Пребарај за Behavioral Science овде!

Најди ги најдобрите Behavioral Science овде!

Со цел успешно да се добие мајстори квалификација, ќе треба да се добие број на кредити со полагање индивидуални модули. Повеќето предавал мајстори ќе имаат голем број на основни модули кои ќе мора да се земе и да со цел да се добие квалификација. Проценка на истражувања магистерски е скоро секогаш во целост од страна на еден дисертација модул или проект.

Behavioral Science. Ги добиете сите информации за Behavioral Science, да заштедат време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор за образование во дефектологијата, специјализирана за применета анализа на однесување

George Mason University Online
Он-лајн студии Дел-студии 24 месеци Open Enrollment Соединети Американски Држави Fairfax

Онлајн магистрирал во дефектологијата, специјализирана за применета анализа на однесување, ја нуди Универзитетот Џорџ Мејсон, обезбедувајќи напредна студија за наставниците, училишните лидери и други кои сакаат да го продолжат своето образование. [+]

Онлајн мејл на Универзитетот Џорџ Мејсон во специјалното образование, специјализирана за применета анализа на однесување, ги подготвува студентите да ги идентификуваат, решаваат и надминат сложените предизвици во учењето за да влијаат врз образовниот потенцијал на лицата со лесни или тешки потешкотии во учењето. Програмата може да се заврши во рок од 24 месеци преку флексибилна програма со скратено работно време предводена од експертски факултет за однесувањето аналитичари, наставници, истражувачи и иноватори.... [-]


Магистер по економија на однесување

University of Bucharest
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Романија Bucharest

Програмата Магистер по економија на однесувањето, која ја нуди Факултетот за администрација и бизнис заедно со Факултетот за психологија и образовни науки на University of Bucharest , има за цел да помогне во подготовките на специјалисти во областите на процесите на одлучување и стратегиската интеракција. Со цел да се постигне оваа цел, ние користиме пристап кој ги интегрира различните механизми кои го регулираат економското однесување. [+]

Преглед

Програмата Магистер по економија на однесувањето, која ја нуди Факултетот за администрација и бизнис заедно со Факултетот за психологија и образовни науки на University of Bucharest , има за цел да помогне во подготовките на специјалисти во областите на процесите на одлучување и стратегиската интеракција. Со цел да се постигне оваа цел, ние користиме пристап кој ги интегрира различните механизми кои го регулираат економското однесување.... [-]