Пребарај за Мастерс во Финансии

Најди ги вашите магистерска диплома по Финансии овде!

Финансии

Финансии, науката за управување со фондови, се базира на принципите на ризик, пари и време и како тие интеракција едни со други. Ако сте некој кој ужива во организирање и планирање и дополнително имаат диплома за бизнис, продолжува изградбата вашето образование и преземање на магистерска диплома по финансии ќе ви овозможи да се испита односот помеѓу ризикот, пари и време подлабоко.

Преземање на степен за финансии, е мудар избор за кариера што значи дека ќе биде многу баран од корпорациите насекаде. А магистерска диплома по финансии ќе ви овозможи да стекнат разбирање на сметководството анализа во еден локален и меѓународен контекст, со совршена комбинација на теорија и пракса. По завршувањето на степен ќе имаат способности за да се справи со корпоративни финансии и пазари на капитал на било кое ниво на бизнисот.

Оваа страница нуди повеќе програми за финансии, вклучувајќи м-р управување со ризикот, магистер по осигурување, магистер по финансии и економија, мајстор во финансиска анализа на програми и многу повеќе. Проектот во потрага по својата иднина степен веднаш и се јавите во училиштето во само еден клик!

Читај повеќе

Мајстор за финансии

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави La Jolla

Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. [+]

Мајстори Финансии диплома. Степенот назначени мајстор за финансии програма на UC Сан Диего е Ради школа за менаџмент подготвува дипломирани да се справи со значајни предизвици со кои се соочува финансискиот сектор. Дипломирани студенти на Магистерски студии за Рајли школа имаат обезбедено позиции со организации како што се Голдман Сакс, ЈП Морган Часе, Алтегрис, ЦИТИЦ хартии од вредност, Дробни Капитал, Рејлијант Глобал Советници, Гуртин Општински Бонд Менаџмент, ФениксМарт, Мерико Сервисни, советници за димензионални фондови, УБС и Стенфорд Универзитет. Дом на Економетрија Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. Нашиот факултет ја обликува индустријата Рајди школа за менаџмент на мајстор за финансии степен обезбедува ригорозни, рацете на обука подготвува дипломирани студенти да се придонесе веднаш во средини каде квантитативни и аналитички вештини се на премија. Ќе дознаете врвни методи за анализа на "големи податоци" за финансиски одлуки и управување со ризик. На програмата акцент на квантитативните модели и методи обезбедува дипломирани студенти се опремени да се развие иновативни решенија за комплексни проблеми со кои се соочува финансискиот сектор. Запишување Мајсторот на финансии кандидати ќе имаат исклучителни квантитативни вештини, силен интерес во аналитички темели за финансии и управување со ризик, и желба да... [-]

Мајстор за финансии

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави Boston San Francisco Обединетото Кралство London Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Cambridge + 9 more

Hult е една година Мајстор за финансии подготвува ти со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство. [+]

Продолжи кариера во корпоративните финансии и да има влијание во рамките на мултинационална компанија. Hult е една година Мајстор за финансии ви подготвува со основањето потребни за решавање на комплексниот свет на корпоративното управување. Учат и на јазикот на бизнис и тактички финансиски вештини потребни за да се направи влијание во корпоративните финансии и сметководство. Локации Започне вашата програма во Бостон и да имаат можност да ги ротира до два други Hult кампуси за вашиот изборни предмети, како дел од нашата глобална Кампус ротација. Вашиот мајстор за финансии на прв поглед Кој е оваа програма за? Кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да започнат кариера во финансиите функција на мултинационалните компании. Што ќе научат Паметни финансиски менаџмент одлуки се зголеми акционер и компанија вредност и за ограничување на ризикот. Улогата на CFO и финансии тим на компанијата е да се оптимизира на финансиските перформанси. Тие го прават тоа од страна на потрага по начини за финансирање на инвестиции, се ослободи капитал, како и намалување на трошоците. Со разбирање на ореви и завртки на бизнис и она што вози на броеви, тие, исто така, да ве советува за тоа кои активности се вози профитабилен раст. Мајстор за финансии степен е дизајниран да им даде на студентите на оваа широчината на увид. Зошто Hult? Во Бостон кампусот Hult е, ќе се живее меѓу некои од најпаметните умови во областа на сметководство, управување со инвестиции, и консултации со компании како... [-]

Магистер на науки во финансиска анализа

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 22 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско се фокусира на градење на експертиза во анализа на инвестициите и менаџмент. [+]

Мајстори Финансии диплома. На Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на програмата на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува уникатна комбинација на академски строгост и практични искуства во квантитативна финансиска анализа и економијата. Добие софистициран обука во областите смета клучна за управување со инвестиции професија како отелотворени во Финансиски аналитичар (CFA) ознака. Овој дипломиран програмата се интегрира квантитативните обука кое се бара од страна на финансиските професија со солидна основа во етичкото однесување кој што се заснова на финансиските пазари и трансакции. Детали за Изберете од 2 програмата формати: - 18-месечно со полно работно време програма која вклучува факултет предводена практикум или програма Вол Стрит / SEC потопување - 22 месеци со скратено работно време програма наменета за работа професионалци Подготовка за на CFA испити Пристап до Блумберг терминали Широк спектар на науката и опции финансиска помош Понуден во USF во Сан Франциско центарот на кампусот (есен и пролет семестри) Акредитирани од страна на AACSB, највисок стандард на достигнување одржа само 5% од бизнис училишта во светот Влегување Потребно - Официјален транскрипт (и) - Прикачи копии на записите од секој акредитиран колеџ или универзитет присуствуваа на онлајн апликација. Ако примени во програмата, упатства за испраќање претставник, запечатени записници ќе бидат обезбедени. - Бара фондација курсеви - Микроекономија, Макроекономија, сметководство, веројатност и статистика, Калкулус курсеви, и познавање на табела апликации. - Резиме - Прати А сегашниот продолжи покажувајќи релевантно работно искуство. Професионални MSFA Кандидатите треба да имаат минимум две години на полно работно време, пост-додипломски професионално искуство. - Писма на Препораката... [-]

магистрирал во финансии и контрола

Meliusform Business School
Студии на универзитет или он-лајн Дел-студии 5 месеци November 2017 Италија Рим Милан + 1 more

Магистер (оригиналното име на "мајстор во сметководство, финансии и контрола) е формирана, за време на неговите претходни изданија (од 1997 година), повеќе од 1.000 учесници, вклучувајќи ги и новите студенти и професионалци од консултантски компании и студии, секогаш добивање на "висок проценка на пресудата во сведоштвата на курсот. [+]

Од изјавите на системот за планирање, финансиско програмирање за растечки компании и да се надминат можните кризни состојби 5 месеци - 40 часа - 20 викенд - 160 часа во училница Часови во Формула Сабота - 9:30-18:30 Магистер (оригиналното име на "мајстор во сметководство, финансии и контрола) е формирана, за време на неговите претходни изданија (од 1997 година), повеќе од 1.000 учесници, вклучувајќи ги и новите студенти и професионалци од консултантски компании и студии, секогаш добивање на "висок проценка на пресудата во сведоштвата на курсот. Присуство во програмата за обука на голем број на вежби (со употреба на Excel ® користат), како и можност за учесниците да ги надминат сите отсуства во судот преку видео-часови (ексклузивна платформа за е-учење, исто така се користи за научни студии) е дозволено овој мајстор да уживаат секогаш признание за квалитет од страна на професионалната заедница (сите мајстор модули се акредитирани во надлежност на Националниот совет за сметководители и ревизори) и од претпријатијата, опишувајќи како настан од практични и оперативните содржина, тешко да го имитираат за иновации на нејзината содржина, за сигурноста на своите експерт факултет и посветеноста на службата за вработување. Структура Модул 1: БУЏЕТОТ КАКО АЛАТКА ЗА ИНФОРМАЦИИ И КОНТРОЛА Модул 2: Бизнис планирање и финансиско моделирање: бизнис план во проценката на инвестициони проекти Модул 3: Министерство за финансии на компанијата и управување со средствата Модул 4: ЕВАЛУАЦИЈА НА БИЗНИС 5 Форма: ФИНАНСИСКИ due diligence Модул 6: Вонредна финансиското работење и потресени М & А Модул 7: контрола на управување со системи и... [-]

Магистер по банкарство и финансии (MBF)

CESTE Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 семестри October 2017 Шпанија Сарагоса Боливија Cochabamba Ла Паз Санта Круз Oruro + 5 more

Магистер по банкарство и финансии CESTE е наменета за млади професионалци кои сакаат да ги извршуваат професионална кариера во финансискиот сектор и во финансиската област на компании и организации во целина, со цел дека, во краток временски време, тие се менаџерски одговорности ги игра. [+]

Мајстори Финансии диплома. Магистер по банкарство и финансии CESTE е наменета за млади професионалци кои сакаат да ги извршуваат професионална кариера во финансискиот сектор и во финансиската област на компании и организации во целина, со цел дека, во краток временски време, тие се менаџерски одговорности ги игра. Еден од најпознатите истакнатите карактеристики на програмата е дека тоа му дава можност да се подготват за престижната ™ ЕСА (Европската Финансиски советник) на EFPA (Европската асоцијација за финансиско планирање) сертификација студенти. Исто така, господар, исто така, става студентот во добра позиција да се добие (Финансиски ризик менаџер) GARP (Global Здружението на специјалисти за ризикот) сертификација FRM®. CESTE е центар за обука акредитирани од страна на двете институции, и EFPA и GARP. Уште еден особено интересен предизвик е дека CESTE учествува во истражување предизвик на CFA Институтот, единствена можност за одредена група на ученици кои ќе учат од искуството на водечките експерти во индустријата, и да се натпреваруваат со другите ученици кои се формираат во најдобар финансии програми во светот. Опис на програмата акредитации Магистер по банкарство и финансии (MBF) Магистер по банкарство и финансии е наменета за дипломирани студенти од универзитети и бизнис школи кои сакаат да се развие кариера во овој сектор. Исто така постои и пристап за повеќе од 25 години без универзитетска диплома и да покаже искуство во секторот. Програмата е фокусирана на развој на професионални вештини кои се барани денес во финансискиот и банкарскиот сектор и финансиските области на корпоративна одговорност. Субјекти бараат професионалци со бизнис визија со... [-]

Господар програма во банкарството и финансиите

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор на уметничката програма во Банкарство и финансии (MBF) на Универзитетот на St.Gallen е една од водечките програми за банкарство и финансии во Швајцарија. [+]

Со предизвик наставна програма, мајстор 's програма во Банкарство и финансии (MBF) е една од водечките меѓународни финансии програми. Тоа рангирана 10-ти во Фајненшл тајмс Пласман 2017 година.

Во областа на финансиските пазари, финансиски институции, Корпоративни финансии, и квантитативни методи, оваа програма нуди високо-квалитетно образование во теорија и примена. Тој е дизајниран да ги обучуваат учениците во критичко размислување на различни концепти и пристапи кои преовладуваат во финансиската теорија и пракса.... [-]


господар за финансии програма

Peking University HSBC Business School (PHBS)
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шенжен

Програмата за финансии обезбедува специјализирана обука за финансии за странски студенти [+]

Мајстори Финансии диплома. Се наоѓа во просперитетен претприемачки град Шенжен, Кина, и веднаш во непосредна близина до финансиски центар на Хонг Конг, Пекинг Универзитетот ХСБЦ Бизнис школа (PHBS) го носи историското присуство на Универзитетот во Пекинг на јужниот дел на земјата и лежи во срцето на една од најпознатите ветувачки и динамични области на светот. Неколку други региони во Кина нудат повеќе погодна за поставување на една институција предодреден да стане основно Додипломски Бизнис школа на оваа земја. PHBS мајстор за финансии е две години и програма со полно работно време, кулминирајќи во финална теза, која се фокусира на јадро на наставната програма во финансиската теорија и апликации, и во која меѓународните студенти учат заедно со кинески колеги во средина на крос-културен дијалог. Студиската година се состои од два семестри, со по два модули. Секој модул трае девет недели. Покрај тоа, членовите на факултетот ги стекнале своите докторски степени од највисоко рангираните универзитети низ целиот свет, а сите курсеви се изучуваат исклучиво на англиски јазик. Наставна програма Оваа програма обезбедува специјализирана обука за финансии, современи финансиски теории, примена и методологии. Студентите за финансии, исто така, имаат удобност да знаат дека PHBS мајстор за финансии курсеви се признати од страна на CFA Институтот Програма за универзитетска припадност за подготовка на студенти за испити за овластен финансиски аналитичар (CFA). Наставната програма е многу квантитативно базирана и бара од учениците да имаат многу високо ниво на математички вештини. Курсеви вклучуваат: Финансиски пазари, финансиска економија, применета Економетрија, финансиски пазари и инвестиции во Кина, Општо... [-]

Магистер по финансии

University of Liechtenstein
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 семестри September 2018 Лихтенштајн Вадуз

Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции [+]

«Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции чиј степен програма по (и) се вклучат најмалку 70% од програмата CFA кандидат Тело на знаења (CBOK), која им нуди на студентите со солидна основа во CBOK и да ги позиционира и да седат на CFA испити. »

Краток опис

Магистер по финансии е меѓународно призната диплома програма мајстор и во моментов е една од ретките програми во областа на германскиот јазик со посебен акцент на управување со средства, управување со богатството и меѓународни корпоративни финансии. Оваа програма е уникатна благодарение на своите меѓународни пристап, пракса-ориентирана програма и нејзините лични средина за учење за студентите. Програмата е целосно се предава на англиски јазик, трае 4 семестри и грантови 120 ЕКТС. ... [-]


Мајстор за финансии

Shanghai Advanced Institute of Finance, Shanghai Jiao Tong University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шангај

Мајстор за финансии програма започна во 2009 година со цел на програмата е да овозможи на студентите модерната финансиската теорија, софистициран квантитативни алатки и практични знаења од [+]

Мајстор за финансии

Саиф мисија е да стане светска класа институција за истражување и напредни образование во финансии и менаџмент. Шангај Напредно Институтот за финансии (Саиф) е основана во Шангај Jiao Тонг универзитет (SJTU) во април 2009 година. Саиф комбинира најдоброто од Западна и кинески системи за образование заедно со исклучителни ресурси и факултет да понуди образование светска класа во кампусот на еден од најдобрите универзитети во Кина. Иако програмата има силна глобална фокус, тоа е уникатен по тоа што е исто така прифатена во земјата од страна на Министерството за образование, како официјално признаен степен. Како член на финансиската заедница во светот, Саиф се стреми да придонесе за развој на Шангај како глобален финансиски центар. Во кои работат кон оваа цел, Саиф игра многу различни улоги, како што се глобалната талент и истражувачки центар, центар за интеракција меѓу академските, индустријата и владини лидери, и симбол на иновации и влијание широко признати од страна на медиумите и водечки финансиски експерти. Мајстор за финансии (МФ) е предводник на програмата на Саиф бидејќи за првпат се запишува студенти во есента 2009 година. Како две-годишна програма за полно работно време, МФ програма нуди на студентите со доследна и одржлива конкурентна предност во растечката глобална економија. Програма Означете Глобално познатиот факултет До октомври, 2015 година, ние имаме 25 полно работно време професори и 34 посебен термин професори. Овие броеви продолжи да расте. 100% од нашите членови на факултет поседуваат д-р диплома од врвните светски универзитети. 74,6% од нашите професори се или биле tenured факултет... [-]

мајстор во корпоративните финансии

LUISS Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Италија Рим

Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации. [+]

Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации. Финансиската димензиите и релевантноста систем се зголеми, како и неговата комплексност: нови финансиски инструменти, инвеститори и оператори се утврди условите на пазарот и пристап до ликвидност. Стратешката улога на Корпоративни финансии е, според тоа, се повеќе и повеќе важно поради доминацијата на финансирање на продуктивни инвестиции. Менаџерите мора да плаќаат посилни внимание на подигање на капитал, финансиско планирање, управување со ризик и инвестиции. Финансиски образование е во процес на сериозни промени во глобалната економија од лекари мора да се соочи со нови барања и предизвици и да стане вистински бизнис партнери на ниво на донесување одлуки. Нашата програма има за цел да се подготви да се справи со се повеќе комплексни финансиски предизвици со обезбедување на учесниците со солидна техничка знаења и вештини, како и на попречните компетенции кои се потребни за да управуваат сложени финансиски ситуации во меѓународна средина. Финансиски образование не нуди да научат да се подобри знаењето, но тоа е за промоција на директно влијание во знак на поддршка на промена. Ние ќе ви помогне да се здобијат со темелно познавање на концептуални и емпириски алатки за да се справат со новите предизвици да ги претворат во нови можности. пРОГРАМА Студентите почнат со курсеви за подготовка на генералниот менаџмент и потоа да се фокусира на основни курсеви и различни лабораторија активности, со цел да се гарантира постепено професионален... [-]

господар во банкарски и финансиски Managament

University of Ljubljana Faculty of Economics
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години October 2017 Словенија Љубљана + 1 more

На програмата се квалификува студентите за вршење на широк спектар на задачи поврзани со финансиското управување во претпријатијата, банки, осигурителни компании и други финансиски институции, како и да работат во финансиските пазари и во непрофитни и јавниот сектор. [+]

Мајстори Финансии диплома. На програмата се квалификува студентите за вршење на широк спектар на задачи поврзани со финансиското управување во претпријатијата, банки, осигурителни компании и други финансиски институции, како и да работат во финансиските пазари и во непрофитни и јавниот сектор. Запишување Критериуми Професии портфолио менаџер брокер [-]

Мајстор за финансии (финансиска економија во енергија и животна средина)

Faculty of Business, Hong Kong Polytechnic University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години Open Enrollment Хонг Конг Kowloon

Мајстор за финансии (финансиска економија во енергија и животна средина) (МФ-ЕЕЕ) Програмата е погодна за дипломирани студенти, особено оние со малку или без работно искуство, кои сакаат да се специјализираат во областа на енергијата и животната средина на финансиската индустрија. Овој специјалист е изградена врз солидна економија и финансии фондации и им нуди на студентите со бизнис-до-to-date и финансиски информации за развој на енергетиката и животната средина пазари. [+]

Мајстор за финансии - Финансиски економија во енергија и животна средина (ЕЕЕ)

Мајстор за финансии - Финансиски економија во енергија и животна средина (ФТ МФ-ЕЕЕ) Програмата е погодна за дипломирани студенти, особено оние со малку или без работно искуство, кои сакаат да се специјализираат во областа на енергијата и животната средина на финансиската индустрија. Овој специјалист е изградена врз солидна економија и финансии фондации и им нуди на студентите со бизнис-до-to-date и финансиски информации за развој на енергетиката и животната средина пазари.... [-]


програма господар во финансии

Umeå University, Umeå School of Business and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Шведска Умеа

Овој мајстор 's програма во финансии е дадено од страна на Умеа школа за бизнис и економија. Оваа програма обезбедува концептуална и аналитичка рамка за разбирање и примена на финансиската теорија и нуди темелна основа во финансии дека на своите дипломци да ... [+]

Мајстор програма во финансии, 120 ЕКТС

Оваа програма е дадена од страна на Умеа школа за бизнис и економија. Оваа програма обезбедува концептуална и аналитичка рамка за разбирање и примена на финансиската теорија и нуди темелна основа во финансии дека на своите дипломци да се изгради по до крајот на нивните деловни кариери. Корпоративни финансии и кредит и управување со ризикот се покрие и долгорочните и краткорочните финансиски менаџмент за фирмите. Инвестиции и Анализа на финансиски извештаи обезбеди во-длабочината на увид во вреднување, управување, како и изградба на инвестициони portfoliosWith исклучок на некои изборни предмети, на програмата е понуден на англиски јазик. Ниво на образование: Втор степен студии.... [-]


Мајстор за финансии

Iowa State University College of Business
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри September 2018 Соединети Американски Држави Ames

Мајстор за финансии степен (MFin) во Ајова држава е дизајнирана да ги подготви студентите за кариера во корпоративните финансии, финансиска анализа, инвестирање и управување со богатството, како и управување со ризикот. [+]

Мајстор за финансии степен (MFin) во Ајова држава е дизајнирана да ги подготви студентите за кариера во корпоративните финансии, финансиска анализа, инвестирање и управување со богатството, како и управување со ризикот. Иако не е програмата "quant", Ајова Државниот MFin на нагласува повеќе квантитативни методи и вештини од било додипломски финансии степен или МБА програмата. Како на полето на финансии стана се повеќе квантитативни, Работодавците се повеќе се бара и вреднување на тешка аналитичност. Меѓу другите основни теми за финансии, како што се финансиска анализа и вреднување, MFin студентите ќе научат напредните регресија техники и пристапи програмирање за анализа на податоци, анализа на временски серии и предвидувања, употреба на распределба на веројатностите, оптимизација техники, моделирање на финансиските и варијабилите на ризикот, симулација техники, вредност на ризик мерење и алатки за ефикасно управување со ризикот. Овие алатки ќе им овозможат на студентите за ефикасно да се анализираат и решаваат проблеми се соочуваат во денешното брзо менување на финансиски животната средина. ISU MFin програма е дизајнирана да одговори на различните потреби на последните студенти, финансирање на професионалци, економисти, инженери, компјутерски научници, и други кои се размислува за нова кариера во областа на финансиите. Ајова Државниот мајстор за финансии ви обезбедува со: А силна основа во математички оптимизација, статистика и економетријата Деталното познавање во основните функционални области на финансии - корпоративно банкарство, инвестиции и деривати и управување со ризици - со голем број на изборни предмети кои се изгради врз оваа основа А спектар на напредни вештини и аналитички алатки за звук финансиски одлуки... [-]

Мајстор за финансии

University of California, Riverside
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Riverside

Новиот господар на програмата за финансии (MFin) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски адресите на овие битни незадоволените побарувачката за обучени професионалци за финансии. [+]

Мајстори Финансии диплома. Глобализацијата, брзиот напредок во компјутерската технологија, невиден финансиски иновации и менување на регулаторните режими имаат сите придонесе за дополнителни можности за работа за финансии професионалци со образование по завршувањето на диплома. Новата Мајсторот на програмата за финансии (MFin) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски адресите на овие битни незадоволените побарувачката за обучени професионалци за финансии. Со обезбедување на сеопфатен преглед на целата област на финансии, со акцент на емпириски методи и апликации, три четвртини (48 четвртина единици) MFin Програмата ќе им овозможи финансии директори да се стекнат со специјализирани експертиза потребни за професионално напредување, и да се подготви студентите кои сакаат да ги извршуваат професионални сертификати во финансии, вклучувајќи сите нивоа на CFA и GRP. Некои можни патеки кариера за MFin студенти: управување со инвестиции Инвестициското банкарство Корпоративните финансии Приватни управување со богатството Справување со ризици Управување со средства квантитативни истражувачки сопственички хартии од вредност за тргување Примена рокови Падот 2017 прием Приоритет круг: 15 декември 2016 година Втор круг: 31 Јануари 2017 година Трето коло: 1 март 2017 година Краен рок: Меѓународен: 1 мај 2017 година Домашни: 1 јуни 2017 година Мајстор за финансии Критериуми за прием На Господар за финансии програма е отворена за прием на сите ученици. Програмата е идеален за студентите со доволно квантитативна позадина за да се овозможи успешно завршување на програмата. Најсоодветен додипломски специјалност се бизнис, инженерство, математика, статистика, физика, меѓу другите. Студентите со помалку квантитативни припадност исто така може да се применува, но треба да се очекува да... [-]