Пребарај за Мастерс во Човечки ресурси

Најди ги вашите магистерска диплома по Човечки ресурси овде!

Човечки ресурси

Човечки ресурси во контекст на бизнисот е оддел кој е специјализиран за спроведување на стратегии кои се однесуваат на интеракцијата меѓу луѓето во една компанија за подобро односи. Обука за човечки ресурси, особено преземањето на следниот чекор и добивање на магистерска диплома во човечките ресурси, ќе ви овозможи да се квалификуваат за работа каде што можат да работат на подобрување на односите меѓу луѓето.

Кога се работи во таков контекст, потребно е да се стекнат со вештини за да се справат со фактори како што се на демографијата на една компанија, разновидност и квалификација на различни лица. Со магистерска диплома во човечките ресурси ќе бидат добро подготвени да се справи со управувањето со широк спектар на луѓе во меѓународен контекст и да научат да се охрабрат и да управуваат со развој на вработените.

На оваа страница можете да најдете голем број на мајстори програми во човечки ресурси. Проектот во потрага по својата иднина магистерска диплома по човечки ресурси сега! Не двоумете се да кликнете на "Читај повеќе" и да испрати "Барање бесплатни информации" форма - на овој начин можете да дознаете уште повеќе за специфична програма на вашиот интерес.

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во човечки ресурси

Carlson School of Management, University of Minnesota
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години September 2019 Соединети Американски Држави Minneapolis + 1 more

Мајстор на уметноста во човечки ресурси и индустриски односи е широко се смета за еден од најдобрите програми од ваков вид во нацијата и е достапен преку полно работно време или со скратено работно време опција. Подучени од светски познатиот факултет, наставната програма им дава на студентите темелно разбирање на современите човечки практики и основните теории кои се неопходни за успешна кариера во оваа област. [+]

Мајстор на уметноста во човечки ресурси и индустриски односи е широко се смета за еден од најдобрите програми од ваков вид во нацијата и е достапен преку полно работно време или со скратено работно време опција. Подучени од светски познатиот факултет, наставната програма им дава на студентите темелно разбирање на современите човечки практики и основните теории кои се неопходни за успешна кариера во оваа област.... [-]


Мајстор за управување со човечки ресурси (MHRM)

Hong Kong Baptist University (HKBU) School of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Хонг Конг Kowloon Tong + 1 more

Господар на HRM програма им дава на дипломираните студенти со основни HR знаење, вештини и компетенции за да се олесни совршеност во управувањето и развојот на талент. Со двојна акцент на теоријата и практиката, оваа програма е наменета за аспиранти млади дипломирани студенти, практикуваат професионалци со хумани ресурси и линиски менаџери кои бараат напредно образование во УЧР. [+]

Господар на HRM програма им дава на дипломираните студенти со основни HR знаење, вештини и компетенции за да се олесни совршеност во управувањето и развојот на талент. Со двојна акцент на теоријата и практиката, оваа програма е наменета за аспиранти млади дипломирани студенти, практикуваат професионалци со хумани ресурси и линиски менаџери кои бараат напредно образование во УЧР.... [-]


Магистер по меѓународна управување со хумани ресурси

GEMA Business School
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 месеци Open Enrollment Италија Rome

Мајсторот на програмата е прилагодена за оние кои имаат силен интерес во меѓународните аспекти на управување со хумани ресурси, или преку претходната студија или преку сегашните или минатото одговорности за човечки ресурси активности во јавниот или приватниот сектор. [+]

Зошто магистрирал во меѓународниот менаџмент на човечки ресурси?

Информирани од страна на тековните истражувања, напредна стипендија и професионална пракса, програмата нуди можност да ги прошират и развијат вештините, знаењата и критичките способности на ниво на мајстори во областа на меѓународниот менаџмент на човечки ресурси.

Преку курсевите на програмата, студентите можат да ги прошират и прошират своите лични вештини во комуникацијата, презентацијата, истражувањето, критичката анализа и решавање на проблемите.... [-]


Магистратура по човечки ресурси

Hamdan Bin Mohammed Smart University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 3 семестри September 2019 Обединети Арапски Емирати Dubai

Во денешниот знаење управувано општество главните средства на секоја организација е главен град на човечките ресурси. [+]

Во денешниот знаење управувано општество главните средства на секоја организација е главен град на човечките ресурси. Вештини и компетенции на вработените да игра централна улога во успехот на секоја организација во глобално конкурентна средина. Целта на мајстор за управување со хумани ресурси е да подготви професионалци во специјализирани управување со човечки ресурси дисциплина, добро да се запознаат со современите практики за управување со човечки ресурси и стратешката важност на управување со луѓе во организации со цел да се одговори на предизвиците на современите организации. Програмата се фокусира на управување со човечките ресурси, како стратешки функција на организирање, има за цел да се развие ученици.... [-]


Мајстор во управување со хумани ресурси

University of Deusto: Deusto Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Шпанија Bilbao

Мајстор во управување со хумани ресурси (предава на шпански), е надлежен професионален начин да се интегрираат и развивање на луѓето во рамките на проектот бизнис кој вклучува, барајќи својата посветеност кон неа, што ќе придонесе за диференцијација на компанијата, а со тоа и неговата одржливост. [+]

Опис на програмата

Магистер по човечки ресурси компетентни професионални начин да се интегрираат и да се развие на луѓето во рамките на деловниот потфат кој вклучува, барајќи нивната посветеност на тоа, што се придонесува за диференцијација на компанијата, а со тоа и неговата одржливост.

Мајстор во управување со хумани ресурси се фокусира на:

Оние студенти и дипломирани студенти / како со малку професионално искуство кои сакаат да пристапите на функцијата на управување со луѓе во организации. Во овој случај тоа е задолжително да се спроведе на стажирање која simultanean со програмата. Оние со хумани ресурси професионалци загрижени за останување во чекор со новите трендови и знаења во управувањето со управувањето со луѓе. Во овој случај на учесниците направени на проект за подобрување на компанијата во која тие работат. Тоа е да се напомене дека со цел да учествуваат во овој профил кандидатите мора да патуваат во Билбао во понеделник, вторник, петок и сабота. ... [-]

МБА во управување со хумани ресурси

Zagreb School of Economics and Management
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри March 2019 Хрватска Croatia Online Zagreb + 1 more

Неодамна се наоѓа на врвот на листата Eduniveral на најдобрите ХРМ МБА во Источна Европа, ZSEM е МБА во управување со хумани ресурси претставува најдобар чекор HRM менаџери може да направи во развојот на нивната организација најсилна конкурентна предност; нивниот народ. Оваа програма, целосно се предава на англиски јазик од страна на локалниот факултет и многу меѓународни предавачи од добро познати универзитети ширум светот, е наменета за менаџери и идни деловни професионалци кои сакаат да научат како да ги користат своите луѓе за да постигнат организациски цели, да регрутираат вработени во ѕвезда, да управуваат со промените, стратегија за човечки ресурси и многу повеќе. [+]

Неодамна се наоѓа на врвот на листата Eduniveral на најдобрите ХРМ МБА во Источна Европа, ZSEM е МБА во управување со хумани ресурси претставува најдобар чекор HRM менаџери може да направи во развојот на нивната организација најсилна конкурентна предност; нивниот народ.

Оваа програма, целосно се предава на англиски јазик од страна на локалниот факултет и многу меѓународни предавачи од добро познати универзитети ширум светот, е наменета за менаџери и идни деловни професионалци кои сакаат да научат како да ги користат своите луѓе за да постигнат организациски цели, кои сакаат да научат како да регрутираат ѕвезда вработените, како да управуваат со промените, да креираат HR стратегија и многу повеќе.... [-]


М-р во управување со човечките ресурси (18 месеци)

London School Of International Business - LSIB
Он-лајн студии Целосна 10 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London UK Online + 1 more

Нашата програма за управување со хумани ресурси програма е високо ценет и има меѓународна репутација за квалитет. Програмата е наменета за оние кои сакаат да продолжи кариера во висок ниво на управување со човечки ресурси (ХРМ) и ги покрива основните вештини за вашиот професионален развој и кариера во иднина.

[+]

Нашата програма за управување со хумани ресурси програма е високо ценет и има меѓународна репутација за квалитет. Програмата е наменета за оние кои сакаат да продолжи кариера во висок ниво на управување со човечки ресурси (ХРМ) и ги покрива основните вештини за вашиот професионален развој и кариера во иднина. Заедно со меѓународниот фокус, ќе стекнете суштинско знаење за да станете професионалец во човечки ресурси. Програмата дава силен акцент на примена на ова знаење во практични бизнис средини. Програма Релевантни и флексибилни и се испорачуваат за 10 месеци и е рангиран како вредна инвестиција со поголемиот дел од нашите студенти рејтинг тоа високо во однос на враќање на инвестицијата и програмски содржини.... [-]


Мајстор за бизнис (управување со хумани ресурси)

University of Wollongong Faculty of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години August 2019 Австралија North Wollongong + 1 more

Мајстор за бизнис (Управување со хумани ресурси) е погодна за менаџери и средните менаџери кои сакаат да ја продолжат својата кариера во специјализирани областа на бизнисот. [+]

Мајстор за бизнис (Управување со хумани ресурси) е погодна за менаџери и средните менаџери кои сакаат да ја продолжат својата кариера во специјализирани областа на бизнисот. Теоретски и практични знаења и вештини се развиваат преку проучување на основа, специјализација специфични основни предмети и изборни предмети. Специјализираните знаења и вештини се консолидираат преку завршување на индустриски истражувачки проект. Специјализација за управување со човечки ресурси ви подготвува со вештини за да создаде нови можности и брзо да се адаптирате на променливите услови на работното место. Ќе ги испита структури, системи, култура и лидерство, вклучувајќи и како да се имплементираат организациски промени и како да се искористи конкурентната предност на глобалниот пазар.... [-]


Магистер по образование за возрасни и развој на човечки ресурси

James Madison University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Harrisonburg + 3 more

Програмата за господар на образование и развој на човечки ресурси (AHRD) создава привлечна и иновативна средина за учење за студентите кои сакаат да им помогнат на вработените во своите најдобри. [+]

Програмата за господар на образование и развој на човечки ресурси (AHRD) создава привлечна и иновативна средина за учење за студентите кои сакаат да им помогнат на вработените во своите најдобри. Студентите во AHRD програмата учат да ги идентификуваат празнините во перформансите на работното место и да развиваат решенија за учење користејќи ги најдобрите практики во индустријата за да можат вработените да успеат и да растат. Нашите студенти го развиваат знаењето, вештините и ставовите за да бидат лидери и да придонесат за висококвалитетни, одржливи организации. Нашата основна програма програма е усогласена со индустриски стандарди, исто така, им овозможува на студентите да се фокусираат на нивните студии на теми кои се најрелевантни за нивните цели во кариерата и интереси.... [-]


Мајстор за бизнис администрација со човечки ресурси

Universidad Tecmilenio
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 5 семестри July 2019 Мексико Mexico Online Chihuahua San Luis Potosi Culiacán Mazatlan Guadalajara Cancún Heroica Veracruz Puebla City Mérida Hermosillo Ciudad Obregón Santiago de Querétaro Durango Cuernavaca Mexico City Buenavista Monterrey Torreón Ciudad Juarez Villahermosa Nuevo Laredo + 23 more

За да преминете од Мајстор за бизнис администрација со човечки ресурси, вие сте во можност да: Решавање на проблемите на управување со човечкиот капитал, усогласување на одлуки со целите на организацијата. [+]

Зошто овој мајстор?

Одбери TecMilenio Универзитетот

Еден од факторите за успех на професионалци, е кредибилитет. Така што ќе се стекнат кредибилитет, ќе се потврди сето она што го учат. Имаме наставници специјализирани во управување со хумани ресурси, управување и психологија. Во прилог ви даде на знаење, ќе се обучуваат за подобрување на вашиот социјални вештини. За да се направи вашето искуство на меѓународно ниво, ние размена шеми. Благодарение на нашиот бизнис поврзаност, ќе дојде во контакт со различни институции посветени на вработување и развој на човечки талент. ... [-]

Господар во управување со хумани ресурси

Antwerp Management School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци August 2019 Белгија Antwerp

Дали имате еден силен интерес во луѓето во организацијата и се стремат кон водечката позиција? Дали сте во потрага за дополнителна обука која може да обезбеди вистинска додадена вредност [+]

Со полно работно време Мајстор за управување со хумани ресурси

Дали имате еден силен интерес во луѓето во организацијата и се стремат кон водечката позиција? Дали сте во потрага за дополнителна обука која може да обезбеди вистинска додадена вредност на пазарот на труд?

Зошто токму оваа програма Антверпен менаџмент школа? Студентите ќе се заврши со широко и информирана перспектива на тековната човечки ресурси. Линк пракса HR внимателно се следи во овој документ. Во прилог на многу конкретна слика направено за содржината на човечки ресурси, имаат студентите во текот на учебната година, како обуки и работилници за стратешко комуникациски вештини, вештини за управување и талент. Благодарение на нашите Управување со кариерата служба зема вашата кариера летечки старт. Ние ги води студентите низ целата година во дизајнот на нивните идни кариери со обезбедување ги со потребните знаења и практични вештини, тие треба да го најде вистинскиот работа можност. Што можете да очекувате? Содржина ниво: Продлабочување Експертиза... [-]


Мајстор програма во бизнис психологија и управување со човечките ресурси во претприемништвото

Turiba University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2019 Летонија Riga + 1 more

Целта на студиската програма е да им обезбеди на студентите можност да се здобијат со знаења и вештини за менаџмент психологија неопходни за управување со човечките ресурси и да се подготви меѓународно конкурентна управување со човечките ресурси специјалисти и менаџери кои ги исполнуваат барањата на пазарот на трудот. [+]

Бизнис психологија и управување со човечки ресурси во претприемачот

Степен: Професионален магистрирал за бизнис администрација (МБА)

КВАЛИФИКАЦИЈА: Менаџер на компанијата

Времетраење на студијата: 1,5 или 2 години во редовни студии, 1,6 или 2,1 години во вонредни студии

СТУДИСКИ ЈАЗИК: латвиски или англиски

Веб-страница: Во водечки компании во индустријата

Предности на ПрограматаФлексибилен процес на обука;Пренос на знаење базиран на искуство;Практични работилници.Предавачи-експерти на индустријатаDaina Skušvovnika - д-р психологија, вонреден професор, Turiba University ;Силва Јероманова Маура - Раководител на ООД "Силја";Илзе Чернова - специјалист за избор на менаџер во "WorkingDay Latvia".... [-]

Магистер по човечки ресурси и организација

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци November 2019 Италија Bologna

Магистер по човечки ресурси [+]

Зошто некои фирми прават подобри од другите? Ние ќе одговориме на ова прашање заедно, меѓутоа, некои експерти уверуваат дека тоа зависи од стратегијата, а други од технологијата или производите.

Ќе откриеме дека перформансите на компаниите се потпираат на тоа како топ-менаџерските тимови формулираат и имплементираат стратегии, како организации се дизајнирани со цел да го искористат потенцијалот на технологиите и како луѓето соработуваат за иновирање на производи и услуги. Организации и луѓе се во центарот на сцената, и во светската економија и во оваа програма.... [-]


Магистер по јавна политика и човечки ресурси

Masaryk University Faculty of Social Studies
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Чешка Brno

Програмата предвидува дипломирани студенти со вештини за разбирање и практична примена на постоечките методи на решавање на проблемите во социјалната политика и политиката на пазарот на трудот, како и способности за оценување на проблеми и политики. [+]

Зошто да одберете оваа програма?

Програмата предвидува дипломирани студенти со вештини за разбирање и практична примена на постоечките методи на решавање на проблемите во социјалната политика и политиката на пазарот на трудот, како и способности за оценување на проблеми и политики.

На програмата се препорачува особено на оние кандидати кои се заинтересирани за развој на јавните и социјалните политики во Централна (пост-комунистички) земји од Европската и во социјалните аспекти на јавната администрација. Содржината на програмата се фокусира на процесот и спроведување на социјалната политика преземање на институционална перспектива во предвид.... [-]


Онлајн мајстор во меѓународниот менаџмент на човечки ресурси

Rome Business School
Он-лајн студии Дел-студии 1 година March 2019 Италија Rome Italy Online + 1 more

Онлајн мајстор во меѓународниот менаџмент на човечки ресурси ви нуди обука на совршеност, практиканти, кариера, меѓународно вмрежување и многу други бенефиции за вашиот професионален и личен развој. Различни наставни формули се достапни за да одговараат на секое барање. Студенти од повеќе од 140 земји во светот. [+]

Датум на започнување: секоја година, во март и октомври.

Денес човечките ресурси претставуваат клучен фактор за компаниите и непрофитните организации со цел да се добие конкурентна предност. Надлежностите на поединецот, мотивациите, иновативните способности и целокупниот квалитет на професионален квалитет го одредуваат успехот на организацијата.

Од таква перспектива, компаниите и институциите мора да се опремат со експерти кои можат и целосно да ја разберат централната улога на поединецот и да ги надгледуваат поврзаните раководни процеси, како што се изборот, вработувањето, обуката, комуникацијата, развојот и компензацијата.... [-]