Пребарај за Мастерс во Aviation

Најди ги вашите магистерска диплома по Aviation овде!

Aviation

Од областа на воздухопловството е предизвик еден и постојано се бараат луѓе со знаење и техничка експертиза, многу од она што се учи во мајстор на воздухопловна програмата. На авионската индустрија во постојано расте и има зголемување на потребата за квалификувани и компетентни професионалци. Господар на воздухопловството програми се наменети за студентите кои имаат ергени степен во областите поврзани и имаат способност да ексел во индустријата. А мајстор на воздухопловниот програма ќе се истражуваат теми како што се авијација стратешки менаџмент, аеродромот дизајн и развој, безбедноста на воздухопловот, контрола на воздушниот сообраќај, и со закон. Постојат можности за полно работно време, скратено работно време, и учење на далечина програми, дозволувајќи им на студентите флексибилност за да заработите степен според нивниот распоред. Повеќето Мајстор за воздухопловство програми ќе се состои од предмети, практикум, истражување, и една теза. За да дознаете повеќе за мајстор во воздухопловство, движете се низ програми подолу.Пополнете го формуларот и ние ќе ви се поврзете директно со училиштето!

Читај повеќе

господар во авијација и туризам бизнис

Haaga-Helia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 - 6 семестри August 2018 Финска Хелсинки

Во програма во воздухопловство и туризам бизнис има две патеки: воздухопловство и туризмот, и тоа доведува до степен Магистер по менаџмент угостителство. Програмата се состои од 90 кредити. Тоа е врз основа на 210 CR диплома. [+]

Мајстори Aviation диплома. Во програма во воздухопловство и туризам бизнис има две патеки: воздухопловство и туризмот, и тоа доведува до степен Магистер по менаџмент угостителство. Програмата се состои од 90 кредити. Тоа е врз основа на 210 CR диплома. Програмата ги подготвува студентите да ги преземе за различни професионални задачи, на пример организациски развој и управување. Таа, исто така им помага на студентите во нивната потрага за доживотно учење и професионални вештини кои функционираат како основа за професионален развој. Во програма во воздухопловството и туризам бизнис се заснова на идните потреби на авијација и туризам, со фокус на клиент-ориентација, глобализацијата, постојаните промени и одржливост. Програмата се планира особено за експерти во туристички агенции, тур-оперативни, транспорт, управување со патувањето и туристички организации. Целта е да се подигне на know-how на експерт на ниво на инвеститорот. Акцентот е ставен на исчекување, дизајн размислување и одговорност во воздухопловството и туристички бизниси и за учење за да се справат со промените. Подобност да аплицираат за степен на мајстор на ниво на програмата се бара: диплома (или повисока) степен во друга еквивалентна област и најмалку три години (36 месеци), релевантно работно искуство да биде завршен по завршувањето на диплома. Работно искуство Секое работно искуство мора да биде добиено најдоцна до 31 јули 2017 година за пролетниот период апликација. Работа сертификати мора да има почеток и крај денот на вработувањето и краток опис на работното место. Ако подносителот на барањето има работено со скратено работно време, уверението за работа мора јасно да го покажат бројот на... [-]

Господарот на програмата во воздухопловна инженеринг

ESTACA
Студии врз за студентски град Целосна 5 години September 2018 Франција Paris

Намалување на тежината на авионот, намалување на загадувачките емисии, зголемување на капацитетот на авиони, развој и интеграција на електрични команди: иновации е постојано во воздухопловна сектор, да се помират економски и технички перформанси, со целосна безбедност. Да се ​​биде инженер во аеронаутиката значи да се работи на дизајнот и функционирањето на воздухоплови (авиони, хеликоптери, балони), и вградени системи. [+]

Намалување на тежината на авионот, намалување на загадувачките емисии, зголемување на капацитетот на авиони, развој и интеграција на електрични команди: иновации е постојано во воздухопловна сектор, да се помират економски и технички перформанси, со целосна безбедност. Да се ​​биде инженер во аеронаутиката значи да се работи на дизајнот и функционирањето на воздухоплови (авиони, хеликоптери, балони), и вградени системи. Ова може да значи Техничката реализација на програмата за развој, спроведување на тестови на терен или во лет, развивање на методи за производство, оптимизирање на квалитетот на процесите, или потрагата и преговарање договори. Специјализирана обука и привилегиран контакт со компании повеќе од 400 часа на курсеви се предвидени од страна на инженерите од Дасо, Сафран, ЕАДС-Ербас, Талес, итн најмалку 4 спроведување проекти се врши во текот на наставната програма, на пример: идеен проект за архитектура Авион (моделирање); утврдување на тежината на крило на авион е; димензионирање на млазницата издувните; учат на функционална безбедност за слетување. 12 месеци со задолжителни работа-искуство курсеви, на пример: Откривање разбира на компанијата во 1-ва година на ЕАДС МАРОКО: Дизајн на компјутерска програма за следење на одржување на воздухоплови; работа-искуство разбира инженер во 4-та година по Eurocopter Јапонија: Истражување на оптимизирање на залихи на резервни делови хеликоптер и предлагање на нови решенија; Крајот на студијата работа-искуство разбира во 5-та година на Дасо воздухопловен: Студија за подобрување на акустичен комфор во кабината на сокол 7x; посети на воздухопловните сајтови Тулуз (Airbus, CEAT тест центар, итн) и конференции Асоцијации за изразување на своите интереси Реконструкција на првиот хидроплан, кој го... [-]

пост-магистерски степен воздухопловни операции и одржување

ESTACA
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Франција Paris

модерен воздушниот транспорт индустрија треба инженери кои имаат повеќе од традиционалните технички вештини. Авиокомпании треба да се обезбеди глобална безбедност по прифатлива цена. Нивните инженери треба глобален поглед на правната и економска средина, како и во-длабочината на разбирање на процесите на работење и одржување, со цел да се справат со растечката меѓународна конкуренција и сложени регулаторна рамка. [+]

Мајстори Aviation диплома. Иновативна програма тесно усогласена со индустриски потреби модерен воздушниот транспорт индустрија треба инженери кои имаат повеќе од традиционалните технички вештини. Авиокомпании треба да се обезбеди глобална безбедност по прифатлива цена. Нивните инженери треба глобален поглед на правна и економска средина, како и разбирање во-длабочината на операции и процеси, одржување, со цел да се справат со растечката меѓународна конкуренција и сложени регулаторна рамка. ESTACA нуди пост-мајстор програма во воздухопловните операции и одржување што се однесува на авиокомпанија, оператори MRO, аеродромски оператори воздухопловни логистика и производство авиокомпании. Целта на оваа една година програмата е да им понуди на студентите значи разбирање на организацијата и на економијата на воздушниот транспорт индустрија. Тие ќе бидат во близок контакт со нашите партнери (Авион производители, авиокомпании, оператори MRO, аеродромски оператори, така што тие ќе бидат во можност да ги применат своите теоретски знаења директно на вистински случаи. Правила на воздухот се камен-темелник на овој курс и да се изучува со различни пристапи. Целта Се здобијат со вештини за разбирање на организацијата и на економијата на воздушниот транспорт индустрија Програма Предности Факултетот наставата голема мера се вклучени во индустрискиот сектор Глобален преглед на воздушниот транспорт индустрија Вештините стекнати Спроведување и извршување на одржување на воздухоплови и операциите авиокомпанија од гледна точка на операторот одржување производител и авиокомпанијата. Способност за работа во рамките на ограничувањата на прописите за аеронаутика Разбирање на Европа (EASA) и прописи на САД (FAA) Разбирање на односите помеѓу пловидбеност власти, производителите, авиокомпаниите, аеродромите и операторите на МРО НАСТАВЕН: 400 часа на... [-]

напреден главен беспилотни авиони системи услуги и управување со

ENAC
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри October 2017 Франција Toulouse

ENaC, првата европска воздухопловна школа, иновира преку создавање на оваа нова UASSM господар да им овозможи на студентите да се здобијат сите вештини за идните професионалци на оваа ветувачка бизнис секторот. ENAC придобивките од својата долга историја во образованието и истражувањето. [+]

Беспилотни летала во денешно време се од суштинско значење и неизбежна компонента на активностите на цивилното воздухопловство. Потребите на различните актери, оператори, главни купувачи, производителите или законодавците, еволуирале значително. Оваа брза еволуција се соочува со бројни предизвици: поттикнување на развој на беспилотни летала и нови апликации, додека се обезбеди оптимално ниво на безбедност на воздушниот сообраќај. Кои сакаат да започнат со овој предизвик, ENaC, првата европска воздухопловна школа, иновира преку создавање на оваа нова UASSM господар да им овозможи на студентите да се здобијат сите вештини за идните професионалци на оваа ветувачка бизнис секторот. ENAC придобивките од својата долга историја во образованието и истражувањето. Особено ENAC програмата за истражување "летала системи" се однесува на интеграција на беспилотните летала во глобалната воздушниот сообраќај, како и во нивните апликации. Воздушен транспорт, надзор, превоз на стоки, земјоделството домен, одбранбената индустрија, како и енергетскиот сектор се бараат експерти во нова технологија и нејзиното управување. ENAC Мсп беспилотни авиони системи услуги и менаџмент на студентите им дава клучните алатки и техники за да се разбере технологија, додека обезбедување на трансформација на претстојните предизвици во можности. Дипломирани студенти на МСП UASSM ќе бидат во можност да се сфати "сектор летала систем како целина. производители UAV е: дипломирани студенти MS UASSM има намера да ги интегрираат своите дизајнерски тимови. Тие ќе го донесат технички и оперативни своите вештини да понуди решенија, кои се совршено прилагодени на потребите на операторите и во согласност со сите регулаторни барања. Операторите UAV е: дипломирани студенти MS UASSM ќе се воспостави стратегија... [-]

Мајстори "погон и енергетските системи на авионот"

Samara National Research University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Русија Самара

програма на мајсторот "Електрани и енергетски системи на авионот", спроведен под раководство на "авионски мотори", има меѓународен статус и е создаден во соработка со Нанџинг Универзитетот за аеронаутика и Astronautics (Кина). Програмата има за цел да се подготват за кариера во дизајн на авионот со гасна турбина мотори, и да возат на енергија инсталации. [+]

Мајстори Aviation диплома. програма на мајсторот "Електрични централи и системи за напојување на авиони", Спроведен во рамките на насока" авионски мотори ", тоа има меѓународен статус и е создаден во соработка со Нанџинг Универзитетот за аеронаутика и Astronautics (Кина). Програмата има за цел да се подготват за кариера во дизајн на авионот со гасна турбина мотори, и да возат на енергија инсталации. Студентите учат на основните аспекти на воздушната инженеринг, врши дизајнот на авиони гасната турбина моторот, почнувајќи од идејата и termogazodinamicheskih пресметка завршува скица на проектот. Предноста на оваа програма е можност да се истражуваат на интегриран пристап кон дизајнот на моторот и неговите компоненти, мајсторство на технолошки решенија, интердисциплинарна проблеми со широката употреба на ИТ-технологии и природен експеримент. Во рамките на оваа програма, може да добијат две дипломи - Самара универзитет и Нанџинг Универзитетот за аеронаутика и Astronautics. Студентите учествуваат во конкурентна селекција врз основа на програма за размена, првата година, се предава на универзитетот и втора година со подготовка на финалниот квалификациите за работа - во партнер универзитет. Веднаш по завршувањето, дипломираните студенти ќе бидат во можност да работат на технички, инженеринг и истражувачки позиции во големите индустриски претпријатија, како и холдинг-компании, чии активности се поврзани со технологија за мотори висок воздухопловство. Краток опис на програмата Програмата има за цел да се подготват за професионална дејност на специјалисти, со длабоки теоретски и практични знаења во дизајнот на гасната турбина мотори авиони и електрани. процесот на учење вклучува дисциплини на различни насоки: во прилог на посебни ставки, големо... [-]

Напредно Магистер по безбедноста на системот за управување во воздухопловството - MS смс-а

ENAC
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Франција Toulouse

На ENaC Напредно мајстор безбедност систем за управување со односи во воздухопловството е наменета за сегашните или идните СМС менаџери на чело на развојот, распоредување, или подобрување на СМС во организации кои треба да се усогласат со ICAO барања за безбедност. [+]

Содржина и цели ENaC Напредно мајстор SMS во воздухопловство е наменета за обука на менаџери на SMS кој ќе ја води структурни и административните промени во рамките на нивните организации, движејќи се од реактивен размислување за предвидливо размислување. Во обид да стигне на следното ниво на безбедност, меѓународно цивилно воздухопловни власти (ICAO, ЕАСА, Faa), како и IATA бараат организации и институции, така да се спроведе за безбедност за управување со систем (SMS) за управување со ризик за безбедноста. Соодветните полиња се: дизајнот и производството на авиони, воздушни операции, воздухопловна одржување, услуги во воздушниот сообраќај, аеродромот и организации за обука. СМС претставува следниот чекор во еволуцијата на безбедноста процеси во авионската индустрија во светот, на организациско ниво. СМС надополнува барања и прописи во човечка или техничка сигурност веќе се спроведува во текот на изминатите децении. SMS е формален системски и проактивен пристап за предвидување и управување со безбедноста на ризик, како и иницирање и остварување на потребниот трансформација на организациони структури, отчетноста, политиките, процедурите, стандардни практики и прописи. SMS е структуриран процес кој бара организации да ги уапси евентуални проблеми со безбедноста на исто ниво на приоритет кој други основни бизнис теми се управува, и постојано да ги анализира, во соработка со државните институции во рамките на нивната држава Безбедност програма (SSP), како и со нивната индустрија колеги. Целта е да се обезбеди иднината на SMS менаџери со основите за тоа како да систематски ги надгледуваат и да се подобри безбедноста во воздушниот сообраќај користење на безбедност за управување со систем... [-]

Господар во меѓународниот менаџмент · воздухопловство

IUBH Campus Studies (for non-EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Германија Berlin Лош Honnef + 1 more

Во текот на четири семестри, мајстор Меѓународен менаџмент · воздухопловство ќе се подготват да потрае меѓународен менаџмент улога во авионската ... [+]

Господар во меѓународниот менаџмент · воздухопловство

 

Во текот на четири семестри, мајстор Меѓународен менаџмент · воздухопловство ќе се подготват да потрае меѓународен менаџмент улога во бизнисот на воздухопловството. Во текот на програмата, ќе се применуваат стратешки и оперативни концепти за управување со меѓународниот воздухопловен бизнис. Твојот степен посветува посебно внимание на создавање на успешни и вредност подобрување на бизнис модели во воздухопловството. Исто така, постои силен акцент на стратешко планирање и операции за управување во меѓународен контекст. Исто така, ќе дојде да се разбере улогата на државните регулатори, кои се важен дел од оперативен рамка индустријата авијација.... [-]


Напредно Магистер по пловидбеност авиони безбедноста во воздухопловството

ENAC
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Франција Toulouse

Главната цел на воздушен транспорт е да се осигура безбедноста на патниците, екипажот и луѓето на земјата, која главно, се прави преку активности за пловидбеност на воздухопловот. Таквите [+]

Напредно мајстор во воздухопловна безбедност пловидбеност на воздухоплови Главната цел на воздушен транспорт е да се осигура безбедноста на патниците, екипажот и луѓето на земјата, која главно, се прави преку активности за пловидбеност на воздухопловот.

Ваквите активности мора да се смета како една кохерентна процес работи од дизајн на авионот со следењето на неговата техничка состојба во авио служба. Ова Mastère специјализираат опфаќа и техничките аспекти на сертификација, односно согласност со важечките барања и правни импликации и обврски. Овој курс е дизајниран да им даде идни менаџери на широко разбирање на прашањата и приоритети кои, колку што воздухопловните изградба е во прашање, имаат меѓународна димензија.... [-]


господар на управување во воздухопловството

John Naisbitt University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Србија Белград

Целта на програмата Магистер за воздухопловна менаџмент е да се едуцираат високо квалификуван персонал, мајстор менаџери во областа на воздухопловството кои се обучени за примена на современи управување со концепти, методи и алатки за да се надминат предизвиците во авио-индустрија, како и бизнис аспекти на оваа индустрија . [+]

Мајстори Aviation диплома. Целта на програмата Магистер за воздухопловна менаџмент е да се едуцираат високо квалификуван персонал, мајстор менаџери во областа на воздухопловството кои се обучени за примена на современи управување со концепти, методи и алатки за да се надминат предизвиците во авио-индустрија, како и бизнис аспекти на оваа индустрија . Студентите на програмата воздухопловна менаџмент се добие квалитет на знаење на управување со персоналот во воздухопловството и воздушен сообраќај: економски менаџмент и политика, управување со човечките ресурси во воздухопловството, закони и прописи во воздухопловството за управување со безбедноста во воздухопловството, сметководството и финансискиот менаџмент и можат да се применуваат практични и научни истражувања во областа на управување со авијација. Диплома (звање) господар менаџер Упис Кандидатите можат да аплицираат за постдипломски студии треба да имаат одреден степен во областите поврзани. Студентите треба да се потврди познавањето на бизнис англиски јазик со поднесување валиден сертификат или да ги преземе испит пред Комисијата. Комитетот е составен од три англиски јазик предава вработени во Јован Naisbitt универзитет. Комитетот може, врз основа на уверение за положени испити на англиски јазик им овозможи на студентите да се земе тест. Студентите исто така мора да достават кратка биографија и мотивационо писмо. *На програмата се бара српскиот јазик пре-се разбира, кој е во организација на Центарот за развој на кариерата, consueling и доживотно учење во рамките на курсот University.The трае два месеци од крајот на август до октомври, и тоа не чини 350EUR. Задолжителни предмети - Методологија на научно - воздухопловна менаџмент - Авионски превоз: Бизнис менаџмент... [-]

мајстор во управување со безбедноста на воздушниот сообраќај

John Naisbitt University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2017 Србија Белград

Целта на програмата Магистер воздухопловство за управување со безбедноста е да се едуцираат високо квалификуван персонал, мајстор на менаџерите, кои се обучени за планирање, управување и одржување на ефикасен воздухопловната безбедност. [+]

Целта на програмата Магистер воздухопловство за управување со безбедноста е да се едуцираат високо квалификуван персонал, мајстор на менаџерите, кои се обучени за планирање, управување и одржување на ефикасен воздухопловната безбедност. Студентите на програмата за воздухопловна безбедност за управување се добие квалитет познавање на воздухопловна безбедност за управување, безбедноста на аеродромите и на воздухопловна навигација, анализа на безбедноста на воздухопловството, несреќа / испитување инцидентот и известување, човечкиот потенцијал во воздухопловството за управување со кризи и итни случаи планирање и се во можност да ги применат практични и научни истражувања во областа на воздухопловството за управување со безбедност. Диплома (звање) господар на менаџерот Упис Кандидатите можат да аплицираат за постдипломски студии треба да имаат одреден степен во областите поврзани. Студентите треба да се потврди познавањето на бизнис англиски јазик со поднесување валиден сертификат или да ги преземе испит пред Комисијата. Комитетот е составен од три англиски јазик предава вработени во Јован Naisbitt универзитет. Комитетот може, врз основа на уверение за положени испити на англиски јазик им овозможи на студентите да се земе тест. Студентите исто така мора да достават кратка биографија и мотивационо писмо. *На програмата се бара српскиот јазик пре-се разбира, кој е во организација на Центарот за развој на кариерата, consueling и доживотно учење во рамките на Универзитетот. Курсот трае два месеци од крајот на август до октомври, и тоа не чини 350EUR. Модули и курсеви - Методологија на научно - воздухопловна безбедност за управување со - Сигурност и безбедност во воздухопловството - Авто-истражувачки труд за управување за воздухопловна... [-]

господар во воздухопловна инженеринг

Carlos III University of Madrid
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2018 Шпанија Мадрид Барселона Франција Paris Обединетото Кралство London + 6 more

Мајстор во воздухопловна инженеринг (MAE) е официјалната програма на UC3M обезбедување, во исто време, со полно професионални акредитација како воздухопловни инженери во Шпанија и меѓународно фокусирани на високо ниво на образование, овозможувајќи им на поединци да се развие својата професионална кариера во сите сектори на воздухопловните и простор индустрии, агенции и истражувачки центри. [+]

Мајстори Aviation диплома. Мајстор во воздухопловна инженеринг Мајстор во воздухопловна инженеринг (MAE) е официјалната програма на UC3M обезбедување, во исто време, со полно професионални акредитација како воздухопловни инженери во Шпанија и меѓународно фокусирани на високо ниво на образование, овозможувајќи им на поединци да се развие својата професионална кариера во сите сектори на воздухопловните и простор индустрии, агенции и истражувачки центри. Со цел да се постигнат овие две цели на програмата MAE комбинира основни, кои ги покриваат сите области на воздушната технологија, со фокус на високо потенцијални области како што се Интеграл воздухоплови и сателитски дизајн, воздухопловна и вселенска погон, воздушната навигација и контрола, експериментални техники и напредни пресметковни методи. Мајстор се состои од 90 ЕКТС, вклучувајќи теза, распоредени во 3 семестри. Факултативна екстензии до 30 ЕКТС ќе бидат достапни за поединци кои сакаат подлабоко специјализација или се запишуваат во програмата д-р. На MAE е најсоодветна за лица со позадина BSc ниво во воздушната инженеринг и, особено, неговата програма е изграден врз знаењето и искуството стекнато во BSc во воздушната инженеринг (БАЕ) на UC3M. Како БАЕ, на MAE е даваше целосно на англиски јазик и не-Шпански студентите и факултетот се повеќе од добредојдени. Сите заедно, мултинационална средина се очекува да бидат создадени, соодветно, не само на воздушната индустрија, но на повеќето иновативни полиња, професии и универзитети. А класа ограничена на 40 студенти и тим на факултет кои се однесуваат на уникатен оддел UC3M уверува внимателно следење на студентите и одлична координација меѓу курсеви. Исто така, со полно работно време, истражување-искусни факултет... [-]

Магистер по безбедност во воздухопловството

Emirates Aviation University
Студии врз за студентски град Дел-студии 18 месеци September 2018 Обединети Арапски Емирати Дубаи

Мајсторите во програма за воздухопловна безбедност MASAS за воздухопловна безбедност и е наменета за студентите кои сакаат да ги унапредат своите знаења и искуства на воздухопловната безбедност или безбедноста во воздухопловството или двете заедно. [+]

М-р во воздухопловна безбедност Мајсторите во програма за воздухопловна безбедност MASAS за воздухопловна безбедност и е наменета за студентите кои сакаат да ги унапредат своите знаења и искуства на воздухопловната безбедност или безбедноста во воздухопловството или двете заедно. Областа на воздухопловна безбедност или воздухопловна безбедност се тесно поврзани и програми м-р воздухопловна безбедност / м-р воздухопловна безбедност состои од пет модули кои се јадро на двете и да се справат со заедничките прашања, како што се управувањето со ризикот, човечки фактори, стратегија, операции и планирање. Во основа, сепак, безбедноста се однесува на мерките што се преземаат против заканата на несреќата, додека безбедност се однесува на заштитата од закани мотивирани од непријателство или омраза. Затоа секоја програма содржи три специјализирани модули кои им овозможи на студентите да се разгледа во длабочината на различни области на регулативите и усогласеност, дизајн, употреба на технологии и системи кои се поврзани со овие различни перспективи. Натамошна специјализација се постигнува преку Проектот за кој е потребно да се фокусира на една тема која е во согласност со специјалист област. Со завршување на пет основни и три специјализирани модули, плус на проектот на предметна област, студентите ќе можат да се добие еден магистер или во воздухопловна безбедност или воздухопловна безбедност. Ако тие сакаат да добијат втор магистер по алтернативна специјализација на врвот на првата награда, учениците може да заврши на три дополнителни специјализирани модули плус вториот проект во друга област. Зошто да се запишат на оваа програма? Програмата MASAS е еден од ретките програми за образование во... [-]

господар на воздухопловството за управување со

Wildau Institute of Technology
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2017 Германија Wildau

Воздухопловство денес е еден од најдинамичните брзо растечки индустрии во светот.На пазарот сигнали даде причина за оптимизам: воздушната индустрија, која е стратешки и технолошки [+]

Мајстор за воздухопловство менаџмент

Воздухопловство денес е еден од најдинамичните брзо растечки индустрии во светот. На пазарот сигнали даде причина за оптимизам: воздушната индустрија, која е стратешки и технолошки важни и неопходни за современото општество, ќе продолжи да се прошири. Со годишен глобалната стапка на раст од пет проценти, оваа индустрија е во моментов се соочува почетокот на бум. Нови, млади и мотивирани специјалисти, со длабоки знаења во воздухопловството за управување со се потребни, како на воздухопловството работна сила бара целосно нови надлежности и state-of-the-art експертиза. Поради сите овие причини ќе има значителна потреба во блиска иднина за добро обучени воздухопловни стручњаци со различни академски средини. ... [-]


Магистер по системи за авиони интеграција

Carlos III University of Madrid
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Шпанија Мадрид Барселона Франција Paris Обединетото Кралство London + 5 more

Мајсторот на факултет во авион системи интеграција е специјално дизајниран за дипломирани студенти по технологија, и работат професионалци, кои сакаат да се развие и да доведе проекти на системи за интеграција [+]

Магистер по типови на авионите системи интеграција

 

Мајсторот на факултет во авион системи интеграција (Masi), спонзорирана од страна на група Ербас-Шпанија, е специјално дизајниран за неодамнешните дипломирани инженери, како и работат професионалци кои сакаат да се развие и да доведе проекти на системи интеграција. Нашите курсеви се дадени на англиски јазик од страна на меѓународно признати експерти во своите области, кои доаѓаат од клучните играчи во воздухопловен бизнис, вклучувајќи индустрија, академијата, власта и регулаторите. Програмата Masi сочинуваат 90 ЕКТС кредити. Полно работно време вклучува 12 месеци на наставата во Ербас група и UC3M, проследено со Завршен проектот да биде завршен во рок од 6 месеци. Нејзината модуларен презентација овозможува за скратено работно време студија со флексибилна Датум на земање помеѓу 1,5 и 3 години. Програма на Masi е комбинација од три основни елементи. Основи (М1), да обезбеди основа, поддршка да се разбере технологии, методи, барањето. Генерализација (М2), треба да управуваат со комплексност и да се разбере целата (системи за размислување), и експериментирање (М3), да се движат од апстракција на имплементација, иновации, пронајдок. М1. Воведни ниво (16,6 ЕКТС кредити). Курсеви Ниво Воведни обезбеди на техничките знаења потребни за да се разбере како системи на различни авиони да работиме. Вовед во авионите системи интеграција (2.4 ECTS) директорот на курсот: Даниел Izquierdo Гил (Ербас ГРУПА) Основи на воздухопловна инженеринг (6.0 ECTS) директорот на курсот: Маркос Вера Coello (UC3M) Onboard Електроника и Инструментација (3.2 ECTS) директорот на курсот: Andrés Barrado Bautista (UC3M) воздухопловни комуникации (3.0 ECTS) директорот на курсот: Франциско Ј Гонзалес... [-]

Мајстор за воздухопловство менаџмент

The University of Newcastle, GradSchool (Online)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии May 2018 Австралија Newcastle

Мајстор за воздухопловство менаџмент е уникатна програма со која може да се прилагодат за да се приспособат на вашите специфични области на интерес. Овој степен ќе ви даде посебни увид во современите прашања во воздухопловството со комбинирање на човечки фактори и управување со вештини за примена на барањата на управување во авио-индустријата. Ова се однесува на програмата ќе ви овозможи со индустријата релевантни вештини и знаење што може да се отвори уште повеќе можности за кариера за управување во рамките на воздухопловна индустрија. [+]

Како одговор на идентификуваната потреба во авио-индустријата на Универзитетот на Њукасл има развиено Мајстор за воздухопловство менаџмент. Понудени на интернет, на програмата ги комбинира изучување на воздухопловството човечки фактори и управување, и може да се прилагодат за да се приспособат на вашите специфични области на интерес. На програмата е дизајниран да се развие вашето знаење, вештини и способност да се прилагодат на менување на практиките за управување во рамките на авионската индустрија. Кандидатите се охрабрени од сите области на индустријата, особено ако сте во моментов работат во летот на екипажот, кабината на екипажот, одржувањето на екипажот, земјата екипажот, администрација, војската и владините органи. Конкурентна меѓународни воздухопловни индустрија бара високо квалификувани авијација менаџери. Мајстор за воздухопловство менаџмент, ќе ви обезбеди со индустријата релевантни вештини и знаење што може да се отвори уште повеќе можности за кариера управување во рамките на воздухопловна индустрија, без разлика дали тоа да биде за транзиција помеѓу специјалитети или се движат помеѓу комерцијална авијација организации. Нашата напредна систем за онлајн учење ви дава флексибилност и поддршка да учат во секое време, насекаде да се балансираат работата, животот и студија. Може да се постигне вашиот целосно акредитирана Мајстор за воздухопловство менаџмент во време кое вам ви одговара. Тоа е за вас? Дали сте веќе работат во авио-индустријата и се заинтересирани за унапредување на вашата вештини за управување да се зајакне во повеќе предизвикувачки позиции? Мајстор за воздухопловство менаџмент нуди напредна програма комбинирање на предмети од Мајстор за бизнис администрација (MBA) со специјализирани курсеви Авијација. Оваа комбинација овозможува... [-]