Пребарај за Мастерс во Business

Најди ги вашите магистерска диплома по Business овде!

Business

Мајстор за бизнис програми може да им обезбеди на студентите со основите за идните кариери, како и да ги подготви за почеток на лични бизниси. Проучување на бизнис е важно за многу различни полиња, а исто така може да имаат корист на студентите со хуманитарни или социјални студии позадина. Мајстор за бизнис програма ќе ви даде вредни увид во работата на современиот свет.

Студентите на Магистер за бизнис програми ќе се земе курсеви во теми како што се економијата, управувањето, финансии, статистика, маркетинг, право, но, исто така, етика, јазик студии и социјални студии. Секој студент ќе имаат можност да специјализираат и да го стесните нивната област на експертиза. Има многу одлични универзитети низ целиот свет кои нудат Мајстор за бизнис програми со највисоко ниво на професионални насоки.

Ако сметаш дека се возбудени од светот на бизнисот, погледнете на линкот подолу и да се најде Мајстор за бизнис програма со која најмногу ви одговара.Го направи првиот чекор кон личен развој и идна кариера денес!
 

Читај повеќе

господар на бизнис статистика

Hult International Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Соединети Американски Држави San Francisco Обединетото Кралство London Cambridge Обединети Арапски Емирати Дубаи Кина Шангај New York Boston + 9 more

Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, една година Hult Мајстор за бизнис Статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. [+]

Мајстори Business диплома. Оваа програма е достапна само како втор дел од програма за двојна, по студентите имаат завршено една година МБА или мајстори на меѓународниот бизнис. Тоа ќе биде достапен како полно работно време, еден-годишна програма во Сан Франциско за почеток мандат во септември 2018 година. Научете како да се преведе на големи податоци и анализи во акција и да се квалификува за 3-година OPT работна виза во САД Како и улогата на големи податоци станува сè повеќе важно, Hult една година Мајстор за бизнис статистика степен ќе се подготвува со аналитички и деловна способност да се преведе статистика и анализа на податоци во акција. Локации Започнете вашиот Магистер за бизнис статистика во Сан Франциско, а потоа изберете да се изборни предмети во која било друга два кампуси, како дел од единствена Глобална Кампус ротација Hult е. Вашиот Магистер за бизнис статистика на прв поглед Кој е оваа програма за? За кандидатите кои неодамна дипломирале на универзитет или колеџ, како и поединци со до три години работно искуство кои сакаат да влијаат врз бизнис одлуки и стратегија преку искористување на предвидливо способности на податоци и анализатор на бизнис. Не-американските жители кои добиваат Мајстор за бизнис статистика, исто така, ќе се квалификува за до три години OPT (Факултативна Практична обука) во САД, откако нивните студии. OPT е нормално 12 месеци, па степен е особено добро прилагодени за оние кои сакаат да се доживее работат во САД по нивниот степен. За повеќе детали, Ве молиме контактирајте со нас. Што ќе научат... [-]

Магистер по бизнис дизајн

Domus Academy
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци January 2018 Италија Милан

Магистер на науки по бизнис Дизајн создава нови врски меѓу светот на бизнисот и дизајн. Што ќе работат на проекти од областа на бизнисот на дизајнот и дизајнот на бизнис. [+]

Иновираат. Надгледува. Strategize. На Магистер по бизнис Дизајн Програмата создава нови врски меѓу светот на бизнисот и дизајн. Што ќе работат на проекти од областа на бизнисот на дизајнот и дизајнот на бизнис. Просветителската и интердисциплинарна, програмата се фокусира на тоа како да се применуваат дизајн на методологијата, чувствителноста и култура на секој бизнис. Ќе учат за дизајн-управувано управување со компанијата, како да научите да изготви планови за развој на бизнисот, брендирање, маркетинг и комуникација, за производни линии, стартап, и воспоставени бизниси. Публика На програмата е дизајниран за кандидати кои имаат диплома од прв степен во економијата, општествените науки, дизајн, или сродни теми, и кои се заинтересирани за стекнување на организациски и менаџерски способности преку мултидисциплинарен пристап. Исход Во текот на оваа програма, студентите ќе можат: Применуваат дизајн-базирани методологии во рамките на не-дизајн полиња. Претставуваме креативен проект во претприемачки начин, со покажување на нејзината важност и сигурност, преку тестови, докази, и примена сценарија. Демонстрираат самостојност и оригиналност во решавање на проблемите. Програма Магистер на науки по бизнис Дизајн е работилница со седиште, со поддршка на семинари, предавања, вежби и теренска работа. Индустриски професионалци, лидер на курсот, и проект лидери водич студенти преку индивидуална обука и менторство на проектот. Програмата се состои од четири главни модули, секој од нив вклучува две недели се разбира и шест недели работилница. Модулите се проследени со двомесечен период стажирање и конечна презентација портфолио. На модуларен структура е индивидуализира, дозволувајќи им на флексибилност и разновидност за подобро да им служи на потребите и целите на секој... [-]

Меѓународната Магистер по бизнис анализи и големи податоци (babd)

MIP Politecnico di Milano School of Management
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Италија Милан

Бизнис анализи и големи податоци магистерска програма е иновативна програма заснована на холистички образовно искуство, каде што теоријата и практиката се целосно испреплетени преку континуирана поддршка на компании и меѓународни партнери. [+]

Мајстори Business диплома. Бизнис анализи и големи податоци господар програма е иновативна програма врз основа на сеопфатен образовни искуство, каде што теоријата и практиката се целосно испреплетени преку континуирана поддршка на компаниите и на меѓународните партнери. Исто така, да се биде во постојан однос со опсерваторија Големи податоци анализатор и бизнис интелигенција на Politecnico di Milano, се разбира е во првите редови на истражување на ИКТ за големи анализа и управување со податоци. Оваа навистина уникатна програма е заеднички понудени од страна на MIP и CEFRIEL - Politecnico di Milano и тоа е во партнерство со IBM. МАЈСТОРОТ Со револуцијата на Биг податоци постојано растечки број на водечките организации и влади се изврши големи иницијативи на податоци за да се добие вистински увид, се вози клучните одлуки и подобрување на перформансите во сите деловни функции. Добредојдовте на Меѓународниот Магистер по бизнис анализи и Биг податоци со цел да се обучуваат новата генерација на податоци такт професионалци во состојба да управуваат со комплексни проблеми анализатор на бизнис во различни на различни индустрии и средини. Оваа навистина уникатна програма е заеднички понудена од MIP и CEFRIEL- Politecnico di Milano. Бидете подготвени за работните места на иднината како Бизнис аналитичар и Биг податоци менаџер. Кој е дизајниран за? На програмата е специјално замислен за дипломирани студенти кои сакаат да се здобијат и развој на напредни квантитативни вештини за да се анализира податоци кои опишуваат трансакции, интеракции или однесувањето на луѓето, со цел да се извлече релевантни согледувања, оптимизација активности и да ја поттикне... [-]

М-р во социјалните медиуми и на вебсајт и анализатор

inesdi - Digital Business School
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 240 - 1500 часа April 2018 Шпанија Мадрид Барселона Шпанија онлајн + 3 more

Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и веб аналитика, со што ќе научат да се донесе реални процеси, дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се развие знаење и најсоодветни техники за дизајн, имплементација, управување, анализа и мерење на план Социјалните медиуми 360 и План Онлајн мерење. Бидејќи на XXI век компании треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Не ја пропуштајте оваа можност да се приклучат на репер за специјализирана обука во дигиталната економија. [+]

Ви ги претставуваме на 1-ви издание на мајстор во социјалните медиуми и веб аналитика, со што ќе научат да се донесе реални процеси, дигитални трансформација на претпријатието решенија. Бидејќи на XXI век организации треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Во текот на овој курс ќе се развие знаење и најсоодветни техники за дизајн, имплементација, управување, анализа и мерење на план Социјалните медиуми 360 и План Онлајн мерење. Бидејќи на XXI век компании треба професионални профили во согласност со новите трендови на пазарот. Не ја пропуштајте оваа можност да се приклучат на репер за специјализирана обука во дигиталната економија. Во прилог да има официјална титула Inesdi Дигитални бизнис школа, што ќе се добие универзитетска диплома од Универзитетот во Nebrija. Можност за правење на Факултетот за лично, или помеша учење. практиката и наставата вистинска бизнис случаи. персоналните туторство во реализацијата на проектот на крајот на курсот. кариера и насоки преку индивидуализирана "кариера план". Развој на "Планот за дигитална комуникација" и "План Онлајн мерење". Програма Модул 1: Социјалните медиуми маркетинг план - Проект Пром Што е тоа и е како да се развие план за социјална медиуми Маркетинг Одговорности во социјалните медиуми Како да поднесе план за SMM Модул 2: За социјално вмрежување Фејсбук Твитер Скопје Google + Instagram и Pinterest Модул 3: Професионално управување со: активности, канали и алатки 2.0 Тактички и оперативни во социјалните медиуми: секојдневно управување, ширење 2.0, регрутирање и ангажман Влезни маркетинг: Привлекување на вашата целна публика Мерење на социјалните медиуми: КИП, извештаи и известување... [-]

господар на бизнис анализатор

Iowa State University College of Business
Студии врз за студентски град Целосна 21 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Ames

Мајстор за бизнис анализи е интердисциплинарна дипломиран програма која се обраќа на предизвиците кои се занимаваат со анализа на податоци и деловна интелигенција во животната средина "Биг податоци". Тоа беше развиена за да се задоволат потребите на денешните бизниси и организации со кои се соочува интензивната глобална конкуренција и постојано технолошки пореметувања. [+]

Добредојдовте порака Дин, Програма Бизнис анализи. Од бизнис анализи на Vimeo.

Мајстор за бизнис анализи е интердисциплинарна дипломиран програма која се обраќа на предизвиците кои се занимаваат со анализа на податоци и деловна интелигенција во животната средина "Биг податоци". Тоа беше развиена за да се задоволат потребите на денешните бизниси и организации со кои се соочува интензивната глобална конкуренција и постојано технолошки пореметувања. Дигиталната револуција овластени со технологија на интернет и компјутерски мрежи во текот на последните неколку децении е генерирана незамисливи количини на податоци. Обемот, брзина, и разновидност на овие податоци се произведува нов сет на проблеми и предизвици со кои се соочува бизнисот и организации. Мајстор за бизнис анализи во Ајова Државниот универзитет е уникатен, помеша програма нуди двете онлајн и лице-в-лице образование. Програмата е составена од повеќе од водечките образовни полиња Ајова држава е во областа на науката и технологијата, вклучувајќи компјутерски науки, електротехника и компјутерско инженерство, статистика, и индустриски и системи за производство инженеринг. Оваа интердисциплинарна програма им нуди бизниси можност да се развие менаџери кои ќе го совладате и анализатор на начин кој води до зголемување на профитот за нивната компанија. Програмата обезбедува основа во анализа на податоци, управување со проекти, статистички и предвидливо моделирање, анализа на потрошувачите расположение, знаење откритие, аналитички извештаи, сегментација анализа и визуелизација на податоците. Програмата има индивидуално, највисок премин проект тим кој им овозможува за фокусирани обука во областите како што се откривање на измама, управување со ризик, текстот рударски и процесот на подобрување. Студентите да почне програмата на 21... [-]

Магистер по бизнис и менаџмент

Across the Pond
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Aberdeen Belfast Brighton Canterbury Cardiff Chester Cirencester Colchester Edinburgh Epsom Exeter Falmouth Farnham Glasgow Guildford Huddersfield Leeds Leicester Lincoln Liverpool London Loughborough Manchester Newcastle Norwich Nottingham Oxford Reading Rochester Sheffield + 28 more

Помеѓу партнерите езерце со некои од најдобрите универзитети во Велика Британија за бизнис, во различни општи и специјализирани дисциплини. Велика Британија одамна е голем придонесувач на индустријата, како и студентите кои студираат во Велика Британија корист од интензивна обука, можности да се најде работа пласмани, и концентрација на двете академски вештини и можностите за вработување. [+]

СТУДИЈА управување во Велика Британија Помеѓу партнерите езерце со некои од најдобрите универзитети во Велика Британија за бизнис, во различни општи и специјализирани дисциплини. Велика Британија одамна е голем придонесувач на индустријата, како и студентите кои студираат во Велика Британија корист од интензивна обука, можности да се најде работа пласмани, и концентрација на двете академски вештини и можностите за вработување. Придобивки од студирањето бизнис во Велика Британија Пократки курсеви: Повеќето програми мајстор се долги само една година, а повеќето програми за додипломски студии се долги само три години. Тоа, рече, додипломски студентите можат да изберат да ги извршуваат повеќе се разбира со поставување или студираат во странство година. Фокус: Велика Британија универзитети не бараат општи образовни курсеви; студентите ќе се фокусира на бизнис од ден 1! Можности за вработување: Многу Држави во фокусот на Велика Британија има вработени кои се активни во своите области, помагајќи да се обезбеди перспектива за вработување и да создадат можности за учење надвор од училницата. Исто така, многу бизнис курсеви нудат можност да се земе на поставеност, дали како една дополнителна година на студии, или како краткорочни можност во текот на степен. Како и да е, Велика Британија универзитети ги поттикне студентите да бидат подготвени за работна сила по дипломирањето. КАКО МОЖЕ ДА ГИ ПОМОШ езерцето? ние обезбедуваме бесплатни совети и насоки за студентите кои сакаат да ги извршуваат бизнис студии во Велика Британија. Со наша помош можете: Најди водечка програма која ги задоволува двете академски потреби и цели во кариерата Направете апликација процес едноставна:... [-]

Мајстор програми во ООП и лидерство, одржливост во Германија со полно работно време и далечина

Steinbeis University Berlin Institute Corporate Responsibility Management
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 15 месеци October 2017 Германија Berlin + 1 more

Студентите се добие пристап до мултидисциплинарен обука часови и онлајн и офлајн. Студентите се подложат на различни семинари. Ние аплицираат онлајн студии преку е-учење, webinars и MOOCs. Целта е студентите да ги развијат своите знаења и вештини во корпоративна социјална одговорност, бизнис етика, одржливост, социјална претприемништво и социјални иновации. Студии во овие области ќе им овозможи на студентите bredar своите знаења во различни истражувачки полиња, каде што може да се извлече концепти и алатки за практичната примена на проекти одржливост и CSR. Покрај тоа, студентите меѓународно искуство и подобри можности за кариера во цела Европа. [+]

Мајстори Business диплома. Мајстор програми во ООП и лидерство, одржливост во Германија Полно работно време и за учење на далечина. Мајстор на уметноста (MA) во одговорен за управување (MRM) е 15 месеци на високо образование. На програмата е меѓународно извршни програми за образование, кои им даде на сегашните и идните лидери на потребните знаења и алатки за извршување на проекти во одржливоста и ООП на различни видови на организации, со фокус на резултати. Програмата ја следи ОН и PRME принципите на одржлив развој и неколку од едукаторите се членови на работни групи иницијатива на Глобалниот договор на ОН поврзани. Постои голема потреба од лидерите во областа на одржливост и CSR. На програмата се во рамките на концептот дека ООП е алатка да се вози напред одржлив развој во компании и организации. Централно место во оваа обука е стратешко водство за одржливост. Студентите добиваат темелно познавање на методологијата за структуирање на концепти, методи и алатки за поддршка на планирање и изработка на стратешки одржлив развој одлука. Без тоа ООП треба да биде бизнис бариера. Исто така надополнета методологија со теоријата на раководството во комплексност. Фокусот е ставен на тоа како вработените може да бидат вклучени за да се промени и како организациите може да се анализира нивната животна средина брзо и се развиваат во флексибилен, прилагодлив организации кои може да дејствува проактивно и стратешки за одржлив развој. Неколку комплементарни теории во областа на одржливост е вклучена во програмата и се структурирани во однос на централните области. Во рамките на програмата, студентите... [-]

господар на три-секторот соработка (MTSC)

Singapore Management University
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци August 2018 Сингапур Singapore

Иновативни мајстор на tri-Сектор соработка предвидува ригорозни интердисциплинарна обука во ефикасно решавање на проблемот [+]

Иновативни мајстор на tri-Сектор соработка предвидува ригорозни интердисциплинарна обука во ефикасно решавање на проблемот за комплексна животната средина на 21-от век. Таа се применува на бизнисот, владата и организациите на граѓанското општество, како и за интеракции меѓу нив. Тоа ќе: - се развијат лидери во можност да се развива во еден комплекс, три-секторот светот - овозможи на студентите да ги совладаат раководство на иновативни вештини за справување со глобалните предизвици заедно - Направете крос-сектор мрежи во регионот - Обезбеди студентите со длабоко разбирање на клучните концептуални рамки - Осигурајте се дека студентите ќе можат да се направи смисла на плетеницата на Megatrends влијаат интеракции бизнис-владата општеството, од животната средина со демографијата на технологијата Пријавувањето Во 2017-18 доза ќе започне наставата во јануари 2017 година за аплицирање е отворен до 15 мај 2016 година. Приемот на барањата Висок познавање на англискиот јазик (сите курсеви се доставуваат и оценето на англиски јазик). Ученици со првиот степен од неанглиско говорно универзитет ќе се бара да поднесат ИЕЛТС / ТОЕФЛ извештаи. Добар прв степен (бизнис, општествени науки, право, јавна политика или други сродни области). Значителна работно искуство. Добар резултат на GRE најпосакувана. GMAT резултати можат да бидат прифатени во замена за GRE. Ако барателот не мора или, ве молиме јавете се на програмата канцеларија по поднесувањето на пријавата. Подносителот на барањето може да биде побарано да седат за алтернатива приеми тест спроведено од страна на SMU. 2 препораки од вашите сегашниот работодавач или еквивалентно, објективни партија. Два кратки есеи, напишани на англиски јазик. Вас... [-]

господар на бизнис (професионална)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 92 недели January 2018 Австралија Robina + 1 more

Професионална програма ја следи истата структура како и Магистер за бизнис програма со дополнителни 20 недели Работа Интегрирано учење компонента. [+]

Мајстори Business диплома. Професионална програма ја следи истата структура како и Магистер за бизнис програма со дополнителни 20 недели Работа Интегрирано учење компонента. Работа Интегрирано учење е точка предмет на 45 кредит цел да се промовира и учење поддршка, личен развој и професионална пракса. Предметот се фокусира на развој на само-анализа и мисловните вештини за учење и примена на теоретското решенија за практични проблеми на работното место. [-]

Магистер по бизнис анализи

Bentley University Graduate School of Business
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Соединети Американски Држави Waltham + 1 more

Биг податоци стана голем бизнис. И, како и од областа на бизнис анализатор така се зголемува побарувачката за квалификувани професионалци со длабоко аналитички искуство. Магистер на науки по бизнис Анализа (MSBA) продолжува долга традиција на обука на професионалци и анализатор Бентли на ниво на постдипломски, обезбедување на корисни алатки потребни за да се успее во оваа нова област. [+]

Биг податоци стана голем бизнис. И, како и од областа на бизнис анализатор така се зголемува побарувачката за квалификувани професионалци со длабоко аналитички искуство. Магистер на науки по бизнис Анализа (MSBA) продолжува долга традиција на обука на професионалци и анализатор Бентли на ниво на постдипломски, обезбедување на корисни алатки потребни за да се успее во оваа нова област. Програма Бизнис анализи Бентли Чинови # 12 Меѓу Топ Голем Град Програми податоци Вредност колеџи е рангиран во Топ 50 Станбени Биг податоци програми за постдипломски студии од 2016 година и мајстор Бентли на науки во Бизнис анализи има место во број 12. Вредност колеџи избира врвни програми со испитување извештај колеџ Плата PayScale, американските и Светот Вести Извештај рангови и цена. Компании користат големите податоци за да дознаете повеќе за нивните клиенти и нивните потреби. Истражувачи во индустријата за здравствена заштита, на пример, биле во можност во следењето на болеста, организирање на информациите за пациентот, како и одредување на најдобрите третмани. Географи се во можност да се анализира и земјиште функции, за да им помогне на архитекти и пешачење трендови за да им помогне на спасувачки екипи. Во текот на следните три години, ќе има околу два милиони работни отвори во анализа на податоци, но само околу една третина од нив се очекува да бидат пополнети. Како резултат на тоа, почнувајќи плати за специјалисти анализатор на бизнис се очекува да биде исклучително висока. Преку нашата програма, ќе преземат шест бара курсеви за статистика. Изборен предмет кластери ќе ви овозможи и понатаму... [-]

господар на бизнис анализатор

A. B. Freeman School of Business
Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци February 2018 Соединети Американски Држави New Orleans

Мајстор за бизнис анализи * е 10-месечен, 36 кредит-час степен програма која ќе ви подготвиме да се преведе големи количини на комплексни податоци во податлив информации и да донесе одлуки управувано од податоци. [+]

Мајстори Business диплома. Мајстор за бизнис анализи Мајстор за бизнис анализи * е 10-месечен, 36 кредит-час степен програма која ќе ви подготвиме да се преведе големи количини на комплексни податоци во податлив информации и да донесе одлуки управувано од податоци. Собирањето и анализирањето на податоците во реално време стануваат суштествени компоненти на бизнисот, побарувачката на пазарот за овие вештини е експлодира. Од светска класа факултет обезбеди ригорозни технички и квантитативни основа втемелени во практичната примена на бизнис аналитиката. Изборни предмети во есен и пролет семестри им овозможи на студентите да се прилагоди на програмата за да ги исполнат своите цели во кариерата. Започнете ја својата кариера во Фримен со значителна предност и искуството, знаењето и вештините што ги бараат работодавците во светот. Мајстор за бизнис анализи има добиено матични ознака! Зошто Фримен? Искусете го Реалниот свет од училницата Вашата програма содржи искуствено учење можности и работат на вистински проекти во соработка со корпоративни партнери и факултет да ви помогне: Примени компјутерски, аналитички и економски увид од основите на "големите податоци" за да управуваат, интерпретираат, моделираат и комуницираат резултати. Добие доверба во донесувањето на одлуки што ги решава деловните предизвици. Дипломиран со познавање на најмалку два компјутерски програмски и јазични модели. Заработете го степенот и вредниот капитал за кариера Ќе работат со ист комерцијален софтвер и бази на податоци кои големите компании ги користат за да иновираат и да се прилагодат на предизвиците. За 10 месеци, ќе бидете опремени да направите беспрекорна транзиција во работната сила и да изберете од мноштво... [-]

мајстор во луксузни бизнис

Polimoda, International Institute Fashion Design & Marketing
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци April 2018 Италија Фиренца

Луксузни Бизнис програмата е ремек-дело на културен бизнис и бизнис за култура, да се создаде Главниот извршен директор за сите луксузни категории. Ова е оној кој, задолженост на наследство или иновација, управува со малите компании или финансиите управувано картели, зрели или освојува пазарите во развој, и го прави на сон да се обистини. [+]

Луксузни Бизнис програмата е ремек-дело на културен бизнис и бизнис за култура, да се создаде Главниот извршен директор за сите луксузни категории. Ова е оној кој, задолженост на наследство или иновација, управува со малите компании или финансиите управувано картели, зрели или освојува пазарите во развој, и го прави на сон да се обистини. Луксузни Бизнис 7 функции во-длабочината и интензивна модули, изработка, дизајн, квалитет, цена, престиж, начин на живот, Бренд. Секој модул вклучува проект за обука, плус конечниот проект врз основа на Единственост, каде што студентите ги реализираат своите сопствени бизнис формула на нов старт-ап или на веќе постоечкиот бизнис. Се разбира овој мајстор вклучува многу патувања областа, вклучувајќи и една недела во Париз придружена од страна на Линда Loppa, како и можности за стажирање. Класите се фокусира на рацете на материјали и се кандидира од страна на наставниците и гости од индустријата, кои потоа дејствува како еден-на-еден консултанти во текот на последните проекти, кои се презентирани пред headhunters, инвеститори и менаџери на човечките ресурси. Академската година е долга 9 месеци, од април до декември, со вкупно 800 наставни часови, вредни за 80 кредити. се бара познавање на англиски јазик и посетеност. Кандидатите со работно искуство или релевантни студии во модата и сродни области ќе бидат избрани по запишувањето прашалник и интервју со водечка наставник на курсот. Студијата план Изработка Увид и разбирање на клучните фактори кои го сочинуваат индустрија, мешање наследство, иновации и парадоксална менаџмент. дизајн Формулата за производ кој создава наследството на етикетата, како да се направи тоа... [-]

господар во бизнис иновации (МБИ)

University of Deusto: Deusto Business School
Студии врз за студентски град Дел-студии 9 месеци September 2018 Шпанија Билбао Сан Себастијан Обединетото Кралство Cambridge Италија Фиренца Мадрид + 6 more

МБИ е главен извршен директор, се предава во соработка со Cambridge Судија бизнис школа и Orkestra (Институт за конкурентност Баскија). Програмата е уникатна во својата област, интегрирањето на теорија и пракса, и зајакнување на идејата за иновации, преку акција. Тоа им овозможува на учесниците да се откријат нови можности за бизнис, подобрување на развој и имплементација на стратешки идеи, се создаде една култура која ги поттикнува иновациите, олесни интеграцијата на R + Г + Јас, развој на проекти за иновации во својата компанија и да се претворат во лидери кои може да се вози иновации во своите компании. Курсот се состои од 6 интензивна еднонеделниот модули во различни локации. [+]

Мајстори Business диплома. Опис на програмата МБИ е главен извршен директор, се предава во соработка со Cambridge Судија бизнис школа и Orkestra (Институт за конкурентност Баскија). Програмата е уникатна во својата област, интегрирањето на теорија и пракса, и зајакнување на идејата за иновации, преку акција. Тоа им овозможува на учесниците да се откријат нови можности за бизнис, подобрување на развој и имплементација на стратешки идеи, се создаде една култура која ги поттикнува иновациите, олесни интеграцијата на R + Г + Јас, развој на проекти за иновации во својата компанија и да се претворат во лидери кои може да се вози иновации во своите компании. Курсот се состои од 6 интензивна еднонеделниот модули во различни локации. Програма Модул 1- Стратегиски анализи за иновации - Билбао, 9-ти-14-ти мај 2016 година Разбирање на клучните концепти и техники за обликување иновации стратегија на компаниите. Модул 2- Иновативен менаџмент- Фиренца, 27 јуни-1 Јули 2016 Идентификувајте ги клучните фази, методи и критични елементи на иновативните процеси и процедури. Модул 3- Лидерство за иновации- Сан Себастијан, 26 септември-1-ви октомври 2016 учат од историјата како да се себе си и вашата организација да доведе оди напред. Модул 4- Градење на креативни Организација- Мадрид, 21 ноември 2016 -26th Трасата на клучни функционални области за да се олесни иновации. Модул 5- Проширува иновации: Интра / претприемништвото- Кембриџ, 23-27 јануари 2017 година улогата на иновации во претприемничкиот процес и во зацврснува линковите. Модул 6- Глобал Иновативен жаришта- Билбао, 20-25 март 2017 година Дознај повеќе за различни иновации модели од целиот свет... [-]

Master in Business Economics

Catolica Porto Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Португалија Порт

[+]

Одборот на бизнис школата Католика Порто одлучи да создаде збир на стипендии со цел да се наградат заслугите на учениците чии академски перформанси го заслужуваат.

[-]

Господар на професионални бизнис анализа

Victoria University of Wellington
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци July 2018 Нов Зеланд Велингтон

технологија која сака да стане бизнис аналитичари. Овој мајстор на професионални бизнис анализа програма (MBusAn) е развиен како дел од ИКТ Факултетот Велингтон создадена од Универзитетот Викторија и нејзините партнери. Програмата е тесно поврзана со барањата на индустријата и се нудат курсеви со соработка во индустријата. [+]

Мајсторот на професионални бизнис анализа е за дипломирани студенти надвор од информатичката технологија кои сакаат да станат бизнис аналитичари.

Овој мајстор на професионални бизнис анализа програма (MBusAn) е развиен како дел од ИКТ Факултетот Велингтон создадена од Универзитетот Викторија и нејзините партнери. Програмата е тесно поврзана со барањата на индустријата и се нудат курсеви со соработка во индустријата.... [-]