери А степен во угостителството управување ќе ве однесе во... [-]

Магистер на науки (м-р) во глобалната угостителството бизнис

The Hong Kong Polytechnic University - School of Hotel and Tourism Management
Студии врз за студентски град Целосна 1.5 години September 2018 Хонг Конг Kowloon

Угостителство е една од најбрзо растечките и најдинамичните сектори на глобалниот бизнис професионалци и индустрија бара 21 век вештина во собата да останат конкурентни. Во светот, кој стана многу поврзани, тоа е од витално значење за идни лидери да имаат силни меѓународни перспективи и во-длабочината на разбирање на културните потопување клуч за холистички пристап кон глобалниот бизнис гостопримство. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. Угостителство е една од најбрзо растечките и најдинамичните сектори на глобалниот бизнис професионалци и индустрија бара 21 век вештина во собата да останат конкурентни. Во светот, кој стана многу поврзани, тоа е од витално значење за идни лидери да имаат силни меѓународни перспективи и во-длабочината на разбирање на културните потопување клуч за холистички пристап кон глобалниот бизнис гостопримство. Во првите редови на индустријата, SHTM го предвиди ова барање и формираше уникатна алијанса со два светски центри за образовно совршеност: Лозана Хотел школа и Конрад Н. Хилтон колеџ за хотелски и ресторански менаџмент на Универзитетот во Хјустон, да се воспостави трипартитното Магистер по Глобална угостителство бизнис програма. Ова е прв пат овие три институции, кои го претставуваат најдобриот од Исток и најдобриот од Запад, да се здружија за да ја дефинираат иднината на развојот на глобалниот гостопримство. Оваа иновативна образовна стратегија им овозможува на студентите од Европа, Азија и Северна Америка за да поминат еден семестар во секоја од трите континенти, Капитализиране на три извонредни способности и кампуси. Таа им нуди на студентите со изложување на три различни пазари и три различни култури, како и пристап до три алумни мрежи. Доделени наградите со три професионални сертификати, студентите ќе бидат подготвувани за да стане следната генерација на бизнис лидери кои ќе можат вистински да "мисли глобално, делувај локално". [-]

м-р бизнис администрација во туризмот

University Of Applied Sciences HTW Chur
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 8 семестри September 2018 Швајцарија Chur + 1 more

Магистер по бизнис администрација мајор Туризам ви нуди можност да се здобијат со општи знаења за бизнис администрација, како и практични можности за учење во областа на туризмот. [+]

Главните стратешки предизвици на туристичката индустрија се во фокусот на Магистер по бизнис администрација со мајор туризам, што го прави идеален за оние кои бараат менаџерски позиции во туризмот. На програмата ги комбинира познавање и вештини во бизнис администрација, во истражувачки методи и во управувањето со туризмот и дава можност да се стави во практика. Во прилог на содржината, фокусот е ставен на развојот на лични и социјални вештини, особено стратешки, донесување одлуки и управување со проекти вештини.... [-]


Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент

The Hotel School Sydney & Melbourne
Студии врз за студентски град Целосна 2 години November 2017 Австралија Sydney Melbourne + 1 more

Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент е курс за поединци кои бараат да работат глобалната угостителството и туризмот операции на највисоко ниво. Вашиот постоечки вештини и искуство ќе обезбеди градежни блокови за теоријата на високо ниво и практични learnings во конкурентна глобалната индустрија. Овој курс ќе ви постави на патот кон многу успешна кариера на глобалната сцена како господар во управувањето со туризмот и хотелски менаџмент. [+]

Мајстори Туризам и угостителство диплома. Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент Господар на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент е курс за поединци кои бараат да работат глобалната угостителството и туризмот операции на највисоко ниво. Вашиот постоечки вештини и искуство ќе обезбеди градежни блокови за теоријата на високо ниво и практични learnings во конкурентна глобалната индустрија. Овој курс ќе ви постави на патот кон многу успешна кариера на глобалната сцена како господар во управувањето со туризмот и хотелски менаџмент. Вашиот менаџмент и лидерски вештини ќе бидат високо рафиниран. Во мајстор на Меѓународен туризам и хотелски менаџмент, ќе научат како да реагираат на различни предизвикувачки ситуации додека управување со исклучително искуство за гости и посетители. Ќе се научиш да се развие и имплементира хотел / туризмот стратегија за да се обезбеди успех на бизнис цели на глобално ниво, со длабоко разбирање на тоа како гостопримство пазари работат во различни локации релевантни за вашиот бизнис. Ќе научите како да работат хотели, туристички организации, настани, фестивали, конвенции и разни други ситуации угостителски поврзани со највисок стандард. Овој степен Магистер во туризам, угостителство и хотелски менаџмент, ќе ви обезбеди со вештини за доживотно учење, креативност и културен надлежности, заедно со комуникациски вештини за динамична и глобална кариера. резиме на курсот 2 години, со полно работно време или со скратено работно време еквивалентни # Сиднеј или Мелбурн Меѓународните студенти поздравуваме 3 дози годишно: Февруари, јули, ноември 16 предмети / 192 кредитни поени Надоместок за помош на располагање CRICOS кодот од сликата: 086101F практиканти се нудат... [-]