Пребарај за Мастерс во маркетинг

Најди ги вашите магистерска диплома по маркетинг овде!

маркетинг

Поединци кои се обидуваат да напредуваат во својата кариера и кои веќе добиле нивната диплома може да се најде добивање на магистратура да биде логичен и корисни следниот чекор. А господар 's степен ви помага да ги изостри фокусот на поединецот во одредена област и, исто така, ги подготвува за понатамошни студии, ако сакате.

Што е мајстор за маркетинг и комуникација? Тоа е програма која им овозможува на учесниците да се разбере како на светот околу нив комуницира, како и најефикасните начини за да ги испраќаат порака до различни публики. Не само што студентите учат актуелни маркетинг и комуникации стратегии, но тие исто така се здобијат сакаат аналитички вештини, бизнис знаење и разбирање на тоа како маркетинг влијае на многу економии. По завршување на овој степен дипломирани студенти се во можност да се развијат и спроведат ефективни маркетинг кампањи и говори.

Постојат неколку различни придобивките од завршувањето на мајстор за маркетинг и комуникација.Својот интердисциплинарен концепти помогне на дипломираните студенти да стане мулти-фацетирани работници. Ова може да им помогне на оние поединци одржување умешност во рамките на пазарот на труд.

Постојат различни фактори кои придонесуваат за трошоците за добивање на овој степен. Одредени фактори, како што просечната цена на институцијата, географската локација, и дали ќе ги учат онлајн или на кампусот сите играат улога во одлучувањето на конечната цена.

Овој степен обезбедува спектар на можности за кариера за да изберете од. Дипломирани студенти можат да одлучат да влезат во полето на маркетинг и работа за практично било кој тип на бизнис. Големите корпорации, мали бизниси, непрофитни организации, трговијата на мало и повеќе, се во постојана потреба од маркетинг професионалци. Поединци, исто така може да изберат да се приклучат маркетинг фирми или започнат свој сопствен бизнис. Оние кои уживаат во зборување аспект може да се разгледа на извршување на позиција во областа на филмот и медиумите.

Ако имаат смисла за маркетинг или љубов комуникација со другите, овој степен е вреди да се размислува. Пребарај за вашата програма подолу и контакт директно канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на олово форма.

Читај повеќе

господар на меѓународниот маркетинг (МИМ)

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Boston Обединетото Кралство London Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Cambridge + 9 more

Како компании бараат да се направи разлика на нивните придонеси во глобалниот пазар, Hult е една година Мајстор на Меѓународен маркетинг степен ќе се подготвува со стратешки и executional маркетинг вештини потребни за да се издвоите. [+]

Мајстори маркетинг диплома. Се опремени со маркетинг вештини треба да издвоите на глобалниот пазар. Како компании бараат да се направи разлика на нивните придонеси во глобалниот пазар, Hult е една година Мајстор на Меѓународен маркетинг степен ќе се подготвува со стратешки и executional маркетинг вештини потребни за да се издвоите. Локации Започнете ја вашата мајстор на Меѓународен маркетинг во Бостон или Лондон, а потоа изберете да се истражуваат сите други два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е. Вашиот мајстор на меѓународен маркетинг на прв поглед Кој е оваа програма за? Кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да започнат кариера во маркетинг. Што ќе научат Мастеринг на маркетинг микс е повеќе критични од било кога корисниците се постојано изложени на зголемување на бројот на онлајн и офлајн содржина. Мајсторот на Меѓународен маркетинг, студентите ќе научат како да се потпора дигитален маркетинг, социјалните медиуми маркетинг стратегии, како и стратегии клиент ангажман да се пробие на бучавата и да се направи мерливи влијание врз деловните цели преку маркетинг. Зошто Hult? Маркетинг се менува брзо и бизнис училиште треба да биде подеднакво вешт за да го задржи темпото. Hult беше една од првите бизнис училишта да им понуди на Магистер по дигитален маркетинг, и покрај тоа што основните компоненти на тој степен оттогаш се приклучи на мајстор на Меѓународен маркетинг, останува фактот дека Hult се движи брзо и намерно да се обезбеди на своите студенти да добијат... [-]

господар во маркетинг, комуникации и новите медиуми

Bologna Business School
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци December 2017 Италија Болоња

Магистер по маркетинг, комуникации и новите медиуми е со полно работно време програма се предава целосно на англиски јазик, кои имаат за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина за управување со методи и техники на двете традиционални и дигитални медиуми во индустријата во моментов е во процес на континуирано револуција. Алумни на овој мајстор има поставеност стапка од 96% во рок од 6 месеци. [+]

На господар во маркетинг, комуникација и нови медиуми е со полно работно време, научи целосно на англиски јазик, кои имаат за цел да ги подготви дипломирани студенти од било која дисциплина за управување со методи и техники на двете традиционални и дигитални медиуми во индустријата во моментов е во процес на континуирано револуција. Алумни на овој мајстор има поставеност стапка од 96% во рок од 6 месеци. Преку експанзија на мобилни уреди секој ден, се повеќе и повеќе луѓе од целиот свет се поврзете преку социјалните медиуми: Твитер има 320 милиони активни месечни корисници, Instagram 400 милиони евра, Google + 540 милиони, YouTube 1 милијарда и Фејсбук 1,6 милијарди долари. Она на што сме сведоци е повеќе од технолошката револуција, тоа е длабоко социо-културна трансформација. Компании од целиот свет се постојано зголемување на износот тие инвестираат во нивната онлајн рекламирање канали за подобрување на нивниот однос со потрошувачите и бизнис заедницата. Заедно со нашите партнери IAB (Интерактивна Реклама биро), Yoox Нет-а-Портер група, Бостон консалтинг груп, Google, GroupM, IBM и на ВЕ, степен овој мајстор им нуди на студентите со квалификации и вештини за да се започне со менаџерски или консултантски кариера во на полето на дигиталните комуникации. Оваа меѓународна програма, со студентите од целиот свет и на факултетот составен од професори, менаџери и претприемачи, се одвива во рамките на единствена атмосфера на вила од 16 век на ридовите околу Болоња. Благодарение на дела, проекти на компанијата и господар предавања проект, студентите да стапат во контакт со клучните концепти на дигиталната... [-]

господар во маркетинг, туризам маркетинг и управување со приходите

School of Tourism and Hospitality - The OSTELEA
Студии врз за студентски град Дел-студии October 2017 Шпанија Барселона Мадрид

Магистер по маркетинг, туризам маркетинг и приходи за управување е само господар во Шпанија кој ги исполнува следниве два поени. Во моментов не постои друга училиште која обучува студентите со извршни директори на овој сектор и да го стори тоа со истите алатки кои се користат од страна на повеќето компании. Сите курсеви имаат сосема практични развој и професионализација фокусирани на ученикот [+]

Мајстори маркетинг диплома. Магистер по маркетинг, туризам маркетинг и приходи за управување со Туристичкиот сектор во целина и на хотелот особено се соочуваат со брза трансформација во областа на маркетинг, дистрибуција и продажба. Мајсторство на новите онлајн алатки се клучни за управување со хотели. На висока конкурентност на овој средина бара фигурата на директорот на трговија и директорот на приходи за управување како клучни позиции во рамките на тековната туристичката индустрија. Магистер по маркетинг, туризам маркетинг и приходи за управување е само господар во Шпанија кој ги исполнува следниве два поени. Во моментов не постои друга училиште која обучува студентите со извршни директори на овој сектор и да го стори тоа со истите алатки кои се користат од страна на повеќето компании. Сите курсеви имаат сосема практични развој и професионализација фокусирани на ученикот Зошто проучување на мајстор: Сите наставници се во индустријата директори знаете од прва рака на реалноста на сектор и неговите часови се целосно професионализација. Gamification: Предмет на приходи за управување со се учи преку бизнис Игра симулација систем. Со цел на студентите да се практикуваат спроведување на бизнис на хотел и работа со колегите во идентични ситуации што се случуваат во вистински амбиент. Факултативна Google сертификација: Студентите кои сакаат да се добие сертификат во GoogleAds бесплатна програма и дополнителен начин. целосно во согласност со тековните потреби на програмата хотелската индустрија. целосно професионализација и практична визија: Програмата е насочена кон стекнување на применуваат вештини еминентно преку продлабочување на алатки и услови поставени од страна на наставник од овој... [-]

Мајстор во Visual Бренд Дизајн

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2018 Италија Милан

Во мајстор во Visual Бренд Дизајн, ќе се стекнат со вештини за да се идентификуваат основните средства на компанијата. Да му се посветам на длабоко разбирање на производот и на најдобар начин да комуницираат неговите вредности, и во физичка и медиумите светови социјални. Да донесе сето тоа заедно во согласност бренд визија, гласот, и на животната средина. [+]

Замисли. Симболизираат. Синтетизира. Концептот на брендирање еволуираше многу подалеку од компанијата логоа и бои. Денес, брендирање вклучува неколку дисциплини, од визуелен дизајн на звук дизајн; од приказни за психологија потрошувачот да маркетинг. Брендирање е создавање на богата и привлечна средина што ја зграпчува вниманието на потрошувачот и да му ги носи во светот на брендот да ги споделат своите вредности и да стане еден неформален спонзор на брендот. Тоа е еден глас, тон, интегриран визија формирана од страна на синергија на истражување, проектирање, нарација, графика, музика, и многу повеќе. Во Мајстор во Visual Бренд Дизајн, Ќе се стекнат со вештини за да се идентификуваат основните средства на компанијата. Да му се посветам на длабоко разбирање на производот и на најдобар начин да комуницираат неговите вредности, и во физичка и медиумите светови социјални. Да донесе сето тоа заедно во согласност бренд визија, гласот, и на животната средина. Публика На програмата е дизајниран за кандидатите со диплома во прво ниво во визуелно-графички дизајн, дизајн, комуникација, маркетинг, или сродни дисциплини. Исход Во текот на оваа програма, студентите ќе можат: Докажување на способноста да се создаде иновативни визуелни решенија брендирање, сценарија, и решенија за различни на различни компании, индустрии, и организации. Ефективно да комуницираат концепти, методи и дизајн предлози преку различни техники, вклучувајќи визуелна, вербални и Текара. Програма Мајстор во Visual Бренд дизајн има за цел да се формира визуелна дизајнери бренд и динамичен бренд менаџери кои се иновативни, визионерски, хармоничен, директни, и ефективна. На програмата е на работилница со седиште, со поддршка на... [-]

Мајстори во маркетинг истражување

OBS Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци May 2018 Шпанија Барселона Мадрид + 2 more

Со мајстори во маркетинг истражување и анализа OBS Клиенти ќе научат да се развие и да управуваат со информации; истражувања за да се разберат и да научат да се исполнат. Научат техниките на собирање и анализа на маркетинг информации да се идентификуваат сегменти од пазарот. Во текот на Магистер по Маркетинг истражување, исто така, се спроведува разни онлајн средби со ... [+]

Мајстори маркетинг диплома. Мајстори во маркетинг истражување Во информатичкото општество во кое живееме, развој и правилна употреба на квалитетни информации може да претставува клучна конкурентна предност во однос на нашите конкуренти. Ние треба да се разбере како тие влијаат на социјални, културни и психолошки карактеристики на нашите потрошувачи во донесувањето на нивните одлуки и купување на однесување. Крајната цел на управувањето и користењето на информации треба да бидат во согласност со максимата на маркетинг се состанат и да ги задоволи потребите и желбите на корисниците и потрошувачите. Ова вклучува имаат темелно познавање за своето однесување, нивните мотивации, какви влијанија се предмет, параметри и перцепции. Со Мајсторите во маркетинг истражување и анализа на клиентите OBS ќе научите како да се развие и да управуваат со информации; истражувања за да се разберат и да научат да се исполнат. Научат техниките на собирање и анализа на маркетинг информации да се идентификуваат сегменти од пазарот. Во текот на Магистер по Маркетинг истражување, исто така, се спроведува разни онлајн средби со високи извршни директори, кои ќе ги презентираат искуствата во процесот на дизајнирање и управување со истражувачки проекти во маркетинг и webinars со алатка продавачите во индустријата. можности за кариера Некои од кариера опции можете да изберете да се, меѓу другите, се: директор за истражување Директор на потрошувачите увид проект менаџер, Извршниот сметка Аналитичар на пазарот на истражување фирми планирање сметка во рекламните агенции стратешко планирање во големи фирми бренд менаџмент во големите корпорации Маркетинг менаџмент во медиумските компании и рекламирање Потрошувачите увид аналитичар стратегии... [-]

Магистер по Бренд менаџмент

Macromedia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри March 2018 Германија Минхен Берлин регион + 1 more

Бренд менаџмент учи студентите како да се комбинираат за управување со креативни планирање и ги подготвува за лидерски улоги и задачи во развој на бренд, маркетинг комуникација, дизајн и функции. [+]

Дали сакате да се разбере вистинскиот бизнис вредност на брендови? Структурни промени во денешното население и дигитализација на нашето општество бараат нови вештини за управување со брендот. Дигитални брендирање формира нова јадро надлежност за агенции и компании. Брендови играат важна улога во бизнисот и општеството. Студентите специјализираат во управување со брендот се запознаат со тековните проблеми бренд менаџмент и зголемување на свеста за поврзаноста на брендови во рамките на комплексот бренд архитектури. Управување со брендови, без размислување за дигитални платформи е незамисливо денес. Не само што традиционалните бренд раководство и управување треба да се оценува, но посебно внимание треба да се посвети на улогата на социјалните медиуми и ко-креација. Креативни и вештини за стратешко планирање, како и користење Crossmedia на сите медиумски канали, се бара да се развие и да управуваат ефикасно брендови. Оваа област на специјализација учи студентите како да се комбинираат за управување со креативни планирање и ги подготвува за лидерски улоги и задачи во развој на бренд, маркетинг комуникација, дизајн и функции. Придобивките од изборот на Macromedia Универзитетот Позиција во врвот CHE Пласман 2014/15 Мали класи со интензивна, одделни надзор Глобално призната, одобрени од државата степени, акредитирани од страна на FIBAA Кампуси во Берлин и Минхен: две од Топ 5 "Најприфатливиот градови за студенти 2015" во светот Автентично, пракса ориентирани проекти со над 500 познати компании Високо квалификувани професори и во оваа индустрија како предавачи Меѓународните студенти од сите континенти Кариера перспективи во Германија: 18 месеци виза по успешното дипломирање Господар 's степен во текот на три... [-]

господар 's степен во комуникација и политички маркетинг

CESCOMPOL - Centro de Estudios Superiores de Comunicación y Marketing Político
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Шпанија Мадрид

Оваа програма е наменета за двете неодамна дипломираните студенти или дипломирани студенти во областа на политички науки, маркетинг, новинарство, право или меѓународните односи; и професионалци со високо образование и искуство во светот на политиката, кои сакаат да ги подобрат своите лични вештини. [+]

Мајстори маркетинг диплома. ЦЕЛИ: Студентите кои успешно завршување на оваа програма: Тие се подобри свој професионален профил во областа на политиката. Тие ќе се здобијат стратегии и техники на комуникација да се однесуваат кон политички кандидати. Работа како советници изборни кампањи или влада, Станат специјалисти во промовирањето на изборниот маркетинг консултантска како работа во служба на политичката класа. Насочени кон: Оваа програма е наменета за двете неодамна дипломираните студенти или дипломирани студенти во областа на политички науки, маркетинг, новинарство, право или меѓународните односи; и професионалци со високо образование и искуство во светот на политиката, кои сакаат да ги подобрат своите лични вештини. METODOLODÍA CESCOMPOL е колаборативен центар на Универзитетот во Алкала де Хенарес (UAH), еден од најстарите во Европа. Академската содржината на овој мајстор е структуриран за генеричките повеќе прашања (како што се политичка комуникација) на специфични модули (како што се примена на Владата, една политичка партија и кандидат). Методологијата е врз основа на двете теоретски и практичен дел, да се консолидираат сите знаења и сите содржини се прилагодени Шпанија и Латинска Америка. На овој факултет е составен од активни професионалци и експерти во своите модули, со искуство во јавната политика, плановите на Владата, комуникациски стратегии и кампањи. ЕВАЛУАЦИЈА Добивање на конечниот наслов е предмет на надминување на сите мајстор модули и развој на магистерски труд на. КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ДА ДОБИЈАТ МБА од Универзитетот во Алкала де Хенарес и Магистер по CESCOMPOL АГЕНДА Политика, државјанство и политичко однесување Политички сценарија и изборни системи Основните принципи на политиката за комуникација Политичка... [-]

магистерска програма во маркетинг, услуги и комуникациски менаџмент

University of St.Gallen (HSG), School of Management, Economics, Law, Social Sciences and International Affairs
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2018 Швајцарија St.Gallen

Мајстор е на програма во маркетинг, услуги и комуникациски менаџмент (MSC) се состои од уникатна комбинација на основните менаџерски дисциплини и пазари и бизнис модели на релевантни индустрии. Со овој концепт, MSC надминува класичните поими за маркетинг. [+]

 

Цели:

вредност на клиентите - целта на одржлив корпоративното управување

Во глобализираниот свет, одржлив корпоративна вредност може да се создаде само преку убедлив производи и услуги за клиенти, кои се во фокусот на вниманието. Маркетинг долж овие линии се концентрира на постигнување на највисоко можно фокусиран на клиентите со производи и услуги. Овој интегративен поглед, што ги надминува класичниот маркетинг, е она што на мајстор 's програма во маркетинг, услуги и комуникациски менаџмент (Магистер) е посветена на: програмата ги комбинира сите за управување со дисциплини кои се нивните лежишта од клиентите и ги поврзува со пазарите и бизнис модели на топични индустрија. ... [-]


Меѓународен мајстор во повеќеканално маркетинг менаџмент (im4)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Италија Милан

Меѓународниот Магистер по Повеќеканални Маркетинг менаџмент е програма која има за цел да обезбеди солидна позадина да се соочи со предизвиците на современиот маркетинг практика: дигитален маркетинг, мобилен маркетинг, неконвенционални маркетинг, повеќеканални комуникација, квантитативни и (голема) податоци управувано маркетинг, појавување помеѓу бренд менаџмент, креативност и содржина маркетинг податоци и анализа, моделирање и одговорност. [+]

Мајстори маркетинг диплома. На Меѓународната Магистер по Повеќеканални Маркетинг менаџмент е програма која има за цел да обезбеди солидна позадина да се соочи со предизвиците на современиот маркетинг практика: дигитален маркетинг, мобилен маркетинг, неконвенционални маркетинг, повеќеканални комуникација, квантитативни и (голема) податоци управувано маркетинг, за појавување помеѓу бренд менаџмент, креативност и маркетинг содржина на податоци и анализа, моделирање и одговорност. Овој мајстор во маркетинг се поклопува со солидна теоретска позадина со континуирани апликации во вистинска бизнис ситуација, исто така, благодарение на светските партнери, имајќи меѓународна перспектива, но исто така и воведување на специфичностите и единственоста на Made in Italy. Благодарение на уникатната соработка со IBM, UM McCann, Nielsen и Rulex студентите ќе влезат во директен контакт со компанијата, преку деловни семинари, предавања, работилници и деловни игри. ЦЕЛИ НА ПРЕДМЕТОТ Мајстор има за цел развивање на кандидати: Способност да се дизајнира и да управуваат со вредни клиент искуства (со посебен чувствителност добиени со континуирано односи со италијански и мултинационални компании во првите редови на искуствено маркетинг); Способноста да се искористат можностите за комуникација, промоција и дистрибуција овозможено од страна на ИКТ и големи податоци; Способноста да се развие маркетинг одговорност, со цел да се измери и ефикасно мерење враќа на маркетинг инвестиции; Способноста да се комбинираат менаџерски вештини и креативност, интеракција со операциите, R & D и финансии и контрола за развој на одржливи иновации и постојано подобрување на односите со клиентите; Разбирање на условите на меѓународните пазари, предизвиците и можностите во наредните години. Меѓународниот мајстор во повеќеканални маркетинг менаџмент е 12-месечен... [-]

Извршниот Магистер по Корпоративни комуникации

IMF Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 17 недели Open Enrollment Шпанија Мадрид

Овој мајстор е изградена врз разбирање на копчињата за развој на стратегија за иновативни, ефикасни, ефективни и во насока на максимизирање на комуникација на клиент искуство. повеќето непушачите трендови се анализираат, стратегии за поголема деловна студија на влијание, и ќе биде објаснето во детали сите алатки кои ни овозможуваат да се спроведе еден софистициран модел на комуникација за управување, водејќи сметка за соживот на светот онлајн и офлајн и обрнувајќи особено внимание на влијанието врз билансот на успех за бизнис. [+]

Овој мајстор е изградена врз разбирање на копчињата за развој на стратегија за иновативни, ефикасни, ефективни и во насока на максимизирање на комуникација на клиент искуство. повеќето непушачите трендови се анализираат, стратегии за поголема деловна студија на влијание, и ќе биде објаснето во детали сите алатки кои ни овозможуваат да се спроведе еден софистициран модел на комуникација за управување, водејќи сметка за соживот на светот онлајн и офлајн и обрнувајќи особено внимание на влијанието врз билансот на успех за бизнис. Најдобрите звучници за да се покријат, преку главно практичен пристап, вкупната комуникација бизнис модели се протагонистите на нов бизнис парадигма. 60 ЕКТС, од кои 170 часа се соочуваат со организирани во 12 модули и работилница, пропратено со Предлог-комуникација на една компанија. Еминентно практично и поддржан од страна на вистински случаи. Овој мајстор ќе им овозможи на студентите запишани создаде најефикасен корпоративни стратегии за комуникација во областа на организацијата и да доведе потребните ресурси за нејзиното спроведување. ЦЕЛИ Извршниот Магистер по Корпоративни комуникации Главната цел на овој мајстор на извршната власт, е дека учесниците знаат да развијат стратегии и акциони планови за функцијата на маркетинг и комуникациски компании од различни големини и сектори. Покрај тоа, со овој мајстор ќе добиете: Научете маркетинг и комуникација B2B и B2C. Разбирање на комплементарност на онлајн и офлајн светот. Ќе се разбере пазарот на разбирање и односи со нови потрошувачки. Анализира метрика и анализатор да се разбере на ефикасноста на маркетинг активности и комуникација. Развива и планира непушачите, иновативни и креативни стратегии и како да... [-]

Магистер по креативни реклами

NABA - Nuova Accademia di Belle Arti, Milano
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Италија Милан

Магистер по Криејтив Реклама е заедничка иницијатива помеѓу NABA и медиуми дизајн училиште во Окленд, Нов Зеланд. Оваа програма една година Магистер се фокусира на иновативни и ефективни маркетинг техники кои се клиенти размислување, зборување, и купување. Предметот ги опфаќа сите медиуми во кои се појавува, од рекламирање печат, радио, телевизија и на интернет и социјалните медиуми. [+]

Мајстори маркетинг диплома. 5 стипендии за посегнување КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИИ креативни реклами. Краен рок: 12 мај Магистер по Криејтив Реклама е заедничка иницијатива помеѓу NABA и Media Design School во Окленд, Нов Зеланд. Оваа програма една година Магистер се фокусира на иновативни и ефективни техники на рекламирање кои се клиенти размислување, зборување, и купување. Предметот ги опфаќа сите медиуми во кои се појавува, од рекламирање печат, радио, телевизија и на интернет и социјалните медиуми. Ќе се подготват да влезат во креативни насоки на рекламните агенции со учење како да ги реши проблемите креативно и како да се пренесе идеи на другите во концизен и убедлив начин. И двете од овие основни животни вештини се преносливи во било кој број на дисциплини, особено оние поврзани со комерцијални креативност. Во прилог на сертификат за признавање од Media Design School, со право на дипломираните студенти ќе добијат диплома Академски Магистер доделена од NABA и Nuova Accademia di Belle Arti, признати од страна на Министерството за образование, универзитети и истражувачки Италијанецот. За Media Design School Медиумски дизајн школа е најголем доделени приватен институт Нов Зеланд високото образование за креативни индустрии. Окленд базирани на училиште нуди специјализирани студии во нови креативни области, вклучително и диплома степени во 3D анимација, медиумски дизајн, визуелни Eeffects, играта уметност и игра програмирање. Media Design School дипломци се качил на работа со врвни компании како DreamWorks, Pixar, BBDO и Сачи & Сачи, и тие имаат работено на големи продукции како Хобитот и Аватар. Наставна програма Часовите вклучуваат: Реклама, социологија на... [-]

господар на луксузни управување, иновациите и брендирање во Рим, Италија

Swiss School of Management, Rome Italy
Студии врз за студентски град Дел-студии 1 - 2 години October 2017 Италија Рим

Оваа уникатна програма е една од ваков вид. Се разликува од други луксузни управување со програми, кои имаат силна компонента на parctical прашања, опфаќа не само на управувањето страна, но исто така и иновативен начин да се развие нов концепт на брендирање и создавање на вредност. посети компанијата, исто така, се предвидени во програмата. [+]

Господар на престижната менаџмент, иновации и Брендирање

И покрај глобалната економска криза, продажбата на луксузни стоки се зголемените низ целиот свет. Повеќе од симбол, луксузни стоки укажуваат успех, предност, привилегија, вкус и соништа. На пазар на луксузни потпира на менаџерите да се разбере, клучар, а расте овој уникатен сектор.

Нашиот мајстор во престижната менаџмент, иновации и Брендирање е дизајниран специјално за студентите кои се стремат кон кариери во областа на луксузни управување на денешниот динамичен, глобалниот пазар.... [-]


Магистер по дигитален маркетинг и оптимизација / мерење

inesdi - Digital Business School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 240 - 1500 часа February 2018 Шпанија Мадрид Барселона Шпанија онлајн + 3 more

Ние сме за воведување на Магистер по дигитален и оптимизација / мерење маркетинг. Во прилог да има официјална титула Inesdi Дигитални бизнис школа, што ќе се добие универзитетска диплома од Универзитетот Nebrija. [+]

Мајстори маркетинг диплома. Ние сме за воведување на Магистер по дигитален и оптимизација / мерење маркетинг. Во прилог да има официјална титула Inesdi Дигитални бизнис школа, што ќе се добие универзитетска диплома од Универзитетот Nebrija. Интернет, дигитални платформи и информатичката технологија се трансформира нашата животна средина. Компаниите треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот, и е причината зошто ние се промовирањето на овој Универзитет со магистрирал на Универзитетот во Nebrija. Со цел да се професионалци воз кои можат да обезбедат решенија за дигитални трансформација во која сме потопени двете компании, и општеството во целина. Овој степен Магистер по маркетинг дипломирани Дигитални & оптимизација / мерење станува во врска со специјализирана обука во дигиталната економија се применува на различни области на бизнис организации. Студентите ќе се развие на знаење и на повеќето соодветни техники за проектирање, имплементација, управување, анализа и умереноста на 360 План за дигитален маркетингвклучувајќи ги и Пребарувач Маркетинг план. Училница, онлајн и помеша учење персоналните туторство во спроведувањето на мајстор Проект Завршниот насоки на кариерата преку "кариера план" индивидуализирана Развој на "маркетинг план 360" и "Барање план Маркетинг" Со вкупно 37 часови webinar (во онлајн режим) господар на програмата Воведен модул: Принципи и основи на дигиталната економија Модул 1: дигитален маркетинг план јас Модул 2: Социјалните медиуми маркетинг Модул 3: дигитален маркетинг план II Модул 4: Стратегии за да го фати и реализација I: Влезни маркетинг Модул 5: Стратегии за да го фати и реализација II: дигитални Реклама Модул 6: Дигитални маркетинг план III Модул... [-]

Master in Luxury Goods Communication Management

Accademia del Lusso
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци February 2018 Италија Милан

[+]

Курсот има за цел

Курс на мајстор во луксузни стоки комуникации за управување со возови студентите да станат лидери во професионалната сфера мода комуникација.

Студентите ќе бидат во можност да работат во управувањето во рамките на голем број на модата комуникација области, вклучувајќи стајлинг и сликата консалтинг, PR, настани организирање и мода комуникација со медиумите. Кариера вклучуваат Порака менаџер, настани Организатор, односи со јавноста менаџер, Прес раководител на канцеларија, уредник, стилист, истражување консултант, консултант за имиџ.... [-]


господар на маркетинг (mmktg)

University of Auckland Business School
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2018 Нов Зеланд Окленд

Мајстор за маркетинг е 18-месечно предмети мајстори степен програма насочена кон помагајќи ти да се развие вештини и знаења потребни за да продолжи кариера во маркетинг. Дипломираните студенти ќе се здобијат со разбирање на [+]

Мајстори маркетинг диплома. Мајстор за маркетинг е 18-месечно предмети мајстори степен програма насочена кон помагајќи ти да се развие вештини и знаења потребни за да продолжи кариера во маркетинг. Дипломираните студенти ќе стекнат разбирање на современите маркетинг во глобален контекст и способноста да се идентификуваат можностите на пазарот и развој на соодветни маркетинг стратегии. Кариера Со мајстор за маркетинг, дипломираните студенти ќе бидат опремени со знаење и вештини потребни за кариера во маркетинг и комуникации индустрија. Студентите можат да ги извршуваат кариера во корпоративните, консалтинг или анализа на пазарот, меѓу другите опции. Степен структура Мајстор за маркетинг е 18-месечно, 240-точка програма изучува во текот на шест квартали. Ќе учат основни курсеви за бизнис, пред да продолжиш кон збир на специјализирани маркетинг курсеви кои се фокусираат на современиот маркетинг практика, анализа на пазарот, брендирање и стратегија, како и управувањето со врската. Исто така, ќе заврши четири професионален развој модули како важна компонента на вашиот степен. Овие ќе ви овозможат со професионални вештини кои ќе треба да ги подобрат можностите за вработување и успех во светот на бизнисот. Академските барања Да добијат влез ќе треба да имаат завршено диплома од признат универзитет или учење институција со еквивалент од најмалку една просечна Нов Зеланд Б во повеќето напредни курсеви. Ова може да биде или еден степен во бизнис * или не-бизнис степен во соодветната дисциплина, како што се уметноста, инженерството, технологија, или наука. Во оценување на вашата апликација ќе се земе во предвид рангирање на институцијата во која сте завршиле својата ергени степен,... [-]