Пребарај за Clinical Psychology овде!

Најди ги најдобрите Clinical Psychology овде!

Clinical Psychology

А магистерска диплома по клиничка психологија е пост-дипломски степен што им нуди на поединци кои сакаат да работат како клинички психолози. Мајстори програма има за цел да им помогне на студентите во стекнување на разбирање и компетентност во истражување, психолошка теорија и пракса. Сепак, акцент е ставен на развојни психопатологија, базирана на докази третмани, заедницата психологија, дистрибуирање, и програма за евалуација со адолесценти, деца и семејства од различни потекла. А студентот преземање господар во клиничка психологија се очекува да имаат вештини за да се промовира оптимално ниво на психолошки функционирање со цел да се намали нивото на психолошки стрес. Преку мајстори програма, студентите се даваше со експертиза во проценката, дијагноза на проблемите, лекување и превенција на однесувањето и емоционални проблеми.Некои од овие проблеми вклучуваат: вознемиреност, стрес, депресија, тешкотии во односите, прилагодување на физичка болест и злоупотреба на супстанции. Мајстори програма обезбедува дипломирани студенти со знаења, вештини и етика релевантни за клиничка психологија поле. Програмата обезбедува потребните вештини на учениците преку комбинација на надгледувана пракса, предмети и истражување; ова ви помага полски на вештини потребни на пазарот на труд. Дипломирани студенти обука во мајстори програма се обучени за употреба на докази врз основа пракса модели за употреба во нивната пракса, и во здравството и во менталното здравје поставувања.

Читај повеќе

Магистер по клиничка психологија

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Холандија Rotterdam

Наставната програма на програмата на мајстор Клиничка психологија се состои од серија на курсеви периоди. Во првата половина, секој курс разбира покрива еден т.н. "блок" и една практична обука. Секој блок опфаќа специфична психолошка тема. [+]

Студиска програма

Оваа специјализација се фокусира на психопатологијата кај возрасните, со научен пристап како централен елемент.

Наставната програма на програмата на мајстор Клиничка психологија се состои од серија на курсеви периоди. Во првата половина, секој курс разбира покрива еден т.н. "блок" и една практична обука. Секој блок опфаќа специфична психолошка тема. Сите активности што ќе ги преземете во текот на овој период, односно предавања, вежби и задачи, се поврзани со оваа тема. Покрај тоа, секој курс разбира вклучува обука за практични вештини.... [-]


магистрирал во хуманистичките психотерапија и искуствено психотерапија фокусирани на емоции

Universidad Pontificia Comillas
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2019 Шпанија Madrid

Оваа програма психолози кои се извршуваат степен Магистер во здравство Општа психологија, како и други психолози или лекари кои сакаат да добијат специјализација во хуманистичките психотерапија во нивната работа контексти, заинтересирани за подлабоко разбирање на луѓето и нивните адреси биде во светот. [+]

Мајстор во хуманистичките Психотерапија Искуствено психотерапија и емоции Фокусирани

Како резултат на регулирање на професијата психолог Општо здравје, студентите кои сакаат да ја практикуваат психологија во здравството или клинички услови треба да ги преземат професионализација мајстор (MPGS) или се специјализираат со помош на психолог специјалист по клиничка психологија (PIR ). Двете патеки нудиме целосна и сеопфатна обука за општи прашања на професијата на клинички или здравјето психолози, но многу студенти, исто така, сакаат подлабоко специјализација во модели на хуманистичките психотерапија. Покрај тоа, се фокусираше Психотерапија Емоцијата е во моментов на чело на хуманистичките психотерапија меѓународно призната. Затоа, на програмата е дизајниран во согласност со 3 нивоа на обука се предвидени од страна на тимот Lelsie Гринберг во Њујорк Универзитетот психологија Клиниката, така што основата за меѓународно признати обука се базира.... [-]


клиничка психологија

Japan Lutheran College
Студии врз за студентски град Целосна April 2019 Јапонија Tokyo

Христијански дух - љубов и посветеност на срцето - да, цени контакт со луѓето на достоинството на секој поединец, како и експерти за обука во клиничка психологија, кој може целосно користење на напредни експертиза и технологијата. [+]

клиничка психологија идеја

Христијански дух - љубов и посветеност на срцето - да, цени контакт со луѓето на достоинството на секој поединец, како и експерти за обука во клиничка психологија, кој може целосно користење на напредни експертиза и технологијата.

Искуствено учење негува!

Клиничка психологија е изучувањето на пракса. За да стане како да им помогне на технологија и знаење за луѓето од помош, тоа е од суштинско значење за да дознаете преку практично искуство. Во некои на кампусот "Клиничка психологија Советување центар", да учествуваат во, како на пример од искуство од прва година група, ќе биде одговорен за интервју на клиентот од околу 1 до крајот на годината. Во втората година, исто така, се приклучи обука надвор од кампусот. Болница, водство адаптација во училница, постои широк спектар на дестинација обука, како што детето и Центарот за поддршка на семејството. Создаде рекорд обука и дословно рекорд, што е предмет на супер визија во консултација центри и надвор од кампусот дестинација обука. Покрај тоа, со полно работно време факултет членови во пресрет на извештајот на содржината на обуката се учи во ред.... [-]


Магистер по клиничка психологија и институционални

Grupo Tiradentes
Студии врз за студентски град Целосна 450 часа March 2019 Бразил Aracaju

Технички посети на уште поблиска реалноста на пост-дипломски студентите од областа каде што сакате да се делува. Размена со класици субјекти, јавните власти, училишта, институционална интервенција на проектот. Бирото за професионална ориентација (тренинг): На крајот на курсот, следење цели и подготвување на студентите за професионален развој. [+]

диференцијали на курсот

Технички посети на уште поблиска реалноста на пост-дипломски студентите од областа каде што сакате да се делува. Размена со класици субјекти, јавните власти, училишта, институционална интервенција на проектот. Бирото за професионална ориентација (тренинг): На крајот на курсот, следење цели и подготвување на студентите за професионален развој.

ЦЕЛИ

за општа намена... [-]


господар во институционална клинички psychopedagogy

Grupo Tiradentes
Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци March 2019 Бразил Aracaju

Овој курс обезбедува обука квалификувани работници за работа со компетентност и вештина во институционалните клинички образовната област психологија, дијагностицирање и интервенирање во детските потешкотии во учењето, младите и возрасните во училиштето и не-училиште, овозможувајќи им на тој начин образовен психолог за совети и совети во различни контексти поврзани со процесот на учење, како што се училишта, бизниси и болници, преку теоретска и практична мајсторство на одредени содржини од областа на образованието психологија. [+]

диференцијали на курсот

Овој курс обезбедува обука на професионалци во можност да се направи нешто со компетентност и вештина во институционалните клинички образовната област психологија, дијагностицирање и интервенирање во тешкотиите на учење на децата, младите и возрасните во училиштето и не-училиште, овозможувајќи им на тој начин Psychopedagogists за консултантски и советодавни во различни контексти поврзани со процесот на учење, како што се училишта, бизниси и болници, преку теоретска и практична Мајсторство на одредени содржини од областа на образованието психологија.... [-]


Магистрирал во третата генерација психолошка терапија

VIU - Universidad Internacional de Valencia
Он-лајн студии 1 година April 2019 Шпанија Valencia

Новата група на терапии произлезе од традицијата на однесување. Овие терапии не се фокусираат на елиминирање, промена или менување на проблематичните ситуации, туку на поврзување на пациентот со нив, со цел да се постигне подобра асимилација и адаптација. Меѓународниот универзитет во Валенсија е пионер во понудата на официјален магистратура фокусирана на Трета генерација терапии. [+]

Постојат опции за стипендии и сида

Новата група на терапии произлезе од традицијата на однесување. Овие терапии не се фокусираат на елиминирање, промена или менување на проблематичните ситуации, туку на поврзување на пациентот со нив, со цел да се постигне подобра асимилација и адаптација. Меѓународниот универзитет во Валенсија е пионер во понудата на официјален магистратура фокусирана на Трета генерација терапии.... [-]


доктор по психологија во воени клиничка психологија

Adler School of Professional Psychology
Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Канада Vancouver + 1 more

Школата Адлер нуди Воениот Клиничка психологија следи во рамките на доктор за психологија (Psy.D.) во Клиничка психологија програма. Ветерани денес веќе долго време се маргинализираната популација во општеството.Колективно тие страдаат натпросечни стапки на [+]

Доктор по психологија во Воената клиничка психологија

Школата Адлер нуди Воениот Клиничка психологија следи во рамките на доктор за психологија (Psy.D.) во Клиничка психологија програма. Ветерани денес веќе долго време се маргинализираната популација во општеството. Колективно тие страдаат натпросечни стапки на психолошки проблеми, злоупотреба на супстанции, обиди за самоубиство, и хронични бездомништво. Еден од најпрепознатливите ветеран население е од Виетнамската војна, со население од луѓе кои беа многу често маргинализирани минута тие излезе од авионот по своите борбени тури на должност. Ветерани на таа војна, како и ветерани од сегашните конфликти, честопати се доживее со предизвиците со реинтеграцијата во општеството, се подготвува за дополнителни распоредување, се опоравува од трауматски повреди, обидувајќи се да го продолжат своето образование, и се обидуваат да управуваат сите од горенаведените при обид да бараат третман за ментално здравје или злоупотреба на супстанции проблеми.Нашите воени, пензионери, ветерани и нивните семејства може да се во голема мера потпомогната од страна на обучени клинички психолози. ... [-]


Магистер по клиничка и Развојна психопатологија (истражување)

Vrije Universiteit Amsterdam
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Холандија Amsterdam

Во мал обем поставување наставата, студентите во Истражувачкиот Магистер по клиничка и Развојна психопатологија, ќе учат за етиологијата, на ... [+]

Магистер по клиничка и развојна психопатологија (истражување)

Во мал обем поставување наставата, студентите во Истражувачкиот Магистер по клиничка и Развојна психопатологија, ќе учат за етиологијата, развојот и текот на психопатологија и најсовремена психички информирани методи за превенција и третман. Најдобрите научници во ова поле ќе се претстави со висок квалитет на наставата на најновите сознанија за односот помеѓу менталното здравје, биолошки донации и еколошки ресурси, невропсихолошки супстрат и човечки односи, и адаптивното и неадаптивни патишта во развојот.... [-]


господар на клиничка психологија (истражување)

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години January 2019 Австралија Sydney + 1 more

Овој курс е наменет за регистрирани клинички психолози, или студенти кои имаат завршено психологија степен registrable, кои сакаат да продолжи кариера во истражување или стекнат конкурентска предност во својата кариера со пополнување дополнителни постдипломски квалификација. Студентите се стекнат со вештини за истражување и експертиза во нивната област на истражување интерес, и ја покажат својата извонредна академски способности и посветеност на клиничка психологија преку завршување на диплома. [+]

Овој курс им нуди на студентите можност да работат со водечки национални и меѓународни истражувачи во нивната област на интерес да се развие и заврши на оригинален истражувачки проект, што придонесува за знаењето. Студентите се стекнат со обука за истражување и вештини, како и развој на широко знаење и експертиза во областа на истражувањето. Студентите се поддржани од силна и енергична истражување култура, и во рамките на факултет и на Универзитетот и имаат пристап до други истражувачи, широк спектар на работилници, библиотека и истражувачки капацитети на Универзитетот.... [-]


Мајстор за клиничка психологија

University of Technology Sydney
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2019 Австралија Sydney

На UTS мајстор на клиничка психологија им нуди на студентите со пракса базирани и истражување предводена од образованието во клиничка психологија, опфаќајќи учење на кампусот, на кампусот и надвор од кампусот клинички поставеност, и истражување. Курсот е дадено во сопствени изградени, state-of-the-art објекти, вклучувајќи на-кампусот клиники. [+]

Курсот нуди обука во професионална пракса како клинички психолог. Уникатно, сите академски кадар се исто така искусни, во моментов практикуваат клинички психолози. Преку експертски надзор во универзитетската клиника, како и за сместување во локални наставни болници и поставување на здравствени центри во заедницата, студентите развиваат силни клинички и истражувачки вештини кои се применуваат на широк опсег на области на клиничка психологија во практиката.... [-]


магистрирал во клиничка психологија (Предава на италијански)

University Of Bergamo
Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Италија Bergamo

Курсевите има за цел да им обезбеди на студентите со потребните способности за да биде во можност да работат како автономна клинички психолог. [+]

ЦЕЛИ

Курсевите има за цел да им обезбеди на студентите со потребните способности за да биде во можност да работат како автономна клинички психолог. Овој курс обезбедува:

Упатство за теории, методи, техники и динамиката на клиничка психологија, вклучувајќи ја и еволутивните и социјалните компоненти и епистемолошки основи Обука во главните видови на клинички терапии наменети за поединци, парови, семејства, групи и организации Сеопфатна основа во оперативни алатки кои се разликуваат секој тип на терапија и познавање на прашањата и етика кои се вклучени во работата на клинички психолог Способност за работа во областа обезбедување на проценки, дијагноза, првичните прегледи и консултации Способноста да се процени квалитетот и ефикасноста на претходните проценки на пациентот Писмен и устен познавање на англиски јазик или друг јазик на ЕУ, за разлика од Италија. МОЖНОСТИ ЗА КАРИЕРА ... [-]

Магистер по клиничка психологија за поединци, семејства и организации (предава на англиски јазик)

University Of Bergamo
Студии врз за студентски град Целосна October 2019 Италија Bergamo

Целта на овој степен е да се подготви нова професионална психолог кој е способна да се справи не само со лични проблеми на поединците, парови и семејства, но исто така и со работа поврзана со проблеми, нивниот развој во претпријатија, институции и невладини организации. [+]

Цели

Целта на овој степен е да се подготви нова професионална психолог кој е способна да се справи не само со лични проблеми на поединците, парови и семејства, но исто така и со работа поврзана со проблеми, нивниот развој во претпријатија, институции и невладини организации.

Настрана од предавања, курсеви се карактеризира со активно учење преку вежби, улога и работа во групи. Студентите ќе им се даде алатки за работа во макро-социјални контексти, да се промовира задоволително рамнотежа помеѓу потребите на индивидуалните јакнење и бизнис цели, водејќи сметка за одржлив развој на бизнисот во двете национални и меѓународни контексти.... [-]


Магистрирал во детска и адолесцентна клиничка психологија - онлајн

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Шпанија Barcelona Мексико Culiacán + 3 more

Магистер по детска и адолесцентна клиничка психологија ви обезбедува технички и лични вештини кои секој психолог има потреба од евалуација, дијагностика, закрепнување и спречување на нарушувања кои влијаат на менталното здравје на детето и адолесцентното население од когнитивно-бихејвиористичка ориентација, со максималните гаранции за успех. [+]

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)

Магистер по детска и адолесцентна клиничка психологија ви обезбедува технички и лични вештини кои секој психолог има потреба од евалуација, дијагностика, закрепнување и спречување на нарушувања кои влијаат на менталното здравје на детето и адолесцентното население од когнитивно-бихејвиористичка ориентација, со максималните гаранции за успех.... [-]


Магистрирал во клиничка и здравствена психологија -

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Целосна Дел-студии Open Enrollment Мексико Culiacán

Магистер по клиничка психологија и онлајн здравство обезбедува сеопфатна и сеопфатна обука во сите аспекти кои влијаат врз клиничката пракса. Од 1984 година, ISEP ја предава оваа програма која ги комбинира научната строгост со професионална пракса. Студентот учи на технички и лични вештини потребни за да се развие ефикасна и одговорна професионална клиничка пракса. [+]

Магистрирал со признавање на официјалната валидност на студии од страна на Министерството за јавно образование и култура (RVOE)

Мајстор за клиничка психологија, петти пат по ред признат како најдобар мајстор на Шпанија

Како и секоја година, весникот Ел Мундо нагласува во своето рангирање на најдобрите мајстори во Шпанија. Уште еднаш, и со ова веќе пет последователни изданија, ИСАП се истакнува дека нејзината специјализирана и професионална обука се вклучува како центар за образовни референци во областа на клиничка и здравствена психологија, како и во специфични образовни теми.... [-]


Магистрирал во клиничка и здравствена психологија

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Шпанија Barcelona Madrid Valencia Мексико Culiacán + 5 more

Магистер по клиничка психологија и здравје обезбедува сеопфатна и сеопфатна обука во сите аспекти кои влијаат врз клиничката пракса. Од 1984 година, ISEP ја предава оваа програма која ги комбинира научната строгост со професионална пракса. Студентот учи на технички и лични вештини потребни за да се развие ефикасна и одговорна професионална клиничка пракса. [+]

Локации: Барселона - Мадрид - онлајн - Валенсија

Распоред:

Мадрид: VS / MXJ

Барселона: VS / MXJ

Валенсија: VS

Квалификација: Магистер по клиничка и здравствена психологија издадена од ISEP

Мајстор за клиничка психологија, петти пат по ред признат како најдобар мајстор на Шпанија

Како и секоја година, весникот Ел Мундо нагласува во своето рангирање на најдобрите мајстори во Шпанија. Уште еднаш, и со ова веќе пет последователни изданија, ИСАП се истакнува дека нејзината специјализирана и професионална обука се вклучува како центар за образовни референци во областа на клиничка и здравствена психологија, како и во специфични образовни теми.... [-]