Пребарај за Мастерс во Хуманитарните науки

Најди ги вашите магистерска диплома по Хуманитарните науки овде!

Хуманитарните науки

Уметност, хуманистички и општествени науки е поле на студии, која вклучува голем избор на предмети, како што лингвистиката, антропологијата, Филозофија, ликовни уметности, политички науки, социологија, психологија, теологијата, литературата студии, дизајн и многу други. Оваа гранка од науката е древна еден, како што датира од век пред нашата ера, па постои голема сума на фасцинантен знаење на акции за естетски прашања, комуникација, мистерии на човечкиот ум, кој може да биде возбудлива како ништо.

Без оглед на нивните антички потекло, уметност, како и темпото економијата во чекор со современиот свет. Тие се спои со компјутерски науки, користат можностите кои доаѓаат заедно со глобализацијата и дигиталната ера; тие се воведе нови теми на полето, како што се дигитални Уметност, 3Д анимација, Мода и музеологија. Ако некогаш сте фатени се прашувам за тоа како работи умот или како уметнички објект е создаден или е сочувана, или ако сметате себе си за креативна личност, може да најдете интересни за да се провери господар програми во различни земји за да дознаете дали ова е вашето место да биде.

Така на проектот од пребарувањето за вашата идна кариера сега! Имаат поглед на сите различни програми во областа на уметноста, хуманистички и општествени науки што имаат да понудат и во контакт со соодветните личности, во училиштето што ја нуди програмата ви се допаѓа, само во еден клик!

Читај повеќе

Мајстор за образование (применета лингвистика)

University of Southern Queensland (USQ)
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 семестри February 2018 Австралија Toowoomba Австралија онлајн + 2 more

А мајстор за образование (применета лингвистика) е идеална ако се работи со втор јазик и нивните заедници, или во областа на говорна терапија и патологија, здруженото здравство, психологија или обука во различни поставувања што бара вештини за управување со комуникација и крос -cultural интеракција. [+]

Подобрување на вашиот менаџерски вештини за комуникација

А Мајстор за образование (применета лингвистика) е идеална ако се работи со втор јазик и нивните заедници, или во областа на говорна терапија и патологија, здруженото здравство, психологија или обука во различни поставувања што бара вештини за управување со комуникација и крос-културна интеракција.

флексибилност студија ... [-]

Master of International Policy and Practice

The George Washington University - Elliott School Of International Affairs
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Соединети Американски Држави District of Columbia + 1 more

[+]

Наставна програма

Диплома од акредитирана институција [-]

М-р во социјалните медиуми и оптимизација и мерење

inesdi - Digital Business School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 240 - 750  April 2018 Шпанија Мадрид Барселона Шпанија онлајн + 3 more

Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и оптимизација и мерење со која ќе научат да дава реални процеси дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се стекнат со соодветни знаења и вештини за дизајнирање, имплементација, управување, анализа и мерење на 360o за медиумско планираoе за социјална работа, исто така, вклучувајќи пребарувач маркетинг план. Исто така, ќе учат за оптимизација и оптимизација. [+]

Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и оптимизација и мерење со која ќе научат да дава реални процеси дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се стекнат со соодветни знаења и вештини за дизајнирање, имплементација, управување, анализа и мерење на 360o за медиумско планираoе за социјална работа, исто така, вклучувајќи пребарувач маркетинг план. Исто така, ќе учат за оптимизација и оптимизација.... [-]


Магистер по филозофија (степен)

USI Università della Svizzera italiana
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Швајцарија Лугано Mendrisio + 1 more

Господар 's степен во филозофија на USI им овозможува на студентите да ги продлабочат своите филозофски обука и развој на нивната способност да размислуваат, да дискутираат, пишуваат и зборуваат на јасен и ефикасна, и да се запознаеме со многу аспекти на истражување во филозофијата и историјата на филозофијата . [+]

Господар 's програма (диплома) во филозофија на USI се разликува од многу други мајстори во филозофија:

Тоа е мајстор истражувачки-ориентирани, со фокус на метафизиката и филозофија на умот. Тој нуди аналитичка филозофија и филозофија на историјата - антички и средновековни особено - кои се дизајнирани да се интегрираат едни со други. Тој има силна тематски единство. Темата на циклус на студии 2017/2019 е време - метафизиката на време, свеста на време, логиката и јазикот на време, филозофијата на историјата, време и социјални онтологијата, етика и време, итн Се бара редовни вежби за пишување на учениците и им овозможува да се развие и да вежба за да се класа своите зборување вештини и дебата. Тој нуди курсеви во филозофија најмалку 105 ЕКТС. ... [-]

Магистер по креативно пишување

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Се наоѓа во центарот на Сан Франциско, мајстор за ликовни уметности во USF 's пишување програма нуди дипломирани студенти интимна, персоналните учење искуство, а земајќи предност на живописни, еклектична литературна сцена во Сан Франциско. [+]

Магистер по креативно пишување Се наоѓа во центарот на Сан Франциско, мајстор за ликовни уметности во USF 's пишување програма нуди дипломирани студенти интимна, персоналните учење искуство, а земајќи предност на живописни, еклектична литературна сцена во Сан Франциско. Основана во 1986 година, МНР програма е дизајнирана за да се укаже писатели во креативни техники, да ги негува нивниот индивидуален развој и визија, и да им помогне да напредува во пошироката заедница на писатели. година МНР програма на две и пол нуди работилници и литература семинари во жанрови од белетристика, поезија, и документаристика. Единствениот дизајн на Програмата ја нагласува врската меѓу читање и сопственото пишување на студентите и поттикнува колегијален односи помеѓу факултетот и студенти во мали класи. Сите курсеви се одржуваат од страна на постигнатите практикување писатели, така што и литература семинари и работилници плати детални внимание за занает. Бидејќи вкрстено оплодување збогатува креативноста, студентите се слободни да се земе курсеви надвор од нивната примарна жанрот и примерок голем број на крос-жанр литература семинари. Поради длабочината на разбирање е од суштинско значење за успешна пишување, исто така, студентите се семинари и работилници кои се фокусираат исклучиво на еден жанр-долго фантастика, куса проза, поезија, или документаристика. работата на учениците кулминира во еден креативен труд, ракопис книга-должина што е замислен, составена, и ревидирани со широко факултет менторство.... [-]


господар програма во меѓународните односи и управување

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајсторот на уметностите во меѓународните односи и управување (МИА) е наменета за студентите кои бараат професионална кариера во бизнисот, владата, непрофитни организации и меѓународните агенции. [+]

Мајсторот на уметностите во меѓународните односи и управување (МИА) е наменета за студентите кои бараат професионална кариера во бизнисот, владата, непрофитни организации и меѓународните агенции. МИА дипломирани студенти се обучени како генералисти вешти во интегрирање на стручно знаење потребно за решавање на притискање на денешните политички, економски и социјални проблеми. Комбинирајќи интердисциплинарна студија со резултати-ориентиран пристап, Програмата МИА подготвува дипломирани за свет во кој лидери и професионалци мора да бидат способни повеќе од кога и да работат преку границите, дисциплини и сектори. ... [-]


Магистер по Напредно Глобална студии

Sciences Po
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Paris

Програма Оваа една година господар се наменети за кандидати со додипломски студии и 5 години професионално искуство, кои сакаат да се потопи во предизвикувачки универзитет животната средина и да се добијат понатамошни експертиза или нови хоризонти во една од областите кардинал на меѓународните односи. PSIA има 5 години на успешно искуство со една година Мајстор во развој пракса, и сега е проширување на понудата да ги опфаќа сите области на експертиза во рамките на училиштето. [+]

А една година Мајстор за забрзување на вашата кариера во меѓународните односи

Програма Оваа една година господар се наменети за кандидати со додипломски студии и 5 години професионално искуство, кои сакаат да се потопи во предизвикувачки универзитет животната средина и да се добијат понатамошни експертиза или нови хоризонти во една од областите кардинал на меѓународните односи. PSIA има 5 години на успешно искуство со една година Мајстор во развој пракса, и сега е проширување на понудата да ги опфаќа сите области на експертиза во рамките на училиштето.... [-]


Med во двојазични и мултикултурно образование

Northern Arizona University
Студии на универзитет или он-лајн Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави Flagstaff

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. [+]

Наставни барања за 2016-2017 академска година

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. Кандидатите се стекнат со знаења, вештини и подготовки за развој на ESL вештини во читање, пишување и слушање, и за вклучување на заедницата и семејствата како партнери. Тие исто така ќе ја напушти програмата со историска перспектива на англиски јазик ученици во САД Кандидатите ќе развијат посебни вештини за проценка на англиски јазик на ученикот вештини и содржината на знаење област, како и познавање на различни модели програма. Тие ќе се запознаат со тековните истражувања во ESL настава, и се разбере како теорија може да се структурирани во училница пракса за развој на орален јазик и писменост вештини на сите ученици.... [-]


Магистер по креативни звук и медиумите, технологијата

Bath Spa University
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој курс е наменета за лица со искуство за музичка технологија и сродните дисциплини. Ќе се истражуваат на терен во повеќе длабочина, и прошири вашето искуство во интердисциплинарни и мултимедијални работа. [+]

Развивање на своите вештини во музичка технологија во експериментална и креативна средина. *

Флексибилни и иновативни наставни методи, вклучувајќи и можности далечинско учење.

Наменета за музичари, уметници и креативни технолози од широк спектар на позадини.

Не жанр граници - ние ги покрие електро, acousmatic и компјутерски музика, електроника и денс музика, уметност со звук, аудио-визуелни перформанси и многу повеќе. ... [-]


Магистер по меѓународни работи и јавната политика

Nankai University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Тијанџин

IAPP е програмата за меѓународни односи, со фокус на разбирање на Кина за надворешна политика и стратешко размислување. [+]

Меѓународни односи и јавна политика е студија за тоа како земји формираат односи со и комуницираат едни со други. Кина за надворешна политика и стратешко размислување е многу влијателна, па проучување на овој предмет во самата Кина ќе обезбеди некои фасцинантни согледувања.

Оваа програма е дизајнирана да се подготват дипломците за широк спектар на кариера во областа на меѓународните односи.... [-]


мајстори во извршната власт Тренер (AMEC)

Ashridge Executive Education
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години May 2018 Обединетото Кралство London

На Мастерс во организација Консалтинг е две години, со скратено работно време, модуларен, само-режија програма. Тоа е можност да се видат и повторно да започне вашата пракса, го направи најдоброто од вашата природна вештини, да научат за себе како тренер преку надзорот и ко-Тренер, и да се исполнат некои од најискусните практичарите во областа. [+]

Ригорозни. Релевантни. Реал. Рефлексивни.

Вашата патека да стане целосно акредитирана професионална извршен тренер.

Ако сте заинтересирани да станат целосно акредитирана, професионална извршен тренер, опремен со најновите сознанија во областа, оваа програма е за вас. на Мастерс во организација Консалтинг е две години, со скратено работно време, модуларен, само-режија програма. Тоа е можност да се видат и повторно да започне вашата пракса, го направи најдоброто од вашата природна вештини, да научат за себе како тренер преку надзорот и ко-Тренер, и да се исполнат некои од најискусните практичарите во областа.... [-]


Меѓународен мајстор програма на образованието лидерство и развој на менаџментот (elmd)

National Chung Cheng University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Тајван Chia Ји

Мајсторот на програмата во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за Образование , на Одделот за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за образование на наставници. [+]

ИСТОРИЈА

На Магистер програма во едукативен лидерство и развој на менаџментот (ELMD) воден од страна на Академијата за образование е основана во 2012 година како прв целото англиски програма во Националниот Чунг Ченг универзитет (CCU), главно придонес од страна на академскиот кадар од Институтот за образование и наука, Министерството за возрасни и продолжување на образованието и Центарот за наставници образование. Во септември 2013 година, академската 2013/14 година, 4 студенти во странство започна својата студија во ELMD како 1-ви генерација.... [-]


магистратура по класична филологија

UAM Universidad Autónoma de Madrid
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 семестри September 2018 Шпанија Мадрид + 1 more

Заедничката програма Мастер во класична филологија нуди нова рамка за учење и истражување во различни области на знаењето кои се интегрирани со заедничкиот именител на студии класичниот свет, нивните јазици и нивниот опстанок. [+]

Заедничката програма Мастер во класична филологија нуди нова рамка за учење и истражување во различни области на знаењето кои се интегрирани со заедничкиот именител на студии класичниот свет, нивните јазици и нивниот опстанок. А Магистер на овие карактеристики го прави возможно:

Продлабочување на познавањето на одредени прашања кои се дел од растворувач теоретска рамка за наставници во средно способен за пренесување на прашања солвентност за култура класичен, латински, грчки и хуманистички дисциплини на ЕСО и средно училиште, сите без да се загрозат дидактичка обука што ги добиваат сите mesob. Пристап до истражувачките активности преку познавање на различни истражувачки проекти во сила во Заедницата на Мадрид и соодветна обука што води кон развој на докторска дисертација. ... [-]

MLitt in Contemporary Studies

University of St Andrews
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Saint Andrews

[+]

TOEFL iBT (тест за англиски како странски јазик - интернет-базиран тест)

[-]

Магистрант во општествените науки

The Hong Kong University of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Хонг Конг

Магистрант програма обезбедува обука за студентите кои сакаат да продолжи кариера во наставата и истражувањата. Тоа може да биде цел сама за себе или да служи како подготовка за докторски истражување степен. Студентите можат да специјализираат во лингвистика, литература, историја и антропологија, или филозофијата и религијата. се бара предмети и завршување на докторската дисертација. [+]

Во HKUST, ние нудиме најголемата програма за интердисциплинарни универзитетско ниво во Уметност, хуманистички и општествени науки во Кина и Голема Кина и само еден да имаат експлицитна, програма на ниво, компаративни фокус, како што е примерот со нашите иновативни степени Глобална Кина студии.

Како и секој универзитет на совршеност, ние сме посветени на истражување и настава. Она што нè одвојува од нашите врсници е нашата експлицитна се фокусира на глобалната, особено во Северна Америка и Кина, најдобрите практики во наставата, дипломиран обука и вработување, и нашите сопствени истражувања.... [-]