Пребарај за Child Psychology овде!

Најди ги најдобрите Child Psychology овде!

Заработувајќи магистерски степен често им нуди на студентите повеќе можности во одбраната на нивните полиња. Пред студентите да можат да присуствуваат на соодветната постдипломска програма, тие прво мора да завршат програма за додипломски студии. Завршувањето на курсевите потребни за да се добие магистратура може да потрае неколку години и обично вклучува пишување на тезата.

Што е мајстор во детска психологија? Овој степен учи на студентите како најдобро да им помогне на децата кои имаат ментална или физичка развојна одложувања или кои преживеале сериозни физички, ментални или емоционални трауми. Типична програма се фокусира на неколку важни компоненти на детската психологија, вклучувајќи го и развојот на јазикот, неврологијата, когнитивниот развој и психобиологијата. Поединци исто така можат да учат за развој кај адолесцентите и младите, истражувачките методи, психологијата, како што се однесува на правниот систем и психотерапијата за семејствата.

Дипломирани студенти на магистерска програма во детска психологија може да добијат широк спектар на способности. Повеќето студенти развиваат добро развиени комуникациски вештини, вклучувајќи пишување и активно слушање. Способноста да се идентификуваат проблемите, да се анализираат и да се развијат решенија, исто така, најчесто се проширува, што е корисно за унапредување на кариерата во многу области.

Трошокот за стекнување диплома за детска психологија зависи од тоа колку долго учениците ја посетуваат програмата. Други фактори кои ја одредуваат цената вклучуваат во која земја е училиштето, кои студенти на факултет или студенти посетуваат и дали добиваат грантови или стипендии.

Студентите кои дипломираат со магистрирал во детска психологија може да станат тутори, да работат еден на еден со деца во училишна средина, помагајќи им да научат како да имаат позитивни интеракции со врсниците или да утврдат дали нешто не е во ред дома. Некои студенти стануваат развојни психолози, истражувајќи како децата развиваат ментално. Други потенцијални опции вклучуваат работа како клинички детски психолог или да станат постсекундарен професор, предавање на другите за детската психологија.

Колеџите и универзитетите во десетици земји ширум светот нудат програми за детска психологија. Многумина, исто така, ги нудат своите курсеви на интернет за студентите кои не можат да патуваат или треба да имаат флексибилен распоред. Побарајте ја вашата програма подолу и директно контактирајте ја канцеларијата за прием на училиштето по ваш избор со пополнување на оловната форма.

Читај повеќе

мајстори на образование во студии дете

Vanderbilt Peabody College
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Nashville

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. [+]

На M.Ed. во програмата за детска студии нуди интердисциплинарна степен преку Одделот за психологија и човечки развој. Градење на долга традиција на совршеност Peabody колеџот, на програмата е дизајниран да ги обучуваат познавања лекари и истражувачи во голем број на области поврзани со детска и адолесцентна развој. Во текот на програмата, студентите се охрабруваат да се интегрираат истражувања, теорија и пракса.... [-]


магистрирал во психологија

UNIBA Centro Universitario Internacional de Barcelona
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 10 месеци April 2019 Шпанија Barcelona + 1 more

Онлајн магистрирал во психологија ви дава прецизни знаења за работа како психолог во областа на образованието и професионално насочување, внимание на разновидноста и се поврзани со тешкотиите на настава и учење и нивните совети. [+]

Вовед и цели

Онлајн магистрирал во психологија ви дава прецизни знаења за работа како психолог во областа на образованието и професионално насочување, внимание на разновидноста и се поврзани со тешкотиите на настава и учење и нивните совети.

Субјектите во оваа програма ќе им понуди на повеќето ефективни стратегии и знаење за поддршка и водич на студентите кои го сочинуваат образовниот систем на различни нивоа. Овие студенти се карактеризира со зголемување на културната и географска разновидност, и да ги презентираат проблемите и потребите за учење да се решат и решен поединечно. Благодарение на оваа програма за обука, ќе се здобијат со клучеви за да одговорат на овој предизвик на професионален, одговорен и ефикасен начин.... [-]


доктор по психологија во детска и адолесцентна психологија

Adler School of Professional Psychology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Канада Vancouver + 1 more

Школата Адлер нуди детска и адолесцентна психологија следи во рамките на доктор за психологија (Psy.D.) во Клиничка психологија програма.Преку предмети, студентите се обезбедени со [+]

Доктор по психологија во детска и адолесцентна психологија Школата Адлер нуди детска и адолесцентна психологија следи во рамките на доктор за психологија (Psy.D.) во Клиничка психологија програма. Преку предмети, студентите се обезбедени со знаења и вештини релевантни за прашањата на здравјето и дисфункција со децата и адолесцентите; проценка и интервенција методи соодветни за овие типови на клиенти; и пошироката структурни и социо-културните фактори кои влијаат на нивната благосостојба. ... [-]


Магистер по клиничка и Развојна психопатологија (истражување)

Vrije Universiteit Amsterdam
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Холандија Amsterdam

Во мал обем поставување наставата, студентите во Истражувачкиот Магистер по клиничка и Развојна психопатологија, ќе учат за етиологијата, на ... [+]

Магистер по клиничка и развојна психопатологија (истражување)

Во мал обем поставување наставата, студентите во Истражувачкиот Магистер по клиничка и Развојна психопатологија, ќе учат за етиологијата, развојот и текот на психопатологија и најсовремена психички информирани методи за превенција и третман. Најдобрите научници во ова поле ќе се претстави со висок квалитет на наставата на најновите сознанија за односот помеѓу менталното здравје, биолошки донации и еколошки ресурси, невропсихолошки супстрат и човечки односи, и адаптивното и неадаптивни патишта во развојот.... [-]


Магистрирал во Психопедагогијата

UNIR
Он-лајн студии Дел-студии 1 година October 2019 Шпанија Logroño

UNIR магистрирал во онлајн психопедагогија ќе ве претвори во стручен советник за учење на човекот. Кариерата можете да ја збогатите со официјална обука за зголемување на побарувачката на работна сила, фокусирана на третманот и решавањето на проблемите кои го спречуваат образовниот напредок на децата и адолесцентите или во текот на професионалниот развој. [+]

Земете ја вашата официјална диплома со мајстор во онлајн психопедагогија од UNIR

UNIR магистрирал во онлајн психопедагогија ќе ве претвори во стручен советник за учење на човекот . Кариерата можете да ја збогатите со официјална обука за зголемување на побарувачката на работна сила , фокусирана на третманот и решавањето на проблемите кои го спречуваат образовниот напредок на децата и адолесцентите или во текот на професионалниот развој.... [-]


Магистер по невропсихологија, повеќе интелигенции и mindfulness во раното образование и деца (под 11 години)

IMF Business School
Он-лајн студии Дел-студии 12 месеци Open Enrollment Шпанија Madrid

На програмата е базирана на невропсихологија и невронски мрежи, Mindfulness (MBCT) и повеќе интелигенции (MI). Во тоа, студентите ќе се истражуваат на длабока врска помеѓу овие дисциплини и контемплативен развој на алатки кои ќе им овозможат да се создаде широка заедница, корпоративни или приватни практикум применува на клинички области, социјална работа, образование, се фокусираше на децата и раното детство. [+]

На програмата е базирана на невропсихологија и невронски мрежи, Mindfulness (MBCT) и повеќе интелигенции (MI). Во тоа, студентите ќе се истражуваат на длабока врска помеѓу овие дисциплини и контемплативен развој на алатки кои ќе им овозможат да се создаде широка заедница, корпоративни или приватни практикум применува на клинички области, социјална работа, образование, се фокусираше на децата и раното детство.... [-]


неформално магистрирал во психологијата интервенција во контекст на формалното образование и

Universidad de La Laguna
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија Santa Cruz de Tenerife

Магистер по психологија интервенција контексти и неформалното образование Официјално понуди ориентирани академска обука и професионална специјализација. [+]

Магистер по психологија интервенција контексти и неформалното образование Официјално понуди ориентирани академска обука и професионална специјализација.

оправдување титула

Магистер по психологија интервенција во контекст на формалното образование и неформални понуди ориентирани академска и професионална обука специјализација. Образложението за овој наслов се определува со потребата да се специјализираат професионалци за да се развие (не-клинички) психологија акција од превентивна природа и обука во разни услуги и програми кои се развиваат во контекст на формалното и неформалното, поддршка и советување институции и различни групи на ученици, родители и наставници во постигнување на нивните цели. Поточно, тоа е да ги обучи професионалци надлежните образование во образовните подрачјето на психологијата да учествуваат во образовните и стручните насоки, внимание разновидност и посебни образовни потреби, совети за настава и учење и нивните тешкотии, спречување на неуспех училиште, советување на родителите во воспитно-образовната работа, итн Покрај тоа, овој мајстор станува дел во знаење во врска со планирањето и управувањето со образованието психологија услуги, советување модели и psychoeducational проценка и критичка анализа на psychoeducational практики интервенција наменети за подобрување на наставата и учењето.... [-]


Магистрирал во детска и адолесцентна психотерапија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии October 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 5 more

Магистер по детска и адолесцентна психотерапија ви ги дава потребните вештини за евалуација, дијагностицирање, интервенција и превенција на нарушувања во менталното здравје со поголема преваленца кај детето и адолесцентската популација од когнитивната ориентација во однесувањето. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - ВаленсијаЧасови: викенд

Квалификација: магистрирал во детска и адолесцентна психотерапија издадена од ISEP

Магистер по детска и адолесцентна психотерапија ви ги дава потребните вештини за евалуација, дијагностицирање, интервенција и превенција на нарушувања во менталното здравје со поголема преваленца кај детето и адолесцентската популација од когнитивната ориентација во однесувањето .... [-]


Магистрирал во детска и адолесцентна клиничка психологија - онлајн

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Шпанија Barcelona Мексико Culiacán + 3 more

Магистер по детска и адолесцентна клиничка психологија ви обезбедува технички и лични вештини кои секој психолог има потреба од евалуација, дијагностика, закрепнување и спречување на нарушувања кои влијаат на менталното здравје на детето и адолесцентното население од когнитивно-бихејвиористичка ориентација, со максималните гаранции за успех. [+]

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)

Магистер по детска и адолесцентна клиничка психологија ви обезбедува технички и лични вештини кои секој психолог има потреба од евалуација, дијагностика, закрепнување и спречување на нарушувања кои влијаат на менталното здравје на детето и адолесцентното население од когнитивно-бихејвиористичка ориентација, со максималните гаранции за успех.... [-]


Магистрирал во детска и адолесцентна клиничка психологија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia + 4 more

Магистер по детска и адолесцентна клиничка психологија ви дава технички и лични вештини кои секој психолог има потреба од евалуација, дијагностицирање, закрепнување и превенција на нарушувања кои влијаат на менталното здравје на детето и адолесцентното население од когнитивна бихевиористичка ориентација, со максималните гаранции за успех. [+]

Локации: Барселона-Мадрид-Онлајн-Валенсија

Часови: Мадрид - Валенсија VS

Барселона: SD можност 1 година (интензивен режим) или 2 години во Валенсија и Барселона

Степен: мајстор во детска и адолесцентна клиничка психологија издадена од ISEP призната од Колумбиската психолошка асоцијација

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)... [-]

Меѓународен магистрирал по педагогија и клиничка психопедагогија Меѓународен магистрирал во тренинг и емоционална интелигенција за деца и млади - Двоен степен (дипломи заверени од европски нотар)

ESNECA
Он-лајн студии Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Оваа меѓународна магистратура е насочена кон претприемачи, менаџери, претприемачи, работници во детскиот сектор заинтересирани за стекнување на знаења и вештини потребни за работа во педагогија и клиничка психологија. [+]

примачи

Оваа меѓународна магистратура е насочена кон претприемачи, менаџери, претприемачи, работници во детскиот сектор заинтересирани за стекнување на знаења и вештини потребни за работа во педагогија и клиничка психологија.

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada

Откако запишани, студентот ќе добие кодовите за пристап во рок од 24 работни часа.Нашиот тим од наставници и воспитувачи ќе се јавите на студентот и до 48 часа по запишувањето да водич на студентот да го придружува на почетокот и по текот, и да одговори на сите прашања кои можат да произлезат.времетраењето... [-]

Меѓународната Магистер по детска и адолесцентна психологија обука и Меѓународната Магистер по детска Емоционална интелигенција - двојна диплома (диплома заверена од Европската Нотар)

ESNECA
Он-лајн студии Дел-студии 600 часа Open Enrollment Шпанија Spain Online

Овој курс е наменета за претприемачи, менаџери, претприемачи, работници и секој кој сака да се здобијат со менаџмент и технички ресурси за експертиза на Меѓународниот Магистер по детска и адолесцентна психологија и тренинг Меѓународната Магистер по детска емоционална интелигенција. [+]

примачи

Овој курс е наменета за претприемачи, менаџери, претприемачи, работници и секој кој сака да се здобијат со менаџмент и технички ресурси за Меѓународен мајстор 's експертиза во детска и адолесцентна психологија и тренинг Меѓународната Магистер по Децата ' s емоционална интелигенција.

модалитет

Господар на владата е на линија и Tutorizada

Откако запишани, студентот ќе добие кодовите за пристап во рок од 24 работни часа.Нашиот тим од наставници и воспитувачи ќе се јавите на студентот и до 48 часа по запишувањето да водич на студентот да го придружува на почетокот и по текот, и да одговори на сите прашања кои можат да произлезат.времетраењето... [-]

Магистрирал во раното детство: перспективи и линии на интервенција (MPIN)

Universidad de las Islas Baleares - UIB
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Шпанија Palma

Целта на мајстор е да обезбеди напредна обука на специјализирана и мултидисциплинарна природа која квалификува професионално да интервенира во програми и услуги за деца под шест години. [+]

Што е тоа?

Целта на мајстор е да обезбеди напредна обука на специјализирана и мултидисциплинарна природа која квалификува професионално да интервенира во програми и услуги за деца под шест години.

Социјалните промени (мултикултурализам, нови семејни структури ...) и сегашните научни достигнувања (невронауките, теоријата на приврзаност, системска перспектива ...) бараат нови развојни пристапи и интервенции во првите години од животот.... [-]


Магистер по социјални и образовни интервенција на деца и семејство (Мишо)

Universidad de las Islas Baleares - UIB
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Шпанија Palma + 1 more

Тоа е мајстор се фокусира на подобрување на аналитички вештини, како и стекнување на вештини и вештини кои промовираат развојните процеси во текот на животот во семејството и во различни контексти живеење и користење на стратегии превенција и интервенција за медијација помеѓу запознаени, неконвенционални, посебни потреби и / или со конвенционални психо-ризични ситуации. [+]

Што е тоа?

Тоа е мајстор се фокусира на подобрување на аналитички вештини, како и стекнување на вештини и вештини кои промовираат развојните процеси во текот на животот во семејството и во различни контексти живеење и користење на стратегии превенција и интервенција за медијација помеѓу запознаени, неконвенционални, посебни потреби и / или со конвенционални психо-ризични ситуации.... [-]


Постдипломски студии по бизнис менаџмент

Universidad UNIACC
Он-лајн студии Целосна 12 месеци May 2019 Чиле Santiago

Дипломираните студенти ќе можат да генерираат, разбираат, оценуваат и имплементираат стратегии за конкурентско управување, заедно со развојни проекти кои ќе му овозможат да придонесе за развојот на бизнисите во различни индустрии. Сето ова во глобализирана средина, каде што постојаните промени бараат иновативна флексибилност за прилагодување на компаниите. [+]

Дипломираните студенти ќе можат да генерираат, разбираат, оценуваат и имплементираат стратегии за конкурентско управување, заедно со развојни проекти кои ќе му овозможат да придонесе за развојот на бизнисите во различни индустрии. Сето ова во глобализирана средина, каде што постојаните промени бараат иновативна флексибилност за прилагодување на компаниите.

Влегување ПотребноЧилеанските и странските апликанти мора да ја поднесат својата оригинална или легализирана дозвола за средно образование во Чиле пред нотар.Технички степен на супериорно или професионално ниво. Поминаа дипломи во бизнис менаџмент и финансии и управување со проекти.Јасни и читливи фотокопија од двете страни на легитимацијата.Опис на режим... [-]