Пребарај за Мастерс во Фотографија

Најди ги вашите магистерска диплома по Фотографија овде!

Фотографија

Фотографијата е еден фасцинантен нова форма на уметност, која се појави од плодна унија на науката и традициите на визуелните уметности. Чинот на фотографија создава фотографии кои ја доловуваат реалноста како што се гледа низ објективот на камерата. Фотографијата е уметност со многу функции и форми, од чисто уметничка фотографија со чисто естетски функции да се фати убавината на природата или создавање ранлив и во целост зрело, да се само прагматични форми на форензичката наука или фотографија, кои не имаат за цел да го фати на факти и реалноста темпериран со.

Исто така, постојат многу различни фотографија процеси: црно-бела, боја, инфрацрвени и ултравиолетови, и дигитална фотографија. Секој од нив претставува различни научни возраст, кој доаѓа со пронајдоци, релевантни за уметност. Фотографија, исто така, игра својата улога во фаќањето историски и општествен контекст, бидејќи фотографи, како цел, како тие можат да изгледаат, да одлучи од она што агол да се слика и она што елемент да се вклучат во рамка, со што влијаат врз наводно објективна слика.

Дали сте фасцинирани од областа на фотографијата и уметноста, заинтересирани за создавање естетски објекти или практично докази? Откако ќе позитивно одговори на ова прашање, не двоумете се да се провери од можните мајстори програми за образование, и голема кариера избори, на располагање на оваа страница.

Читај повеќе

мајстор во фотографија и визуелен дизајн

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Италија Милан

Мајстор во фотографија и визуелен дизајн програма се интегрира теориски студии со лаборатории и работилници. Твојот во визуелни теорија и историјата на фотографијата ќе биде збогатен со водени посети на истражувачки центри, простори на изведбата, аудиовизуелна продукција капацитети, издавачки куќи, театри, студиа уметниците, музеи, и современите уметнички галерии. [+]

Мајстори Фотографија диплома. 5 стипендии за посегнување КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИИ фотографија и визуелен дизајн. Краен рок: 12 мај Мајстор во фотографија и визуелен дизајн програма се интегрира теоретски студии со лаборатории и проектот работилници. Твојот во визуелни теорија и историјата на фотографијата ќе биде збогатена со водени посети на истражувачки центри, простори на изведбата, аудиовизуелна продукција капацитети, издавачки куќи, театри, студиа уметниците, музеи, и современите уметнички галерии. Вашиот работилници ќе се одржи во студија опремени со најнова опрема и технологии. Во соработка со партнерските компании и институции, факултет ќе ви даде задачи кои симулираат реалниот свет проекти. Работилници се фокусира на широк спектар на области, вклучувајќи фотографија изложби, фотографија списанија, Фото / видео интеракции, и корпоративни проекти. Во текот на последната фаза на програмата, ќе заврши периодот на стажирање на избраната фирма или институција, како што е издавачката куќа, редакцијата, фото агенција, фото архива, музеј, галерија, или фото студио. Таму, ќе имаат шанса да се поврземе и да се добијат практични знаења кои ќе се олесни вашиот влез во светот на фотографијата, ликовната уметност, и комуникација. Вие ЛЛ 'учат на професионални техники за презентација кои ќе бидат корисни во работната средина, и ќе се развие технички и практични вештини треба да успее како фотограф / визуелен дизајнер во национални и меѓународни пазари. Мајстор во фотографија и визуелен дизајн програма е призната од страна на италијанското Министерство за образование и наука, универзитети и истражување (MIUR) како академски степен на мајстор (60 CFS). Наставна програма Проектот и во собата дизајн, фотографија (Списанија),... [-]

Магистер по модната фотографија

Ferrari Fashion School
Студии врз за студентски град Целосна 8 месеци January 2018 Италија Милан

Модна фотографија Мајсторот е наменета за оние кои имаат страст за фотографија и мода, а неговата цел е да се илустрира во детали на процеси и методи на работа за реализација на професионална модна фото снимање и производство на високо професионално портфолио. [+]

На Мода Фотографија мајстор е наменета за оние кои имаат страст за фотографија и мода, а неговата цел е да се илустрира во детали на процеси и методи на работа за реализација на професионална модна фото снимање и производство на високо професионално портфолио. Од изборот на локацијата на портфолио, на веб страната и на социјалните мрежи. Планот вклучува технички класи, кои ја покриваат неколку фотографија предмети (Историја на фотографија, студијата на големи имиња во модната фотографија, жените и мажите - Портрет - Убавина - Алатки - плажни алишта и свадба мода фото престрелки, мртва природа), како и како пракса лаборатории во студио или надворешни, со поддршка на професионални фотографи, со реализација на конкретни фото престрелки, со можност да се користи високо професионална опрема за да се создаде лични портфолио. Курсот има за цел да се гради креативен професионалец, кој има, во исто време, знаење и технички вештини кои ги задоволуваат барањата на клиентите и моден пазар во светот, преку многу професионален пристап и метод. Приемот на барањата Минимална возраст од 18 години Претходно образовни или професионални искуства за фотографија Личен професионален фотоапарат Лаптоп опремен со Adobe пакет (Photoshop, Illustrator, Indesign) Курс Детали Теоријата и техниките на модната фотографија Историја на модната фотографија Големите автори на модата Табли со расположенија и сценариото Создавање и развој Фотографско студио и професионална опрема светлината на: природни и вештачки еден Студиото: Флеш и континуирана светлина Организацијата и креативен тим Средби со професионалци анализа Концепт Стил и идентификација: обликување уметник на шминка стилист за коса на... [-]

Магистерски степен во реклами фотографија, мода и уметност насока

Seeway - Barcelona
Студии врз за студентски град Дел-студии 9 месеци October 2017 Шпанија Барселона

Мајстор во професионална фотографија и рекламирање специјализација во мода и начин на живот претставува идеална за производство на професионални референци и способен за генерирање на трендови од сопствената творечка личност на животната средина. [+]

Мајстори Фотографија диплома. На Господар во професионална фотографија и Рекламирање во нивната специјализација во мода и начин на живот претставува идеална за производство на професионални референци и способен за генерирање на трендови од сопствената творечка личност на животната средина. Духот на Мајстор програма, која ги надминува чисто фотографија и ги опфаќа широк спектар на надлежности на други области и дисциплини во светот на модата дизајн и комуникација произлегува од желбата да се комбинираат на барањата на пазарот на трудот во постојано редефинирање со индивидуални аспирации и визии за секој учесник. Неговата оска на специјализација е фотографија мода и начин на живот во своите сливот и вкрстувањето со Дирекцијата за уметност. Програмата, ориентирана кон креативност и иновации, кои ги покриваат сите важни аспекти потребни за да се справи со концептуализација, развој и имплементација на визуелни проекти комерцијални, реклама и комплетен личен, професионален квалитет и силен печат авторот. резиме Усовршување: магистерска диплома Кредити: 40 ЕКТС Работно време: вторник и четврток од 18:30 до 21: 30ч Режим: Барселона Семестар: октомври до јуни. забелешки: училница за обука. 100% практични насоки. Мали групи. Цели Образовниот Целта на мајстор е да ги обучи учесниците како водечки професионалци со иницијатива и стил, кои нудат домен на знаења, алатки, процеси и методологии на технички, естетски и менаџерски, секогаш дава предност на поголемиот дел од проширување на своите склоности и вештини. Вие ќе бидете во можност да го контролира целиот процес на создавање и производство и можете да postularte како автор и творец на трендови. Студијата план Мајсторот на... [-]

господар на фотографија

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Чешка Прага

Одделот за фотографија нуди мајстор `s програма и програма Краткорочно студии во фотографија на англиски јазик. Студенти кои студираат на англиски јазик исто така имаат можност да учествуваат во наставата на англиски јазик во Меѓународната програма на ФАМУ. | Студентите исто така имаат можност да работат во студијата предводена од реномирани професори. Овие студиа вклучуваат Студио за документарна фотографија, студиото на Изведена фотографија, студио за пост-conceptional Фотографија, и студиото на мулти-медиа. [+]

ЗА НАС Профил | ФАМУ е петти најстарата филмска школа во светот. Нејзините дипломци вклучуваат многу влијателни режисери и сценаристи, од кои многумина се меѓународно познат како победници и добитници на меѓународни филмски фестивали за Оскар. | Одделот за фотографија е основана во 1975 година која го прави еден од најстарите институции од ваков вид во Европа го прави. Училиштето се наоѓа во историскиот центар на Прага. Нашиот уникатен специјализација е за интерконекција на класичната фотографија техники со современ мултимедијален трендови. СТУДИЈА | Одделот за фотографија нуди мајстор `s програма и програма Краткорочно студии во фотографија на англиски јазик. Студенти кои студираат на англиски јазик исто така имаат можност да учествуваат во наставата на англиски јазик во Меѓународната програма на ФАМУ. | Студентите исто така имаат можност да работат во студијата предводена од реномирани професори. Овие студиа вклучуваат Студио за документарна фотографија, студио на Изведена фотографија, студио за пост-conceptional Фотографија, и во студиото на мулти-медиа предавања, работилници. | На Катедрата за фотографија ќе стави акцент на индивидуалниот развој на уметниците. Студијата вклучува уметност и историја фотографија курсеви, филозофски семинари, практични семинари и работилници со реномирани уметници. Студентите исто така се здобијат со искуство во графичката работилница и свила екран печатење студио. Тие, исто така, учат уметноста на книговезка и изработка на фотографски публикации. Мултимедијалниот настава е составен дел на нашето учење. Културниот живот | Составен дел на училиштето карактер е интерконекција со динамична културниот живот во Прага. Во училиштето има своја галерија во центарот на Прага. Во галеријата има богата... [-]

господар во креативна фотографија

Escuela Universitaria ERAM
Студии врз за студентски град Дел-студии 9 месеци October 2017 Шпанија Salt

Научете фотографија за изградба на приказната, да патуваат во рамките на, да ги споделите со вашите колеги патници авантура: да раскажувам со чувствителни на светлина. [+]

Мајстори Фотографија диплома. Научете фотографија за изградба на приказната, да патуваат во рамките на, да ги споделите со вашите колеги патници авантура: да раскажувам со чувствителни на светлина. Студијата план креативност Креативност е вродено во човековата состојба. Тука лежи на еволуцијата на човештвото ги доживеа од своето основање и означува нејзината иднина. Постојат различни начини да се дефинира креативност, но сите тие се врти околу создавање на оригинални и иновативни идеи како основен дел од креативниот процес. Содржина креативниот процес (Дневник) Важна алатка во творечкиот процес, е дневник. Правејќи аналогија со дневни настани, фотограф или паста белешки во тетратка, сите овие настани, идеи, концепти, намалувања, ситуации, итн На кратко, сè што фаќа окото, а тоа е предмет на интерес. Дневник станува метод во рамките на креативниот процес, што може да им помогне на фотографот да се генерираат оригинални идеи, на која ќе работат. други стратегии и техники со кои сакате да им обезбеди на фотографот на начин да се добие идеи кои ќе бидат валидни во процесот на фотографската креација е исто така се гледа. Создавање на дискурс во фотографијата Во фотографијата што е воспоставена повеќе фотографија на авторот, со која се дефинира стил врз основа на приказната или дискурс кој се однесува на фотографот со неговата работа. Авторот ќе бидат идентификувани од страна на користење на одредена техника, или да ја долови сликата на субјектот станува честа појава во голем дел од неговата работа или составот или формат како што се на периодични основа. Содржина Создавање на говорот (изјава)... [-]

господар во фотографијата

University of Applied Sciences Europe
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2017 Германија Берлин регион Iserlohn Хамбург + 2 more

Направете скок во БТК за возбудлива и креативна кариера во фотографијата. Како? Со ориентирана кон иднината, акредитирана мастер програма на БТК - во средина која не поставува ограничувања за развојот на вашиот уметнички потенцијал лично или географски. [+]

Направете скок во БТК за возбудлива и креативна кариера во фотографијата. Како? Со ориентирана кон иднината, акредитирана мастер програма на БТК - во средина која не поставува ограничувања за развојот на вашиот уметнички потенцијал лично или географски. Практични, лични, со посебни меѓународни можности - благодарение на нашето членство во лауреат, најголемата универзитетска мрежа во светот и во голема мрежа на партнери распоредени низ сите континенти.... [-]


господар во фотографијата за комуникација

IAAD Istituto D'Arte Applicata e Design
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци March 2018 Италија Торино

Главната цел на Модул на мајстор е да се развие нова генерација на професионалци, кои се способни да се замисли, дизајн, изградба и се шири нивната визија со сите потребни алатки за да се справи со флуидноста на пазарот. [+]

Мајстори Фотографија диплома. И покрај тоа е релативно ново откритие, фотографија помина низ различни еволуции себе и светот околу негово менување. Од една страна, тоа ни помогна да се разбере подобро на многу манифестации на реалноста. Од друга страна, фотографија unhinged нашата сигурност да се открие една метафизичка внатрешен свет. Со доаѓањето на дигиталната фотографија, работилници на фотографот од пионерски алхемија во повој, на напредни компјутери денес - бил подложен на процес на демократизација, кој е проширен на основните вештини база и го покрена нивото на очекување на врвот. Да биде исклучително професионален фотограф денес не само што бара да се има техничка експертиза на снимање и печатење, но, исто така, една поширока свест на целиот креативни и производни процеси. Блискост со сите технолошки аспекти (снимање, уредување, пост продукција, презентација, дистрибуција), на различни области и сродни страни кои се вклучени не се доволни за да се задоволат потребите на пазарот. Креативност и дизајн содржина се разликата помеѓу улогата на човек кој само ја врши работата и на потенцијален креативен директор. Холистички пристап е од суштинско значење за да се воспостави себе си како една од водечките професионални во оваа индустрија. Содржина и цели Главната цел на Модул на мајстор е да се развие нова генерација на професионалци, кои се способни да се замисли, дизајн, изградба и се шири нивната визија со сите потребни алатки за да се справи со флуидноста на пазарот. Повеќе искусни фотографи се ангажираат не само како технички експерти, туку како вистински креативни директори. Со оглед на... [-]

господар во професионална фотографија

IED – Istituto Europeo di Design Madrid
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци October 2017 Шпанија Мадрид

"Ние веруваме дека фотографијата е нешто што лесно може да се научи, не ти треба училиштето за тоа. Всушност, нашите студенти обично знаат нивната трговија доста добро. Што ви е потребно се луѓе кои ви помогне и да ви даде влез, совети, и храброст - всушност, ова е можеби еден од најважните нешто. Учење преку правење, но рака под рака со силен тим на професионалци и предавачите, тоа е концептот на професионална фотографија курс на IED Мадрид. [+]

Оваа програма се изучува на англиски јазик Овој мајстор програма се состои од три модули, кои се концентрираат на документарен и Репортажа; Мода и начин на живот; Рекламирањето и уредувачката политика. Мајстор на студентите да го претстави конечниот проект надополнета со писмена документација.

Господар на професионални фотографија на IED Мадрид од IED Мадрид на Vimeo.

Главните цели на овој мајстор на програмата се: Да им понуди на студентите во поглед на современите тенденции во применетата и комерцијална фотографија. За спроведување на знаење и алатки кои се користат во фотографија индустрија. Да се ​​запознаат студентите со современите методи на работа во областа на производството, управување со студио, пост-продукција, издаваштво и акции. Да им покажеме на културната вредност на фотографија, форми на соработка и креативни модели на финансирање, Да се ​​анализира предизвиците и ограничувањата на пазарот во услови на силна медиумите конвергенција и намалување, За да се добијат да знаете за историјата на фотографијата во контекст на дизајн. [-]

господар (МНР) фотографија

Academy of Art University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна 3 години September 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес. [+]

Мајстори Фотографија диплома. Исклучи вашата страст во кариерата. На Академијата за школа за фотографија уметност при Универзитетот, ќе мора секоја можност и ресурси да ги унапредат својата страст во готовиот телото на работа. Да научат од факултетот на работните професионалци, и да започне вашата нова авантура денес. Мајстор за ликовни уметности (МНР) степен На МНР програма обезбедува напредна практика и интензивно проучување на фотографскиот медиум. Јадро на наставната програма ги опфаќа историска перспектива, напредни теоретски и концептуални развој во традиционален, експериментални и дигитални фаќање фотографија, пост-продукција и излез. Програмата ќе заврши со свечен тезата проект и целосна опус што ја застапува тезата и покажа на секој студент единствена визија и талент. МНР фотографија Одделение Барања Големи 27 единици Режија студија 18 единици Дипломиран Либералната науките 12 единици * 6 изборни единици ВКУПНО 63 единици * Одобрување Пер директор МНР фотографија Степен Потребно По успешното завршување на конечна теза проект Минимум 2,0 кумулативни Успех Минимумот одделение на C во сите потребни 63 единици МНР програма Резултати за учење Дипломираните студенти ќе ги исполнуваат следниве критериуми за извршување на студентот: МНР теза проект Произведуваат теза проект со напредно ниво во рамките на дигитални или традиционални специјализација, покажувајќи мајсторство и синтеза на вештини предавал во програмата. Проект за развој на тезата Предложи цврст концепт погодна за подобрување и развој. Изберете соодветна предизвик и остварлив проект. Присутни кохезивен тело на работа Успешно да ги артикулираат на крајниот резултат на проектот. Покажат доволно подготовка за нивниот проект (истражување, аудиториски) Концептуални и дизајн вештини Бидете креативни... [-]

мајстор на специјализација во кинематографијата за филм

FX ANIMATION Barcelona 3D & Film School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Барселона

Ние ги учат кино и технологија во вашата услуга без губење на нејзината најчиста суштина: уметноста на раскажување приказни. [+]

Започне на 6 Февруари, 2017 година пракса: Фотографија 35 mm со природна светлина со HD камера Sony EX1 XDCAM камера Canon EOS 5D Mark III камера RED ОНЕ - Црвен епски директор на фотографија и снимател во шорцеви студентите адреса Cinematográfica Te ние нудиме единствена разбира во Барселона, кој ќе се реализира својата сопствена пракса во секоја од различни формати на дигитални кино HD: HD-XDCAM, црвен, Canon EOS 5D Mark III. Ако сте во потрага за целосна теоретска и практична обука во светот на Одделот за фотографија, на овој курс ќе ви овозможат со алатки и наративни техники неопходни за да стане голем режисер / а на фотографија. Наменета за студенти и професионалци од кино, аудиовизуелни, фотографија и 3D, како и оние со претходно знаење во филмот и фотографијата кои сакаат да се специјализираат во кинематографијата. Можности за кариера: Кинематографер за филм, телевизија, рекламирање; оператор камера; асистент на камера или foquista; Graffer; зафат; боја тајмер; осветлување претпоставен. За да пристапите на овој мајстор е потребно претходно знаење во фотографијата и сегашноста bobia од претходната работа. [-]

М-р во фотографија

Raffles Milano | Istituto Moda e Design
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци September 2018 Италија Милан

Десет вонредни месеци. Десет професионалци за меѓународни фотографија во училницата, по еден месец, со нивните клучни фигури. Десет единствена можност да научат директно од протагонистите. Господар томболата Милано. Конечно некој да помисли на неа. Фотографирање средства предлагање на светот модел корисно и интересно, кажувам реалноста ни помага да го сакам. Фотографот веќе не е работа за занаетчии. Дигиталната технологија го води да "се ослободи од" технички опсесија во корист на повеќе врзани логика да биде во можност да се види, да се знае како да се интерпретираат и да бидат во можност да се каже. [+]

Мајстори Фотографија диплома. Десет вонредни месеци. Десет професионалци за меѓународни фотографија во училницата, по еден месец, со нивните клучни фигури. Десет единствена можност да научат директно од протагонистите. Господар томболата Милано. Конечно некој да помисли на неа. Зошто? Фотографирање средства предлагање на светот модел корисно и интересно, кажувам реалноста ни помага да го сакам. Фотографот веќе не е работа за занаетчии. Дигиталната технологија го води да "се ослободи од" технички опсесија во корист на повеќе врзани логика да биде во можност да се види, да се знае како да се интерпретираат и да бидат во можност да се каже. професионалните можности Фотографот мора да биде активен изведувач, ефикасна и свесни за современиот свет. И така лекциите се изградени на постојана надградба логика. Вештина, искуство и способност да се пробие на моделите на наставниците кои се вклучени се обезбеди висок обука профил. На крајот од кои студентите ќе имаат можност да се најде професионални позиции во светот на визуелна продукција и на национално и на меѓународно ниво во различни области на комуникација и слики, од се 'уште и движење на раскажување приказни, од рекламирање на корпоративни средини. кој е Мајстор е отворен за сите луѓе кои сакаат да се знае и да се истражуваат на теми на современата фотографија, претворајќи страст во професијата. Тоа е посебно дизајниран за оние кои сакаат да се качат на патот на (ре) дефинирање и (ре) професионални позиционирање во чекор со контекстите на денешницата. Кои се фотографи од утре (и денес)? Луѓето кои имаат вештини, критичко... [-]

Европската Магистер на професионална фотографија

Spéos Paris-London Photographic Institute
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Paris Обединетото Кралство London + 2 more

Европската Магистер на професионална фотографија е наменета за студентите кои сакаат да продолжи кариера во фотографијата, со посебен акцент на управување со бизнисот на професијата. [+]

Оваа програма сертифициран од страна EABHES - во траење од 14 месеци во вкупен - се состои од три фази: На професионална фотографија во една годишна програма, од септември до мај. Експертската модули, од крајот на мај до крајот на јули (сп подолу). На планирање и изработка на проектна мајстор, кој треба да биде ставен на жирито двапати: усна одбрана на пред-проект им овозможува на студентите да се провери изводливоста и кохерентност на нивните професионални проекти; коментари финалето жирито оцени идна имплементација на проектот. Па како да се добие кредити потребни за да се провери на Европската мајстор, студентите треба да имаат диплома (180 ЕКТС, во секој предмет, не мора фотографија), и треба да помине на странски јазик за тестирање на Б2 ниво на Заедничката европска референтна рамка за јазици. Што се однесува до јазикот тестови прифатените: TOEIC, TOEFL, IELTS или испитите на Кембриџ за не-англиски јазик; за англиски јазик домородци кој било службен јазик диплома на Б2 ниво во европски јазик кој не е мајчин јазик. Кои се Модули експерт? Експертската модулите имаат за цел продлабочување на учесниците претходни знаења и вештини во областите кои се најмногу барани од страна на професионални пазар. Тие покриваат теми на управување со бизнисот, сликата за управување и објавување, напредни студиото фотографија и фото репортажа, комбинирање на теорија и пракса. За 8 недели во вкупно, учесниците се сретне со фотографија професионалци од различни области, кои го споделат нивното искуство и know-how од нивните области на експертиза. Студентите можат да се запишат веднаш по... [-]

Господар напредни фотографија и дигитална ретуширање

Idep Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Шпанија Барселона

Во светот на фотографијата е драматично променета со стандардизација на дигитални камери и обработка на слика софтвер, принудувајќи понатамошен чекор на фотографот. [+]

Мајстори Фотографија диплома. Во светот на фотографијата е драматично променета со стандардизација на дигитални камери и обработка на слика софтвер, принудувајќи понатамошен чекор на фотографот. Бидејќи не може да се замисли еден фотограф кој не имаат добри фаќање знаење и дигитална постпродукција. Од една страна на професионален фотограф мора да поседуваат теоретски и технички вештини за да се направи добра фотографија, како и специфични знаења фотографски жанр, барем оние кои имаат заеднички карактеристики со другите (како на портрет, репортажа и уредувачката Фотографија автор). Од друга страна, и за максимална ефикасност и поволностите кои ги нуди дигитална слика, пост сега стана неопходен процес, надвор од императив "откри" дигитална, станува потребните знаења ретуширање, фотомонтажи и адекватноста и интеграција на 3D слики. Затоа, еден фотограф кој сака да биде подготвен да се биде добар професионалец во прилог бара силна позадина да conceptualize и прават добри слики, способноста да се дигитално postproducirlas. Цели Овој мајстор има за цел на студентите кои веќе започна во фотографијата може да започне процес на напредни специјализација (од двата основни жанрови како портрет фотографија и Редакциски Функција Фотографија и автор), како и професионални во алатки ресурси и постпродукција, ретуширање и интеграција на 3D слики, со комбинирање на теоретски и технички познавање на производство на фотографска слика ретуширање и со дигитална обработка на сликата. Ова двојно визија за образование отвора нови професионални хоризонти, и за оние кои сакаат да бидат еден фотограф, надополнувајќи неговиот тренинг со широко познавање на алатките на дигитална манипулација со слики, како и за оние кои... [-]

мајстор во модната фотографија

Istituto Marangoni
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Италија Милан Франција Paris Обединетото Кралство London Кина Шангај + 6 more

Потенцира душа или личноста на еден бренд е исклучително чувствителна задача, работа доделени на моден фотограф: силата на промотивни порака сосема е буквално во свои раце.Мода фотографи [+]

Магистер по модната фотографија

Потенцира душа или личноста на еден бренд е исклучително чувствителна задача, работа доделени на моден фотограф: силата на промотивни порака сосема е буквално во свои раце. Мода фотографи можат да работат во студиото и на локација за производство на креативни слики за да се илустрира и рекламирање на алишта, прибор и начин на живот. А моден фотограф треба да се разбере целосно душата на бренд, пред се обидува да почне со работа и тој, исто така мора да биде способен за работа во тим со други текстови, како на пример моден дизајнер или на компанијата претприемач. Покрај модата фотографи мора да бидат иновативни и уметнички, со страсни интерес во трендови, а исто така солидно познавање на модата, историја, уметност и фотографија. Целта на Магистер по модната фотографија е да ги обучи професионалци, кои се постигне солидно знаење и разбирање на темата, како и влијанието што кино, ликовната уметност и семиологија имаат врз неа. Програмата претставува мултидисциплинарна настава структура, во која учениците ќе работат за да фотографски проекти во областа на модната индустрија. ... [-]


ма фотографија

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Избор MA Фотографија * на NUCA ќе ви овозможи да работат во креативни, соработка и професионално се фокусираше на животната средина.NUCA е со изграден имиџ во специјализирани области на [+]

MA Фотографија

Избор MA Фотографија * на NUCA ќе ви овозможи да работат во креативни, соработка и професионално се фокусираше на животната средина. NUCA е со изграден имиџ во специјализирани области на редакцијата, рекламирање и модната фотографија.

М-р во фотографија нагласува важноста на професионални и бизнис вештини заедно со креативни пракса и е дизајнирана за да ви помогне во производство на високо поединечни тело на работа и информирана комерцијална практика. Курсот ги истражува односот меѓу ликовната уметност и комерцијални фотографија, поттикнување на соработката со сите области на фотографски индустрија со цел да се развие на студентите како критички свесни, аспиративно практичари. ... [-]