Магистратура Шпанија

Магистерски програми во Шпанија - Магистратура Шпанија

Master

Шпанија има квалитет во академици во високата предвид. Како резултат на тоа, студентите од целиот свет ја одбрале еден мајстор во Шпанија за образование дипломиран. Во последниве години, образовниот систем во Шпанија претрпе значителен развој, создавање на повеќе можности и програми за странски студенти. Во прилог на високо квалитетни програми, студентите извршуваат мајстор во Шпанија може да се истражуваат оваа прекрасна земја и се што е има да понуди, како што се убави плажи, прекрасни природни пејзажи, средновековни градови, солиден планините, динамични градови, блага клима, како и интересна мешавина на култури.

Постојат многу програми кои нудат еден мајстор во Шпанија дека меѓународните студентите можат да изберат од, некои примери се дизајн, бизнис, енергетиката, веронаука, менаџмент, ликовната уметност, меѓународен развој, и образованието, меѓу многу други.Господар во Шпанија програми, исто така нудат со полно работно време, скратено работно време и онлајн студии, од кои секоја има различни барања и должини во зависност од програмата и универзитет.

Дознај повеќе за мајстор во Шпанија подолу. Можете да го најдете вашето образование те чека!

Читај повеќе

MScF во меѓународни финансии

Geneva Business School (GBS)
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци February 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 1 more

Магистер на науки во финансии со голема во Меѓународните финансии е дизајниран да се предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. [+]

Магистер на науки во финансии (MSc.F) со голем во Меѓународните финансии е дизајниран да се предизвик и развој на вашето разбирање на глобалните финансии преку ригорозни обука во концептуални, аналитички и емпириски сложността на современите меѓународни финансии и инвестиции. Ќе ги разберете макроекономските сили кои го обликуваат светот денес, како да проценат ризик и да одговорат на новите финансиски и инвестициски предизвици.... [-]


Магистер по менаџмент

Toulouse Business School - Barcelona Campus
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Barcelona

Ранг врвот # 50 во Finantial Times Магистер по менаџмент е multicampus, двојна диплома и високо индивидуализира програми со над 26 специјализација да се изберат. Без оглед на вашата академска позадина, TBS Barcelona Магистер по менаџмент е идеален курс за да ви подготвиме за следната фаза од вашата кариера. А со полно работно време, 4-семестар програма, на курсот ќе ви обезбеди технички и аналитички вештини за да се направи ефикасна менаџерски одлуки. [+]

Започнете ја следната фаза од вашата кариера со мулти-кампус, високо специјализиран курс за управување со бизнисот.

Без оглед на вашата академска позадина, TBS Barcelona Магистер по менаџмент е идеален курс за да ви подготвиме за следната фаза од вашата кариера. А со полно работно време, 4-семестар програма, на курсот ќе ви обезбеди технички и аналитички вештини за да се направи ефикасна менаџерски одлуки.... [-]


Магистер по моден менаџмент

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona
Студии врз за студентски град Целосна 11 месеци January 2019 Шпанија Barcelona

Оваа IED Барселона Магистер по менаџмент на модата има за цел да ги подготви професионалци способни за управување со иновации во модниот пазар, интегрирање на управување со проекти, стратешко планирање и основни бизнис принципи за управување со додавање вредност во деловното опкружување и максимизирање на вредноста на нивниот придонес. Модни дизајнери, производи менаџери, моден маркетинг и комуникација професионалци не можат да работат независно. Потребен е координиран менаџерски профил за да се разберат сите вклучени фактори и да се олеснат подобро информирани одлуки, со цел да се зголеми ефикасноста и иновациите во модниот бизнис. [+]

ОВОЈ ПРОГРАМ СЕ ПРЕДИЗВИК НА АНГЛИСКИ

Мода е дел од нашето општество. Чинот на "облекување" е дел од нашата култура, покривајќи ги функционалните потреби на човечките суштества и, уште поважно, задоволување на потребата од комуникација. Луѓето од древни времиња секогаш го покривале телото, како за одредување на чувството на припадност, така и за разликување од врсниците. Со оглед на тоа дека денес една од првите работи што се прават со новородените во западното општество е тоа што ги облекуваат, можеме да ја разбереме важноста на облеката. Модниот феномен вклучува повеќекратни комплексности: повеќе не зборуваме за производ; ние се соочуваме со комплексен систем на меѓусебно поврзани дисциплини, што им дава на потрошувачите сеопфатно искуство во кое облеката е само дел од неа. Производот е опкружен со цел свет за да се осигура дека конечната цел ја прима вистинската порака и ги задоволува нејзините очекувања.... [-]


Магистер по Глобал претприемачки менаџмент

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Шпанија Barcelona

Стекнат искуство од прва рака, мултикултурно бизнис искуство на три континенти со USF магистрирал во Глобалниот степен на претприемнички менаџмент. [+]

Стекнат искуство од прва рака, мултикултурно бизнис искуство на три континенти со USF магистрирал во Глобалниот степен на претприемнички менаџмент.

На USF магистрирал во Глобален претприемачки менаџмент (MGEM) степен е наменета за неодамнешните дипломирани студенти од различни академски дисциплини. Преку овој степен програма, студентите учат и да ги набљудуваат глобалните и крос-културни аспекти на бизнис одлуки во рамките на претприемачки фирми.... [-]


Магистрирал во претприемништво, вложување капитал и приватен капитал

International University of Catalonia
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци October 2019 Шпанија Barcelona

Овој мајстор 's степен ќе ви овозможи со знаење и искуство кои ви се потребни за промовирање на претприемништвото, со посебен акцент на финансирање како клучно прашање. Во рамките на сегашниот макроекономски контекст, со оглед на недостатокот на постоечки кредит, индустриите на ризичен капитал и компаниите со приватен капитал сè повеќе стануваат финансиска алтернатива за сопствените права на компаниите. [+]

Овој мајстор 's степен ќе ви овозможи со знаење и искуство кои ви се потребни за промовирање на претприемништвото, со посебен акцент на финансирање како клучно прашање. Во рамките на сегашниот макроекономски контекст, со оглед на недостатокот на постоечки кредит, индустриите на ризичен капитал и компаниите со приватен капитал сè повеќе стануваат финансиска алтернатива за сопствените права на компаниите.... [-]


господар во напредна маркетинг

University of Deusto: Deusto Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Шпанија Bilbao

Овој мајстор се предава на шпански јазик има за цел да им овозможат на менаџерите кои ќе ги преземе обврските од областа на маркетинг на напредни знаења и вештини во прецизна растечката глобална и меѓусебно поврзани пазари. [+]

Опис на програмата

Овој мајстор има за цел да им овозможат на менаџерите кои ќе ги преземе обврските од областа на маркетинг на напредни знаења и вештини во прецизна повеќе глобални и меѓусебно поврзани пазари.

Таа има за цел да ги обучи професионалци способни за поставување на стратегии за односи со клиенти и потрошувачи, политики дистрибуцијата и комуникациските, бренд менаџмент во светлината на новите предизвици и можности понудени од страна на достигнувања во информатичката и комуникациска технологија и земајќи ги предвид специфичностите на различни пазари и земји; менаџери кои се способни да ги идентификуваат и да предложат најсоодветен бизнис модели во секоја средина, дизајн и имплементација на одржлив и одговорен стратегии. ... [-]


Магистер по туризам

EU Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2019 Шпанија Barcelona

Поголемиот глобализиран свет доведе туризам да стане една од најбрзо растечките индустрии во бизнисот денес. Модерните компании бараат академски квалификувани, визионерски лидери да креираат нови бизнис модели и да ги разберат промените во технологијата и трендовите на потрошувачите. Фокусирајќи се на развој на извршни вештини и стратешки способности, оваа програма ги истражува теории, практики и рамки кои ја сочинуваат областа на туризмот и угостителството, додека го развиваат вашето разбирање за потребите на меѓународните и меѓукултурните потреби. [+]

Поголемиот глобализиран свет доведе туризам да стане една од најбрзо растечките индустрии во бизнисот денес. Модерните компании бараат академски квалификувани, визионерски лидери да креираат нови бизнис модели и да ги разберат промените во технологијата и трендовите на потрошувачите. Фокусирајќи се на развој на извршни вештини и стратешки способности, оваа програма ги истражува теории, практики и рамки кои ја сочинуваат областа на туризмот и угостителството, додека го развиваат вашето разбирање за потребите на меѓународните и меѓукултурните потреби.... [-]


Магистер по Дигитални Бизнис

The Valley Digital Business School
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци October 2019 Шпанија Barcelona

На MDB + возови професионалци, во сите области на дигитални бизнис и се грижи за стекнување на знаења и вештини потребни за работа во дигиталниот сектор. Голем професори на факултет, специјалисти кои се активни, и ажурирани дневен ред се обезбеди примена на знаењето на реалноста на компании. [+]

Магистер по Дигитални Бизнис

Во Шпанија, 88,3% од населението е поврзан на интернет, а шест милиони луѓе се постојани дигитални комуникатори.

Седмата годишна студија на мобилен маркетинг IAB, не става како прва земја во Европската унија во пенетрацијата на паметен телефон, како што е главниот уред за да пристапите до интернет, 85%, оставајќи компјутери второ, со 67%, и таблети во третото место со 45%. ... [-]


мајстор во либерални студии

European College for Liberal Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 12 месеци September 2019 Шпанија Barcelona Madrid + 2 more

МЛС - мајстор во Либералната студии (60 кредити) [+]

Нашите програми за постдипломски студии, секој со различни барањата на програмата, се врз основа и се целосно компатибилни со утврдените Европски и американски образовни системи. Европските насоки за високото образование се наведени во договорите Болоња. Еднаш минималниот број на кредити се заработени, барање за дипломирање може да се поднесе. Не сите програми се понудени на сите кампуси. Се однесуваат на распоредот на програмата за повеќе детали.... [-]


Магистер по бизнис менаџмент и маркетинг

ESEM
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Шпанија Madrid

А програма за професионалци, на меѓународно ниво. Наменета за луѓето кои имаат или се повикани да го окупираат позициите и функциите на комерцијални маркетинг менаџери или продажба ... [+]

А програма за професионалци, на меѓународно ниво. Наменета за луѓето кои имаат или се повикани да го окупираат позициите и функциите на комерцијални маркетинг директор или продажба

ESEM, со 47 години активност и развој, е бизнис училиште од областа на бизнис области на комерцијални и маркетинг, со признавање во национални и меѓународни компании.

Од страна на нашите училници и програми има повеќе од 20.000 студенти на пет континенти.... [-]


Магистер по развој на дигитални решенија

BARCELONA TECHNOLOGY SCHOOL
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци October 2019 Шпанија Barcelona

Магистер по развој на дигитални решенија е меѓународно искуство за оние кои сакаат да влезат во дигиталната индустрија со цврста основа и за оние кои сакаат да започнат нова кариера во дигиталната индустрија. Тоа е мајстор усогласен со технологијата и бизнис вештини кои дигиталните компании треба да развијат креативни и иновативни дигитални решенија. [+]

Магистерски програми во Шпанија. Што ќе научам за време на Учителот?

Како студент на Магистер по развој на дигитални решенија, ќе ги стекнете најбараните дигитални и деловни вештини кои ќе ве квалификуваат за разновиден спектар на работни задачи во дигиталната индустрија.

Мајсторот ќе ви даде широк преглед на највлијателните знаења и технологии за да можете да развиете дигитални решенија.... [-]


мајстори во компјутерски науки (1-година)

Harbour Space
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 1 година September 2019 Шпанија Barcelona

Магистер на програмата е интензивна едногодишната програма наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите разбирање со практичните аспекти на компјутерските науки. [+]

Магистер на програмата е интензивна едногодишната програма наменета за оние кои сакаат да ги продлабочат своите разбирање со практичните аспекти на компјутерските науки. Програмата е силно насочена кон развој на професионални вештини на студентите потребни за вработување, додека се во состојба да се прилагодат на брзо менување на технологија, за да работат ефикасно, професионално и етички во компјутери поврзани професии, како што е докажано од страна на нивната комуникација, тимска работа и лидерски вештини. Кандидатите можат да бидат дипломирани студенти од други степени со силен математички јадро, или оние што продолжувањето на нивните академски потрага по постигнување на БСЦ во компјутерската наука.... [-]


Магистер по експериментални науки

The Barcelona Institute of Science and Technology
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија Barcelona

Магистер по експериментални науки или Магистер по мултидисциплинарен истражување во експериментални науки е заедничка академска програма на Одделот за експериментални и здравствени науки на UPF (DCEXS, UPF) и The Barcelona Institute of Science and Technology (BIST). Програмата нуди високо флексибилни и персонализирани рацете на обука за истражување во мултидисциплинарен истражувачки животната средина. [+]

Пионерската програма се фокусираше на практично истражување во научни центри за квалитет во Барселона

Преглед

Покрај истражувачкиот аспект, мајсторот исто така ќе развие талентирани научници преку искуствено обучување во професионални вештини, како што се научна комуникација, управување со проекти, одговорно истражување и иновации. Мајсторот на мултидисциплинарни истражувања во експериментални науки е заедничка академска програма на Одделот за експериментални и здравствени науки на UPF (DCEXS, UPF) и The Barcelona Institute of Science and Technology (BIST). Програмата нуди високо флексибилни и персонализирани рацете на обука за истражување во мултидисциплинарен истражувачки животната средина. Полно работно време програма за 1 академска година (60 ECT кредити) на англиски јазик.... [-]


Господар онлајн безбедноста на храната

CESIF
Он-лајн студии Дел-студии 1 година April 2019 Шпанија Spain Online

Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти по хемија, биологија, аптека, ветеринарна наука, технологијата на храна, агрономи или било кој универзитет степен поврзани со областа на храната. [+]

А тоа кој треба да

Овој мајстор 's степен е наменета за дипломирани студенти по хемија, биологија, аптека, ветеринарна наука, технологијата на храна, агрономи или било кој универзитет степен поврзани со областа на храната.

ЦЕЛИ

Целта на Мајстор за безбедност на храната Тоа е да им обезбеди на студентите со длабоко, сегашните и целосен увид на сите аспекти на безбедноста и квалитетот во прехранбената индустрија.... [-]


Европската Магистер по туристички менаџмент

University of Southern Denmark
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Шпанија Girona

Две години интегриран со полно работно време Европската Мајстор програма има за цел на квалификациите за дипломирани студенти да се справат со огромниот предизвиците во современото туризам ... [+]

Две години интегриран Европската Магистер програма со полно работно време има за цел на квалификациите за дипломирани студенти да се справат со огромниот предизвиците во современото туризам.Преку највисоко ниво, истражувања базирани на образованието и вклучување на повеќе дисциплини и парадигми се занимава со дипломираните студенти предмет ќе се стекнат со потребните надлежности за развој и управување на туризмот на одржлив начин.Учениците да учат во три европски земји: Данска (Колдинг), Словенија (Љубљана) и Шпанија (Girona). Ова им дава можност да се доживее различни образовни, културни и социјални средини, а со тоа да ги подобрат своите социјални компетенции.Студентите EMTM ќе биде награден со титула: Европската Магистер по Менаџмент во туризмот (EMTM).Успешната дипломиран ќе биде во можност да аплицираат за докторски програми на високо ниво или да ги извршуваат кариера во пракса. Поранешни студенти се поканети да стане членка на EMTM алумни.Почнувајќи од септември 2013 од Европската програма за мајстор на Еразмус Мундус во туризам управување (EMTM) ќе бидат поставени во кампусот во Колдинг.... [-]