Пребарај за Мастерс во Финансии

Најди ги вашите магистерска диплома по Финансии овде!

Финансии

Финансии, науката за управување со фондови, се базира на принципите на ризик, пари и време и како тие интеракција едни со други. Ако сте некој кој ужива во организирање и планирање и дополнително имаат диплома за бизнис, продолжува изградбата вашето образование и преземање на магистерска диплома по финансии ќе ви овозможи да се испита односот помеѓу ризикот, пари и време подлабоко.

Преземање на степен за финансии, е мудар избор за кариера што значи дека ќе биде многу баран од корпорациите насекаде. А магистерска диплома по финансии ќе ви овозможи да стекнат разбирање на сметководството анализа во еден локален и меѓународен контекст, со совршена комбинација на теорија и пракса. По завршувањето на степен ќе имаат способности за да се справи со корпоративни финансии и пазари на капитал на било кое ниво на бизнисот.

Оваа страница нуди повеќе програми за финансии, вклучувајќи м-р управување со ризикот, магистер по осигурување, магистер по финансии и економија, мајстор во финансиска анализа на програми и многу повеќе. Проектот во потрага по својата иднина степен веднаш и се јавите во училиштето во само еден клик!

Читај повеќе

Мајстор за применета за финансии

Victoria University of Wellington, Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри March 2018 Нов Зеланд Велингтон

Понудени од страна на Факултетот за економија и финансии и создаде во консултација со акредитирање професионални тела, на програмата е насочена кон применети познавања, така ќе се стекнат со клучните индустриски вештини што треба да ја погоди земјата трчање. [+]

учење индустријата релевантни

Однапред вашите финансиски вештини и да ја зголеми вашата кариера со постдипломски програма во Викторија во применета за финансии.

Понудени од страна на Факултетот за економија и финансии и создаде во консултација со акредитирање професионални тела, на програмата е насочена кон применети познавања, така ќе се стекнат со клучните индустриски вештини што треба да ја погоди земјата трчање.... [-]


Магистер по финансии

Castelldefels School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Барселона

ASPIRE Магистер по финансии комбинира врвни теоретски рамки со применета перспектива на секојдневните менаџерски импликации на финансиските улоги. Нашиот факултет членови имаат проширено искуство во различни индустрии и видови на компании, од стартап до големи, консолидирани играчи за да го понудат најдоброто можно искуство во учење во енергичниот град Барселона. [+]

Од новите предизвици од неодамна надминати глобалната финансиска криза, кон новите начини на кои компаниите се соочуваат, финансиските трендови го обликуваат светот во кој живееме.

Побарувачката за извонредни финански професионалци постојано расте. Компаниите бараат менаџери со докажани вештини за да ги разберат овие нови сценарија, да го поттикнат корпоративниот раст, да ги прошират приливите на приходи и да го зголемат капиталот.... [-]


Мајстор за финансии

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Boston San Francisco Обединетото Кралство London Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Cambridge + 9 more

Hult е една година Мајстор за финансии подготвува ти со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство. [+]

Продолжи кариера во корпоративните финансии и да има влијание во рамките на мултинационална компанија.

Hult е една година Мајстор за финансии ви подготвува со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство.... [-]


Мајстор за финансии

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави La Jolla

Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. [+]

Степенот назначени мајстор за финансии програма на UC Сан Диего е Ради школа за менаџмент подготвува дипломирани да се справи со значајни предизвици со кои се соочува финансискиот сектор.

Дипломирани студенти на Магистерски студии за Рајли школа имаат обезбедено позиции со организации како што се Голдман Сакс, ЈП Морган Часе, Алтегрис, ЦИТИЦ хартии од вредност, Дробни Капитал, Рејлијант Глобал Советници, Гуртин Општински Бонд Менаџмент, ФениксМарт, Мерико Сервисни, советници за димензионални фондови, УБС и Стенфорд Универзитет.... [-]


Магистер на науки во финансиска анализа

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 22 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско се фокусира на градење на експертиза во анализа на инвестициите и менаџмент. [+]

Програмата Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува уникатна комбинација на академска строгост и практична експертиза во квантитативна финансиска анализа и економија. Се здобијат со софистицирана обука во областите кои се сметаат за клучни од професијата за управување со инвестиции, како што е отелотворено во назначеноста за овластен финансиски аналитичар (CFA) . Овој дипломиран програмата се интегрира квантитативните обука кое се бара од страна на финансиските професија со солидна основа во етичкото однесување кој што се заснова на финансиските пазари и трансакции. ... [-]


Master in Financial Management

EAE Business School International
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2018 Шпанија Мадрид

[+]

Нашата цел е за сите учесници да се направи поголемиот дел од искуство нудиме преку контекстот во кој тие можат да се развијат долгорочни односи со соучениците, наставниците и алумни.

Можности за кариера управувач [-]

Мајстор за финансиска анализа

Rutgers Business School - Newark and New Brunswick
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави New Brunswick

Рутгерс, Државниот универзитет на Њу Џерси (Рутгерс) е горда да биде меѓу само десет CFA Институтот партнер училиштата во земјата да понуди една година Мајстор за финансиска анализа (MFinA) која ги подготвува студентите да помине престижниот CFA (Chartered финансиски аналитичар) испит. [+]

Рутгерс, Државниот универзитет на Њу Џерси (Рутгерс) е горда да биде меѓу само десет CFA Институтот партнер училиштата во земјата да понуди една година Мајстор за финансиска анализа (MFinA) која ги подготвува студентите да помине престижниот CFA (Chartered финансиски аналитичар) испит.

"Фајненшл инженер" е рангиран на MFinA на Рутгерс број еден мајстор на финансии програма во Њујорк метрополитенска област.... [-]


Магистер по финансии

University of Liechtenstein
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 семестри September 2018 Лихтенштајн Вадуз

Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции [+]

«Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции чиј степен програма по (и) се вклучат најмалку 70% од програмата CFA кандидат Тело на знаења (CBOK), која им нуди на студентите со солидна основа во CBOK и да ги позиционира и да седат на CFA испити. »

Краток опис

Магистер по финансии е меѓународно призната диплома програма мајстор и во моментов е една од ретките програми во областа на германскиот јазик со посебен акцент на управување со средства, управување со богатството и меѓународни корпоративни финансии. Оваа програма е уникатна благодарение на своите меѓународни пристап, пракса-ориентирана програма и нејзините лични средина за учење за студентите. Програмата е целосно се предава на англиски јазик, трае 4 семестри и грантови 120 ЕКТС. ... [-]


Господар програма во банкарството и финансиите

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор на уметничката програма во Банкарство и финансии (MBF) на Универзитетот на St.Gallen е една од водечките програми за банкарство и финансии во Швајцарија. [+]

Со предизвик наставна програма, мајстор 's програма во Банкарство и финансии (MBF) е една од водечките меѓународни финансии програми. Тоа рангирана 10-ти во Фајненшл тајмс Пласман 2017 година.

Во областа на финансиските пазари, финансиски институции, Корпоративни финансии, и квантитативни методи, оваа програма нуди високо-квалитетно образование во теорија и примена. Тој е дизајниран да ги обучуваат учениците во критичко размислување на различни концепти и пристапи кои преовладуваат во финансиската теорија и пракса.... [-]


Мајстор програма во финансии

Barcelona Graduate School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Шпанија Барселона

Степен доделени: Службен диплома по економија и финансии. [+]

Мајсторот на програмата - Финансии

На финансии програма обезбедува силна обука во алатки на финансиските економија бара од страна на финансиските институции, компании и јавни организации. Тоа е комбинација на ригорозни академски јадро со скроена практични апликации, дизајниран во консултација со водечките финансиски експерти. Поранешни студенти се вработени во врвот инвестициски банки, финансиски консултации, а државните финансии министерства. Многу се качил на да ги извршуваат докторски студии во финансиска економија на престижни универзитети од ЕУ и САД. ... [-]


Мајстор за финансии

Shanghai Advanced Institute of Finance, Shanghai Jiao Tong University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шангај

Мајстор за финансии програма започна во 2009 година со цел на програмата е да овозможи на студентите модерната финансиската теорија, софистициран квантитативни алатки и практични знаења од [+]

Мајстор за финансии

Саиф мисија е да стане светска класа институција за истражување и напредни образование во финансии и менаџмент.

Шангај Напредно Институтот за финансии (Саиф) е основана во Шангај Jiao Тонг универзитет (SJTU) во април 2009 година. Саиф комбинира најдоброто од Западна и кинески системи за образование заедно со исклучителни ресурси и факултет да понуди образование светска класа во кампусот на еден од најдобрите универзитети во Кина. Иако програмата има силна глобална фокус, тоа е уникатен по тоа што е исто така прифатена во земјата од страна на Министерството за образование, како официјално признаен степен.... [-]


Магистер по финансии

University of Vaasa
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Vaasa

Степен Мајстор е на програма во финансии се фокусира на теоријата на финансии и финансиски анализи од меѓународна перспектива. [+]

Степен Мајстор е на програма во финансии се фокусира на теоријата на финансии и финансиски анализи од меѓународна перспектива. На програмата дава преглед на корпоративните финансии, инвестиции, и опција цените. Студентите ќе развијат специјализација во областа на корпоративните финансии и инвестиции, како на пример оцена на акции и обврзници, финансиските пазари, опција цените, капитално буџетирање, цената на капиталот, долгорочна финансиска политика, како и други теми поврзани на модерната финансии. ... [-]


мајстор во корпоративните финансии

LUISS Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Италија Рим

Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации. [+]

Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации.

Финансиската димензиите и релевантноста систем се зголеми, како и неговата комплексност: нови финансиски инструменти, инвеститори и оператори се утврди условите на пазарот и пристап до ликвидност.... [-]


2-годишниот мајстор во финансии и сметководство

Kozminski University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2018 Полска Warsaw + 1 more

На програмата Магистер подготвува студентите за активно кариери во меѓународни, мултикултурна бизнис средина. [+]

Во 2017 година нашата Магистер по финансии програма е рангирана на 15. место во светот од страна на Фајненшл тајмс!

Мајстор е на програма во финансии и сметководство програма е дизајнирана во тесна соработка со лекари - претставници на компании и финансиски институции. Тоа обезбедува стручно знаење во длабочина и се развива своите вештини за анализа на комплексни деловни проблеми преку комбинирање на финансиски и сметководствени информации со знаења од други области. Студентите ќе добијат знаења за напредни финансиски алатки и техники и развој на вештини на нивната примена, преку работилници и реалниот живот студии на случај. Во текот на програмата, студентите ќе бидат способни да развијат собирање на податоци и анализа вештини, комуникациски вештини и способност да го користат алатки за ефикасно.... [-]


мајстори на менаџмент во Финансии (MMF)

McGill University
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци July 2018 Канада Montreal

На Мекгил мајстори на менаџмент во (MMF) степен за финансии е претходно искуство од дванаесет месеци специјализирана програма во финансии. Програмата на ММФ ги подготвува студентите за кариера во финансиите преку сеопфатна програма која ги интегрира напредни финансиски концепти и квантитативни методи со реалниот свет бизнис практики. [+]

На Мекгил мајстори на менаџмент во (MMF) степен за финансии е претходно искуство од дванаесет месеци специјализирана програма во финансии. Програмата на ММФ ги подготвува студентите за кариера во финансиите преку сеопфатна програма која ги интегрира напредни финансиски концепти и квантитативни методи со реалниот свет бизнис практики.

На ММФ е наменета за дипломирани студенти со диплома на науката, инженерството, економија, уметност или стопански степен и со докажана квантитативни вештини кои имаат за цел да работат во индустријата за финансии или во финансиите функција на бизнисот. Следната група започнува во летото 2018 година.... [-]