Пребарај за Applied Psychology овде!

Најди ги најдобрите Applied Psychology овде!

Applied Psychology

А магистерска диплома по применета психологија е пост-дипломски степен програма која црпи од верувањето дека фундаментално разбирање на луѓето е првиот чекор кон успехот на поединецот во голем број на области кариера и индустрии. Мајсторите на програмата е наменета за лица со првите степени во следниве области: психологијата, социјалните науки и било хуманистичките кои имаа воведни часови во психологијата. Главната точка на програмата на фокус е да се примени психологија, како и обука на учениците за начините на примена на психологијата знаење и докази во обезбедување на решенија за реалниот свет проблеми Мајсторите степен на применетата психологија фокусира на предавањето на потребните вештини на учениците со цел да се овозможи ги применуваат врвни теории за да се обезбедат решенија за реалниот свет прашања. Во нивните предмети, студентите се испита различните начини на кои може да се примени да ги мотивира организации или поединци во проценка и подобрување на нивните перформанси.Студентите исто така се изучува на начините за советник луѓе кои имаат потреба од помош. По завршувањето на мајстори степен програма, дипломираните имаат различни кариера опции да изберете од. Тие можат да ги искористат предностите на можности за работа во двете јавното здравство и здравствената заштита. Затоа, комбинација на знаења на јавното здравство принципи и степенот помага прошири можности за кариера за дипломирани студенти на програмата. Можности за работа се исто така достапни во академските поставувања. А магистерска диплома по применета психологија дава на дипломираните превласт на пазарот на труд, особено за работни места кои вклучуваат планирање и управување на здравствените системи.

Читај повеќе

господар во експериментална психологија

Izmir University of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Турција Izmir

Експериментална психологија господар програма во Измир универзитет за економија е програма која има за цел да ги обучи дипломирани студенти кои поседуваат технолошки, теориски и концептуални познавање врз основа на психологијата во целина и на експериментална методологија во длабочина; знаат како психологија е позициониран како научна дисциплина и како таа ги проучува однесувањето и когнитивните процеси на историска основа [+]

Експериментална психологија господар програма во Измир универзитет за економија е програма која има за цел да ги обучи дипломирани студенти кои поседуваат технолошки, теориски и концептуални познавање врз основа на психологијата во целина и на експериментална методологија во длабочина; знаат како психологија е позициониран како научна дисциплина и како таа ги проучува однесувањето и когнитивните процеси на историска основа; имаат надлежност да се споредат методите, основни предмети и претпоставки на психологијата со другите дисциплини и да ги идентификува придонеси од психолошка гледна точка на еден интердисциплинарен ниво; имате не-дискриминаторски однос кон различна возраст, раса, религија, сексуална ориентација, лица со инвалидитет, социо-економски статус, пол групи, етнички, национален идентитет; има научна учење, и критичко размислување вештини; имаат љубопитност кон човековите однесувањето и когнитивните искуства; во можност да се оцени и интернализираат стекнатото знаење; разговара за проблемите поврзани со однесувањето и когнитивните појави на креативни и научни критична основа; отворени за нови идеи; се објективен став и перспектива; можност да скептично критикуваат и да се оцени `s идеи, како и нови идеи; во состојба да генерира оригинални истражувања проблеми и дизајн на научно истражување подесувања со користење на соодветни методи за истражување; способни да формулираат истражувачки проблеми и хипотези во форма може да се потврди и оперативно дефинира концепти; можност да се развие поставувања истражување соодветни за проблемот на истражување кои се минимизира веројатноста за грешки и алтернативни објаснувања и зголемување на внатрешните и надворешните важност; во можност да се користат различни алатки за мерење за мерење дефинирани променливи; можат да се користат... [-]


Мајстор за применета психологија во Тренер

HELP University
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 - 3 години Open Enrollment Малезија Kuala Lumpur

Со уникатни, но моќен спој на психолошки принципи и Тренер вештини, оваа програма ќе помогне во развојот на тренери со способноста да се разбере луѓе и да им помогне да го достигнат својот целосен потенцијал во моќен и структуриран начин. [+]

Развивање на светска класа Тренери

Со уникатни, но моќен спој на психолошки принципи и Тренер вештини, оваа програма ќе помогне во развојот на тренери со способноста да се разбере луѓе и да им помогне да го достигнат својот целосен потенцијал во моќен и структуриран начин.

Што прави професионален тренер?

"Важен партнер со клиенти во провокативна и креативен процес кој ги инспирира да го зголеми нивниот личен и професионален потенцијал" - МКФ.... [-]


мајстори во советување и психологија

Anna Maria College
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Worcester

Оваа програма нуди разновиден спектар на курсеви за цел да ги подготви студентите да работат во различни агенции за ментално здравје. Тоа не е наменет за поединци, чија кариера се фокусира образовни советување во училиште поставувања, ниту пак оваа програма води до licensure. [+]

Оваа програма нуди разновиден спектар на курсеви за цел да ги подготви студентите да работат во различни агенции за ментално здравје. Тоа не е наменет за поединци, чија кариера се фокусира образовни советување во училиште поставувања, ниту пак оваа програма води до licensure. Десетина други курсеви од три (3) семестар часа се потребни за степен. Ова вклучува и курсеви во девет (9) потребните области, три (3) на изборни предмети од било образованието или психологија. А услов ќе биде поништен, само ако кандидатот има завршено еквивалент разбира работат во таа област. Писмена сеопфатна испит се бара по завршувањето на програмата.... [-]


магистрирал во превенција и третман на училиште вознемирување (малтретирање)

Formedia
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година Open Enrollment Португалија Lisbon + 1 more

Одат да учат: Да се ​​обезбеди научна и стручна обука за да се обезбеди соодветен капацитет да учествуваат и да се подготват за развојот на програми и активности за решавање на конфликтот [+]

Ќе научат да: Обезбедување на научна и стручна обука за да се обезбеди соодветен капацитет да учествуваат и да се подготват за развојот на програми и активности за решавање на конфликтот во областа на образованието, кои, пак, служат за да им помогне на образовната заедница во подобрување и иновации на состојбите и процесите на не-универзитетско образование. Разбирање на феноменот на насилството во училиштата од новата општествена визија. Да бидат во можност да се разликува што е школа за силеџиство (силеџиство) отколку да не. Да бидат во можност да се разликуваат различните видови насилство. Решавање на случаи за практична примена. Признаваат фази на еволуцијата на насилство. Познавањето на карактеристиките на училиште Заплашувањето (силеџиство) во различни фази на растот. Знам стратегии за превенција, интервенција и следење потребни за да се сопре насилството во класи и нивните различни еволутивни фази. Развивање на стратегии за координација на училиште. Стави во место стратегии за образовни и социјални лидерство. Разбирање и промовирање на присуство на значајни луѓе во училиштата за да се зголеми капацитетот на студентите да се справат со проблемите, се надминат пречките и да се спротивстави на притисокот од несакани ситуации. Разбирање на училиште Заплашувањето (силеџиство) од мулти-причинска и динамична перспектива, со цел да се разликува од другите форми на насилство во училницата. Да бидат во можност да се спречи и откривање на ситуации на училиште вознемирување (малтретирање). Разбирање на потребата да се вклучат социјална работа во полна учење секој предмет од стратегии кои место средношколка во активна позиција. Вредност на важноста на училиштето... [-]

Мајстор за бизнис администрација и економија, психологија,

Ferdinand Porsche Fern FH
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2019 Австрија Austria Online Vienna Wiener Neustadt + 2 more

интердисциплинарна обука победа во модерен и комплекс во светот на работа станува сè повеќе важно. Со магистрирал во бизнисот [+]

Почитувани заинтересирани страни, драги клиенти, интердисциплинарна обука победа во модерен и комплекс во светот на работа станува сè повеќе важно. Со мајстор студиски програми Бизнис и економија психологија - Австрија прво замислен како дописен курс - најмногу Фердинанд Порше FernFH солидно образование во интерфејс меѓу луѓе, организации и пазари.

Студијата се базира на посредство дипломски како и во слични области на основите студија. Таа на тој начин овозможува проширување на веќе стекнатите знаења и вештини, како и доквалификација на научно ниво.... [-]


Магистрирал во кривичната психопатологија: интердисциплинарна евалуација и интервенција

INISEG Instituto Internacional de Estudios en Seguridad Global
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 месеци September 2019 Шпанија Madrid Zamora + 2 more

Магистрирал во Кривичната психопатологија: интердисциплинарна евалуација и интервенција е официјален степен на II livello (второ ниво) на Универзитетот Пегаз во Италија, со што се овозможува пристап до докторат поради неговото прилагодување и прием во Болоњскиот план и во Европскиот простор за високо образование (EHEA). [+]

презентација

Магистрирал во Кривичната психопатологија: интердисциплинарна евалуација и интервенција е официјален степен на II livello (второ ниво) на Универзитетот Пегаз во Италија, со што се овозможува пристап до докторат поради неговото прилагодување и прием во Болоњскиот план и во Европскиот простор за високо образование (EHEA).

Овој степен на официјален магистер по психопатологија се обидува да подготви и награди секој кој сака да истражува во светот на криминалната психопатологија, особено оние кои сакаат да добијат официјална диплома која им овозможува пристап до докторат и која им овозможува да имаат глобална визија за проблемот, предвидување проблемите првично не се размислуваат во секоја од специјалитетите и вреднуваат решенија многу поцелосно и креативно.... [-]


Меѓународен заеднички мајстор за истражување во работата и организациска психологија

Maastricht University, Faculty of Psychology and Neuroscience
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Холандија Maastricht Шпанија Valencia Германија Lüneburg + 4 more

Кои услови за работа помагаат да се спречи ментална замор? Што ја одредува ефикасноста на тимот? И како ја стимулира иновацијата? Ова се некои од темите кои ги проучува Работниот и организацискиот психолог. [+]

Кои услови за работа помагаат да се спречи ментална замор? Што ја одредува ефикасноста на тимот? И како ја стимулира иновацијата? Ова се некои од темите кои ги проучува Работниот и организацискиот психолог. Меѓународниот заеднички мајстор за истражување во работата и организациска психологија оди еден чекор понатаму и ќе се подготвува за истражување кариера во или надвор од ѕидовите на академијата. Дали сте заинтересирани за креирање и валоризација на резултатите од истражувањето? Дали сакате да имате вистинско меѓународно студиско искуство кое ќе ве одведе на три универзитети: Универзитетот Мастрихт (Холандија), Leuphana Universität Lüneburg (Германија) и Universitat de València (Шпанија)? Потоа прочитајте повеќе за Меѓународниот заеднички мајстор за истражување и работа во организациската психологија.... [-]


Магистер по работа, организација и психологија на персоналот

University of Bologna
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Италија Cesena

Заедничката магистерска програма Еразмус Мундус (EMJMD) за работна, организациска и психолошка психологија (WOP-P) е 120 ЕКТС магистерски курс поддржан од Европската комисија преку програмата Еразмус: Еразмус Мундус која обезбедува диплома за постдипломски студии. [+]

Заедничката магистерска програма Еразмус Мундус (EMJMD) за работна, организациска и психолошка психологија (WOP-P) е 120 ЕКТС магистерски курс поддржан од Европската комисија преку програмата Еразмус: Еразмус Мундус која обезбедува диплома за постдипломски студии. Целта е да придонесе за квалификација на професионалци и истражувачи во дисциплината Работна, Организациска и Психологија на Персонал, нагласувајќи европски пристап и перспектива.... [-]


магистратура во применетата психологија

Universidade da Coruña
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија A Coruña

Целта на овој степен е да преминете на обука за истражување. Наставната програма се состои од 60 европски кредити и се дизајнирани за да се добие степен во една академска година (од октомври до јули), иако тоа исто така е предвидено дека може да се изучува со скратено работно време, синхронизација студии со работа, во кој случај времетраењето ќе биде два предмети. [+]

Вовед

Целта на овој степен е да преминете на обука за истражување. Наставната програма се состои од 60 европски кредити и се дизајнирани за да се добие степен во една академска година (од октомври до јули), иако тоа исто така е предвидено дека може да се изучува со скратено работно време, синхронизација студии со работа, во кој случај времетраењето ќе биде два предмети.

Можете да изберете специјалитети "здравје психологија" или "психолошка интервенција во образовни контексти", која, пак, има континуитет во соодветните докторски дипломи кои даваат пристап, овозможувајќи им на студентите да се прошири нивната обука за стекнување на звањето доктор / a.... [-]


Меѓународната Магистер по детска и адолесцентна психологија обука и Меѓународната Магистер по детска Емоционална интелигенција - двојна диплома (диплома заверена од Европската Нотар)

ESNECA
Он-лајн студии Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Овој курс е наменета за претприемачи, менаџери, претприемачи, работници и секој кој сака да се здобијат со менаџмент и технички ресурси за експертиза на Меѓународниот Магистер по детска и адолесцентна психологија и тренинг Меѓународната Магистер по детска емоционална интелигенција. [+]

примачи

Овој курс е наменета за претприемачи, менаџери, претприемачи, работници и секој кој сака да се здобијат со менаџмент и технички ресурси за Меѓународен мајстор 's експертиза во детска и адолесцентна психологија и тренинг Меѓународната Магистер по Децата ' s емоционална интелигенција.

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada

Откако запишани, студентот ќе добие кодовите за пристап во рок од 24 работни часа.Нашиот тим од наставници и воспитувачи ќе се јавите на студентот и до 48 часа по запишувањето да водич на студентот да го придружува на почетокот и по текот, и да одговори на сите прашања кои можат да произлезат.времетраењето... [-]

Магистрирал во клиничка и здравствена психологија -

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Мексико Culiacán

Магистер по клиничка психологија и онлајн здравство обезбедува сеопфатна и сеопфатна обука во сите аспекти кои влијаат врз клиничката пракса. Од 1984 година, ISEP ја предава оваа програма која ги комбинира научната строгост со професионална пракса. Студентот учи на технички и лични вештини потребни за да се развие ефикасна и одговорна професионална клиничка пракса. [+]

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)

Мајстор за клиничка психологија, петти пат по ред признат како најдобар мајстор на Шпанија

Како и секоја година, весникот Ел Мундо нагласува во своето рангирање на најдобрите мајстори во Шпанија. Уште еднаш, и со ова веќе пет последователни изданија, ИСАП се истакнува дека нејзината специјализирана и професионална обука се вклучува како центар за образовни референци во областа на клиничка и здравствена психологија, како и во специфични образовни теми.... [-]


Магистер по аутизам спектар растројство

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Шпанија Barcelona Madrid

Магистер по аутистички нарушувања обезбедува знаења и техники во следните аспекти: разбирање на нарушувањата, познавање на раните знаци кои водат до рано откривање, елементи на акција за намалување на болката во секојдневниот живот на засегнатите, препознавање на сите аспекти кои ја вклучуваат болеста и презентација на различни терапевтски пристапи. [+]

Локации: Барселона - Мадрид

Распоред:

Мадрид: VS Барселона: SD

Квалификација: мајстор во нарушување на аутистичкиот спектар издаден од ISEP

Магистер по аутистички нарушувања обезбедува знаења и техники во следните аспекти: разбирање на нарушувањата, познавање на раните знаци кои водат до рано откривање, елементи на акција за намалување на болката во секојдневниот живот на засегнатите, препознавање на сите аспекти кои ја вклучуваат болеста и презентација на различни терапевтски пристапи.... [-]


Магистрирал во клиничка и здравствена психологија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 5 more

Магистер по клиничка психологија и здравје обезбедува сеопфатна и сеопфатна обука во сите аспекти кои влијаат врз клиничката пракса. Од 1984 година, ISEP ја предава оваа програма која ги комбинира научната строгост со професионална пракса. Студентот учи на технички и лични вештини потребни за да се развие ефикасна и одговорна професионална клиничка пракса. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - Валенсија

Распоред:

Мадрид: VS / MXJ

Барселона: VS / MXJ

Валенсија: VS

Квалификација: Магистер по клиничка и здравствена психологија издадена од ISEP

Мајстор за клиничка психологија, петти пат по ред признат како најдобар мајстор на Шпанија

Како и секоја година, весникот Ел Мундо нагласува во своето рангирање на најдобрите мајстори во Шпанија. Уште еднаш, и со ова веќе пет последователни изданија, ИСАП се истакнува дека нејзината специјализирана и професионална обука се вклучува како центар за образовни референци во областа на клиничка и здравствена психологија, како и во специфични образовни теми.... [-]


Master of Evaluation

University of Kaiserslautern
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 2 години October 2019 Германија Kaiserslautern

[+]

Стандардното времетраење на курсот за скратено работно време, стручно образование вклучува испитувања е четири семестри. Исто така е можно да се одмори за време на курсот, а потоа да се врати да се заврши. Две семинарски семинарски недели, еден на почетокот и еден по вториот семестар, помагаат да се пренесат знаењата на поинтерактивен и личен начин. За време на онлајн-фазата потребно е да се обработува материјалот за неделно ангажирање од околу 15 часа. Задолжителни настани на кампусот се одвиваат на почетокот на првиот и на крајот на вториот мандат за сите учесници кои работат кон степенот на магистрирал MABLE. Темите за дискусија базирани на студискиот материјал и практичната имплементација на програмските содржини се исто така вклучени. Програмата за мешани учење мајстор на евалуација (MABLE) е акредитирана со академска титула на "мајстор на уметноста". [-]

Магистер по социјални и образовни интервенција на деца и семејство (Мишо)

Universidad de las Islas Baleares - UIB
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Шпанија Palma + 1 more

Тоа е мајстор се фокусира на подобрување на аналитички вештини, како и стекнување на вештини и вештини кои промовираат развојните процеси во текот на животот во семејството и во различни контексти живеење и користење на стратегии превенција и интервенција за медијација помеѓу запознаени, неконвенционални, посебни потреби и / или со конвенционални психо-ризични ситуации. [+]

Што е тоа?

Тоа е мајстор се фокусира на подобрување на аналитички вештини, како и стекнување на вештини и вештини кои промовираат развојните процеси во текот на животот во семејството и во различни контексти живеење и користење на стратегии превенција и интервенција за медијација помеѓу запознаени, неконвенционални, посебни потреби и / или со конвенционални психо-ризични ситуации.... [-]