Пребарај за Мастерс во настава

Најди ги вашите магистерска диплома по настава овде!

настава

Настава е поле за оние кои сакаат да се направи разлика, не само за индивидуалните студентите туку и глобално во нашата меѓусебно поврзани иднина. На програмата, која ветува дека ќе обезбеди основни вештини и квалификации потребни за успех во образованието, е Магистер по Настава. Дали тоа да биде во основните училишта, средните училишта, приватни колеџи или државните универзитети, а магистрирал настава отвора вратите за наградување на професионална патека во образованието.

Мајстори во наставните програми се понудени на универзитетите и институциите низ светот, во Австралија, Bruneu, Германија, Ирска, Израел, Казахстан, Малезија, Холандија, Сингапур, Шпанија, Турција, Велика Британија, САД и многу повеќе. Мајстори во настава степен програми се понудени во полно работно време, скратено работно време, на интернет или дури и учење на далечина студија режими.Студентите ќе станат експерти во сите најнови професионални наставни методи, со силен акцент на практично учење и реалниот свет вештини стекнување, Мастерс во настава кандидати научат од тоа.

Ако имаат за цел за задоволување кариера, патот во наставата, а имаат веќе завршено диплома во поврзани со предметна област, мајстори во наставата е на степен програма која ќе обезбеди основни вештини и квалификации да се справи со било професионални предизвици. Движете се надолу и кликнете за да прочитате повеќе за мајстори во наставните програми, денес!

Читај повеќе

Магистрирал во музички студии

Universidad Central - Colombia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 4 семестри January 2019 Колумбија Bogotá + 1 more

Ова мајсторство, во прилог на Одделот. за музички студии, се обидува да придонесе за развојот на музиката во Колумбија, од интегралната студија за контекстите кои му даваат значење на музичкиот дискурс и неговата теоретска и практична примена во областа на толкувањето, истражувањето и образованието. [+]

Генерирање на нови естетски предлози од разбирање на музичката работа во нејзиниот контекст.

Степен доделени: магистрирал во музички студииВид на обука: мајсторМетодологија: PRESENCIALМесто на развој: Богота, ВашингтонПроценето времетраење: 4 семестриАкадемски кредити: 46 (акцент на историска интерпретација или музичко образование); 48 (акцент на истражување)Вредност по кредит: $ 867,868 (2019)Провизија за регистрација: 8.678.680 американски долари (за учениците од првиот семестар)презентација... [-]

Мајстор за образование во основното образование - почетна licensure учител

Grand Canyon University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 30 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Phoenix Albuquerque Sun City Scottsdale + 5 more

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. [+]

Почетна програма - води првичните Наставник Licensure

Понудени од страна на: колеџ за образование

Преглед

Освојте вашиот настава licensure за за првата Преку осмо одделение

Поединци со желба да учат и степен надвор од образованието, да се стекнат со вештини и знаења диплома да ја води основното училници. Со наставниот план одобрен од страна на Државниот совет за образование во Аризона, нашиот мајстор за образование (MED) во основното образование ќе се подготвува за постигнување на вашата почетна licensure учител. Понудени на интернет од страна на Академијата за образование, оваа мајстори програма во основното образование обезбедува обука и примена да ви помогне да се вклучат и да управуваат со млади во 21-от век учење заедници.... [-]


Мајстор за образование (MED) во наставата и учењето

Concordia University Chicago
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Chicago River Forest + 3 more

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка. [+]

Господар на образование во наставата и учењето на Concordia University Chicago е наменета за тековните едукатори кои сакаат да го продлабочат своето разбирање за наставната програма, наставата и теоријата за оценување преку леќата на лекарот. Оваа програма обезбедува иновативни наставни стратегии во однос на технологијата во училницата, различните студентски популации, дисциплинската писменост и сложената комплексна средина за оценување која одговорно ги меша националните стандарди и проценка.... [-]


господар на музиката во музичкото образование

European University Cyprus
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Кипар Nicosia + 1 more

Мајстор на музиката програмата во "Музичко образование" предвидува кандидатите со сеопфатна студија на теоријата, најновите истражувања и вештини кои се облик на оваа специјализација, како и капацитет да се истражуваат пошироко значење Музичко образование во рамките на современиот општествен контекст. [+]

Мајстор на музиката програмата во "Музичко образование" предвидува кандидатите со сеопфатна студија на теоријата, најновите истражувања и вештини кои се облик на оваа специјализација, како и капацитет да се истражуваат пошироко значење Музичко образование во рамките на современиот општествен контекст.

Цели и резултати

Општи цели

Програмата има за цел да:

Нудат широка и сеопфатна постдипломски програма во музичкото образование. Им обезбеди на студентите со широка и разновидна знаење, вештини, искуства и ставови во областа на музичкото образование. Да се ​​создадат услови за учениците да учествуваат во и развој на музичките и педагошки активности на највисоко ниво, во рамките на голем број на современи образовни поставувања. Им овозможи на студентите да се развие критичко размислување и да учествуваат во истражувачки проекти поврзани со наставата и учењето на музика, и во и надвор од училишната средина, на национално и на меѓународно ниво и комбинирање на широк спектар на формално и неформално учење стратегии. Им овозможи на студентите да се развие експертиза во истражувањето во областа на музичкото образование. ... [-]

Master's in Educational Treatment of Diversity

University of Latvia
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 2.5 години September 2019 Летонија Riga + 1 more

The Master's program was created in 2007 by four universities. Coordinating university: National University of Distance Education (Madrid, Spain). Participating universities: Charles University in Prague (Prague, Czech Republic), University of Latvia (Riga, Latvia), and Ludwigsburg University of Education (Reutlingen, Germany). The program is students’ workplace orientated. Therefore, the target audience is applicants from Latvia, the European Union, and countries worldwide with bachelor's degree in Social, Human and Natural sciences. [+]

Мајстори настава диплома.

The Master's program was created in 2007 by four universities. Coordinating university: National University of Distance Education (Madrid, Spain). Participating universities: Charles University in Prague (Prague, Czech Republic), University of Latvia (Riga, Latvia), and Ludwigsburg University of Education (Reutlingen, Germany). The program is students’ workplace orientated. Therefore, the target audience is applicants from Latvia, the European Union, and countries worldwide with bachelor's degree in Social, Human and Natural sciences.The students’ communication languages are English and Spanish. Knowledge of other languages is welcomed and integrated. Studies are implemented in the e-learning environment, as well as in presence meetings (for students registered at the University of Latvia who cannot come to and stay in Latvia, studies are provided online).The studies provide the following opportunities:... [-]


Магистер по уметничко образование

Escuela Superior de Diseño de Aragón
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 1 година October 2019 Шпанија Zaragoza + 1 more

Магистер по уметничко учење: Стратегиите за просторна и графичка креативност во ефемерни инсталации ја рефлектираат потребата од вреднување на мултидисциплинарната работа во светот на дизајнот на глобален начин, создавајќи структура врз основа на два главни концепти: [+]

Регистрација

Од 2 јули до 12 јули 2018 година

Регистрација

Од 13 до 18 јули 2018 година.

Продолжување датуми септември

Регистрација и регистрација Септември: Од 3 септември до 28 септември 2018 година.

Основни податоци

Магистрирал во Уметничката настава: Просторни и графички креативни стратегии во ефемерни инсталации.

времетраењето

од 1 октомври 2017 до 30 јуни 2018 година. Годишно, можност за делумно запишување во 2 академски години.... [-]


Мајстор за уметничко образование

Texas Tech University in the Hill Country
Студии врз за студентски град Целосна 36 часа September 2019 Соединети Американски Држави Fredericksburg Marble Falls + 1 more

Тексас Техника Универзитетот мајстор на уметноста образование програма е понудено од страна на Факултетот за уметност. Програмата поддржува практикување наставници со современи социјални теории и стратегии кои ја зајакнуваат својата училница, студиска пракса и истражување во врска со уметноста и визуелната култура. [+]

Мајстор за уметничко образование

Тексас Техника Универзитетот мајстор на уметноста образование програма е понудено од страна на Факултетот за уметност. Програмата поддржува практикување наставници со современи социјални теории и стратегии кои ја зајакнуваат својата училница, студиска пракса и истражување во врска со уметноста и визуелната култура.

Преглед на програмата36 кредит часовиВо текот на есен и пролет семестри, часови се нудат онлајн и на главниот кампус во Lubbock, Тексас. Во текот на летото, часовите по уметничко образование и студиска уметност се нудат во Лаббок за Лето 1 и во Фредериксбург за Лето 2.Семестар-базирани курсеви се усогласат со Академски календар на Тексас Техника универзитет.Процес на примена... [-]

господар во ликовната уметност - транс-уметност, образование, ангажман

HEAD - Geneva
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2019 Швајцарија Geneva

TRANS-, магистерска програма во визуелните уметности во HEAD-Genève, ги поздравува учениците кои се подготвени да ја ангажираат сопствената уметничка пракса во заеднички процеси со социјални и / или образовни партнери (училишта, домови во заедницата, здравствени установи, здруженија кои ги поддржуваат мигрантите ...) , како и практики за образование на галерии (вклучуваат различни групи во критична врска со уметнички институции). [+]

TRANS-, магистерска програма во визуелните уметности во HEAD-Genève, ги поздравува учениците кои се подготвени да ја ангажираат сопствената уметничка пракса во заеднички процеси со социјални и / или образовни партнери (училишта, домови во заедницата, здравствени установи, здруженија кои ги поддржуваат мигрантите ...) , како и практики за образование на галерии (вклучуваат различни групи во критична врска со уметнички институции).... [-]


Мајстор за образование (M.Ed.)

University of Essex Online
Он-лајн студии Дел-студии 24 месеци September 2019 Обединетото Кралство UK Online

Научете како да учат на нови начини, надвор од традиционалното високо образование во Обединетото Кралство, истовремено споделувајќи ги најдобрите практики и развивање на вашето знаење заедно со колегите и колегите едукатори. Создаден со вашиот континуиран професионален развој на ум, содржината на програмата е исто така поврзана со рамката за професионални стандарди на Обединетото Кралство (UKPSF). [+]

Преглед

Подгответе се за наставните практики на иднината со оваа завршна фаза од нашата програма за мајстор за образование. Градење на знаења стекнати од нашите програми PG Cert и PG Dip, овој курс ќе ги истражи како клучните наоди на когнитивните науки се однесуваат на учење и настава во образовен контекст и како тоа треба да влијае на вашите сопствени пристапи кон учење и настава.

Во текот на курсот исто така ќе научите како да ги опишете фазите и конвенциите на академски истражувања, вклучувајќи го формулирањето на прашањето за истражување, пишување на предлог и избор на методи за истражување. Работејќи заедно со колегите едукативни професионалци, исто така ќе откриете како самоуверено да се прилагодувате на голем број образовни контексти, користејќи вештини и стратегии за решавање на проблемите, следење на напредокот и менување на вашите пристапи онаму каде што е потребно.... [-]


Магистер по образование - настава на англиски како втор јазик

Ana G. Méndez University System, Continental U.S. Campuses
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Orlando Miramar Tampa Wheaton Dallas + 3 more

Овој главен е дизајниран да обезбеди кандидати со образовни искуства во принципите, теориите и практиката на стекнување, учење и учење на втор јазик на англиски јазик. Таа се обидува да ги подготви наставниците да ги преземат позициите на лидерство во ЕСОЛ образованието како наставници во јавните училишта. Студентите мора да се усогласат со државните и локалните барања или ограничувања за да ја практикуваат професијата ESOL во САД. Дипломираните студенти мора да постигнат почетна оценка во тестовите на предметните области на соодветните држави за да бидат сертифицирани. [+]

Опис на програмата

Оваа голема е дизајнирана да им обезбеди на кандидатите образовни искуства во принципите, теориите и практиката на стекнување, учење и учење на англиски јазик на втор јазик. Таа се обидува да ги подготви наставниците да ги преземат позициите на лидерство во ЕСОЛ образованието како наставници во јавните училишта. Студентите мора да се усогласат со државните и локалните барања или ограничувања за да ја практикуваат професијата ESOL во САД. Дипломираните студенти мора да постигнат почетна оценка во тестовите на предметните области на соодветните држави за да бидат сертифицирани. Во прилог на овие тестови, учениците мора да постигнат почетна оценка за дополнителни тестови за содржината на општите знаења и за секој друг испит што се бара од тестовите за сертификација пред практикантското искуство.... [-]


Специјализација за настава по англиски јазик како втор јазик

Universidad del Turabo
Студии врз за студентски град Целосна January 2019 Порторико Gurabo

Програмата Магистер по образование со специјалитет во настава на англиски како втор јазик е наменета да ви подготвиме со теоретско и практично техничко знаење кое ви овозможува да го подобрите квалитетот на наставата и учењето на англиски јазик. [+]

Опис

Програмата Магистер по образование со специјалност во наставата по англиски јазик како втор јазик има за цел да подготви професионалец со теоретско и практично знаење кое ќе му овозможи да го подобри квалитетот на наставата и учењето на англиски јазик.

Наставна програма

Основни курсеви

EDUC 501 Наставни принципи и развојEDUC 504 Лидерство, комуникација и тимска работаEDUC 619 Семинар за професионални искуства... [-]

Master of Teaching (Secondary) MMET

University of South Australia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Австралија Adelaide

[+]

Сите студентите се обврзуваат најмалку 60 дена пласман во веб-сајтови и училишта кои мора да се заврши на полно работно време.

[-]

Онлајн Магистер за образование (MED) во наставата и технологија

William Woods University
Он-лајн студии Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Fulton

Технологија и медиумите се вози револуција во учењето, наставата и обука и во традиционалната училница и корпоративни учење центар. Технологија охрабрува нов начин на учење кој го поттикнува соработка, соработка, решавање на проблеми и повисок ред размислување вештини кои се вредни во текот на животот. Мајстор на Универзитетот Вилијам Вудс за образование во настава и технологија степен ќе ви подготвиме да остане на водечките ... [+]

Онлајн Магистер за образование (MED) во настава и технологија

Технологија и медиумите се вози револуција во учењето, наставата и обука и во традиционалната училница и корпоративни учење центар. Технологија охрабрува нов начин на учење кој го поттикнува соработка, соработка, решавање на проблеми и повисок ред размислување вештини кои се вредни во текот на животот. Мајстор на Универзитетот Вилијам Вудс за образование во настава и технологија степен ќе ви подготвиме да остане на водечките компании на овој тренд и да го користите вашето учење за подобрување на учењето на другите, каде ке го одберете за да ја применуваат.... [-]


Магистер по учење, настава и советување во интеркултурен контекст

University of Eastern Finland
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Финска Joensuu

Оваа двегодишна магистерска програма е мултидисциплинарна програма фокусирана на различни студиски полиња поврзани со образованието. Наставната програма на програмата има глобален фокус и не е ограничена само на едно конкретно истражување или област на студии поврзани со образованието. Наместо тоа, тој нуди тематски пробив низ различни дисциплини поврзани со образованието и педагогијата. Студентите можат флексибилно да ги изберат своите тематски модули според нивните лични интереси и потреби. Студентите можат да се фокусираат на Образованието и советување на возрасни, основно образование или наука образование. [+]

МАСТЕР ЗА УЧЕЊЕ, НАСТАВУВАЊЕ И СОВЕТУВАЊЕ ВО МЕЃУКУЛТУРЕН КОНТЕКСТ

Оваа двегодишна магистерска програма е мултидисциплинарна програма фокусирана на различни студиски полиња поврзани со образованието. Наставната програма на програмата има глобален фокус и не е ограничена само на едно конкретно истражување или област на студии поврзани со образованието. Наместо тоа, тој нуди тематски пробив низ различни дисциплини поврзани со образованието и педагогијата. Студентите можат флексибилно да ги изберат своите тематски модули според нивните лични интереси и потреби. Студентите можат да се фокусираат на Образованието и советување на возрасни, основно образование или наука образование.... [-]


Med во двојазични и мултикултурно образование

Northern Arizona University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. [+]

Наставни барања за 2016-2017 академска година

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. Кандидатите се стекнат со знаења, вештини и подготовки за развој на ESL вештини во читање, пишување и слушање, и за вклучување на заедницата и семејствата како партнери. Тие исто така ќе ја напушти програмата со историска перспектива на англиски јазик ученици во САД Кандидатите ќе развијат посебни вештини за проценка на англиски јазик на ученикот вештини и содржината на знаење област, како и познавање на различни модели програма. Тие ќе се запознаат со тековните истражувања во ESL настава, и се разбере како теорија може да се структурирани во училница пракса за развој на орален јазик и писменост вештини на сите ученици.... [-]