Пребарај за Мастерс во Уметност

Најди ги вашите магистерска диплома по Уметност овде!

Уметност

За многу луѓе, мајстор на уметноста е одличен тип на образовни можности. Уметност имаат тенденција да се фокусира на можности во области како што се лингвистика, ликовни уметности, политички науки, социологија, психологија, литература, и дизајн. Постојат многу кариера патеки за поединци извршуваат овој напреден степен на образование.

Што е уметност како дисциплина?

На многу начини, уметности програми се фокусираат на интелектуална програми дизајнирани да ги учат повеќе апстрактно области. За разлика науки програми, кои се многу специфични за формули и факти, уметности програми бараат повеќе креативно размислување и интелектуално-фокусирани програми. Сепак, овие степени се критични за луѓе кои сакаат да работат во различни клучни позиции кои обезбедуваат важни услуги за заедницата.

Кои се придобивките за преземање на студии по уметност?

Придобивките на уметностите програми се јасни. Без овие програми, ќе има недостаток на културата, социјалната информации, и политиката. На многу начини, без разлика дали се разговара за ликовни уметности (кои вклучуваат фокусира како што се театарот, музиката и уметнички програми) или ако се разговара политиката и економијата, секоја од овие програми помогне за продолжување на интелектуалните аспекти на луѓето. На многу начини, овој тип на програма им помага да се поттикне развојот на човековата мисла, чувства и верувања.

Кои се Видови на уметностите дисциплини?

А мајстор на уметноста степен им овозможува на поединците да учат во неверојатно голем број на тематски области. Ова може да вклучува работи како танц, култура студија, како и класичната музика. Таа исто така вклучува настава, бизнис, дизајн, социологија, новинарство и криминолошки науки.Други области на студии вклучуваат теологија, советување, криминологијата, развојни студии, и ликовната уметност. Овие се сите програми кои водат до многу успешна кариера патеки во многу случаи.

Зошто Земете уметност степен на интернет?

Добивање на мајстори на уметноста степен на интернет е идеална опција. Повеќето студенти кои го завршат својот диплома за уметности влезе работа во тој момент. Со преземање на постдипломски ниво се разбира во некоја од овие уметности програми онлајн, студентот може да продолжи да се фокусира на градење на својата кариера, управување со нивниот живот, и го завршат своето образование. Овие програми, исто така, имаат тенденција да се обезбеди повеќе можности за специјализации учење, вклучувајќи и во-длабочината на студии кои не можат да бидат достапни на сите локации. Студентите кои студираат онлајн треба да имаат поголема дисциплина за да се заврши предмети, но флексибилност, достапност и флексибилност се идеални.

Кои се можности за кариера за уметности Степен?

Во зависност од видот на уметностите степен што студентот запишува во, постојат многу кариера патеки во оваа област. На пример, оние кои се фокусираат на анимација и дизајн може да се развие софтвер или телевизиски програми. Оние кои се фокусираат на образованието може да заврши настава во основното образование. Студираат психологија може да им помогне на поединци да работат во социјална работа. Форензички науки специјалност можат да работат во работата на полицијата.

 

А мајстор на уметноста е можност да се прошири вештини и да влезе во повеќе напредни кариера патеки. Онлајн образование во оваа област обезбедува добра патека до остварување на ова.

Читај повеќе

Мајстор во Visual Бренд Дизајн

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2018 Италија Милан

Во мајстор во Visual Бренд Дизајн, ќе се стекнат со вештини за да се идентификуваат основните средства на компанијата. Да му се посветам на длабоко разбирање на производот и на најдобар начин да комуницираат неговите вредности, и во физичка и медиумите светови социјални. Да донесе сето тоа заедно во согласност бренд визија, гласот, и на животната средина. [+]

Мајстори Уметност диплома. Замисли. Симболизираат. Синтетизира. Концептот на брендирање еволуираше многу подалеку од компанијата логоа и бои. Денес, брендирање вклучува неколку дисциплини, од визуелен дизајн на звук дизајн; од приказни за психологија потрошувачот да маркетинг. Брендирање е создавање на богата и привлечна средина што ја зграпчува вниманието на потрошувачот и да му ги носи во светот на брендот да ги споделат своите вредности и да стане еден неформален спонзор на брендот. Тоа е еден глас, тон, интегриран визија формирана од страна на синергија на истражување, проектирање, нарација, графика, музика, и многу повеќе. Во Мајстор во Visual Бренд Дизајн, Ќе се стекнат со вештини за да се идентификуваат основните средства на компанијата. Да му се посветам на длабоко разбирање на производот и на најдобар начин да комуницираат неговите вредности, и во физичка и медиумите светови социјални. Да донесе сето тоа заедно во согласност бренд визија, гласот, и на животната средина. Публика На програмата е дизајниран за кандидатите со диплома во прво ниво во визуелно-графички дизајн, дизајн, комуникација, маркетинг, или сродни дисциплини. Исход Во текот на оваа програма, студентите ќе можат: Докажување на способноста да се создаде иновативни визуелни решенија брендирање, сценарија, и решенија за различни на различни компании, индустрии, и организации. Ефективно да комуницираат концепти, методи и дизајн предлози преку различни техники, вклучувајќи визуелна, вербални и Текара. Програма Мајстор во Visual Бренд дизајн има за цел да се формира визуелна дизајнери бренд и динамичен бренд менаџери кои се иновативни, визионерски, хармоничен, директни, и ефективна. На програмата е на работилница со седиште,... [-]

магистратура во современата уметност пазари

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Италија Милан

Мајсторите во современата уметност пазари е патот на интензивни студии во насока на обезбедување на ефективни алатки за да се интерпретираат на структурата и динамиката на пазарот на уметнички дела, со особено внимание на современите јазици. Курсот вклучува теоретски часови, наставни практиканти, посети на галерии, изложби, фондации и музеи. [+]

5 СТИПЕНДИИ СОВРЕМЕНА УМЕТНОСТ НА КОНКУРЕНЦИЈАТА пазари. Краен рок: 12 мај Мајсторите во современата уметност пазари е патот на интензивни студии во насока на обезбедување на ефективни алатки за да се интерпретираат структура и динамика пазарот на уметнички дела, со особено внимание на современите јазици. Курсот вклучува теоретски часови, наставни практиканти, посети на галерии, изложби, фондации и музеи. Мајсторите во современата уметност пазари им овозможува на студентите да се добие во директен контакт со уметничкиот систем преку предавања и работилница со основани индустриски професионалци. Магистер по современа уметност пазари соработува со мрежа на институции, зборници и уметност на меѓународно реномирани центри на уметнички галерии, аукциските куќи, саеми, музеи, фондации, уметност центри, центри за уметничко експериментирање , фестивали, списанија, редакциски и специјализирани информации сајтови. Програмата за обука се состои од два циклуси: првиот е посветен на "училница активности и работилници, Вториот практиканти, конференции и подготовка на финалниот проект. На теоретски часови се развива околу две главни тематски области: хуманистичките науки се занимава со јазиците модерна и современа уметност, историјата на приватни и музејски збирки, активности за експлоатација на уметничко наследство. областа економските и правните Тој се фокусира на оперативни структури на уметноста и на пазарот економските процеси кои го карактеризираат, обраќајќи се во детали за правни, менаџерски, технички и административни. Студентите ќе бидат во можност да се спроведе во период од практиканти По завршување на курсот, да се изгради на стекнатото знаење и да дојдат во директен контакт со различни реалности на пазарот. Таму ќе биде серија на предавања од стручни... [-]

господар во човечка интеракција компјутер и дизајн (HCID)

EIT Digital Master School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Германија Berlin Холандија Ајндховен Финска Еспо Обединетото Кралство London Франција Paris Шведска Стокхолм Италија Трент Унгарија Будимпешта Шпанија Мадрид + 16 more

Програмата во човечка интеракција компјутер и дизајн се фокусира на истражување, проектирање, развој и евалуација на романот кориснички интерфејси и интерактивни системи, земајќи ги предвид човечките аспекти, на когнитивни и сензорни мотор нивоа, технолошките аспекти, како и бизнис аспекти. [+]

Мајстори Уметност диплома. Зошто проучување на интеракцијата на ЕИТ Дигитални човечки компјутер и програма дизајн? Програма ЕИТ Дигитални HCID нуди: Фронтот техничка содржина во рамките на полето Студии на две од Europe's основно технички универзитети води кон двојна диплома. Добар интеграција со прилагодена бизнис курсеви во иновациите и претприемништвото А тезата работа добро втемелени во индустриски проблеми Пристап до надлежност на осум ЕИТ дигитални линии иновации акција барем во текот на летниот меѓу две години. Пристап до центрите за колокација и иновации екосистеми од деветте ЕИТ Дигитални јазли. Што е програма за сите? Програмата во Човековите интеракција компјутер и дизајн се фокусира на истражување, проектирање, развој и евалуација на романот кориснички интерфејси и интерактивни системи, земајќи ги предвид човечките аспекти, на когнитивни и сензорни мотор нивоа, технолошките аспекти, како и бизнис аспекти. Програма HCID е интердисциплинарна програма која нуди курсеви за дизајн и евалуација на интерактивни системи, со силен акцент на корисникот во центарот на дизајн техники: разбирање на човечките капацитети и последиците од користењето на информатичката технологија како средство за решавање на работата поврзана со задачи, како и развивање и оценување на системите со ставање на корисникот во центарот на процесот на дизајн. Покрај тоа, на програмата ќе се создаде бизнис размислување во однос на кориснички профили, кориснички сегменти, куќа стил, брендирање и развој на пазарот и производ вовед. Кои се можности за кариера за дипломирани студенти од програмата? Дипломирани студенти од програмата на мајсторот HCID ќе се квалификува за работа во меѓународни и локални организации во двете технички... [-]

господар научни илустрација

Zuyd University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Холандија Мастрихт + 1 more

Во овој меѓународен студиска програма ќе научат да се направи точна visualisations на теми од клинички, медицински и биолошки домен. [+]

господар научни илустрација Во овој меѓународен студиска програма ќе научат да се направи точна visualisations на теми од клинички, медицински и биолошки домен. Вие ќе добиете способности да се користат широк спектар на традиционалните и дигитални техники на визуелизација. Единствени во Европа! Единствени во Европа! Една слика кажува повеќе од илјада зборови Тоа не е чудно што во биомедицински науки традиционално илустрации се создадени за да се овозможи комуникација помеѓу научник и автор, наставникот и ученикот, или лекарот и пациентот. Уметност и наука доаѓаат заедно во научни илустрација. Вашата иднина експертиза Кога ќе дипломираат, сте специјалист кој прави прецизни visualisations на теми од клинички, медицински и биолошки домен. Имаш вештини за користење на широк спектар на традиционалните и дигитални техники на визуелизација. Најдоброто од двата врвни универзитети Магистер Научен илустрација е меѓународен студиска програма, во која ќе ги задоволи студенти од европските земји и пошироко. Единствена во Европа. Тоа е соработка помеѓу Факултетот за ликовни уметности при Универзитетот за применети науки во Мастрихт и на Факултетот за здравство, Медицинскиот и животни науки при Универзитетот во Мастрихт. Јазик Англиски / Холанѓаните. На предавачи, исто така, зборува германски. Студија оптоварување Нормално ќе учат и да работат на универзитетот за околу 20 часа неделно. Исто така ќе треба да учат дома за околу 20 часа неделно. Кредити Програмата се состои од 120 европски кредити во вкупен. ВРЕМЕТРАЕЊЕ Полно работно време во текот на две академски години, или со скратено работно време во текот на четири академски години, од септември до јули. За кого... [-]

Господар во историјата на уметноста и музејските студии

Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Обединети Арапски Емирати Абу Даби

Париз-Сорбона универзитет (Париз IV) и Ecole du Louvre нудат магистрирал во "Историја на уметност и музејски студии", на новиот кампус на Универзитетот Париз Сорбона во Абу Даби на островот Ал Реем. Соработката помеѓу овие две престижни француски институции е без преседан. [+]

Мајстори Уметност диплома. Париз-Сорбона универзитет (Париз IV) и Ecole du Louvre нудат магистрирал во "Историја на уметност и музејски студии", на новиот кампус на Универзитетот Париз Сорбона во Абу Даби на островот Ал Реем. Соработката помеѓу овие две престижни француски институции е без преседан. Само градот Абу Даби се подготвува да отвори не помалку од седум нови музеи, вклучувајќи го и Лувр. Во наредните години, квалификуван персонал, обучени во областа на историјата на уметноста и во различни професии поврзани со управувањето со музеј, ќе биде потребно да се придржуваат на научни и интелектуални квалитетот на овие институции. Тоа е во овој специфичен контекст и со цел да одговори на овие барања, дека оваа професионална мајстор програма е дизајнирана. Таа е дел од развојот на PSUAD, единствената високообразовна институција која нуди додипломска програма во историјата на уметноста и археологијата во регионот на Заливот од 2006 година. Да им понуди прва класа образование, PSUAD одлучи за зголемување на обемот на своето знаење преку партнерство со научните тимови на Ecole Лувр и иднината Лувр во Абу Даби. Високо ниво на сеопфатно образование Теоретскиот дел од професионалната програма "Историја на уметноста и музејските студии", како што е случај денес за програмата БА, ќе биде обезбедена од визитинг професори од одделот за историја на уметност и археологија на Универзитетот Париз Сорбона, додека куратори , Реставратори и специјализирани професори од Ecole du Louvre ќе бидат задолжени за специфични содржини и професионални предавања. Повремено, реномирани личности од уметничкиот свет ќе ги споделат своите знаења и компетенции со... [-]

мајстор во дизајн за 3D печатење и дигитални измислица

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна April 2018 Шпанија Барселона

Магистер на курсот во Дизајн за дигитални Производство обезбедува потребните перспектива и алатки за спроведување на нови можности за производство во различни професионални области. [+]

Оваа програма се предава на шпански Дигитални измислица отвора портите кон светот на производството, така што скоро секој може да се дизајнира и да се изгради простори, објекти и уреди. Дизајнери и професионалци чија работа ги дефинира предмети кои не опкружуваат да искористување на предностите на дигитални измислица со цел да се создаде нови бизнис можности и да ги применуваат на придобивките од новите технологии за развој на нови решенија. На Господар на курсот во Дизајн за дигитални Производство обезбедува потребните перспектива и алатки за спроведување на нови можности за производство во различни професионални области. Тоа е тест-кревет, кој нуди на студентите со одредени способности и компетенции кои се изгради на нивната професионална позадина, давајќи им на вештини за дизајнирање, развој и спроведување на креативни проекти со користење на техники, како што се 3D печатење и нумерички секачи контрола. цел Да им овозможат на студентите со дигитални измислица методологии и алатки со цел да станат клучни играчи во спроведувањето на ова знаење во различни области дизајн, додавање на вредност на корпоративна средина и на нивните кариери. Студентите исто така се охрабрени да се развие критичко расудување, со цел да одлучат како и кога да се имплементираат на различни алатки на иновативен начин, и да се разбере на можностите за примена на дигитални измислица во дизајн на производи, внатрешна декорација, мода и визуелна комуникација, со идентификување на најдобар начин да ги донесат нивните идеи до реализација и од страна на оценување на нивното влијание врз бизнис бенефиции. Тие, исто така ќе... [-]

ма во музеј студии

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Во ера на зголемување на глобализацијата, дигитализацијата и соработка, музеи се претворија во важни и витални сајтови за заедницата ангажман и јавен дијалог. [+]

Мајстор во Музејот студии Во ера на зголемување на глобализацијата, дигитализацијата и соработка, музеи се претворија во важни и витални сајтови за заедницата ангажман и јавен дијалог. На Универзитетот во Сан Франциско нуди диплома единствен мајстор во Музејот студии кои ги подготвува своите дипломирани за позиции на лидерство во уметнички, културни и културното наследство организации кои работат во овој постојано се менува социјалната динамика. На USF М-р програма во Музејот студии се фокусира на дизајн и кураторски практики; образованието и новите технологии; зачувување и заштита на културното наследство; и уметноста и културниот менаџмент, финансиски менаџмент и управување со проекти. Студентите се интегрираат и да се применува знаењето и дисциплини, со цел да се анализира глобалните прашања - од еднаквост и разновидност, за социјална правда и човекови права. Искуство во Сан Франциско Музеј студии, студентите уживаат во богатата искуства на располагање во Сан Франциско, еден од светските 's повеќето различни, космополитски и убави гради. Одење на голема музејска комплекси на Голден Гејт Парк - вклучувајќи ги и младите Музејот де и Калифорнија академија на науките - USF, исто така, лежи во близина на музеи и културни институции во центарот на Сан Франциско, Беркли, Оукланд, Пало Алто и Сан Хозе. Како финансиски, културен и технолошки центар на Западниот брег на САД, Сан Франциско е еден од повеќето економски и културно витален региони на светот.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во дигитална уметност

DigiPen Institute of Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2018 Соединети Американски Држави Redmond + 1 more

Насочена кон професионални уметници и кандидатите со диплома во уметноста или поврзана со полето, оваа програма мешавини ликовната уметност принципи, вклучувајќи силен акцент на фигура цртеж, скулптура [+]

Насочена кон професионални уметници и кандидатите со диплома во уметноста или поврзана со полето, оваа програма мешавини ликовната уметност принципи, вклучувајќи силен акцент на фигура цртеж, скулптура, и историјата на уметноста, со практичен пристап кон студиото уметност производство, кој им помага на учениците да развијат и нивните лични вештини и уметнички глас. Полно работно време и со скратено работно време Опции Учениците имаат можност за запишување во оваа програма со полно работно време за две години, односно се запишуваат скратено работно време и ширење на курсот товарот во текот на четири години. Запишување информации Кандидатите за мајстор за ликовни уметности во дигитална уметност програма треба да имаат искуство во следниве области: цртеж, слика цртање, историјата на уметноста, составот, 3D моделирање, анимација, скулптура, боја теорија, и дигитални сликарство. Кандидати, исто така мора да обезбеди уметност портфолио од 15 до 20 примероци од делото да се смета за прием. Покриените теми Од страна на време тие дипломираат, студентите во МНР програмата ќе поседуваат следните квалификации: - Широка 3D за производство искуство, вклучувајќи ја и способноста да се користи најактуелните 2D и 3D графика апликации во индустријата, како и традиционална ликовна уметност вештини како што се цртање , вајање, и сликарство. - А длабоко разбирање на креативниот процес и 3D графика производство гасоводот, вклучувајќи ја и способноста да управуваат со проекти од КОЛЕКТИВНО напад на проектот. - Силен истражувачки вештини, особено што се однесуваат на историјата на уметноста, карактер дизајн референци, и анатомија. - А специјализација во моделирање, вајање, или карактер на уметноста,... [-]

господар (МНР) фотографија

Academy of Art University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес. [+]

Мајстори Уметност диплома. Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес. Мајстор за ликовни уметности (МНР) степен На МНР програма обезбедува напредна практика и интензивно проучување на фотографскиот медиум. Јадро на наставната програма ги опфаќа историска перспектива, напредни теоретски и концептуални развој во традиционален, експериментални и дигитални фаќање фотографија, пост-продукција и излез. Програмата ќе заврши со свечен тезата проект и целосна опус што ја застапува тезата и покажа на секој студент единствена визија и талент. МНР фотографија Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ВКУПНО 63 единици * Одобрување Пер директор МНР фотографија Степен Потребно По успешното завршување на конечна теза проект Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимумот одделение на C во сите потребни 63 единици МНР програма Резултати за учење Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот: МНР теза проект Произведуваат теза проект со напредно ниво во рамките на дигитални или традиционални специјализација, покажувајќи мајсторство и синтеза на вештини предавал во програмата. Проект за развој на тезата Предложи цврст концепт погодна за подобрување и развој. Изберете соодветна предизвик и остварлив проект. Присутни кохезивен тело на работа Успешно да ги артикулираат на крајниот резултат на проектот. Покажат доволно подготовка за нивниот проект (истражување, аудиториски) Концептуални и дизајн вештини Бидете креативни... [-]

Господар Spécialisé® менаџер на енергија транзиција на урбаните системи

University of Technology Troyes - UTT
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2018 Франција Troyes

Во текот на овој мајстор менаџер Spécialisé® на енергија Транзиција на урбаните системи, студентите ќе се здобијат со познавање на стандардите и регулативите, одлуките ќе вклучуваат механизми кои се одвиваат во заедници, меѓу планерите и снабдувачите на енергија и да научат да се спроведе дијагностицирање и анализа на енергетските прашања. [+]

LEARN на одржливи енергетска политика и да се изгради на SMART-ГРАДОВИТЕ НА УТРЕШНИНАТА Во 2050 година, околу 66% од населението во светот ќе биде во урбаните средини. Еволуција влијае особено земјите во развој. зголемување на урбанизацијата е поврзан со потреби за енергија нагло расте. Како да успееме да се помират двете? Во текот на овој мајстор менаџер Spécialisé® на енергија Транзиција на урбаните системи, студентите ќе се здобијат со знаења стандарди и прописи во сила, ќе ги вклучува механизми одлуки што се случуваат во заедници, меѓу планерите и снабдувачите на енергија, и да научат да спроведување дијагностика и анализа на енергетските прашања. Конечно, тоа ќе бидат способни да управуваат и бара поддршка за спроведување на енергетската политика среден и долг рок. вистински менаџер пост-јаглерод градотТој може да се организираат, да доведе и посредува критичните избори со кои се соочува области урбанизира. Оваа програма е развиена заеднички од страна на Универзитетот за технологија од Троја и EPF, кои носат на стручноста на нивните истражувачиВо областите: одржлив развој, животната средина, територијалниот пристап и дигитални технологии за да UTT урбанистичкото планирање, зелена зграда, паметни градови и енергија за EPF Тие ни веруваат [...] Овој вид на обука ни се чини совршено соодветни на потребите на пазарот на трудот, а особено со потребата да им понуди на потенцијалните добро обучени професионалци да се поврзат технологии, транзиција енергија и урбани системи. [...] [...] Студентите кои ќе завршат овој курс ќе има сеопфатен пристап кон прашањата на транзиција на енергија, посебно во областа на домувањето, како... [-]

господар во драмски / театарски

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

За многумина, Велика Британија е родното место на модерниот театар и Мека за секој кој сака да студира драма. Со својата богата историја на Шекспир, Марлоу, Стопард, кукавици и повеќе, Велика Британија често се гледа како место не само за посета на театар, но, исто така, да учат и да се истражуваат како студент. [+]

Мајстори Уметност диплома. За многумина, Велика Британија е родното место на модерниот театар и Мека за секој кој сака да студира драма. Со својата богата историја на Шекспир, Марлоу, Стопард, кукавици и повеќе, Велика Британија често се гледа како место не само за посета на театар, но, исто така, да учат и да се истражуваат како студент. акцент на Велика Британија за и континуирана поддршка за театарот го прави идеално место за земјите аспиранти драма и театар на студентите да ги извршуваат своите студии, како на undergrad и postgrad ниво го прави. Undergrad студенти можат да очекуваат да бидат паднал право во срцето на театарот од еден ден. Како Велика Британија undergrad степени се многу повеќе фокусирани и специјализирани, повеќето студенти ќе доживее делува на редовна основа и да се даде далеку поголема одговорност и улоги како undergrad отколку што ќе има на американската институција. Во поглед на техничките и зад сцената театар, студентите ќе имаат рацете на обука многу побрзо отколку што би како-студент во САД. Многу UG Драма и театар курсеви нудат низа на специјалитети како глума, режија, па дури и студирање се игра од англиски степен. Двајца од нашите партнер универзитети, Универзитетот во Лидс и Оксфорд Брукс универзитет, нудат сендвич курсеви која додава дополнителна година на студии вклучуваат работа поставеност со полно работно време токму во театарот индустрија, често со playhouses или студија. Ние во моментов имаме 16 партнерски универзитети кои нудат Драма и театар курсеви во пост-град или м-р ниво на студии: - Бангор универзитет -... [-]

Магистер по уметност и култура студии со специјализација во уметноста, културата и општеството

Erasmus School of History, Culture and Communication - Erasmus University Rotterdam
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Холандија Ротердам + 1 more

Во уметноста програма на мајстор, култура и општество, ние ќе ви учат на вештини за да се советува и да стане дел од културни организации. По дипломирањето, ќе биде експерт за да се обратат за знаења за културната маркетинг, или за подобро разбирање на вкусови и мотивации на публиката. [+]

Магистер по уметност и култура студии со специјализација во уметноста, културата и општеството Зошто да изберете Уметност, култура и општество во Ротердам? Во уметноста програма на мајстор, култура и општество, ние ќе ви учат на вештини за да се советува и да стане дел од културни организации. По дипломирањето, ќе биде експерт за да се обратат за знаења за културната маркетинг, или за подобро разбирање на вкусови и мотивации на публиката. Уметност, култура и општество нуди уникатен пристап кој ги интегрира денешна начини на производство, дистрибуција и потрошувачка на уметноста и културата и надвор од националните културни граници. Вие се обучени да се гледа нови можности и воспоставување на нови модели за организирање на уметноста и културата, со користење на врвни увид врз политиката, маркетинг, публиката и образование. Кариери Оваа програма мајстор е совршено прилагоден за вистинските љубители на културата, кои сакаат да го претворат своите страст во кариерата. Ние ви подготвиме за управување, политика или комуникација позиции со компании и културните институции, како што се музеи, театри и оркестри, радиодифузерите и издавачи. Но, исто така, ако вашата амбиција е политика или управување позиција со владата или улога во академското образование и истражување, оваа програма е одличен избор. За специјализација: Уметност, култура и општество Во оваа специјализација на мајстор уметност и култура студии, ќе се стекнат со знаења и да добијат подобро разбирање на развој, воспоставување и стратегиите на меѓународната уметност во светот. Ќе учат овие аспекти во однос на случувањата во општеството како целина. По дипломирањето, вие сте професионалец... [-]

господар во музеологијата новите медиуми и комуникација музеј

International University of Languages and Media
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 1 семестар January 2018 Италија Милан

Нашиот мајстор курс има уникатен пристап кон музеологијата во својата повеќето иновативни трендови особено на европско ниво. Тоа се врши на под покровителство на Европската фондација Музејот академија (NL) кој придонесува со своите експерти и со дидактички средства. Онлајн модули нудат можност да учествуваат во овој курс, исто така, на студентите во странство под внимателен туторство. [+]

Мајстори Уметност диплома. господар Цел Нашиот мајстор курс има уникатен пристап кон музеологијата во својата повеќето иновативни трендови особено на европско ниво. Тоа се врши на под покровителство на Европската фондација Музејот академија (NL) кој придонесува со своите експерти и со дидактички средства. Онлајн модули нудат можност да учествуваат во овој курс, исто така, на студентите во странство под внимателен туторство. Летната школа ќе се одржи во кампусот IULM во Милано, светски град на дизајнот и модата и повеќето различни италијанскиот град. Семинари се планирани во Милан, како и на други локации низ Европа. Овој мајстор на курсот е дизајниран за оние кои се заинтересирани за стекнување на искуство во современата музеологија и interlinkages помеѓу музејот и наследство, како и во новите медиуми и музеј комуникација. Дипломирани студенти од курсот ќе бидат подготвени да ги извршуваат кариера во музеи и институции наследство, културни организации, образовни институции кои се занимаваат со прашања наследство. господар на програмата Студиската програма се состои од: Еден семинар од 5 дена во Милано, на отворањето на курсот; 4 on-line модули со учество на експерти и практичари со документирани меѓународно искуство; 6 денови на Летната школа и дипломи давање церемонијата во Милано вклучувајќи еднодневна екскурзија во Венеција; Слободен присуство на изборен меѓународни состаноци во ко-организација на Европската академија музеј во текот на семестарот. Оваа програма е предмет на мали промени поради организациски околности. Теми Милан Семинар Еволуција на Дефиницијата музеј управување со музеите Вкупно за управување со квалитет во музеите изложба планирање Музеи и културно наследство Мултимедија... [-]

господар на ликовната уметност

William Paterson University of New Jersey
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Wayne

Мајстор за ликовни уметности (МНР) степен е дизајниран како стручно образование за ликовен уметник, дизајнер, и медиумски уметник. Тоа е мисијата на програмата за да им обезбеди на кандидат МНР со ригорозни средина во која ќе се фокусира на професионални цели и уметнички совршеност. Важен аспект на оваа средина е создавање на заедница на колеги и ментори сите се извршуваат на подобрување на имагинацијата преку создавање и толкување на обмислена работа. Факултет членови имаат значително професионални и образовни средини и се посветени на највисоките стандарди на уметнички потфат. [+]

Универзитетот Вилијам Патерсон во Њу Џерси ве поканува да се сретнете со Амо Аугустус Кубејни, директор за прием и услуги за запишување за време на нашата турнеја за вработување во 2017 година. Дознајте за нашата програма за додипломски и постдипломски студии. Прашајте за достапните стипендии. Абуџа, Нигерија - Датум: 22 септември 2017 година Лагос, Нигерија - Датум: 26-ти и 27-ми септември Акра, Гана - Датум: 28 септември Кумаси, Гана - Датум: 30 септември Абиџан, Брегот на Слоновата Коска - Датум: 1 и 2 октомври Кигали, Руанда - Датум: 3 октомври Најроби, Кенија - Датум: 5-ти и 6-ти октомври Хараре, Зимбабве - Датум: 7 октомври Јоханесбург, Јужна Африка - Датум: 9-ти и 10-ти октомври Мајстор за ликовни уметности (МНР) степен е дизајниран како стручно образование за ликовен уметник, дизајнер, и медиумски уметник. Тоа е мисијата на програмата за да им обезбеди на кандидат МНР со ригорозни средина во која ќе се фокусира на професионални цели и уметнички совршеност. Важен аспект на оваа средина е создавање на заедница на колеги и ментори сите се извршуваат на подобрување на имагинацијата преку создавање и толкување на обмислена работа. Факултет членови имаат значително професионални и образовни средини и се посветени на највисоките стандарди на уметнички потфат. МНР е понуден како три години, со полно работно време на програмата, или како што од пет години, програма со скратено работно време за професионална работа. Студентите избираат од придонеси, кои вклучуваат компјутерска уметност и анимација, сликарството, гравура, скулптура, и дигитални скулптура, керамика, фотографија, графика медиуми и дизајн на... [-]

господар на одржлив средини и планирање (професионална)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 92 недели January 2018 Австралија Robina

Мајстор за одржлив околини и планирање (Стручна) се фокусира на управување со животната средина, како и урбаниот дизајн и планирање. [+]

Мајстори Уметност диплома. Професионална програма ја следи истата структура како Господар на одржлив околини и планирање на програмата со дополнителни 20-недела професионално портфолио компонента. Професионално портфолио е на располагање на мајсторот (професионална) на студентите на Факултетот за општество и дизајн точка на 45 кредит. Оваа тема е силно експериментално ориентирани и ги охрабрува студентите да ги развијат своите професионални вештини во реалниот свет на животната средина. Предметот ќе се осигура дека студентите се комбинираат самоанализа и мисловните вештини за учење со професионални методологии, со цел да се прошири аналитички и стратешко размислување способности. Тоа ќе обезбеди практично искуство за студентите да ги развијат своите вештини во професијата релевантни за специјализација нивниот господар. Сите студенти кои ќе завршат документ за определување на обемот на 2.000 зборот, и или да преземе работа поставеност во Австралија на 210 часа (кој ги вклучува извештај на работодавачот) и рефлексивни весник (до 5.000 зборови) или завршен заеднички истражувачки проект во вкупна вредност од околу 15.000 зборови. Сите студенти кои ќе го достави конечниот професионална колекција портфолио на документи, истакнување на нивните практични и теоретски експертиза во нивната професија на избор. На професионално портфолио субјектот не може да се поведе додека студентот има успешно завршени сите 12 предмети на компонента на степенот на мајсторот. [-]