Пребарај за Мастерс во Цивилно инжењерство

Најди ги вашите магистерска диплома по Цивилно инжењерство овде!

Цивилно инжењерство

Дали сте се одлучи за да стане инженер, но не се сигурни што е тип на инженер сакате да биде? Потоа одберете Градежен! Градежен е еден од најстарите видови на факултет, а тоа е специјализирана во обезбедување природно вграден средини. Ова значи дека може да работи со ништо од зградите на мостови и канали.

Постојат неколку нивоа може да се концентрира на како градежен инжинер: ќе можат да работат во јавниот сектор, приватниот сектор, па дури и во националната влада! Треба стабилност во својата кариера? А степен во градежништвото речиси ќе ви гарантира работа.

Ти и самиот изберете каков тип на Градежниот би ви се допаднало работи. Постојат различни области: Крајбрежните, Геотехнички, животната средина, структурни и Материјали факултет, да споменам само неколку од нив. Значи, ако сте заинтересирани за магистерски степен или докторски во градежништвото, оваа страница нуди сите програми што воопшто можете да треба.

Читај повеќе

Господар на инженеринг во противпожарна заштита

University of Maryland, A. James Clark School of Engineering
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии September 2018 Соединети Американски Држави College Park

Универзитетот во Мериленд нуди мајстор на факултет и постдипломски сертификат во Инжинерство во пожар заштита Инженеринг преку двете на кампусот и на далечина. Додека некои студенти се курсеви преку двата начина, од кои повеќето студенти изберете да се земе курсеви или на кампусот или преку опцијата далечина. Оваа страница се однесува на курсеви и барања за студентите запишани во класи на кампусот. [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. Универзитетот во Мериленд нуди мајстор на факултет и постдипломски сертификат во Инжинерство во пожар заштита Инженеринг преку двете на кампусот и на далечина. Додека некои студенти се курсеви преку двата начина, од кои повеќето студенти изберете да се земе курсеви или на кампусот или преку опцијата далечина. Оваа страница се однесува на курсеви и барања за студентите запишани во класи на кампусот. Секое Студентите заинтересирани за опцијата растојание треба да одат на страницата FPE онлајн. Студентите заинтересирани за преземање на курсеви преку мешавина на опции треба да се јавите на советник за програмата, д-р Џејмс Milke. Целосна прием како студент степен бараат бара: А диплома, Успех на 3,0 или подобро, во областа на инженерството или поврзана со полето од акредитирана институција Курсеви структурни механика *, диференцијални равенки, течност механика и пренос на топлина Понатаму приемните барања. [-]

магистрирал во Градежништво

Gheorghe Asachi Technical University Of Iasi
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Романија Iasi

Господарот на програмата "Градежништво" е модерна интердисциплинарна студија програмата понудена на Градежниот факултет од 2005-2006 година, првиот господар програма се предава на англиски јазик во областа на градежништво од Романија. [+]

На кратко Факултет Име: Градежен факултет и зграда Услуги Студија домен: Нискоградба Име на програмата на Универзитетот: Градежништво Јазик на настава: Оваа студиска програма е понуден на англиски и романски јазик. Вид на студии (полно работно време, скратено работно време, учење на далечина): полно работно време Стандардна должина на студии (во години) и бројот на семестри: 2 години / 4 семестри Број на ЕКТС кредити (за семестар и за должината на студиите): 30 кредити / семестар, 120 кредити во вкупен Академски календар (почнувајќи и завршувајќи датуми на предмети): 1. октомври-30 јуни. Продолжен до 30 септември за повторно испитувања. Господарот на програмата "Градежништво" е модерна интердисциплинарна студија програмата понудена на Градежниот факултет од 2005-2006 година, првиот господар програма се предава на англиски јазик во областа на градежништво од Романија. Господарот на програмата е наменета да им помогне на студентите се стекнат со експертиза во дизајнирање објекти од нискоградба, развивање на вештини во управувањето со изградба на проектот, анализа на конечни елементи и не само. Програмата дава дополнителни квалификации за управување со европските и меѓународни истражувачки проекти и Деловна комуникација и етика / легислатива. Прва година Во текот на првата година, студентите ќе се запознаат со двете теоретски концепти и практични методи за проценка на комплексни однесувањето на конструктивни елементи и објекти од нискоградба подложен на статички и динамички оптоварувања. Во исто време, напредни техники нумерички моделирање ќе биде претставен како неопходен чекор кон ефикасен процес на дизајн и од структурна и ресурси управување гледна точка. втора година Во текот на втората... [-]

Магистер на науки во градежништвото

Centrale Nantes
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Франција Nantes

Магистер ФО градежништво и животна средина е посветен на развивање научните и технолошките сознанија.Таа се карактеризира со висок степен на научна [+]

Магистер на науки во градежништво

Магистер ФО градежништво и животна средина е посветен на развивање научните и технолошките сознанија. Таа се карактеризира со висок степен на научна специјализација во одредена област на студии.

Јазик на настава

100% од јазикот на наставата и испитување на англиски во текот на првата година, вклучувајќи 160 часа на француски јазик курсеви. ... [-]


Магистер по Градежништво - Градежен факултет

Technical University of Civil Engineering Bucharest
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Романија Букурешт

Акредитирани од страна на Министерството за образование на Романија од 2013 година, мајстори "Градежништво" се 2 години пост-дипломски програми, со настава и испити целосно на англиски јазик или на француски јазик. [+]

Ајде да се дизајнира иднината заедно! Акредитирани од страна на Министерството за образование на Романија од 2013 година, мајстори "Градежништво" се 2 години пост-дипломски програми, со настава и испити целосно на англиски јазик или на француски јазик. Во организација во рамките на Факултетот за инженерство на странски јазици (Fils) на Техничкиот универзитет за градежништво во Букурешт (UTCB), мајсторите содржи 3 семестри со предавања и испити и 1 семестар целосно посветен на магистерскиот труд. мајстор програми имаат вкупно 120 ЕКТС (Европски кредит трансфер систем). На мајстори се отворени за романски и странски студенти диплома. Тие, исто така, располага студентите Еразмус + размена. UTCB има 67 Еразмус + договори со универзитети од 17 земји. За академската година 2016-2017 над 15 студенти од програмата од Франција, Шпанија и Грција веќе е регистриран на нашите мајстори. На истиот господар програми е предвидено во Fils со настава и испити по англиски или на француски јазик. Размена на студенти да имаат корист од тоа, да му биде дозволено да го изберете предавања на двата јазика, а со тоа и тие може да се развие своите вештини за странски јазици. На Мастерс обезбеди додаток на теоретски и моделирање на знаење, заедно со напредни курсеви во структурните инженеринг. А белег на Мастер е земјотресот отпорни дизајн со значителен износ на посветен часа (структурни динамика, инженерска сеизмологија, земјотресното инженерство, сеизмичката ранливост, нелинеарна анализа). Земјотрес отпорни дизајн концепти и апликации, исто така, се вклучени во речиси сите предавања и проекти, Романија е земјотрес склони земја со долга традиција и искуство... [-]

господар во граѓански и инженерство на животната средина

University of Brescia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Италија Бреша

Магистрирал на курсот има намера да се едуцираат дипломирани студенти кои имаат во длабочината на знаење на теоретски и научни аспекти на инженерството, како општо, и во длабочина во врска со животната средина и земјиште инженеринг ... [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. Услови за влез: Со соодветни знаења на ниво на диплома, во согласност со дисциплини опфатени со магистрирал разбира. Времетраење на курсот: 2 години (120 кредити) Образовни цели: Магистрирал на курсот има намера да се едуцираат дипломирани студенти кои имаат во длабочината на знаење на теоретски и научни аспекти на инженерството, како општо, и во длабочина во врска со животната средина и земјиште инженеринг, овозможувајќи им да се идентификуваат, да формулира и решавање на, исто така, на иновативен начин, комплексни проблеми или проблеми со кои се бара интердисциплинарен пристап; смислат, планирање, проектирање и управување со сложени и / или иновативни системи, процеси и услуги; дизајн и управување со високо-сложени експерименти. Можности за вработување: На професионални контексти за постдипломски студии на мајсторот во животната средина и земјиште инженерство се поврзани со активности, да се врши самостојно, а исто така на иновативен начин, во врска со планирањето и управувањето со хидраулични и територијалниот дела заштита, водовод и на животната средина работи, системи на урбанистички и екстра-урбан транспорт и на истражувањето на животната средина; активности кои вклучуваат дизајнирање и насока за урбани и земјиштето планирање, програмирање и проектот за правење на различни нивоа, како и оценување на планови, проекти и технолошки инсталации; активности на високо ниво на техничко-административни и технички-комерцијални управување со јавната администрација, бизниси, јавни и приватни агенции и стручните служби. [-]

мајстор во градежништвото - изградба на градежни објекти

Polytechnic of Leiria
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци October 2017 Португалија Leiria

За доделување на магистрирал во градежништвото - изградба на објекти, дозволувајќи им на носителите на диплома за додипломски студии во слична област за да ги продолжат своите студии. [+]

Магистер по градежништво - изградба на градежни објекти За доделување на магистрирал во градежништвото - изградба на објекти, дозволувајќи им на носителите на диплома за додипломски студии во слична област да продолжат со нивните студии, како и подобрување на нивното знаење за градежништво, структури, хидраулика и животната средина, патниот дизајн, планирање и транспортот. Во овој степен, студентите ќе се развие оригинална апликации во одредена област, со правење на проекти, дисертација или стажирање. При пополнување на мајстор, студентите треба да бидат способни да: 1) ги применуваат научените знаење, разбирање и решавање на проблемите во нови и непознати ситуации, во широка и мултидисциплинарен контекст; 2) развој на решенија, и да донесува одлуки во реални ситуации, со ограничена или нецелосни информации; 3) ги пренесат своите заклучоци и основите на експерти и кои не се експерти, јасно и без двосмислености; 4) самостојно да се заложат за доживотно учење. Услови за пристап Луѓето кои можат да аплицираат за магистрирал: Носители на диплома за додипломски студии или правно еквивалент во градежништвото, а поврзани со технолошките области; Носителите на образование диплома, доделува по првиот циклус на студии, според принципите на Болоњскиот процес, од страна на државата, која се претплатени на овој процес, во градежништвото, а поврзани со технолошки полиња повисоки; Носителите на високообразовна диплома која е призната како исполнување на целите на диплома за додипломски студии од страна на Техничкиот-научниот совет на Факултетот за технологија и менаџмент, во градежништвото, а поврзани со технолошките области; Иматели на академски, научни или професионална програма која е призната како потврдува вештини... [-]

магистрирал во градежништвото

University of Bologna School of Engineering and Architecture
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Италија Болоња Ravenna + 1 more

Меѓународната Магистер по градежништво е дипломиран програма (петгодишни Magistrale) која има за цел едукација на професионалци со потребните во-длабочината на научни и технички знаења во областа на градежништвото. [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. На меѓународни мајстор во градежништво е дипломиран програма (петгодишни Magistrale) која има за цел едукација на професионалци со потребните во-длабочината на научни и технички знаења во областа на градежништвото. Програмата има за цел да им обезбеди на студентите со цврста техничките основи додека негувањето на донесување одлуки и лидерски потенцијал. Тој се подготвува дипломирани студенти за да се практикуваат својата професија на напредно ниво и со уникатен изложеност на меѓународна средина за подобро разбирање на глобалните прашања на градежништвото. За програмата: Градежништвото Сите курсеви и активности се дадени на англиски јазик. Времетраење Магистер е две години (4 семестри). Основните модули, заеднички за сите студенти, имаат за цел консолидирање на основите и подобрување на моделирање способности во класичната области за градежништво како што се структурни механика и инженеринг, хидраулика и хидрологијата, почвата механика, патот дизајн и транспорт. Во втората година, студентите избираат програма меѓу: дизајн на инфраструктурата во речните сливови (Болоња) Градежништво (Болоња) Оф-шор инженеринг (Равена). Ова ќе им овозможи на студентите да станат вешти во граѓанско-инженеринг проект-менаџмент, дизајн и анализа на граѓанското конструкции и инфраструктури, обезбедува сеопфатна знам како на градежништвото материјали, технологии и процеси. Комисија Факултетот ќе им помогне на студентите избор на курсеви за да се изгради сопствен програма. Со цел да се добие магистрирал (петгодишни Magistrale), студентите мора успешно да ги завршат сите предмети и да дискутираат за конечна дисертација, за минимум од 120 кредити (ЕКТС). Курсевите ќе бидат организирани со во-класа наставни активности, пракса, дизајн и лабораториски активности. Завршниот испит се состои... [-]

Менг во заварување инженеринг

University of the Witwatersrand
Студии врз за студентски град Целосна 1 година February 2018 Јужноафриканска Република Јоханесбург

Wits Универзитетот нуди на Меѓународниот институт за заварување разбира што доведува до IWE (Меѓународна заварување инженер - [BScEng дипломци]) и IWT (Меѓународна заварување технолог [BTech дипломирани]). Wits Универзитетот е одобрена обука тело (ATB) за Меѓународниот институт за заварување (IIW). Успешното завршување на курсеви (60% мин / секој модул и евиденција на присуство на 95%) им дава право на кандидатот да аплицираат за IIW регистрација. [+]

Wits Универзитетот нуди на Меѓународниот институт за заварување разбира што доведува до IWE (Меѓународна заварување инженер - [BScEng дипломци]) и IWT (Меѓународна заварување технолог [BTech дипломирани]). Wits Универзитетот е одобрена обука тело (ATB) за Меѓународниот институт за заварување (IIW). Успешното завршување на курсеви (60% мин / секој модул и евиденција на присуство на 95%) им дава право на кандидатот да аплицираат за IIW регистрација. Предности на програмата Намерата е да им овозможат на кандидати за кариера во областа на заварување индустрија, ова значи разбирање на практиката на заварување инженеринг поткрепени со звук науката. Наставна програма Резиме / модулите предавал На Менг во заварување Wits се состои од 12 курсеви поделен на четири главни модули. Модулите се процеси на заварување, заварување металургија, заварени заеднички дизајн и изработка, и апликации и студии на случај. Затворање датуми Додека доцна записи може да се смета за пожелно крајниот датум за оние завршувањето на целиот курс е средината на февруари. Додека оние кои завршуваат индивидуалните самостојна курсеви може да се регистрираат во текот на годината, индивидуални курсеви, ако се направени како дел од, да речеме на GDE, се однесува на регистрација февруари. Забелешка: GDE / Менг квалификации ќе бидат заменети со На PGD / MScEng квалификации во 2017 година. Whislt структура ќе се промени намерата е дека програмата продолжи да им понуди на IWE / IWT програма. [-]

господар во рударството инженеринг

Technical University of Ostrava
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Чешка Ostrava

студиите на мајстор во рударство и геологија збогатува знаење стекнато во специјализирана област и дека ги зголемува можностите за напредување во професијата, особено на оценки за управување. [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. Филијала студија Рударски Гранка Профил студиите на мајстор во рударство и геологија збогатува знаење стекнато во специјализирана област и дека ги зголемува можностите за напредување во професијата, особено на оценки за управување. Дипломирал ги исполнува условите потребни од страна на чешките власти за сите официјални позиции во рудници и каменоломи во Република Чешка. Курсот ги едуцира експерти да работат во областа на рударството и во преработувачката на суровини и материјали, вклучувајќи фосилни горива и метални и неметални минерали. А дипломиран ќе биде добро квалификувани да работат во претпријатијата ангажирани во градежништвото или да бидат вработени како истражувачки работници кои работат како државни службеници во општинската администрација канцеларии и во регионалните органи и министерства. По успешното завршување на курсот на мајстор, можно е да продолжи со докторски [д] студии во областа на рударството и рударство Geomechanics. Клучни резултати од учењето Знаење Врз основа на теоретски и практично искуство, дипломиран може да ги применат своите знаења и експертиза во областа на рударството, обработка и чистење на рударските работи, како длабока, и површен начин, а потоа да се најдат примена во енергетиката, инженеринг компании и ракувачи на вредни минерали и компании кои се занимаваат со уредување работа. Вештини Дипломирал на руди на програмата може да обезбеди инженеринг, проектирање и управување на прелиминарни фаза на подготовка на депозитите, рударството инженеринг работи, управување со сообраќајот, рехабилитација и ликвидација активност во повисоките нивоа на управување со бизнисот. Општи способности Магистерски степен во рударство и геологија е замислен така што идните дипломирани уживаат... [-]

господар во архитектонски инженеринг - изучуваат на француски

University of Mons
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Белгија Mons

Договори за обука со силен креативен дух, неопходни за улогата на архитектурата, како и да има длабоко познавање на инженеринг техники. [+]

Оваа програма се изучуваат на француски јазик. Архитектура и Градежништво инженер покажува креативност и реализам со земање предвид современите социо-економски предизвици. На крајот на програмата од пет години, неговиот / нејзиниот дозволи знаења за решавање на некој проблем на општеството и да одиграат одговорна улога. Профил на програмата Договори за обука со силен креативен дух, неопходни за улогата на архитектурата, како и да има длабоко познавање на инженеринг техники. Овие две комплементарни аспекти кои најчесто се развива заедно со обука и тие се засилени со неколку универзитетски размена (Еразмус, време, во соработка со средните училишта, факултетите или индустрии). Нивната креативност е истакнат преку архитектурата проекти, направи поединечно или колективно. Главни теми на наставните програми во Архитектура и Градежништво инженеринг доведе до повеќенаменски професија: Човековите науката: да се прилагодат на зградата на културната и социјалната средина: историјата на архитектурата, социологија, економија, законодавство. Архитектонско дело: да се развие естетски и креативноста: урбанизмот, архитектурата аранжман, реставрација, индустриски дизајн. Инженерство и целокупна дизајн за да се гарантира стабилноста и безбедноста на објектите: знаење на градежни материјали (челик, бетон, дрво, градежен материјал), структурните верификации според европските стандарди, оган инженеринг, методи на изградба и обнова, планирање, патологии, ... Специјални техники и еколошките аспекти, потребно за удобно и сигурна употреба: вентилација, воздухот за ладење, топлинска изолација. Два изборни програми се предложи. Тие даваат можност да се подобрат некои теми поврзани со истражувачки полиња претходно студирал за неколку години. Опционални програма се однесува на заштеда на енергија во зградите и реставрација на историските згради. Одржливо користење на енергија... [-]

Master in City and Technology

Higher School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Москва

[+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. За програмата ЦЕЛ [-]

Master of Engineering in Water Management

Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри April 2018 Германија Magdeburg

[+]

Дипломирани студенти се здобијат со стручност во областите на хидрологија, биотехнологија, водоснабдување, хидрауличен инженеринг, инженерство на отпадните води и управување со отпад, како и други соседни интегрални полиња на академско знаење. Хидраулични инженеринг и заштита од поплави снабдување со вода Технологија за отпадни води Управување со затворен циклус и третман на остатоци Задолжително изборни модули Право и политика Хидрологија и управување со ресурси Ининдустриско управување со водите Економија и управување со водите [-]

Менг во градежништвото

Northern Arizona University
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Соединети Американски Држави Flagstaff

Учителот од Инженеринг е не-теза професионална степен, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електрични, или Машински факултет). [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. Овој степен ви обезбедува со широк, практика базирана на образование. степен барања Да заработи на овој степен, мора да завршат вкупно 30 кредит часови: применета математика се разбира, во соодветната тема, како што нумерички методи, линеарна алгебра, или статистичка анализа (3 часа кредит) Се разбира за управување со инженеринг (3 часа кредит) 24 кредит часови од: општа инженеринг, инженерство на животната средина, градежништво, машинство, или геологија, избрани со одобрение вашиот комисија (15 кредит часови) изборни предмети (9 кредитна часа), кои можат да вклучат до шест часа кредит во практични проекти по избор прием информации Кандидатите треба да изберете една примарна акцент во: градежништвото електротехниката инженерство на животната средина механички инжинеринг Компјутерски науки Предуслови / Услови за прием 1. Мора да имате диплома во дисциплината и целокупната Успех на 3,0 или повисока. Ако имате диплома во друга дисциплина од онаа на вашата апликација мајсторот, ќе мора да заврши пред-прием текот на студијата, а заработуваат оценка од "Б" или повисок во сите предмети пред-прием. Види предуслов линкот подолу за оваа информација. 2. Мора да се земе на GRE Општи Тест освен ако не сте добиле вашите диплома од NAU или се во нашата интегрирана програма во дисциплината на примена на твојот господар. Ако сте меѓународна барателот чиј мајчин јазик не е англискиот, исто така ќе треба да ги достават ТОЕФЛ резултати. 3. Вашата апликација треба да содржи изјава дека ги вклучува своите образовни цели и врвот области на интерес за вашите студии и / или истражување. 4. Вашата... [-]

мајстор во градежништвото

Czech Technical University in Prague
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2017 Чешка Прага

Градежни објекти | Компјутерска инженерство во Напредно Дизајн [+]

Области на студии - Градежни објекти - Компјутерска факултет во Напредно Дизајн Најави Потребно - Целосно пополнет образец - четири години диплома студиската програма се ориентирани кон архитектурата и градежништвото - сертификат на англиски јазик Ниво на англиски јазик - Да се ​​спореди на или поголема од Б2 ниво CEFRL Стипендија не за студенти во прва година Школарина (годишно) 80 000 CZK (прибл. 2 898 евра, 3 748 долари) [-]

господар во граѓански и инженерство на животната средина

Castelldefels School of Social Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 24 месеци February 2018 Шпанија Барселона

Овој курс има за цел да ги запознае основните математички концепт и да се развие аргументи претставени во воведниот дел, со цел да им обезбеди на студентите со оперативни алатки за да се примени и во текот на овој курс, а во други предмети во кои се користат квантитативни методи, имено по финансиска математика или статистика. На крајот на овој курс, студентите ќе ја совладале соодветни алатки за да се разбере подобро и математички и квантитативни аспекти на економски модели. [+]

Мајстори Цивилно инжењерство диплома. Овој курс има за цел да ги запознае основните математички концепт и да се развие аргументи претставени во воведниот дел, со цел да им обезбеди на студентите со оперативни алатки за да се примени и во текот на овој курс, а во други предмети во кои се користат квантитативни методи, имено по финансиска математика или статистика. На крајот на овој курс, студентите ќе ја совладале соодветни алатки за да се разбере подобро и математички и квантитативни аспекти на економски модели. Нашиот господар степен разбира во насока на овозможување на дипломираните студенти да влезат во светот на работа со одлично ниво на подготовка. претходните студии Оваа обука заврши студентот и да им даде конкурентска академски и професионален профил кој тие може да се претстави на бизнис не само во Барселона, но исто така и во целиот свет. Зошто да студирате Магистер по градежништво во CSSS? CSSS е во космополитски град на Шпанија е регион Каталонија и една од најпознатите културно богат град Барселона. Тоа е волшебна приморскиот град со безгранична динамична и пријателска атмосфера. Ние сме иновативен и прогресивен колеџ, се фокусира на развој и зголемување на вредноста за кариера на студентите на глобално ниво. На колеџ, има свои предавачи кои се водечки мислители и успешна професионална во своите области, кои нудат широк спектар на степени на додипломски и постдипломски нивоа и обезбедува надзор за студентите преземање на докторски истражување. Ние нудиме на студентите со одличен академски, библиотеки, сместување, кариера, услуги за поддршка и социјални установи. Нашата... [-]