Пребарај за Мастерс во економија

Најди ги вашите магистерска диплома по економија овде!

економија

А господар 's степен вклучува ангажирање со концепти кои се воведени во претходна програма за подлабоко и повеќе специјализирани ниво. Господар 's програма е продолжување на диплома или еквивалентно.

Што е Магистер по економија и администрација? Тоа е напреден степен што се фокусира на теми на макро и микро економија, финансии, принципи на индустриски организација, јавната политика и теми во економијата и бизнисот. Степенот е обично една до две години и вклучува предавања, тестови и магистерска теза. Во прилог на барањата курсот, студентот може да специјализираат во одредени области на интерес.

Со Магистер по економија, дипломиран има солидно разбирање на главните теми во финансии, економија и бизнис. Тој или таа ќе бидат добро обучен во концепти, како и практична примена во корпоративниот свет.

Цената на оваа Магистерски студии варира во зависност од институцијата, должината на курсот и други фактори. Тоа е можно да аплицираат за финансиска помош или заем како и да се вклучат во работата на студија за да се плати школарината.

По завршувањето на Магистер по економија и администрација, дипломиран може да ги извршуваат различни кариери во бизнис или финансиски области. Тие често работат за јавни и приватни фирми или започнат свој сопствен бизнис. Некои студенти да станат претприемачи, додека други работат за консултантски фирми, непрофитни организации и истражувачки центри. Други, пак, се работи за владини организации или за академски институции. Повисок степен во областа на бизнис и економија е високо ценет од страна на работодавците и може да доведе до голем број на можности за работа.

Може да аплицираат за мајстор во водство и администрација на универзитет или изберете онлајн опции за учење. Постојат многу курсеви за учење на далечина на располагање, кои се вклопуваат добро во работа распоред.Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

Мајстор за финансии

Rady School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 15 месеци September 2018 Соединети Американски Држави La Jolla

Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. [+]

Мајстори економија диплома. Степенот назначени мајстор за финансии програма на UC Сан Диего е Ради школа за менаџмент подготвува дипломирани да се справи со значајни предизвици со кои се соочува финансискиот сектор. Дипломирани студенти на Магистерски студии за Рајли школа имаат обезбедено позиции со организации како што се Голдман Сакс, ЈП Морган Часе, Алтегрис, ЦИТИЦ хартии од вредност, Дробни Капитал, Рејлијант Глобал Советници, Гуртин Општински Бонд Менаџмент, ФениксМарт, Мерико Сервисни, советници за димензионални фондови, УБС и Стенфорд Универзитет. Дом на Економетрија Ради школа е во уникатна позиција да понуди мајстор за финансии, кој нагласува квантитативни методи, емпириски работа и финансиски економетријата. УЗ Сан Диего има богата традиција во емпириска и теоретска економетрија. Некои од најшироко користените емпириски модели развиени од истражувањето на УЦ Сан Диего факултет. Акцентот на ригорозни емпириски податоци управувано методи се разликува Магистерски Рајли школа на финансии од програми од областа на финансискиот инженеринг. Нашиот факултет ја обликува индустријата Рајди школа за менаџмент на мајстор за финансии степен обезбедува ригорозни, рацете на обука подготвува дипломирани студенти да се придонесе веднаш во средини каде квантитативни и аналитички вештини се на премија. Ќе дознаете врвни методи за анализа на "големи податоци" за финансиски одлуки и управување со ризик. На програмата акцент на квантитативните модели и методи обезбедува дипломирани студенти се опремени да се развие иновативни решенија за комплексни проблеми со кои се соочува финансискиот сектор. Запишување Мајсторот на финансии кандидати ќе имаат исклучителни квантитативни вештини, силен интерес во аналитички темели за финансии и управување со ризик, и желба да... [-]

господар на бизнис статистика

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Обединетото Кралство London Cambridge Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Boston + 9 more

Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, една година Hult Мајстор за бизнис Статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. [+]

Оваа програма е достапна само како втор дел од програма за двојна, по студентите имаат завршено една година МБА или мајстори на меѓународниот бизнис. Тоа ќе биде достапен како полно работно време, еден-годишна програма во Сан Франциско за почеток мандат во септември 2018 година. Научете како да се преведе на големи податоци и анализи во акција и да се квалификува за 3-година OPT работна виза во САД Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, Hult една година Мајстор за бизнис статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. Локации Започнете вашиот Магистер за бизнис статистика во Сан Франциско, а потоа изберете да се изборни предмети во која било друга два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е. Вашиот Магистер за бизнис статистика на прв поглед Кој е оваа програма за? За кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да влијаат врз бизнис одлуки и стратегија преку искористување на предвидливо способности на податоци и анализатор на бизнис. Не-американските жители кои добиваат Мајстор за бизнис статистика, исто така, ќе се квалификува за до три години OPT (Факултативна Практична обука) во САД, откако нивните студии. OPT е нормално 12 месеци, па степен е особено добро прилагодени за оние кои сакаат да се доживее работат во САД по нивниот степен. За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со нас. Што ќе научат Компании како што... [-]

Мајстор во управување со хумани ресурси и организација

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци December 2017 Италија Болоња

Мајстор во човечки ресурси и организација (MHRO) е со полно работно време (и со полно работно искуство) на англиски јазик програма која има за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина, да господар организациски дизајн и човечки ресурси за управување со предизвици во мултикултурни контексти. [+]

Мајстори економија диплома. Зошто некои компании се претстават подобро од другите? Ние ќе одговориме на ова прашање заедно, како и некои експерти уверувам дека тоа ќе зависи од стратегијата, а други на технологијата или производи. Ние ќе се открие дека перформансите на компаниите зависи од тоа колку екипи топ-менаџмент формулираат и имплементираат стратегии, како организации се дизајнирани со цел да ги користат можностите на технологијата, и тоа како луѓето да соработуваат за да иновираат производи и услуги. Организациите и луѓето се во центарот на сцената, и во светската економија и во оваа програма. На Мајстор во управување со хумани ресурси и организација (MHRO) е со полно работно време (и со полно работно искуство) на англиски јазик програма, која има за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина, да господар организациски дизајн и човечки ресурси за управување со предизвици во мултикултурни контексти. Оваа програма е и Магистер на науки и мајстор за работа, така да се каже. Додека академски совршеност е обезбедена од страна на меѓународните фокусирани на академски професори, ќе имаат можност за решавање на различни проблеми кои работат со менаџерите на сите заедно на годината. Интерактивна настава, лидер Предавања, тимски задачи, во компанијата работилници, Вештина Labs, кариера советување, 1 месец проектниот тим Работа со хумани ресурси & О директор, Средби со мрежа на алумни на училиштето, и 3-во-4-месеци стаж обезбеди единствена контекст за оспорување себе, учење, и да појдете успешна кариера во бизнис, или во консултантска фирма. Оваа програма е првиот италијански Интеруниверзитетската Магистер по HRO,... [-]

магистрирал во финансии и контрола

Meliusform Business School
Студии на универзитет или он-лајн Дел-студии 5 месеци November 2017 Италија Рим Милан + 1 more

Магистер (оригиналното име на "мајстор во сметководство, финансии и контрола) е формирана, за време на неговите претходни изданија (од 1997 година), повеќе од 1.000 учесници, вклучувајќи ги и новите студенти и професионалци од консултантски компании и студии, секогаш добивање на "висок проценка на пресудата во сведоштвата на курсот. [+]

Од изјавите на системот за планирање, финансиско програмирање за растечки компании и да се надминат можните кризни состојби 5 месеци - 40 часа - 20 викенд - 160 часа во училница Часови во Формула Сабота - 9:30-18:30 Магистер (оригиналното име на "мајстор во сметководство, финансии и контрола) е формирана, за време на неговите претходни изданија (од 1997 година), повеќе од 1.000 учесници, вклучувајќи ги и новите студенти и професионалци од консултантски компании и студии, секогаш добивање на "висок проценка на пресудата во сведоштвата на курсот. Присуство во програмата за обука на голем број на вежби (со употреба на Excel ® користат), како и можност за учесниците да ги надминат сите отсуства во судот преку видео-часови (ексклузивна платформа за е-учење, исто така се користи за научни студии) е дозволено овој мајстор да уживаат секогаш признание за квалитет од страна на професионалната заедница (сите мајстор модули се акредитирани во надлежност на Националниот совет за сметководители и ревизори) и од претпријатијата, опишувајќи како настан од практични и оперативните содржина, тешко да го имитираат за иновации на нејзината содржина, за сигурноста на своите експерт факултет и посветеноста на службата за вработување. Структура Модул 1: БУЏЕТОТ КАКО АЛАТКА ЗА ИНФОРМАЦИИ И КОНТРОЛА Модул 2: Бизнис планирање и финансиско моделирање: бизнис план во проценката на инвестициони проекти Модул 3: Министерство за финансии на компанијата и управување со средствата Модул 4: ЕВАЛУАЦИЈА НА БИЗНИС 5 Форма: ФИНАНСИСКИ due diligence Модул 6: Вонредна финансиското работење и потресени М & А Модул 7: контрола на управување со системи и... [-]

Магистер на науки во финансиска анализа

University of San Francisco - School of Management
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 22 месеци August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco + 1 more

Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на Универзитетот во Сан Франциско се фокусира на градење на експертиза во анализа на инвестициите и менаџмент. [+]

Мајстори економија диплома. На Магистер на науки во финансиска анализа (MSFA) на програмата на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува уникатна комбинација на академски строгост и практични искуства во квантитативна финансиска анализа и економијата. Добие софистициран обука во областите смета клучна за управување со инвестиции професија како отелотворени во Финансиски аналитичар (CFA) ознака. Овој дипломиран програмата се интегрира квантитативните обука кое се бара од страна на финансиските професија со солидна основа во етичкото однесување кој што се заснова на финансиските пазари и трансакции. Детали за Изберете од 2 програмата формати: - 18-месечно со полно работно време програма која вклучува факултет предводена практикум или програма Вол Стрит / SEC потопување - 22 месеци со скратено работно време програма наменета за работа професионалци Подготовка за на CFA испити Пристап до Блумберг терминали Широк спектар на науката и опции финансиска помош Понуден во USF во Сан Франциско центарот на кампусот (есен и пролет семестри) Акредитирани од страна на AACSB, највисок стандард на достигнување одржа само 5% од бизнис училишта во светот Влегување Потребно - Официјален транскрипт (и) - Прикачи копии на записите од секој акредитиран колеџ или универзитет присуствуваа на онлајн апликација. Ако примени во програмата, упатства за испраќање претставник, запечатени записници ќе бидат обезбедени. - Бара фондација курсеви - Микроекономија, Макроекономија, сметководство, веројатност и статистика, Калкулус курсеви, и познавање на табела апликации. - Резиме - Прати А сегашниот продолжи покажувајќи релевантно работно искуство. Професионални MSFA Кандидатите треба да имаат минимум две години на полно работно време, пост-додипломски професионално искуство. - Писма на Препораката... [-]

Магистер по банкарство и финансии (MBF)

CESTE Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 семестри October 2017 Шпанија Сарагоса Боливија Cochabamba Ла Паз Санта Круз Oruro + 5 more

Магистер по банкарство и финансии CESTE е наменета за млади професионалци кои сакаат да ги извршуваат професионална кариера во финансискиот сектор и во финансиската област на компании и организации во целина, со цел дека, во краток временски време, тие се менаџерски одговорности ги игра. [+]

Магистер по банкарство и финансии CESTE е наменета за млади професионалци кои сакаат да ги извршуваат професионална кариера во финансискиот сектор и во финансиската област на компании и организации во целина, со цел дека, во краток временски време, тие се менаџерски одговорности ги игра. Еден од најпознатите истакнатите карактеристики на програмата е дека тоа му дава можност да се подготват за престижната ™ ЕСА (Европската Финансиски советник) на EFPA (Европската асоцијација за финансиско планирање) сертификација студенти. Исто така, господар, исто така, става студентот во добра позиција да се добие (Финансиски ризик менаџер) GARP (Global Здружението на специјалисти за ризикот) сертификација FRM®. CESTE е центар за обука акредитирани од страна на двете институции, и EFPA и GARP. Уште еден особено интересен предизвик е дека CESTE учествува во истражување предизвик на CFA Институтот, единствена можност за одредена група на ученици кои ќе учат од искуството на водечките експерти во индустријата, и да се натпреваруваат со другите ученици кои се формираат во најдобар финансии програми во светот. Опис на програмата акредитации Магистер по банкарство и финансии (MBF) Магистер по банкарство и финансии е наменета за дипломирани студенти од универзитети и бизнис школи кои сакаат да се развие кариера во овој сектор. Исто така постои и пристап за повеќе од 25 години без универзитетска диплома и да покаже искуство во секторот. Програмата е фокусирана на развој на професионални вештини кои се барани денес во финансискиот и банкарскиот сектор и финансиските области на корпоративна одговорност. Субјекти бараат професионалци со бизнис визија со солидно познавање на... [-]

мајстор во корпоративните финансии

LUISS Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Италија Рим

Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации. [+]

Мајстори економија диплома. Во овие денови, на управувањето со финансиските ресурси и односи со финансиски пазари и инвеститори се критични и основните цели во рамките на фирми, финансиски институции и други организации. Финансиската димензиите и релевантноста систем се зголеми, како и неговата комплексност: нови финансиски инструменти, инвеститори и оператори се утврди условите на пазарот и пристап до ликвидност. Стратешката улога на Корпоративни финансии е, според тоа, се повеќе и повеќе важно поради доминацијата на финансирање на продуктивни инвестиции. Менаџерите мора да плаќаат посилни внимание на подигање на капитал, финансиско планирање, управување со ризик и инвестиции. Финансиски образование е во процес на сериозни промени во глобалната економија од лекари мора да се соочи со нови барања и предизвици и да стане вистински бизнис партнери на ниво на донесување одлуки. Нашата програма има за цел да се подготви да се справи со се повеќе комплексни финансиски предизвици со обезбедување на учесниците со солидна техничка знаења и вештини, како и на попречните компетенции кои се потребни за да управуваат сложени финансиски ситуации во меѓународна средина. Финансиски образование не нуди да научат да се подобри знаењето, но тоа е за промоција на директно влијание во знак на поддршка на промена. Ние ќе ви помогне да се здобијат со темелно познавање на концептуални и емпириски алатки за да се справат со новите предизвици да ги претворат во нови можности. пРОГРАМА Студентите почнат со курсеви за подготовка на генералниот менаџмент и потоа да се фокусира на основни курсеви и различни лабораторија активности, со цел да се... [-]

Извршниот Магистер во логистика и управување со снабдувачки синџири

IMF Business School
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии Open Enrollment Шпанија Мадрид

Овој мајстор извршната власт во помеша формат во Мадрид, нуди на студентите можност да им пријде на логистика, од суштинско значење во областа на работењето на секоја фирма да се натпреваруваат и да се позиционираат на глобално ниво. Со 54 часа во училница сесии и семинари, тоа е можност да се применуваат практично теоретски содржини и промовирање на состанок за вмрежување. [+]

Овој мајстор извршната власт во помеша формат во Мадрид, нуди на студентите можност да им пријде на логистика, од суштинско значење во областа на работењето на секоја фирма да се натпреваруваат и да се позиционираат на глобално ниво. Со 54 часа во училница сесии и семинари, тоа е можност да се применуваат практично теоретски содржини и промовирање на состанок за вмрежување. Насочени кон: Во насока на професионалци и менаџери заинтересирани во областа или подобрување на нивните знаења во областа на логистичките операции и господар на потребните вештини потребни од страна на овој сектор на квалитетот на процесите, логистичките операции, комерцијална дистрибуција, синџирот на снабдување, купување и управување со снабдувачки . ЦЕЛИ Извршниот Магистер во логистика и управување со снабдувачки синџири Знаат стратегии за ефикасна дистрибуција на производи со одлична услуга. Да им обезбеди на студентите со клучеви за насочување и процеси квалитет план и логистички операции. Стекнат со потребните знаења за основите на логистика, производство и комерцијална дистрибуција на глобално ниво. Да ги обучуваат учениците да се планираат потребните логистички проекти во сите негови фази и алатки прават оперативни одлуки. Знаејќи како купување и управување со снабдувачки и креирање на механизми со снабдувачки синџири. Мастеринг логистика информатичката технологија и сите оние кои се во врска со системите за инженерски и логистика. Методологија и евалуација МЕТОДОЛОГИЈА Овој метод додава предностите на presentiality предностите на онлајн обука. Студентите посетуваат училница сесии 9 работилница формат, со методологијата многу партиципативен применуваат. Тие, исто така, ќе имаат пристап до виртуелен кампус да уживаат во технолошки... [-]

господар во Менаџерска економија

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2017 Полска Wrocław

Магистерски степен е наменета за студентите кои очекуваат да продолжи менаџерската кариера во бизнисот во нивната матична земја или во странство. Програмата нуди на економски вештини и компетенции неопходни за да се справи со управување со предизвици на зголемената комплексност во модерната економија. [+]

Мајстори економија диплома. Господар во Менаџерска економија Оваа две-годишна програма претпоставува пред ниво на знаење диплома по економија. Магистерски степен е наменета за студентите кои очекуваат да продолжи менаџерската кариера во бизнисот во нивната матична земја или во странство. Програмата нуди на економски вештини и компетенции неопходни за да се справи со управување со предизвици на зголемената комплексност во модерната економија. Курсевите покриваат и традиционалните и новите економски области, вклучително и микроекономија, Менаџерска економија, маркетинг, Иновативен менаџмент, сметководство, пазарот на капитал, конкуренцијата, индустриски и даночната политика. Програмата исто така вклучува проблемите на меѓународна економија и бизнис менаџмент на Глобал и единствениот европски пазар. Дополнителни контакт за азиските земји од Источна Европа и Централна: mme.wro@yandex.ru Влегување Потребно Да добијат влез на UWr курсевите потребно е да се исполнат нашите Академски услови за влез, Барања на англиски јазик и легализира вашата диплома. тука можете да најдете и dowload на PDF датотека со општите услови за влез. Крајните рокови за пријавување: За зимскиот семестар семестар (октомври 2017 година) за прием последните на: 31 август 2017 година за кандидати од земјите кои не се членки на ЕУ 10 елементи септември 2017 година за кандидати од земјите на ЕУ [-]

Магистер по економија

University of San Francisco - College of Arts & Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco

Приватниот, јавниот и непрофитниот сектор во целиот свет побарувачката економисти и аналитичари, кои се опремени со силна квантитативна вештини економија. [+]

Магистер по економија Приватниот, јавниот и непрофитниот сектор во целиот свет побарувачката економисти и аналитичари, кои се опремени со силна квантитативна вештини економија. Степен Магистер по економија програма на Универзитетот во Сан Франциско обезбедува дипломирани студенти со ригорозен тренинг во аналитички знаења и способности од суштинско значење за предизвиците на менување економии, инвестициите индустрија, банкарството и корпоративното управување. М-р по економија дипломиран програма нуди можности за практиканти, во режија истражување, господар 's теза, студија / истражување во странство или комбинација од овие опции. Дипломирани студенти, исто така, се добро подготвени да ги извршуваат докторат студии по економија, и го направиле тоа во таква универзитетите, како Џорџтаун Универзитетот, Универзитетот на Калифорнија во Беркли, thlibrarye Универзитетот во Вашингтон, на Универзитетот на Калифорнија во Дејвис, Универзитетот Корнел и на Универзитетот на Калифорнија во Санта Круз, меѓу другите. М-р по економија дипломиран програма започнува во падот само (крајот на август). Сите курсеви за постдипломски-ниво се нудат по 4:30 часот, а повеќето од нив се одржуваат во вечерните часови.... [-]


Господар програма во банкарството и финансиите

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор на уметничката програма во Банкарство и финансии (MBF) на Универзитетот на St.Gallen е една од водечките програми за банкарство и финансии во Швајцарија. [+]

Со предизвик наставна програма, мајстор 's програма во Банкарство и финансии (MBF) е една од водечките меѓународни финансии програми. Тоа рангирана 10-ти во Фајненшл тајмс Пласман 2017 година.

Во областа на финансиските пазари, финансиски институции, Корпоративни финансии, и квантитативни методи, оваа програма нуди високо-квалитетно образование во теорија и примена. Тој е дизајниран да ги обучуваат учениците во критичко размислување на различни концепти и пристапи кои преовладуваат во финансиската теорија и пракса.... [-]


Магистер по финансии

University of Vaasa
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Финска Vaasa

Степен Мајстор е на програма во финансии се фокусира на теоријата на финансии и финансиски анализи од меѓународна перспектива. [+]

Степен Мајстор е на програма во финансии се фокусира на теоријата на финансии и финансиски анализи од меѓународна перспектива. На програмата дава преглед на корпоративните финансии, инвестиции, и опција цените. Студентите ќе развијат специјализација во областа на корпоративните финансии и инвестиции, како на пример оцена на акции и обврзници, финансиските пазари, опција цените, капитално буџетирање, цената на капиталот, долгорочна финансиска политика, како и други теми поврзани на модерната финансии. ... [-]


Мајстор за финансии

Shanghai Advanced Institute of Finance, Shanghai Jiao Tong University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Кина Шангај

Мајстор за финансии програма започна во 2009 година со цел на програмата е да овозможи на студентите модерната финансиската теорија, софистициран квантитативни алатки и практични знаења од [+]

Мајстор за финансии

Саиф мисија е да стане светска класа институција за истражување и напредни образование во финансии и менаџмент. Шангај Напредно Институтот за финансии (Саиф) е основана во Шангај Jiao Тонг универзитет (SJTU) во април 2009 година. Саиф комбинира најдоброто од Западна и кинески системи за образование заедно со исклучителни ресурси и факултет да понуди образование светска класа во кампусот на еден од најдобрите универзитети во Кина. Иако програмата има силна глобална фокус, тоа е уникатен по тоа што е исто така прифатена во земјата од страна на Министерството за образование, како официјално признаен степен. Како член на финансиската заедница во светот, Саиф се стреми да придонесе за развој на Шангај како глобален финансиски центар. Во кои работат кон оваа цел, Саиф игра многу различни улоги, како што се глобалната талент и истражувачки центар, центар за интеракција меѓу академските, индустријата и владини лидери, и симбол на иновации и влијание широко признати од страна на медиумите и водечки финансиски експерти. Мајстор за финансии (МФ) е предводник на програмата на Саиф бидејќи за првпат се запишува студенти во есента 2009 година. Како две-годишна програма за полно работно време, МФ програма нуди на студентите со доследна и одржлива конкурентна предност во растечката глобална економија. Програма Означете Глобално познатиот факултет До октомври, 2015 година, ние имаме 25 полно работно време професори и 34 посебен термин професори. Овие броеви продолжи да расте. 100% од нашите членови на факултет поседуваат д-р диплома од врвните светски универзитети. 74,6% од нашите професори се или биле tenured факултет... [-]

UCC / комонвелт Извршниот Магистер за бизнис / јавната администрација

University of the Commonwealth Caribbean
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 20 месеци October 2017 Јамајка Ова е

Овие мајстори обезбедува база на релевантни и иновативни наставна програма да им помогне на администраторите работат зајакнат своите познавање на современите практики на јавни / бизнис администрација. [+]

УКЦ / Комонвелт Извршниот Магистер за бизнис / Јавна Администрација Овие мајстори обезбедува база на релевантни и иновативни наставна програма да им помогне на администраторите работат зајакне своето знаење на современата јавни / бизнис администрација практики и да се подобри нивното управување и лидерски вештини во јавниот / деловни услуги, секторот на владата или не-добивката. [-]

Магистер по финансии

University of Liechtenstein
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 10 семестри September 2018 Лихтенштајн Вадуз

Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции [+]

«Мајстор е на програма во финансии е прифатена во програмата CFA Институтот Универзитетот признавање. Овој статус им се доделува на институции чиј степен програма по (и) се вклучат најмалку 70% од програмата CFA кандидат Тело на знаења (CBOK), која им нуди на студентите со солидна основа во CBOK и да ги позиционира и да седат на CFA испити. »

Краток опис

Магистер по финансии е меѓународно призната диплома програма мајстор и во моментов е една од ретките програми во областа на германскиот јазик со посебен акцент на управување со средства, управување со богатството и меѓународни корпоративни финансии. Оваа програма е уникатна благодарение на своите меѓународни пристап, пракса-ориентирана програма и нејзините лични средина за учење за студентите. Програмата е целосно се предава на англиски јазик, трае 4 семестри и грантови 120 ЕКТС. ... [-]